PDA

View Full Version : Βελτίωση για Yamaha Crypton R



stanislavraspop
23/10/2007, 21:58
Γεία σας! Έχω ενα Yamha Crypton R, το έχω κάνει 54 χιλιοστά με πιστόνια της Daytona. Τι άλλη μετατροπή μπορώ να κάνω για να το κάνω πιο δυνατό?

OldMan
23/10/2007, 22:01
Κάντο 60 χιλιοστά ..!!

stanislavraspop
23/10/2007, 22:10
Ο μηχανικός λέει δεν πάει άλλο, εκτός άμα αλλάξω κύλινδρο που δεω θέλω. Θέλω να κρατήσω τον μαμήσιο... Καμιά άλλη ιδέα?

fantacid
23/10/2007, 22:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από stanislavraspop
Ο μηχανικός λέει δεν πάει άλλο, εκτός άμα αλλάξω κύλινδρο που δεω θέλω. Θέλω να κρατήσω τον μαμήσιο... Καμιά άλλη ιδέα?

για να σου λεει ο παππους 60 ....γινεται 60!!

μη πιστευεις το μηχανικο σου θελει να σε δαγκασει!

:winka:

div400
23/10/2007, 22:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από stanislavraspop
Γεία σας! Έχω ενα Yamha Crypton R, το έχω κάνει 54 χιλιοστά με πιστόνια της Daytona. Τι άλλη μετατροπή μπορώ να κάνω για να το κάνω πιο δυνατό?

DISCLAIMER: ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΑΙΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟΨΗ!!!

η καλύτερη βελτιωση που μπορείς να κάνεις στο μηχανάκι σου ειναι.....

ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΝΑΒΑΤΗΣ!!!

οχι οχι σοβαροτατα το λέω! :wave2: :beer:

απο εκει και πέρα και σε οτι αφορά τα μηχανολογικά....ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ παντα...
θα σου ελεγα να κρατήσεις τα λεφτουδάκια σου και να πάρεις αργότερα μια μοτοσυκλετα στην οποια μπορεις να ρηξεις μετα οτι φραγκα έχεις!

αν σωνει και καλα ΠΡΕΠΕΙ να κάνει κατι ακομα στο παπι...βελτιωσε τα φρενα και τις αναρτήσεις ωστα να συμβαδίζουν με την ανεβασμένη ισχύ του κινητηρα.
κανα λαστιχάκι της προκοπής δεν θα ήταν ασχημη ιδεα!



:beer: :wave2: :beer: :wave2:

gcrook
23/10/2007, 22:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από stanislavraspop
Ο μηχανικός λέει δεν πάει άλλο, εκτός άμα αλλάξω κύλινδρο που δεω θέλω. Θέλω να κρατήσω τον μαμήσιο... Καμιά άλλη ιδέα?

Το εχεις Αλαφρυνει καθολου το τουμπανο η ακομα;

makis206
23/10/2007, 23:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
για να σου λεει ο παππους 60 ....γινεται 60!!

Θα χωρέσει ο κύλινδρος μέσα στο πιστόνι μετά ;:uplate:

stanislavraspop
23/10/2007, 23:43
Άμα αλλάξω τον μαμίσιο τον εκκεντροφόρο και του βάλω έναν Daytona Aftermarket, θα κερδίσω τίποτα?

fantacid
23/10/2007, 23:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Θα χωρέσει ο κύλινδρος μέσα στο πιστόνι μετά ;:uplate:

ειναι απαραίτητο?

:lol:

OldMan
24/10/2007, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από stanislavraspop
Άμα αλλάξω τον μαμίσιο τον εκκεντροφόρο και του βάλω έναν Daytona Aftermarket, θα κερδίσω τίποτα?
Ελαφρύτερη τσέπη ...!!! :D

(ξέρεις τι κάνει ο εκκεντροφόρος γενικά ώστε να δεις τα βυθίσματα και τα overlaps του μανισιου για να τα συγκρίνεις με του aftermarket ???) :winka:

Stergios69
24/10/2007, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Κάντο 60 χιλιοστά ..!!
Ασχετο, αλλά στην Σίνδο το περασμένο Σάββατο είχε ένα στα 62 χιλ και πήγαινε αέρα... :winka: :D :wave2:

Nik0s
24/10/2007, 10:19
Μαζευτείτεεεεεεεεεεε :smokin:

Stergios69
24/10/2007, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Μαζευτείτεεεεεεεεεεε :smokin:
Στα πόσα χιλιοστά;
Σε ποιο overlap? :D :wave2:

gcrook
24/10/2007, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Μαζευτείτεεεεεεεεεεε :smokin:

Καλα τα λεει ο Νικος θελει και σκληροτερα ελατηρια βαλβιδων αλλιως θα εχουμε στενες επαφες...:wave2:

Nik0s
24/10/2007, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Καλα τα λεει ο Νικος θελει και σκληροτερα ελατηρια βαλβιδων αλλιως θα εχουμε στενες επαφες...:wave2:


:lol: :rotflmao: :lol:

stanislavraspop
24/10/2007, 13:00
Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος αναλυτικά τι κάνει ο εκκεντροφόρος στην μηχανή. Και τι μέγεφος καρπυρατέρ να βάλω?

stanislavraspop
24/10/2007, 17:16
Hello me akouei kaneis????????

fantacid
24/10/2007, 17:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από stanislavraspop
Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος αναλυτικά τι κάνει ο εκκεντροφόρος στην μηχανή. Και τι μέγεφος καρπυρατέρ να βάλω?

γυριζει γύρο απο τον εαυτο του, οπως ακριβως κ ο στροφαλος
με τη διαφορα οτι ο εκκ ειναι πανω απο το πιστονι!!!

πιο αναλυτικα δε μπορω!!!!

:bigcry:

project.breeze
24/10/2007, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από stanislavraspop
Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος αναλυτικά τι κάνει ο εκκεντροφόρος στην μηχανή. Και τι μέγεφος καρπυρατέρ να βάλω?



Εκκεντροφόρος είναι ένας άξονας που όπως λέει και το όνομά του φέρει έκκεντρα,δηλαδή προεξοχές που με την περιστροφή του ανοιγοκλείνουν τις βαλβίδες εισαγωγής-εξαγωγής (υπάρχουν πολλοί κινητήρες,οι περισσότεροι δηλαδή,με 2 εκκεντροφόρους επί κεφαλής, ΕΕΚ, που ο ένας ανοιγοκλείνει τις βαλβίδες εισαγωγής και ο άλλος της εξαγωγής).Παλιότερα χρησιμοποιούνταν εκκεντροφόρος στο πλάι αλλά πλέον είναι όλοι επί κεφαλής.Εγώ λέω να κάνεις ένα Pm στον Gixxxerpap γιατί ενδιαφέρεται να κάνει ανταλλαγή με το Triumph

div400
24/10/2007, 18:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από stanislavraspop
Hello me akouei kaneis????????

κάτσε βρε αγορίνα μου!

ΦΟΡΟΥΜ ειμαστε οχι CHAT!!!!!

συγνώμη κιόλας ετσι, αλλα τι να τα κάνεις ΟΛΑ αυτα στο...χμμμ ΠΑΠΙ ?!?!?!? :confused:

δεν τα λυπάσε τα λεφτουδάκια σου? γιατι δεν τα κρατάς και οταν έρθει το zx250 απο το 2008 να χτυπήσεις ενα τέτοιο?!?!?

λεω εγω τωρα! αλλα ο καθένας με τα κέφια του....:rolleyes:
:wave2:

stanislavraspop
24/10/2007, 18:52
Τι μάρκας είναι το ZX250?

div400
24/10/2007, 18:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από stanislavraspop
Τι μάρκας είναι το ZX250?

CLICK ME CLICK ME (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=46913)


:wave2:

T.R.E
24/10/2007, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από stanislavraspop
Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος αναλυτικά τι κάνει ο εκκεντροφόρος στην μηχανή. Και τι μέγεφος καρπυρατέρ να βάλω?

Για τον εκκεντροφορο σου ειπε στο περιπου ο project.breeze...Βαλε ενα αγριοτερο εκκεντροφορο και κατα προτιμηση κανιβαλακι,παπι ειναι τι τις θες τις χαμηλομεσαιες...αλογα ψηλα και Αγιος ο Θεος...:D :D

Στα κυβικα σου το καρμπυρατερ θα πρεπει να ειναι 28mm και ανω,μαλλον εκει κοντα στα 30 βαλε κατι...Επισης μαζι με το πακετο εκκεντροφορος-πιστονι-καρμπυρατερ δωσε την κεφαλη σου σε καποιον που ξερει για να σου ανοιξει τις θυριδες εισαγωγης-εξαγωγης...Ενα γυαλισμα στην εξαγωγη θα βοηθαγε επισης...Απαραιτητη μετα απ'ολα αυτα και η εξατμιση... :smokin: :smokin:

project.breeze
24/10/2007, 21:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Για τον εκκεντροφορο σου ειπε στο περιπου ο project.breeze...Βαλε ενα αγριοτερο εκκεντροφορο και κατα προτιμηση κανιβαλακι,παπι ειναι τι τις θες τις χαμηλομεσαιες...αλογα ψηλα και Αγιος ο Θεος...:D :D

Στα κυβικα σου το καρμπυρατερ θα πρεπει να ειναι 28mm και ανω,μαλλον εκει κοντα στα 30 βαλε κατι...Επισης μαζι με το πακετο εκκεντροφορος-πιστονι-καρμπυρατερ δωσε την κεφαλη σου σε καποιον που ξερει για να σου ανοιξει τις θυριδες εισαγωγης-εξαγωγης...Ενα γυαλισμα στην εξαγωγη θα βοηθαγε επισης...Απαραιτητη μετα απ'ολα αυτα και η εξατμιση... :smokin: :smokin:




Αμάν ρε T.R.E εδώ λέμε να διαφυλάξουμε την ησυχία του κοσμάκη και εσύ του λες να κάνει καννίβαλο το παπί;Ρε θα μας κλείσουν μέσα λέμε:rotflmao:

T.R.E
24/10/2007, 21:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Αμάν ρε T.R.E εδώ λέμε να διαφυλάξουμε την ησυχία του κοσμάκη και εσύ του λες να κάνει καννίβαλο το παπί;Ρε θα μας κλείσουν μέσα λέμε:rotflmao:


Εγω και η ακραπα μου δεν συμφωνησαμε να διαφυλαξουμε την ησυχια κανενος...:D :D Αυτες ειναι μυστικες κλικαδορικες συμφωνιες και δεν με αφορουν... :smokin: :smokin:

gcrook
24/10/2007, 22:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Εγω και η ακραπα μου δεν συμφωνησαμε να διαφυλαξουμε την ησυχια κανενος...:D :D Αυτες ειναι μυστικες κλικαδορικες συμφωνιες και δεν με αφορουν... :smokin: :smokin:

Και πολυ καλα εκανες:beer:
Να δουμε τωρα πως θα τα μεταφερει ολα αυτα στον μαστορα,και ποιος θα απαντησει σε επικειμενο τιτλο θρεντ "Εσκασα 1μιση χιλιαρικο και τωρα εχω μεινει με τα 3 στο χερι" .

notakos600
24/10/2007, 22:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Και πολυ καλα εκανες:beer:
Να δουμε τωρα πως θα τα μεταφερει ολα αυτα στον μαστορα,και ποιος θα απαντησει σε επικειμενο τιτλο θρεντ "Εσκασα 1μιση χιλιαρικο και τωρα εχω μεινει με τα 3 στο χερι" .


+10000
Πεταμένα (πολλά) λεφτά για το τίποτα. Άντε κι από 8 αλογάκια το έφτασες 10, ε και?
Μάθε με αυτό να οδηγάς, να στρίβεις, να φρενάρεις και όταν έρθει η ώρα αγοράζεις ενα 125 ή ένα 250 και μετά ένα μεγαλύτερο και πάει λέγοντας.
Μη χαλάτε τα πολύτιμα ευρουδάκια σας γεμίζοντας τη τσέπη του κάθε αεριτζή παραμυθά που σας βρήκε πιτσιρικάδες και πάνω στη καύλα να σας τα φάει χοντρά.
Υπομονή, μυαλό και σύνεση θέλει η παλιοπουτάνα η ζωή.

T.R.E
25/10/2007, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

Να δουμε τωρα πως θα τα μεταφερει ολα αυτα στον μαστορα,και ποιος θα απαντησει σε επικειμενο τιτλο θρεντ "Εσκασα 1μιση χιλιαρικο και τωρα εχω μεινει με τα 3 στο χερι" .


Οταν ασχολεισαι με τις βελτιωσεις,ξερεις οτι αυξηση ιπποδυναμης και αξιοπιστια δεν πανε μαζι...Επισης ολα αυτα που του ειπα δεν πρεπει να κανουν πανω απο 400 ? μαζι με τα εργατικα του μαστορα το πολυ...Οποτε ασε τις υπερβολες και τις ειρωνιες...

:beer: :beer: :wave2:



Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
+10000
Πεταμένα (πολλά) λεφτά για το τίποτα. Άντε κι από 8 αλογάκια το έφτασες 10, ε και?



Το ποσο πεταμενα λεφτα ειναι δικο του θεμα,δεν νομιζω να ρωτησε για value for money...Δεν σκεφτονται ολοι οι ανθρωποι το ιδιο,ουτε γουσταρουν ολοι να χαλανε τα λεφτα τους στα ιδια πραγματα...:beer:

stanislavraspop
25/10/2007, 13:45
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!!! Άλλη μια ερώτηση έχω, γιατί τώρα μου γίνεται πόλυ ζεστό γρήγορα? Μιλάμε ούτε τα πόδια δεν μπορώ να κρατήσω...

gcrook
25/10/2007, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Οταν ασχολεισαι με τις βελτιωσεις,ξερεις οτι αυξηση ιπποδυναμης και αξιοπιστια δεν πανε μαζι...Επισης ολα αυτα που του ειπα δεν πρεπει να κανουν πανω απο 400 ? μαζι με τα εργατικα του μαστορα το πολυ...Οποτε ασε τις υπερβολες και τις ειρωνιες...

:beer: :beer: :wave2:




Να σου πω το εχεις παρει πρεφα οτι απευθυνεσαι σε ενα παλικαρακι που εκτος του οτι δεν ξερει αυτα που ξερεις εσυ,και μαλλον ουτε τα βασικα περι μηχανολογιας και βελτιωσεων κτλ, αποτελει και στοχο εκμεταλλευσης απο επιδοξους μαστορους;
Καλυτερα να προσεχεις που δινεις συμβουλες περι βελτιωσης,διοτι δεν ειναι ολοι το ιδιο.

div400
25/10/2007, 18:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από stanislavraspop
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!!! Άλλη μια ερώτηση έχω, γιατί τώρα μου γίνεται πόλυ ζεστό γρήγορα? Μιλάμε ούτε τα πόδια δεν μπορώ να κρατήσω...

:confused: :confused: :look:

more input please......

T.R.E
25/10/2007, 19:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Να σου πω το εχεις παρει πρεφα οτι απευθυνεσαι σε ενα παλικαρακι που εκτος του οτι δεν ξερει αυτα που ξερεις εσυ,και μαλλον ουτε τα βασικα περι μηχανολογιας και βελτιωσεων κτλ, αποτελει και στοχο εκμεταλλευσης απο επιδοξους μαστορους;
Καλυτερα να προσεχεις που δινεις συμβουλες περι βελτιωσης,διοτι δεν ειναι ολοι το ιδιο.


Mαλιστα,αλλη φορα θα ζηταω βιογραφικο πριν απαντησω σε ενα θεμα... :rolleyes:

Λοιπον εδωσα συμβουλη σε αυτον που ρωτησε για να μαθει κατι...Αν πιστευεις εσυ οτι εισαι εδω για να προστατευεις ολο τον κοσμο,με γεια σου με χαρα σου...Επισης αν πιστευεις οτι με το να τον χλευαζεις και να του λες αστο οπως ειναι και παρε πεγαλυτερο μετα απο 2 χρονια και και και θα τον αποτρεψεις ή θα αλλαξει κατι,ΟΚ,κανε οπως νομιζεις...
Δεν απευθυνομαι σε εσενα προσωπικα,αλλα και σε ολους οσους απαντησαν με τον ιδιο τροπο...:wave2:

stanislavraspop
26/10/2007, 11:20
Τι μάρκας είναι τα καλύτερα λάστιχα της αγοράς? Λάστιχα για την πόλη, όχι για πίστα...

project.breeze
26/10/2007, 15:08
Προς GCrook και Τ.R.E χαίρομαι που απαντάτε και οι δύο σε αυτό το θέμα,είστε σαν τις δύο φωνές της συνείδησης.Ο ένας λέει πώς μπορεί να φτιαχτεί το παπί και ο άλλος ότι παρόλα αυτά δεν αξίζει τον κόπο.Το παλλικάρι κατατοπίστηκε πλήρως πλέον και μπορεί να πάρει την απόφασή του,δεν χρειάζεται να μαλώνετε ο καθένας έδωσε διαφορετική ερμηνεία στο ίδιο θέμα και έτσι το παλλικάρι θα έχει πιο σφαιρική άποψη γνωρίζοντας τα υπέρ και τα κατά:wave2:

T.R.E
26/10/2007, 16:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Προς GCrook και Τ.R.E χαίρομαι που απαντάτε και οι δύο σε αυτό το θέμα,είστε σαν τις δύο φωνές της συνείδησης.Ο ένας λέει πώς μπορεί να φτιαχτεί το παπί και ο άλλος ότι παρόλα αυτά δεν αξίζει τον κόπο.Το παλλικάρι κατατοπίστηκε πλήρως πλέον και μπορεί να πάρει την απόφασή του,δεν χρειάζεται να μαλώνετε ο καθένας έδωσε διαφορετική ερμηνεία στο ίδιο θέμα και έτσι το παλλικάρι θα έχει πιο σφαιρική άποψη γνωρίζοντας τα υπέρ και τα κατά:wave2:

Και εγω χαιρομαι που προσπαθεις να ηρεμησεις την κατασταση,δεν ειναι τιποτα ομως,θα του περασει του gcrook...:smokin:


Αρχικά δημιουργήθηκε από stanislavraspop
Τι μάρκας είναι τα καλύτερα λάστιχα της αγοράς? Λάστιχα για την πόλη, όχι για πίστα...


Σ'αυτο δεν μπορω να βοηθησω...:sad: :sad:

gcrook
26/10/2007, 21:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Και εγω χαιρομαι που προσπαθεις να ηρεμησεις την κατασταση,δεν ειναι τιποτα ομως,θα του περασει του gcrook...:smokin:





Νομιζα οτι ηταν παροδικο μεχρι που ξαναποσταρες...:look: :sad:

T.R.E
26/10/2007, 21:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Νομιζα οτι ηταν παροδικο μεχρι που ξαναποσταρες...:look: :sad:


Δεν ειναι τιποτα,θα το συνηθισεις...:wave2:

Nik0s
27/10/2007, 13:20
Παιδάκια χαλαρώστε, αλλιώς πάμε στις Διαμάχες.

:wave2:

gcrook
28/10/2007, 00:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Προς GCrook και Τ.R.E χαίρομαι που απαντάτε και οι δύο σε αυτό το θέμα,είστε σαν τις δύο φωνές της συνείδησης.Ο ένας λέει πώς μπορεί να φτιαχτεί το παπί και ο άλλος ότι παρόλα αυτά δεν αξίζει τον κόπο.Το παλλικάρι κατατοπίστηκε πλήρως πλέον και μπορεί να πάρει την απόφασή του,δεν χρειάζεται να μαλώνετε ο καθένας έδωσε διαφορετική ερμηνεία στο ίδιο θέμα και έτσι το παλλικάρι θα έχει πιο σφαιρική άποψη γνωρίζοντας τα υπέρ και τα κατά:wave2:

Κοιτα ειμαι της αποψης οτι ολες οι βελτιωσεις και αυτου του ειδους τα ψαξιματα λιγο πολυ αξιζουν ειτε εχουν θετικο ειτε αρνητικο αποτελεσμα διοτι ολα ειναι εμπειριες και οι ωραιες εμπειριες ειναι πολυτιμες.
Οι κακες απο την αλλη μπορει να ειναι και διδακτικες.
Απλα πιστευω οτι πρεπει να αξιολογουμε καλυτερα καποιες καταστασεις οταν δινουμε καποιες συμβουλες,και μαλλον ακουστηκα πιο αποτομος απ'οτι ηθελα, (ηθελα ειναι η αληθεια) :sad:

project.breeze
28/10/2007, 02:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
και μαλλον ακουστηκα πιο αποτομος απ'οτι ηθελα, (ηθελα ειναι η αληθεια) :sad:



Κακό παιδί :a38: :rotflmao:

vaska
29/10/2007, 06:28
ΛΕΒΕΝΤΕΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΣ ΚΑΥ...ΜΕΝΟΣ 40ΑΡΗΣ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 6 ΜΕΡΕΣ ΠΡΟΣΘΕΣΕ ΣΤΟΝ ΗΔΗ ΜΕΓΑΛΟ ΣΤΟΛΟ ΤΟΥ ΑΠΟ ΜΟΤΟ ΕΝΑ ΚΟΣΜΗΜΑΤΑΚΙ. YAMAHA CRYPTON-Χ 135 ΜΕ ΨΕΚΑΣΜΟ ΚΑΙ ΗΔΗ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΤΕΛΙΚΟ. ΓΙΑΤΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΜΠΙΖΟΥΔΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΝ ΤΕΡΑΣ ΑΛΛΑ ΠΝΙΓΜΕΝΟ. ΣΕ ΟΛΟ ΤΑ ΜΩΡΟΥΛΙΑ ΜΟΥ ΒΑΖΩ ΤΕΛΙΚΑ (ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΑ ΑΝΟΞΕΙΔΩΤΑ ή ΚΑΡΜΠΟΝ), ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΙΑ (MICHELIN) ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΙΝΩ ΛΑΔΑΚΙΑ (MOTUL). ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΤΟΙΜΑ ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΑΠΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΑΠΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΦΩΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ 8 ΜΗΝΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΠΝΙΓΕΤΑΙ ΑΦΟΥ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΧΡΗΣΗ.
ΦΙΛΙΚΑ
ΒΑΣΙΛΗΣ!

SEIRINAS
28/11/2008, 14:44
βαλε εκεντροφορο daytona , ενa καρμπυρατερ mikuni 24 και μια εξατμιση termignoni κατα προτιμηση . θα ραβει το εργαλειο μετα !!!!!!!1

Stergios69
28/11/2008, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από SEIRINAS
βαλε εκεντροφορο daytona , ενa καρμπυρατερ mikuni 24 και μια εξατμιση termignoni κατα προτιμηση . θα ραβει το εργαλειο μετα !!!!!!!1
Ημερομηνίες δεν βλέπουμε.... :rotflmao:

crow95
14/01/2009, 03:27
lepon agori m.....tha pareis thl....st mototrade.gr!tha parageileis th kefalh gia crupton...m valvidoules 28-23..kanto ena 57-58 na s antexei.....tha valeis ena keihin pe 28.....mpiela exei kalh o kruptoniths 54ara....trigwnikh.....tha petaxeis agori m...ante kales souzes.fantasou oti egw t exw valei kefalh innova.xaxaxa....kommatia

lspiros
11/02/2009, 18:37
η yamaha εφερνε καποτε crypton με daytona kit στο οποιο μαλιστα ισχυε η εγγυηση ενδεικτικο της αξιοπιστιας.keihin24mm,φιλτρο κν.εκκεντροφορος daytona,σκληροτερα ελατηρια,εμβολο 54mm,ολοκληρη εξατμιση.

@ngelos
24/05/2009, 14:18
Λοιπόν,stanislavraspop.Εγώ δεν θα πρωτοτυπίσω...
Θα σου πω ότι σου λέγαν και οι μεγαλύτεροι και άρα σοφότεροι παραπάνω.
Και εγώ 20 είμαι και πριν από μερικά χρόνια παπάκια έφτιαχνα και χάλαγα τα λεφτά μου.
Μην το κάνεις...Πάρε ένα μηχανάκι της προκοπής,ένα endurάκι πχ να μπεις χώμα να μάθεις να οδηγάς να νιώσεις και μοτοσυκλετιστής πραγματικός.Τι έχει να σου δώσει ένα μηχανάκι που δεν μπορείς να κάνεις 20 χιλ. χωρίς τον φόβο να σου μείνει στα χέρια από το σκάλισμα που έχει φάει?Που μπερδεύει και δεν μπορείς ούτε μια βόλτα να πας σαν άνθρωπος?
Τώρα,αν θες επειδή γουστάρεις να το έχεις και να το πειράζεις...ο άγριος εκεντροφόρος κάνει μεγάλη διαφορά,το μεγαλύτερο καρμπυρατέρ επίσης.Γενικά ότι φροντίζει να πνίγεται το μοτεράκι του με βενζίνη κάνει διαφορά...
Κάνε του ότι θες αρκεί να είναι το δεύτερο σου μηχανάκι και να μην περιμένεις από αυτο να σου κάνει και τη δουλειά σου.
:beer:

ROMPOT
26/06/2009, 16:23
file eixa crypton 62.5 me pistoni apo r6 opote o mhxanikos sou einai moufa sory kiolas alla an thes plhrofories steile pm.eixa fcr,nitro.over eksatmisei peiragmena reumata kai volan kai kefalh me alles valvides kai ekkentroforo me 12 mpar sympiesh kai evgaze telikh 150xiliometra sta 350 metra.twra asxoloume me mhxanes




ama thes na pas mprosta allakse mastora kalh synexeia file

project.breeze
26/06/2009, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από ROMPOT



ama thes na pas mprosta allakse mastora kalh synexeia file


Να σταματήσει να ασχολείται με τέτοια ανώφελα και χρηματοβόρα "φτιαξίματα" σε ένα μηχανάκι που έχει φτιαχτεί το καημένο για να μεταφέρει τον ιδιοκτήτη του οικονομικα στην δουλειά του,για να πάει μπροστά.Το να αλλάξει μάστορα δεν θα κάνει την διαφορά

Elle
26/06/2009, 19:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από ROMPOT
file eixa crypton 62.5 me pistoni apo r6 opote o mhxanikos sou einai moufa sory kiolas alla an thes plhrofories steile pm.eixa fcr,nitro.over eksatmisei peiragmena reumata kai volan kai kefalh me alles valvides kai ekkentroforo me 12 mpar sympiesh kai evgaze telikh 150xiliometra sta 350 metra.twra asxoloume me mhxanes




ama thes na pas mprosta allakse mastora kalh synexeia file

Μάστορα ΡΟΜΠΟΤ τι λες;:eek:
:bigcry: :bigcry:

Παπάκι Γιαμάπα Κρύψτον με πιστόνι από R6??? :smokin:
Και με Νίτρο, κάλιο, μαγνήσιο, ασβέστιο; Ήταν δυνατό το εργαλείο για πες για πες... :a014: :a014:

SVX
26/06/2009, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Μάστορα ΡΟΜΠΟΤ τι λες;:eek:
:bigcry: :bigcry:

Παπάκι Γιαμάπα Κρύψτον με πιστόνι από R6??? :smokin:
Και με Νίτρο, κάλιο, μαγνήσιο, ασβέστιο; Ήταν δυνατό το εργαλείο για πες για πες... :a014: :a014:


Εσυ πως την ειδες? :rolleyes: ΚΑΓΚΟΥΡΩΦΟΝΙΑΣ , ο Ξαδερφος του ΚροΚοΔειλακια?


:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Elle
26/06/2009, 19:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
Εσυ πως την ειδες? :rolleyes: ΚΑΓΚΟΥΡΩΦΟΝΙΑΣ , ο Ξαδερφος του ΚροΚοΔειλακια?


:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Σκοτώνω μυρμήγκια, έχουν μαζευτεί πολλά τέτοια βρε Μήτσο με τα C50 biTurbo
Compressor Intercooler Nitro Maxim και λοιπά παπαπαπάαακια, και είπα να ψεκάσω
:lol: :lol: :rotflmao:

Ε αφού ξέρεις...

Είμαι κατά της κατασφαγής του παπιού...
Όπως είπε κι ο φίλος project.breeze...

Να σταματήσει να ασχολείται με τέτοια ανώφελα και χρηματοβόρα "φτιαξίματα" σε ένα μηχανάκι που έχει φτιαχτεί το καημένο για να μεταφέρει τον ιδιοκτήτη του οικονομικα στην δουλειά του,για να πάει μπροστά.

ROMPOT
26/06/2009, 23:19
loipon file mou to crypton phgaine volida asto alla htan papi opws kai na to kaneis twra.an thelete trele patentes kai ftiaksimata gia papia edw o eidikos.Xronia sta ladia kai sthn moutzoura kai sta ftiaksimata kai stis kontres alla kai akoma dhladh alla me mhxanes pleon.apla na kserete egw ta ftiaxnw terma pane terma kai kratane arketa arkei h kalh synthrhsh giati an den to prosexeis se afhnei alania







oti allo pm kai an thelei to paidi me to krypton ftiaksimo kalo alla ligo na kostizei giati ama den dwseis den tha pareis swsta???????theloun fai gia na zhsoun kai na dwsoun opws kai emeis paidia.XWRIS FAI GIOK EYXARISTW KAI STIS YPHRESIES SAS AN XREIASTHTE KATI

@ngelos
27/06/2009, 11:54
Spam:Βάλε και καμία τελεία,ρε φίλος.Μου βγήκαν τα μάτια να καταλάβω τι γράφεις...:D

Καλά τα λες πάντως και εσύ.Θέλει πολύ καλή συντήρηση το μηχανάκι που του έχεις βάλει χέρι.Αξίζει δεν αξίζει το κρείνει ο καθένας ανάλογα με τις ανάγκες του.Για μένα το ξαναλέω είναι πεταμένα λεφτά(εκτός και αν σου περισεύουν και δεν ξέρεις τι να τα κάνεις :D ).
:beer:

ROMPOT
27/06/2009, 11:58
xamena lefta einai file.gia ayto pairneis mhxanh kai telos.twra exw ena duke lc4 pou ppetaei kai to dinw 3300 se poly kalh katastash kai eixa valei kai aggelia edw ean akouseis kati pm byezzzzzzzzzz