PDA

View Full Version : 'Ξυρισμα' rebuild AX-1??



derd
26/10/2007, 10:35
Τελικά μπορεί να μας απαντήσει κάποιος τι έγινε? ΄Ξυρίστηκε' (αν ναι για ποιο λόγο?) η απλά το αφαίρεσε ο 'ιδιοκτήτης' του?

byron
26/10/2007, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από derd
Τελικά μπορεί να μας απαντήσει κάποιος τι έγινε? ΄Ξυρίστηκε' (αν ναι για ποιο λόγο?) η απλά το αφαίρεσε ο 'ιδιοκτήτης' του?

Και εγώ έχω την απορία....:rolleyes:

Ο Mod των τεχνικών δεν το πείραξε. Επομένως ή από λάθος του δημιουργού του «έφυγε», ή απο κάποιον admin ? :confused:

(αν και δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που μπορεί να ξυρίστηκε)....

Cpt. Haddock
26/10/2007, 10:46
Η πάγια τακτική του moto.gr είναι οτιδήποτε "φεύγει" να μην διαγράφεται αλλά να πηγαίνει σε μέρος μη ορατό απο τους χρήστες (με σκοπό αν χρειαστεί να επανελθει)

Για να έφυγε πρέπει να το ξύρισε (κατα λάθος; ) ο δημιουργός του

Κάτι παρόμοιο είχε γίνει με το θρεντ που είχε ανοιξει για το K1200R ο paragogos απο τη Ρόδο, όπου τελικά θέλοντας να σβήσει κάποια ποστ του, έσβησε το πρώτο και εξαφανίστηκε όλο το θρεντ



:wave2: :wave2: :wave2:

sniper
26/10/2007, 10:49
O δημιουργός του thread δεν μπορεί να το σβήσει από μόνος του όλο.

Μόνο Mod μπορεί να το μεταφέρει ή να το σβήσει τελείως.

Μπορεί ο καλός Mod των τεχνικών να το μετέφερε κάπου για να το καθαρίσει με την ησυχία του και να το ξαναφέρει πισω, καθαρό.

Λέμε τώρα.... :D

gcrook
26/10/2007, 10:56
Ετσι και αλλιως ο δημιουργος του εχει ανοιξει νεο θρεντ σε αλλο φορουμ,φροντιζοντας παντα αυτος και οι ομοιοι του να ριχνουν και το απαραιτητο λαδι στην φωτια (για να μην το πω αλλιως) σχετικα με την αντιμετωπιση που ετυχαν απο το μοτο.
Δικαιως-αδικως ο χρονος θα δειξει.

byron
26/10/2007, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
O δημιουργός του thread δεν μπορεί να το σβήσει από μόνος του όλο.

Μόνο Mod μπορεί να το μεταφέρει ή να το σβήσει τελείως.

Μπορεί ο καλός Mod των τεχνικών να το μετέφερε κάπου για να το καθαρίσει με την ησυχία του και να το ξαναφέρει πισω, καθαρό.

Λέμε τώρα.... :D

O oldman είπε πως δεν το πείραξε. Ίσως να ισχύει αυτό που είπε ο captain. Αν σβύστηκε το 1ο post, να χάθηκε όλη η συζήτηση.

sniper
26/10/2007, 11:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
O oldman είπε πως δεν το πείραξε. Ίσως να ισχύει αυτό που είπε ο captain. Αν σβύστηκε το 1ο post, να χάθηκε όλη η συζήτηση.

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΛΕΜΕ!

gcrook
26/10/2007, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΛΕΜΕ!

Γινεται και παραγινεται μολις το εκανα.
Αν φυγει το πρωτο ποστ φευγει ολη η συζητηση.
Βεβαια και τα 2 ποστ ηταν δικα μου οποτε δεν ξερω αν ειχε ποσταρει και καποιος αλλος αν θα ειχαμε το ιδιο αποτελεσμα...

kalesin
26/10/2007, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΛΕΜΕ!


οντως δεν γινεται,
προσπαθησα να το κανω [για δοκιμη σε ενα μου παλιο ανεκδοτο] κ δεν με αφηνει

:look:

kalesin
26/10/2007, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Γινεται και παραγινεται μολις το εκανα.
Αν φυγει το πρωτο ποστ φευγει ολη η συζητηση.
Βεβαια και τα 2 ποστ ηταν δικα μου οποτε δεν ξερω αν ειχε ποσταρει και καποιος αλλος αν θα ειχαμε το ιδιο αποτελεσμα...


οταν το προσπαθησα εγω σε ποστακι που ειχε κ απαντησεις αλλων μεσα δεν με αφηνει το συστημα

byron
26/10/2007, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ετσι και αλλιως ο δημιουργος του εχει ανοιξει νεο θρεντ σε αλλο φορουμ,φροντιζοντας παντα αυτος και οι ομοιοι του να ριχνουν και το απαραιτητο λαδι στην φωτια (για να μην το πω αλλιως) σχετικα με την αντιμετωπιση που ετυχαν απο το μοτο.
Δικαιως-αδικως ο χρονος θα δειξει.

Το project AX δεν μπορεί να σβύστηκε για οποιονδήποτε λόγο.
Είτε το γουστάρεις το ΑΧ είτε όχι, είτε γουστάρεις τον δημιουργό του είτε όχι, ήταν ένα χρήσιμο thread που μπορεί να «φλυαρούσε» άσκοπα σε σακουλακια και βίδες, απ΄την άλλη μεριά όμως ήταν χρησιμότατος οδηγός για rebuilt.

O δημιουργός λέει πως δεν πείραξε τίποτα. Ο mod επίσης. Τι έγινε δλδ το thread; Αυτοκαταστράφηκε;;;;:confused:

gcrook
26/10/2007, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
.
Είτε το γουστάρεις το ΑΧ είτε όχι, είτε γουστάρεις τον δημιουργό του είτε όχι, ήταν ένα χρήσιμο thread που μπορεί να «φλυαρούσε» άσκοπα σε σακουλακια και βίδες, απ΄την άλλη μεριά όμως ήταν χρησιμότατος οδηγός για rebuilt.



Νομιζω οτι το υποστηριξα απο την αρχη το συγκεκριμενο επιχειρημα.
Ακομα και εκει που βρισκεται το βρισκω ενδιαφερον οπως το εβρισκα και εδω.

Panos82gr
26/10/2007, 11:16
Παιδια το ποστ για το rebuild θα πρεπε να το ειχε βαλει ο δημιουργος του σε καποιο b-log.
Τα forum εχουν ως σκοπο τη συζητηση οχι την αυτο-αναφορα.

Γνωμη μου. :beer:

dirtbird
26/10/2007, 11:31
Από όσο γνωρίζω, το thread δεν σβήστηκε από κανέναν, ούτε από τον δημιουργό του.
Μάλλον πρόκειται για s/ware glitch.

Πέρα από αυτό, προσωπικά πιστεύω ότι -άσχετα με το αν μας ενδιέφερε το ΑΧ- υπήρχαν πάρα πολλές τεχνικές ανακρίβειες, λανθασμένες πληροφορίες και μη δόκιμες λύσεις για να μην αναφερθώ στην ύφους 1000 καρδιναλίων γλώσσα του δημιουργού.

Ή θα έπρεπε να διορθώνεται σε καθημερινή βάση από τον τοπικό mod, ή θα έπρεπε να είχε φύγει ευθύς εξαρχής (πράγμα που για το οποίο πιστεύω προβληματίστηκε ο τοπικός mod αλλά τελικά δεν έκανε).

Για όσους το αναζητούν, ξέρουν που θα το βρούν....

:winka:

byron
26/10/2007, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos82gr
Τα forum εχουν ως σκοπο τη συζητηση οχι την αυτο-αναφορα.


Ετσι όπως το λες, οποιαδήποτε αναφορά στα μηχανάκια μας, οι φωτογραφίες που μπαίνουν κλπ, θα έπρεπε να θεωρούνται αυτο-αναφορά; :confused:

dirtbird
26/10/2007, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ετσι όπως το λες, οποιαδήποτε αναφορά στα μηχανάκια μας, οι φωτογραφίες που μπαίνουν κλπ, θα έπρεπε να θεωρούνται αυτο-αναφορά; :confused:

Παραδέξου το, γουστάρεις να το μοστράρεις το χρέπι σου :D :D

Panos82gr
26/10/2007, 11:44
Αλλο να κανεις μια αναφορα στο μηχανακι σου και αλλο να ανοιξεις ενα ποστ και να λες, σημερα αυτο για το μηνακι μου αυριο αυτο κτλ κτλ, αυτο ειναι για blog.

byron
26/10/2007, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Παραδέξου το, γουστάρεις να το μοστράρεις το χρέπι σου :D :D

Δεν πήρα εγώ ρε το ΚΤΜ. :a24:

Ο dimpostonlen το πήρε :a029:

stefanos
26/10/2007, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Το project AX δεν μπορεί να σβύστηκε για οποιονδήποτε λόγο.
Είτε το γουστάρεις το ΑΧ είτε όχι, είτε γουστάρεις τον δημιουργό του είτε όχι, ήταν ένα χρήσιμο thread που μπορεί να «φλυαρούσε» άσκοπα σε σακουλακια και βίδες, απ΄την άλλη μεριά όμως ήταν χρησιμότατος οδηγός για rebuilt.

O δημιουργός λέει πως δεν πείραξε τίποτα. Ο mod επίσης. Τι έγινε δλδ το thread; Αυτοκαταστράφηκε;;;;:confused:


Δεν μένω στην έννοια του rebuild, που για μένα είναι πολύ φαρδύτερη (τουλάχιστον για να μείνω και στα πλαίσια την ευγένειας).
Μένω στο post του old πάνω πάνω στα τεχνικά που λέει οτι είναι σημαντικό να μην περνάν λάθος πληροφορίες στα τεχνικά κατά λάθος η επίτηδες.
Και κατά την γνώμη μου κάτι τέτοιο συνέβαινε στο συγκεκριμένο post.

derd
26/10/2007, 12:00
Επίσημη απάντηση από mod ή Admin????

byron
26/10/2007, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Δεν μένω στην έννοια του rebuild, που για μένα είναι πολύ φαρδύτερη (τουλάχιστον για να μείνω και στα πλαίσια την ευγένειας).
Μένω στο post του old πάνω πάνω στα τεχνικά που λέει οτι είναι σημαντικό να μην περνάν λάθος πληροφορίες στα τεχνικά κατά λάθος η επίτηδες.
Και κατά την γνώμη μου κάτι τέτοιο συνέβαινε στο συγκεκριμένο post.

Rebuild είχε βαφτιστεί απ΄τον δημιουργο του.
Θα μπορούσε να ονομαστεί και απο-χρεπιασμα. Για τις λάθος πληροφορίες που λές και συ και ο Dirt, συμφωνώ. Ο old είχε πεί ότι θα το καθάριζε-διόρθωνε κλπ.

Το θέμα δεν είναι αυτό όμως. Το θέμα είναι αν ξυρίστηκε για κάποιο λόγο, ή από λάθος.

dirtbird
26/10/2007, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Το θέμα είναι αν ξυρίστηκε για κάποιο λόγο, ή από λάθος.

Δεν έγινε τίποτα από τα δύο.

Απλώς εξαφανίστηκε.


Μπορεί να ήταν και θέλημα θεού (μην ξεχνάμε ότι το συγκεκριμμένο μηχανάκι, είχε μια προιστορία με αυτόν τον τύπο....:rolleyes: :D )

Stergios69
26/10/2007, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
μην ξεχνάμε ότι το συγκεκριμμένο μηχανάκι, είχε μια προιστορία με αυτόν τον τύπο....:rolleyes: :D
:winka: :D :D :D

KeLeYTiS
26/10/2007, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos82gr
Αλλο να κανεις μια αναφορα στο μηχανακι σου και αλλο να ανοιξεις ενα ποστ και να λες, σημερα αυτο για το μηνακι μου αυριο αυτο κτλ κτλ, αυτο ειναι για blog.

Σοβαρα μιλας ?

Ελπιζω να μην υποστηριζεται αυτη η αποψη απο ολους ....

Αν βεβαια υποστηριζετε μαλλον εκανα και εγω λαθος που εβαλα το δικο μου

Ασχετα με το μελος που εκανε το θεμα που ξυριστηκε/σβηστηκε/αυτοκαταστραφηκε θεωρω οτι ηταν χρησιμο (αν και οντως λιγο φλυαρο ορισμενες φορες πιο πολυ ομως απο τον ενθουσιασμο του δημιουργου του και οχι με κακο σκοπο) για ολο το φορουμ ...

Αν αφαιρεσουμε αυτα,ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΤΕΧΝΙΚΑ και τις αγγελιες μετα μενουν μονο εικονιδια που χτυπανε μπυρες ο ενας στον αλλο

Σορυ αλλα ειναι καθαρα προσωπικη μου αποψη

OldMan
27/10/2007, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Μπορεί ο καλός Mod των τεχνικών να το μετέφερε κάπου για να το καθαρίσει με την ησυχία του και να το ξαναφέρει πισω, καθαρό.
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Άλλον νταλκά δεν είχε ο καλός mod των Τεχνικών ...!!! :smokin: :D


Υ.Γ.
Η όλη συζήτηση (πιθανότατα μαζί με άλλες...) "εξαφανίστηκε" πάνω στην φάση που γινόταν "εργασίες συντήρησης" στον server !!
(τότε που δεν εμφανίζονταν τα "μη αναγνωσμένα μηνύματα" κ.λ.π.)


@Βαγγέλη: Μάλλον λάθος κατάλαβες τα περί blog και rebuild ....
(δεν σου είπε κανείς τίποτε για το (τα) μηχανάκι(α) σου - όπως π.χ. και για το SRX του Βύρωνα...) :evil:

island
27/10/2007, 18:21
τι να τα ρωτάς ?


110243

Akatanomastos
27/10/2007, 18:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos


Και κατά την γνώμη μου κάτι τέτοιο συνέβαινε στο συγκεκριμένο post.


ok,
me tin idia omos logiki tha prepe kapoios stis aggelies na <<elegxei>> poia mixanakia den exoun provlima kai na svinei tis ipoloipes..

pera apo to na pei kapoios sto post tou kathe rebuilder oti: afto pou kaneis einai lathos, min to dokimasei kaneis, den nomizo pos exei dikaioma na svisei kati.(i de tha prepe toulaxiston na to xei).


telos to sigekrimeno thread parola ta kaka pou idi aneferthike oti eixe, eixe kai kati na prosferei.
mono kai mono tin oreksi gia ergasia pano se mia mixani einai arketo

den ipostirizo oti svistike apo mods i apo ton dimiourgo, den me noiazei kiolas

STOYBI
27/10/2007, 18:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από island
τι να τα ρωτάς ?

Ναι.... Φοβηθηκαν να μας δωσουν απαντηση μην μας χασουν απο πελατες...... :sick: :sick: :sick:

Οποιον δεν ικανοποιει η απαντηση του OldMan---stefanos--dirtbird.... Μονο ασχετος μπορει να ειναι με μηχανακια η να θελει δημιουργησει θεμα ....... :sick: :sick: :sick:

Βαρεθηκα..... :yuck:

island
27/10/2007, 22:06
σίγουρα δεν φοβήθηκαν μην χάσουν τους πελάτες, κανέναν μας δεν έχει ανάγκη το moto.gr/forums για να υπάρξει, άν το έσβησε κάποιος απο τους προύχοντες πιστεύω οτι το έκανε για να εξαφανίσει τις ανάρμοστες απαντήσεις που δόθηκαν απο άτομα που είχαν οριστεί "υποτίθεται" να κρατάνε κάποιο επίπεδο εδώ.



Οποιον δεν ικανοποιει η απαντηση του OldMan---stefanos--dirtbird.... Μονο ασχετος μπορει να ειναι με μηχανακια η να θελει δημιουργησει θεμα .......

Μετάφραση για όσους δέν κατάλαβαν σας ρίχνει ένα πινέλο γλύψιμο ο STOYBI


Βαρεθηκα.....

τότε γιατι ασχολείσαι ? , μήπως βρήκες την ευκαιρία να ρίξεις το πινέλο που λέω παραπάνω ? άν βαριέσαι μήν ασχολείσαι its so simple !!!!

Respect
27/10/2007, 22:34
:lol:

STOYBI
27/10/2007, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από island
σίγουρα δεν φοβήθηκαν μην χάσουν τους πελάτες, κανέναν μας δεν έχει ανάγκη το moto.gr/forums για να υπάρξει, άν το έσβησε κάποιος απο τους προύχοντες πιστεύω οτι το έκανε για να εξαφανίσει τις ανάρμοστες απαντήσεις που δόθηκαν απο άτομα που είχαν οριστεί "υποτίθεται" να κρατάνε κάποιο επίπεδο εδώ.
Μετάφραση για όσους δέν κατάλαβαν σας ρίχνει ένα πινέλο γλύψιμο ο STOYBI τότε γιατι ασχολείσαι ? , μήπως βρήκες την ευκαιρία να ρίξεις το πινέλο που λέω παραπάνω ? άν βαριέσαι μήν ασχολείσαι its so simple !!!!

Πολυ φθηνα τα εχεις τα γλυψιματα..... Κριμα... :sick:

Τουλαχιστον μην σου μεινει συνηθεια...... :winka:

Κατα τα αλλα με πολυ ευκολα θα βρεις του κοσμου τις αναρμοστες απαντησεις απο τα ατομα που λες ( αλλες δικαιολογημενες ,αλλες οχι ) σε πολλα θρεντ που ζουν και βασιλευουν.......

Αυτο σου εκατσε.... Περιεργο ρε παιδακι μου...

Κανε ενα rebuild.. Στο μυαλο σου αφου συνεχιζεις να ρεταρεις...... Θα σου κανει καλο.....

:wave2:

soundstorm
27/10/2007, 22:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
a)Ναι.... Φοβηθηκαν να μας δωσουν απαντηση μην μας χασουν απο πελατες...... :sick: :sick: :sick:

β)Οποιον δεν ικανοποιει η απαντηση του OldMan---stefanos--dirtbird.... Μονο ασχετος μπορει να ειναι με μηχανακια η να θελει δημιουργησει θεμα ....... :sick: :sick: :sick:

γ)Βαρεθηκα..... :yuck:

α)τοτε?τι?

Β)εγω επειδη ειμαι και λιγο βλακας ρε παιδι.Τι ειπαν σχετικο με το ποιος το εσβησε?Γιατι δεν το καταλαβα.Ασε που ειμαι και ασχετος απο μηχανακια.

γ)Και τι να κανουμε?

xampos
27/10/2007, 22:49
ο Κυριακο που χαθηκε :confused:

STOYBI
27/10/2007, 22:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από soundstorm
[B]

Β)εγω επειδη ειμαι και λιγο βλακας ρε παιδι.Τι ειπαν σχετικο με το ποιος το εσβησε?Γιατι δεν το καταλαβα.Ασε που ειμαι και ασχετος απο μηχανακια.

Σορρυ φιλε μου.... Δεν μπορω να κανω τιποτα για αυτο....

:wave2:

island
27/10/2007, 22:57
έχεις πλάκα !!!


110253

soundstorm
27/10/2007, 23:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
α)Ναι.... Φοβηθηκαν να μας δωσουν απαντηση μην μας χασουν απο πελατες...... :sick: :sick: :sick:

β)Οποιον δεν ικανοποιει η απαντηση του OldMan---stefanos--dirtbird.... Μονο ασχετος μπορει να ειναι με μηχανακια η να θελει δημιουργησει θεμα ....... :sick: :sick: :sick:

γ)Βαρεθηκα..... :yuck:
Ξανα ρωταω.
α)Τοτε τι?
(γιατι εγω απαντηση του τυπου<το εσβησα εγω γιατι ο κυριακος ειναι χοντρος π.χ.>δεν ειδα.)

β)Ο oldman o stefanos kai o dirtbird ειπαν κατι για το ποιος το εσβησε?Βεβαια μπορει να ειπαν αλλα εγω να μην το καταλαβα αφου μαλλον χρησιμοποιουν τεχνικους ορους και αφου δεν εχω ιδεα απο μηχανακια.....

Συνεπως μηπως εχει δικιο ο island?

:wave2:

STOYBI
27/10/2007, 23:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από island
έχεις πλάκα !!!

:a31: :a31: :a31:

soundstorm
27/10/2007, 23:23
Επισης Να καταλαβετε κατι.
Και αναφερομαι σε πολλους σουπερ μηχανοβιους και μαστοραδες του φορουμ.

Οταν ατομα σαν και εμενα,ασχετα με το τι ειναι στροφαλος και τι μπιελα,οπου τις περισσοτερες φορες αν κανουν μια ερωτηση μηχανολογικης φυσεως θα λαβουν την ειρωνια και την κορο'ι'δια των σχετικων ως απαντηση,τοτε ενα θεμα σαν του κυριακου ειναι μια χαρα χρησιμο.
Δεν υπερασπιζομαι αυτη τη στιγμη τον κυριακο.Ουτε αυτον ξερω ουτε κανεναν αλλο.Υποστηριζω ενα θεμα που κακος σβηστηκε.

gcrook
28/10/2007, 00:33
Αντε παιδες...
Ωρα να πεταχτειτε και εσεις στο βουβουβου.μοτοσυκλετα.τζιαρ να δειτε τα παιδια που εφυγαν και να τα πειτε μαζι τους.
Θα σας περιμενουμε να ξαναρθετε, αλλα αν αργησετε δεν τρεχει και τιποτα.:wave2:

dirtbird
28/10/2007, 03:36
Θα το κουράσετε πολύ ακόμα?

Εγώ το μόνο που μπορώ να σας υποσχεθώ είναι ότι θα είμαι όσο πιο είρων μπορώ.

Αν και μου κάνει εντύπωση ότι το καταλαβαίνετε.....:winka:

dirtbird
28/10/2007, 05:46
Εδώ (http://motocikleta.gr/forum/viewtopic.php?t=5292&postdays=0&postorder=asc&start=0) μπορείτε να βρείτε αυτό που τόσο πολύ ψάχνετε.

Επαναλαμβάνω ότι κατά την γνώμη μου το συγκεκριμένο thread έπρεπε να είχε σβηστεί από την αρχή και ο συγκεκριμένος χρήστης να είχε 'μαζευτεί' επίσης από την αρχή από τους mods.


Tελικά το thread χάθηκε κατά λάθος και ο χρήστης αποκλείστηκε αφού πρώτα οικιοθελώς είχε αποχωρήσει.

Εάν εσάς σας λείπουν οι τεχνικές ανακρίβειες και τα σχόλια του τύπου 'καλά να πάθετε και εις χειρότερα' όταν τρώτε καμιά τούμπα, ακολουθείστε το παραπάνω link.

arxaios
28/10/2007, 09:18
Ρίχνοντας μια γρήγορη ματιά στο πόστ που έκανε στο έτερο φόρουμ να πω ότι ο Κυριάκος έχει ΕΜΦΑΝΩΣ μειώσει τις Μ@@@@@@ΕΣ που συχνά έγραφε ΕΔΩ, όπως βλέπε SAE MAE και άλλες φίφες και έχει ΑΥΤΟ-ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΙ στα του REBUILD τεκταινόμενα, αν και κάποιες κορώνες του στυλ "Είμαι και ο πρώτος, δοξάστε με !!!!!!!!!" πάλι δεν λείπουν ..........
Πρώτα βγαίνει η ψυχή και μετά το χούι .......... έλεγε η μάνα μου ...........

xampos
28/10/2007, 09:33
μας τη λενε στεγνα :eek: :eek: http://www.motocikleta.gr/forum/viewtopic.php?t=5272&postdays=0&postorder=asc&start=17


:a12: :lol:

stefanos
28/10/2007, 18:51
Και εγώ εδώ που τα λέμε διαφωνώ που banάρατε τον NLS.

vangelis 64
28/10/2007, 19:03
Ρε τι πλάκα που έχουνε.Σαν τα παιδάκια που τούς πήρανε το γλειφιτζούρι κάνουνε.:rotflmao: :rotflmao:

Α ρε κλικαδόροι,μασόνοι τι μάς κάνατε.:bawl: :bawl: :lol: :lol:

stefanos
28/10/2007, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από soundstorm
β)Ο oldman o stefanos kai o dirtbird ειπαν κατι για το ποιος το εσβησε?Βεβαια μπορει να ειπαν αλλα εγω να μην το καταλαβα αφου μαλλον χρησιμοποιουν τεχνικους ορους και αφου δεν εχω ιδεα απο μηχανακια.....
:wave2:


Εγώ είπα την γνώμη μου που δεν έχει να κάνει με τις θέσεις των mods και του admin, και οποσδήποτε δεν ξέρω τίποτα παραπάνω απο εσένα για την τύχη του post.

soundstorm
28/10/2007, 22:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Εγώ είπα την γνώμη μου που δεν έχει να κάνει με τις θέσεις των mods και του admin, και οποσδήποτε δεν ξέρω τίποτα παραπάνω απο εσένα για την τύχη του post.
Αυτο ακριβως προσπαθω να πω και εγω.
Εκτος βεβαια και για το οτι εγινε ειχε ενημερωθει ο δημιουργος του θεματος οποτε και ολη η κουβεντα ειναι ακυρη.

orizontas
28/10/2007, 23:42
συγνωμη .. αλλα ακομη με αυτο ασχολουμαστε

εχουμε ποιο σοβαρα θεματα ...

βολτες

δελεαρ

προβληματισμους

μπυρες

ποτε θα παρω μηχανη

:beer: :beer:

Maira
29/10/2007, 01:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από soundstorm
Επισης Να καταλαβετε κατι.
Και αναφερομαι σε πολλους σουπερ μηχανοβιους και μαστοραδες του φορουμ.

Οταν ατομα σαν και εμενα,ασχετα με το τι ειναι στροφαλος και τι μπιελα,οπου τις περισσοτερες φορες αν κανουν μια ερωτηση μηχανολογικης φυσεως θα λαβουν την ειρωνια και την κορο'ι'δια των σχετικων ως απαντηση,τοτε ενα θεμα σαν του κυριακου ειναι μια χαρα χρησιμο.
Δεν υπερασπιζομαι αυτη τη στιγμη τον κυριακο.Ουτε αυτον ξερω ουτε κανεναν αλλο.Υποστηριζω ενα θεμα που κακος σβηστηκε.




Συγνώμη κιόλας για το θάρρος που παίρνω και απαντάω αλλά μήπως τότε, αφού δεν ξέρεις πέντε πράγματα για μηχανικά, ήταν καλό που σβήστικε? Γιατί πραγματικά υπήρχαν επικίνδυνα λάθη σε ότι αφορά την ασφάλεια του επιβάτη/οδηγού και της μοτοσικλέτας στο rebuild του Κυριάκου! Άρα λοιπόν μπορεί αυτό το τυχαίο τελικά γεγονος να έσωσε κάποιους μη γνώστες τεχνικών πραγμάτων από το να κάνουν πέντε πράγματα και να βρεθούν τ'ανάσκελα!!!!!



Πάντα φιλικά και χωρίς να θέλω να υπερσπιστώ κάποιον!!!


:wave2:

derd
29/10/2007, 08:38
εγώ πάντως ακομα απάντηση απο 'υπεύθυνο' δεν πήρα στην αρχική ερώτηση..

AFTER
29/10/2007, 08:46
Ρε παιδες εχετε παρει χαμπαρι για τι τσακωνεστε?
Το που θα παει ο καθενας ειναι δικαιωμα του

Δικαιωμα τους κιολας να συζητανε και να θαβουνε το μερος που ηταν πριν
Το ιδιο πραγμα κανουμε και ολοι με πρωην γκομενες και δουλειες

Απο εκει και περα, αυτος που συνεχιζει να ασχολειται με αυτους ειναι ο κομπλεξικος και οχι αυτοι
Εκεινος, εφυγε, γραφτηκε σε αλλο φορουμ, τελος

toulis
29/10/2007, 11:34
Δηλαδή όποιος φεύγει παίρνει και την προίκα του μαζί :lol:

Έχω την εντύπωση ότι κάτι θα έπρεπε να ειπωθεί πιο επίσημα για την εξαφάνιση.

Δεν είναι και ότι καλύτερο να εξαφανίζονται κάποια θέματα χωρίς να υπάρχει κάποια εξήγηση.

Νομίζω ότι τέτοιες εξαφανίσεις προσβάλουν όχι μόνο τον δημιουργό του θέματος αλλά και τους αναγνώστες.

Συμφωνώ βέβαια ότι οι υπεύθυνοι έχουν το δικαίωμα να σβήσουν κάποιο θέμα αν αυτό δεν συμφωνεί με την ιδεολογία του φόρουμ.

Όταν όμως κάποιο θέμα έχει παραμείνει για τόσες μέρες και έχει διαβασθεί από κάποιους δεν νομίζω ότι η εξαφάνιση του περνάει απαρατήρητη , ιδικά όταν αυτός που το ανέβασε έχει εκφράσει παράπονα για τον τρόπο που λειτουργούν οι υπεύθυνοι του φόρουμ.

:wave2:

blackbusa
29/10/2007, 12:16
Ρε παλλικαρια τι καθεστε και ασχολειστε ακομα δηλαδη????το rebuild με καποιο τροπο χαθηκε,σβηστηκε,εξαφανιστικε.....αυτο ειναι το γεγονος....στην αρχη νομιζα οτι εγινε επιτηδες και το θεωρησα λαθος και ψιλομαλακια.....ο oldman απο οτι ειπε δεν το πειραξε,oπως και κανενας admin....αρα οποιος θελει να το παρακολουθησει και να δει μια ωραια περιληψη* μπορει να μπει στο αλλο motosite.....και ζησαν αυτοι καλα και εμεις (σιγουρα) πολυ καλυτερα....



*λεω ωραια περιληψη για οποιον δεν ξερει,γιατι εκτος οτι οι φωτογραφιες,αρα και οι σελιδες,μειωθηκαν στο 1/10......και γιατι καποιες υπερβολες (λογος για κραξιμο απο πολλους εδω μεσα) δεν ποσταριστηκαν καθολου.....


Υ.Γ. βεβαια κατα την γνωμη μου,το εγκληματικο και επικινδυνο τριβιο στις δισκοπλακες,μπηκε κανονικα....



:sun: :sun: :sun:

soundstorm
29/10/2007, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Συγνώμη κιόλας για το θάρρος που παίρνω και απαντάω αλλά μήπως τότε, αφού δεν ξέρεις πέντε πράγματα για μηχανικά, ήταν καλό που σβήστικε? Γιατί πραγματικά υπήρχαν επικίνδυνα λάθη σε ότι αφορά την ασφάλεια του επιβάτη/οδηγού και της μοτοσικλέτας στο rebuild του Κυριάκου! Άρα λοιπόν μπορεί αυτό το τυχαίο τελικά γεγονος να έσωσε κάποιους μη γνώστες τεχνικών πραγμάτων από το να κάνουν πέντε πράγματα και να βρεθούν τ'ανάσκελα!!!!!



Πάντα φιλικά και χωρίς να θέλω να υπερσπιστώ κάποιον!!!


:wave2:
Προσωπικα δεν υπερασπιζομαι κανεναν.Θεωρουσα κατι χρησιμο.
Αυτο.Και δεν θα ξανα αναφερθω στο θεμα...