PDA

View Full Version : Husaberg Fs650!!??!!



xt-free-ride
26/10/2004, 20:39
ΚΑΛΗΣΠΕΡΙΖΩ όλα τα μέλη του MOTO!!:beer: Αν και άργησα στελνω το πρώτο μου μήνυμα διότι χρειάζομαι βοήθεια.
:confused: Για να μη σας κουράζω άλλο μπαίνω κατευθείαν στο θέμα. HUSABERG FS650?!?
Έχω ενα ΧΤ 600 εδώ και δύο χρόνια, είμαι αρκετά ικανοποιημένος αλλά ένα ΧΤ ΜΕΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΧΤ και πιστεύω πως ήρθε η ώρα να αλλάξω μοτο. Η μοτοσυκλέτα την οποία πραγματικά έχω πραγματικά έχω ερωτευθεί από όλες τις απόψεις είναι το FS650.
Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι τη συγκεκριμένη μοτο την έχω δει στο δρόμο μόνο παρκαρισμένη και μόνο μία φορά σε αντίθεση με ΚΤΜ(ΕΧC) oπου έχω δει αρκετά..
PLEASE HELP?!? AΞΙΖΕΙ??
THANKS προκαταβολικά για πιθανές απαντήσεις....:smokin:

GST
26/10/2004, 23:32
το συγκεκριμενο ειναι οπλο πολεμικο φοβερο γκαζι ....ομωσ μηχανη που κατασκευαστηκε για πιστα και μονο ασχετα αν για εμπορικους λογους εβαλε πολιτικο κουστουμι και κυκλοφορει στους δρομους ......σε σχεσει με το χτ ειναι οτομπιανκι με φεραρι ........τωρα για αξιοπιστια δεν ειναι και οτι καλυτερο με πολυ συχνα σερβις και αρκετα ψιλη τιμη.........νομιζω οτι μηχανη σαν αυτη την χαιρεσε μονο μεσα στη πιστα ,,φοβερη συμπιεση ,,ασε μην σου κολησει σε καμια εθνικη:lol: ....αν οντως θελεισ να στραφεισ σε ευρωπαικη αγορα μονοκυλινδρου σε αυτη τη κατηγορια θα σου προτεινα πρωτα το κτμ 640σμ η δουκα
και μετα χουσβαρνα ....αυτα απο μενα σιγουρα υπαρχουν εδω και πιο ειδικοι απο μενα στο θεμα:ninja:

xt-free-ride
27/10/2004, 00:56
Αυτό που θέλω να αποκτήσω είναι ένα μονοκύλινδρο supermoto
το οποίο να είναι: πολυ δυνατό, καλά στημένο(για να το βάζω και σε πίστα), όμορφο, αξιόπιστο(δε μπορούμε να τα έχουμε και όλα) και να μην είναι πορτοκαλί<:eyepop: >!
Ταξιδάκια δε σκέφτομαι να κάνω με το μηχανάκι, μόνο πόλη και πίστα.;)

n1k3man
27/10/2004, 01:48
file an exeis ta lefta kai ta kotsia na tin kavaliseis orma..

einai 8HRIO ANHMERO

ontws 8elei poli suntirisi alla an exeis xrima.. who cares..

pare na xeis!

:eek:


5758

DUKASII
27/10/2004, 09:09
θα σου πω να πας και να πάρεις ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ ΚΑΙ ΚΑΙ ΜΗ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...

ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΑ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΠΟΥ ΘΕΣ!
ΠΟΛΗ ΚΑΙ ΠΙΣΤΑ!


ΕΧΕ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ..ΟΤΙ ...ΘΕΛΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΦΙΛΕ!!


]:beer: :beer:

Μικρή Λουλού
27/10/2004, 09:11
ΤΟ ΘΕΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΩΡΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ,,,
ΑΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΛΑ ΤΟΥΣ (ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝ) ΩΡΟΜΕΤΡΟ...
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙΣ ΑΠΛΑ,ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΘΑΡΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ..!!
ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΠΟΥ ΤΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΧΤ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΤΗΡΕΙ,ΜΙΑΣ ΚΑΙ "ΟΛΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ..."
ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ,ΑΝ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΕ ΠΙΣΤΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ..

Julius
27/10/2004, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από xt-free-ride
Αυτό που θέλω να αποκτήσω είναι ένα μονοκύλινδρο supermoto
το οποίο να είναι: πολυ δυνατό, καλά στημένο(για να το βάζω και σε πίστα), όμορφο, αξιόπιστο(δε μπορούμε να τα έχουμε και όλα) και να μην είναι πορτοκαλί<:eyepop: >!
Ταξιδάκια δε σκέφτομαι να κάνω με το μηχανάκι, μόνο πόλη και πίστα.;)

Pista : Poly dynath motosykleta, einai pistoli sta xeria enos empirou odigou mesa sthn pista, enan neo den tha ton vohthisei idietera kai tha ton kourazei poly eykola, tha xriasteis ypomonh kai proponish gia na eksikiotheis kai na veltioseis texnikh

Dromos : to pexnidi toy indianou, poly kalh fash alla DEN einai motosykleta kathimerinhs xrishs. anavei sthn kinish, den mporeis na pas pouthena paraekso me deytero atomo pou den einai anektiko kai me antoxes se kradasmous sela klp klp klp

Synthrhsh : thelei storgh kai poly kalh synthrhsh, kala ladia, syxnes allages, syxno rythmisma valvidon, kai genikotera oxi tsigounies.

Se genikes grammes (kai ean eisai indianos) tha xarese kathe deyterolepto pou tha eisai epano tis alla tha gineis kolitos toy synergia.

ean skopeveis na emplakeis me agones parto kai pare kai ena scooter na kykloforeis sthn athina gia na mhn thn fortoneis xiliometra, ean apla theleis na mpeneis pista gia xavale kai den se endiaferoune xronometra klp, protimise kati poio symvatiko px KTM 640sm

ean sou thn exei dosei oposdipote gia mh symvatikh motosykleta antiproteino kainourgio WRF450 kai metatroph SM

xt-free-ride
27/10/2004, 12:10
Όχι, για ΚΤΜ ούτε κουβέντα.:nono: Έχω πάθει πλέον ανοσία στα πορτοκαλί ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ.


5763

xt-free-ride
27/10/2004, 12:12
ΑΥΤΟ ΝΑΙ!!! ΔΙΝΕΙ ΑΛΛΟ ΧΡΩΜΑ ΣΤΗ ΖΩΗ:beer:


5764

xt-free-ride
27/10/2004, 18:06
Έχει κι άλλο.....


5789

Dodok edessa
28/10/2004, 17:28
ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ ,ΙΣΧΥΡΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ,ΦΡΕΝΟΥΚΛΕΣ, ΜΑΓΙΚΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ,ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΟΙΟ ΑΚΡΙΒΟ ΚΑΙ ΕΞΩΤΙΚΟ ΣΤΟ ΚΟΡΜΑΚΙ ΤΗΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ FE 400 2000 ,META ΑΠΟ ΤΡΕΙΣΗΜΙΣΙ ΧΡΟΝΙΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑΣ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΝΤΕΛΩΣ.
ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ ΘΕΛΕΙ ΜΙΑ ΦΛΑΝΤΣΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΨΙΛΟΛΟΓΙΑ .ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ. ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. Η ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΗΣ HUSABERG ΕΧΕΙ ΞΕΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΣΑΝ 1994-95-96.
ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ .ΑΝ ΣΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΛΙΚ ΠΑΡΤΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ
:wave2: :wave2:

George-3-
30/10/2004, 13:20
Η μηχανη ειναι απο αλλο πλανητη. Οσο για την θεση οδηγησης επισης απο αλλο πλανητη. Ομως δεν παυει να ειναι ενα πολεμικο εργαλειο. Το διακοπτακι των φλας θελει καθε τοσο αλλαγμα, κολλαει. Θα σταματας στα φαναρια και θα το σβηνεις αφου βραζει και δεν εχει βεντιλατερ...Οι βιδες θα θελουν καθε δυο μερες σφιξιμο. Καταναλωση προσεχε η διαφορα απο το να πηγαινεις νορμαλ και ΨΙΛΟτεζα ειναι τεραστια. Ενα φιλαρακι που εχει Bergos εχει μεινει 2-3 φορες απο βενζινη αφου δεν υπολογισε σωστα. Ενα αλλο ειναι οτι μερικοι θελουν πιο πολυ Δουκες/ΚΤΜ γιατι πλεον αν εχεις ΚΤΜ εισαι γνωστης. Κριμα γιατι ετσι οσοι γνωστες πηραν ΚΤΜ επεσαν στο ιδιο τσουβαλι. Επεισης προεξε τα πισω πατακια για δικαβαλο μετα απο 10-15 φορες που θα παρεις ατομο θα χτυπαει το δεξι στην αλυσιδα. Φρενα οποτε λιωνει στα φρενα κοπανω το κεφαλι μου στο κρανος του:bawl: οσο και αντισταση να βαλω. Το Force δεν ξερω τι παραπανω εχει εκτος απο Ευρω. Με τα ιδια λεφτα παιρνεις και αλλες μηχανες και εχεις το κεφαλι σου ησυχο. Αν εχεις τρελη ταυλα με το μηχανακι παρτο μην το μετανειωσεις. Αν το γουσταρεις απλα δεν αξιζει. Και κατι αλλο για να σε πορωσω το κλασσικο μπερδεμα που κανουν οι περισσοτερες μηχανες οταν ανοιγεις το γκαζι αντικατεισταται απο τρελη επιταχυνση (μερικες φορες υπουλη) ή στις μικρες ταχυτητες σουζα οποτυε θελει εξικιωση.

Τωρα στην εθνικη το βλεπω πολυ απιθανο να κολλησει.

Ελπιζω να βοηθησα.

George-3-
30/10/2004, 13:22
Α και οσο αναφορα τα λαδια θα νομιζεις οτι αγορασες διχρονο