PDA

View Full Version : ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΒΑΛΒΙΔΑΣ ΣΕ Gsxr 1000k7( ΜΟΤ.Ε.Κ.)



KAT600
29/10/2007, 12:13
Καλημέρα

Σας ενημερώνω ότι έχει γίνει ανάκληση για διόρθωση σε SUZUKI GSXR 1000 K7 λόγω προβλήματος στη βαλβίδα. Ο εισαγωγέας λέει ότι θα ενημερώσει και τους 260 κατόχους αλλά καλού κακού ας βοηθήσουμε την ενημέρωση τους.

Σχετικός δικτυακός τόπος www.motek.gr

Φιλικά

Για την ΜΟΤ.Ε.Κ.

Η γραμματέας

Ριζοπούλου Κατερίνα

GIXXERAKIAS
29/10/2007, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από KAT600
Καλημέρα

Σας ενημερώνω ότι έχει γίνει ανάκληση για διόρθωση σε SUZUKI GSXR 1000 K7 λόγω προβλήματος στη βαλβίδα. Ο εισαγωγέας λέει ότι θα ενημερώσει και τους 260 κατόχους αλλά καλού κακού ας βοηθήσουμε την ενημέρωση τους.

Σχετικός δικτυακός τόπος www.motek.gr

Φιλικά

Για την ΜΟΤ.Ε.Κ.

Η γραμματέας

Ριζοπούλου Κατερίνα Αν και δεν εχω το Κ7 καλο θα ηταν να μας ενημερωνατε και για τους κατοχους παραεισαγωγης μοντελων αν μπορουν μεσα στα πλαισια της εργοστασιακης εγγυησης να την αλλαξουν.Ευχαριστω.:winka:

edmarios
30/10/2007, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Αν και δεν εχω το Κ7 καλο θα ηταν να μας ενημερωνατε και για τους κατοχους παραεισαγωγης μοντελων αν μπορουν μεσα στα πλαισια της εργοστασιακης εγγυησης να την αλλαξουν.Ευχαριστω.:winka:


Eμενα που ειναι παρα εισαγωγης με ειδοποιησαν και για την βαλβιδα και για τον εγκεφαλο!!! Και θα παω να μου το αλλαξουν!!! Βεβαια αυτο παει βασει αριθμου πλαισιου αν δεν κανω λαθος δεν νομιζω να θελουν ολα αλλαγμα!!!:p

:wave2:

GIXXERAKIAS
30/10/2007, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από edmarios
Eμενα που ειναι παρα εισαγωγης με ειδοποιησαν και για την βαλβιδα και για τον εγκεφαλο!!! Και θα παω να μου το αλλαξουν!!! Βεβαια αυτο παει βασει αριθμου πλαισιου αν δεν κανω λαθος δεν νομιζω να θελουν ολα αλλαγμα!!!:p

:wave2: :winka: Αυτο ηθελα να μαθω να ισχυει και για τα παραεισαγωγης μοντελα η εγγυηση αυτη.:beer:

mako
30/10/2007, 17:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
:winka: Αυτο ηθελα να μαθω να ισχυει και για τα παραεισαγωγης μοντελα η εγγυηση αυτη.:beer:

Εσυ δεν περιλαμβανεσαι!!!!!!!!!!!:D :wave2:

GIXXERAKIAS
30/10/2007, 17:47
Ρε την τουτος?:look: Εχει ξεσκιστει στο σπαμμαρισμα!:eyepop: :lol: :lol:

KAT600
31/10/2007, 18:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Αν και δεν εχω το Κ7 καλο θα ηταν να μας ενημερωνατε και για τους κατοχους παραεισαγωγης μοντελων αν μπορουν μεσα στα πλαισια της εργοστασιακης εγγυησης να την αλλαξουν.Ευχαριστω.:winka:

Επισήμως οφείλουν να σας ενημερώσουν ότι χρειάζεται αλλαγή αλλά το κόστος του ανταλλακτικού και της υπηρεσίας είναι δικό σας εφόσον πρόκειται για παραεισαγωγή. Ανεπισήμως ως Μοτοσυκλετιστική Ένωση Καταναλωτών γνωρίζουμε ότι η τάση της αγοράς είναι να καλύψει το ίδιο το εργοστάσιο και την παραεισαγωγή. Με αυτόν τον τρόπο αυξάνεται η αξιοπιστία του προιόντος στην αγορά και διευρύνεται το δίκτυο πώλησης και υποστήριξης. Παρόλα αυτά στα χαρτιά ακόμη δεν υπάρχει τίποτα. Προς το παρόν λοιπόν στηριζόμαστε στην καλή ή όχι θέληση του εδώ αντιπροσώπου που εν τω προκειμένω μάλλον καλή είναι.

Παραμένω στη διάθεση σας.

Για τη ΜΟΤ.Ε.Κ.

Η γραμματέας
Ριζοπούλου Κατερίνα

KAT600
31/10/2007, 19:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από edmarios
Eμενα που ειναι παρα εισαγωγης με ειδοποιησαν και για την βαλβιδα και για τον εγκεφαλο!!! Και θα παω να μου το αλλαξουν!!! Βεβαια αυτο παει βασει αριθμου πλαισιου αν δεν κανω λαθος δεν νομιζω να θελουν ολα αλλαγμα!!!:p

:wave2:

Ελπίζω και εγώ με τη σειρά μου να μη θέλουν όλα άλλαγμα. Επειδή για τον εγκέφαλο δεν έχει βγει ακόμη καμία ανακοίνωση, θα ήταν εύκολο να μου πείτε ή στείλετε εφόσον υπάρχει γραπτώς, την ενημέρωση που σας έκαναν περί εγκεφάλου? Με αυτόν τον τρόπο θα μπορέσω να ενημερώσω και άλλους χρήστες.


Ευχαριστώ

Για την ΜΟΤ.Ε.Κ.

Η γραμματέας

Ριζοπούλου Κατερίνα

edmarios
01/11/2007, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από KAT600
Ελπίζω και εγώ με τη σειρά μου να μη θέλουν όλα άλλαγμα. Επειδή για τον εγκέφαλο δεν έχει βγει ακόμη καμία ανακοίνωση, θα ήταν εύκολο να μου πείτε ή στείλετε εφόσον υπάρχει γραπτώς, την ενημέρωση που σας έκαναν περί εγκεφάλου? Με αυτόν τον τρόπο θα μπορέσω να ενημερώσω και άλλους χρήστες.


Ευχαριστώ

Για την ΜΟΤ.Ε.Κ.

Η γραμματέας

Ριζοπούλου Κατερίνα


Επειδη το μαγαζι που πηρα την μηχανη ειναι στενου μου φιλου αυτος με ειχε ενημερωσει για τον εγκεφαλο μολις ειχα παει να αλλαξω το βολαν! Δεν ξερω αν υπαρχει ανακοινωση γραπτη περι εγκεφαλου αλλα θα το ρωτησω και θα μαθω!!!

edmarios
01/11/2007, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από KAT600
Επισήμως οφείλουν να σας ενημερώσουν ότι χρειάζεται αλλαγή αλλά το κόστος του ανταλλακτικού και της υπηρεσίας είναι δικό σας εφόσον πρόκειται για παραεισαγωγή. Ανεπισήμως ως Μοτοσυκλετιστική Ένωση Καταναλωτών γνωρίζουμε ότι η τάση της αγοράς είναι να καλύψει το ίδιο το εργοστάσιο και την παραεισαγωγή. Με αυτόν τον τρόπο αυξάνεται η αξιοπιστία του προιόντος στην αγορά και διευρύνεται το δίκτυο πώλησης και υποστήριξης. Παρόλα αυτά στα χαρτιά ακόμη δεν υπάρχει τίποτα. Προς το παρόν λοιπόν στηριζόμαστε στην καλή ή όχι θέληση του εδώ αντιπροσώπου που εν τω προκειμένω μάλλον καλή είναι.

Παραμένω στη διάθεση σας.

Για τη ΜΟΤ.Ε.Κ.

Η γραμματέας
Ριζοπούλου Κατερίνα



Εμενα παντως μου τα αλλαζουν ολα τσαμπα και ανταλλακτικο και εργασια και με κερνανε και τον καφε οταν παω εκει!!! :rotflmao: :rotflmao:

KAT600
02/11/2007, 13:42
Μάλλον είσαι τυχερός άνθρωπος. Απόλαυσε το λοιπόν, και δώσε και σε εμάς τους υπόλοιπους λίγη από την πληροφόρηση σου. Το βολάν ας πούμε, προέκυψε λόγω φθοράς ή και αυτό από ενημέρωση.

Για τον εγκέφαλο μη ψάχνεις, δεν υπάρχει γραπτή ενημέρωση. Αν υπήρχε θα ήμουν η πρώτη που θα την έπαιρνα.

Καλή συνέχεια

Η γραμματέας της ΜΟΤ.Ε.Κ.

Ριζοπούλου Κατερίνα

edmarios
05/11/2007, 08:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από KAT600
Μάλλον είσαι τυχερός άνθρωπος. Απόλαυσε το λοιπόν, και δώσε και σε εμάς τους υπόλοιπους λίγη από την πληροφόρηση σου. Το βολάν ας πούμε, προέκυψε λόγω φθοράς ή και αυτό από ενημέρωση.

Για τον εγκέφαλο μη ψάχνεις, δεν υπάρχει γραπτή ενημέρωση. Αν υπήρχε θα ήμουν η πρώτη που θα την έπαιρνα.

Καλή συνέχεια

Η γραμματέας της ΜΟΤ.Ε.Κ.

Ριζοπούλου Κατερίνα


Για το βολαν ηταν λογω ενημερωσης! Αλλα και για τον εγκεφαλο μου ειπαν οτι τους ηρθε ενημερωση!!! Για ποιον λογω να μου πουν ψεματα? Δεν υπηρχε λογως και ουτε τους συμφερε...!!
Τελος παντων ευχαριστω για τις πληροφοριες... Αν μαθω κατι θα ενημερωσω!!!

Καλημερα!!

mushaba
09/11/2007, 11:33
Επικοινώνησα με τον αντιπρόσωπο ο οποίος είπε τα εξής:

Το μηχανάκι πρέπει να πάει σε εξουσιοδοτημέν ο συνεργείο για να γίνει "δωρεάν" αντικατάσταση της βαλβίδας ISC αλλά και για να βγάλει τον εγκέφαλο για να τον αποστείλλει στα κεντρικά του Σφακιανάκη για επαναπρογραμμα τισμό.Η φάση αυτή είναι δωρεάν για τους έχοντες Κ7 1000 από Ελλάδα.Για τους έχοντες τα εισαγωγής ο προγραμματισμό ς από τον Σφα θέλει 150?,τα έξοδα κούριερ επιβαρύνουν τον πελάτη και ότι λεφτα σου πάρει ο κά8ε εξουσιοδοτημέν ος για να κάνει αυτήν την δουλειά.
Με λίγα λόγια είχαν δεν είχαν μας βάζουν αναγκαστικά στον χορό και το χέρι μας βαθιά στην τσέπη...Εάν αυτό είναι η "καλή ευχαίρια" φέξε μου και γλύστρισα,δηλαδή που είναι η χάρη που μας κάνει??

grigorisr1
09/11/2007, 12:27
τους πηρα και εγω πριν λιγο τηλ θελει και το δικο μου αλλαγη

ετσι οπως παμε ολο το μηχανακι θα μας αλλαξουν στο τελος :lol:

mushaba
09/11/2007, 13:13
File grigorisr1 ean to mixanaki sou einai elliniko den exeis provlima,ola dwrean 8a ginoun,emeiw me ta eisagogis ti kanoume?Anazitame eggyiseis apo ekso mazi me antallaktika h pame kai trwme to tsivi stous episimous antiprosopous..

grigorisr1
09/11/2007, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από mushaba
File grigorisr1 ean to mixanaki sou einai elliniko den exeis provlima,ola dwrean 8a ginoun,emeiw me ta eisagogis ti kanoume?Anazitame eggyiseis apo ekso mazi me antallaktika h pame kai trwme to tsivi stous episimous antiprosopous..


ειναι δυσκολο το θεμα... :(

εγω για αυτο το λογο πηρα αντιπροσωπειας να εχω ησυχο το κεφαλι να μι τρεχω απο δω και απο εκει.. δευτερα κιολας μου ειπαν θα το αλλαξουν τιν ιδια στιγμη.

mushaba
09/11/2007, 17:05
Φίλε μου πολύ καλά έκανες , και εγώ το ίδιο θα έκανα εάν δεν χρειαζόταν να αφήσω ανταλλαγή το παλιό μου σε μαγαζί και είχα και 1800 ευρώπουλα παραπάνω...Και άμα σΕ μπεί το μικρόβιο να το πάρεις ξέρεις πως είναι,γ@μ@τ@...

Δεν μας είπε κανείς ρε παιδιά που έχει εισαγωγής,πήγε σε εξουσιοδοτημένο για αλλαγή?Πόσο πλήρωσε?
Το άλλο θέμα αφορά το βολάν,τελικά θέλει αλλαγή ή απλά σφύξιμο?Βγήκε και γι'αυτά καμιά ανάκλιση-ανακοίνωση?

Από Θεσσαλονίκη έχει κανείς γνώμη για εξουσιοδοτημένο?

grigorisr1
09/11/2007, 17:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από mushaba
Φίλε μου πολύ καλά έκανες , και εγώ το ίδιο θα έκανα εάν δεν χρειαζόταν να αφήσω ανταλλαγή το παλιό μου σε μαγαζί και είχα και 1800 ευρώπουλα παραπάνω...Και άμα σΕ μπεί το μικρόβιο να το πάρεις ξέρεις πως είναι,γ@μ@τ@...

Δεν μας είπε κανείς ρε παιδιά που έχει εισαγωγής,πήγε σε εξουσιοδοτημένο για αλλαγή?Πόσο πλήρωσε?
Το άλλο θέμα αφορά το βολάν,τελικά θέλει αλλαγή ή απλά σφύξιμο?Βγήκε και γι'αυτά καμιά ανάκλιση-ανακοίνωση?

Από Θεσσαλονίκη έχει κανείς γνώμη για εξουσιοδοτημένο?


και το βολαν θελει αλλαγη αυτο προσεξε το γιατι αμα γινει μαλακια γαμησετα μετα:(

επειδη ειμαι και εγω απο θεσσ προτινω να πας στο ρακκα οι αλλοι ολοι ειναι για τον πεο καβαλα

mushaba
09/11/2007, 17:18
Αυτός που λες ο Ρακάς grigorisr1 είναι συνεννοήσιμος?Γιατί με έναν που μίλησα από Θεσσαλονίκη που έχει συνεργείο δεν μπορούσε να μου πεί καν με το πόσο θα στοίχιζε η όλη φάση χώρια ότι μου είπε οτι επειδή είμαι παραεισαγωγή δεν γνώριζε εάν ο Σφα θα μου επαναπρογραμμάτιζε τον εγκέφαλο έστω και με χρήματα,άκουσον άκουσον....

Από τον Ρακά έχεις εμπειρία?Πάς εκεί το δικό σου?

Το βολάν θέλει σίγουρα αλλαγή ή απλά σφύξιμο?

grigorisr1
09/11/2007, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από mushaba
Αυτός που λες ο Ρακάς grigorisr1 είναι συνεννοήσιμος?Γιατί με έναν που μίλησα από Θεσσαλονίκη που έχει συνεργείο δεν μπορούσε να μου πεί καν με το πόσο θα στοίχιζε η όλη φάση χώρια ότι μου είπε οτι επειδή είμαι παραεισαγωγή δεν γνώριζε εάν ο Σφα θα μου επαναπρογραμμάτιζε τον εγκέφαλο έστω και με χρήματα,άκουσον άκουσον....

Από τον Ρακά έχεις εμπειρία?Πάς εκεί το δικό σου?

Το βολάν θέλει σίγουρα αλλαγή ή απλά σφύξιμο?


μη το πας σε οτινανε συνεργειο που να ξερουν απο Κ7 αυτοι

πανε στο ρακκα και μιλα μαζι του ο ανθρωπος ειναι 30 χρονια σουζουκι μονο και τπτ αλλο και ειναι ξηγημενος ολοι καλα λογια λενε για αυτον.

Εγω σε αυτον παω και σερβις και τα παντα

Το βολαν μπορει να μη θελει αλλαγη προληπτικα το λενε αυτο εμενα πχ μου το αλλαξε ο ρακκας αλλα δεν ηθελε αλλαγη σε αλλους ηθελε αλλαγη οποτε μπορει να εισαι τυχερος και να μη θελεις αλλαγη

edmarios
19/11/2007, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από mushaba
Φίλε μου πολύ καλά έκανες , και εγώ το ίδιο θα έκανα εάν δεν χρειαζόταν να αφήσω ανταλλαγή το παλιό μου σε μαγαζί και είχα και 1800 ευρώπουλα παραπάνω...Και άμα σΕ μπεί το μικρόβιο να το πάρεις ξέρεις πως είναι,γ@μ@τ@...

Δεν μας είπε κανείς ρε παιδιά που έχει εισαγωγής,πήγε σε εξουσιοδοτημένο για αλλαγή?Πόσο πλήρωσε?
Το άλλο θέμα αφορά το βολάν,τελικά θέλει αλλαγή ή απλά σφύξιμο?Βγήκε και γι'αυτά καμιά ανάκλιση-ανακοίνωση?

Από Θεσσαλονίκη έχει κανείς γνώμη για εξουσιοδοτημένο?


Φιλαρακι καλημερα!!! Εμενα που ειναι παραεισαγωγης το μηχανακι θα το παω εκει που το πηρα και θα μου τα αλλαξουν ολα τσαμπα... Οπως ειχε γινει και με το βολαν... και το βολαν θελει αλλαγμα αλλα οχι σε ολα ειναι βαση αριθμου πλαισιου... Το πηρα απο την motojapan που βρισκεται καλλιροης 33 και τυχαινει να ειναι και καλος μου φιλος... αλλα και φιλος να μην ημουν πιστευω οτι θα με εξυπηρετουσε αψογα... ψαχνω το ποστ που ειχε βαλει ενας φιλος που ειχε ως τιτλο ''40 ευρω το πλυσιμο'' και αφορουσε ενα Κ6 600... Αν το βρει καποιος ας το βαλει... Γιατι πανω απο ολα μιλαμε για επαγγελματιες...

Φιλικα

Μαριος