PDA

View Full Version : Αγορά παπακίου!



ForzaInter
28/10/2004, 19:58
Γεια χαρά! Είμαι καινούριος στο κλαμπ κ σκοπεύω να αγοράσω ένα 50άρι παπί. Αρχικά είχα σκεφτεί ν'αγοράσω ένα φτιαγμένο μεταχειρισμένο, αλλά μετά άλλαξα γνώμη κ αποφάσισα για καινούριο. Τι έχετε να μου προτείνετε;

bm_gr
28/10/2004, 22:37
και ας τριζουν τα φρενα του....

idi
28/10/2004, 23:30
γιατι 50ρι? εκτως αν δε μπορεις λογο ηλικιας να παρεις 100ρι...

παρε το νεο Yamaha crypton R

το inova εχει βγαλει προβληματα και δεν ειναι σαν τα παλια honda

milaber
29/10/2004, 03:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
παρε το νεο Yamaha crypton R

το inova εχει βγαλει προβληματα και δεν ειναι σαν τα παλια honda

Πως;

Ρε συγκρίνεις το Innova με τον κουβά;
Ρε το Innova είναι πάθος!
Ρε τα Yamaha είναι για την πλάκα!
Ούτε στα πιο τρελά τους όνειρα δεν βλέπουν το γκάζι του Innova!

Ρε φίλε ForzaInter γίνε και εσύ ένας από τους 13.000 κατόχους Innova Ελλάδα, έλα στην μεγάλη παρέα μας και άσε το Crypton να τραβάει τρέιλερ και βάρκες...

:evil: :evil: :evil:

idi
29/10/2004, 10:19
:lol:
τα yamaha ειναι πιο ομορφα
:lol: :rotflmao:

DUKASII
29/10/2004, 10:28
ΥΑΜΑΗΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΑΜΑΗΑ !!!

ΤΩΡΑ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΤΟΥ ΙΝΟΒΑ...ΔΕ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΑΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ...ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΑ ΠΑΠΑΚΙΑ ΤΟ ΓΚΑΖΙ!

ΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΙΝΟΒΑ ΣΤΑ 1000 ΠΡΩΤΑ ΧΙΛ..ΘΑ ΤΡΙΖΕΙ ΟΛΟ??ΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΤΟΥ ΜΟΝΟ ΕΧΕΙ 165 Ε΄??

ΤΟ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΠΕΣΕΙ ΚΑΤΩ..ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΑΛΛΙΑ ΚΟΥΒΑΡΙΑ ΚΑΙ ΣΠΑΝΕ ΟΛΑ??

ΕΧΕΙ ΓΚΑΖΙ ΛΕΕΙ Ο ΜΙΛΑΜΠΕΡ...
ΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ

ΡΕ ΜΙΛΑΜΠΕΡ..ΤΡΑΒΑ ΦΑΕ ΜΙΑ ΜΠΟΥΓΑΤΣΑ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ!

ΚΑΙ ΤΕΣΠΑ...

ΜΗ ΠΑΡΕΙΣ ΠΑΠΑΚΙ..
ΠΑΡΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΜΕ 50 ΚΥΒΙΚΑ...50 ΚΥΒΙΚΑ...ΛΕΕΙ ΠΑΝΩ ΠΑΝΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!

ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΘΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΓΡΑΨΑΝΕ ΓΙΑ 100+ ΚΥΒΙΚΑ!

ΠΑΡΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ...ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΑΠΑΚΙ!!!!:nono:

idi
29/10/2004, 10:31
ΔΟΥΚΑ ΜΗ ΜΟΥ ΜΠΕΙΡΑΖΕΙΣ ΤΟ ΜΠΟΥΓΑΤΣΑ, ΕΙΝΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΣ.. :lol: :lol: :lol:

antonis111
29/10/2004, 11:30
πάρε και εσύ μια afrika patata 750.:lol:

cbanthropos
29/10/2004, 11:44
Innova στανταρ! Δαγκωτο.
Καταρχην ειναι πανεμορφο. Κατα δευτερο ειναι hightech ατο, μηχανακι, και το σασμαν του ειναι πολυ ανεβασμενο.
Αμα ειναι να το ριξεις κατω, να του σπασεις τα παντα και να τα πληρωνεις ακριβα, τοτε μην παρεις τιποτα. Πηγαινε με τα ποδια για να μη χτυπησεις...

Καλη αγορα...

ΥΣ: Απο ολους μας ακου, και απο την δικια σου γνωμη μη φευγεις... :wave2:

DUKASII
29/10/2004, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbanthropos
Innova στανταρ! Δαγκωτο.
Καταρχην ειναι πανεμορφο. Κατα δευτερο ειναι hightech ατο, μηχανακι, και το σασμαν του ειναι πολυ ανεβασμενο.
Αμα ειναι να το ριξεις κατω, να του σπασεις τα παντα και να τα πληρωνεις ακριβα, τοτε μην παρεις τιποτα. Πηγαινε με τα ποδια για να μη χτυπησεις...

Καλη αγορα...

ΥΣ: Απο ολους μας ακου, και απο την δικια σου γνωμη μη φευγεις... :wave2:

ΕΓΩ ΤΩΡΑ...
ΤΟ ΙΝΟΒΑ..ΕΙΝΑΙ 50 ΚΥΒΙΚΑ????????


ΡΕ ΔΕ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...ΝΑΙ ΠΑΡΕ ΙΝΟΒΑ ΤΕΛΙΚΑ..ΕΙΝΑΙ ΓΑΜΩ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ...ΓΑΜΕΙ..ΧΑΙ ΤΕΚ..ΚΑΙ ΧΑΙ ΛΑΝΤΕΡ..

cbanthropos
29/10/2004, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΕΓΩ ΤΩΡΑ...
ΤΟ ΙΝΟΒΑ..ΕΙΝΑΙ 50 ΚΥΒΙΚΑ????????


ΡΕ ΔΕ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...ΝΑΙ ΠΑΡΕ ΙΝΟΒΑ ΤΕΛΙΚΑ..ΕΙΝΑΙ ΓΑΜΩ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ...ΓΑΜΕΙ..ΧΑΙ ΤΕΚ..ΚΑΙ ΧΑΙ ΛΑΝΤΕΡ..

οχι.Ειναι 100+. αλλα εγω αυτο ηθελα να του προτεινω. Απο εκει και περα οτι θελει, αγοραζει. Δε θα του το κανω κλισμα. Εσυ γιατι αγχωνεσαι?

DUKASII
29/10/2004, 14:33
ΕΓΩ! ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΡΕ ΜΟΥ ..ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!

ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΜΙΑ ΛΥΣΗ...ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΓΥΡΙΣΕΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕ ΒΡΙΣΚΩ ΑΚΡΗ..
ΓΙΑ ΠΕΣ ΓΙΑΤΡΕ ΜΟΥ...

ΕΓΩ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ 125 ΚΥΒΙΚΑ.....ΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ??

ΚΑΝΑ R1 ...H TIΠΟΤΑ ΣΕ CBR1100 XX???

cbanthropos
29/10/2004, 14:39
xaxaxa, re ti anthropos eisai....

Loipon, na koitakseis na pareis to R1. einai kai kalo, kai vasika exei kai ligi dynami parapano... Nomizo oti aksizei ta extra fragka...

To xx einai megalo. Den tha sto proteina. einai poly parapano kybika.. :rotflmao: :rotflmao:

ForzaInter
29/10/2004, 14:45
Είμαι 20 χρονών αλλά θα βγάλω δίπλωμα προς το παρόν για 50άρι γιατί είναι φθηνό. Έχω δει ένα Dayang DV50A(κάπως έτσι) και ένα DY50R. wHAT do u say?

ForzaInter
29/10/2004, 14:46
asdf

idi
29/10/2004, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από ForzaInter
Είμαι 20 χρονών αλλά θα βγάλω δίπλωμα προς το παρόν για 50άρι γιατί είναι φθηνό. Έχω δει ένα Dayang DV50A(κάπως έτσι) και ένα DY50R. wHAT do u say?


ένας φίλος ο Λευτέρης, έλεγε ακριβώς τα ίδια: (το θυμάμαι σαν να είναι χθες... )

«Θα πάρω 50ρι σκούτερ για να μη βγάλω δίπλωμα κανονικό 125 για να γλιτώσω λεφτά, έλα μωρέ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΤΗ ΚΑΝΕΙ...»


πήρε ένα speedfight 50 Peugeot (μούρη...) και μετά από 1 μήνα μετάνιωσε...γιατί στις ανηφόρες δυκαβαλο ΔΕΝ ανέβαινε !

μετά το σκότωσε για 1450 ευρώ (του πηγε περίπου 2400!!!) και έδωσε για κανονικό δίπλωμα και πηρε Innova

το ηθικό δίδαγμα?......

κάνε σωστές κινήσεις ! αν είσαι «τσιπης», θα το πληρώσεις 2πλα και 3πλα.....

alex14
29/10/2004, 15:06
Ναι, αυτο να παρεις , ειναι πολυ καλο.

Να σκεφτεις, ενας γνωστος που το εχει , μια μερα πηγε να ξεκινησει και εφοσον ειχε βαλει 1η και ειχε ανοιξει το γκαζι, η μηχανη ανεβαζε στροφες αλλα δεν ξεκιναγε. Το καλο ειναι οτι γυριζε και η αλυσιδα. Τι ειχε γινει ? Ειχε διαλυσει το ελαστικο κομπλερ του πισω τροχου. Το μηχανακι ηταν μονο 2μηνων.

Αστα αυτα τα παρταλια ρε φιλε, εαν δεν παιζουν φραγκα καλυτερα να παρεις κανενα glx50 μεταχειρισμενο.

Ακου Dayang , μηπως Die Young ?

:rotflmao: :rotflmao:

ForzaInter
29/10/2004, 15:10
χρήματα δεν έχω για παραπάνω κυβικά και έχω βγάλει και τα παράβολα για 50 κυβικά...

ForzaInter
29/10/2004, 15:18
Λέω να το κάνω 125.

voudarxos
29/10/2004, 23:33
Θέλω να δώσω κάτω από 1500 Ευρώ(Το πολύ)




Mε 1500 παιρνεις κατι kymco και τετοια σε 50cc
Επειδη την εψαξα πριν απο κανα μηνα κατεληξα οτι η καλυτερη αγορα εως 1500 ευρω ειναι το HONDA LEAD ΤΟ ΟΠΟΙΟ ειναι 150cc αν δεν κανω λαθος.
Παντως μην κανεις το λαθος και παρεις τιποτα απο αυτα τα no name που κυκλοφορανε με 1000-1400 ευρω γιατι απ οτι λενε θα εισαι ολη μερα στα συνεργεια.....:mad:
Επισης (συμφωνα με προσωπικη μου γνωμη παντα)
Παπια δεν θα επαιρνα γιατι¨
στην βροχη γινεσαι κολος
δεν στριβει
δεν φρεναρει(το βασικοτερο)
Το μονο καλο ειναι η καταναλωση πολυ χαμηλη.







πήρε ένα speedfight 50 Peugeot (μούρη...) και μετά από 1 μήνα μετάνιωσε...γιατί στις ανηφόρες δυκαβαλο ΔΕΝ ανέβαινε !



idi πλακα κανεις????
Τι περιμενε ο φιλος απο 50αρι να ανεβει ανηφορα 2καβαλος με 100??????????
εγω που ειμαι 100 κιλα (σχεδον:D )το trekker που εχω να πηγαινοερχομαι στη δουλεια δικαβαλο κατω απο 70 δεν πεφτει:rotflmao::lol:



παντως φιλε forzainter εγω στην θεση σου θα εβαζα κατι παραπανω και θα επαιρνα (αν μιλαμε αυστηρα για 50αρι)
runner με κλειστα τα ματια η στην χειροτερη περιπτωση peugeot




αντε και μολις το παρεις να το βρεξουμε:beer: :beer: :beer: :beer:

apav
30/10/2004, 00:43
ForzaInter:
Σχετικά με την αγορά και τους περιορισμούς λόγω διπλώματος, εάν δώσεις για δίπλωμα 50cc όταν θελήσεις για Α1, θα πρέπει να ξαναδώσεις σήματα κλπ. Σκέψου μήπως περιορίζεσαι στις δυνατές επιλογές που έχεις, και εάν αξιζει να δώσεις τώρα για το Α1.

bm_gr
30/10/2004, 02:05
Θα σου ελεγα να πας για Α1 και οχι για 50ρι αλλα εσει ξερεις .....
Παντως για no name οχημα ουτε λογος θα τραβας τις τριχες σου και οχι μονο της κεφαλης σου you know what i mean?

milaber
30/10/2004, 04:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΥΑΜΑΗΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΑΜΑΗΑ !!!

ΤΩΡΑ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΤΟΥ ΙΝΟΒΑ...ΔΕ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΑΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ...ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΑ ΠΑΠΑΚΙΑ ΤΟ ΓΚΑΖΙ!

ΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΙΝΟΒΑ ΣΤΑ 1000 ΠΡΩΤΑ ΧΙΛ..ΘΑ ΤΡΙΖΕΙ ΟΛΟ??ΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΤΟΥ ΜΟΝΟ ΕΧΕΙ 165 Ε???
ΤΟ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΠΕΣΕΙ ΚΑΤΩ..ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΑΛΛΙΑ ΚΟΥΒΑΡΙΑ ΚΑΙ ΣΠΑΝΕ ΟΛΑ??

ΕΧΕΙ ΓΚΑΖΙ ΛΕΕΙ Ο ΜΙΛΑΜΠΕΡ...
ΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ

ΡΕ ΜΙΛΑΜΠΕΡ..ΤΡΑΒΑ ΦΑΕ ΜΙΑ ΜΠΟΥΓΑΤΣΑ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ!


1) Κοίτα γύρω σου τι παπάκια κυκλοφορούν και τι τα κάνουν αυτοί που τα αγοράζουν και μετά έλα να μιλήσουμε για το αν οι αγοραστές τους νοιάζονται για το γκάζι.

2) Τρίζει μόνο το φανάρι και με λίγο αφρώδες φτιάχνεται. Και μην μιλάς εσύ για τριξίματα!

3) Όταν τρίζει ένα μηχανάκι δεν αλλάζουμε το φανάρι.

4) Έχω πέσει 6 φορές με το Innova και έχει σπάσει μόνο μια μαλακιούλα. Το Crytpon το φτιάχουν από χάλυβα και δεν σπάει θες να μας πεις;

5) Δεν του φεύγουν βίδες όπως σε κάποιους άλλους πολύ ακριβότερους!

Γεια!

:wave2: :wave2: :wave2:

milaber
30/10/2004, 04:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΔΟΥΚΑ ΜΗ ΜΟΥ ΜΠΕΙΡΑΖΕΙΣ ΤΟ ΜΠΟΥΓΑΤΣΑ, ΕΙΝΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΣ.

Πως με σκέφτεσαι αγάπη μου εσύ...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DUKASII
01/11/2004, 11:50
ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΕΙΣ ΖΑΛΙΣΕΙ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΔΙΑΖΥΓΙΟ..
ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΟΝΟ..ΡΕ ΜΑΛΛΙΑΡΗ ΜΠΟΥΓΑΤΣΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ....

ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΑ ΠΑΠΑΚΙΑ ΤΗΣ ΗΟΝΔΑ !!!!
ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΡΕ ??ΤΑ ΕΧΩ ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ!!


ΑΠΟ CUB -ASTREA GRAND-ASTREA PRIMA- ASTREA SUPRA -KAI ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΤΟ ''ΓΚΑΖΙΑΡΙΚΟ'' ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΤΟ ΛΕΣ...ΤΟ ΙΝΝΟΒΑ !!

ΛΟΙΠΟΝ ...ΕΓΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΛΑ..ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ASTREA GRAND-PRIMA ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΙΣΚΟΦΡΕΝΑΚΙ ΜΠΡΟΣΤΑ [ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΥΣΤΕΡΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ-ΣΟΥΠΡΑ ΚΑΙ ΙΝΟΒΑ ] ΕΝΩ ΣΕ ΠΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!


ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΩ ΜΙΛΑΜΠΕΡ..ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΠΑΚΙΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ..ΟΣΟ ΔΕ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ..!!!!
ΟΣΟ ΔΕ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΛΕΩ...ΑΠΟ ΤΟ ΓΥΡΟ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ ΜΕ ΤΟ ΠΡΙΜΑ..
ΑΠΟ ΤΟΥΜΠΕΣ..ΑΠΟ ΑΛΜΑΤΑ...ΑΠΟ ΕΝΤΟΥΡΟ ΜΕ ΤΟ ΣΟΥΠΡΑ..[ΠΟΥ ΣΚΟΡΠΙΣΕ ΜΕΤΑ]
ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΕΦΙ ΡΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ!
ΛΟΙΠΟΝ..ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΥΑΜΑΗΑ..ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΑΜΑΗΑ [ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ ΦΤΗΝΑ...ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ]..ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΠΑΡΕ ΕΣΥ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΓΝΗΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΙΝΟΒΑ..ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΕΣ ΜΑΣ ΠΟΣΟ ΣΟΥ ΠΗΓΕ!!
ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΠΑ ΥΑΜΑΗΑ ΔΙΟΤΙ...ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΠΕ ΓΙΑ 50 ΓΑΜΗΜΕΝΑ ΚΥΒΙΚΑ!!!!!!!!!ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ CUB ΔΕ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ!!! ΠΑΤΑΣ ΦΡΕΝΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΟΒΕΙ ΕΠΙΤΑΧΥΝΕΙ !ΚΟΙΝΩΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ...ΧΕΣΕ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΑΓΝΑΝΤΕΥΕ!
ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΙΝΟΒΑ ΛΕΣ΄??ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΥΛΙΝΔΡΟΠΙΣΤΟΝΟ 38mm για να γίνει 50 Κ.ΕΚ??


ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΛΟΙΠΑ ΠΑΡΔΑΛΑ ΠΟΥ ΛΕΣ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΚΑΤΙ...

ΜΟΛΙΣ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΛΙΓΟ..ΚΑΙ ΜΑΘΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΥΜΠΛΕΚΤΗΣ..ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ!

ForzaInter
01/11/2004, 13:40
Υπάρχει κανείς που συμφωνεί γι'αυτό το μηχανάκι; Το βρήκα 1380 Ε με 1 χρόνο εγγύηση. Έχει μπρος-πίσω δισκόφρενα. Αυτό δεν είναι καλό; Είπε ότι με λίγα λεφτά μπορεί να το κάνει 75cc. Ρε παιδί, εσύ που λες για το HONDA ME TA 150cc και τα 1500Ε: πού θα κυκλοφορήσω με δίπλωμά για 50άρι;; ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ: Έχω βγάλει τα παράβολα για 50άρι( 60Ε κάνανε τα !@$$*#) και αύριο θα πάω να καταθέσω τα χαρτιά στην αστυνομία. Καμία συμβουλή προς αυτό; Thanx!

bm_gr
01/11/2004, 14:03
Εσει θα αποφασισεις για το αν σου αρεσει...
Δεν θα επειμηνω αλλο ομως μην πιστευεις στην εγγηση....Εχει αντιπροσωπο σοβαρο??Εδω και γνωστες μεγαλες μαρκες και βλεπεις τι προβληματα εχουν.....Ουτε και βιδα δεν προκοιτε να βρεις μεταχειρησμενη για αυτο αλλα φοβαμε ουτε και καινουργια ......Δεν εχουν προσωπο αυτες οι μαρκες τελος...Παρε απο οτι μαρκα (γνωστη)θες μεταχειρησμενο

ForzaInter
01/11/2004, 18:11
Φίλε μου, απ'ότι άκουσα δεν κυκλοφορούν 50άρια από Yamaha, Honda. Θα πάρω 125 κ θα κυκλοφορώ με δίπλωμα για 50άρι;! Ο αντιπρόσωπος(δεν είναι αποκλειστικός) σοβαρός φαίνεται...

bm_gr
01/11/2004, 18:24
Παρε απο οτι μαρκα (γνωστη)θες μεταχειρησμενο μεταχειρησμενο :wave2:

ForzaInter
01/11/2004, 18:29
Είμαι από σύρο ξέρεις καμία διεύθυνση να μπω να ψάξω; Για το θέμα του διπλώματος κ των κυβικών τι λες;

bm_gr
01/11/2004, 18:42
Ος γνωστο το α1 μετα απο 2 χρονια γινεται α μεγαλο χωρις καμοια απο μερους σου υποχρεωση....Αν μπορεσεις να το <<χτυπησεις>>απο τωρα μονο σε καλο θα σου βγει γιατι μετα θα πρεπει να ξαναμπαινεις στην διαδικασια και ειναι:yuck:
Στην τσεπη σου δεν μπορω ουτε να ειμαι ουτε μπορω....αρα το τι θα κανεις με το διπλωμα........δεν ξερω .Ξερω τι θα εκανα εγω το οποιο ειναι βουρ για Α1.Για το που μπορεις να βρεις παπι !!!! Μια ιδεα ειναι η χρυση ευκαιρια (http://www.xe.gr) Αλλα μαλον το βλεπω να τραβιεσε καμοια μερα σε καμοια Αθηνα Θεσ/νικη κτλ προ κειμενου να βρεις.Με την σκεψη οτι θα το παρεις μεταχειρησμενο=φθηνα δεν σε πειραζει και τοσο...Αντε βρε θα βρεις και καμοια γκομενα........:wave2:
Χαβαλε κανω ε??
Στη Συρο δεν παιζει καμοια μεταχειρα??

ForzaInter
01/11/2004, 18:47
Είχα βρει ένα μεταχειρισμένο ZONGHSEN(μάρκα μ'έκαψες) με 1200Ε ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ. Είχε βάλει τα τρελά του πάνω. Μου είπε όμως ότι το είχε στουκάρει μια φορά...Κατά τα άλλα, κάτι μεταχειρισμένα HONDA βρήκα του '97. Αυτά

Α, και...έχω γκόμενα:)

bm_gr
01/11/2004, 19:05
Οκ οκ χαβαλε εκανα για την γκομενα το ειπαμε αυτο....Οπως εχω πει και αλλη φορα η μηχανη δεν εχει λογικη η σκοπο ειναι το τι σε κανει να νιοθεις και το τι γουσταρεις...
Το τσιν τσεν μηχανακι μπορει να ειναι και καλητερο απο τα yamahonda ομως μιλαμε για μαρκες που αυτην την στιγμη εχουν μοντελα με 300 και 400.000χλμ στο κοντερ και μηλαω για παπια και ακομα πανε + το γεγονος οτι μονο απο αφτερ μαρκετ πανε μακρια....Στο no name παπι και καλο να ειναι και καλο μαστορα να πετυχεις αν το χ ανταλακτικο δεν υπαρχει ..........γεια σας.....Λιγο υπομονη κανε και δεν θα το μετανιωσεις.....Και επειδη ανθροποι ειμαστε και για τον οποιοδηποτε λογο αυριο πεις οτι το δινω για να παρω.....οτι να ειναι τα γνωστα θα τα πουλησεις το no name θα το φας.....Κανε λιγο υπομονη το ποιο χαλια πραγμα ειναι να παρεις ενα μηχανακι και μετα να ζηλευεις τα αλλα...

ForzaInter
01/11/2004, 19:12
Ρε συ δεν ξέρω αν είδες πιο πάνω, αλλά βρήκα ένα DAYTONA 50cc. Αυτό θεωρείται noname? Και κάτι άλλο..Προς το παρόν σκοπεύω να βγάλω για 50κ δίπλωμα, γιατί έχω ήδη βγάλει τα παράβολα. 60Ε να πάνε χαμένα?

bm_gr
01/11/2004, 19:21
Βρε αν σου αρεσει βουρ....
Για το διπλωμα ......Παω πασο!!!

ForzaInter
01/11/2004, 19:32
Ολράιτ:wave2:

ForzaInter
01/11/2004, 19:39
Με προβλημάτισες τώρα με τα μεταχειρισμένα...Αν έπαιρνα μεταχειρισμένο 100κ honda astrea τι προβλήματα θα είχα με 50άρι δίπλωμα?

ForzaInter
01/11/2004, 19:40
Δεν γίνεται καμία μαμουνιά?

apav
01/11/2004, 21:23
www.kymco.gr
Παπί Active 50/110/125. Έχει πολύ καλή συμπεριφορά και φρένα. Κυκλοφορούν πάρα πολλά στην Πάτρα ως κούριερ, πίτσες, κλπ, εάν σε ενδιαφέρει η ποιότητα και η αντοχή. Εξάλλου Kymco=Honda.
Για το δίπλωμα νομίζω ότι μπορείς να μετατρέψεις τα παράβολα και να δώσεις για Α1. Εξάλλου είναι ακριβώς τα ίδια (γιατροί κλπ).

milaber
02/11/2004, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΕΙΣ ΖΑΛΙΣΕΙ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΔΙΑΖΥΓΙΟ..
ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΟΝΟ..ΡΕ ΜΑΛΛΙΑΡΗ ΜΠΟΥΓΑΤΣΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ....

ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΑ ΠΑΠΑΚΙΑ ΤΗΣ ΗΟΝΔΑ !!!!
ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΡΕ ??ΤΑ ΕΧΩ ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ!!

Ρε συ Υπερμηχανόβιε στείλε μου και μια φωτογραφία να σε κάνω προτομή στο γραφείο μου!

Εσύ δεν παίζεσαι ρε!

Σε πειράζει να κάνω και τατουάζ το όνομα σου στον κώλο;
Είσαι τέλειος και άπαιχτος και τρομερός και υπέρχοχος και γκαζιάρης και επικύνδινος και γνώστης!

Ρε άντε γειά ρε!

DUKASII
03/11/2004, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Ρε συ Υπερμηχανόβιε στείλε μου και μια φωτογραφία να σε κάνω προτομή στο γραφείο μου!

Εσύ δεν παίζεσαι ρε!

Σε πειράζει να κάνω και τατουάζ το όνομα σου στον κώλο;
Είσαι τέλειος και άπαιχτος και τρομερός και υπέρχοχος και γκαζιάρης και επικύνδινος και γνώστης!

Ρε άντε γειά ρε!


ΡΕ ΣΥ ..ΣΟΒΑΡΑ ΤΟ ΣΤΟ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΠΑΚΙΑ!ΔΕ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ!
ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΗΟΝΔΑ!

afrotwin
03/11/2004, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΡΕ ΣΥ ..ΣΟΒΑΡΑ ΤΟ ΣΤΟ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΠΑΚΙΑ!ΔΕ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ!
ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΗΟΝΔΑ!

re ti kanis edo mesa?
pare podi leme ase ton kosmo na milisi me tin isixia tou
vlamenos ise ore?
ti 8a tous tis na paroune kanena papaki zundap?
vgazi ke papakia i zundap?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

milaber
03/11/2004, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΡΕ ΣΥ ..ΣΟΒΑΡΑ ΤΟ ΣΤΟ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΠΑΚΙΑ!ΔΕ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ!
ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΗΟΝΔΑ!

Εσύ ειδικά τότε έπρεπε να κάνεις μια παραγγελία στην ΚΤΜ να σου φτιάξει ένα σπέσιαλ παπί!

Προδότη...

:D :D :D

ForzaInter
03/11/2004, 20:05
Ειρήνη υμίν(έτσι δεν το λένε) παίδες! Τελικά κατέληξα κ μάλλον είμαι για Kymco Activ 50 το οποίο μπορεί να το μετατρέψει σε 75 δωρεάν. Δεν ξέρω αν το έχετε δει αλλά είναι ένας πολύ μουράτος πάπος! :cool:

milaber
04/11/2004, 02:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από ForzaInter
Δεν ξέρω αν το έχετε δει αλλά είναι ένας πολύ μουράτος πάπος!

Ε αφού είναι και μουράτος τσίμπα το και άσε μας ήσυχους που μας βάζεις να μαλώνουμε κιόλας για το παπί σου!

Αλήτη, εσύ τα φταις όλα!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Καλορίζικο φίλε!

:wave2: :wave2: :wave2: