PDA

View Full Version : ΜΟΥ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΜΕ Mail....



kalgeorge
25/10/2007, 08:26
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ. !!!
ΣΥΝΕΒΗ ΣΤΙΣ 17.10.2007

Καλησπέρα σε όλους.
Ονομάζομαι Νίκος και είμαι διαχειριστής (Administrator) και μέλος του διοικητικού συμβουλίου του Corolla Club.
Eχθές δυστυχώς ένα μέλος μας είχε μια κακή εμπειρία την οποία μοιράστηκε μαζί μας και εγώ με τη σειρά μου εδώ με όλους εσάς.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ

Χτες το βράδυ καθώς γύριζα από Ελευσίνα χρησιμοποιώντας την Α.Ο. γύρω στο 1 km πριν τα διόδια (είμαι ήδη μέσα στην Α.Ο.) και ενώ προσπερνώ ένα αυτοκίνητο που βρίσκεται στη δεξιά λωρίδα ξαφνικά βλέπω κάτι σαν πέτρες και χώματα να έρχονται κατα πάνω μου!! Δυστυχώς δεν πρόλαβα να αντιδράσω καθόλου και ακούω απλά το μπαμ, νομίζοντας αρχικά πως κάτι πάτησε το Avensis που προσπέρναγα και το εκτόξευσε πάνω μου. Σταματάω στα Διόδια που σχεδόν έβλεπα μπροστά μου και λέω στην κοπέλα πως κάτι είναι κανα χιλιόμετρο πριν στο δρόμο να παν να το ελέγξουν και τρώω το πρώτο ΣΟΚ.

Είναι κάτι γύφτοι που πετάνε πέτρες! αμα θέλετε να καλέσουμε το 100. Σταματάω δεξιά κατεβαίνω κάτω και πάω να ελέγξω αν έχω ζημιά...

Η σίτα από τον προφυλακτήρα μου έχει μια τρύπα μεγέθους γροθιάς και διάφορα άλλα κοπανήματα ο προφυλακτήρας, ενώ το ψυγείο από μέσα φαίνεται χτυπημένο, αλλά ευτυχώς χωρίς να τρέχει τίποτα.

Αφού έρχεται κάποιος από τα κινητά συνεργεία της Α.Ο, του λέω ενημέρωσε να πάει κάποιος εκεί γιατί μπορεί να το ξανακάνουν με πιο άσχημα αποτελέσματα. Μου λέει φιλαράκι έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά τι να κάνουμε μπλα μπλα μπλα και μετά απο 10 λεπτά περίπου έρχεται και ένα φορτηγό με σπασμένο παρμπρίζ (με τις ανάλογες χριστοπαναγίες από μέρους μου για το ξύσιμο των @@ τους...)

Έρχεται η αστυνομία μετά από κανα 20λεπτο καταγράφει το συμβαν, μας λέει πως δε μπορεί να κάνει τίποτα, άμα θέλουμε να υποβάλλουμε μήνυση κατά αγνώστου πρέπει να πάμε στο Α.Τ Ασπροπύργου, στο οποίο δεν ήξεραν καν πως ακριβώς να με στείλουν για να πάω...



Αυτό που κατάλαβα είναι πως αυτό είναι καθημερινό φαινόμενο και πως τόσο η Αστυνομία, όσο και η Α.Ο. φοβούνται να πλησιάσουν την περιοχή στην οποία είναι κράτος εν κρατει οι φίλοι μας οι γύφτοι.



Το γράφω κυρίως για να ενημερώσω τους χρήστες της Α.Ο. οτι ειδικά στο σuγκεκριμένο σημείο χρειάζεται τύχη και προσοχή για να περάσεις αλώβητος τις νυχτερινές ώρες (όπως αποδείχτηκε από τη στάση τόσο της αστυνομίας αλλά και της Α.Ο.). Καλή τύχη σε όλους λοιπόν γιατί νομίζω πως δεν είναι μακριά η ώρα που δεν θα τη γλιτώσει κάποιος μόνο με σπασμένα παρμπρίζ και προφυλακτήρες. Για ακόμα μια φορά αποδεικνύεται πως σε αυτήν εδώ τη χώρα που ζούμε πρέπει πρώτα να γίνει ένα σοβαρό ατύχημα ή δυστύχημα μπας και ξυπνήσουν κάποιοι ώστε να αλλάξει μια τόσο επικίνδυνη κατάσταση (και άν )



ΥΓ. Μπορώ να κάνω κάτι στην Α.Ο. που ενώ γνωρίζει δεν ενημερώνει τους ανυποψίαστους χρήστες της;

Συγνώμη για το μακροσκελές post.



Όσοι από εμάς μπορούμε ας το διαδώσουμε.

kaps
25/10/2007, 09:30
Αυτά να τα ακούσουν αυτοί οι δημοσιογράφοι και πολιτικοί που για να αυξήσουν οι μεν την φήμη του κοινωνικού τους προφίλ και οι δε τις πιθανότητες να εκλεγούν μας έχουν κάνει να σκεφτόμαστε αν πρέπει να λέμε πως ζούμε σε ένα δημοκρατικό κράτος ή σε καθεστώς Ζιμπάμπουε.

costas81
25/10/2007, 09:43
Η Αττική οδός είναι ιδιοτικός δρόμος!
Είναι υπεύθηνοι για ότι έπαθε το αυτοκινητό σου και πρέπει να σε αποζημιώσουν!

bartenderas
25/10/2007, 10:02
Απίστευτο....!:sick:

project.breeze
25/10/2007, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
Η Αττική οδός είναι ιδιοτικός δρόμος!
Είναι υπεύθηνοι για ότι έπαθε το αυτοκινητό σου και πρέπει να σε αποζημιώσουν!



+1000 Να το ψάξεις,μην το αφήσεις έτσι.Αττική Οδός και Εγνατία Οδός είναι ιδιωτικοί δρόμοι

gixxerpap
25/10/2007, 10:10
καλα, δεν ειναι ακριβως ''ιδιωτικοι'' δρομοι.....

αυτο βεβαια δε σημαινει οτι δε δικαιουσαι αποζημιωση.....εννοειται οτι πληρωνεις το αυξημενο τιμημα της αττικης οδου, για την ασφαλεια και την οργανωση που σου παρεχει....

Sabre
25/10/2007, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
Η Αττική οδός είναι ιδιοτικός δρόμος!
Είναι υπεύθηνοι για ότι έπαθε το αυτοκινητό σου και πρέπει να σε αποζημιώσουν!

Η Α.Ο δεν αποζημιώνει.Παθών και μαθών.:sad:
Άσχετα αν βρήκα την άκρη μου με την "άκρη" μου :winka:
Σε γενικές γραμμές πήρα την απάντηση ότι δεν αποζημιώνουν.

devil's animal
25/10/2007, 12:59
πολυ μ@λακες ρπμ.
:evil: :a29: :a52: :a37: :a023: :a017:

zzr2005
25/10/2007, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
Η Αττική οδός είναι ιδιοτικός δρόμος!
Είναι υπεύθηνοι για ότι έπαθε το αυτοκινητό σου και πρέπει να σε αποζημιώσουν!

ε οχι και ιδιωτικοι οι δρομοι ρε παιδια...τι άλλο θα ακουσουμε....το οτι τους εκμεταλεύονται και εχουν υποχρεωση να τους συντηρουν δεν παει να πει οτι ειναι ιδιωτικοί....δηλαδή άμα ειναι ιδιωτικοί αν γουσταρει μια μερα μπορει να τον κλείσει η εταιρία ....:eek:

δεν φτάνει που πληρώνουμε διόδια μεσα στην Αθηνα για να εχουμε κατι που θα έπρεπε να το εχουμε ετσι και αλλιως ...:bigcry:

το πρόβλημα με τις πέτρες δεν λύνεται ...ειναι να μην σου τύχει...ποιος δεν θυμάται τον πετράκια στην παραλιακή....
η Αττική οδό δεν εχει τα μεσα να αποτρέψει τέτοια πράγματα και δεν ειναι και αρμοδιότητά της....
αυτό ειναι αρμοδιότητα της Αστυνομίας που όλοι ξέρουμε οτι ξίνουν τα @@@ τους....

SpineshankD
25/10/2007, 14:55
εχεις δικιο φιλε zzr2005(οι priest ειναι θεοι). Ειναι να μην σου τυχει και αρπαξεις κανενα δικανο και κυνηγας ταμτακους μες το βραδυ..

Maira
25/10/2007, 15:08
Αυτό που ξέρω είναι ότι στις περισσότερες γέφυρες έχουν πλέξιγκλας με αποτέλεσμα να μην μπορεί κανείς ούτε να πηδήξει ούτε να πετάξει κάτι! Γιατί στην συγκεκριμένη δεν έχουν τίποτα????



Εδώ στο Ηράκλειο που έχουμε συνεχόμενες γέφυρες πάνω από την Α.Ο. Έχουν όλες κάτι που να προφυλάσεισ τον δρόμο από το οτιδήποτε!!!!



:look: :look: :look:

bartlal
25/10/2007, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Αυτό που ξέρω είναι ότι στις περισσότερες γέφυρες έχουν πλέξιγκλας με αποτέλεσμα να μην μπορεί κανείς ούτε να πηδήξει ούτε να πετάξει κάτι! Γιατί στην συγκεκριμένη δεν έχουν τίποτα????



Εδώ στο Ηράκλειο που έχουμε συνεχόμενες γέφυρες πάνω από την Α.Ο. Έχουν όλες κάτι που να προφυλάσεισ τον δρόμο από το οτιδήποτε!!!!



:look: :look: :look:

το πλεξιγκλας ειναι για να ηχομονωνει τα εκει σπιτια οχι για προστασια της ΑΟ! :winka:

:wave2:

Akatanomastos
25/10/2007, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
το πλεξιγκλας ειναι για να ηχομονωνει τα εκει σπιτια οχι για προστασια της ΑΟ! :winka:

:wave2:

episis kai pegliksas(i opos to lete) na eixe, kaneis 10 vimata pros ta piso, petas pano apo to tzami (= pegliksas) tin petra e kai kapou tha vrei stoxo

bartlal
25/10/2007, 17:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
episis kai pegliksas(i opos to lete) na eixe, kaneis 10 vimata pros ta piso, petas pano apo to tzami (= pegliksas) tin petra e kai kapou tha vrei stoxo


+1 σε αυτο που ειπες, ως αποδειξη οτι ΔΕΝ ειναι για προστασια αλλα για ηχομονωση + ελαττωση των ανεμων.

KaTaNaS
25/10/2007, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
αλλα για ηχομονωση

σωστα, ειναι ηχοπετασματα, σε πλεξι γκλας ή πάνελ...

εκει, παραδιπλα στην Α.Ο. υπαρχει καταυλισμός τσιγγάνων...


έχουν καταλάβει 20 στρέμματα χωραφια απο ατυχους αγρότες, και γίνεται του 3ου κόσμου λέμε...


βρωμιά και δυσοδία... :yuck:


προφανως τιποτα τσιγγανοπουλα το εχουν δει παιχνιδι να πετανε πετρες...

η αστυνομια ευθυνεται, οπως πολύ σωστά ειπώθηκε... και σας πληροφορω πως σε περιπτωση ληστειας στον ασπροπυργο ή τσιγγανοι ευθυνονται ή ρωσσοπόντιοι

σε αμφωτερους η αστυνομια δεν κανει έφοδο αβίαστα... :sick:

zzr2005
25/10/2007, 18:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpineshankD
εχεις δικιο φιλε zzr2005(οι priest ειναι θεοι). Ειναι να μην σου τυχει και αρπαξεις κανενα δικανο και κυνηγας ταμτακους μες το βραδυ..

άσε δεν σε πέρνει....έχει ΄πολυβόλα...
μένοντας στο τρίγωνο του διαβόλου Μενίδι - Άνω Λιόσια - Ζεφύρι ένα πράγμα έμαθα ποτέ δεν την λές σε DATSUN και LADA....
ειδικά LADA.....DATSOUN αντε το πολύ να εχει κανα πιστόλι...

αλλά αστο LADA το Καλάσνικοφ πάει μαζί με το τασάκι....υποχρεωτικός εξοπλισμός.... :lol: :lol:

GIXXERAKIAS
25/10/2007, 19:02
Ολα οσα γραφει το mail ισχυουν και παρα ισχυουν!Ειμαι εγγεγραμενο μελος στο www.corollaclub.com απο τοτε που δημιαουργηθηκε.Το μυνημα αυτο εχει ηδη σταλει σε καναλια απο την δευτερη μερα του συμβαν αλλα δεν εχουμε δει-ακουσει ανταποκριση.Ειδωμεν.:wave2:

Meyaleleth
25/10/2007, 19:05
oi gyftoi prokaloun diafora kai ...gia kapoio logo tous exoume parei apo fovo...


asxeto peristatiko...alla pali me gyftous...

giriza a8hna me to karavi apo Andro, kai sthn eisodo pros to katastrwma apo ton xwro tou parking, eixe katsei mia typissa kai se opoion empaine tou elege 'mh vgeite sto katastrwma, exei gyftous' san na leme 'exei lepra'. Anevenontas panw, diapistwsame oti eixame egklovistei MESA ston xwro tou ploiou me kleidwmenes portes pros to katastrwma... Rwtontas kapoion apo to plhrwma, mas eipe to ejhs 'an vgeite, de mporeite na janampeite!!'...

zoooooooombiiiiiiie zoooooooooombieeeee ...


:yuck: