PDA

View Full Version : μπορει να γινει μεταβηβαση???



EddY
29/10/2007, 19:05
παιδια ενας φιλος μου εχει ενα 50αρι αλλα του εχει χαλασει ο κηνιτιρας και εχει περασει πανω εναν 100αρι και τωρα θελει να το πουλησει μπορει να γινει η μεταβηβαση???

kachius
30/10/2007, 06:55
Καλώς ή κακώς σε μία μεταβίβαση μόνο τα χαρτιά
ελέγχονται/πηγαινοέρχονται...

το μηχανάκι δε θα το δει κανείς...:winka:

mourgakos
30/10/2007, 08:49
μοναχα ο καβαλαρης θα αντιμετωπισει προβλημα μολις τον σταματησουν για (πραγματικο)
ελεγχο,που λιγες φορες παιζει ,ελεγξουν αδεια και νουμερα,και συνηθως γραφουν για εξατμισονι.για να μην τον τρεχουν δικαστηρια.

η μεταβιβαση γινεται.......αερα πατερα.:wave2:

EddY
30/10/2007, 14:35
rotisa ena stroum kai mou eipe oti prepei na pao na sto upourgeio kai na diloso tin allagi kinitira

costas_k
30/10/2007, 17:12
δεν ειναι κριμα να τρεχει αυτος που θα το αγορασει?

cityfly
30/10/2007, 20:49
αν ο αριθμός του κινητήρα με αυτόν που γράφει στην άδεια είναι άλλος ΠΡΕΠΕΙ να δηλωθεί

KeLeYTiS
30/10/2007, 20:58
Φιλε μου το μηχανακι ειναι 50αρι σωστα ?

ΑΡΑ ΔΕΝ Ανηκει στο υπουργειο αλλα στην ΤΡΟΧΑΙΑ

Που σημαινει (αν δεν εχει αλλαξει κατι εδω και ενα χρονο που πηγα τελευταια φορα) οτι θα πας το μηχανακι εκει για μεταβιβαση (στην τροχαια που ανηκεις) και θα το ελεγξουν

Τωρα ειναι που θα πεσεις , μπορει να μην το κοιταξουν καν , μπορει να το κοιταξουν και θα δουν τα νουμερα με την μια και αν πεσεις σε περιεργους οπως εγω δεν θα σου κανουν την μεταβιβαση αν το μηχανακι δεν παρει μπροστα στα ματια τους (ειχα παρει ενα ρεταλι ενος φιλου και μουλαρωσε την ωρα του ελεγχου, δεν πηρε τελικα μπροστα και μας αναγκασαν να ξαναπαμε οταν το μηχανακι δουλευε!!!! )

Επισης επειδη με την εισοδο φθηνων κορεατικων μοτερ την ειχα ψαξει και εγω λιγο την δουλεια μιας και επαιζε να παρω ενα glx χωρις μοτερ (βασικα μονο τις κασες ειχε) και να του βαλω ενα μοτερ καινουριο με χαρτια εννοειται και να το δηλωσω μου ειπαν οτι γινεται αλλα δεν ξερουν μετα που να το βαλουν αφου δεν θα πρεπει να ανηκει σε αυτους αλλα δεν ανηκει και στο υπουργειο

Βρες ενα διεκπεραιωτη καλυτερα που θα εχει καλυτερες ακρες για να μην παιδευεσαι

Αυτα

EddY
31/10/2007, 14:08
loipon sto mixanaki einai paranomo pou exei alaxtei o kinitiras kai exei mpei 100aris pano tha balloume me to paidi ton palio 50ari pano tha kanoume tin metabibasi kai meta tha ton allaksoume pali as elpisoume omos na min mas poun na to baloume brosta gt tote tin bapsame