PDA

View Full Version : ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΘΟΡΥΒΟΥ ΚΑΙ Harley



ntinlanden
23/10/2007, 07:43
Οι HARLEY δεν εχουν οριο στα dB, δηλαδη ειναι "νομιμα" και ελευθερα να ακουγοντε οσο θελουν?
Ακομα βγαινουν με τις θορυβοδης εξατμισεις ή εχουν συμορφωθει λιγο οι Αμερικανοι?
Μου φανηκε περιεργο, απλα ενα φιλαρακι θα παρει μια καινουρια τωρα και μου λεει οτι στην αδεια δεν αναγραφει στιγ.θορυβου: λεει 0 εκει... :confused: :rolleyes:
και εαν οντος ειναι ετσι πως περναει τις προδιαγραφες και εισαγετε Ελλαδα και γενικα στις χωρες με κανονες και ορια θορυβου?....
:rolleyes:


:wave2:

filipp0s
23/10/2007, 08:20
ρε οι χαρλεάδες είναι υπεράνω νόμων... Ηell's angels και τέτοια...:lol: :wacko:

675
23/10/2007, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
Ηell's angels και τέτοια...:lol: :wacko:

καλα γελα εσυ:rolleyes:

αμα πετυχεις ποτε κανεναν (λεω εγω τωρα) να σε δω για ποτε θα το κανεις το 200αρι...:lol:
εχω πετυχει γι αυτο στο λεω..:look:

ntinlanden
23/10/2007, 09:22
πειτε ρε και αφηστε τις σαχλαμαρες

675
23/10/2007, 09:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από ntinlanden
πειτε ρε και αφηστε τις σαχλαμαρες


κοιτα εγω δε ξερω τι γραφει ο νομος
αλλα ακριβως οπως ειναι ελεεινο να γραψεις μια ντουκατι με ακραπες ετσι και πολυυυ περισσοτερο ελεεινο (και απιθανο επισης) ειναι να γραψεις μια χαρλευ...:wave2:

ntinlanden
23/10/2007, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από losttris
κοιτα εγω δε ξερω τι γραφει ο νομος
αλλα ακριβως οπως ειναι ελεεινο να γραψεις μια ντουκατι με ακραπες ετσι και πολυυυ περισσοτερο ελεεινο (και απιθανο επισης) ειναι να γραψεις μια χαρλευ...:wave2:

Γιατι ειναι απιθανο να γραψεις μια ντουκατι με εξατμιση?
πιστευω οτι εαν με σταματησουν αν και δεν εχω εξατμισεις-ακομα- θα μου τη πουν για την καμπανα,χαλαει το κοσμο...

OldMan
23/10/2007, 09:49
Δεν έχει σημασία αν και τι γράφει η άδεια κυκλοφορίας !!

Αν ξεπεράσεις το όριο θορύβου (για τα δίκυκλα είναι τα 85 dB, νομίζω...) θα σε γράψουν !!

:wave2:

ntinlanden
23/10/2007, 09:52
ναι αλλα το θεμα ειναι οτι και κατοχοι harley λενε οτι δεν μπορουν να σε γραψουν-πως γινετε αυτο ρε απιδια ισχυει? :confused:
και γιατι η αδεια να γραφει 0 - και γιατι τοτε κανουν εξ-αρχης θορυβο?

nickald
23/10/2007, 10:06
Οι χαρλεαδες ειναι της κλικας και δεν τους γραφουν :rotflmao: :rotflmao:

Σοβαρα τωρα. Δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο ακομα και αν δεν το γραφει η αδεια της μηχανης.

Βεβαια η συζητηση και παλι θα παει στο κατα ποσο υπαρχει εφαρμογη του νομου περι θορυβου. Πιστευω οτι αν πεσουν στο στρουμφακι περιπτωση θα την αρπαξουν την επιταγη.

Τα DB που γραφει η αδεια ειναι αυτα που λεει ο κατασκευαστης για την συγκεκριμενη μοτο. Υπαρχει και διαταξη ομως που μιλαει για ανωτατο οριο ανεξαρτητως μαρκας και κυβισμου (και ειδους).

Αλλα εχεις δει πολλους εισπρακτορες με μπλε να κυκλοφορουν με το ντεσιμπελομετρο? Η το εχουν ενσωματομενο στο αυτι λες?

veagle
23/10/2007, 21:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
ρε οι χαρλεάδες είναι υπεράνω νόμων... Ηell's angels και τέτοια...:lol: :wacko:


Eννοείτε..............

Χωμάτινος
23/10/2007, 22:23
Καθημερινά στον δρόμο κυκλοφορούν πολύ περισσότερες ξετάπωτες Remus παρά Harley, απλά ο Νόμος κοιμάται τον ύπνο του Δικαίου .. :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

fantacid
23/10/2007, 22:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από χωμάτινος
Καθημερινά στον δρόμο κυκλοφορούν πολύ περισσότερες ξετάπωτες Remus παρά Harley, απλά ο Νόμος κοιμάται τον ύπνο του Δικαίου .. :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:


με ποιους εισαι εσυ??

:rolleyes:

stefanos
24/10/2007, 01:26
Οι άδειες γράφουν οτι οτυς κατέβει.
Η δική μου γράφει 101:cry:

veagle
24/10/2007, 02:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από χωμάτινος
Καθημερινά στον δρόμο κυκλοφορούν πολύ περισσότερες ξετάπωτες Remus παρά Harley, απλά ο Νόμος κοιμάται τον ύπνο του Δικαίου .. :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

++++++++

ακραπο??

Αφήστε τις 5 - 10 τσοπεριές που κάνουν θόρυβο...

http://www.youtube.com/watch?v=leOm0yFxZTY
http://www.youtube.com/watch?v=WyMmRT7gwCE

veagle
24/10/2007, 02:14
και ο τύπος ο καλύτερος

http://www.youtube.com/watch?v=XbSAUaJYYiU