PDA

View Full Version : Δυσχρωματοψία και δίπλωμα



project.breeze
07/11/2007, 15:35
Ένας φίλος έχει δυσχρωματοψία και θέλει να βγάλει δίπλωμα για αυτοκίνητο/μηχανάκι,θα έχει κάποιο πρόβλημα;Μπορεί να βγάλει δίπλωμα;

Cpt. Haddock
07/11/2007, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Ένας φίλος έχει δυσχρωματοψία και θέλει να βγάλει δίπλωμα για αυτοκίνητο/μηχανάκι,θα έχει κάποιο πρόβλημα;Μπορεί να βγάλει δίπλωμα;

Νομιζω όχι. Ο οφθαλμίατρος το εξετάζει και αυτό, οπότε δύσκολα

:sad:

blackbusa
07/11/2007, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Ένας φίλος έχει δυσχρωματοψία και θέλει να βγάλει δίπλωμα για αυτοκίνητο/μηχανάκι,θα έχει κάποιο πρόβλημα;Μπορεί να βγάλει δίπλωμα;

Αν ειναι αυτο που δεν μπορεις να διακρεινεις καποια χρωματα (κοκκινο και πρασινο νομιζω) δεν θα εχει κανενα προβλημα.....για να μην σου πω οτι μαλλον δεν χρειαζεται να πει καθολου το προβλημα του.....και ο λογος ειναι γιατι καποια στιγμη ειχα διαβασει οτι ο ΚΟΚ σε ολον τον κοσμο ειναι ιδιος σε οσο αφορα την σημανση.....δηλαδη η σειρα των χρωματων στα φαναρια,τα σηματα κλπ....:wave2:

McGyver
07/11/2007, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
δηλαδη η σειρα των χρωματων στα φαναρια

Αν δεν μπορείς να ξεχωρίσεις το πράσινο από το κόκκινο, τότε αρκετές φορές θα πρέπει να πλησιάσεις πολύ το φανάρι για να δεις πιο από τα τρία (σε σειρά) φώτα είναι αναμμένα...

Δεν είναι κάπως επικίνδυνο αυτό :winka: ;

Cpt. Haddock
07/11/2007, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
κοκκινο και πρασινο νομιζω

ναι, το κόκκινο και πράσινο δεν παίζουν κανένα ρόλο στην οδήγηση :lol: :lol: :lol: :lol:

τι λες ρε συ; :sick:

project.breeze
07/11/2007, 15:43
Για ρίξτε όλοι μια ματιά εδώ (http://biolaser.gr/newsdesk_info.php?newsdesk_id=23) και πείτε μας τα αποτελέσματά σας.Εγώ πάντως δεν έχω :beer:

marios8
07/11/2007, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
θα έχει κάποιο πρόβλημα;Μπορεί να βγάλει δίπλωμα;


Να σου πώ την αλήθεια δεν γνωρίζω τι λέει ο νόμος .

Αλλα επειδή ξέρω που ζώ η απάντηση στο ερώτημά σου είναι "αναλόγως πόσα θα σκάσει για να την κάνει ο γιατρός γαργάρα".

Ξέρω συνάδελφο (με την ευρεία έννοια του όρου) που έχει δίπλωμα για αυτοκίνητο και μηχαμή αλλα δεν έχει αριστερό μάτι . :wave2:

odt
07/11/2007, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Ένας φίλος έχει δυσχρωματοψία και θέλει να βγάλει δίπλωμα για αυτοκίνητο/μηχανάκι,θα έχει κάποιο πρόβλημα;Μπορεί να βγάλει δίπλωμα;


Ο φίλος σου τι λέει? Τα ξεχωρίζει τα χρώματα στα φανάρια...?

Ακόμη κι αν έχει δυσχρωματοψία, δεν θα έχει πρόβλημα, με όλα τα πράσινα και όλα τα κόκκινα...Θα έχει πρόβλημα με συγκεκριμένα μήκη κύματος...

Cpt. Haddock
07/11/2007, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Να σου πώ την αλήθεια δεν γνωρίζω τι λέει ο νόμος .

Ο νόμος λέει οτι ενας οφθαλμίατρος και ένας παθολόγος εκδίδουν πιστοποιητικά

Τι θα εκδώσουν και πόσο θα σε "ψάξουν" είναι άλλο θέμα

Κανονικά και ζάχαρο να έχεις δεν επιτρέπεται να οδηγείς (λιποθυμία)

:wave2:

McGyver
07/11/2007, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Για ρίξτε όλοι μια ματιά εδώ (http://biolaser.gr/newsdesk_info.php?newsdesk_id=23) και πείτε μας τα αποτελέσματά σας.Εγώ πάντως δεν έχω :beer:

Κι εγώ το Under Construction το βλέπω κανονικότατα :confused: ...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
07/11/2007, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Για ρίξτε όλοι μια ματιά εδώ (http://biolaser.gr/newsdesk_info.php?newsdesk_id=23) και πείτε μας τα αποτελέσματά σας.

Ευκολο ρε συ...

το αριστερό νούμερο ειναι 48 και το δεξί 5

:wacko:

Akatanomastos
07/11/2007, 15:48
edo merikoi ta vlepoume kai flertaroume me to lathos..

poso mallon..
tespa

to ksero kai apo gnosto mou, exei to idio provlima kai den mporei na vgalei diploma.

marios8
07/11/2007, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Για ρίξτε όλοι μια ματιά εδώ (http://biolaser.gr/newsdesk_info.php?newsdesk_id=23) και πείτε μας τα αποτελέσματά σας.Εγώ πάντως δεν έχω :beer:


Εντάξει το είδα το 3 :eyepop:

project.breeze
07/11/2007, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Εντάξει το είδα το 3 :eyepop:




Έχεις δυσχρωματοψία;

byron
07/11/2007, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Εντάξει το είδα το 3 :eyepop:

Ποιό 3 ρε φίλε; C ήταν :winka:

Akatanomastos
07/11/2007, 15:55
vevaia na prostheso eimai sigouros posolo kai kapoios tha vrethei pou me ena kalo ladaki apo to xorio, tha sou ipograpsoun to xarti tou thanatou..

apav
07/11/2007, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Κι εγώ το Under Construction το βλέπω κανονικότατα :confused: ...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:a9:

http://biolaser.gr/newsdesk_info.php?newsdesk_id=23&language=GR

marios8
07/11/2007, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Έχεις δυσχρωματοψία;

:lol: :rotflmao: :lol:

Οχι φιλαράκο πλάκα κάνω.

Αν είχα δυσχρωματοψία με το επάγγελμα που κάνω, θα το είχες μάθει απο τις ειδήσεις :lol: :rotflmao: :lol:

:beer: :wave2:

project.breeze
07/11/2007, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
:lol: :rotflmao: :lol:

Οχι φιλαράκο πλάκα κάνω.

Αν είχα δυσχρωματοψία με το επάγγελμα που κάνω, θα το είχες μάθει απο τις ειδήσεις :lol: :rotflmao: :lol:

:beer: :wave2:



Ντεκορατέρ είσαι ή μόδιστρος; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

taxydromos
07/11/2007, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Ντεκορατέρ είσαι ή μόδιστρος; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


indiana jones!




:rotflmao:

samoure
07/11/2007, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Ένας φίλος έχει δυσχρωματοψία και θέλει να βγάλει δίπλωμα για αυτοκίνητο/μηχανάκι,θα έχει κάποιο πρόβλημα;Μπορεί να βγάλει δίπλωμα;

Λοιπον,1000% ο φιλος δε θα εχει κανενα προβλημα,βγαζει διπλωμα κανονικοτατα και με το νομο,
ειδικα για μηχανη και ΙΧ.Σιγουρα πραγματα και εξακριβωμενα:wave2:

blackbusa
07/11/2007, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ναι, το κόκκινο και πράσινο δεν παίζουν κανένα ρόλο στην οδήγηση :lol: :lol: :lol: :lol:

τι λες ρε συ; :sick:

δεν ειπα οτι δεν παιζουν ρολο....αλλα ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ Η ΣΗΜΑΝΣΗ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΦΑΝΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΑΜΠΕΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ.....να τα διαβαζεις ολα πριν κραξεις.......:nono:

sniper
07/11/2007, 16:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ποιό 3 ρε φίλε; C ήταν :winka:


Ρε τι λέτε; Που τα είδατε τα 8, 48, 3 C... Μια κενή σελιδα ανοίγει :rolleyes: