PDA

View Full Version : ΤΙ ΛΑΣΤΙΧΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΤΟ Cbr ?



McTalas
25/10/2007, 09:29
Το πολυποθητο ποστ που σας ειχα υποσχεθει ειναι εδω!!!

Σε ενα μηνα πρεπει να αλλαξω λαστιχα.τι να βαλω?

Για να σας βοηθησω και λιγο,Οδηγαω καθε μερα μεσα στην πολη, σε πιστα θα μπω απο ανοιξη μερια για το 0-300RS.
Για πειτε προτασεις!!! :D

sniper
25/10/2007, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Το πολυποθητο ποστ που σας ειχα υποσχεθει ειναι εδω!!!

Σε ενα μηνα πρεπει να αλλαξω λαστιχα.τι να βαλω?

Για να σας βοηθησω και λιγο,Οδηγαω καθε μερα μεσα στην πολη, σε πιστα θα μπω απο ανοιξη μερια για το 0-300RS.
Για πειτε προτασεις!!! :D

Pirelli diablo ή Μichelen Power

Runner Ducati
25/10/2007, 11:23
και αυτα που λεει ο sniper, εγω επειδη εχω δοκιμασει Michelin Race, Pirelli Diablo, Dunlop D208, Bridgestone BT90 Κλπ... ξαναεβαλα Dunlop... τα Qualifier αυτη την φορα... μαζι με το Dunlop D208ZR τα πιο προβλεψιμα και ικανα ελαστικα στους δρομους μας για μενα προσωπικα...
απλα τα Qualifier ειναι μαλακα και ισως δεν βγαλουν τοσα πολλα χλμ σε διαρκεια οσο πχ τα απλα Diablo...


(εντιτ: ειδικα τα Dunlop θελουν αρκετο στρωσιμο, 200χλμ σιγουρα σε ολο το πατημα τους, για να αρχισουν να αποδιδουν, μετα ειναι γκαμιστερα)

:beer:

road spirit
25/10/2007, 11:41
το pirelli diablo το απλό (σκέτο diablo, γιατι βγαίνει και corsa κλπ κλπ) εμένα δεν άφησε καθόλου ευχαριστημένο από άποψη κρατημάτων και ευελιξίας ... Βέβαια θα σου βγάλει πολλά χλμ, ίσως τα περισσότερα απο όλα τα άλλα

όταν το έβγαλα, έβαλα το bridgestone BT14 και το μηχανάκι βελτιώθηκε πολύ σαν αίσθηση "διαβάσματος" του δρόμου, και μου έδινε και περισσότερη εμπιστοσύνη. Έβγαλε γύρω στα 12.000 χλμ + 1 σκ στις σέρρες για τα μαθήματα του CSS + 1 track μεγαρα...

για τα υπόλοιπα που σου πρότειναν sniper και runner, ΔΞ/ΔΑ
:wave2:

edit : μιλάμε πάντα για "πολιτική" χρήση, έτσι? οχι πίστες και τα σχετικά...

power hornet
25/10/2007, 13:23
pirelli diablo corsa3 η metzeler m3

sniper
25/10/2007, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
pirelli diablo corsa3 η metzeler m3

τα οποία θα γίνουν κώλος μέχρι την άνοιξη και θα θέλει άλλα για το 0300

Runner Ducati
25/10/2007, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
τα οποία θα γίνουν κώλος μέχρι την άνοιξη και θα θέλει άλλα για το 0300

Για τα corsa ισως, αλλα τα M3 Νικο ειναι δρομισια ελαστικα, απο αυτα που εχω ακουσει ειναι οτι βγαζουν χιλιομετρακια και κρατανε και καλα, δεν τα εδω δοκιμασει βεβαια ετσι...

power hornet
25/10/2007, 13:33
ετσι ειναι αυτα τι να κανει?να βαλει στο cbr600rr τουρισταδικα λαστιχα?εκτος αμα βαλει το pirelli diablo το απλο που ειναι λιγο πιο σκληρο και κραταει ας το πουμε περισοτερα χλμ

sniper
25/10/2007, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
ετσι ειναι αυτα τι να κανει?να βαλει στο cbr600rr τουρισταδικα λαστιχα?εκτος αμα βαλει το pirelli diablo το απλο που ειναι λιγο πιο σκληρο και κραταει ας το πουμε περισοτερα χλμ

Eίπε ότι το κυκλοφορεί κάθε μέρα.... Εξου και η πρότασή μου για τα απλά Diablo ή Power (dunlop & Μετζ δεν ειχα ποτέ)

Αμα είναι να δίνει 400Ε (και το αντέχει) κάθε 3μηνο..... ε ας βάλει ότι θέλει....

power hornet
25/10/2007, 13:52
sniper ο αδερφος μου που εχει το cbr600rr εχει τα metzeler m3, το χρησιμοποιει κα8ε μερα για να πηγαινει στην δουλεια του απο βυρωνα-περαμα,δεν το σκιζει το μηχανακι,τα λαστιχα του βγαλανε 15.000χλμ

sniper
25/10/2007, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
sniper ο αδερφος μου που εχει το cbr600rr εχει τα metzeler m3, το χρησιμοποιει κα8ε μερα για να πηγαινει στην δουλεια του απο βυρωνα-περαμα,δεν το σκιζει το μηχανακι,τα λαστιχα του βγαλανε 15.000χλμ

Είπα..... για τα μετζελερ δεν ξέρω.... κι εγώ με το 600 όταν ειχα απλά diablo έβγαζα κάπου τόσα. Αλλά το λάστιχο μετά τις 10.000 χλμ ήταν για πέταμα (άσχετα αν φαινόταν ότι είχε ψωμί - είχε κάνει πατουρα στο κέντρο και έστριβε με δυσκολία)

DUKASII
25/10/2007, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Eίπε ότι το κυκλοφορεί κάθε μέρα.... Εξου και η πρότασή μου για τα απλά Diablo ή Power (dunlop & Μετζ δεν ειχα ποτέ)

Αμα είναι να δίνει 400Ε (και το αντέχει) κάθε 3μηνο..... ε ας βάλει ότι θέλει.... εγω χα στο δουκα τα μ3 και γαμανε και δερνουνε τα λαστιχα..και κρατήσανε και 14000 χιλ.

και με παντιλικια και με μπερν αουτ και τα ρεστα.

Runner Ducati
25/10/2007, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
κι εγώ με το 600 όταν ειχα απλά diablo έβγαζα κάπου τόσα. Αλλά το λάστιχο μετά τις 10.000 χλμ ήταν για πέταμα (άσχετα αν φαινόταν ότι είχε ψωμί - είχε κάνει πατουρα στο κέντρο και έστριβε με δυσκολία)

Το ιδιο επαθα και γω με τα απλα Diablo, στα 10.000 χλμ ειχαν πολυ "ψωμι" που λενε, τα αυλακια ισα που ειχαν φτασει στην μεση, αλλα το κρατημα ειχε γινει χαλια... ουσιαστικα ηταν αχρηστα...

οποτε για μενα, καλυτερα ειναι ενα ελαστικο που τρωγεται στα 7000-8000-10000 χλμ αλλα αποδιδει μεχρι τελους καλα και προβλεψιμα... παρα να εχει ψωμι μπαγιατικο...

:lol:

τα ψαρια και τα λαστιχα τρωγονται φρεσκα... :rotflmao:

McTalas
25/10/2007, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
: μιλάμε πάντα για "πολιτική" χρήση, έτσι? οχι πίστες και τα σχετικά...

παιδια σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες.
Γιαννη μεχρι την ανοιξη που θα κανω το 0-300RS.δεν θα μπω στην πιστα,οποτε μιλαμε καθαρα για πολιτικη χρηση και μικρες βολτες αντε το πολυ μεχρι χαλκιδα.

Υπολογιστε πως καθε μηνα κανω περιπου 1.000km.Εγω ψαχνο ενα καλο λαστιχο να με βγαλει τον χειμωνα με τις βροχες και τα κρυα και οταν φτασει ο καιρος να κανω το 0-300RS να ειναι οκ,και να με βγαλει μεχρι τον αλλον Σεπτεμβριο περιπου.
Το πισω λαστιχο ειναι ενα dunlop,δεν θυμαμαι πιο,το οποιο μπηκε στα 7,600km εκανε και ενα μαθημα 0-300RS και μου βγαζει μετα βιας ακομα αλλον ενα μηνα περιπου 1.000km δηλαδη συνολικα 6.000km.Σαν λιγα μου φαινονται!το μπροστα ειναι της μανας του Michellin sport νομιζω και ειναι μια χαρα εχει ακομα "ψωμι".

Καποιος που μου προτινε τα pirelli diablo corsa III και μου ειπε πως το μηχανακι στρυβει καλυτερα.και "βουταει" μεσα στις στροφες.

road spirit
25/10/2007, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Καποιος που μου προτινε τα pirelli diablo corsa III και μου ειπε πως το μηχανακι στρυβει καλυτερα.και "βουταει" μεσα στις στροφες. το λάστιχο αυτό ειναι πολύ καλό, αλλά ... η τιμή του είναι για εμένα απαγορευτική! Στα 510 ευρώ :cry: :cry: ... είναι απλά υπερβολή (βέβαια παίζουν παζάρια και παραγγελίες απο site, και η τιμή μπορεί να κατέβει)

power hornet
25/10/2007, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
το λάστιχο αυτό ειναι πολύ καλό, αλλά ... η τιμή του είναι για εμένα απαγορευτική! Στα 510 ευρώ :cry: :cry: ... είναι απλά υπερβολή (βέβαια παίζουν παζάρια και παραγγελίες απο site, και η τιμή μπορεί να κατέβει) δεν ξερω που το βρηκες τοσο αλα εγω το βρισκω 440ευρω το corsa3

DrIoannis
25/10/2007, 17:35
Πιστεύω ότι στην πίστα το λάστιχο και 8000χλμνα έχει πάλι θα κρατάει.Ίσως να έχει μία μικρή αργοπορία στο στρίψιμο αλλά στα πλαϊνά θα κρατάει.Για τα Μ3 δεν μπορώ να φέρω γνώμη γιατί δεν τα έχω δοκιμάσει.Για τα Corsa III μπορώ να πω ότι είναι ένα πολιτικό λάστιχο με εξαιρετικές επιδόσεις.Τα δικά μου κράτησαν κοντά 9000χλμ(μετά τα 4500 τα έβαλε ο bro).Στα σχολεία δεν τρως πολύ λάστιχο οπότε με λίγο συντηρητική οδήγηση θα σου βγάλει και το μάθημα.

Runner Ducati
25/10/2007, 17:48
τα Dunlop Qualifier τα απλα, σε διασταση ομως 120/70-17 και 160/60-17 ... εκαναν...

290 ευρα (με λιγο κυνηγι τα εβρισκα ισως και -280, αλλα βαριεμαι το παζαρι)... :a54: και εχουν καταπληκτικο κρατημα...

:beer:

infos:
http://www.dunlopsportmax.com/index.php?option=com_tireselector&Itemid=14

McTalas
25/10/2007, 23:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
τα Dunlop Qualifier τα απλα, σε διασταση ομως 120/70-17 και 160/60-17 ... εκαναν...

290 ευρα (με λιγο κυνηγι τα εβρισκα ισως και -280, αλλα βαριεμαι το παζαρι)... :a54: και εχουν καταπληκτικο κρατημα...

:beer:

infos:
http://www.dunlopsportmax.com/index.php?option=com_tireselector&Itemid=14

το πισω μου λαστιχο ειναι dunlop δεν μπορω να σου πω τωρα πιο ειναι αλλα θα το κοιταξω αυριο.Εκανε 170€ και μπηκε πριν απο 5.000km και θα βγαλει με το ζορι αλλα 1.000, δλδ 6.000 μου φαινονται λιγα...:confused:

Runner Ducati
26/10/2007, 00:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
το πισω μου λαστιχο ειναι dunlop δεν μπορω να σου πω τωρα πιο ειναι αλλα θα το κοιταξω αυριο.Εκανε 170 και μπηκε πριν απο 5.000km και θα βγαλει με το ζορι αλλα 1.000, δλδ 6.000 μου φαινονται λιγα...:confused:

καταρχας ειναι σημαντικο να ξερουμε πιο Dunlop ειναι, αλλο ενα δρομισιο ελαστικο και αλλο ενα ελαστικο για trackdays με γομα... δευτερον για το πισω ελαστικο η αντοχη του εξαρταται και απο την χρηση του δεξιου χεριου... τριτον που ξερεις οτι θα σε βγαλει αλλα 1000, μπορει να σε βγαλει 2000...

δες πιο ειναι και μετα βλεπουμε...

ΕΠΙΣΗΣ οπως θα διαβασες, μερικα (σιγουρα οχι ολα, αλλα θελει ψαξιμο και το ελαστικο ειναι και προσωπικη υποθεση) ελαστικα αντεχουν 10-12.000 χλμ, αλλα στην ουσια δεν παρεχουν ασφαλες κρατημα, οπως εαν σε μια αναγκη χρειαστει καποιος να πλαγιασει αρκετα την μοτοσυκλετα για να στριψει απο λαθος εκτιμηση, η αποφυγη δυσκολης καταστασης κλπ... καμμμπουμμμμ........... σε γυαλιστερους δρομους, βροχη κλπ...

για μενα καλυτερα 8000 χλμ αντοχη αλλα το ελαστικο να ειναι εμπιστοσυνης μεχρι τα λινα τροπος του λεγειν... παρα να αντεχει εμφανισιακα 12000 χλμ και σε μια αναγκη να με προδωσει...

ο καθενας διαλεγει και παιρνει...

McTalas
26/10/2007, 00:46
Φιλε μου εχεις δικιο!
και εγω θελω τα λαστιχα να ειναι αξιοπιστα μεχρι το τελευταιο χιλιομετρο,δεν με νιαζει να ειναι αθανατα αλλα να δουλευουν και να μου παρεχουν σιγουρια μεχρι τα χιλιομετρα που θα μου πουν και ας ειναι και 8.000.

gcrook
26/10/2007, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas


Για να σας βοηθησω και λιγο,Οδηγαω καθε μερα μεσα στην πολη, σε πιστα θα μπω απο ανοιξη μερια για το 0-300RS.
Για πειτε προτασεις!!! :D

θα σου προτεινα Michelin Road 2.
Καλα και τα Power, αλλα οδηγεις κυριως στην πολη λες, και δεν ξερω αν θα αντεξουν πολυ με τετοια χρηση.

Diablo (τα απλα) ,θα σου προτεινα να τα αποφυγεις παση θυσια:wave2:

McTalas
26/10/2007, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
καταρχας ειναι σημαντικο να ξερουμε πιο Dunlop ειναι,


Το μπροστα ειναι το michellin pilot sport και το πισω Dunlop D208ZR



Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
για το πισω ελαστικο η αντοχη του εξαρταται και απο την χρηση του δεξιου χεριου...

Δεν μπορω να πω πως το ζοριζω πολυ γιατι ακομα ειμαι ψαρωμενος και ουτε το πλακωνω στα φαναρια,να μην μιλησω και για πλαγιασμα...:D


τριτον που ξερεις οτι θα σε βγαλει αλλα 1000, μπορει να σε βγαλει 2000...

Δεν ξερω,ετσι μου ειπε ο λαστιχάς,σε κανα μηνα,μου λεει ή καμια 1000αρα km.


για μενα καλυτερα 8000 χλμ αντοχη αλλα το ελαστικο να ειναι εμπιστοσυνης μεχρι τα λινα τροπος του λεγειν... παρα να αντεχει εμφανισιακα 12000 χλμ και σε μια αναγκη να με προδωσει...

:a013::a013:



Επειδη παιζουν κατι ακρες και για την αγορα αλλα κια για τη τοποθετηση το κοστος δεν με "απασχολει" και πολυ.Αυτο που με απασχολει παιδια ειναι το λαστιχο να μου βγαζει περιπου10.000km και να κραταει μεχρι τελους(ετσι και αλλιως το λαστιχο δεν προκειται να το φοραω πανω απο 12 μηνες).
Μαλλον προς τα corsa III κινουμαι...

Runner Ducati
26/10/2007, 21:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Το μπροστα ειναι το michellin pilot sport και το πισω Dunlop D208ZR

Δεν μπορω να πω πως το ζοριζω πολυ γιατι ακομα ειμαι ψαρωμενος και ουτε το πλακωνω στα φαναρια,να μην μιλησω και για πλαγιασμα...:D

Δεν ξερω,ετσι μου ειπε ο λαστιχάς,σε κανα μηνα,μου λεει ή καμια 1000αρα km.




Τα D208ZR τα ειχα στο Μονστερακι μου, πολυ καλο κρατημα, ακομα και σε ρυθμους πιστας (φωτο εδω> http://w1.bikepics.com/pics/2005%5C09%5C08%5Cbikepics-425276-full.jpg ), για 100% δρομισιο ελαστικο παντα, και προβλεψιμα... τα νεα Qualifier ειναι η εξελιξη αυτων, σε μενα τα D208ZR εβγαλαν κανα 12.000 χλμ με ενα ολοημερο trackday στα Μεγαρα, αλλα το Μονστερ εχει μονο 70 αλογακια... κανα 8000 χλμ πρεπει να βγαζουν λογικα στο δικο σου μηχανακι... αλλα ετσι και αλλιως θα πρεπει καποια στιγμη να τα αλλαξεις γιατι η επιλογη διαφορετικης μαρκας εμπρος-πισω ειναι λαθος για μενα...

anyway αυτα που σε κανουν να νιωθεις καλυτερα βαλε... :) :cool:

DrIoannis
28/10/2007, 09:24
Τα corsa III στα σπορ μηχανάκια βγάζουν περίπου 8000χλμ με σχετικά γρήγορη οδήγηση και όχι πατιλίκια.Τα πάντα βέβαια εξαρτώνται από τον καρπό του δεξιού μας χεριού.

McTalas
28/10/2007, 12:07
τα MICHELIN PILOT POWER 2CT ειναι διπλης γομας. τα Corsa III ειναι και αυτα διπλης γομας??

power hornet
28/10/2007, 19:06
ναι και αυτα ειναι, αλα ενταξει ξεκολατε με τα michelin power 2ct σιγα το λαστιχο

McTalas
30/10/2007, 01:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
ναι και αυτα ειναι, αλα ενταξει ξεκολατε με τα michelin power 2ct σιγα το λαστιχο
προσωπικα δεν εχω καποια ιδιαιτερη προτημιση ως προς τα michellin,απλα επεσε στα χερια μου ενα φυλαδιο που λεει πως μπορεις και πλαγιαζεις στις 51,2 μοιρες κτλ!!!
αυτο που ψαχνω να βρω ειναι ενα μαλακο λαστιχο.

road spirit
30/10/2007, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
δεν ξερω που το βρηκες τοσο αλα εγω το βρισκω 440ευρω το corsa3
τιμή καταλόγου λιανικής, τόσο έχουν... Και αν κάποιος παει ψαρωμένος στον λαστιχά, ή δεν είναι γνωστός, τόσο θα του τα καθήσουν. Αν ξέρεις τον λαστιχά, ή αν είσαι ψαγμένος και του πεις για καλύτερη τιμή, στα βάζουν περίπου οσο έιπες
:wave2:

sniper
30/10/2007, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
ναι και αυτα ειναι, αλα ενταξει ξεκολατε με τα michelin power 2ct σιγα το λαστιχο

Θες και τα λες τώρα αυτά ή σου ξεφεύγουν;

Ισως το κορυφαίο λάστιχο για δρόμο και πάρα πολύ καλό λάστιχο για πίστα!

Εχοντας δοκιμάσει με το 954 τα Diablo τα απλά, Diablo Corsa, Diablo Dragon (supercorsa), Michelin Power και Michelin 2CT εγώ προσωπικά (αν δεν βγει κάτι άλλο) επιλέγω 2CT παντού και πάντα!

Εσυ γιατί το απορρίπτεις έτσι απλά κι απαξιωτικά το 2CT;

idi
30/10/2007, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
ναι και αυτα ειναι, αλα ενταξει ξεκολατε με τα michelin power 2ct σιγα το λαστιχο

το καλύτερο απο τα λαστιχα που βγαζουν πανω απο 8,000 χλμ στα χερια μου...

λιγο χαμηλότερες πιεσεις θελει και κεντάει (33-36 βαζω και 180/55 πισω αντι 190/50)

τα bridgsetone BT002 racing street που φοραω τωρα μπορει να μαμανε στη πιστα αλλα στο δρομο οχι μονο δε βγαζουν χλμ και προσπαθω πραγματικα να τα προφυλαξω (αρα δεν ευχαριστιέμαι οδήγηση) αλλα γλυστρανε και ολας στη πρωτη βολτα οταν αφησω το μηχανακι μου κουκουλομενο πανω απο 3-4 μερες...

τα Μ3 δε τα εχω δοκιμασει... γιατι αλλωστε τα power 2CT ειναι ακριβως αυτο που θελω-τερμα τα πειράματα!

η χρυσή τομη στο κρατημα/διάρκεια/τιμη ανα χλμ που κρατανε/κορώνα

power hornet
30/10/2007, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Θες και τα λες τώρα αυτά ή σου ξεφεύγουν;

Ισως το κορυφαίο λάστιχο για δρόμο και πάρα πολύ καλό λάστιχο για πίστα!

Εχοντας δοκιμάσει με το 954 τα Diablo τα απλά, Diablo Corsa, Diablo Dragon (supercorsa), Michelin Power και Michelin 2CT εγώ προσωπικά (αν δεν βγει κάτι άλλο) επιλέγω 2CT παντού και πάντα!

Εσυ γιατί το απορρίπτεις έτσι απλά κι απαξιωτικά το 2CT; οχι φιλε δεν μου ξεφευγουν τα λεω γιατι ετσι ειναι μπορει να ειναι πολυ καλο λαστιχο στην αρχη αλα μετα δν ειναι σταθερο στην αποδοση του κανε με τα λαστιχα που λες 7000χλμ και κανε παραδειγμα με το corsa3 και μετα δες την διαφορα πιο ειναι πιο καλο

sniper
30/10/2007, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
οχι φιλε δεν μου ξεφευγουν τα λεω γιατι ετσι ειναι μπορει να ειναι πολυ καλο λαστιχο στην αρχη αλα μετα δν ειναι σταθερο στην αποδοση του κανε με τα λαστιχα που λες 7000χλμ και κανε παραδειγμα με το corsa3 και μετα δες την διαφορα πιο ειναι πιο καλο

Νομίζεις ότι τα λάστιχα τα κράτησα πάνω λιγότερο από 7-8.000 χλμ; :rolleyes:

σου διαφέυγει το γεγονός οτι το 600rr έχει άλλες απαιτήσεις από ένα hornet....

Επίσης, το diablo έχει (για μένα) επικίνδυνη κορώνα.... εκεί που νομίζεις ότι τελειώνει, αρχίζει το χάσιμο και νομίζεις ότι πέφτεις (κι έχω κάνει 10δες χιλιάδες χλμ με diablo (όποιο κι αν είναι) με το 600 και το 954).

Ευτυχώς που δεν μιλάμε για τα diablo 190/55/17 που είναι το απόλυτο λάστιχο του τρόμου....

Α.... και μια που μιλάμε για λάστιχα και μηχανές. Αυτά (τα λάστιχα δλδ) όντας το ΠΙΟ σημαντικό πράγμα στην μηχανή, καλό είναι να τα κρατάς λίγο έτσι κι αλλιώς.

power hornet
30/10/2007, 14:43
μα δεν διαφωνο πανω σε αυτο οπως εσυ εχεις δοκιμασει διαφορα λαστιχα ετσι και εγω,απλα οατν ειπα σιγα το λαστιχο το ειπα γιατι ακουγα συνεχεια πω πω το 2ct μαμαει ακι τα ρεστα,το δοκιμασα και δεν εμεινα ικανοποιημενος σε συγκριση με diablo corsa και metzeler m3 που φοραω αυτη την στιγμη.

Xigo
27/01/2008, 04:48
idi diladi protimas ta 2CT apo ta BT002 racing street?
giati k ego ta bridgestone forao tora...apolyta eyxaristimenos alla xoris pano apo 4.000km pano toys..posa kratane?gia "grigori" xrisi dromou milao panta..palia forousa kati michelin alla den eimai sure an itan ta 2CT...apla thymamai oti k fagomena pou itan ta lastixa..akoma empaine to mixanaki stin strofi k eixa empistosini pano toy,eno den patouse stis eythies meta apo tis 9-10 xiliades strofes..den ta ksanabrika ta michelin pou forousa gia ayto pira ta bridgestone kathos xreiazomoun lastixa..

Xigo
27/01/2008, 04:49
episis..ta Michelin den exoun mikri korona se sxesi me ta ipoloipa?

kavoyras
23/02/2008, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
Για τα corsa ισως, αλλα τα M3 Νικο ειναι δρομισια ελαστικα, απο αυτα που εχω ακουσει ειναι οτι βγαζουν χιλιομετρακια και κρατανε και καλα, δεν τα εδω δοκιμασει βεβαια ετσι...



ta m3 taxo balei ego kai eimai poly pio eyxaristimenos apo ta corsa.kai kratane kai perisotera xiliometra.oso gia ta michelin opoy rotisa moupan pos de kanoun gia 1000 .an thimamai kala einai pos i korona toy lastixoy einai malaki kai kanei gia 600aria kai oxi gia 1000

kinhsh
23/02/2008, 23:16
Το τι λαστιχα θα βαλει κανεις δεν εχει σχεση με τη μαρκα αλλα με το μοντελο.Αν θελει κανεις σκληρο σκελετο ελαστικου η μαλακο σκελετο.Αν θελει κορωνα που βοηθαει στην ευσταθεια η κορωνα που βοηθαει στις μεγαλες κλισεις.Αυτο πρεπει πρωτα να αποφασισει κανεις. Μετα απο αυτη την επιλογη τα λαστιχα ολα περιπου ιδια ειναι οτι μαρκα και να βαλει κανεις.