PDA

View Full Version : Σκούτερ



mari
03/11/2007, 19:21
Πού στο καλό είμαι; Καλησπέρα, με βλέπει κανείς; Κάνω τσατ τώρα δηλαδή; Είμαι καινούργια εδώ μέσα και χάθηκα μέσα στα θέματα. Δεν είμαι σίγουρη κι αν μπορώ να ξαναμπώ στο ίδιο σημείο.
Λοιπόν παιδιά είμαι η Μαρίνα και οδηγώ παπάκι εδώ και τριάντα χρόνια, παράνομα και χωρίς δίπλωμα, πως την έχω γλυτώσει κι εγώ απορώ. Τώρα όμως επειδή εδώ και χρόνια έχω γίνει μια σοβαρή μαμά και ρεζιλεύω το παιδί μου με το πρα πρα, αποφάσισα να πάρω ένα σκούτερ. Πήγα και είδα μερικά στην Πειραιώς, μπάνισα ένα πανέμορφο κόκκινο σαν φλόγα 110cc που είναι μοντέλο σπριντ, μάρκα άγνωστη δεν την ξέρω και γι αυτό δεν την θυμάμαι και κάνει 1180 ευρώ. Το σκούτερ είμαι αποφασισμένη να το χτυπήσω μέχρι το τέλος του μήνα, αλλά αν έχει κανείς κανείς καμιά καλύτερη γνώμη ευχαρίστως να τον ακούσω. Μια άλλη απορία που έχω και επειδή είμαι κλεισμένη πολύ καιρό μέσα να παίζω το ρόλο μου, εγώ τώρα θέλω να έρχομαι και σε καμιά συνάντηση και να πίνω και κανένα καφέ παρέα σας, αλλά που στο καλό είναι αυτό το καφέ δέλεαρ και θα με καταδεχέστε εμένα με τα λίγα cc αναμεσά σας; Αφήστε που αν γίνει κανένα ταξίδι θα σας δίνω ραντεβου για μετά από 2 μέρες....
Ευχαριστώ για την υπομονή να με διαβάσετε.:blush:

mari
03/11/2007, 19:41
Δεν είμαι Μαρή φίλε φωτισμένε. Είμαι 49 χρονών γυναίκα, οδηγώ από τα 13 κι έχω κάθε δικαίωμα να συμμετέχω σε αυτό σ το φόρουμ εφόσον έγινε δεκτή η αιτησή μου. Όχι δεν μπήκα γιατι΄δεν έχω τίποτε καλύτερο να κάνω, αλλά γιατί νόμιζα πως εδώ θα άκουγα μια συμβουλή για την κίνηση που ετοιμάζομαι να κάνω. Και τι να γίνει, δεν έχουμε όλοι τους παράδες να χτυπάμε κυβικά αλλά 2 ρόδες σημαίνει 2 ρόδες. Ήλπιζα ότι αυτό τουλάχιστον θα το σεβόσασταν εδώ οι μερικοί. Διακρίνω όμως σοβαρή δόση ρατσισμού. Λυπάμαι.

taxydromos
03/11/2007, 19:50
κοιτα μαρι,το σκουτερ αν ειναι κινεζικο μην το παρεις...καλυτερα κοιτα για ενα μεταχειρω γνωστης κατασκευαστριας εταιρειας...

apav
03/11/2007, 19:51
Καλώς ήρθες! :wave2:

Αγόρασε μια "πάπια" για μικρότερο κόστος. :winka:

mari
03/11/2007, 20:00
:rotflmao:
Τι χαρά υπάρχουν και καλά παιδιά εδώ μέσα. Apav και taxydromos, σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Δεν θέλω μεταχειρισμένο τα βαρέθηκα. Έκανα οικονομίες ένα χρόνο και μπορώ να πάρω ένα καινούργιο αλλά, οι φίλοι μου μου λένε πως τα σκούτερ είναι η λέξη των ημερών και πως τα παπάκια τώρα δεν τα προτιμούν οι αγοραστές, αυτό που λες taxydromos είναι όντως κινέζικο τώρα το θυμήθηκα. Δηλαδή ένα σκούτερ γνωστής εταιρείας καινούργιο είναι προτιμότερο από παπί ή ισχύει η γνώμη σου γι' αυτό; Τι μπορώ να πάρω με 1500 ευρώ;

cityfly
03/11/2007, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από mari
Δεν είμαι Μαρή φίλε φωτισμένε. Είμαι 49 χρονών γυναίκα, οδηγώ από τα 13 κι έχω κάθε δικαίωμα να συμμετέχω σε αυτό σ το φόρουμ εφόσον έγινε δεκτή η αιτησή μου. Όχι δεν μπήκα γιατι΄δεν έχω τίποτε καλύτερο να κάνω, αλλά γιατί νόμιζα πως εδώ θα άκουγα μια συμβουλή για την κίνηση που ετοιμάζομαι να κάνω. Και τι να γίνει, δεν έχουμε όλοι τους παράδες να χτυπάμε κυβικά αλλά 2 ρόδες σημαίνει 2 ρόδες. Ήλπιζα ότι αυτό τουλάχιστον θα το σεβόσασταν εδώ οι μερικοί. Διακρίνω όμως σοβαρή δόση ρατσισμού. Λυπάμαι.

έλα μην αρπάζεσαι πλάκα κάνω

ίσως λίγο τραβηγμένη, έχεις δίκιο σ' αυτό, αλλά στα πλαίσια των πρόσφατων γεγονότων εδώ είπα να συνδυάσω λίγο παρά πέντε με το όνομα σου

αν σε ενόχλησα συγγνώμη

kaps
03/11/2007, 20:00
Για να μην ρεζιλεύεις το παιδί όπως λες πρώτα βγάλε δίπλωμα για να μην πάρει κανένα δανεικό και του βγει σε κακό . Μετά βλέπεις για δίτροχο . Οσο για το είδος και μάρκα είναι δευτερεύοντα.

nimbus
03/11/2007, 20:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από mari
Πού στο καλό είμαι; Καλησπέρα, με βλέπει κανείς; Κάνω τσατ τώρα δηλαδή; Είμαι καινούργια εδώ μέσα και χάθηκα μέσα στα θέματα. Δεν είμαι σίγουρη κι αν μπορώ να ξαναμπώ στο ίδιο σημείο.
Λοιπόν παιδιά είμαι η Μαρίνα και οδηγώ παπάκι εδώ και τριάντα χρόνια, παράνομα και χωρίς δίπλωμα, πως την έχω γλυτώσει κι εγώ απορώ. Τώρα όμως επειδή εδώ και χρόνια έχω γίνει μια σοβαρή μαμά και ρεζιλεύω το παιδί μου με το πρα πρα, αποφάσισα να πάρω ένα σκούτερ. Πήγα και είδα μερικά στην Πειραιώς, μπάνισα ένα πανέμορφο κόκκινο σαν φλόγα 110cc που είναι μοντέλο σπριντ, μάρκα άγνωστη δεν την ξέρω και γι αυτό δεν την θυμάμαι και κάνει 1180 ευρώ. Το σκούτερ είμαι αποφασισμένη να το χτυπήσω μέχρι το τέλος του μήνα, αλλά αν έχει κανείς κανείς καμιά καλύτερη γνώμη ευχαρίστως να τον ακούσω. Μια άλλη απορία που έχω και επειδή είμαι κλεισμένη πολύ καιρό μέσα να παίζω το ρόλο μου, εγώ τώρα θέλω να έρχομαι και σε καμιά συνάντηση και να πίνω και κανένα καφέ παρέα σας, αλλά που στο καλό είναι αυτό το καφέ δέλεαρ και θα με καταδεχέστε εμένα με τα λίγα cc αναμεσά σας; Αφήστε που αν γίνει κανένα ταξίδι θα σας δίνω ραντεβου για μετά από 2 μέρες....
Ευχαριστώ για την υπομονή να με διαβάσετε.:blush:


σε θέλουμε:wacko:
έλα να τα πούμε:wave2: καλησπέρα!
οσο για τα ταξίδια, μην μασάς:D θα βρούμε λύση:look:

καλώς μας ήρθες Μαρίνα:wave2:

nimbus
03/11/2007, 20:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από mari
:rotflmao:
Τι χαρά υπάρχουν και καλά παιδιά εδώ μέσα. Apav και taxydromos, σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Δεν θέλω μεταχειρισμένο τα βαρέθηκα. Έκανα οικονομίες ένα χρόνο και μπορώ να πάρω ένα καινούργιο αλλά, οι φίλοι μου μου λένε πως τα σκούτερ είναι η λέξη των ημερών και πως τα παπάκια τώρα δεν τα προτιμούν οι αγοραστές, αυτό που λες taxydromos είναι όντως κινέζικο τώρα το θυμήθηκα. Δηλαδή ένα σκούτερ γνωστής εταιρείας καινούργιο είναι προτιμότερο από παπί ή ισχύει η γνώμη σου γι' αυτό; Τι μπορώ να πάρω με 1500 ευρώ;


πάρε dna125 να βρεις την υγειά σου. Μικρό στριτάδικο. Απίθανο σχολείο:wacko:
Θα θες κι άλλα κυβικά μετά..
Γιατί δεν μαζεύεις λίγα λεφτά ακόμη, να πάρειςμηχανή με περισσότερα κυβικά?:confused:
Εφόσων είπες οτι θα ήθελες να ακολουθήσεις σε κάποια ταξίδια:wave2: ή πάρε σκούτερ 400 αρι ή 250 άρι. Αυτά βολεύουν πολύ τόσο στην πόλη, οσο και στις απίθανες μοτοβόλτες. Ασε που στρίβουν κι όλας:wacko:

όπως και να έχει, μην βιαστείς:sun:

cityfly
03/11/2007, 20:09
και επί της ουσίας τώρα

τα κινέζικα καλύτερα να τα αποφύγεις
και γω προτιμώ τα παπιά από τα σκούτερ, αλλά θα βρεις πολλούς εδώ μέσα που τα γουστάρουν και εν τέλει είναι και θέμα γούστου ΑΛΛΑ σαφώς τα σκούτερ είναι ακριβότερα από τα παπιά

με 1500 έχω την εντύπωση ότι μόνο κινέζικο αγοράζεις και σου μένουν ρέστα

επίσης πολύ σημαντική είναι χρήση για την οποία το προορίζεις, πόσο σκληρή θα είναι (και αυτό δε σημαίνει απαραίτητα τρόπος οδήγησης) πόσο το φορτώνεις, τι ανηφόρες θα ανεβαίνεις (και τι αντίστοιχες κατηφόρες θα έχεις) αν είναι πατάτα από φρένα το μηχανάκι και έχεις κάθε μέρα κατηφόρες είναι ένα θέμα

άμα πας στο κέντρο και σε ίσωμα ίσως κάποιοι συμβιβασμοί επιτρέπονται

αλλά αφού οδηγείς 30 τόσα χρόνια τα ξέρεις όλα αυτά

προσωπική εμπειρία από κινέζικα δεν έχω αλλά έχω ακούσει τα χειρότερα και έχουν αναφερθεί μερικά περιστατικά εδώ με διάφορα προβλήματα

mari
03/11/2007, 20:09
cityfly
Πάμε παρακάτω its ok.

Kaps

Είμαι σε διαδικασία. Η μηχανή θα κλειστεί μέσα στο σπίτι μέχρι να πάρω το δίπλωμα. Αλλά αυτή θα έρθει πρώτη εδώ. Είναι όνειρο χρόνων. Το παιδί θα έρθει μαζί μου να διαλέξει χρώμα λέει. Είναι 13.
Μιας και θα το πάρω σκέπτομαι να δώσω κατευθείαν για πάνω από 125. Δεν ξέρω πόσο δύσκολα είναι.

nimbus
03/11/2007, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από mari
cityfly
Πάμε παρακάτω its ok.

Kaps

Είμαι σε διαδικασία. Η μηχανή θα κλειστεί μέσα στο σπίτι μέχρι να πάρω το δίπλωμα. Αλλά αυτή θα έρθει πρώτη εδώ. Είναι όνειρο χρόνων. Το παιδί θα έρθει μαζί μου να διαλέξει χρώμα λέει. Είναι 13.
Μιας και θα το πάρω σκέπτομαι να δώσω κατευθείαν για πάνω από 125. Δεν ξέρω πόσο δύσκολα είναι.


αμα μάθεις, πες μου κι εμένα:lol: ούτε εγώ εχω δίπλωμα:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

cityfly
03/11/2007, 20:18
να ρωτήσω κάτι

γιατί δεν βγάζεις πρώτα το δίπλωμα;
εν τω μεταξύ μιας και τώρα έρχονται τα μοντέλα του 2008 σιγά σιγά και μέχρι να βγάλεις το δίπλωμα λογικά ένα μηνάκι θα το φας, το οποίο σημαίνει ότι θα μπεις στο χειμώνα, δηλαδή στη χειρότερη εποχή για τα μαγαζιά που πουλάνε μηχανές ίσως μπορέσεις να πετύχεις καλύτερη τιμή τότε από ό,τι τώρα δεδομένου ότι θα πληρώσεις και μετρητοίς (μπορεί να σου κάτσει και καινούργιο μοντέλο σε κάτι που σου αρέσει και να πετύχεις του 2007 σε προσφορά - αν και σε παπιά και σκούτερ ίσως δύσκολο)

τώρα για σκούτερ τώρα το θυμήθηκα είχε βγάλει κάτι μικρά και φτηνά η peugeot πολύ μαζεμένα και ολίγον περίεργα (για τα δικά μου γούστα) αλλά δε θυμάμαι όνομα ίσως κάποιος άλλος το θυμηθεί

cityfly
03/11/2007, 20:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
αμα μάθεις, πες μου κι εμένα:lol: ούτε εγώ εχω δίπλωμα:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:nono: :nono: ακόμα νιμπουσάκι;
τόσο καιρό έλεγα ότι θα το χες βγάλει ούτε θυμάμαι πια πότε λέγαμε τα ίδια εδώ μέσα :D

mari
03/11/2007, 20:20
Σας παρακαλώ ανεχτείτε για λίγο την ασχετίλα μου στο να κινούμαι εδώ μέσα και να μεταφέρω τα μηνύματα, δεν έχω ανακαλύψει πέραν του copy paste τους τρόπους και δυσκολεύομαι οπότε πηγαίνω πίσω, διαβάζω nick και σχόλια, επανέρχομαι, χάνω αυτά που έλεγα, εχ.
Nimbus με ζέστανες αλλά και τ' άλλα παιδιά που ασχολήθηκαν, σας ευχαριστώ όλους. θα πάω τώρα να τους ξαναδώ για να πω στον καθένα, τον άσπονδο φίλο cityfly τον θυμάμαι πια :)
Πόσο γαμώτο να περιμένω ακόμα; Εχω λυσσάξει. Λίγα 1500 ολόκληρα ευρώ; Τώρα ότι με γαργαλάνε τα κυβικά τι να κρύβουμε αλλά μόνο κινέζικο με τα 1500;
Απογοητεύτηκα τώρα. Κι εγώ που νόμιζα ότι μικρό μεν έρωτα δε θ' αγοράσω μ' αυτά :(

nimbus
03/11/2007, 20:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
:nono: :nono: ακόμα νιμπουσάκι;
τόσο καιρό έλεγα ότι θα το χες βγάλει ούτε θυμάμαι πια πότε λέγαμε τα ίδια εδώ μέσα :D


χρόνια και ζαμάνια μανολιό:wave2:

cityfly
03/11/2007, 20:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από mari
.
Μιας και θα το πάρω σκέπτομαι να δώσω κατευθείαν για πάνω από 125. Δεν ξέρω πόσο δύσκολα είναι.

εξαρτάται τι εμπειρία έχεις από 400άρια οι περισσότεροι δάσκαλοι έχουν το CB400 ή αντίστοιχα (μόνο ο δικός μου ο εξυπνάκιας είχε το BMW το 650 μου βγαλε την πίστη μέχρι να το συνηθίαω του το ξάπλωσα και δυο φορές για να μάθει:D )
πρέπει να είναι και λίγο πιο ακριβό αλλά το βασικό είναι

πόσο καιρό σκοπεύεις να κρατήσεις το μέχρι 125 που θα πάρεις τώρα; αν το κρατήσεις πάνω από δύο χρόνια τότε απλά δεν αξίζει τον κόπο και τα παραπάνω (νομίζω) χρήματα που κάνει το μεγαλύτερο δίπλωμα γιατί απλά, σε δύο χρόνια το μικρό ανανώνεται αυτόματα στο μεγάλο (δηλαδή μια αίτηση και τα ανάλογα χαρτόσημα)

nimbus
03/11/2007, 20:25
Εμείς απλά
Αρχικά δημιουργήθηκε από mari
Σας παρακαλώ ανεχτείτε για λίγο την ασχετίλα μου στο να κινούμαι εδώ μέσα και να μεταφέρω τα μηνύματα, δεν έχω ανακαλύψει πέραν του copy paste τους τρόπους και δυσκολεύομαι οπότε πηγαίνω πίσω, διαβάζω nick και σχόλια, επανέρχομαι, χάνω αυτά που έλεγα, εχ.
Nimbus με ζέστανες αλλά και τ' άλλα παιδιά που ασχολήθηκαν, σας ευχαριστώ όλους. θα πάω τώρα να τους ξαναδώ για να πω στον καθένα, τον άσπονδο φίλο cityfly τον θυμάμαι πια :)
Πόσώτο να περιμένω ακόμα; Εχω λυσσάξει. Λίγα 1500 ολόκληρα ευρώ; Τώρα ότι με γαργαλάνε τα κυβικά τι να κρύβουμε αλλά μόνο κινέζικο με τα 1500;
Απογοητεύτηκα τώρα. Κι εγώ που νόμιζα ότι μικρό μεν έρωτα δε θ' αγοράσω μ' αυτά :(


Μαρίνα,
μην απογοητεύεσαι:nono: :nono:
οτι και να λέμε εδώ, είναι λίγο.
Άνοιξε εφημερίδες, κάνε μια έρευνα αγορά σε κάποια μαγαζιά, φυσικά με κάποιον που να ξέρει και πέντε πράγματα περι μηχανών και τα συναφή. Θα βρείς την άκρη:wacko:

mari
03/11/2007, 20:25
cityfly
Θέλω να πηγαίνω στη δουλειά Καισαριανή-Θησείο, επίσης θέλω να την κοπανάω όταν μου τη δίνει και να ανεβαίνω στον Υμηττό για δραπέτευση. Τα καλοκαίρια θα το παίρνω μαζι μου στο νησί και θα γυρίσω με αυτό όλες τις Κυκλάδες. Όμως, τα τελευταία δέκα χρόνια δεν οδηγώ στην Αθήνα κι έχω ψαρώσει.

mari
03/11/2007, 20:26
nimbus dna125 τι είναι αυτό ακριβώς; Εμ γι' αυτό μπήκα εδώ μέσα, μου τα έχουν πρήξει οι απέξω ένας το κοντό του άλλος το μακρύ του, άκρη δεν βγάζω.

cityfly
03/11/2007, 20:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από mari
τον άσπονδο φίλο cityfly τον θυμάμαι πια :)


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

τι σου κάνει μια άκομψη απότομη πρώτη επαφή καμιά φορά :beer: :beer:

nimbus
03/11/2007, 20:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
να ρωτήσω κάτι

γιατί δεν βγάζεις πρώτα το δίπλωμα;


τώρα για σκούτερ τώρα το θυμήθηκα είχε βγάλει κάτι μικρά και φτηνά η peugeot πολύ μαζεμένα και ολίγον περίεργα (για τα δικά μου γούστα) αλλά δε θυμάμαι όνομα ίσως κάποιος άλλος το θυμηθεί


όλο ερωτήσεις εισαι βρε παιδάκι μου:lol:
την μούρλανες την κοπέλα:wacko:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

cityfly
03/11/2007, 20:33
το dna είναι σκούτερ μοντέλο της gillera και... αυτό που είχε η nimbus πριν το monster

το είχε πάει παντού και το είχε λατρέψει θα σου λεγα να το οδηγήσεις άμα βρεις την ευκαιρία
όσο για το σχολείο που αναφέρθηκε πριν ισχύει αλλά αν σου αρέσουν οι street μηχανές γιατί έχει αυτό το στυλ

mari
03/11/2007, 20:33
cityfly
Αν είναι έτσι αξίζει να περιμένω μέχρι το καινούργιο έτος, θα έρθει και το δώρο στο μεταξύ. Μέχρι τόσο όμως όχι παραπάνω.
nimbus
Το 125 αν το πάρω θα το κρατήσω τουλάχιστον 5 χρόνια. Δεν έχω μεγάλες ευχέρειες. Αλλά αυτό με την αίτηση για μεγαλύτερων κυβικών δίπλωμα, δεν το ήξερα. Τι μαθαίνει κανείς....Πολύ καλό.
Πρέπει να βρω και τα άλλα παιδιά που μου απάντησαν τώρα να τους πω ένα ευχαριστώ.
Δεν μπορεί ...θα υπάρχει ένας τρόπος να κινούμαι πιο έξυπνα εδώ μέσα...

cityfly
03/11/2007, 20:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
όλο ερωτήσεις εισαι βρε παιδάκι μου:lol:
την μούρλανες την κοπέλα:wacko:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

εσύ τώρα τι θες;

πάνω που καταφέραμε και το γυρίσαμε σε πολιτισμένη κουβέντα

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ακολουθώ τη μαιευτική μέθοδο

:D

βάλε καμιά φωτογραφία από το dna να βοηθήσεις
και θύμησε μου
εσένα τετράχρονο δεν ήταν;

γιατί όπου κοιτάζω για φωτογραφία στο νετ βρίσκω δίχρονα;

nimbus
03/11/2007, 20:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από mari
cityfly
Αν είναι έτσι αξίζει να περιμένω μέχρι το καινούργιο έτος, θα έρθει και το δώρο στο μεταξύ. Μέχρι τόσο όμως όχι παραπάνω.
nimbus
Το 125 αν το πάρω θα το κρατήσω τουλάχιστον 5 χρόνια. Δεν έχω μεγάλες ευχέρειες. Αλλά αυτό με την αίτηση για μεγαλύτερων κυβικών δίπλωμα, δεν το ήξερα. Τι μαθαίνει κανείς....Πολύ καλό.
Πρέπει να βρω και τα άλλα παιδιά που μου απάντησαν τώρα να τους πω ένα ευχαριστώ.
Δεν μπορεί ...θα υπάρχει ένας τρόπος να κινούμαι πιο έξυπνα εδώ μέσα...

το λοιπόν,
φιλενάδα ειναι όπως τα λέει ο μανος.
το dna το κράτησα πεντε χρόνια κι ύστερα το χάρησα στα ξαδέρφια μου.
Είναι πολύ καλό:winka:

nimbus
03/11/2007, 20:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
το λοιπόν,
φιλενάδα ειναι όπως τα λέει ο μανος.
το dna το κράτησα πεντε χρόνια κι ύστερα το χάρησα στα ξαδέρφια μου.
Είναι πολύ καλό:winka:
πήγα παντού με αυτό:wacko:

cityfly
03/11/2007, 20:40
ρίξε μια ματιά εδώ

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=19947

λέει τα πάντα για το δίπλωμα


όσο για το φόρουμ απλά θέλει το χρόνο του μέχρι να το συνηθίσεις

και δε χρειάζεσαι copy paste αν θες να απαντήσεις σε κάποιο συγκεκριμένο μήνυμα πατάς το παράθεση κάτω δεξιά από το μήνυμα

nimbus
03/11/2007, 20:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
εσύ τώρα τι θες;

πάνω που καταφέραμε και το γυρίσαμε σε πολιτισμένη κουβέντα

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ακολουθώ τη μαιευτική μέθοδο

:D

βάλε καμιά φωτογραφία από το dna να βοηθήσεις
και θύμησε μου
εσένα τετράχρονο δεν ήταν;

γιατί όπου κοιτάζω για φωτογραφία στο νετ βρίσκω δίχρονα;


ναι τετράχρονο ειναι:wacko:

κάτσε να βρω καμία, γιατί να δεις που τις εχω κρύψει...:lol:

cityfly
03/11/2007, 20:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
ναι τετράχρονο ειναι:wacko:

κάτσε να βρω καμία, γιατί να δεις που τις εχω κρύψει...:lol:

τώρα με το τέρας τον ξέχασες τον παλιό έρωτα ε;































ακούγεται κάπως αυτό ε;
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :blush:

nimbus
03/11/2007, 20:43
:)


111035

mari
03/11/2007, 20:43
nimbus
Θα το ψάξω

cityfly

Να πω την αλήθεια μου, την ώρα που έγραφα το πρώτο μήνυμα το περίμενα το κράξιμο. Ήξερα πως μπαίνω σαν αδέξια και λέω μ....ένεκα τεχνολογικής άγνοιας, αλλά δεν ντρέπομαι να ζητήσω βοήθεια ::beer: :beer:

Δυσκολεύομαι να ξαναγυρίσω στα αρχικά μηνύματα για να βρω τα άλλα παιδιά που απάντησαν. Τους λέτε ένα ευχαριστώ από μέρους μου παιδιά; Όταν μάθω να κυκλοφορώ εδώ μέσα χωρίς να τρακάρω, θα τους βρω κι αυτοπροσώπως.
Κουράστηκα και η έφηβος ουρλιάζει από την πείνα. Καλό βράδυ σε όλους σας εύχομαι. Δεν θα παραλείψω να σας ενημερώνω. Κι αφού είναι τόσο κοντά μου το δελεαρ, θα έρθω μια Δευτέρα να γνωριστούμε από κοντά. Τσιρς....

nimbus
03/11/2007, 20:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
τώρα με το τέρας τον ξέχασες τον παλιό έρωτα ε;































ακούγεται κάπως αυτό ε;
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :blush:

σώπα βρε γκρινιάρη βρήκα:lol: :lol: :lol:

mari
03/11/2007, 20:45
αχ τι μου κάνεις nimbus. Τι είναι αυτό το κιτρινούλι στη φώτο; Θα μπω μετά να δω καλύτερα. χχχ

nimbus
03/11/2007, 20:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από mari
nimbus
Θα το ψάξω

cityfly

Να πω την αλήθεια μου, την ώρα που έγραφα το πρώτο μήνυμα το περίμενα το κράξιμο. Ήξερα πως μπαίνω σαν αδέξια και λέω μ....ένεκα τεχνολογικής άγνοιας, αλλά δεν ντρέπομαι να ζητήσω βοήθεια ::beer: :beer:

Δυσκολεύομαι να ξαναγυρίσω στα αρχικά μηνύματα για να βρω τα άλλα παιδιά που απάντησαν. Τους λέτε ένα ευχαριστώ από μέρους μου παιδιά; Όταν μάθω να κυκλοφορώ εδώ μέσα χωρίς να τρακάρω, θα τους βρω κι αυτοπροσώπως.
Κουράστηκα και η έφηβος ουρλιάζει από την πείνα. Καλό βράδυ σε όλους σας εύχομαι. Δεν θα παραλείψω να σας ενημερώνω. Κι αφού είναι τόσο κοντά μου το δελεαρ, θα έρθω μια Δευτέρα να γνωριστούμε από κοντά. Τσιρς....


καλό βράδυ καλή μου:wave2:

nimbus
03/11/2007, 20:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από mari
αχ τι μου κάνεις nimbus. Τι είναι αυτό το κιτρινούλι στη φώτο; Θα μπω μετά να δω καλύτερα. χχχ


ναι το κιτρινούλι! Δεν ειναι όνειρο το γλυκό μου?:wacko:
ντίνα την έλεγα:rotflmao: κι όποιος με άκουγε, έκανε το σταυρό του:lol:

cityfly
03/11/2007, 20:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
σώπα βρε γκρινιάρη βρήκα:lol: :lol: :lol:

ορίστε κοίτα τι απαντάει σε πια παράθεση


μόνο με τον tai σου ρχονται όλα τα πρόστυχα

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

cityfly
03/11/2007, 20:48
α ναι


καληνύχτα μαρί

:wave2:

nimbus
03/11/2007, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
ορίστε κοίτα τι απαντάει σε πια παράθεση


μόνο με τον tai σου ρχονται όλα τα πρόστυχα

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
μου την φύλλαγες βρε μπαγάσα:lol:

cityfly
03/11/2007, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
μου την φύλλαγες βρε μπαγάσα:lol:

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

nimbus
03/11/2007, 20:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


πώς πάει το μηχανάτσι σου?
πάς καμιά βόλτα, άτιμο πλάσμα?:lol:

cityfly
03/11/2007, 20:54
απάντησε στο πμ και θα σου πω
:D

devil's animal
03/11/2007, 21:01
καλως ηρθες.
:beer: :beer:


για την χρηση που θέλεις ενα ειναι το μηχανακι.

XT125.

μαζεψε τα λεφτα και παρτο. θα το κατευχαριστηθεις και εσυ και το παιδι σου οταν μεγαλωσει σε λιγα χρονια.
:wave2:

nimbus
03/11/2007, 21:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
καλως ηρθες.
:beer: :beer:


για την χρηση που θέλεις ενα ειναι το μηχανακι.

XT125.

μαζεψε τα λεφτα και παρτο. θα το κατευχαριστηθεις και εσυ και το παιδι σου οταν μεγαλωσει σε λιγα χρονια.
:wave2:


σιγά βρε μην το οδηγήσουν και τα εγγόνια της:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

adam_tsouk
04/11/2007, 18:59
αυτο το νικ πως προφέρεται?

μαρΊ?


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

mari
04/11/2007, 20:32
λέγε με Μαρίνα

devil's animal
04/11/2007, 20:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
σιγά βρε μην το οδηγήσουν και τα εγγόνια της:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

γιατι αν το παρει καινουργιο και του κανει καλη συντηρηση το θεωρεις απιθανο???
:look: :look:


καποια εργαλεια δεν ειναι τοσο ευαισθητα οσο τα Ducati ...μανταμ....
:a029: :a029: :a029:

:lol: :bigcry: :lol: :bigcry:

adam_tsouk
04/11/2007, 22:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από mari
λέγε με Μαρίνα

τπτ προσωπικο αλλα αποφευγω αυτο το ονομα


:lol:



:wave2:

nimbus
04/11/2007, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
γιατι αν το παρει καινουργιο και του κανει καλη συντηρηση το θεωρεις απιθανο???
:look: :look:


καποια εργαλεια δεν ειναι τοσο ευαισθητα οσο τα Ducati ...μανταμ....
:a029: :a029: :a029:

:lol: :bigcry: :lol: :bigcry:


καθόλου:lol: αντέχουν μερικούς αιώνες:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
όπως το δικό σου μηχανάτσι:lol:

epp1640
05/11/2007, 02:07
Θα πεταχτώ από το πουθενά πάλι για να συμφωνήσω!! XT125... και θα το πάρει σε 5 χρονάκια και ο μικρός της.. λες για αυτό να θέλει να διαλέξει το χρώμα?? :look: :beer:

ΑΑΑΑ και τώρα που το θυμήθηκα, εναλλακτικά Ηοnda XR125..Το έχει προσφορά ο σαρακάκης 2550 κάπου..

ΥΓ..Πήγες από το dna σε SS???? :uplate:

nimbus
05/11/2007, 18:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
τπτ προσωπικο αλλα αποφευγω αυτο το ονομα


:lol:



:wave2:



κατα τα αλλα, τίποτα προσωπικό:lol: :lol: :lol:
μόνο προκατάληψη:rotflmao: