PDA

View Full Version : Σπρέυ για καθαρισμό επαφών κ.λ.



dynogix
25/10/2007, 13:10
Έχει κάποιος-α κάτι καλό να προτείνει??:wave2: :D

bartenderas
25/10/2007, 23:35
Γεια χαρά,

Αν μιλάς για ηλεκτρικές επαφές, τότε πήγαινε στο Ράδιο Κατουμά (πίσω από την Κλαυθμώνος) ή στη smart kit (στην Αγ. Κωνσταντίνου στο κέντρο) ή γενικότερα σε κάποιο καλό ηλεκτρονικάδικο.

Αυτά που έχουν σίγουρα θα σε καλύψουν. Εγώ τα χρησιμοποιώ και σε pc ακόμα.

OldMan
27/10/2007, 09:57
Αν το θέλεις για το μηχανάκι, καλύτερα να είναι "στεγνό" (χωρίς λάδι...) γιατί μαζεύει διάφορες σκόνες και βρωμιές.
(π.χ. το γαλάζιο Contact Cleaner της Philips ..)

Υ.Γ.
Καλύτερα αποτελέσματα έχεις αν περνάς πρώτα τις επαφές με ένα αντισκωριακό spray (οποιοδήποτε penetration oil...) και μετά με το στεγνό !!! :wave2:

KaTaNaS
27/10/2007, 10:53
wurth ultra 4020

Nikoskazer2000
27/10/2007, 22:29
Στα alex pak εχουν ενα με λάδι και ενα χωρίς. Και πολύ φθηνό κιόλας!

katsavidi2005
01/11/2007, 15:05
Τι κανει αυτο το spray;Σε μενα το κουμπι της μιζας θελει δυνατο πατημα,οπως με μερικα τηλεχειριστηρια τηλεορασεων.Αμα του ριξω τετοιο θα στρωσει;

OldMan
01/11/2007, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από katsavidi2005
.Αμα του ριξω τετοιο θα στρωσει;
Ρίξτο εσύ και πες μας τι έγινε ...:wave2:

dynogix
01/11/2007, 19:17
Εγώ βασικά το θέλω για τις φύσες , που κατά περίεργο τρόπο αν και οι περισσότερες είναι στεγανοποιημένες , με μεγάλη μου έκπληξη διαπίστωσα πως έχουν μέσα υπολοίματα από υγράσια...Αν και κατά καιρό έχω αγοράσει διάφορα , λέω να πάρω ένα αυτή τη φορά που έκτος από τον καθαρισμό να κρατήσει και ένα "φίλμ" γύρω από τις επαφές ώστε να εμποδίζεται η υγρασία...Δε ξέρω αν γίνομαι κατανοήτος...:)

bartenderas
01/11/2007, 23:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από dynogix
Εγώ βασικά το θέλω για τις φύσες , που κατά περίεργο τρόπο αν και οι περισσότερες είναι στεγανοποιημένες , με μεγάλη μου έκπληξη διαπίστωσα πως έχουν μέσα υπολοίματα από υγράσια...Αν και κατά καιρό έχω αγοράσει διάφορα , λέω να πάρω ένα αυτή τη φορά που έκτος από τον καθαρισμό να κρατήσει και ένα "φίλμ" γύρω από τις επαφές ώστε να εμποδίζεται η υγρασία...Δε ξέρω αν γίνομαι κατανοήτος...:)

κατανοητότατος:wave2:

OldMan
02/11/2007, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartenderas
κατανοητότατος:wave2:
Το "κατανοητός" έχει επιθετικούς βαθμούς ??? :confused:

(κατανοητός - κατανοητότερος - κατανοητότατος ) :look:

bartenderas
03/11/2007, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Το "κατανοητός" έχει επιθετικούς βαθμούς ??? :confused:

(κατανοητός - κατανοητότερος - κατανοητότατος ) :look:


σχήμα λόγου ;) . αυτό που εννοούσα πάντως, είναι ότι για αυτή ακριβώς τη δουλεια- που περιγράφεις- χρειάζεται κανείς ένα καθαριστικό επαφών. ειδικά το χειμώνα κάνει δουλίτσα

Nikoskazer2000
06/11/2007, 23:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Το "κατανοητός" έχει επιθετικούς βαθμούς ??? :confused:

(κατανοητός - κατανοητότερος - κατανοητότατος ) :look:

Ρε μπαμπά...


.......χαλλλλλλλλααααααρωσε.... :smokin: :D