PDA

View Full Version : Ανταλλακτικά για Tdm 900



zigger
21/10/2007, 11:51
Καλημέρα σε όλους,
είμαι νέο μέλος στο forum σας και ελπίζω να μπορέσω και εγώ να βοηθήσω σε ότι χρειάζεστε σχετικά με τις μηχανές σας.
Πρίν 2 εβδομάδες αγόρασα ένα λευκό tdm 900 καινούργιο και ψάχνω ορισμένα αξεσουάρ.
Ενδιαφέρομαι για καρίνα και η μόνη που μου αρέσει είναι μία του Σπηλιώτη.
Επίσης θέλω ένα tank bag με μαγνήτες γιατί δεν θέλω να βάλω bagster καθώς και βαλίτσα πίσω γιατί είναι η δουλειά μου τέτοια που κουβαλώ συνεχώς χαρτιά και πράγματα μαζί μου.
Τέλος θα ήθελα τη γνώμη σας για την τοποθέτηση κάγκελων ή μανιταριών για την προστασία της μηχανής.
Σας ευχαριστώ όλους και ελπίζω να σας βοηθήσω και εγώ κάποια στιγμή.

Daemon
23/10/2007, 00:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από zigger
Καλημέρα σε όλους,
είμαι νέο μέλος στο forum σας και ελπίζω να μπορέσω και εγώ να βοηθήσω σε ότι χρειάζεστε σχετικά με τις μηχανές σας.
Πρίν 2 εβδομάδες αγόρασα ένα λευκό tdm 900 καινούργιο και ψάχνω ορισμένα αξεσουάρ.
Ενδιαφέρομαι για καρίνα και η μόνη που μου αρέσει είναι μία του Σπηλιώτη.
Επίσης θέλω ένα tank bag με μαγνήτες γιατί δεν θέλω να βάλω bagster καθώς και βαλίτσα πίσω γιατί είναι η δουλειά μου τέτοια που κουβαλώ συνεχώς χαρτιά και πράγματα μαζί μου.
Τέλος θα ήθελα τη γνώμη σας για την τοποθέτηση κάγκελων ή μανιταριών για την προστασία της μηχανής.
Σας ευχαριστώ όλους και ελπίζω να σας βοηθήσω και εγώ κάποια στιγμή.

Για καρινα δεν ξερω να σου πω, θεμα γουστου ειναι αλλα πρεπει να σκεφτεις οτι αν βαλεις καρινα δυσκολα θα βαλεις και κανγκελα η το αναποδο. Ενα αυτο και δευτερο τα πεζοδρομεια που μπορει να βρει..

Καλυτερα καγκελα για μενα, περισσοτερη προστασια και πιο ωραια..

Αν βαλεις βαλιτσα πισω θα βαλεις με μπρατσα που πανε διπλα απ'την ουρα, μη βαλεις κατευθειαν πανω στην αεροτομη εκτος αν θες να ψαχνεις τη βαλιτσα σε καμια εθνικη..

Με γεια το καινουργιο εργαλειο, πολλα και καλα χιλιομετρα να εχεις :wave2:

zigger
23/10/2007, 18:39
Ευχαριστώ πολύ για τη γνώμη σου και τις χρήσιμες συμβουλές σου. Ελπίζω να μπορέσω και εγώ να βοηθήσω σε κάτι κάποια στιγμή που θα χρειαστείς οτιδήποτε.
Εύχομαι και σε σένα καλές βόλτες και πάντα να είμαστε καλά γιατί γίνονται πολλά στους δρόμους και εμάς με τις μηχανές δεν μας προσέχουν και πολύ.
Ευχαριστώ και πάλι.:beer:

panos_sin
01/11/2007, 22:41
εγω εχω βαλει τα καγκελα της givi και εχουν σωσει ήδη μια φορα τον κινητηρα απο γρατσουνισμα...

να τα βαλεις μςε την πρωτη ευκαιρια....


Με γειες και καλά χιλιόμετρα!

jskf16
02/11/2007, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από zigger
Καλημέρα σε όλους,
είμαι νέο μέλος στο forum σας και ελπίζω να μπορέσω και εγώ να βοηθήσω σε ότι χρειάζεστε σχετικά με τις μηχανές σας.
Πρίν 2 εβδομάδες αγόρασα ένα λευκό tdm 900 καινούργιο και ψάχνω ορισμένα αξεσουάρ.
Ενδιαφέρομαι για καρίνα και η μόνη που μου αρέσει είναι μία του Σπηλιώτη.
Επίσης θέλω ένα tank bag με μαγνήτες γιατί δεν θέλω να βάλω bagster καθώς και βαλίτσα πίσω γιατί είναι η δουλειά μου τέτοια που κουβαλώ συνεχώς χαρτιά και πράγματα μαζί μου.
Τέλος θα ήθελα τη γνώμη σας για την τοποθέτηση κάγκελων ή μανιταριών για την προστασία της μηχανής.
Σας ευχαριστώ όλους και ελπίζω να σας βοηθήσω και εγώ κάποια στιγμή.

αν σε ενδιαφερει κατι τετοιο πες μου!
http://aycu36.webshots.com/image/32515/2003292027127914703_rs.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2003292027127914703)

dj_sunflower13
01/10/2008, 13:17
yparxei idia karina kaliteris poiotitas me diplo plegma apo mesa sto perfect θηβων 202 ρεντης τηλ.2103414139 με 90 ευρω ολοιδια

Thrakiotis
12/10/2008, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Για καρινα δεν ξερω να σου πω, θεμα γουστου ειναι αλλα πρεπει να σκεφτεις οτι αν βαλεις καρινα δυσκολα θα βαλεις και κανγκελα η το αναποδο. Ενα αυτο και δευτερο τα πεζοδρομεια που μπορει να βρει..

Καλυτερα καγκελα για μενα, περισσοτερη προστασια και πιο ωραια..

Αν βαλεις βαλιτσα πισω θα βαλεις με μπρατσα που πανε διπλα απ'την ουρα, μη βαλεις κατευθειαν πανω στην αεροτομη εκτος αν θες να ψαχνεις τη βαλιτσα σε καμια εθνικη..

Με λιγη φαντασια και τις καταλληλες τροποποιησεις βαζεις ΟΤΙ θες.
Οσο για τη βαλιτσα την εχω στην ουρα εδω και 5 χρονια, με απιστευτω φορτωμα, ταξιδια καθε ΠΣΚ και δεν εχει παει πουθενα...Αυτο που πρεπει να προσεχεις στη βαλιτσα ειναι να κουμπωνει σωστα, χωρις ζορι, γιατι διαφορετικα θα χαλασουν τα κλιπς και επομενως καποια στιγμη θα τη χασεις..


145010

h_900
11/11/2008, 17:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από zigger
Ευχαριστώ πολύ για τη γνώμη σου και τις χρήσιμες συμβουλές σου. Ελπίζω να μπορέσω και εγώ να βοηθήσω σε κάτι κάποια στιγμή που θα χρειαστείς οτιδήποτε.
Εύχομαι και σε σένα καλές βόλτες και πάντα να είμαστε καλά γιατί γίνονται πολλά στους δρόμους και εμάς με τις μηχανές δεν μας προσέχουν και πολύ.
Ευχαριστώ και πάλι.:beer: μια απο τα ιδια προερχομαι απο πεσιμο...καγκελα κ γρηγορα,κ καλοταξιδος

kloster
03/11/2009, 15:36
Καλησπερα παιδες !!! Προχτες το βραδυ 1 κολληταρι που εχει ΤDM 900 εφαγε πακετο, του το γδυσανε μεσα στην αυλη του. Ρωτησε τα ανταλλακτικα που χρειαζεται (εγκεφαλο, καντραν, πλαστικα κλπ) και τουπανε 4000. Ξερουμε πουθενα για μεταχειρισμενα ανταλλακτικα? Εχει φαει τον κοσμο κ δε βρισκει πουθενα. Σας παρακαλω αν ξερετε κατι βοηθηστε....