PDA

View Full Version : Mt-03 ----- Xt660x



mai_tai
30/10/2007, 23:35
ΠΕΔΕΣ-ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ...!ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΜΙΑΣ ΑΠΟ ΤΗΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΗΧΑΝΗΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΒΑΛΗΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΟΙΑ ΜΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ.ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΡΗΤΙΡΙΟ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΟΡΦΙΑ-ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΝΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ TEST RIDE ΠΡΙΝ ΚΛΕΙΣΕΙΣ...:confused:

dodos 900
31/10/2007, 00:29
Πάρε τηλέφωνο στην Μοτοδυναμική Α.Ε.Ε(2106293401)και ρώτησε σε ποιό μαγαζί μπορείς
να κάνεις test ride. :wave2:

sober
31/10/2007, 14:15
Αν το μονο κριτηριο ειναι η ομορφια να υπο8εσω οτι μιλας για το ΜΤ ετσι ???

:D

KaTaNaS
31/10/2007, 14:26
το ΜΤ ειναι πολυ πιο διασκεδαστικο... ορισμος του φαν μπαΪΚ

οδηγιεται σαν ΣΣ ή και σαν ΣΜ :D

sober
31/10/2007, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
το ΜΤ ειναι πολυ πιο διασκεδαστικο... ορισμος του φαν μπαΪΚ

οδηγιεται σαν ΣΣ ή και σαν ΣΜ :D


Ναι αλλα ειναι και καπως μικρουλι....και πολυ μαζεμενο...

Βρε Μα'ι' πες μας ΠΟΙΟ εχεις κλεισει????

:lol: :lol:

KaTaNaS
31/10/2007, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Ναι αλλα ειναι και καπως μικρουλι....και πολυ μαζεμενο...

εννοεις δεν γεμιζει το ματι;

sober
31/10/2007, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
εννοεις δεν γεμιζει το ματι;


Εννοω οτι κα8εσαι πανω του και προεξεχεις...και ειναι σα να καβαλας κουβαδακι...(ομορφο μεν ...αλλα μικρουλι...)

:winka:

KaTaNaS
31/10/2007, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
...και ειναι σα να καβαλας κουβαδακι...

:lol:

kosdros
31/10/2007, 15:13
MT-03 είναι ένα καταπληκτικό μηχανάκι!

+ Εξαιρετικό σχολείο για εισαγωγή στην sport οδήγηση.

+ Πολύ καλοστημένο

- Ελαφρώς κουραστικό στην πόλη

- Ακριβό

sober
31/10/2007, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από kosdros
MT-03 είναι ένα καταπληκτικό μηχανάκι!

+ Εξαιρετικό σχολείο για εισαγωγή στην sport οδήγηση.

+ Πολύ καλοστημένο

- Ελαφρώς κουραστικό στην πόλη

- Ακριβό

Δε διαφωνω κα8ολου με αυτα ... απλα νομιζω πως ειναι και σημαντικο να ''κουμπωνεις'' καλα πανω σε οποιοδηποτε μοτο καβαλας...(εξ ου και το παραπανω σχολιο μου περι κουβα..)

:wave2:

mai_tai
31/10/2007, 15:52
ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΜΤ-Ο3 ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΠΩΣ ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΚΑΜΩΜΕΝΟ-ΤΟ ΧΤ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ.....ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΘΕΣΗ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΤΟ ΜΤ-03 ΕΙΝΑΙ ΚΛΑΣΗΣ ΑΝΩΤΕΡΗ...-ΤΙ ΛΕΤΕ???

KaTaNaS
31/10/2007, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από mai_tai
ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΘΕΣΗ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΤΟ ΜΤ-03 ΕΙΝΑΙ ΚΛΑΣΗΣ ΑΝΩΤΕΡΗ...-ΤΙ ΛΕΤΕ???

ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ :wave2:

vthn
31/10/2007, 17:13
Νομίζω πως η σέλλα του MT είναι κλάσεις ανώτερη εάν θέλεις να έχεις συνεπιβάτη. Επίσης για ΜΤ δεν έχω ακούσει κάτι για σβησίματα. Καλή αγορά όποιο και αν επιλέξεις!

MikeG
31/10/2007, 18:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από vthn
Νομίζω πως η σέλλα του MT είναι κλάσεις ανώτερη εάν θέλεις να έχεις συνεπιβάτη. Επίσης για ΜΤ δεν έχω ακούσει κάτι για σβησίματα. Καλή αγορά όποιο και αν επιλέξεις!

Η σέλα του MT είναι κλάσεις ανώτερη αν θες συνεπιβάτη....?:confused: :confused: :confused: :cry: :cry: :alien: :wacko:

EVI
31/10/2007, 19:15
to mt-03 εχει το μοτερ του ΧΤ αλλα κοντογραναζωμενο δλδ πιο γεματες χαμηλομεσαιες και πολλα και ωραια εξτρα (παιζει και η βερσιον με τα ανθρακωνηματα ) και ειναι ενα φρεσκο οπτικα μηχανακι που δε πηξαμε να το βλεπουμε περαν του δεοντος διασκεδαστικο εγω αυτο θα επαιρνα :beer:

sober
31/10/2007, 19:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από mai_tai
ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΜΤ-Ο3 ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΠΩΣ ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΚΑΜΩΜΕΝΟ-ΤΟ ΧΤ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ.....ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΘΕΣΗ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΤΟ ΜΤ-03 ΕΙΝΑΙ ΚΛΑΣΗΣ ΑΝΩΤΕΡΗ...-ΤΙ ΛΕΤΕ???

Το ΧΤΧ δεν ειναι ασχημο και μπορω να πω πως αν ΔΕΝ ειναι πορτοκαλι ειναι αρκετα ωραιο και ''μαχιμο''... :winka: :lol: Αυτο οσον αφορα στην εμφανιση και μονο...

Οσον αφορα στον συνεπιβατη νομιζω πως στο ΧΤ ειναι καλυτερα γιατι στο ΜΤ 8α σκυβει πιο πολυ και ποιος ακουει μετα παραπονα οτι ποναει η μεση??ε??

Πιστευω γενικοτερα μεσα στην πολη το ΧΤ ειναι πιο ευελικτο...καβαλας και πιο ανετα κανα πεζοδρομιο ..

Το ΜΤ δεν 8α μπορεις ευκολα να το δωσεις....γενικως ειναι ενα μοντελο ελαφρως παρεξηγημενο (δεν ξερω γιατι...και απορω..) ....:winka:

Αυτααααα....
:wave2:

vthn
31/10/2007, 21:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Η σέλα του MT είναι κλάσεις ανώτερη αν θες συνεπιβάτη....?:confused: :confused: :confused: :cry: :cry: :alien: :wacko:

Για να εξηγήσω τι εννοώ: η σέλλα στο δικό μου είναι σαν του xt (μονοκόματη, χωρίς ξεχωριστή θέση για συνεπιβάτη). Όταν οδηγώ μόνος κάθομαι αρκετά πίσω (1.88, 96 κιλά). Έχω βάλει και μπαγαζιέρα για κράνος και σχετικά. Όταν έχω συνεπιβάτη, αναγκάζομαι να καθήσω αρκετά πιο μπροστά απ ότι όταν είμαι μόνος μου, οπότε δεν αισθάνομαι καθόλου άνετα. Αν μάλιστα ο υποψήφιος συνεπιβάτης έχει τις ίδιες διαστάσεις με εμένα δεν το επιχειρώ καθόλου. Στο ΜΤ κάθεσαι στο ίδιο σημείο είτε έχεις είτε δεν έχεις συνεπιβάτη, οπότε δεν έχεις τέτοια προβλήματα..

MikeG
31/10/2007, 21:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από vthn
Για να εξηγήσω τι εννοώ: η σέλλα στο δικό μου είναι σαν του xt (μονοκόματη, χωρίς ξεχωριστή θέση για συνεπιβάτη). Όταν οδηγώ μόνος κάθομαι αρκετά πίσω (1.88, 96 κιλά). Έχω βάλει και μπαγαζιέρα για κράνος και σχετικά. Όταν έχω συνεπιβάτη, αναγκάζομαι να καθήσω αρκετά πιο μπροστά απ ότι όταν είμαι μόνος μου, οπότε δεν αισθάνομαι καθόλου άνετα. Αν μάλιστα ο υποψήφιος συνεπιβάτης έχει τις ίδιες διαστάσεις με εμένα δεν το επιχειρώ καθόλου. Στο ΜΤ κάθεσαι στο ίδιο σημείο είτε έχεις είτε δεν έχεις συνεπιβάτη, οπότε δεν έχεις τέτοια προβλήματα..

Συγνώμη αλλά έχεις δει από κοντά τη μηχανή που λέμε? Ο χώρος είναι ίσα ίσα για να κάτσει μια λιλιπούτεια γκομενίτσα.. :wave2:

vthn
31/10/2007, 21:24
Είχα δει τη μηχανή όταν πήγα τη δικιά μου για service στην τοπική αντιπροσωπεία της yamaha. Δεν πρόσεξα πως κάθεται ο συνεπιβάτης αλλά μόνο ότι ο οδηγός κάθεται πάντα στο ίδιο σημείο άσχετα αν κουβαλάει άλλον ή όχι.. :beer:

mai_tai
31/10/2007, 21:41
ΠΡΙΝ ΒΑΛΩ ΤΟ THREAD...EIMOYN ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΟΣ-ΜΕ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΑΤΕ ΚΑΠΩΣ(ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ)ΕΚΛΕΙΣΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΗΝ ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ ΓΙΑ TEST RIDE-ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ

devil's animal
01/11/2007, 16:36
μονο απο θεμα "πολυκυκλοφοριας" εγω θα επαιρνα το ΜΤ!
κυκλοφορουν χιλιαδες ΧΤΧ και XTR εκει εξω.

βεβαια αυτη ειναι η δικη μου γνωμη που δεν μου αρεσει να βλεπω το μηχανακι μου σε χιλιες δυο κοπιες στο δρομο με διαφορες παραλλαγες!

εσυ μπορει να γουσταρεις....

περι ορεξεως παντως...
:wave2: