PDA

View Full Version : Suzuki B-King



Greg61
21/10/2007, 09:13
SUZUKI B-KING
Η γοητεία της υπερβολής


Μια μοτοσυκλέτα με υπερβολική δύναμη και εμφάνιση στα όρια της υπερβολής, πολύ κοντά στο ομώνυμο εκθεσιακό πρωτότυπο του 2001


Το ριζοσπαστικό concept της B-King εμφανίστηκε για πρώτη φορά στο Tokyo Motor Show του 2001. Όταν πήρε επιτέλους το πράσινο φως για την παραγωγή, το σκεπτικό του υπερτροφοδοτούμενου κινητήρα εγκαταλείφθηκε αμέσως, όμως το πνεύμα του αρχικού πρωτοτύπου διατηρήθηκε, πιστό στις λεπτομέρειες και με υψηλή ποιότητα φινιρίσματος.

Ο κινητήρας είναι βασισμένος στη Hayabusa του 2008 με τα 1.340 κυβικά, και οι 184 ίπποι καθιστούν τη B-King τη μακράν δυνατότερη naked παραγωγής. Η παρουσίαση της μοτοσυκλέτας έγινε στη γερμανική πίστα Lausitzring, όπου εύκολα έπιανε τα 250 km/h στο τέλος της ευθείας, με άφθονα αποθέματα επιτάχυνσης ακόμα. Η πραγματική έκπληξη όμως ήταν η συμπεριφορά της. Είναι βαριά, αλλά συμπεριφέρεται σαν μικρότερη μοτοσυκλέτα, με επιπλέον σταθερότητα στις υψηλές ταχύτητες - την αχίλλειο πτέρνα των γυμνών μοτοσυκλετών. Δεν αισθάνεται άνετα όταν πιέζεται στα όρια, απλά εντυπωσιάζει στην πίστα επειδή τα καταφέρνει καλύτερα απ' ό,τι περιμένεις. Αυτός ο κινητήρας με την «ωμή» δύναμη -που ταιριάζει και με την εμφάνιση- θα εντυπωσιάσει περισσότερο στο δρόμο, μειώνοντας στο ελάχιστο τις αλλαγές ταχυτήτων (που πάντως γίνονται αψεγάδιαστα).

Στο επάνω μέρος του ρεζερβουάρ φιλοξενούνται ο κεντρικός διακόπτης και οι δύο διακόπτες για την επιλογή χάρτη ανάφλεξης "Α" και "Β"
Το στιλ και η εμφάνιση, στη B-King παίζουν ένα ρόλο τόσο σημαντικό, όσο και η ταχύτητά της. Στην επάνω πλευρά, το φαρδύ ρεζερβουάρ έχει μια χρωμιωμένη υποδοχή, που φιλοξενεί τους διακόπτες για τους δύο χάρτες της ηλεκτρονικής. Στην επιλογή «Β», η ιπποδύναμη περιορίζεται στο 70% για πιο εύκολη οδήγηση.

Η μετάδοση διαθέτει έναν μηχανικά υποβοηθούμενο συμπλέκτη και ένα εξάρι κιβώτιο βασισμένο στο αντίστοιχο της παλιάς Hayabusa, αλλά με διαφορετικές σχέσεις. Τόσο το πλαίσιο όσο και το ψαλίδι είναι κατασκευασμένα από χυτά τμήματα και μόνο - και όχι από εξελασμένα, όπως συμβαίνει συνήθως. Οι αναρτήσεις είναι πλήρως ρυθμιζόμενες.

Η Suzuki είναι υπερήφανη που κατάφερε να δημιουργήσει μια μοτοσυκλέτα παραγωγής βασισμένη σε ένα «άγριο» concept, αλλά της αξίζουν τα εύσημα και για το ότι μετέτρεψε μια τέτοια, υπερβολικά δυνατή μηχανή, σε μια εύκολη, φιλική, καθημερινή μοτοσυκλέτα.

Πηγή: http://trans.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_carmoto_18_13/09/2007_203373

yannis27
23/10/2007, 17:26
:sun: :sun: :sun:


109930

yannis27
23/10/2007, 17:28
:) :)


109931

costas81
23/10/2007, 17:29
παπ...............

yannis27
23/10/2007, 17:35
:D :D


109934

gixxerpap
23/10/2007, 17:53
παρακαλω να διαγραφει επιτοπου το παραπανω θρεντ...
μας γαμησες την ψυχολογια....

project.breeze
23/10/2007, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
παρακαλω να διαγραφει επιτοπου το παραπανω θρεντ...
μας γαμησες την ψυχολογια....





ΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΧΑ ούτε συνενοημένοι να είμασταν.Πάρε B-King ρεεεεεεεεεεεεε!!!!:beer:

adam_tsouk
23/10/2007, 18:17
gmt αυτο θελει αλλαγη με τη μια σε εξατμισεις κ ειναι κουκλι!

γαμωτ γαμωτ!

παρ'το ρε παπ να κανουμε τραμπα με το μπεμπε μου! :lol: :lol:

xtapodias
23/10/2007, 18:33
πόσο πάει το μαλλί???

AFTER
23/10/2007, 18:38
Ρε γαμωτο καλο ειναι, αυτη η μασκα θελει επανασχεδιασμο μονο

AFTER
23/10/2007, 18:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από xtapodias
πόσο πάει το μαλλί???


Λιγο λιγοτερο απο ενα ss1000

gixxerpap
23/10/2007, 19:10
€13300 νομιζω θα ειναι η πρωτη τιμη που θα το φερουν οι εισαγωγεις

AFTER
23/10/2007, 19:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
€13300 νομιζω θα ειναι η πρωτη τιμη που θα το φερουν οι εισαγωγεις


Και παραεισαγωγη θα ειναι καπου 1000? φθηνοτερα απο οτι ακουσα
Πολυ καλη τιμη για ενα κτηνος σαν και αυτο

grigorisr1
23/10/2007, 19:23
εχει και εκδοση με abs απο οτι ειδα στο σιτε σουζουκι

μια απορια μονο αυτο που ειναι γυμνο λετε να εχει παραπανω ροπη απο ενα μπουσα ας πουμε?

xampos
23/10/2007, 22:21
ανετα το επερνα αν ειχα αλλα υο μηχανακια αλλης κατηγοριας στο γκαραζ μου :D

Baggelhs20
23/10/2007, 22:35
Πραγματικα πολυ δυνατη μοτοσυκλετα

makis206
23/10/2007, 22:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
€13300 νομιζω θα ειναι η πρωτη τιμη που θα το φερουν οι εισαγωγεις

Εγώ πάλι άκουσα για κάτι περισσότερο από 14πετσετάκια, εσύ θα ξέρεις καλύτερα όμως :lol:

Καλά με το μηχανάκι έχω πάθει αιδοιόπλακα, όσο το βλέπω κι όσο διαβάζω γι'αυτό τόσο ετοιμάζομαι να πουλήσω ότι έχω και δεν έχω για να το φέρω στο γκαράζ μου, ότι πιο άχρηστο θα έχω αγοράσει ποτέ μου θά'ναι αλλά αυτή η υπερβολή τελικά εμένα με εξιτάρει/γοητεύει/καυλώνει/ανάβει/καίει/τσουρουφλάει/καρβουνιάζει/στάχτη με κάνει :lol:

Κολασμένα πράγματα, του διαβόλου μηχανήματα, άκου όνομα ! Θες παραπάνω για να πειστείς ;

Εμένα το λέω :rotflmao:

yannis27
24/10/2007, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Εγώ πάλι άκουσα για κάτι περισσότερο από 14πετσετάκια, εσύ θα ξέρεις καλύτερα όμως :lol:

Καλά με το μηχανάκι έχω πάθει αιδοιόπλακα, όσο το βλέπω κι όσο διαβάζω γι'αυτό τόσο ετοιμάζομαι να πουλήσω ότι έχω και δεν έχω για να το φέρω στο γκαράζ μου, ότι πιο άχρηστο θα έχω αγοράσει ποτέ μου θά'ναι αλλά αυτή η υπερβολή τελικά εμένα με εξιτάρει/γοητεύει/καυλώνει/ανάβει/καίει/τσουρουφλάει/καρβουνιάζει/στάχτη με κάνει :lol:

Κολασμένα πράγματα, του διαβόλου μηχανήματα, άκου όνομα ! Θες παραπάνω για να πειστείς ;

Εμένα το λέω :rotflmao:



ακριβως μεγαλε...εδωσες τον ακριβη ορισμο της μοτοκινησης...... :beer: :beer: :beer:

AFTER
24/10/2007, 10:43
Aφου ρε παιδια οι μοτοσυκλετες ειναι παιχνιδια για μεγαλα παιδια
Τι παει να πει ''δεν ειναι χρηστικο''


ΥΠΕΡΒΟΛΗ RULEZZZZZZZZZZ!!!!
:a2: :a2: :a2: :a2: :a2: :a2:

makis206
24/10/2007, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από yannis27
ακριβως μεγαλε...εδωσες τον ακριβη ορισμο της μοτοκινησης...... :beer: :beer:

Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
ΥΠΕΡΒΟΛΗ RULEZZZZZZZZZZ!!!!
:a2: :a2: :a2:

Έχω σκεφτεί από τώρα τον τίτλο που θα βάλω στις Γενικές για τα καλορίζικα αν..!


"Μήπως είμαι υπερβολικός ;;"


:rotflmao: :beer: :beer: :rotflmao:

tools
24/10/2007, 10:52
το ειχε ενας τυπος στα μεγαρα την κυριακη,ισως δημοσιογραφος
δεν ειναι τοσο οι εξατμησεις που το αδικουν οσο η μασκα,νομιζω
πολυ ογκωδες,διπλα σ'ενα tuono εδειχνε ακομα πιο ασχημο-κ μη μιλησουμε για ηχο γιατι επαιζαν evo στο δευτερο

γιατι δεν βγαλαν το πρωτοτυπο,ακομα δεν εχω καταλαβει:sick:

makis206
24/10/2007, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από tools
γιατι δεν βγαλαν το πρωτοτυπο,ακομα δεν εχω καταλαβει:sick:

Για να μιλήσω κι εγώ περί αυτού, αντικειμενικά τουλάχιστον δεν με τρέλανε η ομορφιά του, άμα το βάλουμε και δίπλα στο πρωτότυπο δε..

Αν το παρατηρήσει κανείς απ'το πλάι θα δει έναν προβολέα και μια πίσω ζάντα εντελώς ασύμμετρες με τον υπόλοιπο τεράστιο όγκο, σαν να μη θέλουν να "δέσουν" με το σύνολο και δείχνουν "λίγα"

Μέχρι κι ένας αναβάτης μεσαίου σωματότυπου πάνω του θα δείχνει σαν Ιάπωνας πάνω σε Βαραντέρο :lol:

Όλα τα υπόλοιπα όμως που το κάνουν την αυτοπροσωποποίηση της υπερβολής δεν με αφήνουν να δώσω σημασία σε οπτικές λεπτομέεεεριες..:o

180βάλε άλογα σε naked τέρας..:uplate:

:a49: :a49: :a49: :a49:

byron
24/10/2007, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από tools
πολυ ογκωδες,διπλα σ'ενα tuono εδειχνε ακομα πιο ασχημο-κ μη μιλησουμε για ηχο γιατι επαιζαν evo στο δευτερο


:D

Είδα ένα στον δρόμο με πινακίδες ΔΟΚ, άρα έρχεται σύντομα τεστ απ΄τα περιοδικά. Εντυπωσιακό πολύ (ήταν και μαύρο), με χάλασαν οι εξατμίσεις (σαν bat-mobile είναι ΡΠΜ) και η μάσκα.

H μάσκα, η μάσκα.....τι μου θυμίζει ρε γαμωτ.;;:confused:

ΑΑΑΑ το θυμήθηκα. Μια τουμπανιασμένη μάσκα από ΧΤ660 :winka:

Μάλλον η suzuki αντέγραψε το project GSXR του fallenheaven :D


110022

devil's animal
24/10/2007, 12:05
εμενα να πω την αμαρτια μου...μου αρεσει πιο πολυ απο το busa....




ακους Παπ????:a01:








και ειναι και πιο φθηνο...:smokin:


και γενικα το φτιαχνεις πολυ γ@μαου αμα γουσταρεις...:a1:


πολυ αλητεια!!!




:a3:

Konti
24/10/2007, 12:21
Πρίν 1 βδομάδες περίπου ήμουν στο Μενίδι για μια δουλειά και το πέτυχα, με πέρασε σαν αέρας αλλά αυτές οι εξατμίσεις είναι πραγματικά πολύ μεγάλες! Εκεί πιστεύω χάνει πάρα πολύ σε εμφάνιση! Πάντως πολύ ιδιαίτερη μηχανή!

costas81
24/10/2007, 12:23
και ο ηχος ειναι αρωστεια λεμε!

adam_tsouk
24/10/2007, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Για να μιλήσω κι εγώ περί αυτού, αντικειμενικά τουλάχιστον δεν με τρέλανε η ομορφιά του, άμα το βάλουμε και δίπλα στο πρωτότυπο δε..

Αν το παρατηρήσει κανείς απ'το πλάι θα δει έναν προβολέα και μια πίσω ζάντα εντελώς ασύμμετρες με τον υπόλοιπο τεράστιο όγκο, σαν να μη θέλουν να "δέσουν" με το σύνολο και δείχνουν "λίγα"

Μέχρι κι ένας αναβάτης μεσαίου σωματότυπου πάνω του θα δείχνει σαν Ιάπωνας πάνω σε Βαραντέρο :lol:

Όλα τα υπόλοιπα όμως που το κάνουν την αυτοπροσωποποίηση της υπερβολής δεν με αφήνουν να δώσω σημασία σε οπτικές λεπτομέεεεριες..:o

180βάλε άλογα σε naked τέρας..:uplate:

:a49: :a49: :a49: :a49:


λες να μας κανουν κεπτωση εαν τις παρουμε παρεα? :look:


Οσο για τα 180 αλογα..... στην ΕΛΛΑΔΑ εγω το μπεμβε δεν μπορω να το "σκασω". Βγηκα Ευρωπη κ καταλαβα τι σημαινουν τα 165 αλογα (εστω στα χαρτια). Ανοιγω και δεν βρισκει προσφυση το λαστιχο.



Λοιπον, επι του θεματος, ποτε παμε? Να βαλω αγγελια το μπεμβε? :evil:

makis206
25/10/2007, 00:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Λοιπον, επι του θεματος, ποτε παμε? Να βαλω αγγελια το μπεμβε? :evil:

Πωλείται 206 σε άριστη κατάσταση και θα τα βρούμε στη τιμή

Πωλείται CBF-600 σε ΥΠΕΡ-άριστη κατάσταση και θα τα βρούμε στην τιμή

Πωλείται Modenas kriss 115 ολοκαίνουργιο με 3000χλμ και θα τα βρούμε στην τιμή


Κι έξτρα προσφορά διαθέτουμε !

Όλα μαζί ανταλάσσονται με B-King μαύρο κούτα και δώρο πυροσβεστήρας-τρίγωνο-φαρμακείο:rotflmao:



Άνταμ βολεύεσαι με το ασημί ε ;; :look:

DimChios
25/10/2007, 07:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Πωλείται 206 σε άριστη κατάσταση και θα τα βρούμε στη τιμή

Πωλείται CBF-600 σε ΥΠΕΡ-άριστη κατάσταση και θα τα βρούμε στην τιμή

Πωλείται Modenas kriss 115 ολοκαίνουργιο με 3000χλμ και θα τα βρούμε στην τιμή


Κι έξτρα προσφορά διαθέτουμε !

Όλα μαζί ανταλάσσονται με B-King μαύρο κούτα και δώρο πυροσβεστήρας-τρίγωνο-φαρμακείο:rotflmao:



Άνταμ βολεύεσαι με το ασημί ε ;; :look:


Πουλα και το τσουτσουνι σου μπας και τους ψησεις γιατι με τα υπολοιπα χρέπια δεν το βλέπω να καταφέρνεις τιποτα!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

devil's animal
25/10/2007, 07:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Πουλα και το τσουτσουνι σου μπας και τους ψησεις γιατι με τα υπολοιπα χρέπια δεν το βλέπω να καταφέρνεις τιποτα!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:





:bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

makis206
25/10/2007, 08:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Πουλα και το τσουτσουνι σου μπας και τους ψησεις γιατι με τα υπολοιπα χρέπια δεν το βλέπω να καταφέρνεις τιποτα!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
:bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

Ναι ναι γελάτε εσείς..

Και όταν εγώ θα Be King θα σας πάρω για γελοντοποιούς λέμε :a9: :a9:

:rotflmao: :rotflmao:

costas81
25/10/2007, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Πουλα και το τσουτσουνι σου μπας και τους ψησεις γιατι με τα υπολοιπα χρέπια δεν το βλέπω να καταφέρνεις τιποτα!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ρε λες η φωκια το αφεντικο σου να ψηνετε για τετοια αγορα??

:lol: :lol: :lol: :lol:

adam_tsouk
25/10/2007, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Άνταμ βολεύεσαι με το ασημί ε ;; :look:



εγω ΜΑΥΡΟ!

:evil:

yannis27
25/10/2007, 18:56
Και σε μπλε δεν εναι κακο:sun: :sun: :sun:


110132

makis206
26/10/2007, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
εγω ΜΑΥΡΟ!
:evil:

Κοίτα τώρα τι μου κάνει...:evil: :evil: :evil:

:mad: :a11:

adam_tsouk
26/10/2007, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από yannis27
Και σε μπλε δεν εναι κακο:sun: :sun: :sun:


αυτο το @@ τι ειναι παλι?


:rolleyes:

adam_tsouk
26/10/2007, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Κοίτα τώρα τι μου κάνει...:evil: :evil: :evil:

:mad: :a11:


φιλε, εγω λεω να περιμενουμε να δουμε κ το Ζ (εαν και εφοσον). Μην καταντησουμε σαν τον παπ!

Θα περιμενουμε να το παρει, εαν το κρατησει πανω απο 2 βδομαδες τοτε εμεις εχουμε ελπιδες για 5ετια


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

JIMK7
27/10/2007, 00:27
Ορίστε μάγκες τώρα και με εξατμίσεις YOSHIMURA :a8: :a8: :a8: :a07: :D


110201

el_hymador
27/10/2007, 00:36
αβυσσος η ψυχη των μοτοσικλετιστων και δη των Ελληνων....:confused:

το MT-01 εχει παει απατο στην χωρα μας, ενω με το B-King εχουν ξετρελαθει ολοι...

οκ πολυ λιγοτερα αλογα, V2 κινητηρας αλλα εξισου υπερβολικο και ''αντιστοιχης'' κατασκευαστικης αισθησης μηχανακι

προσωπικα (που σημαινει οτι χεστηκατε :smilea: ) το προτιμω χιλιες φορεα απο το Suzuki.


110202

makis206
27/10/2007, 00:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
αβυσσος η ψυχη των μοτοσικλετιστων και δη των Ελληνων....:confused:

Άντε ρε απο'δω με το Χάρλευ λέμε..:D

:lol: :lol:

makis206
27/10/2007, 00:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
Ορίστε μάγκες τώρα και με εξατμίσεις YOSHIMURA :a8: :a8: :a8: :a07: :D

Κοίτα πως γλύκανε το κωλαράκι !:eyepop: :a46: :a48: :a46:

Σαν να χάνει λίγο απ'τον χαρακτήρα του όμως.. η υπερβολή δεν μας τράβηξε το βλέμμα πάνω του ;:p

makis206
27/10/2007, 00:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
φιλε, εγω λεω να περιμενουμε να δουμε κ το Ζ (εαν και εφοσον). Μην καταντησουμε σαν τον παπ!
Θα περιμενουμε να το παρει, εαν το κρατησει πανω απο 2 βδομαδες τοτε εμεις εχουμε ελπιδες για 5ετια
:rotflmao: :rotflmao:

Δεν κακή ιδέα, μην ανακοινώσει όμως τίποτα περισσότερο κι η Honda που κάτι έλεγε για ένα σιμπιχιλιαεκατό γιατί θά'χουμε πρόβλημα, εγώ τουλάχιστον :look:


:lol: :beer: :lol:

xampos
27/10/2007, 01:41
αυτο το μηχανακι θα το παρω για την καφετερια λεμε :cool:

gixxerpap
27/10/2007, 13:24
καταρχας το MT-01 ειναι μια μηχανη που σερνεται στην ασφαλτο με 80 κοιμισμενα αλογα.....εκει που νομιζεις οτι εισαι στη μεση του στροφομετρου, μπαινει ο κοφτης ετσι για να σου τη σπασει.....οταν παρουσιαστηκε ειχε και ?16500 ευρωπουλα.....για να μη σχολιασουμε την παναλαφρη αισθηση του...

καμια επαφη λοιπον αναμεσα στις δυο μοτοσυκλετες....

αν το yamaha ειχε γυρω στα ?11000, θα εβλεπες τι επιτυχια θα ειχε...

grigorisr1
27/10/2007, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
καταρχας το MT-01 ειναι μια μηχανη που σερνεται στην ασφαλτο με 80 κοιμισμενα αλογα.....εκει που νομιζεις οτι εισαι στη μεση του στροφομετρου, μπαινει ο κοφτης ετσι για να σου τη σπασει.....οταν παρουσιαστηκε ειχε και ?16500 ευρωπουλα.....για να μη σχολιασουμε την παναλαφρη αισθηση του...

καμια επαφη λοιπον αναμεσα στις δυο μοτοσυκλετες....

αν το yamaha ειχε γυρω στα ?11000, θα εβλεπες τι επιτυχια θα ειχε...


οντως ναι... το οδηγησα το μτ-01 και λεω τι θηριο ειναι αυτο 1.800 θα σκοτωνει... αλλα γαμησετα :lol: :lol:

AFTER
27/10/2007, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
καταρχας το MT-01 ειναι μια μηχανη που σερνεται στην ασφαλτο με 80 κοιμισμενα αλογα.....εκει που νομιζεις οτι εισαι στη μεση του στροφομετρου, μπαινει ο κοφτης ετσι για να σου τη σπασει.....οταν παρουσιαστηκε ειχε και ?16500 ευρωπουλα.....για να μη σχολιασουμε την παναλαφρη αισθηση του...

καμια επαφη λοιπον αναμεσα στις δυο μοτοσυκλετες....

αν το yamaha ειχε γυρω στα ?11000, θα εβλεπες τι επιτυχια θα ειχε...

Ναι οντως

ΠΟΛΥ ογκος στα καρτερ, που νομιζεις οτι αν γυρει θα βρει
1700cc, και με δυναμη ενος κοινου 600
Αλλα και παλι η ροπη, δεν ειναι τιποτα σπουδαιο
Για την τιμη τι να παω.....εντελως εκτος πραγματικοτητας

BT1100 & MT-01 ηταν εντελως αποτυχιες για την Yamaha
Αλλα μηπως δεν ειναι και το MT-03?

adam_tsouk
28/10/2007, 16:59
ρε μη σπαμαρετε τα ψωνια μας.

makis... πες και συ τπτ

:lol:

makis206
29/10/2007, 07:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
ρε μη σπαμαρετε τα ψωνια μας.
makis... πες και συ τπτ
:lol:

Εγώ σαν σπάμερ δεν έχω πρόβλημα εδώ που τα λέμε, ασ'τους Ανταμάκο και έτσι που το πάνε προβλέπω στο τέλος να πάνε να το ψωνίσουνε το ρημάδι το ΜιΤάφ κι εμείς θα τους τσαγιάζουμε αβέρτα με τον Βασιλιά :a9:

:rotflmao: :rotflmao:

el_hymador
29/10/2007, 08:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Εγώ σαν σπάμερ δεν έχω πρόβλημα εδώ που τα λέμε, ασ'τους Ανταμάκο και έτσι που το πάνε προβλέπω στο τέλος να πάνε να το ψωνίσουνε το ρημάδι το ΜιΤάφ κι εμείς θα τους τσαγιάζουμε αβέρτα με τον Βασιλιά :a9:

:rotflmao: :rotflmao:


σε εχω με το cbf :smokin:


anytime

anyplace

el_hymador
29/10/2007, 08:58
τωρα που το σκεφτομαι καλυτερα....























και με το PRO-RIDER σε εχω:lol:

makis206
29/10/2007, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
τωρα που το σκεφτομαι καλυτερα....
και με το PRO-RIDER σε εχω:lol:

Είδες Άνταμ ;

Μόλις πουλήθηκε ένα ΜΤ!

:rotflmao: :rotflmao:

yannis27
05/11/2007, 19:57
:)


111197

yannis27
05/11/2007, 19:58
:) :)


111198

yannis27
05/11/2007, 19:59
:D


111199

KaTaNaS
05/11/2007, 20:00
περασα απο συγγρου.. απο μπροστα ειναι επιεικώς αισχρό! :sad:

τι φλας ειναι αυτα; απο volvo F12 τα πήρανε; :sad:

makis206
05/11/2007, 22:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από yannis27
:)

Ωραία εξατμισόνια Γιαννιό !

Αλλά προτιμώ τα "μαμά", είναι ο χαρακτήρας της αυτός !:p

:beer: :beer:

Da.Vintage
06/11/2007, 07:40
Απο άποψη εμφάνισης το μούτρο είναι ΑΘΛΙΟ...θα πρέπει να παίξει αφτερμαρκετ άλλο όπως και εξατμίσεις!

Το μούτρο του μου θυμίζει κεφάλι απο ρομπότ σε παλιό καρτούν!

Filosofos
26/11/2007, 12:53
Παιδιά τι να πω, βλέπω την Φώτο της μεγαλύτερης καψούρας της ζωής μου...
Σαν χτες μου φαίνεται όταν είδα εκείνη την πρώτη φωτο από την έκθεση του Τόκιο το 2001
Τότε που αισθάνθηκα την καρδιά μου να φτερουγίζει...
Πραγματικά τι περίεργη αίσθηση, λες και ένα σμήνος πεταλούδες φτερουγίζει μέσα στο στομάχι μου... τα χέρια ου τρέμουν... τα πόδια μου δε με κρατάνε, ενώ το μυαλό ταξιδεύει σε φανταστικές καλοκαιρινές βόλτες μέσα σε ονειρικά τοπία...
Μάλλον με περνάτε για τρελό αλλά δεν ξέρω πως αλλιώς να περιγράψω το συναίσθημα που νιώθω...
Μπορεί η μηχανή να άλλαξε σε σχέση με εκείνο το πρωτότυπο και να ξέφυγε από τον ονειρικό κόσμο των consept bikes για να προσγειωθεί στον δικό μας πλανήτη.
Μπορεί το σημερινό μοντέλο να μην έχει την εκκίνηση με δαχτυλικό αποτύπωμα και να αντικαταστάθηκε από ένα συμβατικό κλειδί.
Μπορεί να μην έχει το περίφημο αντικλεπτικό σύστημα με το μικρόφωνο και την απευθείας κλίση στο τηλέφωνο του ιδιοκτήτη, αλλά τώρα πια υπάρχουν αντικλεπτικά συστήματα που κάνουν το ίδιο πράγμα.
Μπορεί να μην έχει την απευθείας σύνδεση με το εργοστάσιο μέσω δορυφόρου αλλά κάνει τον αυτόματο ηλεκτρονικό του έλεγχο κάθε φορά που γυρνάει το κλειδί.
Μπορεί να μην φοράει το τρομακτικό 240αρι λάστιχο που βλέπαμε πρώτη φορά σε τέτοια μηχανή, το οποίο έχει αντικατασταθεί από ένα 200αρι
Τέλος τώρα πια δε φοράει τον περίφημο τουρμπιστό κινητήρα του Hayabusa με τα 240 bhp
αφού τώρα φτάνει τα 185, τα οποία βέβαια συνεχίζουν να είναι πολλά αφού είναι η δυνατότερη γυμνή μηχανή που έχει βγει σε μαζική παραγωγή.
Παρόλα αυτά πρέπει να σας εξομολογηθώ πως ένιωσα ακριβώς το ίδιο συναίσθημα όταν την είδα από κοντά για πρώτη φορά την προηγούμενη εβδομάδα. Πάλι πεταλούδες φτερούγιζαν χαρούμενες ενώ το μυαλό πάλι ταξίδευε σε άγνωστους προορισμούς...
Τελικά κατάληξα στο ότι η μηχανή δεν άλλαξε, απλά προσαρμόστηκε πάντως για μένα είναι και θα είναι Ο Βασιλιάς. Αυτός που έκανε την αρχή για μια νέα γενιά μοτοσικλετών...
Τελικά είμαι ακόμα ερωτευμένος...

el_hymador
26/11/2007, 13:05
Το ειδα και εγω απο κοντα την περασμενη εβδομαδα....δεν το οδηγησα βεβαια.

Απο την στιγμη που το αισθητικο κρητηριο του καθενος μας ειναι υποκειμενικο, αφηνω απεξω την πραγματικα ελεεινη εμφανιση.

Αυτο που σιγουρα θα ενοχλησει ειναι η ποιοτητα των υλικων που εχουν χρησιμοποιηθει....μιλαμε πλαστικουρα παντου! ακομα και το νικελ καλυμμα - διακοσμητικο του ρεζερβουαρ που φιλοξενει την κλειδαρια και τον διακοπτη για την επιλογη χαρτογραφησης ειναι πλαστικο νικελ-Look και αθλιας ποιοτητας!!


γενικα εχει γινει πολυ ''εκπτωση'' στο μηχανακι, αυτο καταλαβα εκ πρωτης...τωρα το οτι θα γ@μει απο δυναμη στον δρομο ειναι σιγουρο, αν βγαζει και γουστα σε στροφιλικια και δεν ειναι μονο για ευθειες μια χαρα....

αλλα σαν πρωτη εντυπωση πολυ ασχημη ρε παιδια και δεν ημουν και προκατηλημενος...μηχανακι τετοιας αξιας, με τετοια πλαστικα β΄ποιοτητας ειναι λιγο μλκ...

makis206
26/11/2007, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Filosofos
Παιδιά τι να πω...

Ρε'σεις πριν γράψετε τέτοια λόγια έχετε στο νου σας ρε γαμώτο ότι σας παρακολουθούν μικρά παιδιά -30 χρονών:D- που χρωστάνε της μιχαλούς και κάνουν τα αδύνατα δυνατά να βγάλουν απ'το μυαλό τους αυτό που πολύ δύσκολα θα καταφέρουν να κάνουν δικό τους !

Έλεος ρε λυπηθείτε μας λέμε !

Αμάν κάναμε να τη διώξουμε μακρυά και μας την έφερε ο άλλος στη βιτρίνα (ρε πας καλά; :a24: ):lol:

Το προσπερνάμε κι αυτό, έτυχε στιγμή που είχαμε το έταιρο ήμισυ δίπλα κι ας σταματήσαμε το επόμενο πρωί να τη χαζέψουμε αποχαυνωμένοι έχοντας κάνει τη γόπα του τσιγάρου σα μαλαστούπα απ'τα σάλια.. :eek:

Πέρασε κι αυτό, φιου ! Και τι μας έσωσε ; Ότι την έφερε σε ασημί λέει, και όχι σε μαύρο..:uplate:

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΣΥ Μ'ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΑΣ ΞΑΝΑΠΑΣ ΣΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΕΙΔΑΜΕ ΣΤΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ !!

ΛΥΠΗΣΟΥ ΜΑΣ ΜΕΣΙΕ, ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣ !!:bigcry:


Καλά νά'σαι ρε μ'έφτιαξες :lol: :beer: :beer: :beer:

makis206
26/11/2007, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Αυτο που σιγουρα θα ενοχλησει ειναι η ποιοτητα των υλικων που εχουν χρησιμοποιηθει....μιλαμε πλαστικουρα παντου! ακομα και το νικελ καλυμμα - διακοσμητικο του ρεζερβουαρ που φιλοξενει την κλειδαρια και τον διακοπτη για την επιλογη χαρτογραφησης ειναι πλαστικο νικελ-Look και αθλιας ποιοτητας!!

αλλα σαν πρωτη εντυπωση πολυ ασχημη ρε παιδια και δεν ημουν και προκατηλημενος...μηχανακι τετοιας αξιας, με τετοια πλαστικα β΄ποιοτητας ειναι λιγο μλκ...

Σ'αυτά συμφωνώ αλλά κάνε μου μια χάρη

ΜΗΝ διαβάσεις το προηγούμενό μου ποστ :D :D :a13: :a13:


:rotflmao:

el_hymador
26/11/2007, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Σ'αυτά συμφωνώ αλλά κάνε μου μια χάρη

ΜΗΝ διαβάσεις το προηγούμενό μου ποστ :D :D :a13: :a13:


:rotflmao:

ΜΛΚ Maki δεν παλευεσαι με τιποτα!!!:lol: :lol:

Filosofos
26/11/2007, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Το ειδα και εγω απο κοντα την περασμενη εβδομαδα....δεν το οδηγησα βεβαια.

Απο την στιγμη που το αισθητικο κρητηριο του καθενος μας ειναι υποκειμενικο, αφηνω απεξω την πραγματικα ελεεινη εμφανιση.

Αυτο που σιγουρα θα ενοχλησει ειναι η ποιοτητα των υλικων που εχουν χρησιμοποιηθει....μιλαμε πλαστικουρα παντου! ακομα και το νικελ καλυμμα - διακοσμητικο του ρεζερβουαρ που φιλοξενει την κλειδαρια και τον διακοπτη για την επιλογη χαρτογραφησης ειναι πλαστικο νικελ-Look και αθλιας ποιοτητας!!


γενικα εχει γινει πολυ ''εκπτωση'' στο μηχανακι, αυτο καταλαβα εκ πρωτης...τωρα το οτι θα γ@μει απο δυναμη στον δρομο ειναι σιγουρο, αν βγαζει και γουστα σε στροφιλικια και δεν ειναι μονο για ευθειες μια χαρα....

αλλα σαν πρωτη εντυπωση πολυ ασχημη ρε παιδια και δεν ημουν και προκατηλημενος...μηχανακι τετοιας αξιας, με τετοια πλαστικα β΄ποιοτητας ειναι λιγο μλκ...
Να πω την αμαρτία μου μπορεί να έχεις και δίκιο αλλά δε με πείθεις :p
Ξαφνικά αισθάνομαι σαν τον πρωταγωνιστή του βαριά ερωτευμένος…
Ότι και να λέτε είναι η πρώτη καψούρα της ζωής μου και αυτό δεν αλλάζει εύκολα
:p

el_hymador
26/11/2007, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Filosofos
Να πω την αμαρτία μου μπορεί να έχεις και δίκιο αλλά δε με πείθεις :p
Ξαφνικά αισθάνομαι σαν τον πρωταγωνιστή του βαριά ερωτευμένος…
Ότι και να λέτε είναι η πρώτη καψούρα της ζωής μου και αυτό δεν αλλάζει εύκολα
:p


Ανθρωπε δεν το εγραψα για να σε πεισω η να σε μεταπεισω, περι ορεξεως σπανακοπιτα...

απλα την αποψη μου κατεθεσα.

Μακαρι να το αποκτησεις αφου το γουσταρεις τοσο και να το χαρεις. :beer: :beer: :beer: :wave2:

Αμα ηταν να δινουμε σημασια στο τι γραφει ο καθενας εδω μεσα θα ειχαμε καταληξει στο εξης συμπερασμα :

Ολα ανεξαιρετως τα μηχανακια ειναι ασχημα, μπουρ*ελα, σπανε και δεν πανε βημα :lol:

makis206
26/11/2007, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Αμα ηταν να δινουμε σημασια στο τι γραφει ο καθενας εδω μεσα θα ειχαμε καταληξει στο εξης συμπερασμα :
Ολα ανεξαιρετως τα μηχανακια ειναι ασχημα, μπουρ*ελα, σπανε και δεν πανε βημα :lol:

Ε! Ε! Ε! Ψιτ !

Εκτός τα Ζ :lol: :rotflmao: :lol:

Tpap
26/11/2007, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Δεν κακή ιδέα, μην ανακοινώσει όμως τίποτα περισσότερο κι η Honda που κάτι έλεγε για ένα σιμπιχιλιαεκατό γιατί θά'χουμε πρόβλημα, εγώ τουλάχιστον :look: :lol: :beer: :lol:

αν βγαλει η χοντα το αντιστοιχο μασκουλομοτο με τον φλατ 6κυλινδρο απο το βαλκυρια με υδραυλικη μεταδοση εχει να γινει χαμος..το οποιο μου αρεσει τρελα...
το εχει δει κανεις?

makis206
26/11/2007, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
αν βγαλει η χοντα το αντιστοιχο μασκουλομοτο με τον φλατ 6κυλινδρο απο το βαλκυρια με υδραυλικη μεταδοση εχει να γινει χαμος..το οποιο μου αρεσει τρελα...
το εχει δει κανεις?

Δεν έχει πέσει τίποτα στην αντίληψή μου μέχρι στιγμής, πολύ φοβάμαι όμως πως θά'ναι κατι λιγότερο χρηστικό ακόμα κι απ'το B-King στην Ελλάδα τουλάχιστον.

Υπάρχουν φωτο στο νετ ;:beer:

el_hymador
26/11/2007, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Δεν έχει πέσει τίποτα στην αντίληψή μου μέχρι στιγμής, πολύ φοβάμαι όμως πως θά'ναι κατι λιγότερο χρηστικό ακόμα κι απ'το B-King στην Ελλάδα τουλάχιστον.

Υπάρχουν φωτο στο νετ ;:beer:

Υπαρχουν, αλλα δεν βαζουμε γιατι θα σου αρεσει και αυτο!!! :lol: :lol: :lol: :beer: :beer: :wave2:

makis206
26/11/2007, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Υπαρχουν, αλλα δεν βαζουμε γιατι θα σου αρεσει και αυτο!!! :lol: :lol: :lol: :beer: :beer: :wave2:

Κάτσε να δούμε πως θα συντηρούμε τους 4 κι ύστερα βλέπουμε τους 6..:uplate:

:lol: :lol:

Tpap
26/11/2007, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Υπαρχουν, αλλα δεν βαζουμε γιατι θα σου αρεσει και αυτο!!! :lol: :lol: :lol: :beer: :beer: :wave2:

θα χασει την μπαλλα (χανειball)...δεν θα του αρεσει απλως!

ακομη να το βρει και να το βαλει κανεις?

Filosofos
26/11/2007, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
αν βγαλει η χοντα το αντιστοιχο μασκουλομοτο με τον φλατ 6κυλινδρο απο το βαλκυρια με υδραυλικη μεταδοση εχει να γινει χαμος..το οποιο μου αρεσει τρελα...
το εχει δει κανεις?
Είπες τπτ για 6κυλινδρο?! :D :D
Μαμά suzuki δώσε τα φώτα σου...


113106

Filosofos
26/11/2007, 14:17
θαυμασε το suzuki Stratosphere


113107

Filosofos
26/11/2007, 14:18
Οι φωτογραφίες είναι απο την εκθεση του Τόκιο οπου παρουσιάστηκε το 2005


113108

Filosofos
26/11/2007, 14:22
Α ναι είπες και για την μετάδωση...
Για να θυμούντε οι παλιοί και να μαθαίνουμε οι καινούργοι, ποιοι εδώ μέσα εχουν ακουστα το Falcorustyco?!


113109

notakos600
26/11/2007, 14:27
EVO 6

Mήπως μιλάμε γι αυτό? ;)


113110

el_hymador
26/11/2007, 14:42
Καλα το Stratosphere ειναι σαν σιδερωστρα...αν ειναι ετσι οι μοτοσικλετες του μελλοντος, καλυτερα να ασχοληθουμε με αλλο αθλημα...

Τωρα για τα πρωτοτυπα που παρουσιαζουν κατα καιρους οι Ιαπωνες, παραμενουν -με εξαιρεση την Yamaha- πρωτοτυπα για μια ζωη...

το B-King που τελικα βγηκε στην παραγωγη ηταν το μοτοσικλετιστικο γιοφυρι της Αρτας...ολημερις σχεδιαζαν το βραδυ εξαφανιζοταν :lol:

θα εχει 1300 κυβικα υπερσυμπιεστη και θα ειναι 287 αλογα λεγανε...

μετα θα ειναι 1400 κυβικα με Turbo και compressor και θα βγαζει 574 αλογα

στην συνεχεια θα ειναι ατομοσφαιρικο 1600 με 205 αλογα ...αλλα!

θα εχει αυτοματο κλειδωμα το οποιο θα λαμαβανει σημα απο το Αλφα Κενταυρου για να ξεκλειδωσει...

θα εχει remote control και καμερα για να το οδηγεις απο αποσταση και να κανεις ταρζανιες απο τον καναπε του σπιτιου σου

ειδικοι sensors θα λαμβανουν υπ οψιν συνισταμενες που αφορουν στην θερμοκρασια και την σχετικη υγρασια, στο κοινωνικοπολιτικο γιγνεσθαι και στην θεση της σεληνης στον ζωδιακο κυκλο, ρυθμιζοντας μεσω επεξεργαστη (7.000.000 απληθευσεις το δευτερολεπτο) το γκαζι, το φρενο, την ενταση στο mp3 και το αυτοματο ποτισμα του κηπου...

με λιγα λογια πιο παπαρδελες ανθρωποι απο τους Ιαπωνες δεν υπαρχουν!

Αφου ολα ειναι θεμα οικονομετεχνικων παραγοντων ρε μαγκες τι το κουραζουμε;

καλυτερα να λαμβανουν μερος στις εκεθεσεις τα ΔΣ και το λογιστηριο της καθε εταιρειας ,παρα οι σχεδιαστες και το R&D τμημα...





:lol: :wave2:

Tpap
26/11/2007, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
EVO 6

Mήπως μιλάμε γι αυτό? ;)

ναι ΑΥΤΟ ειναι.

yannis27
26/11/2007, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Filosofos
Α ναι είπες και για την μετάδωση...
Για να θυμούντε οι παλιοί και να μαθαίνουμε οι καινούργοι, ποιοι εδώ μέσα εχουν ακουστα το Falcorustyco?!


η το nuda????με μοτερ GSXR750 ελαιοψυκτο 1987:cool: :cool:


113111

Filosofos
26/11/2007, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Καλα το Stratosphere ειναι σαν σιδερωστρα...αν ειναι ετσι οι μοτοσικλετες του μελλοντος, καλυτερα να ασχοληθουμε με αλλο αθλημα...

Τωρα για τα πρωτοτυπα που παρουσιαζουν κατα καιρους οι Ιαπωνες, παραμενουν -με εξαιρεση την Yamaha- πρωτοτυπα για μια ζωη...

το B-King που τελικα βγηκε στην παραγωγη ηταν το μοτοσικλετιστικο γιοφυρι της Αρτας...ολημερις σχεδιαζαν το βραδυ εξαφανιζοταν....

Κοίτα για τα consept bikes ένα δίκιο το έχεις αλλά το B king μετά από 6 χρόνια είναι γεγονός αλωστε μην ξεχνάς οτι δεν ήταν και λίγοι αυοί που λεγανε πως τέτοια μηχανή δε θα βγει ποτε έξω από τις εκθέσεις...
Όσο για το Stratosphere, παίζει να μην έχεις δεί ποτέ στη ζωή σου katana, ετσί?! :p

Filosofos
26/11/2007, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από yannis27
η το nuda????με μοτερ GSXR750 ελαιοψυκτο 1987:cool: :cool:
Αυτό τρακοσάριζε κι όλας αν θυμάμε καλά ε? :smokin:

el_hymador
26/11/2007, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Filosofos
Κοίτα για τα consept bikes ένα δίκιο το έχεις αλλά το B king μετά από 6 χρόνια είναι γεγονός αλωστε μην ξεχνάς οτι δεν ήταν και λίγοι αυοί που λεγανε πως τέτοια μηχανή δε θα βγει ποτε έξω από τις εκθέσεις...
Όσο για το Stratosphere, παίζει να μην έχεις δεί ποτέ στη ζωή σου katana, ετσί?! :p

Γιατι θεωρεις το katana ωραιο μηχανακι :uplate: :eyepop:

ιστορικο ναι ωραιο σε καμμια περιπτωση, αλλα ειπαμε, περι ορεξεως ....:wave2:

makis206
26/11/2007, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
EVO 6
Mήπως μιλάμε γι αυτό? ;)

Α γεια σου ρε λεβεντιά αυτό τό'χω ξαναδεί !:eyepop:

El_hym αυτό θα πάρω !:eek:


:rotflmao: :rotflmao:

Filosofos
26/11/2007, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Γιατι θεωρεις το katana ωραιο μηχανακι :uplate: :eyepop:

ιστορικο ναι ωραιο σε καμμια περιπτωση, αλλα ειπαμε, περι ορεξεως ....:wave2:
Αν προσεξεις το αβαταρ μου καλύτερα θα καταλάβεις :D

Tpap
26/11/2007, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Α γεια σου ρε λεβεντιά αυτό τό'χω ξαναδεί !:eyepop:

El_hym αυτό θα πάρω !:eek:


:rotflmao: :rotflmao:

δεν στο πα??
αυτο ειναι ΜΗΧΑΝΑΚΙ.

yannis27
26/11/2007, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Γιατι θεωρεις το katana ωραιο μηχανακι :uplate: :eyepop:

ιστορικο ναι ωραιο σε καμμια περιπτωση, αλλα ειπαμε, περι ορεξεως ....:wave2:


για εμενα ενα απο τα ωραιοτερα που εχουν φτιαχτει:) :)


113112

el_hymador
26/11/2007, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Α γεια σου ρε λεβεντιά αυτό τό'χω ξαναδεί !:eyepop:

El_hym αυτό θα πάρω !:eek:


:rotflmao: :rotflmao:

ενταξει! για το εποεμενο 5λεπτο θα το εχω υποψιν μου :lol: :lol:

DimChios
26/11/2007, 17:07
σας εχει πιασει ολους το συνδρομο του μεγαλου πουλιου ε?

:rolleyes:

yannis27
26/11/2007, 17:36
αρχισε να βρεχει καρβουνο:sun: :sun: :sun:


113122

EKEINOS
26/11/2007, 21:14
Δειτε τι λεει ενας που το πηρε και το πουλαει
http://www.mybike.gr/index.php?showtopic=12051&hl=

yannis27
26/11/2007, 22:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από EKEINOS
Δειτε τι λεει ενας που το πηρε και το πουλαει
http://www.mybike.gr/index.php?showtopic=12051&hl=


Μακραν η καλυτερη διαφημηση της συγκεκριμενης μοτο......



Thats the way it is..... TOO MUCH:evil: :evil: :evil:

H.A.Balafoutre
26/11/2007, 22:28
Αν είναι να αγοράσεις το B-King για να είσαι άρχοντας, αγοράζεις το Hayabusa και μετά άσε τους άλλους να προσπαθούν.

Προσωπικά, μόλις είδα το B-King βρήκα άλλο ένα λόγο για να αγοράσω hayabusa (υποθετικά μιλώντας).

Είναι το ίδιο με το MT-01.

Urban Cult made in Japan.

makis206
27/11/2007, 06:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από yannis27
Μακραν η καλυτερη διαφημηση της συγκεκριμενης μοτο......
Thats the way it is..... TOO MUCH:evil: :evil: :evil:

Συμφωνώ !

Άσε που όλα αυτά που λέει ήταν τα αναμενόμενα, δεν ήξερε τι αγόραζε ο φίλος..

:beer:

makis206
27/11/2007, 06:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
δεν στο πα??
αυτο ειναι ΜΗΧΑΝΑΚΙ.

Είναι Τάσο !

Δεν πιστεύω να το δούμε στην παραγωγή αλλά οτι είναι είναι !:eek: :lol:

:beer:

petros128
07/05/2013, 20:42
Γεια σε όλους ! Σήμερα οδήγησα το b-king ενός φίλου και εχω πάθη πλάκα ! Θέλω να κάνω μια ερώτηση ! Τι σαγκ πρέπει να έχει αυτό το μηχανάκι στατικό και με αναβάτη ; Ξερει κάποιος ; Απλά θελουμε να κάνουμε ένα τσεκαρισμα στης αναρτήσεις !

bonepeeler
08/05/2013, 00:12
Μπες στο www.suzukib-king.org αν δεν έχει κλείσει και ρώτα εκεί.
Εδώ και κάποιο διάστημα με πετάει σε άλλη σελίδα.

Προσωπικά, τις άλλαξα τις αναρτήσεις.