PDA

View Full Version : Ερωτηση Για Fmf



ctpanoramix
30/10/2003, 11:31
H EΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ. ΜΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΣΕ 3 ΜΠΛΟΚΑ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΝΑ ΜΟΥ ΠΗΡΑΝ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΓΙΑ ΗΧΟΡΥΠΑΝΣΗ. ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΣΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΙΑΣΤΩ....
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ FMF ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΘΟΡΥΒΟΥ ? ΚΑΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕ ΣΤΑΘΜΗ ΣΤΑ 93db. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ?
ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΤΤ 600 '97 BELGARDA.
ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ CRD ΣΑΝ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ.
Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΜΟΥ, ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ARROW H REMUS ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑΤΡΟΠΕΣ ΣΤΑ ΚΑΡΜΠΙΡΑΤΕΡ.
ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΤΙ?
ΘΑ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ..........
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Julius
30/10/2003, 11:52
Oles oi markes vgazoun eksatmiseis entos orion thorivou

Etsi kai alios oti kai na valeis tha thelei rithisma to karmpirater sou ean einai ftiagmeno na doulevei gia thn anoikth pou exei tora to TT sou.

Enalaktikes: Remus, Arrow, LeoVinchi, CRD, FMF

Apla epelekse mia pou sou aresei aisthitika gia thn motosykleta sou kai einai konta sta xrimata pou diatheteis.

SeNNinhA
30/10/2003, 12:15
ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΕΚΑΝΑΝ
και συγνώμη αλλά δεν σε λυπάμαι καθόλου

Κάθε φορά που περνά κάποιος και με ξεκουφαίνει με τις ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ (όχι απλά να κάνει παραπάνω θόρυβο) θορυβώδεις εξατμίσεις του μου έρχεται να του βάλω την εξάτμιση στον κόλο

ΑΕΙ σιχτίρ.....

ctpanoramix
30/10/2003, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από ayrtonf1
ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΕΚΑΝΑΝ
και συγνώμη αλλά δεν σε λυπάμαι καθόλου

Κάθε φορά που περνά κάποιος και με ξεκουφαίνει με τις ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ (όχι απλά να κάνει παραπάνω θόρυβο) θορυβώδεις εξατμίσεις του μου έρχεται να του βάλω την εξάτμιση στον κόλο

ΑΕΙ σιχτίρ.....

Ωραιος τρόπος. Δεν σκέφτηκες όμως ότι μπορει να μην ήταν επιλογή μου να ξεκουφαίνω τον κοσμάκη, αλλά καθώς τη μοτό μου δεν την έχω και πολύ καιρό μπορεί να μην είχα καταφέρει να μαζέψω τα λεφτά που κάνει μια καινούργια εξατμιση που δεν είναι και λίγα...... Χωρίς να αναφέρω τα έξοδα που μπορεί να έχει ένα μεταχειρισμένο μηχανάκι όταν το πρωτο αγοράζεις

Αυτά

stefanos
30/10/2003, 14:12
έχω μια πολύ καλή ιδέα.
Οποιος ενοχλείται απο τις εξατμήσεις των άλλων
να πάει να βάλει και αυτός μια για να πάρει το αίμα του
πίσω.
Εδω δεν είναι χωριό ειναι πόλη και δεν υπάρχει ανθρώπινη πόλη στον πλανήτη.
Δεν έχουμε και μεις το δικαίωμα να κάνουμε λίγο θορυβο?

SeNNinhA
30/10/2003, 15:51
Sorry ctpanoramix :rolleyes: :rolleyes:

Σε αυτή την περίπτωση πάω πάσο. Αναφερόμουνα σε όποιον είναι επιλογή του να αλλάξει σε κάτι τόσο θορυβώδες.


Stefanos...
δεν θα σε πετύχω πουθενά να κλάνεις από την εξάτμισή σου? που θα μου πας....

stefanos
30/10/2003, 21:08
Που δεν υπάρχει εξατμησούλα για την μπαχατελίτσα σου.
Δοκίμασε κανα τρυπάνι.
Αλήθεια η μια μόνο για μόστρα είναι ε?
Honda RULES.

Εκτός πλάκας τώρα αμφιβάλω αν υπάρχει aftermarket εξάτμηση
που να μην είναι προκλητική για τους μπάτσους που ελέγχουν περισσότερο οπτικά.

SeNNinhA
30/10/2003, 23:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Που δεν υπάρχει εξατμησούλα για την μπαχατελίτσα σου.
Δοκίμασε κανα τρυπάνι.
Αλήθεια η μια μόνο για μόστρα είναι ε?
Honda RULES.

Τι λές βρε ΚΕΦΤΕ?

Για κάνε μια βόλτα πχ από την REMUS και ρώτα. Και όχι, η δεύτερη δεν είναι για μόστρα. Είναι κανονικό τελικό.

Απλά εμείς δεν χρειάζεται να κάνουμε θόρυβο για να ξεχωρίζουμε. Τα κεφάλια γυρίζουν και μας χαζεύουν μόλις περναμε χωρίς άλλη αιτία. :p :p :p :p :p

ctpanoramix
03/11/2003, 10:57
parepiptontos elpizw na min eisai kai esu sto pososto pou ne men leei ''ai sixtir'' xwris na kserei ti simainei omws. egw otan 8elo na pw kati to lew sta ellinika pantws kai oxi sta tourkika........

ctpanoramix
04/11/2003, 15:32
pali kala pou ston epanelegxo twn db den exei na kanei tipota i troxaia. kai autous tous nomous ti tous vgazoun afou oute oi idioi den tous tiroun ? poia 92db orio stis 4875rpm ? auto pou katalava egw einai oti den tous peirakse o 8oruvos ........ apla erxontai ta xristougenna. opoios katalave katalave !!!!!!!

i fmf pou evala mia xara, to mixanaki petaei kai den kanei upervoliko 8oruvo (oxi oti einai kai nomimo omws) 8a dixei i istoria.

stefanos
04/11/2003, 15:52
αυτή με τα δισκάκια ?Για λέγε και λεπτομέριες απο τον έλεγχο.
Τι παίζει, πως περνάμε, είναι αυστηροί ?γιατί βλέπω να γίνονται πολλά τα κρούσματα με τον θόρυβο.
Το 92 το γράφει η αδεια?
Γιατι εμένα λέει 101.

ctpanoramix
04/11/2003, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
αυτή με τα δισκάκια ?Για λέγε και λεπτομέριες απο τον έλεγχο.
Τι παίζει, πως περνάμε, είναι αυστηροί ?γιατί βλέπω να γίνονται πολλά τα κρούσματα με τον θόρυβο.
Το 92 το γράφει η αδεια?
Γιατι εμένα λέει 101.

to 92 ontos to grafei i adeia. upo8etw oti einai analoga me ta kuvika poy kavalas...
i exatmisi einai i fmf Q opws quiet me 93db apo ton kataskeuasti tis. den xreiastike ri8mismata kai na sou pw oti to TT douleuei kalutera apo prin!
oson afora ton epanelgxo ginete apo to ΥΠΕΧΟΔΕ stin patision 174 kai den exei kamia sxesi me auta pou leei o nomos. einai arketa xalara ta pragmata. sigekrimena sti dikia mou periptosi pou eixa 22db ipervasi sumfona me tin troxaia den metrisane kan stis poses strofes vgazei osa vgazei . to lew etsi giati kaneis den mou eipe posa db vgazei i kainourgia exatmisi kai oson afora tis strofes, 2 gazies stin tixi itan arketes gia ton "metriti". Na pros8esw oti sta 10 lepta pou imoyna ekei ir8e arketos kosmos me oti ki an simainei auto...

prosoxi sta fortigakia kai makria apo tin omonia