PDA

View Full Version : Βενζινάδικα!!!!



powerphot
26/10/2004, 11:21
Mου έστειλαν τον παρακάτω κατάλογο, με κάθε επιφύλαξη, νομίζω ότι είναι επίσημος.

Με βάση το νόμο 3054/02 που ψηφίστηκε από το Ελληνικό Κοινοβούλιο τον Οκτώβριο του 2002 και τέθηκε σε εφαρμογή από 1/1/2003, προβλέπονται αντικειμενικές διαδικασίες ποιοτικού ελέγχου των προϊόντων καυσίμων που διακινούνται στην αγορά πετρελαιοειδών. Στο πλαίσιο της λειτουργίας της ολοκληρωμένης ελεύθερης αγοράς πετρελαιοειδών, οι διαδικασίες ποιοτικού ελέγχου που πραγματοποιούνται από τα ειδικά συνεργεία του ΥΠΑΝ (ΚΕΔΑΚ), έχουν ως στόχο τη διαφάνεια στη λειτουργία της συγκεκριμένης αγοράς και την προστασία του καταναλωτή. · Σε ελέγχους που πραγματοποίησαν τα ΚΕΔΑΚ στα πρατήρια υγρών καυσίμων Αθήνας, Πειραιά και Θεσσαλονίκης, διαπιστώθηκαν παραβάσεις και επιβλήθηκαν τα κάτωθι πρόστιμα:

ακολουθεί αρχείο (.doc) αλλά για να μην χαλάσω την φορμα του το στέλνω όπως το έλαβα.

powerphot
25/05/2005, 23:54
Το επαναφέρω μια κι έφαγα το....φόρουμ να το βρώ:eyepop: :eyepop: :eyepop:

powerphot
25/05/2005, 23:59
,

ireneepi
26/05/2005, 03:37
Ο καταλογος ισχυει power..

AFTER
26/05/2005, 08:51
Δεν ξερω αν τυχαιο ή και παραπληροφορημενο,αλλα παρατηρησα οτι τα περισσοτερα βενζιναδικα ΔΕΝ ειναι SHELL ή BP!

Μπορει να πεσαν ''μεγαλα'' τηλεφωνα και να σβηστηκαν πολλα πρατηρια γνωστων εταιριων,μπορει ομως και τα παραπανω πρατηρια να δεχονται ελεγχους απο τις ιδιες τις εταιριες συχνα,δυστυχως δεν ειμαι του χωρου να γνωριζω πως λειτουργει το συστημα!

Το θεμα ειναι οτι μηχανικα,εγω τουλαχιστον,ΔΕΝ βαζω βενζινη σε πρατηρια που δεν μου γεμιζουν το ματι!

Φταιω εγω?μπορει....
Ομως ποσοι θα μπειτε σε βενζιναδικο που θα ειναι αχουρι ολο,και ο βενζινας δεν θα εχει την παραμικρη ιδεα εξυπηρετησης

idi
26/05/2005, 11:02
υπαρχει και ον λαιν καπου αλλα εχασα το λινκ

:D

skous
26/05/2005, 12:49
http://www.ypan.gr/flash_fuel/kafsima/PROSTIMA.htm