PDA

View Full Version : Βασίλης Ορφανός : Ψυχές στην άμμο



road spirit
30/10/2007, 10:24
το βρήκα στο apriliabikers.gr, το μεταφέρω εδω γιατί πιστεύω οτι θα ενδιαφέρει αρκετούς, ιδιαίτερα τους χωμάτινους. Πιστεύω οτι αξίζει να πάει κανείς... εγω δυστυχώς θα είμαι εκτός Αθηνών σε επαγγελματικό ταξίδι ... :(


110548

Nik0s
30/10/2007, 10:27
Καλά, εκδότη δεν βρήκε ? :confused:

MikeG
30/10/2007, 10:34
Παιδιά από όσο ξέρω είναι σε κλειστό κύκλο λόγω του ότι η αίθουσα είναι σχετικά μικρή.

:wave2:

edit : Από ότι είδα στο link του powerphot αυτή είναι η 2η παρουσίαση, αφού η πρώτη έγινε στις 10 Οκτώβρη, οπότε άκυρο αυτό για την αίθουσα. Ίσχυε για τη πρώτη παρουσίαση.:D

dirtbird
30/10/2007, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
το βρήκα στο apriliabikers.gr, το μεταφέρω εδω γιατί πιστεύω οτι θα ενδιαφέρει αρκετούς, ιδιαίτερα τους χωμάτινους. . :(

Να είσαι σίγουρος ότι ΕΙΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΧΩΜΑΤΙΝΟΥΣ δεν τους ενδιαφέρει καθόλου.:smokin: :smokin: :smokin:

powerphot
30/10/2007, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Καλά, εκδότη δεν βρήκε ? :confused:
Νίκο περισσότερες πληροφορίες γιαυτό που ρωτάς ΕΔΩ! (http://news.pathfinder.gr/automoto/misc/434450.html) :D :wave2:

road spirit
30/10/2007, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Να είσαι σίγουρος ότι ΕΙΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΧΩΜΑΤΙΝΟΥΣ δεν τους ενδιαφέρει καθόλου.:smokin: :smokin: :smokin: :confused: γιατί??

dirtbird
30/10/2007, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
:confused: γιατί??

Ψάξε-μάθε :winka:

Cpt. Haddock
30/10/2007, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
:confused: γιατί??

Γιατί οδηγεί bmw οπότε για τους γνήσιους χωματινους οποιοσδήποτε οδηγεί bmw και μιλάει για χώμα ειναι αυτοματα απορριπτέος

:rolleyes: :evil: :D

















:a014:

DimChios
30/10/2007, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Γιατί οδηγεί bmw οπότε για τους γνήσιους χωματινους οποιοσδήποτε οδηγεί bmw και μιλάει για χώμα ειναι αυτοματα απορριπτέος

:rolleyes: :evil: :D


:a014:


Ασε τα ποπκορν στην ακρη!

Δεν ΥΠΑΡΧΕΙ περίπτωση να απαντησω!

:D :smokin:

Nik0s
30/10/2007, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Νίκο περισσότερες πληροφορίες γιαυτό που ρωτάς ΕΔΩ! (http://news.pathfinder.gr/automoto/misc/434450.html) :D :wave2:


Βασικά αυτό επιβεβαιώνει οτι η έκδοση είναι ιδιωτική και του το διακινεί ο Χριστάκης με κανα 50% προμήθεια... :bigcry:

Ποιος ξέρει γιατί.. δεν βρήκε εκδότη, δεν ήθελε... θα το πάρω από περιέργεια.

gcrook
30/10/2007, 23:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Ψάξε-μάθε :winka:

Ελα Καλοπουλα-Σε πει ντερτμπερντ:D :look:

ktmakis
31/10/2007, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Ψάξε-μάθε :winka:

Χαλαρά αδιάφορο ....... :beer:

Nik0s
01/11/2007, 12:47
Το τσίμπησα το βιβλιαράκι... ενδιαφέρον φαίνεται (ακριβό όμως).

:wave2:

powerphot
01/11/2007, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Το τσίμπησα το βιβλιαράκι... ενδιαφέρον φαίνεται (ακριβό όμως).

:wave2:
To βιβλίο θα λέει μάλλον αυτά που δε λέει ΕΔΩ (http://www.vorfanos.gr/) ε?

fantacid
01/11/2007, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Να είσαι σίγουρος ότι ΕΙΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΧΩΜΑΤΙΝΟΥΣ δεν τους ενδιαφέρει καθόλου.:smokin: :smokin: :smokin:


δε ξερουν να διαβαζουν?!?!


:lol: :lol: :lol: :lol:

Nik0s
01/11/2007, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
To βιβλίο θα λέει μάλλον αυτά που δε λέει ΕΔΩ (http://www.vorfanos.gr/) ε?

Ομολογώ οτι έχει πάρα πολύ υλικό, φωτό κτλ, σε 384 σελίδες...


αισθητικά, η έκδοση είναι άθλια... :sad:

dirtbird
01/11/2007, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
[Bαισθητικά, η έκδοση είναι άθλια... :sad: [/B]

Θα σε ανταμείψει το περιεχόμενο.....





















































αν είσαι fun της 'μεσημεριανής' ζώνης :winka:

dirtbird
01/11/2007, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
δε ξερουν να διαβαζουν?!?!


:lol: :lol: :lol: :lol:

Κάποια παιζάκια δεν θα δουν τον Αη Βασίλη φέτος :evil: :smokin:

caesarsk
01/11/2007, 19:08
ενδιαφέρομαι ιδιαίτερα να μάθω περισσότερα για αυτήν την διαμάχη του Ορφανού με ΟΛΟΥΣ τους υπόλοιπους endurαδες....αν δεν θέλεις dirtbird να τα πεις δημόσια στείλε ένα πμ...(γιατί έχω ακούσει μόνο την μια όψη του νομίσματος)

rsp
01/11/2007, 19:29
βρωμοπουλε τι παιζει? Οχι πως καιγομε να μαθω αλλα....:confused:

Stergios69
01/11/2007, 19:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
αν είσαι fun της 'μεσημεριανής' ζώνης :winka:
[Τατιανα mode on]Dirtbird, θέλω να τα ξέρω όλα!!! :eyepop: :rotflmao: :wave2:

jasondakar
01/11/2007, 21:15
βτωμοπουλε και εγω θα ηθελα να ακουσω το γιατι εντουραδες εναντιον ορφανου?αν δεν θες να ποσταρεις στειλε πμ


ασχετο αλλο καπονορθ οδηγει τωρα

dirtbird
01/11/2007, 21:22
Εγώ το μόνο που μπορώ να σας πω είναι να ρίξετε μία ματιά στο βιβλίο του (αυτό σε καμμία περίπτωση δεν σημαίνει ότι σας προτρέπω να το αγοράσετε) και νομίζω ότι θα καταλήξετε σε αντικειμενικά συμπεράσματα...:winka:

Για 'φάσεις' που έχουν γίνει, καλό θα ήταν να σας τις πουν άλλοι που τον έζησαν πιο κοντά σε αγώνες (εγώ για κανά 2 χρόνο έτρεχα σε κοινούς αγώνες, μετά σταμάτησα).

OldMan
02/11/2007, 12:54
Σωτήρη, νομίζω ότι είσαι λίγο εμπαθής ...!!!

(προσωπικά, συμφωνώ και επαυξάνω :winka:, αλλά νομίζω ότι δεν άπτεται του παρόντος..) :wave2:

dirtbird
02/11/2007, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Σωτήρη, νομίζω ότι είσαι λίγο εμπαθής ...!!!

(προσωπικά, συμφωνώ και επαυξάνω :winka:, αλλά νομίζω ότι δεν άπτεται του παρόντος..) :wave2:

Απλώς υπενθυμίζω ότι ζούμε στη χώρα του 'ότι δηλώσεις είσαι'.


:wave2: :wave2:

byron
02/11/2007, 13:14
Και γω είμαι λίγο περίεργος να μάθω γιατί τον έχετε στο χου οι εντουράδες.
Κατάφερε κάτι εξαιρετικό και αυτός είναι ο λόγος συγγραφής του βιβλίου.
Ο χαρακτήρας του, οι σχέσεις με τους λοιπούς εντουράδες, αν είναι καλό παιδί, αν πάει στην εκκλησία κλπ δεν μπορούν να είναι λόγος κριτικής για την αγωνιστική του πορεία.

Ή κάνω λάθος;

byron
02/11/2007, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Απλώς υπενθυμίζω ότι ζούμε στη χώρα του 'ότι δηλώσεις είσαι'.


:wave2: :wave2:


:confused: :confused: Ρε Σωτήρη τι ότι δηλώσεις είσαι; Κέρδισε στο Dakar την κατηγορία του ή όχι;

dirtbird
02/11/2007, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
:confused: :confused: Ρε Σωτήρη τι ότι δηλώσεις είσαι; Κέρδισε στο Dakar την κατηγορία του ή όχι;

Αρκετά....

Όπως ήδη έγραψα:



Εγώ το μόνο που μπορώ να σας πω είναι να ρίξετε μία ματιά στο βιβλίο του (αυτό σε καμμία περίπτωση δεν σημαίνει ότι σας προτρέπω να το αγοράσετε) και νομίζω ότι θα καταλήξετε σε αντικειμενικά συμπεράσματα...

:wave2:

powerphot
02/11/2007, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Αρκετά....
Όπως ήδη έγραψα:
:wave2:
Oμολογώ ότι απο την αρχή που διάβασα τα γραφόμενα σου είχα μια φοβερή περιέργεια να μάθω τον λόγο που γραφεις γι'αυτόν έτσι.
Στην συνέχεια διαβάζοντας αυτά που γράφεις, κι έτσι όπως τα γράφεις, άλλαξα γνώμη, ΔΕΝ θέλω να μάθω ποιός ο λόγος. Μου αρκούν αυτά που διάβασα ήδη.
Αν έχεις πρόβλημα με τον άνθρωπο διακαίωμα σου, αλλά δικαιολόγισε το, αν δεν θες να το πεις μην λες τίποτα στείλε ΠΜ σε κολλητούς και καντον ρόμπα.
Προσωπικά δεν τον ξέρω καθόλου, μπορεί να είναι ο χειρότερος, μπορεί να είναι ο καλύτερος,
αλλά πίστεψέ με αυτά που γράφεις έτσι όπως τα γράφεις δεν παίρνεις και πολύ "καλύτερη θέση" εσύ απο κάποιον που υπονοείς ότι ................κλπ κλπ κλπ.
Ούτε εσένα σε ξέρω καθόλου αλλά νομίζω κατάλαβες τι εννοώ.:wave2:

dirtbird
02/11/2007, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Oμολογώ ότι απο την αρχή που διάβασα τα γραφόμενα σου είχα μια φοβερή περιέργεια να μάθω τον λόγο που γραφεις γι'αυτόν έτσι.
Στην συνέχεια διαβάζοντας αυτά που γράφεις, κι έτσι όπως τα γράφεις, άλλαξα γνώμη, ΔΕΝ θέλω να μάθω ποιός ο λόγος. Μου αρκούν αυτά που διάβασα ήδη.
Αν έχεις πρόβλημα με τον άνθρωπο διακαίωμα σου, αλλά δικαιολόγισε το, αν δεν θες να το πεις μην λες τίποτα στείλε ΠΜ σε κολλητούς και καντον ρόμπα.
Προσωπικά δεν τον ξέρω καθόλου, μπορεί να είναι ο χειρότερος, μπορεί να είναι ο καλύτερος,
αλλά πίστεψέ με αυτά που γράφεις έτσι όπως τα γράφεις δεν παίρνεις και πολύ "καλύτερη θέση" εσύ απο κάποιον που υπονοείς ότι ................κλπ κλπ κλπ.
Ούτε εσένα σε ξέρω καθόλου αλλά νομίζω κατάλαβες τι εννοώ.:wave2:

Δες παραπάνω, τελευταίο post.

Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων, δεν έχω καμμία προσωπική αντιπαράθεση με τον Β.Ο (και όπως ήδη άφησα να εννοηθεί τον γνωρίζω από φυσιογνωμικά έως καθόλου).

Από την άλλη, γνωρίζοντας κάποια πράγματα εκ των έσω, η προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν μπορεί να αποτελέσει παράδειγμα μοτοσυκλετιστή ΟΥΤΕ οδηγού αγώνων. Το ότι δεν αναφέρω αυτά που γνωρίζω, οφείλεται στο ότι εγώ δεν εμπλέκομαι πουθενά, συνεπώς δεν μπορώ να πάρω τέτοια πρωτοβουλία. Φυσικά μιλάω για περιστατικά που τα έχω ακούσει από παραπάνω από έναν (αλλιώς θα ήταν φήμες).

Και για να τελειώνουμε.... πρότεινα να ξεφυλίσετε το βιβλίο και να βγάλετε τα δικά σας συμπεράσματα.

Καλό θα ήταν να διαβάζουμε λίγο πιο προσεκτικά .
:wave2:

powerphot
02/11/2007, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Δες παραπάνω, τελευταίο post.

Και για να τελειώνουμε.... πρότεινα να ξεφυλίσετε το βιβλίο και να βγάλετε τα δικά σας συμπεράσματα.

Καλό θα ήταν να διαβάζουμε λίγο πιο προσεκτικά .
:wave2:

Ναι το είδα, μετα απο αυτό αποφάσισα να σου απαντήσω.:)
Μ' αρέσει που μου κάνεις.... και παρατήρηση.....:lol:

jasondakar
02/11/2007, 18:33
ρε παιδια ειναι κριμα να λεμε τετοια πραγματα για τον Β.Ο.

ο ανθρωπος εχει ενα pal mare παρα πολυ καλο και εχει παρει μερος και σε i.s.d.e με μεταλιο κτλ δεν κανω διαφημιση απλα ειναι λαθος η λογικη να μιλαμε για καποιον που δεν ξερουμε και ναι σε μερικα πραγματα που εκανε οπως να βγει πρωτος στην κατηγορια του στο dakar δεν ξερω αν πολυ θα μπορουσαν απλα να τερματισουν εναν τετοιο αγωνα.

σεβασμο σε τετοια κατορθωματα και στον ανθρωπο που τα καταφερε

παντος παρολου που διαβαζω το βιβλιο βλεπω καποιες μαλακιες γενικος στον χωρο αλλα οχι απο αυτον.

dirtbird
02/11/2007, 18:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Ναι το είδα, μετα απο αυτό αποφάσισα να σου απαντήσω.:)
Μ' αρέσει που μου κάνεις.... και παρατήρηση.....:lol:

Αν σ'αρέσει μπορώ να το ξανακάνω. Δεν χαλάμε καρδιές. :lol: :lol:

Αν και για υπενθύμιση το έγραψα....:confused:

STOYBI
02/11/2007, 21:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird


Τι τα θες τωρα.......... :sick:

Και τι μας νοιαζει ???? :rolleyes:

Εχουμε δει και ολους τους υπολοιπους αρχοντες ( καρεκλοκενταυρους και μη)............

Και που το εχουν καταντησει το σπορ.........:rolleyes:


:wave2:

Julius
02/11/2007, 21:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
ενδιαφέρομαι ιδιαίτερα να μάθω περισσότερα για αυτήν την διαμάχη του Ορφανού με ΟΛΟΥΣ τους υπόλοιπους endurαδες....αν δεν θέλεις dirtbird να τα πεις δημόσια στείλε ένα πμ...(γιατί έχω ακούσει μόνο την μια όψη του νομίσματος)


Re mhn genikeyete, edo o Dirt ekfrazei MONOXA ton eayto toy kai oxi olo thn off road koinotita

einai gegonos oti otan eisai "diasimos" ta kala alla kai ta kaka (perisotero ta kaka) mathenonte kai metaferonte perisotero

Nik0s
04/11/2007, 00:23
Κάντε υπομονή λοιπόν να αρχίσω να διαβάζω, και θα σας τα πω ούλα !! :D

Πάντως, ήδη μου έχει κάνει εντύπωση το γεγονός ότι την βιογραφία του την έγραψε κάποιος που τον ξέρει μόλις 2 χρόνια... :confused:

Vstrommer71
04/11/2007, 00:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Κάντε υπομονή λοιπόν να αρχίσω να διαβάζω, και θα σας τα πω ούλα !! :D

Πάντως, ήδη μου έχει κάνει εντύπωση το γεγονός ότι την βιογραφία του την έγραψε κάποιος που τον ξέρει μόλις 2 χρόνια... :confused:

:a014: Διαμαχη μυριζομαι....

Εσυ κυρΒιβλιοφαγε δεν κανεις κανα κουμαντο να παρουμε το βιβλιο για το Long way down?
Αντε να το δουμε κιολας!



Ελπιζω να μην μας βλεπει ο Uriah γιατι τρεφει εντονη συμπαθεια για το ντουετο!:lol:

PanVas
04/11/2007, 10:52
:a014:

ΙΠΠΕΑΣ
04/11/2007, 12:11
Κανένας άνθρωπος δεν είναι τέλειος. Μπορεί εμείς να μην γνωρίζουμε κάποια πράγματα και όντως να έχουν γίνει λάθη από την πλευρά του.

Όταν όμως κάποιος έχει διανύσει μία διαδρομή δια πυρός και σιδήρου, έχει αντιμετωπίσει προβλήματα που εμείς δεν μπορούμε καν να φανταστούμε και να συνειδητοποιήσουμε, έχει πέσει κάτω, βρήκε ψυχικά αποθέματα και ξανασηκώθηκε, δυνάμωσε και στο τέλος διέπρεψε εντυπωσιακότατα, τότε τουλάχιστον έχει κερδίσει την αναγνώριση των περισσοτέρων.

Επίσης να μην ξεχνάμε ότι όλες οι μεγάλες προσωπικότητες που από το τίποτα έκαναν πολλά έχουν μετατρέψει τα πλήγματα που δέχονταν σε δύναμη και κουράγιο. Αυτό σπανιότατα, ίσως τους κάνει να χρησιμοποιούν τα τελευταία περισσότερο απ' ότι θα έπρεπε.

Όποιος έχει δει "σπορ ιστορίες" και έχει ένα ελάχιστο ίχνος αντικειμενικότητας, μπορεί να συμπεράνει αν τα + αυτού του ανθρώπου είναι περισσότερα ή λιγότερα από τα - που κάποιος μπορεί να του καταλογίσει (χωρίς αποδείξεις και ανώνυμα).

Baggelhs20
04/11/2007, 14:52
πολυ καλος οδηγος ο ορφανος

Nik0s
05/11/2007, 10:29
Λοιποοοοοοοοόν.....


χτες το βράδυ ξενύχτησα διαβάζοντας... έπεσα για ύπνο στις 5.30 :cry:

Δυστυχώς όμως, όχι επειδή με κράτησε το ενδιαφέρον του βιβλίου... συνέχισα να διαβάζω και να διαβάζω από ένα βίτσιο, από μαζοχισμό....

Εκφράζοντας την προσωπική μου άποψη πάντα, ξεκινάμε από το οτι ο άνθρωπος δεν μπορεί να γράψει. Μα καθόλου. Αφού το βλέπεις, τι συνεχίζεις ? Είσαι καλός στο να πέρνεις το ένα ISDE μετά το άλλο, είσαι καλός στο να ανοίγεις το καρμπυρατέρ στα μέσα του αγώνα και να το φτιάχνεις, αλλά δεν μπορείς να γράψεις, τι να κάνουμε.....

Η πλήρης απογοήτευση... όλο το βιβλίο η μία μπηχτή μετά την άλλη, ειδικά για τον Τάκη Μανιάτη αλλά και άλλους του χώρου όπως ο Καραχάλιος του ΜΟΤΟ κτλ... όλο μπηχτές, κόντρες, κατινιές και δε συμμαζεύεται.. Μια έπαρση που δεν έχω ξανασυναντήσει ποτέ, πόσο μάλλον σε μια βιογραφία...

"Θα τερμάτιζα το Dakar για να βουλώσουν όλοι μια και καλή το στόμα τους", "του έριχνα γύρους", "τον είχα".... τέτοιες ατάκες.

Κρίμα....

DimChios
05/11/2007, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Λοιποοοοοοοοόν.....


χτες το βράδυ ξενύχτησα διαβάζοντας... έπεσα για ύπνο στις 5.30 :cry:

Δυστυχώς όμως, όχι επειδή με κράτησε το ενδιαφέρον του βιβλίου... συνέχισα να διαβάζω και να διαβάζω από ένα βίτσιο, από μαζοχισμό....

Εκφράζοντας την προσωπική μου άποψη πάντα, ξεκινάμε από το οτι ο άνθρωπος δεν μπορεί να γράψει. Μα καθόλου. Αφού το βλέπεις, τι συνεχίζεις ? Είσαι καλός στο να πέρνεις το ένα ISDE μετά το άλλο, είσαι καλός στο να ανοίγεις το καρμπυρατέρ στα μέσα του αγώνα και να το φτιάχνεις, αλλά δεν μπορείς να γράψεις, τι να κάνουμε.....

Η πλήρης απογοήτευση... όλο το βιβλίο η μία μπηχτή μετά την άλλη, ειδικά για τον Τάκη Μανιάτη αλλά και άλλους του χώρου όπως ο Καραχάλιος του ΜΟΤΟ κτλ... όλο μπηχτές, κόντρες, κατινιές και δε συμμαζεύεται.. Μια έπαρση που δεν έχω ξανασυναντήσει ποτέ, πόσο μάλλον σε μια βιογραφία...

"Θα τερμάτιζα το Dakar για να βουλώσουν όλοι μια και καλή το στόμα τους", "του έριχνα γύρους", "τον είχα".... τέτοιες ατάκες.

Κρίμα....



Μαλιστα!

Αρα λοιπον (σαφως ειναι προσωπικη σου αποψη Νικο και συγνωμη που δανειζομαι τα δικα σου γραφομενα)...


δεν υπαρχει καπνος διχως φωτια!

:rolleyes:


Δεν εχω καμμια προσωπικη αποψη στο θεμα, δεν εχω διαβασει το βιβλιο, δεν ξερω τον Ορφανο!
...απλως παρακολουθησα τη συζητηση και ρωτησα εκτος φορουμ καποια πραγματα καποιους να μαθω!

:wave2:

rsp
05/11/2007, 16:08
Στειλε μου ρε βλαμμενε

DimChios
05/11/2007, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Στειλε μου ρε βλαμμενε


Παλι καλα που δεν του εβρισε το σόϊ

:sick:



:wacko: :lol: :lol: :lol:

jasondakar
05/11/2007, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Λοιποοοοοοοοόν.....


χτες το βράδυ ξενύχτησα διαβάζοντας... έπεσα για ύπνο στις 5.30 :cry:

Δυστυχώς όμως, όχι επειδή με κράτησε το ενδιαφέρον του βιβλίου... συνέχισα να διαβάζω και να διαβάζω από ένα βίτσιο, από μαζοχισμό....

Εκφράζοντας την προσωπική μου άποψη πάντα, ξεκινάμε από το οτι ο άνθρωπος δεν μπορεί να γράψει. Μα καθόλου. Αφού το βλέπεις, τι συνεχίζεις ? Είσαι καλός στο να πέρνεις το ένα ISDE μετά το άλλο, είσαι καλός στο να ανοίγεις το καρμπυρατέρ στα μέσα του αγώνα και να το φτιάχνεις, αλλά δεν μπορείς να γράψεις, τι να κάνουμε.....

Η πλήρης απογοήτευση... όλο το βιβλίο η μία μπηχτή μετά την άλλη, ειδικά για τον Τάκη Μανιάτη αλλά και άλλους του χώρου όπως ο Καραχάλιος του ΜΟΤΟ κτλ... όλο μπηχτές, κόντρες, κατινιές και δε συμμαζεύεται.. Μια έπαρση που δεν έχω ξανασυναντήσει ποτέ, πόσο μάλλον σε μια βιογραφία...

"Θα τερμάτιζα το Dakar για να βουλώσουν όλοι μια και καλή το στόμα τους", "του έριχνα γύρους", "τον είχα".... τέτοιες ατάκες.

Κρίμα....

και εγω το διαβαζω ρε νικο δεν με νοιαζει που δεν ξερει να γραψει δεν το παιζει συγγραφεας ενας ανθρωπος που με γραφει την πορεια του ως τωρα και οχι απο ψωνιο οπως ειπε και στην παρουσιαση γιατι λεει ειναι πολυ νεος στο να γραψει την βιογραφια του απλα τωρα λεει τα θυμαμαι μετα δεν ξερω.

οσο για τον Μανιατη δεν ηταν και η καλυτερη κινηση οταν λεει (και δεν θεωρω ψεματα) οτι μπηκε και ετρεχε στον αγωνα χωρις αγωνιστικη αδεια.

δεν ειμαι ο δικηγορος του Β.Ο μπορει να ειναι μεγαλος μλκς απλα συζητηση να εχουμε.

STOYBI
05/11/2007, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Λοιποοοοοοοοόν.....


χτες το βράδυ ξενύχτησα διαβάζοντας... έπεσα για ύπνο στις 5.30 :cry:

Δυστυχώς όμως, όχι επειδή με κράτησε το ενδιαφέρον του βιβλίου... συνέχισα να διαβάζω και να διαβάζω από ένα βίτσιο, από μαζοχισμό....

Εκφράζοντας την προσωπική μου άποψη πάντα, ξεκινάμε από το οτι ο άνθρωπος δεν μπορεί να γράψει. Μα καθόλου. Αφού το βλέπεις, τι συνεχίζεις ? Είσαι καλός στο να πέρνεις το ένα ISDE μετά το άλλο, είσαι καλός στο να ανοίγεις το καρμπυρατέρ στα μέσα του αγώνα και να το φτιάχνεις, αλλά δεν μπορείς να γράψεις, τι να κάνουμε.....

Η πλήρης απογοήτευση... όλο το βιβλίο η μία μπηχτή μετά την άλλη, ειδικά για τον Τάκη Μανιάτη αλλά και άλλους του χώρου όπως ο Καραχάλιος του ΜΟΤΟ κτλ... όλο μπηχτές, κόντρες, κατινιές και δε συμμαζεύεται.. Μια έπαρση που δεν έχω ξανασυναντήσει ποτέ, πόσο μάλλον σε μια βιογραφία...

"Θα τερμάτιζα το Dakar για να βουλώσουν όλοι μια και καλή το στόμα τους", "του έριχνα γύρους", "τον είχα".... τέτοιες ατάκες.

Κρίμα....


:eyepop: :eyepop:

Κατσε βρε Νικολα....

Δηλ ο τυπος εγραψε βιβλιο απλα για να βγαλει το αχτι του με τους οποιους μεσα απο τον χωρο του εντουρο??? :uplate:

KaTaNaS
05/11/2007, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar

οσο για τον Μανιατη δεν ηταν και η καλυτερη κινηση οταν λεει (και δεν θεωρω ψεματα) οτι μπηκε και ετρεχε στον αγωνα χωρις αγωνιστικη αδεια.


τσαϊ δεχομεθα μονο απο κατοχους λισάνς!


έξω οι ζαβολιαρηδες! :lol: :lol: :lol:



γραφω απλά για να γελασουμε λίγο κουτσομπολεύοντας... άλλωστε αυτο μόνο χαρα μπορεί να δωσει στον καθε Ορφανο (να τον συζητανε) !

GASer
05/11/2007, 18:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
τσαϊ δεχομεθα μονο απο κατοχους λισάνς!


έξω οι ζαβολιαρηδες! :lol: :lol: :lol:



γραφω απλά για να γελασουμε λίγο κουτσομπολεύοντας... άλλωστε αυτο μόνο χαρα μπορεί να δωσει στον καθε Ορφανο (να τον συζητανε) !


Δεν έτρεξε απλά χωρις license, έτρεξε με license άλλου αναβάτη (και με άλλο όνομα φυσικά). Οι οργανωτές του την χάρισαν γιατί βγήκε πρώτος με διαφορά.

KaTaNaS
05/11/2007, 18:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
Δεν έτρεξε απλά χωρις license, έτρεξε με license άλλου αναβάτη (και με άλλο όνομα φυσικά). Οι οργανωτές του την χάρισαν γιατί βγήκε πρώτος με διαφορά.

να φτιαξουμε νεο σεσσιον, " τα απλυτα των champion"

jasondakar
05/11/2007, 19:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
να φτιαξουμε νεο σεσσιον, " τα απλυτα των champion"

και τι ειμαστε πλυντηριο??:rotflmao: :rotflmao:

zubitos
05/11/2007, 21:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
Δεν έτρεξε απλά χωρις license, έτρεξε με license άλλου αναβάτη (και με άλλο όνομα φυσικά). Οι οργανωτές του την χάρισαν γιατί βγήκε πρώτος με διαφορά.


Eπειδή στο trail ride στην Κερατέα θα δουλεύω..............


......Κατανα,stoubi,dirtbird μπορείτε να τρέξετε με το μηχανάκι μου και με το όνομα μου???


:lol: :lol: :lol:

taxydromos
05/11/2007, 22:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos
Eπειδή στο trail ride στην Κερατέα θα δουλεύω..............


......Κατανα,stoubi,dirtbird μπορείτε να τρέξετε με το μηχανάκι μου και με το όνομα μου???


:lol: :lol: :lol:

..πες το στο Dim200......δεν θα καταλαβει κανενας τιποτα!!!:cool:














αρκει να μην σε πειραζει η τελευταια θεση...

:bigcry:

DimChios
06/11/2007, 02:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
..πες το στο Dim200......δεν θα καταλαβει κανενας τιποτα!!!:cool:


αρκει να μην σε πειραζει η τελευταια θεση...

:bigcry:



Διακρίνω μια ζηλια ή ιδέα μου ειναι?

:smokin:

taxydromos
06/11/2007, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Διακρίνω μια ζηλια ή ιδέα μου ειναι?

:smokin:



οκ...εκλεισε!την κυριακη dirtday στο εντουροπιστακι...
:smokin: :smokin:

DimChios
06/11/2007, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
οκ...εκλεισε!την κυριακη dirtday στο εντουροπιστακι...
:smokin: :smokin:


Μεσα!

:D


Με χρονους θα το κανουμε?

:smokin: :evil:

taxydromos
06/11/2007, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Μεσα!

:D


Με χρονους θα το κανουμε?

:smokin: :evil:

ναι χρονομετρηση,ναχουμε αρχειο για να βλεπουμε τη βελτιωση μας...:rolleyes:

Cpt. Haddock
06/11/2007, 15:14
το χρυσόψαρο γρήγορα :look:

Zid
06/11/2007, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos
Eπειδή στο trail ride στην Κερατέα θα δουλεύω..............


......Κατανα,stoubi,dirtbird μπορείτε να τρέξετε με το μηχανάκι μου και με το όνομα μου???


:lol: :lol: :lol: ΧΜμμ εσένα παίρνει και εύκολα το πρα πρα σου.......:smokin:

taxydromos
06/11/2007, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
το χρυσόψαρο γρήγορα :look:

εσυ μην χασεις ευκαιρια..:look:


:lol:

KaTaNaS
06/11/2007, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Μεσα!

:D


Με χρονους θα το κανουμε?

:smokin: :evil:


να παίξω κι εγω μαζι σας; :D

taxydromos
06/11/2007, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
να παίξω κι εγω μαζι σας; :D

χεχε ολοι στο πιστακι!!
:beer:

Nik0s
06/11/2007, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
:eyepop: :eyepop:

Κατσε βρε Νικολα....

Δηλ ο τυπος εγραψε βιβλιο απλα για να βγαλει το αχτι του με τους οποιους μεσα απο τον χωρο του εντουρο??? :uplate:


Προφανώς και όχι... αλλά αυτό σου μένει στο τέλος ! Γιατί όταν κάτι είναι κακογραμμένο, και στα 3/4 του αποτελείται από τους 3 αγώνες Dakar που συμμετείχε, με φωτό, χάρτες και κείμενα τύπου "Από εδώ πήγαμε εκεί. Δύσκολα. Την Τετάρτη με έπιασε λάστιχο.Την Πέμπτη γνώρισα τον Sala." κ.ο.κ., στο τέλος, εμένα τουλάχιστον, μου έμεινε μια εικόνα ενός ανθρώπου με τεράστιο απωθημένο.

Δεν λέω αν έχει δίκιο ή άδικο, δεν ήμουν εκεί, δεν γνωρίζω την άλλη όψη του νομίσματος. Ίσως καλά έκανε και σταμάτησε να ασχολείται με τα ελληνικά πρωταθλήματα και δρώμενα, ξέρω οτι σαν λαός μπορούμε να γίνουμε πολύ μαλάκες απέναντι σε κάποιον που έχει καταφέρει κάτι και διαπρέπει.

Απλά είναι ο τρόπος του βρε Κώστα που με χάλασε, τι να πω... :rolleyes:

OldMan
06/11/2007, 19:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
χεχε ολοι στο πιστακι!!:beer:
Βγάζουν τα μηχανάκια σας τόσο μεγάλη διαδρομή χωρίς ανεφοδιασμό ??? :confused: :look:

taxydromos
06/11/2007, 20:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Βγάζουν τα μηχανάκια σας τόσο μεγάλη διαδρομή χωρίς ανεφοδιασμό ??? :confused: :look:

χα,θα προπονηθουμε στην τεχνικη,αυξανοντας τον ρυθμο σε καθε γυρο πετυχαινοντας καλυτερη μ.ο.......παραληλα θα ρυθμισουμε τις αναρτησεις ωστε να εχουμε γρηγορες εναλαγες και ξεκοληματα απο τα μπερμ χωρις ομως αυτο να επηρεασει την ευσταθεια στα σαμαρια..
..μαζι μ'ολα αυτα βεβαια θα γυμνασουμε τους καρπους και τους προσαγωγους στο μεγιστο..



















#γενικα χαβαλε θα κανουμε! :rotflmao: :rotflmao:

geotriada
10/11/2007, 09:31
κατα ρχην ο Β.Ο ειναι γρηγορος. Οπως ηταν και ο Χουντρας και ο Τασουλης και ο Λεοπουλος που ετρεξαν σε αφρικανικους αγωνες αντοχης. Ομως η οικονομικη υποστηριξη εκανε την διαφορα. Τελος ο Β.Ο επεσε στα ματια των εντουαδων πολυ μετα τα οσα συνεβησαν στο ISDE στην Ν Ζηλανδια

DimChios
10/11/2007, 12:19
Ειπα και παραπανω οτι δεν τον ξερω τον ανθρωπο και την ιστορια του!

Επειδη στο βιβλιο φανταζομαι δεν θα τα γραφει, μηπως καποιος θα ηθελε να μας πει τί ειναι ολα αυτα που εχουν συμβει στο ISDE της Ν.Ζηλανδιας και γενικότερα μιας και απο αρκετους αναφερθηκαν διαφορα απ εξω-απ έξω?

:wave2:

dirtbird
10/11/2007, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
κατα ρχην ο Β.Ο ειναι γρηγορος. Οπως ηταν και ο Χουντρας και ο Τασουλης και ο Λεοπουλος που ετρεξαν σε αφρικανικους αγωνες αντοχης. Ομως η οικονομικη υποστηριξη εκανε την διαφορα. Τελος ο Β.Ο επεσε στα ματια των εντουαδων πολυ μετα τα οσα συνεβησαν στο ISDE στην Ν Ζηλανδια

Έχεις πάει βόλτα ή συναγωνιστεί σε αγώνα μαζί τους και ξέρεις πόσο γρήγοροι είναι/ήταν?

geotriada
10/11/2007, 12:46
Ναι φιλε dirtbirt ημουν συναθλητης των τριων που αναφερω και πιστεψεμε ηταν πολυ γρηγοροι, οσο για την Ν Ζηλ δητε τον εντυπο και ηλεκτρονικο τυπο της περιοδου εκεινης η ρωτηστε τους αλλους που ηταν εκει

dirtbird
10/11/2007, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
Ναι φιλε dirtbirt ημουν συναθλητης των τριων που αναφερω και πιστεψεμε ηταν πολυ γρηγοροι, οσο για την Ν Ζηλ δητε τον εντυπο και ηλεκτρονικο τυπο της περιοδου εκεινης η ρωτηστε τους αλλους που ηταν εκει

Επειδή ήμουν και εγώ συναγωνιζόμενος (τότε ευτυχώς δεν αυτοαποκαλούμαστε αθλητές) , το θεωρώ ΄ιεροσυλία' να συγκρίνεις κατά πρώτο λόγο τον Τασούλη (αλλά και τον Θ.Χ.) με τους άλλους δύο.
Όσον αφορά τον Άγη Λεόπουλο, πιστεύω ότι ούτε ο ίδιος θα έμπαινε σε τέτοιες συγκρίσεις.

:wave2:

taxydromos
10/11/2007, 14:32
θυμαμαι τον Τασουλη με το DT200 μονιμα στην πρωτη θεση....ειχαμε μεινει ολοι λαλακες!!:eek:

geotriada
10/11/2007, 18:09
ρε παιδια μιλαω για αγωνες αντοχης στην Αφρικη, οσον αφορα τους δικους μας αγωνες συμφωνω Τασουλης μακραν

dirtbird
10/11/2007, 18:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
ρε παιδια μιλαω για αγωνες αντοχης στην Αφρικη, οσον αφορα τους δικους μας αγωνες συμφωνω Τασουλης μακραν

Το κατάλαβα. Και οι επιτυχίες του Λεόπουλου στο Rally Pharaoh (αν θυμάμαι σωστά τον αγώνα), ήταν σημαντικές, ειδικά για εκείνη την εποχή.

tifoefs
12/11/2007, 14:56
Καλα το βιβλιο αλλα ο τιτλος ειναι σα ρομαντικο μελοδραμα του 1960 !!!

Δε μπορουσε να βαλει "Μπιχλα και γρασσα στη σκονη και στη λασπη" ;;;

Γεμισαμε ματαφυσικους ρομαντικους και λαμπαδηφορους με σπρεϋ λασπης φεροντες νεοψυχιασμενους αμμολατρες !!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
12/11/2007, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs

Γεμισαμε ματαφυσικους ρομαντικους και λαμπαδηφορους με σπρεϋ λασπης φεροντες νεοψυχιασμενους αμμολατρες !!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Γιατι εδωσες στον Uriah Heep τους κωδικους σου μου λες?

Δεν εχει δικο του account?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tifoefs
12/11/2007, 17:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Γιατι εδωσες στον Uriah Heep τους κωδικους σου μου λες?

Δεν εχει δικο του account?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σκεφτηκα να εδινα μια ζωωδη σκυλαδικη υποσταση αλλα περιοριστηκα στο πεζο λογο !

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: