PDA

View Full Version : Μία παράκληση...



project.breeze
01/11/2007, 23:19
Θα παρακαλούσα όποιον συμφορουμίτη έχει υλικό για εργασία με θέμα:"Κινητήρες diesel με έμφαση στον βαθμό απόδοσης" σε ψηφιακή μορφή να μου γράψει εδώ ώστε να του δώσω το e-mail μου να μου το στείλει.Ευχαριστώ εκ των προτέρων:wave2:

project.breeze
01/11/2007, 23:45
Όταν λέω υλικό εννοώ τα πάντα που μπορούν να φανούν χρήσιμα.Διαγράμματα,εικόνες,πίνακες κτλ:wave2:

Akatanomastos
02/11/2007, 00:00
kale afto to oraio agori esi eisai?:D




hi5 exoume ginei edo mesa:alien:

project.breeze
02/11/2007, 00:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
kale afto to oraio agori esi eisai?:D




hi5 exoume ginei edo mesa:alien:



Έβαλα την φωτογραφία μου μπας και με καλέσει η Jessica για ποτό:blush:

Akatanomastos
02/11/2007, 00:03
na to ksexaseis afto, to
jessikoukoulinakaki mou einai DIKO mou..
ante mi valo kamia foto dikia mou kai pigainete gia tsagia vradiatika, pou fernei kai katourima:lol:

project.breeze
02/11/2007, 00:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
na to ksexaseis afto, to
jessikoukoulinakaki mou einai DIKO mou..
ante mi valo kamia foto dikia mou kai pigainete gia tsagia vradiatika, pou fernei kai katourima:lol:






Σε καλώ σε μονομαχία την αυγή στην πλατεία.Το θέμα πρέπει να λυθεί μια για πάντα.Ο νικητής παίρνει την καρδία της Jessica...






























...και το VFR:rotflmao:

Akatanomastos
02/11/2007, 00:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Σε καλώ σε μονομαχία την αυγή στην πλατεία.



apokleiete, den ksereis ti epathe o sinadelfos Galois? (o theos na me kanei sinadelfo)


ego leo, na min tsakonomaste metaksi mas, na vroume 2 alla gomenakia kai na pame gia spasimo sti Bara pou doulevei I jessika.
:lol: :lol: :lol:

project.breeze
02/11/2007, 00:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
apokleiete, den ksereis ti epathe o sinadelfos Galois? (o theos na me kanei sinadelfo)


ego leo, na min tsakonomaste metaksi mas, na vroume 2 alla gomenakia kai na pame gia spasimo sti Bara pou doulevei I jessika.
:lol: :lol: :lol:





Σωστός...Πού θα τα βρούμε είναι το θέμα;Λες να μας κάνουν καμμιά εξυπηρέτηση τα κορίτσια του forum και να μας ανεχτούν για συνοδούς;

xampos
02/11/2007, 00:11
παλικαρια, η Τζεσικα ειναι ηδη μαζι μου μην ελπιζεται, καληνυχτα :cool: :cool:

Akatanomastos
02/11/2007, 00:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Σωστός...Πού θα τα βρούμε είναι το θέμα;Λες να μας κάνουν καμμιά εξυπηρέτηση τα κορίτσια του forum και να μας ανεχτούν για συνοδούς;

loipon, exo 2 ksaderfes gomenares, alla mallon kai apo aftes tha fao xilopita:bigcry: :bigcry:


apo to forum OXI, emeis theloume kirile gomenes, oxi me kranoi dermatina kai tetoies aidies:lol: :lol: :evil: :smokin:

project.breeze
02/11/2007, 00:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
παλικαρια, η Τζεσικα ειναι ηδη μαζι μου μην ελπιζεται, καληνυχτα :cool: :cool:




Η κοπέλα γουστάρει Honda ρε,δεν έχεις καμμία τύχη:smokin:

SUPERMARIO
02/11/2007, 00:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Σωστός...Πού θα τα βρούμε είναι το θέμα;Λες να μας κάνουν καμμιά εξυπηρέτηση τα κορίτσια του forum και να μας ανεχτούν για συνοδούς;







καλα εσυ για σημειωσεις δεν εψαχνες;;;

οχι οτι εχω αλλα ετσι για να μην ξεχνιομαστε:D

Akatanomastos
02/11/2007, 00:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
παλικαρια, η Τζεσικα ειναι ηδη μαζι μου μην ελπιζεται, καληνυχτα :cool: :cool:

maga gia na min xalasoume tis kardies mas, tha eisai o telefteos pou <<xoraei>> stin parea.. tixeros eisoun..

apo do kai pera den dexomaste kanenan..

Akatanomastos
02/11/2007, 00:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από SUPERMARIO
καλα εσυ για σημειωσεις δεν εψαχνες;;;

οχι οτι εχω αλλα ετσι για να μην ξεχνιομαστε:D


:lol: :lol: :lol:

ton paraserno ston lakko tis akolasias..

:rotflmao:

project.breeze
02/11/2007, 00:26
Ναι ρε παιδιά,τίποτα σημειώσεις δεν παίζουν;Ψάξτε να βρείτε και μου τις δίνετε στο μπαρ της Jessica:bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

Band(age)it
02/11/2007, 00:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Ναι ρε παιδιά,τίποτα σημειώσεις δεν παίζουν;Ψάξτε να βρείτε και μου τις δίνετε στο μπαρ της Jessica:bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

Λυσσα κακια με την Τζεσικα πια :yuck:
Αντε καληνυχτα :wave2:

Akatanomastos
02/11/2007, 00:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Ναι ρε παιδιά,τίποτα σημειώσεις δεν παίζουν;Ψάξτε να βρείτε και μου τις δίνετε στο μπαρ της Jessica:bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

exo liosei,

mexri na pei o Super Mario gia tis simioseis eixa ksexasei pantelos to arxiko thema :lol: :lol: :lol:

eixa parasirthei ston kikeona tou spamming:lol: :lol:

project.breeze
02/11/2007, 00:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Band(age)it
Λυσσα κακια με την Τζεσικα πια :yuck:
Αντε καληνυχτα :wave2:




Καληνύχτα:wave2:

SUPERMARIO
02/11/2007, 00:38
τους μλκ:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

SUPERMARIO
02/11/2007, 00:43
ρε akatanomaste τωρα που τους εστειλες ολους για υπνο και εχεις τα "κονε" κανονισε μαζι μου με την jessika και ο ωραιοτερος ας την παρει.



στελνω και μια φωτογραφια μου...


110867

Akatanomastos
02/11/2007, 00:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από SUPERMARIO
ρε akatanomaste τωρα που τους εστειλες ολους για υπνο και εχεις τα "κονε" κανονισε μαζι μου με την jessika και ο ωραιοτερος ας την παρει.
στελνω και μια φωτογραφια μου...

figan oloi? sigoura?

oraia,

poio prin eipa oti kleisame triada, kai den xoraei allos, alla apo ti vlepo, esena sigoura kapou tha se xoresoume!!!

:lol: :lol: :lol:

alla re paidaki mou, koitakse kai si ligo na soulopotheis, na rikseis ena ksirismataki, na valeis kana rouxalaki tis prokopis, min to tromaksoume to koritsi:lol: :lol: :lol:

kai PROSOXI mi fereis ton filo sou!!!


to ksereis to anekdoto me ton nano pou paei sto bar tis jessika kai zitaei mia mpira?

SUPERMARIO
02/11/2007, 00:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
figan oloi? sigoura?

oraia,

poio prin eipa oti kleisame triada, kai den xoraei allos, alla apo ti vlepo, esena sigoura kapou tha se xoresoume!!!

:lol: :lol: :lol:

alla re paidaki mou, koitakse kai si ligo na soulopotheis, na rikseis ena ksirismataki, na valeis kana rouxalaki tis prokopis, min to tromaksoume to koritsi:lol: :lol: :lol:

kai PROSOXI mi fereis ton filo sou!!!


to ksereis to anekdoto me ton nano pou paei sto bar tis jessika kai zitaei mia mpira?






ρε δεν ειμαι ο κοντος...το ομορφοπαιδο ειμαι ο ψηλος διπλα του.:D


αλλα για πες και το ανεκδοτο

Akatanomastos
02/11/2007, 01:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από SUPERMARIO
ρε δεν ειμαι ο κοντος...το ομορφοπαιδο ειμαι ο ψηλος διπλα του.:D


aaaaaaaaaaa

pesto etsi..
kai anisixa pos tha se parousiasoume stin kopela
tora ola ok:lol: :lol: :lol:

re to anekdoto einai interaction
thelei na vlepeis afton pou to leei..
sto bar tis jess tha sto po..

loipon prepei na pao na diavaso ligo tora na koimitho se kamia ora san anthropas..

nixta..:wave2:

SUPERMARIO
02/11/2007, 01:10
goodnight:ZZZ: :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

OldMan
02/11/2007, 13:07
Για πεστε μΕ κάτι ρε γλυκοτσούτσουνοι ...

Η Jessica κάνει εργασία με θέμα:"Κινητήρες diesel με έμφαση στον βαθμό απόδοσης" ??? :confused:

dirtbird
02/11/2007, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Για πεστε μΕ κάτι ρε γλυκοτσούτσουνοι ...

Η Jessica κάνει εργασία με θέμα:"Κινητήρες diesel με έμφαση στον βαθμό απόδοσης" ??? :confused:

Άσε που το θέμα έτσι κι αλλιώς πάσχει εν τη γενέσει:winka:
(δλδ. υπάρχουν και άλλοι με έμφαση στο να ΜΗΝ αποδίδουν?:confused: :confused: ).

project.breeze
02/11/2007, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Άσε που το θέμα έτσι κι αλλιώς πάσχει εν τη γενέσει:winka:
(δλδ. υπάρχουν και άλλοι με έμφαση στο να ΜΗΝ αποδίδουν?:confused: :confused: ).




Δεν το κατάλαβες καλά.Το θέμα είναι diesel κινητήρες και στην εργασία μου θα πρέπει να δώσω έμφαση στον βαθμό απόδοσής τους,όχι να γράψω για κινητήρες που έχουνε έμφαση στον βαθμό απόδοσης.Δεν έχει και την σωστότερη διατύπωση το θέμα αλλά έτσι μου το έδωσε ο καθηγητής:rolleyes:

T-REX
02/11/2007, 20:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Θα παρακαλούσα όποιον συμφορουμίτη έχει υλικό για εργασία με θέμα:"Κινητήρες diesel με έμφαση στον βαθμό απόδοσης" σε ψηφιακή μορφή να μου γράψει εδώ ώστε να του δώσω το e-mail μου να μου το στείλει.Ευχαριστώ εκ των προτέρων:wave2:

Πες μου οτι ξέρεις Αγγλικά ...αυτό πες μου μόνο τελος
:lol: :lol:
Αν ξέρεις κάτι υπάρχει σε ebook που μάλλον θα βοηθήσει αλλά είναι 50κάτι MB
Αν δεν βρούμε τρόπο να σου το στείλω σου δίνω το Link και το κατεβάζεις

T-REX
02/11/2007, 20:39
Α ξέχασα είναι σε PDF και είναι αρκετά προχωρημένο νομίζω (μαθηματικά -καμπύλες κτλ)
:beer:

Akatanomastos
03/11/2007, 01:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Για πεστε μΕ κάτι ρε γλυκοτσούτσουνοι ...

Η Jessica κάνει εργασία με θέμα:"Κινητήρες diesel με έμφαση στον βαθμό απόδοσης" ??? :confused:

i jessika apo ti fenete kanei ta panta, se mia ergasia tou kolou tha kolisei?
oso gia apodosi perimenete mexri to savato na doume..

tzesika123
03/11/2007, 06:35
xaxaxaaxaxa ti vlepo exo thaymastes?

OldMan
03/11/2007, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από tzesika123
xaxaxaaxaxa ti vlepo exo thaymastes?
apo kathara iatriko endiaferon ... :wave2:

project.breeze
04/11/2007, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από T-REX
Πες μου οτι ξέρεις Αγγλικά ...αυτό πες μου μόνο τελος
:lol: :lol:
Αν ξέρεις κάτι υπάρχει σε ebook που μάλλον θα βοηθήσει αλλά είναι 50κάτι MB
Αν δεν βρούμε τρόπο να σου το στείλω σου δίνω το Link και το κατεβάζεις




Έχω proficiency T-REX οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.Οποτε μπορέσεις στείλτο μου ή δώσε μου το Link και το κατεβάζω.Ευχαριστώ για την βοήθεια:wave2:








Υ.Γ Κατά την αναζήτηση πληροφοριών έπεσα πάνω σε μία πολύ ενδιαφέρουσα σελίδα και θα ήθελα να την μοιραστώ μαζί σας.Έχει σαν θέμα τον ισχυρότερο κινητήρα Diesel που έχει κατασκευαστεί ποτέ.Είναι ο Wartsila-Sulzer RTA96-C και είναι ένας δίχρονος,turbocharged κινητήρας κατασκευασμένος να κινεί καράβια.Βγαίνει σε εκδόσεις από 6 μέχρι 14 κυλίνδρους με τον τελευταίο να αποδίδει 108.902 άλογα στις 102rpm :eyepop: Για ρίξτε μια ματιά (http://people.bath.ac.uk/ccsshb/12cyl/)

Akatanomastos
04/11/2007, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από tzesika123
xaxaxaaxaxa ti vlepo exo thaymastes?

koritsara mou, mou fenete pos den exeis katalavei kati

kovoume fleves gia parti sou.

TELLLOS

trigger
04/11/2007, 22:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Κατά την αναζήτηση πληροφοριών έπεσα πάνω σε μία πολύ ενδιαφέρουσα σελίδα και θα ήθελα να την μοιραστώ μαζί σας.Έχει σαν θέμα τον ισχυρότερο κινητήρα Diesel που έχει κατασκευαστεί ποτέ.Είναι ο Wartsila-Sulzer RTA96-C και είναι ένας δίχρονος,turbocharged κινητήρας κατασκευασμένος να κινεί καράβια.Βγαίνει σε εκδόσεις από 6 μέχρι 14 κυλίνδρους με τον τελευταίο να αποδίδει 108.902 άλογα στις 102rpm :eyepop: Για ρίξτε μια ματιά (http://people.bath.ac.uk/ccsshb/12cyl/)

...την ονόμασαν "long stroke" λόγω της μεγάλης διαδρομής του εμβόλου.....και μετά η ΜΑΝ Β&W κατασκεύασε μία που την ονόμασε "super long stroke" :evil:
όταν βρω χαρακτηριστικά της θα τα ανεβάσω! :smokin: