PDA

View Full Version : Mia xalari bolta



Σελίδες : [1] 2

Krokodilos001
30/10/2007, 23:14
Εδώ και πολύ καιρό σκαφτόμουνα να γράψω για αυτό το ταξίδι, η πιο σωστά αυτήν την μεγάλη βόλτα. Η προτροπή του τύφου βοήθησε « γράψε ρε κάτι» Καλά λοιπόν θα γράψω!

Αφιερωμένο εξαιρετικά στην Ίλια και στον καπετάνιο για όλη την βοήθεια που μας πρόσφεραν. Να ‘είστε καλά βρε παιδιά!

Δεν το γράφω στα ταξιδιωτικά γιατί πολύ απλά δεν πρόκειται για ταξιδιωτικό. Ήτανε μια βόλτα….η αρχή των καλοκαιρινών διακοπών, η εκπλήρωση των χειμερινών μας πόθων. Να φύγουμε από το κρύο , την υγρασία το καθημερινό μποτιλιάρισμα και να χαρούμε, να χαρούμε ελεύθερη, ευχάριστη και ξέγνοιαστη οδήγηση στους γερμανικούς και ιταλικούς αυτοκινητόδρομους!
Έχει φωτογραφίες, λίγες….αργότερα.

Όλο το χειμώνα συζητάγαμε, και σχεδιάζαμε αυτήν την βόλτα. Ο «έμπειρος» τύφος με συμβούλευε: τι πρέπει να κουβαλάμε μαζί μας, πόση ώρα θα μας πάρει…το που θα διανυκτερεύσουμε πόσα θα κοστίσει μπλα μπλα μπλα.
Καλά από το ένα αυτί μπαίνανε και από άλλο βγαίνανε! :-)) λες και εγώ δεν είχα ξανακάνει τέτοια ταξίδια με όλων σχεδόν τα μεταφορικά μέσα από τα γεννοφάσκια μου.

Ζήτηση στην συζήτηση και τελικά μπήκε το προσωπικό μας στοίχημα! Μπορούμε να το κάνουμε απευθείας…χωρίς διανυκτέρευση! Θα φύγουμε το μεσημέρι από Ολλανδία και χαλαρά το πρωί θα είμαστε Ιταλία. Αρκεί να μην έβρεχε.
Τα πάντα εξαρτιόνταν από τον κολοκαιρο της βορείου Ευρώπης.

Τύφος, « θα ξεσκιστεί στην βροχή, ξέρω εγώ, κάθε χρόνο έτσι πάω … τουλάχιστον μέχρι την Νηρεβεργη θα βρέχει…και μετά είναι και οι Άλπεις…»

Κροκόδειλος « δεν θα βρέχει ρε, να είσαι θετικός…σου λέω, δεν θα βρέχει, χαλάρωσε. Να δεις θα πάμε γαμάτα»

« καλά άμα βρέχει βλέπουμε…λες και δεν ξέρουμε από βροχή…το πολύ πολύ αν χρειαστεί θα το πάμε τουριστικά, σαν τον καπετάνιο, και ας κάνουμε 5 μέρες να φτάσουμε»

Τύφος « θα βρέχει σίγουρα» …. « ειδικά στις Άλπεις δεν το γλιτώνουμε το μπάνιο»
« και στο Βουρτζμπουρκ, σκατα, κάθε χρόνο τα ιδία »

Κροκόδειλος « ε καλά, ας βρέχει έχουμε αδιάβροχα, λες και δεν ξέρουμε από βροχή»
« αλλά σου λέω δεν θα βρέχει»
« :-)) τα κανόνισα »

Τύφος « τα αδιάβροχα τα δοκίμασα πέρυσι…κρατάτε καλά»

Κροκόδειλος « {πείραγμα} και άμα τα δούμε ζόρια πάμε και από Σαλτζουμπρκ από το τούνελ»

Τύφος « {αναστατωμένος} ΔΕΝ ΠΑΩ από εκεί…που με έστειλες την άλλη φορά και κόντεψα να πεθάνω….ΝΑ ΠΑΣ ΜΟΝΟΣ σου»

Κροκόδειλος « Χαλάρωσε…πλάκα σου κάνω…χαλαρά από Ινσπρουνγκ θα πάμε

Χαλαρά. Αυτή η λέξη εξελίχθητε σε οδοιπορικό ανέκδοτο.


Τύφος « καλά καλά θα δεις….πόσες μέρες θα σου πάρει να συνειδητοποίησης ότι είσαι στην Ελλάδα και δεν ΒΡΕΧΕΙ!»

Κροκόδειλος « θα αποφασίσουμε στο δρόμο, πηγαίνοντας και βλέποντας…διακοπές θα είμαστε!

Κροκόδειλος « λοιπόν ξεκινάμε Σάββατο πρωί…και παίρνουμε αν όλα πάνε καλά το καράβι της Κυριακής? Εντάξει? Εντάξει. Για να δούμε τι ώρα φεύγει»

…………….ψάξιμο…….συγκρίσεις……….


« ρε ‘συ, τυφ το καράβι της ANEK την παρασκευή από Αγκόνα είναι low season και καλύτερη τιμή, λες ? να την κάνουμε από την Πέμπτη?»

Τύφος « Πέμπτη; Πέμπτη!!!!! Γιατι όχι, άδεια εχω μπόλικη. Φύγαμε»



Και έτσι έγινε.
Συναντηθήκαμε στην δουλειά του Τύφου κατά της δέκα…..
Νωρίτερα βέβαια είχε πραγματοποιηθεί μια τηλεφωνική επικοινωνία:

Τύφος « άσε ρε, δεν μπορώ να χωρέσω τα πράγματα…δεν ξερω τι να αφήσω, γέμισα τις βαλίτσες και τα πράγματα περισσεύουν!»

Κροκόδειλος « ποιος ξέρει τι παπαριές θα κουβαλάς πάλι»

Τύφος « ε τι ρε ‘συ; Να μην πάρω το…ή το τάδε»

Κροκόδειλος « όχι ρε να μην πάρεις, την παλιό σαβούρα! Δεν πάμε στην Αφρική….ούτε σε κάνα πόλεμο! Αν χρειαστεί κάτι, θα το βρούμε στο δρόμο, στην Ευρώπη θα είμαστε για μια μέρα και μετά … σπίτι»

Τύφος «καλά θα δω τι θα κάνω, κάπως θα τα βολέψω. Εσύ βολεύτηκες?»

Κροκόδειλος « εγώ μια χαρά…δεν έχω και πολλά. Όλα τα απαραίτητα και είμαι σχετικά άδειος. Θα μπορούσα να αφήσω και το κασόνι ;-))»
Τύφος « Αποκλείετε! Κάτι θα ξέχασες! »

Κροκόδειλος « δεν ξέχασα τίποτα, απλά δεν κουβαλάω σαβούρα» τελικά είχα ξεχάσει κάτι μικροπράγματα, αλλά άνευ σημασίας.

Τύφος « ωραία, θα σου φορτώσω το αντίσκηνο»

Κροκόδειλος « τι το θες το γαμ@#% που θα μου το φορτώσεις κιόλας το κ@#$% μου! Ξέρω…ξέρω επίτηδες να με είμαι βαρύς να μην μπορώ να σου φύγω!» τελικά καλό μου έκανε το αντίσκηνο, μου βελτίωσε την αεροδυναμική και μπορούσα να ανεβώ πάνω από τα 200. Στην επιστροφή που δεν το είχα, τα 190 ήταν το όριο, μετά κούναγε άσχημα.

Όλη την τελευταία εβδομάδα -ες, έβρεχε, έβρεχε, έβρεχε, έβρεχε και έβρεχε. Μέχρι και την παραμονή της μεγάλης φυγής έβρεχε! Η πρόβλεψη για την Πέμπτη ήταν αρκετά θετικότερη βέβαια, με μια πολύ καλή πιθανότητα ηλιοφάνειας, αλλά και αντίστοιχα πολύ καλές πιθανότητες είχαν και οι κατά τόπου βροχοπτώσεις, από αυτές δηλαδή που όπου είσαι εσύ βρέχει και γύρω γύρω έχει λιακάδα ;-))
Ήμουν όμως αισιόδοξος, αυτή την φορά εμείς δεν θα είμαστε κάτω από το σύννεφο, το φελέκι μου.
Πέμπτη, η μόνη μέρα με καλές πιθανότητες για στεγνό καιρό. Η «συμφωνία έδειχνε έγκυρη!

Πρωινό ξύπνημα Πέμπτη, ανοίγω την κουρτίνα, και ΗΛΙΟΣ, με αρκετά σύννεφα βέβαια αλλά ήταν μια τέλεια μέρα για βόλτα. Καφές…ελαφρύ πρωινό και καλοκαιρινό ντύσιμο με το special καλοκαιρινό παντελόνι εργασίας καλοκαιρινό μπλουζάκι. Φόρτωμα η kawa ένας γρήγορος έλεγχος, λάδια, λάστιχα, αλυσίδα, φώτα! Όλα καλά. Το καλοκαιρινό δερμάτινο μπουφάν φυσικά με την επένδυση του, κράνος, γάντια και φύγαμε!
Ε δηλαδή, με μια γρήγορη παρένθεση στο βενζινάδικο. Φουλάρισμα, αέρας στα λάστιχα!

Όλα έτοιμα. Βέβαια από το κεφάλι μου δεν μπορούσα να βγάλω αυτή την εντύπωση που είχα όλη την εβδομάδα, ότι το μπροστινό λάστιχο έχανε αέρα και ένιωθα κάποιες στιγμές ένα ζόρισμα στους επί τόπου ελιγμούς. Βεβαία όσο έψαχνα δεν έβρισκα ελάττωμα, δεν έβλεπα να έχω πατήσει κάποια πρόκα και οι μετρήσεις της πίεσης δεν έδειχναν να χάνω αέρα. Κατέληξα ότι είναι ψυχολογικό. Ούτος η άλλως δεν είχα πρόβλημα στην οδήγηση. Για καλό και κακό πάντως αγόρασα ένα σετ για επισκευή ελαστικών.

Και όπως είπα συναντηθήκαμε στην δουλεία του τύφου όπου με περίμενε με ανυπομονησία να μου φορτώσει το αντίσκηνο…δυο σακίδια, αγνώστου βάρους.
Τώρα με το πόσο βάρος είχα φορτώσει τελικά το μιτάρι, δεν ξέρω, αλλά το διπλό σταντ στράβωσε.


Και έτσι ξεκίνησε το ταξίδι, συγνώμη … η βόλτα μας…χαλαρά!

Krokodilos001
30/10/2007, 23:19
Η συνεχεια αργοτερα:wave2:

iLia
30/10/2007, 23:28
Τεμπελη :rotflmao:

Μακαρι να ερχοσαστε καθε καλοκαιρι ..ηταν χαρα μας. Ειδικα ο Ντανιελ το καταχαρηκε στην επιστροφη σας :p ..πιωμενος εισαι τρελλα ...


:lol: :lol: :lol:

tifoefs
30/10/2007, 23:41
Μια και αρχισε ο κροκι το σπαμμαρισμα κατσε να βαλω 1-2 φωτο για να μη λεει οτι τον φορτωσα .... ολοκληρη αεροδυναμικη μελετη εκπονισα !!

Με τετοιο επρεπε να φευγαμε !! Κολυμπωντας φυγαμε, κολυμπωντας γυρισαμε !!

:rotflmao: :rotflmao:


110607

tifoefs
30/10/2007, 23:45
Αλλα για τα ματια σας παρτε το κροκι και την αφεντομουτσουναρα μου !

Σε φαση δημιουργικης περισυλλογης ....

:o


110608

tifoefs
30/10/2007, 23:49
Το ντυσιμο παιαιαιαιρνει ωρα !! κρεμμυδια ειχαμε γινει ! Το κασονι του κροκι ακομα εξεχει αλλα μπορω να πω πολυ πραμα χωραγε εκει μεσα !!

:eyepop: :eyepop:


110610

Krokodilos001
30/10/2007, 23:58
Ρε γιατι μου χαλάς το κείμενο?

Ξεκινήσαμε από το Εντε, με κατεύθυνση τα ολλανδό γερμανικά σύνορα.
Γερμανικός αυτοκινητόδρομος AUTOBAAHN το τελευταίο ανδρο μοτοσικλετιστικής ελευθερίας και ήτανε μπροστά μας.

Οι φωτογραφιες που ανέβασε ο Τυφ, ειναι εξω από τον χώρο εργασιάς του.

Η ενδοεπικοινωνία, ανοικτή, καζούρα…κουτσομπολιά…πειράγματα .. και μια αρκετά ηλιόλουστη μέρα. Τέλεια. Χαλαρά χαλαρά λοιπόν για Γερμανία. Το όριο στην Ολλανδία είναι 120 δυστυχώς, ευτυχώς η Γερμανία δεν ήτανε μακριά, και όσο πλησιάζαμε τόσο πιο δύσκολα κρατιότανε τα άλογα. Αισθανότανε την Γερμανία στον ορίζοντα, διαισθάνονταν ότι είχε έρθει η ώρα να επιτέλους μετά από ένα μακρύ χειμώνα να ξεπιαστούνε , να καλπάσουνε ελεύθερα, και το χλιμίντρισμα δυνάμωνε

Τύφο χαλαρά, μην αρπάξουμε καμιά κλίση τελευταία μέρα! Έχουμε δρόμο μπροστά μας να τα ξαμολήσουμε τα άλογα.
Χαλαρά, και η βελόνα να έχει κολλήσει στα 130…+

Μισή ώρα με τρία τέταρτα αργότερα η πρώτη παραδοσιακή στάση στο πρώτο γερμανικό βενζινάδικο. Ανεφοδιασμός, καφές και φυσικά γερμανικό λουκάνικο.

tifoefs
31/10/2007, 00:01
2 εφαγες !! Οχι 1 !!!

:hypnotize :hypnotize

Krokodilos001
31/10/2007, 00:03
Πρώτο βενζινάδικο


110611

Krokodilos001
31/10/2007, 00:05
Ο τυφ μελετά το χάρτι.

Οχι τυφ δεν θα πάμε από εκέι....δεν έχουμε καμιά δουλειά στο Λουξεμβουργο


110612

Krokodilos001
31/10/2007, 00:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
2 εφαγες !! Οχι 1 !!!

:hypnotize :hypnotize

Λεπτομέριες. Σπάμερ

Krokodilos001
31/10/2007, 00:09
Απο τα σύνορα μεχρι το βεζινάδικο, κάναμε και το πρώτο δοκιμαστικό σπριντ!!!!! να δούμε αν αντέχουνε οι αποσκευές. Το τεστ, θετικό.

Krokodilos001
31/10/2007, 00:19
Ανανεωμένοι με τον καφέ και το λουκάνικο ξαμοληθήκαμε …για την πατρίδα βέβαια δεν γλιτώσαμε τελείως την βροχή. Εκεί πάνω σε ένα παλιοβούνι πετύχαμε ένα από εκείνα τα τοπικά συννεφάκια, ευτυχώς προλάβαμε να βάλουμε τα αδιάβροχα. Δεν έβρεχε πολύ αλλά αναγκαστήκαμε να ρίξαμε το ρυθμό μας.

tifoefs
31/10/2007, 00:20
Η απολαυση να ακους το γουργουρισμα της μηχανης στα 170+ και συγχρονως να κανεις κουτσομπολιο με την ενδοεπικοινωνια ειναι ααααλλο πραμα !

Καθε μπινελικι που εχωνα σε κανα γερμανο ειχα και το κροκι να με λεει να ειμαι πιο ευγενικος !

:wacko:

Krokodilos001
31/10/2007, 00:21
adiabroxa :(


110613

Krokodilos001
31/10/2007, 00:23
:(


110614

Krokodilos001
31/10/2007, 00:23
to kawasaki einai mikro? i ego megalos
:lol:

Krokodilos001
31/10/2007, 00:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από iLia
Τεμπελη :rotflmao:

Μακαρι να ερχοσαστε καθε καλοκαιρι ..ηταν χαρα μας. Ειδικα ο Ντανιελ το καταχαρηκε στην επιστροφη σας :p ..πιωμενος εισαι τρελλα ...


:lol: :lol: :lol:


telika exei polla ellatomata i mixani..kai to xeirotero, den mporeis na peis

:lol:

Krokodilos001
31/10/2007, 00:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Μια και αρχισε ο κροκι το σπαμμαρισμα κατσε να βαλω 1-2 φωτο για να μη λεει οτι τον φορτωσα .... ολοκληρη αεροδυναμικη μελετη εκπονισα !!

Με τετοιο επρεπε να φευγαμε !! Κολυμπωντας φυγαμε !!

:rotflmao: :rotflmao:

Κολυμπώντας είρθαμε θέλεις να πεις

tifoefs
31/10/2007, 00:30
Σωσιβια α α α !


110615

Krokodilos001
31/10/2007, 19:51
Στάση στο επόμενο βενζινάδικο για καφέ και να περιμέναμε να κόψει λίγο η βροχή, γενικά ανά μια ώρα σταματούσαμε για καφέ, το τσιγάρο του τυφ, ξεμούδιασμα ανεφοδιασμό…. Έτσι χαλαρά καθ’ όλη την βόλτα!
Τέλος πάντων η βροχή κράτησε για κάνα δίωρο.

Περάσαμε το βουνό, η βροχή σταμάτησε και βρεθήκαμε ξανά στην αγκαλιά του καλοκαιρινού ήλιου. Υπέροχα…το θερμό αεράκι, το κορμί να ξαναχαλαρώνει, τα άλογα να καλπάζουνε ξένιαστα και με διαφορα σχόλεια στην ενδοεπικοινωνία …. Επιτέλους καλοκαίρι και διακοπές!

Και τότε από το που πουθενά μποτιλιάρισμα! Το φελέκι μου…και έκπληκτος διαπιστώνω ότι το τιμόνι μαγκώνει και δεν στρίβει!!!!! Λιγο παραπάνω δύναμη και τακ έστριψε…παραλίγο να πέσω πάνω στο αυτοκίνητο αλλά κατάφερα να το αποφύγω. .
Ώστε τελικά πράγματι δεν είχε κανένα πρόβλημα το λάστιχο, το ρουλεμάν στο τιμόνι θέλει αλλαγή. Ωραία μόλις φτάσουμε Ελλάδα πάμε για επισκευή. Προς το παρόν όμως έπρεπε να παλέψω με το τιμόνι ως είχε και να περάσουμε από το γαμημένο μποτιλιάρισμα. Και τότε…..το κέρατο μου, που βρέθηκε ο παλιόπουστας ο γερμαναράς με το γαμημένη μπακατέλα του την χαρχαρλο με το τιμόνι μονόζυγο…που δεν χωράει να πέραση από πουθενά και μας κλίνει το δρόμο @&$@& αγγρργρ
Του κάνω μια ντρίπλα…και τον περνάω … δεν κατάλαβε από πού του ήρθε…άντε τυφ ρίχτου στα αφτιά τον καραγκιόζη …αντε να φεύγουμε. ;-))
Τα καντήλια που του κατέβασε ο τυφ… ανεπανάληπτα… με έφτασε και συνεχίσαμε χαλαρα προς την νότια Γερμανία.

Μεγάλοι αυτοκινητόδρομοι…πολλά χιλιόμετρα…βαρετά στην πλειοψηφία τους!

Σταματήσαμε σε μια μεγάλη παρκίδα με τραπεζάκια, δέντρα κτλ όπου κάναμε το πικνικ μας! Φάγαμε δροσιστήκαμε…ξαπλώσαμε λίγο να ξεκουραστούμε και να χαλαρώσουμε! Ο τυφ επέμεινε, να λαδώσουμε και τις αλυσίδες. Καλά ρε τυφ την δικιά σου λάδωσε την, εγώ πώς???? Αφού το σταντ στράβωσε και δεν απελευθερώνετε ο τροχός???? Δεν την γαμας…

Όχι θα την λαδώσεις επέμενε!
Τελικά καταλήξαμε σε ένα όχι και τόσο ευπρεπή τρόπο, ο ένας τσουλάει την μηχανή ο άλλος λαδώνει την αλυσίδα!!! Τρομάρα μας!!! Δεν αναφέρω βέβαια ποιος έκανε τι! Οι αλυσίδες λαδωθήκανε!

Ξεκουραστήκαμε και συνεχίσαμε την βόλτα με τον ίδιο χαλαρό ρυθμό!

Αργά την νύχτα φτάσαμε και στο πέρασμα του Μπρένερο.

;-)

Μπρενερο, ένα καλοκαιρινό βράδυ! Δυο μοτοσικλέτες, δύο ευτυχισμένοι αναβάτες! Ο καιρός υπέροχος, τα άλογα ορεξάτα…..η άσφαλτος τέλεια, ο δρόμος άδειος από κίνηση! Μπρενερο η προσωπική μας πίστα! Όνειρο, ούτε παραγγελία να το είχαμε κάνει.
Αυτό το τμήμα της βόλτας μας ήταν όλα τα λεφτά. Τα κράνη μας κυριολεκτικά χαμογελούσανε!

Κατεβήκαμε από τις Άλπεις πολύ γρήγορα. Εγώ ένιωσα τα όρια του σκελετού της μοτοσικλέτας μου. Κατεβαίνοντας με 180+ ο σκελετός της βαρυφορτωμένης καβάσος κυμάτιζε αρκετά έντονα, το πίσω αμορτισέρ ζορίστηκε, αλλά σε καμία στροφή δεν με ανησύχησε! Οι τροχοί βεντούζα και η καβασο πιστή στην πορεία που της υποδείκνυα!
KAWASAKI AIRLINES

Ο τυφ τρόμαξε που το είδε από πίσω…ίσως αν το έβλεπα να ένοιωθα το ίδιο
Σταματήσαμε στα διόδια, μετά το κατέβασμα, Το Όταν κατεβήκαμε από τις μοτοσικλέτες το χαμόγελο μας ήταν μέχρι τα αυτιά, απερίγραπτα τα συναισθήματα μας!

Ο τυφ ήθελε να το ξανανεβούμε για να το ξανακατεβούμε. Δεν μπορούσαμε να πιστέψουμε την τύχη μας…ένα τέλειο κομμάτι αυτοκινητόδρομου άδειο από κίνηση. Ε καλά σχεδόν άδειο! Οι λιγοι φουκαράδες αυτοκινητιστές που βρεθήκανε στην πορεία μας … ξυπνήσανε!

Krokodilos001
31/10/2007, 19:54
Στα πρώτα διόδια στην Ιταλία!

Περίπου 12 ώρες αργοτερα, απο την στιγμή που ξεκινήσαμε!


110682

Krokodilos001
31/10/2007, 19:56
μια χαλαρη 12ωρη χαμηλη πτήση με την KAWASAKI AIRLINES


110683

Krokodilos001
31/10/2007, 20:20
Στην συνέχεα ο δρόμος ξαναέγινε βαρετός, είχαμε άφθονο χρόνο μπροστά μας. Το καράβι θα έφευγε το απόγευμα από την Αγκώνα και ήταν ακόμα νρ΄σ το πρωί, οπότε σταματάγαμε σε κάθε βενζινάδικο. Πηγαίναμε πραγματικά χαλαρά! Αυτό βέβαια το χαλάρωμα είχε άσχημη επίδραση σε κάποιον! Μα ποτέ πρόλαβε…μέχρι να μπω και να βγω από την τουαλέτα τον έχασα.
Ε τον άφησα να ξεκουραστή λίγο….


110688

Krokodilos001
31/10/2007, 20:31
Ξύπνα τύφο….ξύπνα γαμώτο …. Ξύπνα ξημερώνει…άντε ακόμα λίγο βρε…να περάσουμε το μπουρδέλο την Μπολόνια πριν ξυπνήσουν οι μακαρονάδες και πήξει ο μπουρδελοκόμβος. Αντε και δεν ειμαι για μποτιλιάρισμα τώρα!!!

Περάσαμε την Μπολόνια…ξημέρωσε…και μας ήρθε η μεσογειακή κάψα κατά κεφάλα… από τους 15 στους 45 βαθμούς κελσίου …. Την ακούσαμε! Βγάλαμε δερμάτινα, και μακρυμάνικα…επιστρατεύσαμε καλοκαιρινό μπλουζάκι και καλοκαιρινά γάντια!!! Και το κέρατο μου, έπρεπε να είχα αγοράσει και εκείνα τα καλοκαιρινά αεριζόμενα παπούτσια που τα κορόιδευα. Τα πόδια μου ανάψανε


:hypnotize


110693

Krokodilos001
31/10/2007, 20:32
Βέβαια δεν φτάσαμε στο σημείο να οδηγάμε σαν και αυτόν τον ντόπιο!!!!


:eyepop: :eyepop:


110694

Krokodilos001
31/10/2007, 20:46
Και φτάσαμε στην Αγκώνα…
Καλά πηγαίναμε τόσο χαλαρά που σε μια από τις στάσεις μας σε ένα από τα βενζινάδικα, ξυριστικά κιόλας!
Στο λιμάνι, πήγα να φέρω νερό. Βρήκα κάτι τεραστια 3λιτρα μπουκάλια. Πήρα δύο και επέστρεψα! Μόλις τα είδε το τυφ « καλα γατι δεν πήρες μικρά μπουκάλια?»

Πιες του λέω, το έχεις ανάγκη!

Ε λοιπόν το πώς ήπιαμε από 3 λίτρα νερό με την μία ήταν απίστευτο. Το νερό απλά εξατμιζόντανε πριν φτάσει στο στομάχι. Στο παρατσακ την γλυτώσαμε την αφιδάτωση!
Πολύ ζέστη…

Krokodilos001
31/10/2007, 20:47
Καλά αυτός ο άνθρωπος παντού βολεύεται


110699

Krokodilos001
31/10/2007, 20:54
Αυτή ήταν η βόλτα μας. Στην συνέχεια καράβι .. Ελλάδα … τα γνωστά!

:wave2:

:beer:


αντε και του χρόνου

apav
31/10/2007, 21:14
Και του χρόνου παίδες! :beer:

Dodok edessa
31/10/2007, 21:24
μπραβο ρεεεεεεεε:D
ρε τιφο εισαι μεγαλη φατσα ...κοιτα να ρθεις και του χρονου οταν θα ειμαι παλι διακοπες :mad:

:wave2:

matmat
01/11/2007, 08:22
Το οτι είναι αργός ο γεροπορνοδεινόσαυρος το ήξερα
αλλά να κάνει τρεις μήνες να ξεφορτώσει πέντε φωτογραφίες δεν το φανταζόμουν

Να είστε πάντα καλά βρε χιλιομετροφάγοι
Και του χρόνου με το καλό !

:wave2: :beer: :beer: :beer: :wave2: :beer: :beer: :beer:

Cpt. Haddock
01/11/2007, 08:44
goie moorgen παίδες

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :

Νοστάλγησα το Brennero (έστω και σε τουριστικους ρυθμούς :mad: )





Το ατυχες συμβάν στα Σύβοτα το αποσιωπήσαμε βλέπω :evil: :D :evil:


(έχω και φωτογραφίες απο τη "γυμνη βασίλισσα" :smokin: )

Του χρόνου παίδες :beer: :beer:

o_gavros
01/11/2007, 08:58
Ότι η βόλτα σας είναι ωραία δεν χρειάζεται επιβεβαίωση!
Μπράβο σας και εις άλλα με υγεία!

εγώ άλλα θέλω να αρωτήξω (με δίχως παραξήγηση ε?):

την αλυσίδα....ποιος τη "λαδώνει"?:lol: :lol: :lol:




:beer:

tifoefs
01/11/2007, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
goie moorgen παίδες


Νοστάλγησα το Brennero (έστω και σε τουριστικους ρυθμούς :mad: )





Το ατυχες συμβάν στα Σύβοτα το αποσιωπήσαμε βλέπω :evil: :D :evil:


(έχω και φωτογραφίες απο τη "γυμνη βασίλισσα" :smokin: )

Του χρόνου παίδες :beer: :beer:

Eχω και γω φωτογραφιες μιας γκεϊσσας ....

Αλλαζουμε ;;;

:evil: :evil: :evil: :evil: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tifoefs
01/11/2007, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
μπραβο ρεεεεεεεε:D
ρε τιφο εισαι μεγαλη φατσα ...κοιτα να ρθεις και του χρονου οταν θα ειμαι παλι διακοπες :mad:

:wave2:

Παληοσκουληκα εμαθες που εφτασα και εξαφανιστηκες απ' το κοτετσι !!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer: :lol: :lol:

Cpt. Haddock
01/11/2007, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Eχω και γω φωτογραφιες μιας γκεϊσσας ....

Αλλαζουμε ;;;

:evil: :evil: :evil: :evil: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ρε άει... :D

παλιοεκβιαστή :blush:

tifoefs
01/11/2007, 09:54
Εκει στο Brennero ποσες φορες βλαστημησα να μην εχω μια βιντεομηχανη να θυμαμαι τον αδειο δρομο, το κροκι με 180+ να μπαινει στις στροφες χορευοντας, τα αδεια τουννελ με τα κιτρινα φωτα, κανα δυο κουτακηδες που ξυπνησαν αποτομα απο 2 ρουκεττες !!!

Τα λαστιχα μας ειχαν τοσο ζεσταθει που σε μια φαση ακουμπησαμε το χερι πανω τους και εμεινε καουτσουκ κολλημενο ! Για λαστιχα βροχινα και σκληρα μπορειτε να καταλαβετε τη ποιοτητα των δρομων εκει περα !!

Σε μια σταση μετα τη Μπολωνια κοντα στο Ριμινι πριν την Αγκωνα εκανε μια διαολεμενη ζεστη που βγαλαμε τουλαχιστον μια ωρα στη σκια με κρυο φραπουτσινο και πανινι ! Ο κροκι τα τιμησε δεοντως !!!

:lol: :lol: :lol:

Ειδικα η μεγαλη απολαυση μου ηταν που μπαινοντας Αγκωνα αντι να στριψουμε αριστερα για λιμανι πηγαμε ευθεια και ξαναβγηκαμε στα βουνα μεσα στη διαολεμενη κινηση !!!
Μετα απο τοσα χιλιομετρα αυτη η κινηση μας ξυπνησε ενα διαολο μεσα μας και δε θελαμε να φτασουμε. Ο κροκι σκεφτοτανε οτι καλα θαταν να καναμε καμμια 100αρια χλμ παραπανω για χαλαρωμα ......

Ενας Ελληνας απο Πολωνια με ενα Kawasaki που ειχαμε δει καπου στη Γερμανια να τραβαει μονος του καρφι μεσα στη βροχη ητανε ηδη Αγκωνα και βλεποντας τον καταλαβαμε οτι ουτε αυτος αραξε για υπνο και εκανε το δρομο σε μια δοση.
Καλα ναναι αυτο το παλληκαρι. Μικρος στην ηλικια αλλα με πολυ κοτσια για οδηγημα !
Βλεποντας τη μηχανη του αδεια με ενα μικρο σακκιδιο στη πλατη αναρωτηθηκα γιατι πηρα τοση προικα μαζυ μου !!!!

:beer: :beer: :beer:

tifoefs
01/11/2007, 09:59
:ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

makis206
01/11/2007, 10:20
Ζήλεψα σαν τον γκέι !:uplate:

Υπέροχοι κι οι δύο, και του χρόνου με το καλό παλίκαροι !

:beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

tifoefs
01/11/2007, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ζήλεψα σαν τον γκέι !:uplate:

Υπέροχοι κι οι δύο, και του χρόνου με το καλό παλίκαροι !

:beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

Με το καλο και μη χασεις τη μπατσινα παλι .....

:beer: :beer: :beer: :rotflmao:

iLia
01/11/2007, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs

Βλεποντας τη μηχανη του αδεια με ενα μικρο σακκιδιο στη πλατη αναρωτηθηκα γιατι πηρα τοση προικα μαζυ μου !!!!

:beer: :beer: :beer:

Και ο Κροκι την ιδια απορια ειχε μονιμα ... :rotflmao:

dukeandthecity
01/11/2007, 19:29
:a013: :a013:

Krokodilos001
01/11/2007, 21:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Eχω και γω φωτογραφιες μιας γκεϊσσας ....

Αλλαζουμε ;;;

:evil: :evil: :evil: :evil: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:lol:

me prolabes

:lol:

Krokodilos001
01/11/2007, 21:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από o_gayros
Ότι η βόλτα σας είναι ωραία δεν χρειάζεται επιβεβαίωση!
Μπράβο σας και εις άλλα με υγεία!

εγώ άλλα θέλω να αρωτήξω (με δίχως παραξήγηση ε?):

την αλυσίδα....ποιος τη "λαδώνει"?:lol: :lol: :lol:




:beer:


:nono:

den tha mpoume se leptomeries ....

tifoefs
01/11/2007, 21:34
Βεβαια μεσα στο παπορο αρχισε το γλεντι !!

Εγω τσακωθηκα με την αρχικαμαριερα που δε μ' αφησε να βαλω στρωματσαδα κατω απ' τη σκαλα ! Ειχαμε συμφωνησει για πολυ λοου μπατζετ διακοπες και η επιθυμια της καμπινας ητανε απορριπτεα σκεψη ! Βεβαια με τα ζορια καταφερα το κροκι να συμφωνησει αλλα ο καυγας με την αρχικαμαριερα του εδινε ποντους !!

Τελικα τον επεισα (αλλα μη ρωτατε πως) και βρηκαμε μια θεση κατω απο τη καμερα του καραβιου και μακρυα απο την αρχικαμαριερα !!!

Εκει αραξαμε και βγαλαμε τ' αρβυλια και τις καλτσες μας !!!

:evil: :evil: :evil: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


110845

tifoefs
01/11/2007, 21:39
Ο κροκι ειχε προβλεψει και κουβαλαγε στρωμα ο αθλιος !! Αλλα τιμωρηθηκε το βραδυ επειδη εχανε αερα !!

:lol: :lol: :lol:

Ενας Ιταλος που ηρθε διπλα μας μολις αναψα ενα πουρο αβανας στρβομουτσουνιασε αλλα μολις εβγαλα τις καλτσες μου πηρε τα σεα του και ξαναγυρισε στη γυναικα του !

Ο δε κροκι ειχε βρει μερια που ο αερας δε τουφερνε τις μυρωδιες και αρχισε τις κοινωνικες επαφες με 2 ιταλιδουλες. Τελικα του πανε τα λοου μπατζετ ταξιδια !

:lol: :lol: :lol:


110846

tifoefs
01/11/2007, 21:54
Και ξημερωσαμε Ελλαδα ! Το καταλαβαμε απο τη μυρουδια εκει πανω στο καταστρωμα οτι οπου και ναμαστε μολις μυρισει Ελλαδα κατι λαλαει μεσα μας και μας δινει ενα τρελλο κεφι !

Αυτο το χρωμα, αυτη η οψη του ηλιου που μας μεγαλωσε ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ !

:beer: :beer: :beer:

Ο κροκι ειχε και κατι χρονια που δεν ειχε ερθει Ελλαδα και η φατσα του γαληνεψε ...
Περιεργο πραμα αυτη η γη ... εχει αυτο που σε κανει να βλεπεις μακρυα, σε κανει ανθρωπο παλι !

:smokin:


110847

tifoefs
01/11/2007, 22:02
Και καλα η γη σε κανει ανθρωπο αλλα η θαλασσα μας σε κανει θεο !

:smilea:


110850

tifoefs
01/11/2007, 22:12
Προσγειωθηκαμε Ηγουμενιτσα ..................
Αραχτοι στο λιμανι ξυπνησαμε την ILia μετα απο μερικα τηλεφωνα :lol: :lol: :lol:
και συναντηθηκαμε για καφε ....ποιος ητανε φαντης μπαστουνης ;;;; ο πακετανιος με μια βαρκα πρασινη αγγλικης κατασκευης ηρθε να μας υποδεχτει ο αθλιος !!
Η ζεστη μας εκανε ευδιαθετους τα μαλα και τα πειραγματα ητανε ανεπαναληπτα ! Δεν εχασε ευκαιρια ο πακετανιος να γλυκοκοιταξει τη χαδιαροτσαπερδονογκαρσονα αλλα η ILia τον προσγειωσε !
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


110853

tifoefs
01/11/2007, 22:19
Και απο μενα sign out για αποψε. Καλα ναστε, καλους δρομους και παντα με χαμογελο οσο και δυσκολα να γινονται τα καλοκαιρια μας.

:beer: :beer: :beer:

filipp0s
02/11/2007, 07:11
Ρε μάγκες, τι απολαυστική αφήγηση ήταν αυτή! :beer: :beer: :beer:


Πάντα τέτοια(τΜ) !:beer: :beer: :beer: :beer: :wave2: :wave2:

FZMAN
02/11/2007, 18:24
Μπράβο παιδιά, πάντα τέτοια.:beer:

Kostas NL
02/11/2007, 21:22
Βρε Γιαννάκη, τί είναι αυτή η κασέλα πάνω στο GPZ?
Πολύ εξέχει ρε φίλε...
:winka: :winka:

Αυτός ο Τίφος ακόμη σαν πασχαλίτσα ντύνεται με αυτή του τη φόρμα??


Αντε ρε μάγκες, και του χρόνου!!

:beer: :beer: :beer:

adam_tsouk
02/11/2007, 21:46
εχετε "επιλεξει" μια ζωή που δεν θα μπορουσα να ακολουθιησω...

παρολα αυτα, το κουραγιο σας για αυτο το ταξιδι (ειτε σε ετησια βαση είτε οποτε οι συνθηκες το επιτρεπουν) πραγματικα το λατρευω.


Παντα ο καιρος και τα μπορω σας να σας συντροφευουν και να σας φερνουν στην Ελλαδα

:beer: :beer:

Uriah Heep
03/11/2007, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Krokodilos001
Εδώ και πολύ καιρό σκεφτόμουνα να γράψω για αυτό το ταξίδι, η πιο σωστά αυτήν την μεγάλη βόλτα.

Δεν το γράφω στα ταξιδιωτικά γιατί πολύ απλά δεν πρόκειται για ταξιδιωτικό. Ήτανε μια βόλτα


Και έτσι ξεκίνησε το ταξίδι, συγνώμη … η βόλτα μας…χαλαρά!


Καραγουστάρω να διαβάζω για τέτοιες βόλτες...
...από πραγματικούς μοτοσυκλετιστές που ...απλά φορτώνουν τις μηχανές τους και "βολτάρουν" σ΄ολόκληρη την Ευρώπη...
...όταν εδώ για να πας ένα ταξιδάκι, πλέκεις πουλόβερ με βελόνες για να περάσει η ώρα της αναμονής και με την προϋπόθεση ότι για να πραγματοποιηθεί πρέπει να έχεις και καλό...ωροσκόπο!

Η επιλογή σας να το βάλετε στις "βόλτες" και όχι στα "ταξιδιωτικά" πέρα από το killing humor, αποδεικνύεται και σωστή...καθώς τα είδη που ενδημούν και φύονται σαν τα ροδάκινα Ημαθίας σ΄αυτόν τον χώρο, αποτελούν "ανλίμιτεδ ταξίδια" μέχρι το γαλακτοπωλείο στη γωνία για παγωτό ή πήγα να δώ τον φίλο μου τον Χαράλαμπο "περί έναν καφέ"...
Μπορεί και να έχω άδικο ...μιάς και στη ζωή όλα είναι ένα ταξίδι...
...ευτυχώς που μέχρι στιγμής δεν έχουν "ενταχθεί" στα ταξιδιωτικά οι επισκέψεις σε Ουκρανή γκόμενα!

Πάντα σιδηρόκωλοι μάγκες, να κάνετε χιλιόμετρα, να σας χαιρόμαστε...

:beer: :beer: :beer:

iLia
03/11/2007, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Και ξημερωσαμε Ελλαδα ! Το καταλαβαμε απο τη μυρουδια εκει πανω στο καταστρωμα οτι οπου και ναμαστε μολις μυρισει Ελλαδα κατι λαλαει μεσα μας και μας δινει ενα τρελλο κεφι !

Αυτο το χρωμα, αυτη η οψη του ηλιου που μας μεγαλωσε ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ !

:beer: :beer: :beer:

Ο κροκι ειχε και κατι χρονια που δεν ειχε ερθει Ελλαδα και η φατσα του γαληνεψε ...
Περιεργο πραμα αυτη η γη ... εχει αυτο που σε κανει να βλεπεις μακρυα, σε κανει ανθρωπο παλι !

:smokin:

Η φωτο ειναι απο το Δρεπανο (αλλα ο Τιφο δεν το ξερει αυτο).

Για την γκαρσονα δεν λεω κουβεντα..... :rotflmao:

Οσο για το 'μερικα τηλεφωνα'...ρε χαμενε..στο πρωτο τηλεφωνο απαντησα ΡΕΕΕΕΕΕΕΕε..δεν φταιω εγω που θελατε χρονο να ξαναφορτωσετε τα διαφορα! (τα οποια μετα ξαναΞΕφορτωσαν :lol: για να τα ξαναφορτωσουν το αλλο πρωι ).:eyepop:

Krokodilos001
05/11/2007, 20:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kostas NL
Βρε Γιαννάκη, τί είναι αυτή η κασέλα πάνω στο GPZ?
Πολύ εξέχει ρε φίλε...
:winka: :winka:

Αυτός ο Τίφος ακόμη σαν πασχαλίτσα ντύνεται με αυτή του τη φόρμα??


Αντε ρε μάγκες, και του χρόνου!!

:beer: :beer: :beer:

e ti na kano?:confused:
kapou prepei na baloume kai ta pragmata :rolleyes: einai boliki i rimada

Krokodilos001
09/07/2008, 20:13
Ανοικτό προσκλητήριο
Το Ολλανδικό παράρτημα του μοτο.γρ Οργανώνει και σας προσκαλεί.
Συντόμως δυνατότητα ευρωβόλτας…
….με άφθονους ευρωπαϊκούς αυτοκινητόδρομους…αλπικό πέρασμα και κρουαζιέρα στα γαλανά νερά της Αδριατικής! Λεπτομέρειες ενταύθα. :beer:

Λοιπόν τώρα που προπονηθήκατε :smokin: και ζεσταθήκατε με την ετήσια μότο βόλτα…δεν έρχεστε και για μια ευρωβόλτα; Μετά απο τόση προπόνηση …..δεν συχωρούνται απουσίες. Ανοίξαμε και σας περιμένουμε. :evil:

Συντόμως, περίπου στις 27 Ιουλίου έχει προγραμματιστεί από τους κυρίους Τιφοεφς και κροκοδιλος001 η ετήσια ευρωπαϊκή εξόρμηση τους με απώτερο σκοπό την άφιξη τους στον ελλαδικό χώρο για εκπόνηση καλοκαιρινών διακοπών.
:sun:

Krokodilos001
09/07/2008, 20:20
Κυρίες κύριοι μοτοσικλετιστές

Πέρυσι το μοτο ζεύγος :a25: τιφοφες – κροκοδιλος001 είχαμε πραγματοποίηση μια υπέροχη μαχητική :a25: χαμηλή πτήση, που είχε προσφέρει άφθονες δόσεις αδρεναλίνης, :a25: μότο ευτυχίας και διάπλατα χαμόγελα στα κράνη μας, αλλά φέτος δυστυχώς οι συνθήκες είναι διαφορετικές.

Φέτος θα πραγματοποιήσουμε μια πολύ πιο χαλαρή βόλτα, θα θαυμάσουμε τα ευρωπαϊκά τοπία :a13: ….και οικονομία στην ριμάδα που έγινε χρυσός!
Εγώ ξανά συμμετοχή με το πιστό γέρο :a2: καβασάκι μου, μια πραγματική μοτοσικλέτα. Ο σύντροφος Τιφοεφς αποφάσισε να ασχοληθεί με τις χωματουργικές εργασίες, :a024: και θα συμμετέχει με την μπουλντόζα του.
Κατά συνέπεια…, χαλαρή πλεύση :ZZZ: και δρομοαρμένισμα!
Και θα πρέπει να τον έχω μπροστά μου…αυτόν που όλο χάνεται….οοοοοοο συμφορά

:alien:

Krokodilos001
09/07/2008, 20:24
Χμ χμ
Συνεχεια

Το πλεονέκτημα είναι οτι πλέον το προσκλητήριο απευθύνετε σε πολύ ευρύτερο κοινό! Έχεις μοτοσικλέτα πάνω τον 250 κκ? :a13: Μπορείς να διατηρείς μια ταχύτητα των 130 χλμ/ω? :a13: Ε τότε μην προβληματίζεσαι, συνοδεύεις άνετα το χωματουργικό :a13: :lol: :lol: ! Αν βεβαία έχεις σοβαρή μοτοσικλέτα και αυτό σου φαίνεται γελοίο (πράγματι είναι) τότε τον παρατάμε και ξαμολάμε τα άτια μας μέχρι το επόμενο προκαθορισμένο σημείο συνάντηση. Είπαμε υπάρχει οργάνωση. :lol:
Μην τον αφήσουμε πολύ μόνο γιατί μπορεί να βγει σε καμία Νίκαια (της Γαλλίας)

Επειδή αυτό το υπέρ χαλάρωμα μπορεί να είναι καλυπτικό συμπεριλήφθηκε και ένα αλπικό κομμάτι 80 χλμ. :a54: Με άφθονες στροφές για όλα τα γούστα, :a54: εκτός του χωματουργικού που ούτε με τις στροφές τα πάει καλά!!! :a018:


Σε γενικές γραμμές το γλέντι θα ξεκινήσει Κυριακή πρωί, από Ολλανδία, θα ξεχυθούμε στους γερμανικούς αυτοκινητόδρομους. Το πρώτο σκέλος μέσω της Α3 με κατεύθυνση την Φρανκφούρτη. Στάση για λουκάνικα! Θα υπάρχουν βέβαια τακτικές στάσεις για καφέ ιν και ουτ! :a55:
Στην συνέχεια αλλαγή κατεύθυνσης για Ουλμ και τα Γερμανοαυστριακά σύνορα.
Η διαδρομή μετά τα Γερμανοαυστρικα σύνορα μεχρι το Ινσπρουγκ θα συμπεριλαμβάνει το αλπικό κομμάτι που προαναφέρθηκε. Στην συνεχεία το καταπληκτικό πέρασμα από το φαράγγι του Μπρενερου και κατάληξη στην διάσημη καναλοβρωμοπόλη της Βενετίας. Το νυχτερινό πέρασμα από το φαράγγι είναι μοτοσικλετιστήκος παράδεισος :a54:

Λόγο των ειδικών συνθηκών που προαναφέρθηκαν η βόλτα υπολογίζετε να έχει διάρκεια περί των 17 ωρών (αναλόγως των καιρικών συνθηκών)! Το θέμα διανυκτέρευση είναι συζητήσιμο!

Krokodilos001
09/07/2008, 20:25
Τι λέτε; ποιος έχει τα κότσια; :a39: :a39:
Αν δες σας βολεύει η ημερομηνία καθόδου μετά ενός μηνός περίπου θα πραγματοποιηθεί και ανάβασης! :a39: :a39:


:beer:

alx_gr
09/07/2008, 23:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Krokodilos001
Τι λέτε; ποιος έχει τα κότσια;
Αν δες σας βολεύει η ημερομηνία καθόδου μετά ενός μηνός περίπου θα πραγματοποιηθεί και ανάβασης!


:beer:

Guess who is coming for the αναβασης...????? :D

Θα κανει καταβαση μοναχος του :look:

Krokodilos001
09/07/2008, 23:24
Excellent my young apprentice
:smilea: :beer:

snow
09/07/2008, 23:55
kername kafedaki edo pano kirie tifo..!!:winka: :beer:

soichiro_cbf
10/07/2008, 02:52
σιγα μωρε εχω παει και γω εκει με το αεροπλανο.

makis206
10/07/2008, 07:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από soichiro_cbf
σιγα μωρε εχω παει και γω εκει με το αεροπλανο.

Το CBF ;:D

Krokodilos001
10/07/2008, 20:13
afto paei me propeles...den metraei
:rotflmao:

Krokodilos001
10/07/2008, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από snow
kername kafedaki edo pano kirie tifo..!!:winka: :beer:

pio pano apo edo? :confused:

tifoefs
10/07/2008, 22:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από alx_gr
Guess who is coming for the αναβασης...????? :D

Θα κανει καταβαση μοναχος του :look:

Τσοπα τσοπα !!

Θα σφιξει το κολαρακι σου και θασαι ετοιμος για την επιστροφη....

Μη ξεχασεις να παρεις μπατσινα μαζυ σου να εχεις μεσο για τα προστιμα !!

:beer: :rotflmao: :rotflmao:

tifoefs
10/07/2008, 22:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Krokodilos001
pio pano apo edo? :confused:

Εσυ που περιφρονησες τη καγκουραδα δε καταλαβαινεις που θα παμε για καφε...

ετοιμαζω εκπολιτιστικη εκδρομη ν' αλλαξουμε ζαντολαστιχα σε κατι διανοουμενους κει σαπαν !

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Krokodilos001
10/07/2008, 22:32
non coprendo :confused:

zephyr1
10/07/2008, 22:38
Αχχχ!:blush: :alien:

snow
11/07/2008, 00:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Krokodilos001
pio pano apo edo? :confused:

san edo pan den exei se leo!:lol:

Krokodilos001
11/07/2008, 19:50
kala an to paroume ipsometrika edo eimaste -3 nomizo.... opote pantou epano eistai.
an to paroume geografika gia na pame pio pano milame gia skandinabia....borio polo....Aglia...

:eek:



I poreia itan ksekathari nomizo. NOTIA pame...:lol:



Afisteta afta kurioi kai ksakthariste tis thesis sas. Pote na san perimoumene gia na sin-boltaroume???:beer: :evil:

ante...kanagies...:lol:

tifoefs
11/07/2008, 20:02
χμμμμ ... να σε φορτωσω τη μπατσινα ;;

Δε χωραει στο ΜΤ !!!

:bigcry: :bigcry: :cry:

lamoun
11/07/2008, 22:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
ετοιμαζω εκπολιτιστικη εκδρομη ν' αλλαξουμε ζαντολαστιχα σε κατι διανοουμενους κει σαπαν !

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Έτσι έτσι... :a01: :a01:

Το σκεφτόμουν να ανέβω μέχρι πάνω αλλά... :( ...απο του χρόνου! :)

tifoefs
12/07/2008, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Έτσι έτσι... :a01: :a01:

Το σκεφτόμουν να ανέβω μέχρι πάνω αλλά... :( ...απο του χρόνου! :)

Δε ξερεις τι χανεις !!

:rotflmao: :rotflmao:

tifoefs
13/07/2008, 10:35
13 και σημερααααα


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Krokodilos001
13/07/2008, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
χμμμμ ... να σε φορτωσω τη μπατσινα ;;

Δε χωραει στο ΜΤ !!!

:bigcry: :bigcry: :cry:

mpa?:confused: tha erthi i Maira?:lol:

tifoefs
16/07/2008, 01:08
Που ειναι ;

:look: :look: :look:

Κανενα εθελοντη για χαλαρη βολτα ρε κροκοδιλα .... παλι σα δυο ερημα και μοναχα σπουργιτια θα τρεχουμε !!!

Μη ξεχασεις ναχεις καμμια φαεινη ιδεα παλι να χασουμε το δρομο στο τελευταιο χιλιομετρο !!

ΘΑ ΣΕ ΒΑΛΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΘΑΛΑΜΗΠΟΛΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΣΚΑΛΑ !

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Krokodilos001
16/07/2008, 18:36
:mad: exasa mia diastrabrosi pano pou eixa parei fora...kai exeis na mou to kopanas :mad:

esi pou den exeis prolabei pote sou bapori? :evil: ti na sou po?


10 + simera

:lol:

tifoefs
16/07/2008, 23:52
Hup hup hurraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Brennerooooooooooo ερχουμαστε !!!

:beer: :beer: :beer:

Μπατσινες ετοιμαστε τα μπλοκακια με τα ερωτικα ραβασακια !!

:rotflmao: :rotflmao:

makis206
17/07/2008, 08:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Μπατσινες ετοιμαστε τα μπλοκακια με τα ερωτικα ραβασακια !!
:rotflmao: :rotflmao:

Nα σου παραγγείλω ένα για υπερβολική ταχύτητα και καγκουριές σε δημόσιο δρόμο ;

:rotflmao: :rotflmao:

lamoun
17/07/2008, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Nα σου παραγγείλω ένα για υπερβολική ταχύτητα και καγκουριές σε δημόσιο δρόμο ;:rotflmao: :rotflmao:

Τι είναι αυτά που λές.. ο εργολάβος δε κάνει τέτοια πράγματα... :nono:

tifoefs
17/07/2008, 15:52
πες τα χρυσοστομε που με εχουν στη μπουκα οι ζηλιαρηδες !

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

9 και σημερααααα


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Krokodilos001
17/07/2008, 19:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Nα σου παραγγείλω ένα για υπερβολική ταχύτητα και καγκουριές σε δημόσιο δρόμο ;

:rotflmao: :rotflmao:


me ti prosonta????

me to xomatourgiko

:lol: :lol:

tifoefs
17/07/2008, 21:22
Πεστα χρυσοστομε που παει ο παρακειμενος σου να με διαβαλλει !!

:D

Krokodilos001
20/07/2008, 22:17
O pios?:confused:

makis206
21/07/2008, 08:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Krokodilos001
O pios?:confused:

Και τι να κάνει λέει ;:look:

iLia
21/07/2008, 18:50
Τελικα εγω να ετοιμασω τον καναπε η να κανω την παπια?


:lol:

Krokodilos001
21/07/2008, 19:33
etimase mia papia ....gemisti :rotflmao:

iLia
22/07/2008, 00:08
Δεν εχει γαυρο φετος? :(

Krokodilos001
22/07/2008, 20:07
ti na sou po, ego apo podosfero den katexo
:lol:

tifoefs
22/07/2008, 22:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από iLia
Δεν εχει γαυρο φετος? :(

ΑΑΑΑΧ !! Αν θυμαται αυτη τη βραδυα ο κροκι εγω θα παω για εντουραδα με τη μπουλντοζα !

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Krokodilos001
22/07/2008, 23:04
thimame, thimame:evil:

thimame kai pos ksekinise:evil:

ante na se do entourada tora :evil: :lol:

tifoefs
23/07/2008, 00:34
Με τα 190αρια τα τρακτερωτα !!!

:a25: :a25: :a25: :a25:

lamoun
23/07/2008, 14:42
Για εμένα τα φέρνεις;;;
:bawl: :bawl: :bawl:

Με συγκίνησε ο κιερατάς! :blush:

tifoefs
23/07/2008, 15:55
:a49: :a49: :a49:

Krokodilos001
24/07/2008, 19:06
:beer:


sti teliki eftheia....
i mera kontebei
:sun:

alla telika kanenas den thelei na pame bolta

:bawl: