PDA

View Full Version : Yamaha r6 2004



extremist
25/10/2007, 01:07
Need help.
'Εχω βρεί R6 2004 μοντέλο με 13000+ χιλιόμετρα και Remus τελικό.
(Δεν πρόσεξα αν ήταν full system θα το κοιτάξω σύντομα ομως)
Εξωτερικά είναι κουκλί,θα μάθω περισσότερα απο άυριο.
Αξίζει να την αγοράσω στην τιμή των 7.900 euro;
Για μιλήστε οι έμπειροι..


:confused:

McTalas
25/10/2007, 01:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από extremist
Need help.
'Εχω βρεί R6 2004 μοντέλο με 13000+ χιλιόμετρα και Remus τελικό.
(Δεν πρόσεξα αν ήταν full system θα το κοιτάξω σύντομα ομως)
Εξωτερικά είναι κουκλί,θα μάθω περισσότερα απο άυριο.
Αξίζει να την αγοράσω στην τιμή των 7.900 euro;
Για μιλήστε οι έμπειροι..


:confused:


Αν εισαι αθηνα θα σε στειλω στον καλυτερο μηχανικο της YAMAHA να το τσεκαρεις.
Οσο για την τιμη να το ριξεις στα 7.000€
τα 7,900 ειναι παρα πολλα.Επισεις να ρωτησεις αν εχει γινει σερβις(περιπου 12,000),αν χρειαζεται λαστυχα,τακακια,αλυσογραναζα,κτλ.
ψαξτο πολυ καλα αν βρεις καποιο ελλατωμα μη το παρεις αν δεν βρεις τοτε παρτο!!

extremist
25/10/2007, 01:15
Απο Βόλο είμαι παλίκαρε,ευχαριστώ πάντως για τις συμβουλές και το ενδιαφέρον.
Θα τα ελέγξω όλα όσα είπες! :cool:
Να σημειώσω επίσης πως το βρήκα σε μαγαζί αρα πως να το ελέγξω?

McTalas
25/10/2007, 01:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από extremist
Απο Βόλο είμαι παλίκαρε,ευχαριστώ πάντως για τις συμβουλές και το ενδιαφέρον.
Θα τα ελέγξω όλα όσα είπες! :cool:
Να σημειώσω επίσης πως το βρήκα σε μαγαζί αρα πως να το ελέγξω?

κριμα αν ησουν αθηνα θα σε εφτιαχνα.
Λογικα αφου ειναι σε μαγαζι το μηχανακι θα ειναι μια χαρα,αλλα μην εισαι και 100% σιγουρος.Τοσα εχουμε ακουσει να γινονται
Το μαγαζι ειναι εξουσιοδοτημενο YAMAHA?
αν ναι ισως να ειναι οκ,
πιγαινε και πες του αν υπαρχει η δυνατοτιτα να το τσεκαρεις σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο και να το περασεις απο διαγνωστικο ή αν μπορει να σου δωσει καποια μορφη εγγυησης.Αν σου ξυνισει τα μουτρα του ρωτησε τον το πως εσυ θα εισαι καλυμενος,
Τον νου σου και μην εμπιστευεσαι κανεναν.
:wave2:

extremist
25/10/2007, 01:30
Έγινε!Σε ευχαριστώ και πάλι για τις συμβουλές!
:beer: :beer:

McTalas
25/10/2007, 01:32
:beer: :beer: :beer: :beer:
tipota re patrida na 'sai kala!!!

:beer: :beer: :beer:

toyota
25/10/2007, 07:17
Έχω την εντύπωση οτι σ'αυτά τα χρήματα παίρνεις άνετα R6 06 μοντέλο.Ψάχτο λίγο,ζητάει πάρα πολλά.

http://www.mototriti.gr/moto/00_mtx/search/page1aggelies.asp?page=1&sum=64&marka=62&montelo=1776&idarea=all&kyb_from=all&kyb_to=all&etos_from=all&etos_to=all&timh_from=all&timh_to=all&typ_plhr=M&MIN_PROK=all&MAX_DOSEIS=all&IXE_=all&CatgSport=&CatgStreet=&CatgTouring=&CatgCustom=&CatgOnoff=&CatgEnduro=&CatgTrial=&CatgScooter=&CatgPapi=&CatgAutomoto=&CatgRacing=&CatgMx=&CatgEndurro=&CatgTriall=&dixrono=&tetraxrono=&ydropsicto=&aeropsicto=&xlm_from=0&xlm_to=all&XROMA=&EKSOPLISMOS=&EGGYHSH=all&perATTIKI=&perSALONICA=&perMACEDONIA=&perTHRACE=&perTHESSALIA=&perWESTSIDE=&perSTEREA=&perPELOPONESE=&perCRETE=&perDODECANESE=&perCYCLADES=&perEASTSIDE=&sortorder=

extremist
25/10/2007, 12:10
Τα 03 μοντέλα έχουν 4000,όλα τα υπόλοιπα είναι αρκετά ανεβασμένα απ'ότι είδα.
Μου είπε πως είναι σε άριστη κατάσταση το μηχανάκι γιαυτό και έχει τόσο.
Θα ρίξω και μια καλύτερη ματιά το απόγευμα και θα αποφασίσω.

:winka:

gixxerpap
25/10/2007, 12:23
η τιμη που το ζηταει ειναι εξωφρενικη!!!

γιατι δεν κοιτας το R6 που πουλαει ο Jafar στα ιδια λεφτα και ειναι και μοντελο 06, που ειναι και κουκλι????

extremist
25/10/2007, 21:53
Η αλήθεια είναι πως το σκέφτηκα αλλά δεν εχω την δυνατότητα να δώσω ντούκου τα λεφτά..
Εδώ θα τους δώσω το crypton x που πήρα απο το ίδιο μαγάζι πριν 2 μήνες και θα μου βάλουν την τιμή αγοράς του ως προκατάβολη για το r6.
Κατάλαβες?Σκατούλες με λίγα λόγια..
Πάντως μου είπε απο το μαγάζι πως δεν το έχουν πειράξει καθόλου.Όπως τουσ το έδωσε το παλικάρι έτσι το έχουν εδώ και 3 μέρες.Θα τα κοιτάξουμε όλα μαζί οταν θα το πάρω είπε.Ελπίζω να βρεθώ και με τον προκάτοχο και να μιλήσουμε περι του θέματος πάντως..
Αν όχι άυριο τότε απο βδομάδα ελπίζω να το έχω..θα παίξουν και photos :smokin:

McTalas
25/10/2007, 22:21
Πριν ενα μηνα ημουν ακριβως στην ιδια θεση που εισαι εσυ τωρα φιλε μου και θα σε συμβουλευα να μην βιαστεις!!Τα μηχανακια δεν χανονται,πρεπει να εισαι πολυ προσεκτικος γιατι αν ,ου μη γενιτω, βρεθεις με ενα μηχανακι προβληματικο και δισκολα θα το ξεφορτωθεις και λεφτα πολλα θα χασεις!!
Χωρις να ξερω τον jafar το μηχανακι που πουλαει ειναι μια καλη ευκαιρια και πιστευω πως αξιζει περισσοτερο απο αυτο πιυ εχεις βρει.Οσον αφορα τωρα το χρημα,μπορεις να βαλεις αγγελια για το παπι σου και να πιασεις καλυτερη τιμη (αν ειναι σε καλη κατασταση) απο αυτη που σου δεινει ο εμπορας.Τσιμπας και ενα "προσεκτικο" δανειακι και εισαι κομπλε.Και σου ξαναλεω επειδη τα εχω περασει προσφατα ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ οχι βιαστικες κινησεις.Ξερω σε εχει πιασει ανυπομονισια,το βλεπεις στον υπνο σου,περιμενεις πως και πως να το αποκτησεις,δεν μπορεις να κλησεις ματι.Ετσι ενιωθα εγω τουλαχιστον.Αλλα θελει προσοχη λυσεις υπαρχουν,το θεμα ειναι να βρεις την καταλληλη για εσενα!
:beer:
:wave2:

extremist
26/10/2007, 23:50
Παλικάρια σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τισ συμβουλές.
Μετά απο συζήτηση με γονείς αποφάσισα και εγώ να το ξεχάσω όσο μπορώ..
Ναι και εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ,το βλέπω στα ονειρά μου και με πιάνουν τρελά νεύρα όταν σκέφτομαι οτι μπορούσα να το αποκτήσω.
Τελικά,μαζέυω λεφτά και αφού ξεχρεώσω το crypton θα παω για την καινούρια r6 2008:D
Να'ναι καλά η μάνα μου που θα με helparei και που με γλυτώσανε απο κάτι που ίσως να μετάνιωνα πικρά..αυτό που είπες και εσύ δηλαδή..αν το μηχανάκι έβγαζε κάποιο πρόβλημα την είχα γαμήσει κοινώς :wave2:
Τα λέμε απο Μάρτιο για το θέμα,lock it!
:beer: :beer: :beer: :beer: