PDA

View Full Version : Δεν προλαβα να κλεισω χρονο....



mats8282
30/10/2007, 17:55
...απο την τελευταια πτωση....



1 το μεσημερι Αγ.Ιωαννου στην Αγ Παρασκευη



Και εκει που περναγα απο αριστερα τα κινουμενα(?) με 5 χλμ κουτια μια κυρια,καλη κοπελα,αποφασισε να στριψει αριστερα 6-8 μετρα πριν το στενο,προσωπικη εκτιμηση με βαση την γραμμη απο τα λαδια μου που αρχιζε 2 μετρα πριν το στενο.Χωρις φλας.Αυτη βεβαια λεει οτι εβγαλε.Τελος παντων προειδοποιει δεν υποχρεωνει κτλ.Παραδεχτηκε βεβαια οτι δεν κοιταξε πισω.

Παρα την προσπαθεια μου να ανοιχτω και να φρεναρω



Μπαμ και :wave2:


Εσκασα και σε ενα παρκαρισμενο Fiesta......με τα πλευρα....και η μοτο πισω δεξια.....Πονος αφορητος στον θωρακα για 1 λεπτο και μετα οκ....

Μαζευετε κοσμος και οταν σηκωθηκα να μου λενε εισαι σε σοκ,μην βγαλεις κρανος και κατι τετοια.Λεω σε εναν παππου που με κοιταζε ψιλοψυχραιμα αν βλεπει χτυπημα στο κρανος.Το κοιταει οχι μου λεει ουτε γρατζουνια...Και απαλλαχτηκα απο ενα πρωτο αγχος...Ψιλαφιζω τα πλευρα μου ολα οκ.Πηγανε να σηκωσουνε το μηχανακι κατι καλοθελητες και τους επεσε και λιγο στην πισω δεξια πλευρα του FIesta το τιμονι...Αυτο μου το ειπανε στο τελος δεν το ειδα..

Μετα απο κανα 5λεπτο αρχισε το δεξι χερι απο τον αγκωνα μεχρι τον καρπο να βαραει ενω μεχρι τοτε με ενοχλουσε απλα...

Υ.Ζ.-->GSR:Μανετα συμπλεκτη,αντιβαρο,λεβιε φρενου-ταχυτητων,μανιταρια και καπακι
καρτερ. Τιποτα αλλο να φαινεται με γυμνο ματι.
Corsa:Αριστερο φτερο,προφυλακτηρας.
Fiesta:Πισω δεξια προφυλακτηρας,καπω,φτερο.


Σ.Β.--->Κακωση αγκωνα με πιθανο καταγμα σε ενα μικρο οστο εκει.10 μερες off και επανεξεταση σε 7.Μου γραψανε και κακωση θωρακα αλλα στην ακτινο/φια δεν φανηκε τπτ.


Λεπτομερια.Το Fiesta ηταν παρανομα σταθμευμενο εκει αλλα προτιμησα να μην δωσω βαση με το σκεπτικο του καλυτερα λαστιχο(?) Fiesta παρα κολωνακι παρκινγκ.Και οτι με βαση το νομο ολη η Αγ Ιωαννου ειναι γεματη με <<παρανομα>> σταθμευμενα.

Φυσικα κρανος-μπουφαν φοραγα και το δευτερο γλυτωσε το χερι μου απο σπασιμο.Γιατι μαλλον με αυτο και τα πλευρα επεσα στον προφυλακτηρα-πισω καπο του Fiesta.Αν εσκαγε η μηχανη εκει πρεπει να ητανε ορθια που δεν ητανε.Πραγματικα δεν καταλαβα.Τεσπα...


Αντε περαστικα μου :beer:

Band(age)it
30/10/2007, 18:00
Περαστικα αρχηγε :wave2:

project.breeze
30/10/2007, 18:08
Περαστικά φίλε μου,φτηνά την γλύτωσες:beer:

odt
30/10/2007, 18:22
Πάλι καλά δεν σε ξύρισαν τα κολωνάκια...πριν 3 μήνες ένα φιλαράκι μου δεν έιχε την ίδια τύχη με σένα και πέρασε διακοπές στο νοσοκομείο.

Περαστικά στην τσέπη σου λοιπόν, όπως συνηθίζω να λέω μετά από τραυμτισμούς πταίσματα...

Ας είναι το χειρότερό σου αυτό...:wave2:

el_hymador
30/10/2007, 18:26
Περαστικα σου αφου εισαι εσυ οκ, για ολα τα αλλα δεν τρεχει τιποτα... :wave2:

thou-vou
30/10/2007, 18:33
Περαστικα ρε συ!:(

filipp0s
30/10/2007, 18:38
περαστικά ρε φίλε...:wave2:

mats8282
30/10/2007, 18:42
Πλακα πλακα το πηγα μισο μετρο μπροστα το Fiesta με τα πλευρα :lol:

trigger
30/10/2007, 18:43
Για άλλη μια φορά το φοβερό "δε σε είδα!" :yuck:

Περαστικά ρε φίλε :wave2:

Tropeas
30/10/2007, 18:46
Περαστικά και γρήγορα!:beer: :wave2:

mats8282
30/10/2007, 18:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
Για άλλη μια φορά το φοβερό "δε σε είδα!" :yuck:

Περαστικά ρε φίλε :wave2:


Δεν μου ειπε δεν σε ειδα.Ειπε δεν κοιταξα :D


Σας ευχαριστω ολους :)

HolyDiver
30/10/2007, 20:32
Περαστικά :wave2:

Lupo
30/10/2007, 20:46
Περαστικά φίλε

:beer: :wave2:

tsoukas77
30/10/2007, 20:49
Τελευταιο να ειναι...

zuki1000k5
30/10/2007, 20:51
Perastika filaraki k suntoma pali stous dromous!!:beer:

:wave2:

cityfly
30/10/2007, 20:52
περαστικά


:wave2: :wave2:

Julius
30/10/2007, 21:09
Perastika man


:wave2:

div400
30/10/2007, 21:33
περαστικα αγορίνα!!!!

:beer: :wave2:

sergiosm
30/10/2007, 22:12
περαστικά και αγύριστα
:wave2:



κατά τα άλλα, τί έγινε;

το παραδέχθηκε η τύπισσα;

έκανε δήλωση;

MikeG
30/10/2007, 22:14
Περαστικά & γρήγορα ξεμπερδέματα σου εύχομαι.

:wave2:

apav
30/10/2007, 22:54
Περαστικά! :wave2:

LsKostas
30/10/2007, 23:06
κωλοδρομος η Αγιου Ιωαννου:mad:


Περαστικα φιλαρακι
:wave2:

makis206
31/10/2007, 07:13
Περαστικά κι αγύριστα νά'ναι φίλε !

:beer: :beer: :wave2:

devil's animal
31/10/2007, 07:27
γρηγορη αναρρωση ρε μαγκα!


ας ηταν ολα "τοσο ανωδυνα":rolleyes:
:beer: :beer: :beer:


να φτιαξεις γρηγορα το μηχανακι και ξανα στους δρομους. μην μασας!
:winka:

:wave2:

mourgakos
31/10/2007, 08:08
περαστικα......
εγω την αποφευγω ....παλιοδρομος ειναι.

θα πας για τραυματισμο και μηχανη?
σαν ασφαλιστης ,ξερεις να το πας.
:wave2:

Cpt. Haddock
31/10/2007, 08:24
περαστικά :wave2: :wave2:

Alx 84
31/10/2007, 08:39
ωχ ωχ! περαστικά σου!:wave2:

kalesin
31/10/2007, 08:51
Περαστικα κ αγυριστα


:beer: :beer: :beer:

CIRUS
31/10/2007, 08:53
περαστικα ρε φιλε, γαμησε το μηχανακι δεν πειραζει ολα φτιαχνονται (θα στο πληρωσει η ασφαλιστικη της φανταζομαι), εσυ να εισαι καλα και αφου δεν επαθες τιποτα σοβαρο ολα καλα, κοιταξου και σε κανα γιατρο να βεβαιωθεις οτι δεν επαθες τιποτα. τελευταιο να ειναι και παντα ορθιος απο εδω και περα :wave2:

αυτη ειναι η διαφορα ρε πουστη μου το παιδι φορουσε εξοπλισμο και την εβγαλε καθαρη, αν ηταν κανας καγκουρας στη θεση του μπορει να μιλουσαμε για τραγωδια!!!!!

mats8282
31/10/2007, 13:23
Νεα απο το μετωπο....





Δεξιος εμπρος δισκος στραβωμενος και................






















καρτερ :(

sober
31/10/2007, 14:12
Περαστικα και μη στεναχωριεσαι!!

Γινε εσυ καλα και τα υπολοιπα φτιαχνονται...:)

:wave2:

mats8282
31/10/2007, 14:14
Κατσε να μου κανει θετικη δηλωση πρωτα....Δεν την βλεπω....

FZMAN
31/10/2007, 18:49
Περαστικά φίλε και ποτέ ξανά κάτι τέτοιο.:beer:

mats8282
01/11/2007, 19:34
Ραγισμενη κεφαλη κερκιδας και ναρθηκας :(



Γαμω το ΚΑΤ :mad:

DAIMOND
08/11/2007, 17:32
περαστικά φιλαράκι μου και μην μασάς ...όλα θα τα κάνεις καινούργια!!!!

και παλι περαστικά!!!

TROOPER
08/11/2007, 20:59
περαστικα ρε

:wave2:

Akatanomastos
08/11/2007, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
...λ.Παραδεχτηκε βεβαια οτι δεν κοιταξε πισω.



perastika file..

re gamoto, einai merikes/merikoi apisisteftoi..
etixe prin kairo na akouo kouventa apo diplani parea, mia kopela elege stous filous tis pos otan einai na stripsei i na prosperasei, den koitaei sxedon pote, i den vgazei flas, kai pos an erxete kana mixanaki apo piso tha to parei mazi tis, kai ta elege sxedon san na einai perifani gia ola afta, kai kala san magia, kai gelagane me tous allous mlksss:uplate:

ti kikloforei ekei ekso....


prosoxi.

toulis
09/11/2007, 10:59
Περαστικά

Να ρωτήσω κάτι

Γιατί δεν ακούω κανένα να φωνάζει αστυνομία σε τέτοια συμβάντα

Ένταξη αν έχει παραδεχτεί το φταίξιμο ο άλλως και δεν έχεις χτυπήσει να κάνεις επιτόπου φιλικό διακανονισμό

Αλλά αν έχεις χτυπήσει η τα βλέπεις σκούρα το τοτα κατά την γνώμη μου είναι η καλύτερη λύση

Akatanomastos
09/11/2007, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από toulis


Ένταξη αν έχει παραδεχτεί το φταίξιμο ο άλλως και δεν έχεις χτυπήσει να κάνεις επιτόπου φιλικό διακανονισμό



paidia afto me ton filiko diakononismo kserei kaneis na to diefkrinisi ? einai telika pros ofelos tou pelati i tis asfalistikis?

exo tin entiposi pos etsi se plironei i etairia sou( meta ta pairnei apo tin alli ) etsi sinenoounte metaksi tous afta pou tous volevoun kai sena se troei i marmaga..
kserei kapoios?

toulis
09/11/2007, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
paidia afto me ton filiko diakononismo kserei kaneis na to diefkrinisi ? einai telika pros ofelos tou pelati i tis asfalistikis?

exo tin entiposi pos etsi se plironei i etairia sou( meta ta pairnei apo tin alli ) etsi sinenoounte metaksi tous afta pou tous volevoun kai sena se troei i marmaga..
kserei kapoios?

Όταν κάνεις φιλικό διακανονισμό ( ελπίζω να το είπα σωστά ) συμπληρώνεις ένα έντυπο που σου έχει δώσει η ασφαλιστική σου στο όπιο περιγράφεται το συμβάν και τα σημεία στα οποία έχουν χτυπήσει τα οχήματα
Δηλώνει νομίζω ο φταίχτης ότι αποδέχεται το λάθος του
Και υπογράφετε και οι δύο

Πρέπει πάντως να έχουν και τον δυο οι ασφάλειες κάνει την συμφωνία για φιλικό διακανονισμό μερικές δεν τον υποστηρίζουν άλλες μόνο για αυτοκίνητα

Κάποιες ασφάλειες σου δίνουν την δυνατότητα να τους καλέσεις και να στείλουν επιτόπου άνθρωπο για να βοηθήσει στην συμπλήρωση του εντύπου και να βγάλει φωτογραφίες

Το αν είναι καλλίτερος τρόπος για τον καθένα ο φιλικός διακανονισμός είναι στην κρίση του καθενός.
Πάντως βάζοντας τον άλλο να κάνει επιτόπου δήλωση για το φταίξιμο του και περιγραφή του συμβάντος την οποία θα υπογράψει δεν του δίνεις το περιθώριο να πάει στο σπίτι του να το ξανασκεφτεί και να τα αλλάξει.
Άσε που είναι φρέσκο το συμβάν και μπορείς να μαζέψεις ακόμα μάρτυρες αν δεις ότι τα μασάει
Προσοχή πάντως γιατί το να δηλώσω εγώ ότι φταίω για ένα ατύχημα δεν σημαίνει ότι θα το δεχτεί και η ασφαλιστική μου, μπορεί στην πραγματικότητα να μην φταίω η να έχει και ο άλλος μέρος της ευθύνης

Κατά την δική μου εμπειρία πάντως είναι ένα καλό χαρτί για μετέπειτα αν αρχίσει να σου κάνει κάποιος νούμερα.

Το καλύτερο πάντως είναι να έρθει στο συμβάν το ανακριτικό της τροχαίας ( ΟΧΙ το 100 αυτό κάνει απλή αναφορά συμβάντος και τίποτα άλλο )
Αλλά για να έρθει ανακριτικό τροχαίας πρέπει να υπάρχει και τραυματισμός ( μακριά από εμάς )
Αν και έχω παρατηρήσει μερικές φορές ότι αν κάποιος γνώστης των καταστάσεων τα βλέπει σκούρα τα πράγματα ξαφνικά για κακή του τύχη τον πιάνει ένας βαθύς πόνος στο θώρακα η ζαλίζετε και τότε έρχεται αναγκαστικά το τοτα

Αν έρθει το τοτα για τέτοια περίπτωση από ότι ξέρω κάνει καταγραφή συμβάντος
Μετράει τα σημάδια από φρενάρισμα μαζεύει μάρτυρες πάει τους οδηγούς για εξέταση αίματος και διάφορα άλλα τα οποία βγάζουν το δικό του πόρισμα που δύσκολα ανατρέπετε.
:wave2:

mats8282
09/11/2007, 14:37
Το εντυπο του φιλικου ειναι στην ουσια ανταλλαγη στοιχειων και περιγραφη του ατυχηματος απο τους 2 εμπλεκομενους.Πανω απο 2 ειναι ερωτ....εεεεεεε.........εκτος φιλικου.Επισης πρεπει να κανουν και κανονικη δηλωση στις εταιριες τους.

Ο φιλικος διακανονισμος ειναι συμφωνια μεταξυ εταιριων που συμμετεχουν σε αυτον να αποζημιωνεται απο την εταιρια του ο πελατης,που δεν φταιει,και να τα βρισκουν μεταξυ τους οι εταιριες.Γλυτωνεις χρονο.

Η φροντιδα ατυχηματος ειναι η καλυψη που λετε για την συμπληρωση κανονικων δηλωσεων,φωτογραφιες κτλ επιτοπου.Και για εμενα ο καλυτερος τροπος ειδικα αμα υπαρχουνε σοβαρες ζημιες.Σε αντιθετη περιπτωση και το εντυπο του φιλικου,απο την στιγμη που ειναι και οι εταιριες των εμπλεκομενων σε αυτον,ειναι οκ.

zephyr1
09/11/2007, 15:18
Καταρχιν περαστικα και να ειναι η τελευταια.

Με 5 χλμ. επαθες ολο αυτο?:confused:

Αυτη ειπε οτι θα σου κανει δηλωση η τσου?

Το πρωι στον ιδιο δρομο ειχα σταματησει στο φαναρι που ειναι στην πανω πλατεια με της καφετεριες,απο δεξια βγαινει λεωφορειο και ο δρομος εχει μια ασπρη γραμμ ωστε να σταματανε πιο πριν τ'αμαξια για να μπορει να στριψει το λεωφορειο.

Φτανω στο φαναρι και ειναι ενα αμαξι λογω οτι παταει την ασπρη γραμμη δεν θελω να μπω μπροστα του γιατι δεν θα μπορει να στριψει το λεωφοριου.Παντα πηγαινω μπροστα για να εχω καλυμενα τα νωτα μου.Ταυτοχρονα δεν κοιταω και τους καθρεφτες γιατι χαζευω αλλα ξαφνικα αισθανομαι καπως παραξενα ετσι οπως στεκομαι στον δρομο, σε 5 δευτερολεπτα σταματαει ενα αμαξι πανω στον πισω τροχο, ενα τσιμπημα στην μεση και ολα καλα.
Λεω :δεν τι πιστευω ρε π@υστη μου , κοιταω ενα ζευγαρι γερων τετρακοσιων χρονων.:uplate:
Κατεβαινω να δω το μηχανακι , ευτυχως ειχε βρει ο προφυλακτηρας στο λαστιχο.
Τον κοιταω και ακουω σε χτυπησα? και ταυτοχρονα εχει αφησει τον συμπλεκτη και το αμαξι τσουλαει προς το μηχανακι μου.:sick:

ΠΑΤΑ ΦΡΕΝΟ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!.:eek:

Καβαλαω και οπου φυγει-φυγει.

Το νου μας παντα.

mats8282
09/11/2007, 16:02
Με καμμια 30αρια ειμουνα εγω.

Ειπε οτι δεν φταιει.Θα το δουμε αυτο :)



Μαλλον η τελευταια θα ειναι με μοτο :(

zephyr1
09/11/2007, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Με καμμια 30αρια ειμουνα εγω.

Ειπε οτι δεν φταιει.Θα το δουμε αυτο :)



Μαλλον η τελευταια θα ειναι με μοτο :(




Απ'οτι ξερω στην Αγ.Ιωαννου υπαρχει διπλη διαχωριστικη οποτε και οι 2 παρανομειτε,για συνηπαιτιοτητα το βλεπω.

Αφου εσυ εισαι καλα ολα οκ και που σε , καβαλα ξανα να μην μας καβαλησουνε.:wave2:

mats8282
09/11/2007, 16:25
Δεν υπαρχει τιποτα κατω απο γραμμες.Το ολο θεμα ειναι λιγο περιεργο αλλα βαση οσων συζητησα με κατεχοντες το αθλημα πρεπει να αποδειξω οτι εστριψε πριν το στενο.Σχετικα ευκολο αφου υπαρχουν λαδια πριν το στενο οπως εγραψα πριν.


Δεν ειμαι καλα με ρωγμωδες καταγμα κεφαλης κερκιδας.Ειναι αρκετα σπαστικο λογω ακινησιας του δεξιου χεριου στον,κατι σαν μισος γυψος,ναρθηκα για 15 τουλαχιστον μερες και αλλες τοσες κρεμασμενο.

Και το αριστερο ειναι και κουλο απο φυσικου του.Σαν το αριστερο ποδι του Μπεκαμ μια φαση....Δεν εχω και γυναικα :rolleyes:

Δεν ειμαι σιγουρος τι θα κανω με τις μοτο......Το σκεφτομαι πολυ....

mats8282
24/11/2007, 02:22
4 βδομαδες παρα 3 μερες αισιως και το χερι στον γυψοναρθηκα ακομα...


Η μαγνητικη μεγαλωσε την λιστα...Ρωγμωδες καταγμα,λιποαιματωμα,ενδοωστεϊκο οιδημα και τα κερατα μου τα τραγια


:a29: :a015: :a017: :a023: :a45: :a52:

































Εχει ενα καλο ομως....ξυπναει τα <<μητρικα>> ενστικτα στις γυναικες,αχου το μωρε και τετοια :smokin:

mats8282
16/01/2008, 12:54
Και σημερα εχω αλλο ενα καλο να μοιραστω μαζι σας φιλτατοι συμφορουμιτες.



Μιλησα με τον πατερα της κοπελας που μου την εριξε και θα μου κανουνε θετικη δηλωση εστω και 2.5 μηνες μετα.Μεχρι τωρα λεγανε οτι δεν φταινε.Μπλεξαμε και με τις ασφαλιστικες.Τα κλασσικα.



Αντε τελος καλο ολα καλα


:beer:

SeNNinhA
16/01/2008, 13:25
Αφού πάει να κλείσει καλά το ζήτημα χαλάλι του

Για μελλοντική χρήση δική σου και των υπολοίπων:

Σε περίπτωση ατυχήματος κάνετε τα παρακάτω

1) Καλείτε την τροχαία ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ. Αυτοί καταγράφουν την θέση των αυτοκινήτων και τα στοιχεία σας. Μην το αμελήσετε ακόμη και αν ο άλλος κάνει και δήλωση και φιλικό διακανονισμό και ακόμη και εαν έρθουν αντιπρόσωποι από τις ασφαλιστικές γιατί δεν ξέρετε πως γυρνάν τα πράγματα και οι ασφαλιστικές κανονικά το θέλουν και οι ίδιες.

2) Καλείτε τον αντιπρόσωπο της ασφαλιστικής σας να έρθει επι τόπου στο ατύχημα. Όλες οι ασφαλιστικές είναι υποχρεωμένες να έχουν άτομο που σε τηλεφώνημά σας (υπάρχει το τηλέφωνο κάπου μέσα στα χαρτιά σας) να έρθει στον τόπο του ατυχήματος. Αυτός θα συμπληρώσει και το έντυπο του φιλικού διακανονισμού εφόσον είστε σε σημείο που λογικά είναι προσβάσιμο σε ευλογο χρονικό διάστημα.

3) Ζητάτε από τον άλλο να κάνει το ίδιο (2) με την δική του ασφαλιστική. Ακόμη και σε περίπτωση αποδοχής της ευθύνης του και φιλικού διακανονισμού το καλύτερο είναι να παραβρίσκεται και ο αντιπρόσωπος της άλλης εταιρείας για αποφυγή παρατράγουδων εκ των υστέρων.

4) Συμπληρώνετε το έντυπο φιλικού διακανονισμού εφ'όσον αποδέχετε κάποιος από τους 2 την πλήρη ευθύνη.

5) Νά έχετε μαζί σας και μια υπέυθυνη δήλωση (αλλιώς κάντε μια χειρόγραφη) αποδοχής της ευθύνης του ατυχήματος που θα υπογραφεί επιπλέον του εντυπου φιλικού διακανονισμού (έτσι για καβάντζα). Αν και ακόμη και αυτή μπορούν να την αναιρέσουν εκ των υστέρων αλλα σε δικαστήριο δεν δείχνει σωστό γενικά αυτό.

Ο φιλικός διακανονισμός επιταχύνει την διαδικασία αποζημίωσής σας την οποία παίρνετε από την ΔΙΚΗ ΣΑΣ ασφαλιστική και μετά αυτοί τα ζητάνε από τους άλλους.

Ενα ακόμη tip:
Κανονικά αφού δει την ζημιά ο πραγματογνώμονας και αποφασιστεί το ύψος της αποζημίωσης, θα σας πουνε να την επισκευάσετε και μετά να τους πάτε τα τιμολόγια να σας τα πληρώσουν. Μπορείτε να ζητήσετε όμως (και έχετε αυτό το δικαίωμα) να μην πληρώσετε τίποτε και τα τιμολόγια να κοπούν κατευθείαν στο όνομα της ασφαλιστικής εταιρείας και να τα πληρώσουν αυτοί. Θα γκρινιάξουν και θα πουν διάφορα αλλα να ξέρετε οτι έχετε το δικαίωμα αυτό.

mats8282
16/01/2008, 13:29
Πες τα να μαθαινουνε :beer:

mats8282
14/02/2008, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Και σημερα εχω αλλο ενα καλο να μοιραστω μαζι σας φιλτατοι συμφορουμιτες.



Μιλησα με τον πατερα της κοπελας που μου την εριξε και θα μου κανουνε θετικη δηλωση εστω και 2.5 μηνες μετα.Μεχρι τωρα λεγανε οτι δεν φταινε.Μπλεξαμε και με τις ασφαλιστικες.Τα κλασσικα.



Αντε τελος καλο ολα καλα


:beer:




Παντως μεχρι σημερα ΔΕΝ εχει κανει την δηλωση


:a023: :a023: :a023: :a023: :a023: :a023:


Και αφου με εχει για μαλακα ο πατερας της που με παραμυθιασε οτι θα μου κανουνε την δηλωση,εδω και εναν μηνα απο την μερα που μιλησαμε,θα την τρεξω δικαστικα και οχι μονο το αστικο για την αποζημιωση.....Και για ποινικο και για της παναγιας τα ματια....Οσο μπορεσω να την τραβηξω νομικα θα την τραβηξω....Σκατανθρωποι....

ktmakis
14/02/2008, 17:57
To πρόβλημα είναι οτι είσαι παράνομος όταν κυκλοφορείς πάνω στη διαχωριστική.
Εχω πληρώσει ατύχημα ευτυχώς όχι σοβαρό σε μηχανάκι με αλλοδαπούς που πήγαινε στη διαχωριστική ενώ νόμιζαν οτι είναι νόμιμοι. Τους είπα ότι ήταν παράνομοι αλλά επειδή κατάλαβα ότι μάλλον το πήραν το μάθημά τους έκανα αμέσως δήλωση.Eίχε σταματήσει η κυκλοφορία να περάσω κοιτάγοντας πολλάκις αριστερά και δεξιά μήπως έρθει κανας κάγκουρας και τελικά αυτοι μην εχοντας πάρει χαμπάρι τίποτα περάσαν και τους ακούμπησα τελευταία στιγμή προκαλώντας ένα μόνο γραντζoυνισμα στη ποδιά του παπιού ευτυχώς !!!
Περαστικά σου φίλε και μην ανυσηχείς για το μηχανάκι. Σιγά σιγά όλα φτιάχνονται.

mats8282
14/02/2008, 21:02
Δεν υπηρχε διαχωριστικη εκει φιλε....Θα εφταιγα αν με τρακαρε πανω στην διασταυρωση....Αλλα αυτη πηγε να περασει τα 4-5 αυτοκινητα που ηταν μπροστα της και να στριψει παρακατω...


Ασε εχω μιλησει με πολλους για το ατυχημα και ξερω ακριβως τι ισχυει σε αυτη την περιπτωση....


Σιγα σιγα δεν φτιαχνεται τιποτα...Αλλα εγω ο μαλακας φταιω που δεν αρχισα την μανουρα απο την αρχη....Επρεπε να καταλαβω τι ψευτες ειναι και αυτη και ο πατερας της....


Τεσπα /lock

tifoefs
21/02/2008, 01:02
Δε τοχα δει !! σορρυ και περαστικα ... πωπω περιπετεια !

:eyepop:

mats8282
26/11/2010, 15:40
<<Gravedigger Mode ON>>


Βγήκε και η απόφασηηηηη..


Ρε,σαν χτες μου φαίνεται :rotflmao:


Το κέρδισα λοιπόν,αλλά και η αποζημείωση είναι αστεία όσο αφορά τις ΣΒ και θα τα πάρω σε κανά χρόνο από ότι μου λένε...Ας όψεται το Επικουρικό που και πρόβλημα έχει και δεν το φορτώνουν με,έστω λογικές,απαιτήσεις...


Άντε και μακριά από όλους τέτοια σκηνικά :beer:

<<Gravedigger Mode OFF>>

XJR_Billy
26/11/2010, 16:40
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Hornet_08
26/11/2010, 16:57
χμ, ετσι ακριβως τρακαρα κ εγω, τι κερδισες απο αυτην την ιστορια σε χρηματα ?

Κατι σεβαστο ή για να εχουμε να λεμε...

menos
26/11/2010, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Λεπτομερια.Το Fiesta ηταν παρανομα σταθμευμενο εκει αλλα προτιμησα να μην δωσω βαση με το σκεπτικο του καλυτερα λαστιχο(?) Fiesta παρα κολωνακι παρκινγκ.Και οτι με βαση το νομο ολη η Αγ Ιωαννου ειναι γεματη με <<παρανομα>> σταθμευμενα.
Για άλλη μια φορά... η λεπτομέρεια κάνει τη διαφορά!!
Περαστικά και αγύριστα φίλε. :beer:

mats8282
26/11/2010, 18:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08
χμ, ετσι ακριβως τρακαρα κ εγω, τι κερδισες απο αυτην την ιστορια σε χρηματα ?

Κατι σεβαστο ή για να εχουμε να λεμε...

Από Επικουρικό πολύ λίγα..Από ασφαλιστική αρκετά παραπάνω...

Σε οικογενειακό φίλο μοτοσυκλετιστή,κάποιας ηλικίας κιόλας,του επιδίκασαν,πριν λίγες μέρες,30,000Ε για τροχαίο στο οποίο ο άλλος παραβίασε κόκκινο και του έσπασε το πόδι,χαμηλά στο καλάμι...Και όταν λέω σπάσιμο εννοώ σπάσιμο,θρύψαλα,ένα εξάμηνο ξάπλα,χειρουργεία και μετά με πατερίτσες κλπ κλπ...Εξαψήφιο νούμερο δηλαδή αν έχεις ασφαλιστική απέναντι...

Εμένα 1,000Ε περίπου μου επιδίκασαν για το ρωγμώδες κάταγμα...

dmf
26/11/2010, 19:00
και για την μηχανη τιποτα; :confused:

John Steed
26/11/2010, 19:14
Τέλος καλό, όλα καλά, αλλά...


$%#^%^%^%^%$$!@@!#%$&%%$#&^**&*&(%@#!@#^



:a24: :a018: :a26:
:a26: :a26: :a29: :a015:
:a017: :a023: :a021: :a39:
:a52: :a45: :a37:

Hornet_08
27/11/2010, 00:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
και για την μηχανη τιποτα; :confused:


Η μηχανη εννοειται μαλλον...

ares_tz
27/11/2010, 09:18
Φιλε για πες πηγες σε δικαστήριο για την αποζημίωση 1000ευρώ? Η' τα βρήκαν οι ασφαλιστικές με φιλικο διακανονισμό? Γιατί περασε τοσο μεγάλο διάστημα για να παρεις αποζημίωση?

:smilea:

Τώρα τι θα κάνεις με την μοτό?

mats8282
29/11/2010, 08:26
Περίπου 1,000Ε για το χέρι μόνο...


Συν ανταλλακτικά,μπουφάν,απαξίωση της μοτό κλπ κλπ εννοείται...


Όχι φίλε ares.Κάναμε και οι 2 αρνητική δήλωση και πήγαμε δικαστικά για να βρούμε το δίκιο μας...Στο δικαστήριο πήγα μόνο εγώ και ο κάτοχος του παρκαρισμένου που με έσωσε από τα κολονάκια,η άλλη που έφταιγε δεν ήρθε καν..Το GSRαράκι το έχω ακόμα,μια χαρά είναι.

sapila racing
29/11/2010, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Περίπου 1,000Ε για το χέρι μόνο...


Συν ανταλλακτικά,μπουφάν,απαξίωση της μοτό κλπ κλπ εννοείται...


Όχι φίλε ares.Κάναμε και οι 2 αρνητική δήλωση και πήγαμε δικαστικά για να βρούμε το δίκιο μας...Στο δικαστήριο πήγα μόνο εγώ και ο κάτοχος του παρκαρισμένου που με έσωσε από τα κολονάκια,η άλλη που έφταιγε δεν ήρθε καν..Το GSRαράκι το έχω ακόμα,μια χαρά είναι.

Τι να πείς ρε φίλε.. Δυστυχως ετσι είναι τα πράγματα και τα εχουμε περάσει αρκετοί.
Στο τέλος φτάνεις να λές παλι καλά. :wave2:

TROOPER
29/11/2010, 10:43
περαστικα.φαινεται να γλυτωσες με τα λιγοτερα δυνατα.

:wave2:

mats8282
29/11/2010, 13:05
Ημερομηνία αρχικού ποστ

---->30-10-2007 18:55<------


:lol:

sergiosm
29/11/2010, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Ημερομηνία αρχικού ποστ

---->30-10-2007 18:55<------


:lol:

το οποίο επανέφερε ο ίδιος για να μας πει τα ευχάριστα :smokin:


:wave2:

TROOPER
29/11/2010, 13:31
:bigcry: :bigcry: :bigcry: