PDA

View Full Version : Γιατρέ μου, τι έχω ??



road spirit
22/10/2007, 12:40
Γιατρέ μου, τι έχω?

Συμπτώματα της πάθησης εμφανίζονται άλλωτε αιφνιδιως, εκεί που δεν το περιμένεις, άλλωτε επηρεάζουν τη συμπεριφορά και τη ψυχολογία με σταθερό και συνεχή ρυθμό...

Ορισμένοι, αποτυχημένα προσομοιάζουν τα συμπτώματα και κατ'επέκταση τη πάθηση, με ψυχολογικές διαταραχές οφειλόμενες σε ψυχοτροπικές ουσίες (ναρκωτικά κτλπ...), αλλά τις απόψεις τους τις απορρίπτουμε, ειναι μακρά νυχτωμένοι ...

Λοιπόν γιατρέ, παιρνω θέση στο καναπέ σου και εξηγούμαι ...

Εκει λοιπόν που νομίζεις οτι την έχεις βρει, και εισαι ευτυχισμένος μαζί της, και οτι σου προσφέρει οσα θες, ξαφνικά σε χτυπάει κατακούτελα, βλέπεις μιαν άλλη, και σου δημιουργούνται αμφιβολίες. Ότι αυτή που έχεις δε σε καλύπτει, οτι δεν τα κάνει όλα, οτι εχεις ακόμα πολλά να δεις και να μάθεις και να ανακαλύψεις...

Και άντε, γυρνάς σπιτι, κανεις ασκήσεις επι χάρτου, να δεις βγαίνεις δεν βγαίνεις, απο που θα κόψεις, οικονομία να κάνεις, να τσοντάρεις και απο δω και απο αλλού... Κάπου εκει, τα συμπτώματα μπορει να φύγουν για λίγο, καθώτι όταν στο μυαλό μπαίνει το χρήμα και θέματα βιοποριστικά, εκει λογικεύεσαι λιγακι

Βέβαια, η χαλάρωση αυτή ειναι μόνο προσωρινή, γιατί άπαξ και το μικρόβιο έχει μπει μέσα σου, ε τότε είναι απλά θέμα χρόνου, το πότε θα έρθει το επόμενο ερέθισμα, ο επόμενος ξεσηκωμός για να αρχίσει πάλι η παράκρουση...

Ο κυκλος μπορεί να επαναληφθεί μερικές φορές, ανάλογα, αμα εισαι συγκροτημένος χαρακτήρας θα επαναληφθεί πολλές, αμα εισαι αυθόρμητος και παρορμητικός, μπορει μόλις η 2η να ειναι η χαριστική βολη...

Και το λές, και πας και σκας ενα μάτσο λεφτά (απο τη τσέπη σου, απο τη καβάτζα σου, απο το τραπεζίτη, δεν έχει σημασία,...προς το παρόν) και αποκτάς και μιαν "αλλη"... Ωραίαααα... Παίζεις πήδους απο τη χαρα σου, σαν το μικρό πιτσιρικά που πήρε άλλο ενα παιχνίδι... Και κανονικά θα έπρεπε να είσαι χαρούμενος, ε φτάνει πια, εε?

Ναι, οκ, δώσε βάση τώρα γιατρέ μου, για να μπώ στο ζουμί, γιατί το πράγμα σοβαρεύει και ανυσηχώ...

καταρχήν έχεις μια "αγωνιάρα", γρήγορη, μαγκιόρικη, μούρικη, "γκόμενα" που αμα θέλει και αρχίσει να ουρλιάζει και να ανεβάζει, τα καρδιοχτύπια σου τρελάινονται, οι κόρες των ματιών σου διαστέλλονται, η ανατριχίλα σου δεν περιγράφεται. Και σε πάει και σε παίζει σε κάτι πίστες και σου δείχνει οτι "αγοράκι μου, εγω μπορώ και άλλο, εσυ τι αρχίδια έχεις? για δείξε μου..." και σε στέλνει αδιάβαστο κατάλαβες?

να θες να γίνεις καλύτερος, να θες της αποδείξεις οτι κάποια στιγμή θα την έχεις του χεριού σου... και όσο προσπαθείς, τόσο αυτή είναι στη καύλα της και εσυ μαζί ακολουθείς και δεν χορταίνεις...

Εντάξει, η "γκόμενα" - κανονικά - ειναι για ψιλοάγριες καταστάσεις. Παρένθεση, μη βλέπεις γιατρέ μου, που τέτοιες γκόμενες κυκλοφορούν συχνά πυκνά σε πασαρέλες, απλώς την καφείνη να συνοδεύσουν στο κοζάρισμα της πλατείας, και χωρίς να κάνουν το παιχνίδι που ξέρουν. Δεν φταίν αυτές, οι μπαγλαμάδες που τις αγκαζάρουν...

Κλείνει η παρένθεση, και καταλαβάινεις, οτι μια τέτοια "στρίγγλα" δεν μπορείς να την κυκλοφορείς κάθε μέρα. Όσο τρελό σεξ σου δείνει όταν κάνει το παιχνίδι που ξέρει, τοσο δύστροπη και ανορεξική θα σε πρήξει αμα τη καθημερινή σου συμβιωση μαζί της...

Οπότε γιατρέ τι κάνεις σαν λογικός άνθρωπος? πας και βρίσκεις μια 2η, αυτά που λέγαμε παραπάνω... Ε, τι ψάχνεις, αυτό που δε σου δίνει η"γκόμενα", απλά πράγματα ε? Καθημερινή παρέα, χωρίς γκρίνιες, χωρίς πολλές απαιτήσεις, να περνάς ευχάριστα την ώρα μαζί της, εκεί που δεν εισαι για πολλλά πολλά, να σε φτιάχνει με διάθεση για βόλτα. Ολα τα κάνει λες μετά απο λίγο καιρό, ή όταν την πρωτογνώρισες έτσι νόμιζες ...

Φυσικά όπως καταλαβαίνεις, τα πράγματα εχουν ήδη αρχίσει και ζορίζουν, γιατι να διασκεδάζεις και να το παίζεις σε διπλό ταμπλό, ε όπως και να το κάνουμε έχει τα έξοδα του... Άσε που όλο και μια απο τις δύο έχει παράπονο... Δύσκολα τα πράγματα, αμα έχεις καμιά συμβουλή...

Αλλά μη βιάζεσαι, δε τελειώσα, γιατι αμα ήταν ως εδω, αντε και την παλεύω. Πως την πάλεψα τοσο καιρό? Το θεμα ειναι οτι εκει που θα έπρεπε να είμαι ευτυχισμένος, νομίζω οτι το μικρόβιο εχει ... αυγατίσει πάλι.

Με καταλαμβάνουν βρώμικες σκέψεις γιατρέ... Πολύ βρώμικες...

Έχω αρχίσει και φαντασιώνομαι μια λεπτή καλίγραμμη, αδύνατη, που να γουστάρει φύση, και ολίγον προς το χαρντκορ, γιατι στο ήρεμο το βρίσκω και με τη καθημερινή μου σύμβια που λέγαμε πριν... Αλλά στο άγριο ρε παιδάκι μου, να κυλιστώ στις λάσπες και να γουστάρω, κατάλαβες?? οχι ε?

ε εκει είναι το θέμα ρε γιατρέ, οτι ουτε εγώ καταλαβαίνω... Γιατί έτσι όπως πάει το πράμα, θα βαρέσω πτώχευση, θα το ρίξω στα φάρμακα, και μετά θα θέλω και 4η... Αμα μπορείς, πες μου ποια ειναι η γιατριά... πες μου τι έχω...

makis206
22/10/2007, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
Αμα μπορείς, πες μου ποια ειναι η γιατριά... πες μου τι έχω...

Κοίταξε παιδί μου...:D

Το πρόβλημα θα πρέπει να το χτυπήσουμε στη ρίζα του για να γίνει αποτελεσματικότερη η γιατρειά

Κι η ρίζα είναι να μου πεις πρώτα σε ποια απ'τις δύο αναφέρεσαι... Α !

Και πρόσεξε σε ποια θα πεις !:evil: :evil:


Αυτό με τις πίστες που είπες δεν μου άρεσε και τόσο όμως :evil: :evil:

Και φάρμακο δεν υπάρχει, καπούτ !:evil: :evil:

Λεωνίδας
22/10/2007, 12:52
πούλα τον πήγασο και πάρε ένα βρώμικο και ένα παπί
βέβαια μετά οι βολτούλες αναγκαστικά με το RR :rolleyes:

KaTaNaS
22/10/2007, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
πούλα τον πήγασο και πάρε ένα βρώμικο και ένα παπί


ή ενα DRZ-E :a2:

ή καθαρό (EXC) και ενα παπί

DimChios
22/10/2007, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
...


ΩΧ!

:sad: :sick: :alien:

Alx 84
22/10/2007, 15:50
απλό! για να μη σε βαραίνει η δεύτερη μοτό, δώσε μου το CBR σου! :p :p :p

DimChios
22/10/2007, 16:12
Για να γινουμε λιγο ποιό συγκεκριμένοι! :rolleyes:

Γιαννη, μπορεις να ζησεις χωρις το CBR? (Απάντα μονολεκτικά αν μπορεις και θα το συζητησουμε)

Σου αρκεί το Aprilia για all over-around μηχανακι ή είναι λίγο? (κι εδω με λιγα λόγια απαντησε)

Αντεχεις 2 ή 3 μηχανακια?

Αμαξι εχεις?

gcrook
22/10/2007, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
πούλα τον πήγασο και πάρε ένα βρώμικο και ένα παπί
βέβαια μετά οι βολτούλες αναγκαστικά με το RR :rolleyes:

Λοιπον αυτο το παιδι το συμπαθω πολυ τωρα τελευταια....:D
Συμφωνω απολυτα με τον προλαλησαντα!:beer:

road spirit
22/10/2007, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Για να γινουμε λιγο ποιό συγκεκριμένοι! :rolleyes:

Γιαννη, μπορεις να ζησεις χωρις το CBR? (Απάντα μονολεκτικά αν μπορεις και θα το συζητησουμε) ενα τρακbike το θέλω οπωσδήποτε

Σου αρκεί το Aprilia για all over-around μηχανακι ή είναι λίγο? (κι εδω με λιγα λόγια απαντησε) για all-around, λιγο δεν ειναι σε καμια περιπτωση, απλά θέλω και τα κόλπα που έκανες εχτες :alien:

Αντεχεις 2 ή 3 μηχανακια? τα 2 για την ώρα τα αντέχω, τα 3 θα μου κλείσουν το σπιτι... :lol:


Αμαξι εχεις? όχι, και ούτε πρόκειται

ρε σεις!! μη μου προτείνετε μηχανάκια.... :lol: αμα ειναι να πάρω 3ο, ξέρω τι θα πάρω (κανα XRακι μεταχειρό στα 1500 ευρά ...)
το θέμα ειναι να δω αν ειμαι μεμονωμένο περιστατικό, που νιώθω έτσι πυροβολημένος, που θέλω 2-3-4-5-..., ή
αν το μικρόβιο το έχουν και άλλοι, πόσοι άρρωστοι έιμαστε τελικά? :lol:

DimChios
22/10/2007, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ρε σεις!! μη μου προτείνετε μηχανάκια.... :lol: αμα ειναι να πάρω 3ο, ξέρω τι θα πάρω (κανα XRακι μεταχειρό στα 1500 ευρά ...)
το θέμα ειναι να δω αν ειμαι μεμονωμένο περιστατικό, που νιώθω έτσι πυροβολημένος, που θέλω 2-3-4-5-..., ή
αν το μικρόβιο το έχουν και άλλοι, πόσοι άρρωστοι έιμαστε τελικά? :lol:




ΟΧΙ!!! ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΔΕΝ ΟΔΗΓΗΣΕΙΣ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗ ΧΡΗΣΗ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΣΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΒΛΑΚΕΙΑ! ΑΚΟΥΣΕ ΜΕ, ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΤΑΓΑ!

:winka:


Λοιπόν, θες trackbike σωστα? Οκ! Ψαξε κανενα φτηνο απο αυτα που θα σου προτείνουν οι γνωστες! Δε ξερω, ας πουμε κανενα 400αρι μεταχείρο! ΡΩΤΑ!

Παρακατ......

Κρατα το Απρίλια αφου σου φτανει και ψαξε βρες και ενα καθαρο με 2,5-3 χιλιαρικα!

Εγω που δεν εχω κολησει (ακομα :rolleyes: ) το μικροβιο της πιστας, με το BMW και το 200αρι ειμαι ΕΝΤΕΛΩΣ κομπλέ και τα κανω και ΟΛΑ!

Ετσι θα μου πεις οτι πας για 3 μηχανακια αλλα εισαι οικονομικα στα ιδια πανω κατω!
Τι να σε κανω που θες και trackbike! :sick: :alien:

Το θεμα βεβαια παει λιγο στις ασφαλειες, τελη, συντηρηση κτλ... αλλιως η αγορα σου ερχεται πουλωντας το CBR μια η αλλη!

Τωρα τι αλλο να σου πω δε ξερω! Απο κοντα κιολας αμα θες γιατι βαριεμαι και λιγο το μονολογο!

ΕΝΑ ΟΜΩΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ που το εζησα και πιστεψέ με ΕΜΑΘΑ!!!

Οσων αφορα το offroad μηχανακι! Ακουσε αυτους που ξερουν μα πανω απο ολα πρωτα ΟΔΗΓΗΣΕ ΜΕΡΙΚΑ!!!
Δεν ειναι ευκολο να κρινεις μονο απο κυβικα ή απο το τι εχει ο καθενας! Εισαι και ελαφρυς εσυ, δεν εχεις τα μπράτσα μου! :lol:

Σοβαρα μιλαω!

Τα λεμε!

:wave2:

devil's animal
22/10/2007, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ρε σεις!! μη μου προτείνετε μηχανάκια.... :lol: αμα ειναι να πάρω 3ο, ξέρω τι θα πάρω (κανα XRακι μεταχειρό στα 1500 ευρά ...)
το θέμα ειναι να δω αν ειμαι μεμονωμένο περιστατικό, που νιώθω έτσι πυροβολημένος, που θέλω 2-3-4-5-..., ή
αν το μικρόβιο το έχουν και άλλοι, πόσοι άρρωστοι έιμαστε τελικά? :lol:


προσθεσε αλλον εναν!
:blush:


το xr ή το ttr ή το klx ή το wr ειναι τελειωμενο ζητημα...θα παρθει μεσα στον επομενο μηνα!

το 636 ΔΕΝ αλλαζει (μΕ αρεσει ακομα περισσοτερο τωρα που ειναι μαχιμι με ολα τα χτυπημενα επανω ) βλεπε trackbike και βολτουλες εθνικης...

μετα λεω να φτιαξω την δευτερη βεσπα που εχει ο πατερας μου και καθεται (βασικα της εκαψα τα φρενα):blush: και χαλασα και τον σταυρο στο σασμαν. Αλλα θελω hardcore καταστασεις....μεγαλωμα στροφαλου, αλλαγη καρμπ, αλλη εξατμιση (δεν ξερω πως,μην με ρωτησετε), γραφικα κ.λ.π.
αποτελεσμα
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
δεν εισαι μονος
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gixxerpap
22/10/2007, 16:56
αν και αυτα τα προβληματα δε λυνονται απο το πληκτρολογιο, ας κανουμε μια πρωτη προσπαθεια να εκτιμησουμε την κατασταση:


1ον) αν παρουμε ως δεδομενο, οτι η καυλα της πιστας δεν εχει υποκαταστατο, βγαζουμε απο το σεναριο την πωληση ή την αλλαγη του cbr, αφου δεν μπορουμε να το αντικαταστησουμε με κατι φθηνοτερο...

2ον) ο πηγασος μπορει να ειναι καλος συντροφος, για την μετακινηση μας στην πολη, σε καμια περιπτωση ομως και με καμια μετατροπη δε μπορει να πατησει στο χωμα....

3ον) τριτη μηχανη δε μπορει να μπει στο παιχνιδι, μιας και τα εξοδα αποκτησης, αλλα και συντηρησης σε αυτην την περιπτωση, ανεβαινουν πολυ.....

4ον) οι εξορμησεις στη φυση, στην καλυτερη των περιπτωσεων, θα ειναι μια-δυο φορες το μηνα.


εξεταζοντας ολα τα παραπανω, μια καλη ιδεα θα ηταν να πουληθει ο πηγασος, και να αντικατασταθει απο ενα αξιοπρεπες enduro, μαζι με ενα πληρες σετ τροχων-φρενων-κεντρων-ελαστικων motard!!!!

ετσι θα εχουμε το cbr για πιστα και νυχτερινες εξορμησεις, μιας και τις νυχτες οι δρομοι δεν ειναι πηγμενοι και δε θα υποφερει το εργαλειο....

...και θα εχουμε και ενα ωραιοτατο transformer - supermotard για την πολη και για την αλητεια μας, το οποιο θα μπορεουμε πολυ ευκολα να μετατρεψουμε σε enduro, για τις λασπερες μας εξορμησεις...

τι σκεφτηκα παλι ο κερατας ρε .......παω να παρω μια ασπιρινη......





......










........












........











.......







ρε μηπως να το κανω και εγω????:wacko:
πολυ ωραιο μου ακουστηκε...:D

road spirit
22/10/2007, 17:06
και έλεγα, δεν γίνεται να μην απαντήσει ο pap...


Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
1ον) αν παρουμε ως δεδομενο, οτι η καυλα της πιστας δεν εχει υποκαταστατο, βγαζουμε απο το σεναριο την πωληση ή την αλλαγη του cbr, αφου δεν μπορουμε να το αντικαταστησουμε με κατι φθηνοτερο... πόσο με νιώθεις... right on target!

2ον) ο πηγασος μπορει να ειναι καλος συντροφος, για την μετακινηση μας στην πολη, σε καμια περιπτωση ομως και με καμια μετατροπη δε μπορει να πατησει στο χωμα....

3ον) τριτη μηχανη δε μπορει να μπει στο παιχνιδι, μιας και τα εξοδα αποκτησης, αλλα και συντηρησης σε αυτην την περιπτωση, ανεβαινουν πολυ.....

4ον) οι εξορμησεις στη φυση, στην καλυτερη των περιπτωσεων, θα ειναι μια-δυο φορες το μηνα.

εξεταζοντας ολα τα παραπανω, μια καλη ιδεα θα ηταν να πουληθει ο πηγασος, και να αντικατασταθει απο ενα αξιοπρεπες enduro, μαζι με ενα πληρες σετ τροχων-φρενων-κεντρων-ελαστικων motard!!!!

ετσι θα εχουμε το cbr για πιστα και νυχτερινες εξορμησεις, μιας και τις νυχτες οι δρομοι δεν ειναι πηγμενοι και δε θα υποφερει το εργαλειο....

...και θα εχουμε και ενα ωραιοτατο transformer - supermotard για την πολη και για την αλητεια μας, το οποιο θα μπορεουμε πολυ ευκολα να μετατρεψουμε σε enduro, για τις λασπερες μας εξορμησεις...

τι σκεφτηκα παλι ο κερατας ρε .......παω να παρω μια ασπιρινη......

....
ρε μηπως να το κανω και εγω????:wacko:
πολυ ωραιο μου ακουστηκε...:D

το μόνο που χάνεται απο αυτή την εικόνα ειναι το άνετο και μεγάλο ταξίδι... αδιέξοδο παιδί μου σου λέω, άσε... και εγω θέλω ασπιρινη :D

road spirit
22/10/2007, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
προσθεσε αλλον εναν!
:.
δεν εισαι μονος
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ευτυχώς, γιατί περνούσε η ώρα, δεν έγραφε κανεις τπτ, και ειχα αρχίσει να ανυσηχώ :lol: :lol:

lamoun
22/10/2007, 17:25
Υπάρχει και άλλη λύση..

Εγώ όποιος φίλος, αδερφός, παπούς, γιαγιά, ψήνεται για μηχανάκι τους λέω πάρτε χωμάτινο.. :alien:

αλλά δε με ακούνε.. :bawl: :bawl:

gixxerpap
22/10/2007, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
και έλεγα, δεν γίνεται να μην απαντήσει ο pap...



το μόνο που χάνεται απο αυτή την εικόνα ειναι το άνετο και μεγάλο ταξίδι... αδιέξοδο παιδί μου σου λέω, άσε... και εγω θέλω ασπιρινη :D

θα σου δινω εγω το δικο μου, κανε υπομονη καναδυο εβδομαδες.....ειναι ανετο, ειναι γληγορο, ειναι Japωνεζικο, εχει και χιλια τρακοσια τοσα κυβικα.....;)

zubitos
23/10/2007, 07:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap

1ον) αν παρουμε ως δεδομενο, οτι η καυλα της πιστας δεν εχει υποκαταστατο,



road spirit αν πάρουμε ως δεδομένο οτι η καύλα της πίστας δεν έχει υποκατάστατο
και θές και να λασπώνεσαι,νομίζω οτι σου βρήκα την λύση....................




............




.............





................





:lol: :lol: :lol:


109802

marios8
23/10/2007, 21:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos
road spirit αν πάρουμε ως δεδομένο οτι η καύλα της πίστας δεν έχει υποκατάστατο
και θές και να λασπώνεσαι,νομίζω οτι σου βρήκα την λύση....................



Για να λέει αυτά ο zubitos που ήταν ο κλασικός στριτάκιας (και γρηγορος ,δεν μπορώ να πω ψέματα) τοτε θα πρέπει να ξανασκεφτείς για τι είδος πίστα εννοείς :)

:beer: :beer: :wave2:

road spirit
23/10/2007, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos
road spirit αν πάρουμε ως δεδομένο οτι η καύλα της πίστας δεν έχει υποκατάστατο
και θές και να λασπώνεσαι,νομίζω οτι σου βρήκα την λύση....................


:lol: :lol: :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Για να λέει αυτά ο zubitos που ήταν ο κλασικός στριτάκιας (και γρηγορος ,δεν μπορώ να πω ψέματα) τοτε θα πρέπει να ξανασκεφτείς για τι είδος πίστα εννοείς ε ρε γλέντια :lol: :lol:

DimChios
23/10/2007, 23:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ε ρε γλέντια :lol: :lol:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

zubitos
23/10/2007, 23:02
χαιρωμαι ιδιαίτερα γιατί το τελευταίο καιρό ενα νέο χωμάτινο κίνημα
έχει ανθίσει σε αυτό το forum. :lol: :lol: :lol:

DimChios
23/10/2007, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos
χαιρωμαι ιδιαίτερα γιατί το τελευταίο καιρό ενα νέο χωμάτινο κίνημα
έχει ανθίσει σε αυτό το forum. :lol: :lol: :lol:




Και μαλιστα πορτοκαλί! :D :ninja:

zubitos
23/10/2007, 23:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Για να λέει αυτά ο zubitos που ήταν ο κλασικός στριτάκιας (και γρηγορος ,δεν μπορώ να πω ψέματα) τοτε θα πρέπει να ξανασκεφτείς για τι είδος πίστα εννοείς :)

:beer: :beer: :wave2:



απεταξαμην τον σατανα,απεταξαμην :lol: :lol:

TROOPER
24/10/2007, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
............................

να πας για εγκεφαλογραφημα !!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

road spirit
24/10/2007, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
να πας για εγκεφαλογραφημα !!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
θα δείξει αγωνιστικές γραμμές και μετά θα καεί το μηχάνημα :wacko:

TROOPER
24/10/2007, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
θα δείξει αγωνιστικές γραμμές και μετά θα καεί το μηχάνημα :wacko:


τις δικες μου ε?!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
24/10/2007, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
να πας για εγκεφαλογραφημα !!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Ασε ρε τον ανθρωπο να μπει στο σωστο δρομο που τους θελεις ολους σαν τα μουτρα σου!

:mad:


















:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
24/10/2007, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Ασε ρε τον ανθρωπο να μπει στο σωστο δρομο που τους θελεις ολους σαν τα μουτρα σου!

:mad:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ποιον δρομο ???:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
24/10/2007, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ποιον δρομο ???:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Toν ανυπαρκτο που εχει και πιο πολυ ενδιαφερον!

:a36:

MikeG
24/10/2007, 20:21
Γιάννη, ας απαντήσω & εγώ στο θέμα σου...
Το μικρόβιο που έχεις είναι το πλέον διαδεδομένο στις μέρες μας, ειδικά εδώ στο φόρουμ...Έχω συνατήσει πολλά παιδιά τα οποία ψάχνονται για κάτι αντίστοιχο, όπως και εσύ. Η πρόταση μου λοιπόν είναι η εξής : Πουλάς το cbr και πέρνεις κάτι φθηνότερο καθαρά μόνο για πίστα, να το σκίζεις εκεί. Τώρα όσον αφορά για καθημερινή μετακίνηση αλλά και χώμα συν ταξιδάκια θα σου πρότεινα να περιμένεις το καινούριο 690 adventure καθώς και το καινούριο tenere να δεις τι μετατροπές μπορεί να δεχτεί. Σίγουρα και τα 2 δεν είναι καθαρά χωμάτινα μηχανάκια αλλά σίγουρα πιο all around από το pegaso με το ΚΤΜ να έχει σίγουρα πολύ καλό χωμάτινο στήσιμο. Για οτιδοίποτε άλλο θες 3 μηχανάκια, αν θες τη πίστα ντε και καλά. Αν και γιατί να μη μπαίνεις στη πίστα με motard και όχι με ss? Τότε τα δεδομένα αλλάζουν άρδειν. Πάντως εγώ τη λύση μου την έχω βρει. KTM 990 adventure + Husqvarna 250. :D :D Το μόνο που μένει τώρα είναι να μαζέψω τα λεφτά....:bawl: :bawl:

:beer: :beer: :wave2:

edit : Θα τα πούμε και από κοντά μόλις κατέβεις ελπίζω, με την απαραίτητη λασποβόλτα :D :winka:

TROOPER
24/10/2007, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Toν ανυπαρκτο που εχει και πιο πολυ ενδιαφερον!

:a36:

γκρεμος ε :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

marios8
24/10/2007, 21:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
θα σου πρότεινα να περιμένεις το καινούριο 690 adventure καθώς και το καινούριο tenere να δεις τι μετατροπές μπορεί να δεχτεί.


Δεν νομίζω να του κάνουν γι αυτό που θέλει.

Αυτά τα 2 κάνουν ότι και ο πήγασος , απλά ποιο γρήγορα . :beer: :wave2:

DimChios
24/10/2007, 21:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Δεν νομίζω να του κάνουν γι αυτό που θέλει.

Αυτά τα 2 κάνουν ότι και ο πήγασος , απλά ποιο γρήγορα . :beer: :wave2:


:a10: :winka:

road spirit
24/10/2007, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Δεν νομίζω να του κάνουν γι αυτό που θέλει.

Αυτά τα 2 κάνουν ότι και ο πήγασος , απλά ποιο γρήγορα . :beer: :wave2: αμα ήξερα τι ακριβώς θέλω... :lol: :lol:
ειχα μια κουβέντα και με τον dimchio, και νομιζω οτι αυτο που μου ειπε ειναι σωστό, δλδ θα κανω κάποια στιγμή οτι και αυτός, θα δοκιμάσω μηχανάκι σαν το δικο του (το περτικαλι, οχι τον έλικα) σε κατάλληλο περιβάλλον :smokin: , και βλέπω... αμα μουρλαθώ, θα κινηθώ σε τέτοιο, low budget μεταχειρο μέχρι να αποκτήσομεν εμπειρία και στο απότερο μέλλον εδω είμαστε...

αμα δω οτι δεν "το έχω", παραμένω με το πήγασο ή με κάτι σαν αυτό που λέει ο mikeg, και την βλέπω απλώς "εκδρομικός εντουράς", ορεινό χωμάτινο περιηγητικό κλπ...

road spirit
24/10/2007, 23:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
....edit : Θα τα πούμε και από κοντά μόλις κατέβεις ελπίζω, με την απαραίτητη λασποβόλτα :D :winka:
;) :beer:

mpou
25/10/2007, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
Γιατρέ μου, τι έχω?


Βρε παλικαρι μου, γιατι μπηκες μεσα στο μυαλο μου?

Εψαχνα (σαν νεος) χωρο να βαλω ενα πανομοιτυπο post (οχι τοσο συγγραφικο), και επεσα πανω στο δικο σου.

Δεν εχω 2, εχω μια μηχανη (αρα με παιρνει για δευτερη ε?, ειμαι σε καλυτερη κατασταση απο εσενα). :)

Δεν ειναι οτι γουσταρω πιστα, ή καλη ασφαλτο, αλλα οπως και να το κανεις, το 99% του χρονου σου εκει εισαι. Η αρχικη μου επιδιωξη να δωσω το CB μου για κατι τελειως χωματινο αρχιζει και θολωνει στο μυαλο μου.
Καλα τα ταξιδιωτικα μερικων εδω μεσα σε λασπες κτλ, που σε κανουν να θελεις να ξυπνησεις την επομενη μερα μυριζοντας χωμα, με την σκηνη να βρωμαει (μοσχομυριζει για αλλους) τσιπουρο απο την προηγουμενη. Αλλα... αντε και το παιρνεις, τελικα θα τις ζησεις αυτες τις στιγμες, ή θα σε φαει η καθημερινοτητα σου, και η (καλπικη) αγαπη σου για την πολη? Μηπως η αγορα του χωματινου ειναι το πρωτο και κυριοτερο βημα, αλλα επονται μυρια ακομα?

Που καταληγω εγω? Αν και εφοσον βρεθει enduro (ακι) με κανα χιλιαρικακι, το χαλαλιζω (δεν παει στον ανεμο) και λεω οτι εκανα το πρωτο βημα. Αν δεν μπορω να κανω τα επομενα βηματα, τοτε θα κλαψω λιγα λεφτα, λιγο κοπο, και δεν θα θυσιασω την ασφαλτινη νοοτροπια μου (μενοντας με τα τακουνια να γλυστρουν στις ανηφορες που μενω). Αν παλι τα υπολοιπα βηματα γινουν σαν 100σταρης, τοτε η αποφαση μου θα εχει διαφορετικο σημειο αναφορας και τελειως διαφορετικη βαση, γιατι απλα, θα εχω παρει μια ιδεα του τι παω να κανω.

(Εφτασα σε σημειο να σκεφτομαι rebuild του DT50 (80cc), το οποιο μενει απραγο τοσα χρονια στην αποθηκη του χωριου μου. Τελευταια φορα που το ειδα ηταν πριν χρονια, οταν και το εβαζα στην αποθηκη, με την πληγωμενη εξατμιση του να κρεμεται. Μια εξατμιση, και η "μεταναστευση" μου στο χωρο σπουδων μου, ηταν οι αιτιες που με αφησαν "αχωματο" χρονια τωρα. Λες να αναπληρωνονται?)

GyPsy
25/10/2007, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
Γιατρέ μου, τι έχω?

... Αμα μπορείς, πες μου ποια ειναι η γιατριά... πες μου τι έχω...

Τίποτα μωρέ......

Καταναλωτικό γουρούνι είσαι....αλλά μην το κάνουμε θέμα.

:D

devil's animal
26/10/2007, 08:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από GyPsy
Τίποτα μωρέ......

Καταναλωτικό γουρούνι είσαι....αλλά μην το κάνουμε θέμα.

:D

:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

Nikoskazer2000
28/10/2007, 00:11
Ρε Γιάννη.... :rolleyes:

Ακόμα να το βρείς εκείνο το πολιτικό βρόμικο που έψαχνες;

Πάρε το καινούργιο 250ακι της Yamaha να 'χεις 2σε1: ενα "βρόμικο" παπί :D

road spirit
29/10/2007, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από GyPsy
Τίποτα μωρέ......

Καταναλωτικό γουρούνι είσαι....αλλά μην το κάνουμε θέμα.

:D μπααα, μάλλον μοτοσυκλετιστικό γουρούνι θα έλεγα ...

τουλάχιστον αυτό που αγοράζω το χαίρομαι και του κάνω τη χρήση που του αρμόζει, και οχι για το θεαθήναι... :)

sober
29/10/2007, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
μπααα, μάλλον μοτοσυκλετιστικό γουρούνι θα έλεγα ...

τουλάχιστον αυτό που αγοράζω το χαίρομαι και του κάνω τη χρήση που του αρμόζει, και οχι για το θεαθήναι... :)

+650...

Και που να ακουσεις μετα περιγραφες...και να δεις ενα χαμογελο μεχρι τα αφτια κα8ε φορα που μιλαει μετα απο την πιστα...

Γεια σου ρε Γιαννη!!

:beer: :beer: :beer: :wave2:

MikeG
29/10/2007, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
+650...

....

:beer: :beer: :beer: :wave2:

Που είσαι εσύ, χαμένη...?ε?:winka:

:beer: :beer: :wave2:

dirtbird
29/10/2007, 22:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Που είσαι εσύ, χαμένη...?ε?:winka:

:beer: :beer: :wave2:

Σύρμα


η Νικολούλη :alien: :ninja: :alien:

MikeG
29/10/2007, 22:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Σύρμα


η Νικολούλη :alien: :ninja: :alien:

Όχι ο Ερυθρός Σταυρός!

:lol: :lol: :lol: :wave2:

dirtbird
29/10/2007, 22:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Όχι ο Ερυθρός Σταυρός!

:lol: :lol: :lol: :wave2:


:lol: :lol: :lol:



















τον βάζει στο τέλος..... :eyepop:

MikeG
29/10/2007, 22:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
:lol: :lol: :lol:


τον βάζει στο τέλος..... :eyepop:

Σοβαρά...?:lol: :lol: :lol:

Σα πολύ τηλ δε βλέπεις για να το ξέρεις αυτό?:eyepop:

delrules
02/01/2008, 15:21
Κάτι ανάλογο σαν την πρόταση του gixxerpap για transformer - supermotard . Περίπου...

http://img526.imageshack.us/img526/8766/18ao1.jpg