PDA

View Full Version : Ηλεκτρονικό γκάζι R1. Κολλάει ;;;;



opera
06/11/2007, 09:04
Παιδιά, ο κολλητός μου πρόκειται να αγοράσει το R1, αλλά κάποιος του είπε πως το ηλεκτρονικό γκάζι μπορεί να κολλήσει, με τις αναμενόμενες συνέπειες...

Έχει ακούσει τίποτα κάποιος ;
:confused: :confused: :confused:

siakattackj
06/11/2007, 09:21
αυτή είναι η πρώτη παπαριά που μπορεί να πεί ο κάθε άσχετος θέλωντας να το παίξει σχετικός.....

ΟΧΙ ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ.....

εκτός αν σου δημιουργήσουν παράσιτα μέσω δορυφόρου από τη C.I.A.

η ντίζα (συρματόσχοινο) μπορεί να κολλήσει.... το ρεύμα που μπορεί να "κολλήσει"?? εκτός αν κοπεί!!!οπότε θα κλείσει....


μην αγχώνεσαι!!!! είναι το πρώτο πράμα που σκέφτηκαν οι μηχανικοί πρωτού ξεκινήσουν το σχεδιασμό του συστήματος αυτού...

:wave2: :wave2:

άφοβα να το πάρει το κορίτσι.....



αλλά γιαμάχα όμως??:D
δεν πάει κατα σουζούκι μεριά??!!!:D :D

opera
06/11/2007, 13:48
siakattackj, σε ευχαριστώ πολύ. Όσο για το τελευταίο που λες, ο αδελφός του έχει το GSXR 1000 ΤΟΥ 2006, και όλο γκρινιάζει ότι του τρίζει, ότι χάλασε το exup... άσε, πολύ γκρινια.

Γεια χαρά:beer:

dirtbird
06/11/2007, 13:56
Το μόνο 'νεό' ανταλλακτικό το οποίο μπορεί να παρουσιάσει πρόβλημα, είναι το ποτενσιόμετρο του γκαζιού.

Δεν θυμάμαι εάν το έχει ενσωματωμένο στο 'γκάζι' (οπότε δεν υπάρχει ντίζα - νομίζω ότι δεν είναι έτσι πάντως), ή εάν είναι ελεγχόμενο από ντίζα από την γκαζιέρα.

Πάντως -και εάν ισχύει η δεύτερη περίπτωση- το βλέπω πολύ χλωμό να έχει μηχανική δυσλειτουργία (δλδ. να κολλάει η γκαζιέρα)....... βέβαια ούτε γνωρίζω ούτε έχω ακούσει για τα συγκεκριμένα μοντέλα.

opera
07/11/2007, 09:26
Να 'σαι καλά φίλε μου. Θα πω στον φίλο μου να το ψάξει λίγο ακόμα, αν και μάλλον δεν υπάρχει πρόβλημα.
:)

maniak.
07/11/2007, 18:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από opera
Να 'σαι καλά φίλε μου. Θα πω στον φίλο μου να το ψάξει λίγο ακόμα, αν και μάλλον δεν υπάρχει πρόβλημα.
:)

στα 7000 χιλ. που του εχω κανει δεν εχω δει καποιο προβλημα πουθενα :wave2:

TokTok
09/11/2007, 14:59
Παιδιά επειδή μου το ανέφεραν και εμένα αυτό κάποιοι, το εψαξα στο ιντερνετ και βρήκα ότι έχουν παρατηρηθεί καποια lag σε μοντελα της αμερικής και μόνο, όχι ευρωπαικά! Συγκεκριμένα το κάνει με 2α κάπου στις 5500rpm. Υπάρχει και βίντεο στο Youtube.

Da.Vintage
12/11/2007, 19:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από TokTok
Παιδιά επειδή μου το ανέφεραν και εμένα αυτό κάποιοι, το εψαξα στο ιντερνετ και βρήκα ότι έχουν παρατηρηθεί καποια lag σε μοντελα της αμερικής και μόνο, όχι ευρωπαικά! Συγκεκριμένα το κάνει με 2α κάπου στις 5500rpm. Υπάρχει και βίντεο στο Youtube.

Σωστός με πρόλαβες :winka:

stvr1
18/11/2007, 22:31
Δεν κολλάει... εκτός αν κολλήσει το χέρι σου... είναι γλυκό βλέπεις...:smokin: