PDA

View Full Version : ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ ΠΡΑΤΗΡΙΟΥΧΟΣ



spive82
07/11/2007, 13:52
ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΝΑ ΦΟΥΛΑΡΩ ΤΟ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΧΩΡΙΤΗΚΟΤΗΤΟΣ 55

ΛΙΤΡΑ . ΤΟ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ ΗΤΑΝ ΗΔΗ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ...................ΑΡΑ ΜΕ ΤΙΜΗ 1.08 ΑΝΤΕ ΝΑ

ΜΟΥ ΕΒΑΖΕ 30 ΤΟ ΠΟΛΥ .










ΟΠΟΤΕ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΤΟ ΓΕΜΙΣΜΑ ΓΥΡΝΑΩ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΔΩ ΠΟΣΑ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ

ΒΛΕΠΩ ΣΤΗΝ ΑΝΤΛΙΑ 63,00 ΛΕΩ ΛΑΘΟΣ ΑΝΤΛΙΑ ΒΛΕΠΩ ΜΑΛΛΟΝ ............

ΚΑΙ ΤΩΝ ΡΩΤΑΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ .................................................................................................... ....................................




63 ΕΥΡΩ


:uplate: :evil: :a015:


ΕΕ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΤΗΣ ΠΟΥΤ@Ν@Σ @$%^%!$#$ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΜΟΝΟ 20 ΕΥΡΩ ΠΗΡΑ ΣΤΟ

ΙΝΚΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΚΤΛ . ΣΚΕΦΤΕΙΤΑΙ ΠΟΣΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΠΕΡΑΣΕ ΣΗΜΕΡΑ ΕΒΑΛΕ ΠΧ

10 Η 20 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΕ ΠΗΡΕ ΓΡΑΜΜΗ ΟΤΙ ΤΟΥ ΒΑΛΑΝ ΤΗ ΜΙΣΗ ΒΕΝΖΙΝΗ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ

ΘΑ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΑ ΑΝ ΕΒΑΖΑ 20 Ε ΟΠΩΣ ΚΑΝΩ ΣΥΝΗΘΩΣ.

ΤΟ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ ΕΙΝΑΙ Λ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 493 ΕΚΟ . ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ

ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΟΥΝ . Η ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΩΝΥΜΗ ΣΤΟ ΙΝΚΑ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ

ΕΥΘΥΝΗ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ.

Cpt. Haddock
07/11/2007, 14:05
:a013: :a013: :a013: :a013:

makis206
07/11/2007, 14:10
Τέτοια διαφορά ;:eyepop:

Λεβέντης την είδε κι είπε ν'αγκαλιάσει τα σίδερα ;:uplate:

apav
07/11/2007, 14:17
:a10:

alximistis
07/11/2007, 14:32
Δεν μας λες και που είναι το πρατήριο να το αποφεύγουμε;

alximistis
07/11/2007, 14:32
ΣΟΡΙ τώρα το πρόσεξα!!!!!!

road spirit
07/11/2007, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από spive82
ΤΟ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ ΕΙΝΑΙ Λ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 493 ΕΚΟ

marios8
07/11/2007, 14:43
:a013: :a10:

toulis
07/11/2007, 14:52
Τι γίνεται ρε γμτ :mad:

Σε λίγο θα αρχίσω να πηγαίνω για βενζίνη μόνο με όγκο μετρημένα μπιτόνια :(

Μήπως να ψάξω για κανένα ροόμετρο
:rolleyes:

Vandarero
07/11/2007, 16:59
Και για όσους έχουν GPS :

N: 38.01394
E: 23.82876

adam_tsouk
07/11/2007, 17:00
σωστος!


σε ευχαριστουμε για την ενημερωση

:beer:

Band(age)it
07/11/2007, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vandarero
Και για όσους έχουν GPS :

N: 38.01394
E: 23.82876

Σε τι υψομετρο? :rotflmao: :rotflmao:

matmat
07/11/2007, 17:49
Εγώ αντίθετα σήμερα έβαλα βενζίνη σε έναν πολύ σωστό πρατηριούχο της ELIN
μέχρι και αυτοκόλλητα μου έδωσε !!!
Οτι είχα γυρίσει σε ρεζέρβα και μου έβαλε ακριβώς 20 είκοσι λίτρα χωρίς καμιά διάθεση να τον τσεκάρω !

Λαμόγια υπάρχουν πολλά και καλά έκανες και το κατήγγειλες

kaps
08/11/2007, 07:05
Πάντως εγώ βάζω σε πρατήριο Ε.Π στη Ν.Κηφισιά επί της οδού Γ.Λύρα και πιστέψτε με στο ΙΒΙΖΑ με ηλικία άνω των 16 ετών με 20 ευρώ αμόλυβδη κάνω 230 χμ όταν με άλλες βενζίνες το πολύ 150 χμ. Στο ΧΤΧ με 10 ευρώ κάνω 220 όταν με άλλη βενζίνα κάνω 180 χμ . Τον ρώτησα σχετικά και ου είπε πως βάζει κάποιο φυτικό προσθετικό - βελτιωτικό - καθαριστικό . Είχα ακούσει κατι για ένα χάπι που ρίχνεις στο ρεζερβουάρ και κοστίζει 1 ευρώ κάτι το οποίο το επιβεβαίωσε και αυτός . Ωστόσο η τιμή της αμόλυβδης που διαθέτει τώρα είναι στα 0,98. Κατά πολύ φθηνότερα από άλλους ..

DimChios
08/11/2007, 08:18
63???????? :eyepop: :eyepop: :eyepop:

καλα μιλαμε για πολυ μαλακα ε!

Ευχαριστουμε για την ενημερωση ρε φιλε!

:wave2:

TROOPER
08/11/2007, 10:49
ωραιος !!!!

:a013:

Gandalf dr685sm
08/11/2007, 11:18
Να ξεφύγω λίγο απο το θέμα...

Φίλε Kaps... Το πόσο καίει ενα μοτέρ, είναι ενα τεράστιο θέμα προς συζήτηση καθώς εξαρτάται απο λάστιχα, επιφάνεια δρόμου, στροφές μοτέρ, συντήρηση μοτέρ εκείνα τα χρονικά διαστήματα, βάρος οχήματος, ροπή που δίνεις κάθε φορά που ανοίγεις το γκάζι , ακόμα και τις καιρικές συνθήκες. Δεν είναι τόσο εύκολο να κάνεις συγκρίσεις.

Απλή παρένθεση... συνεχίστε.


Gandalf

T.R.E
08/11/2007, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Να ξεφύγω λίγο απο το θέμα...

Φίλε Kaps... Το πόσο καίει ενα μοτέρ, είναι ενα τεράστιο θέμα προς συζήτηση καθώς εξαρτάται απο λάστιχα, επιφάνεια δρόμου, στροφές μοτέρ, συντήρηση μοτέρ εκείνα τα χρονικά διαστήματα, βάρος οχήματος, ροπή που δίνεις κάθε φορά που ανοίγεις το γκάζι , ακόμα και τις καιρικές συνθήκες. Δεν είναι τόσο εύκολο να κάνεις συγκρίσεις.

Απλή παρένθεση... συνεχίστε.


Gandalf


ΟΚ ολα αυτα αλλα,αλλα ο φιλος μιλησε για τρελες διαφορες...Πανω απο 50% διαφορα απο βενζινη σε βενζινη δεν υπαρχει,αν υποθεσουμε ιδιες (εστω και σχετικα) συνθηκες...


Παντως οι απατεωνες ειναι αρκετοι,εχω βαλει με τα χερακια μου σε πρατηριο 20,23 λιτρα στο 18αλιτρο ντεποζιτο του GSXR,δλδ ενα 10% με επιασε το κωλαρακι...Ο υπαλληλος Πακιστανος και βαρεθηκα να το τραβηξω...Αλλα δυστηχως ετσι ειναι,αφου οι περισσοτεροι ουτε καν βγαινουν απο το κουτακι τους οταν σταματανε για βενζινη,πετανε το χαρτονομισμα και ολα μπιουτιφουλ...:ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

BUSA MAKIS
08/11/2007, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από spive82
ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΝΑ ΦΟΥΛΑΡΩ ΤΟ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΧΩΡΙΤΗΚΟΤΗΤΟΣ 55

ΛΙΤΡΑ . ΤΟ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ ΗΤΑΝ ΗΔΗ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ...................ΑΡΑ ΜΕ ΤΙΜΗ 1.08 ΑΝΤΕ ΝΑ

ΜΟΥ ΕΒΑΖΕ 30 ΤΟ ΠΟΛΥ .










ΟΠΟΤΕ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΤΟ ΓΕΜΙΣΜΑ ΓΥΡΝΑΩ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΔΩ ΠΟΣΑ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ

ΒΛΕΠΩ ΣΤΗΝ ΑΝΤΛΙΑ 63,00 ΛΕΩ ΛΑΘΟΣ ΑΝΤΛΙΑ ΒΛΕΠΩ ΜΑΛΛΟΝ ............

ΚΑΙ ΤΩΝ ΡΩΤΑΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ .................................................................................................... ....................................




63 ΕΥΡΩ


:uplate: :evil: :a015:


ΕΕ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΤΗΣ ΠΟΥΤ@Ν@Σ @$%^%!$#$ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΜΟΝΟ 20 ΕΥΡΩ ΠΗΡΑ ΣΤΟ

ΙΝΚΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΚΤΛ . ΣΚΕΦΤΕΙΤΑΙ ΠΟΣΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΠΕΡΑΣΕ ΣΗΜΕΡΑ ΕΒΑΛΕ ΠΧ

10 Η 20 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΕ ΠΗΡΕ ΓΡΑΜΜΗ ΟΤΙ ΤΟΥ ΒΑΛΑΝ ΤΗ ΜΙΣΗ ΒΕΝΖΙΝΗ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ

ΘΑ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΑ ΑΝ ΕΒΑΖΑ 20 Ε ΟΠΩΣ ΚΑΝΩ ΣΥΝΗΘΩΣ.

ΤΟ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ ΕΙΝΑΙ Λ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 493 ΕΚΟ . ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ

ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΟΥΝ . Η ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΩΝΥΜΗ ΣΤΟ ΙΝΚΑ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ

ΕΥΘΥΝΗ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ.

Τι έκανε ο πρατηριούχος όταν του έδωσες μόνο 20 ευρώ;;;;;;;

DrIoannis
08/11/2007, 11:53
Βρε παιδιά το πρωί που ήταν αγουροξυπνημένος :a12: ο μάγκας ο πρατηριούχος αντί να βάλει το κλεφτομετρητή να κλέβει 5% το έβαλε 50%:eek: .Αμέσως όλοι να πέσετε επάνω του να τον φάτε και εσείς:a9: .

kalesin
08/11/2007, 12:08
Πολυ καλα εκανες κ εκανες την καταγγελια

Ερωτηση

Ξερει κανεις ποια διαδικασια ακολουθει μετα το ΙΝΚΑ;

Ποσο μακρυα φτανει η δικαιοδοσια του;

Ξερω οτι στη θεωρια κανει 10 πραγματα, στην πραξη μετα απο καταγγελια που μπορει να εχει κανει αποιος απο εσας, εχει να μας πει τα αποτελεσματα;

Η μπλεκονται μετα ολα στα γραναζια της γραφειοκρατειας κ τελικα μεχρι να φτασει να γινει κατι δεν εχει πια νοημα;

Στην συγκκριμενη περιπτωση, τι θα ακολουθησει απο τη μερια τους;


Τελικα δεν ηταν 1 ερωτηση ηταν 5
:lol:

DimChios
08/11/2007, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
Πολυ καλα εκανες κ εκανες την καταγγελια

Ερωτηση

Ξερει κανεις ποια διαδικασια ακολουθει μετα το ΙΝΚΑ;

Ποσο μακρυα φτανει η δικαιοδοσια του;

Ξερω οτι στη θεωρια κανει 10 πραγματα, στην πραξη μετα απο καταγγελια που μπορει να εχει κανει αποιος απο εσας, εχει να μας πει τα αποτελεσματα;

Η μπλεκονται μετα ολα στα γραναζια της γραφειοκρατειας κ τελικα μεχρι να φτασει να γινει κατι δεν εχει πια νοημα;

Στην συγκκριμενη περιπτωση, τι θα ακολουθησει απο τη μερια τους;


Τελικα δεν ηταν 1 ερωτηση ηταν 5
:lol:


Η αληθεια ειναι πως κι εγω οταν εκανα κατι αντιστοιχο, δεν ενημερωθηκα για τη συνεχεια... :rolleyes:

sfigas
09/11/2007, 03:31
eftixos pou den piges me kanena leoforeilo......xaxaxax:beer: :D

m1ke
09/11/2007, 22:58
Πάντως στην Καλλιθέα μόνο η Aegean δίπλα στην πυροσβεστική δεν κλέβει στην αντλία. Crosschecked και με ταρίφες που έχω ρωτήσει. Όλοι οι άλλοι που έχω δοκιμάσει στη Θησέως έχουν αποτύχει στο κλασικό τεστ να φουλάρω ενώ το έχω γυρίσει σε ρεζέρβα.

FUJI
10/11/2007, 17:22
Άτιμη κοινωνία, όντως με τα ογκομετρικά μπιτόνια θα κυκλοφοράμε ...

kristallia
11/11/2007, 20:09
αγαπητε φιλε που την επαθεσ στο βενζιναδικο. δεν εισαι ο μονος. ο φιλοσ μου δουλευει σε εταιρεια που πηγαινουν και μετρανε τισ αντλιεσ στα βενζιναδικα. το νομιμο που μπορει να χανει μια αντλια ειναι 0,5. υπαρχει ενα βενζιναδικο που πρεπει να το αποφευγουμε σαν τον διαολο το λιβανι. ονομα δεν θα σου πω αλλα θα το καταλαβεισ κατευθειαν. ειναι παρατηριο που διαφημιζετε καργα και για την διανομη πετρελαιου θερμανσης και ειναι στα δυτικα προαστια προσ εθνικη μερια. ειχε παει που λεσ ο φιλοσ μου να του φερει την αντλια στα ισια γιατι ετσι τουσ λεει η εταιρεια καυσιμων , να ειναι ολα συμφωνα με τον νομο, και μονο τον μπελα του δεν βρηκε. εσκασε τηλεφωνο απο το αφεντικο του πρατηριου στον πακιστανο που ειναι στισ αντλιεσ και ζητησε να μηλισει στον φιλο μου και λιγο πολυ του ειπε να αφησει την αντλια στην υσηχια τησ. αυτο εγινε γνωστο απο τον δικο μου στην εταιρεια και μετα δεν ξερω.... τιποτα δεν θα του κανουνε. αμα θεσ σου λεω και που εχει την πιο καθαρη βενζινη και δινει και σωστα η αντλια.....;) θα ερχεσαι βεβαια βορειοανατολικα:smilea:

kristallia
11/11/2007, 20:09
αγαπητε φιλε που την επαθεσ στο βενζιναδικο. δεν εισαι ο μονος. ο φιλοσ μου δουλευει σε εταιρεια που πηγαινουν και μετρανε τισ αντλιεσ στα βενζιναδικα. το νομιμο που μπορει να χανει μια αντλια ειναι 0,5. υπαρχει ενα βενζιναδικο που πρεπει να το αποφευγουμε σαν τον διαολο το λιβανι. ονομα δεν θα σου πω αλλα θα το καταλαβεισ κατευθειαν. ειναι παρατηριο που διαφημιζετε καργα και για την διανομη πετρελαιου θερμανσης και ειναι στα δυτικα προαστια προσ εθνικη μερια. ειχε παει που λεσ ο φιλοσ μου να του φερει την αντλια στα ισια γιατι ετσι τουσ λεει η εταιρεια καυσιμων , να ειναι ολα συμφωνα με τον νομο, και μονο τον μπελα του δεν βρηκε. εσκασε τηλεφωνο απο το αφεντικο του πρατηριου στον πακιστανο που ειναι στισ αντλιεσ και ζητησε να μηλισει στον φιλο μου και λιγο πολυ του ειπε να αφησει την αντλια στην υσηχια τησ. αυτο εγινε γνωστο απο τον δικο μου στην εταιρεια και μετα δεν ξερω.... τιποτα δεν θα του κανουνε. αμα θεσ σου λεω και που εχει την πιο καθαρη βενζινη και δινει και σωστα η αντλια.....;) θα ερχεσαι βεβαια βορειοανατολικα:smilea:

kristallia
11/11/2007, 20:15
αγαπητε φιλε που την επαθεσ στο βενζιναδικο. δεν εισαι ο μονος. ο φιλοσ μου δουλευει σε εταιρεια που πηγαινουν και μετρανε τισ αντλιεσ στα βενζιναδικα. το νομιμο που μπορει να χανει μια αντλια ειναι 0,5. υπαρχει ενα βενζιναδικο που πρεπει να το αποφευγουμε σαν τον διαολο το λιβανι. ονομα δεν θα σου πω αλλα θα το καταλαβεισ κατευθειαν. ειναι παρατηριο που διαφημιζετε καργα και για την διανομη πετρελαιου θερμανσης και ειναι στα δυτικα προαστια προσ εθνικη μερια. ειχε παει που λεσ ο φιλοσ μου να του φερει την αντλια στα ισια γιατι ετσι τουσ λεει η εταιρεια καυσιμων , να ειναι ολα συμφωνα με τον νομο, και μονο τον μπελα του δεν βρηκε. εσκασε τηλεφωνο απο το αφεντικο του πρατηριου στον πακιστανο που ειναι στισ αντλιεσ και ζητησε να μηλισει στον φιλο μου και λιγο πολυ του ειπε να αφησει την αντλια στην υσηχια τησ. αυτο εγινε γνωστο απο τον δικο μου στην εταιρεια και μετα δεν ξερω.... τιποτα δεν θα του κανουνε. αμα θεσ σου λεω και που εχει την πιο καθαρη βενζινη και δινει και σωστα η αντλια.....;) θα ερχεσαι βεβαια βορειοανατολικα:smilea:

MouZiS
11/11/2007, 20:39
το 90% λιγο πολυ κλεβει.....ακομα κ το κρατος τους δικαιολογει λαθος στην αποκλιση της ποσοτητας της βενζινης που βαζουν απο -0,5 εως +0,5..μαντεψτε το προσημο πόυ εχουν ολα τα βενζιναδικα.... :sick:

Baggelhs20
12/11/2007, 02:02
Οσοι κλεβουν αμεσως καταγγελια στο ινστιτουτο καταναλωτων