PDA

View Full Version : Σοβαρο η αστειο???



blackbusa
07/11/2007, 17:33
Σημερα το μεσημερι εγινε ενα σκηνικο που μπορει να με εκανε να λυθω στα γελια αλλα απο την αλλη με προβληματισε κιολας.......κινιομουνα επι τις 28 Οκτωβριου (Πατησιων).......περναω το Πολυτεχνειο.....περναω το φαναρι της Ακαδημιας,και πλησιαζω προς το φαναρι της Πανεπιστημιου οπου το φαναρι ειναι κοκκινο...κινουμαστε παραλληλα εγω,ενα transalp (οδηγος κοντα στα 45),και ενα cbr 125 (πιτσιρικι 20-21,ευτηχως με κρανος).....γι οποιον δεν γνωριζει,καποια μετρα πριν,εχει 2 διαβασεις πεζων (μισοσβησμενες βεβαια)........βλεποντας το κοκκινο,σχεδον αυτοματα εγω και το transalp (αφου βεβαια εχω τσεκαρει οτι δεν ερχεται πισω μας κανας μαλακας πατημενος).....σταματαμε να περασουν οι πεζοι......το πιτσιρικι κοκκαλωνει και αυτο......και εκει που περνανε οι πεζοι,το βλεπω να κοιταει δεξια....αριστερα....πανω.....πισω....ξανα πανω δεξια.....και παλι αριστερα......μονο κατω δεν κοιταξε.....και να εχει την εκφραση,''τι εγινε ρε πουστη μου???γιατι σταματησαμε???αφου δεν εχει ουτε φαναρι,ουτε μπατσους''....και αφου εχω πιασει τον τον εαυτο μου να γελαει (και μαζι ο Transalp)....του λεω......''φιλαρακι.....βλεπεις κατω τις λευκες γραμμουλες???αυτη ειναι μια διαβαση πεζων....γιαυτο σταματησαμε''......αφου περασαν οι πεζοι και ξεκινησαμε ξαφνικα το γελιο μου μετατραπηκε σε κατι που δεν μπορω να εκφρασω....λυπη,απογοητευση,προβληματισμος......

ποσο καιρο να εχει το διπλωμα και να ξεχασε κιολας τον ΚΟΚ.....η ακομα χειροτερα να μην τον εμαθε ποτε.......αυτα.....:rolleyes:

nimbus
07/11/2007, 17:55
γελοίο είναι.
Κάποιοι άνθρωποι δεν προβληματίζονται δυστηχώς. Κι αν δεν τους πει κάποιος κάτι, δεν θα το σκεφτούν ποτέ από μόνοι τους:confused:

Lupo
07/11/2007, 18:29
Δεν υπάρχει λόγος να λυπάσαι.
Ειδικά σ'αυτήν την περίπτωση, το ποτήρι είναι ήδη μισογεμάτο.
Νεαρός με κράνος, που κινείται με τους ρυθμούς σας, σαν γνώστες.
Που αντιλαμβάνεται ότι σταματήσατε και σταμάτησε κι αυτός, έστω μερικά μέτρα πιο κάτω.
Που γύρισε, και την έψαξε την φάση, και δεν σήκωσε μια σούζα να το παίξει και μάγκας που σας τα έριξε.
Δεν του το έμαθαν ίσως. Συνήθισε ίσως, επηρεαζόμενος από άλλους οδηγούς.
Του το θυμίσατε ή του το μάθατε, με πολύ ωραίο τρόπο. Το πιο πιθανόν, να μην το ξεχάσει ποτέ, και να διηγείται την ιστορία του πως έμαθε να σταματάει στις διαβάσεις.
Εύγε
:beer: :wave2:

S705
07/11/2007, 18:33
δεν σταματάω ποτέ σε διαβάσεις παίζων






όσος κόσμος και να περιμένει




























αν δεν τσεκάρω πίσω μου για κανέναν μανιακό που θα έρχεται φέτες


με έχουν χτυπήσει μια φορά και την έχω γλυτώσει άπειρες ....

Akatanomastos
07/11/2007, 18:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705
δεν σταματάω ποτέ σε διαβάσεις παίζων

όσος κόσμος και να περιμένει

αν δεν τσεκάρω πίσω μου για κανέναν μανιακό που θα έρχεται φέτες

με έχουν χτυπήσει μια φορά και την έχω γλυτώσει άπειρες ....

ase kai go..
eidika palia pou den eixa sensitive kolofanaro...:sick:

eftixos pou o ellinas einai odigara kai se apofevgei :lol:

devil's animal
07/11/2007, 18:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Δεν υπάρχει λόγος να λυπάσαι.
Ειδικά σ'αυτήν την περίπτωση, το ποτήρι είναι ήδη μισογεμάτο.
Νεαρός με κράνος, που κινείται με τους ρυθμούς σας, σαν γνώστες.
Που αντιλαμβάνεται ότι σταματήσατε και σταμάτησε κι αυτός, έστω μερικά μέτρα πιο κάτω.
Που γύρισε, και την έψαξε την φάση, και δεν σήκωσε μια σούζα να το παίξει και μάγκας που σας τα έριξε.
Δεν του το έμαθαν ίσως. Συνήθισε ίσως, επηρεαζόμενος από άλλους οδηγούς.
Του το θυμίσατε ή του το μάθατε, με πολύ ωραίο τρόπο. Το πιο πιθανόν, να μην το ξεχάσει ποτέ, και να διηγείται την ιστορία του πως έμαθε να σταματάει στις διαβάσεις.
Εύγε
:beer: :wave2:


+250!!
:beer:

apav
07/11/2007, 19:13
:winka: Μάλλον έγινε αυτό που περιγράφει ο λύκος. :wave2:

DimChios
07/11/2007, 21:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Δεν υπάρχει λόγος να λυπάσαι.
Ειδικά σ'αυτήν την περίπτωση, το ποτήρι είναι ήδη μισογεμάτο.
Νεαρός με κράνος, που κινείται με τους ρυθμούς σας, σαν γνώστες.
Που αντιλαμβάνεται ότι σταματήσατε και σταμάτησε κι αυτός, έστω μερικά μέτρα πιο κάτω.
Που γύρισε, και την έψαξε την φάση, και δεν σήκωσε μια σούζα να το παίξει και μάγκας που σας τα έριξε.
Δεν του το έμαθαν ίσως. Συνήθισε ίσως, επηρεαζόμενος από άλλους οδηγούς.
Του το θυμίσατε ή του το μάθατε, με πολύ ωραίο τρόπο. Το πιο πιθανόν, να μην το ξεχάσει ποτέ, και να διηγείται την ιστορία του πως έμαθε να σταματάει στις διαβάσεις.
Εύγε
:beer: :wave2:



ΑΥΤΟ!!! Ελπιζω δηλαδη!


Lupo :beer: :beer: :beer: :beer: :winka:

vangelis 64
07/11/2007, 21:21
Στην Ελλάδα οι διαβάσεις είναι κάτι ενοχλητικές,άσπρες γλυστερές γραμμές που τίς χρησιμοποιούν καμμιά φορά οι πεζοί,όταν δεν έχει αυτοκίνητα.:D

afrotwin
07/11/2007, 21:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
Σημερα το μεσημερι εγινε ενα σκηνικο που μπορει να με εκανε να λυθω στα γελια αλλα απο την αλλη με προβληματισε κιολας.......κινιομουνα επι τις 28 Οκτωβριου (Πατησιων).......περναω το Πολυτεχνειο.....περναω το φαναρι της Ακαδημιας,και πλησιαζω προς το φαναρι της Πανεπιστημιου οπου το φαναρι ειναι κοκκινο...κινουμαστε παραλληλα εγω,ενα transalp (οδηγος κοντα στα 45),και ενα cbr 125 (πιτσιρικι 20-21,ευτηχως με κρανος).....γι οποιον δεν γνωριζει,καποια μετρα πριν,εχει 2 διαβασεις πεζων (μισοσβησμενες βεβαια)........βλεποντας το κοκκινο,σχεδον αυτοματα εγω και το transalp (αφου βεβαια εχω τσεκαρει οτι δεν ερχεται πισω μας κανας μαλακας πατημενος).....σταματαμε να περασουν οι πεζοι......το πιτσιρικι κοκκαλωνει και αυτο......και εκει που περνανε οι πεζοι,το βλεπω να κοιταει δεξια....αριστερα....πανω.....πισω....ξανα πανω δεξια.....και παλι αριστερα......μονο κατω δεν κοιταξε.....και να εχει την εκφραση,''τι εγινε ρε πουστη μου???γιατι σταματησαμε???αφου δεν εχει ουτε φαναρι,ουτε μπατσους''....και αφου εχω πιασει τον τον εαυτο μου να γελαει (και μαζι ο Transalp)....του λεω......''φιλαρακι.....βλεπεις κατω τις λευκες γραμμουλες???αυτη ειναι μια διαβαση πεζων....γιαυτο σταματησαμε''......αφου περασαν οι πεζοι και ξεκινησαμε ξαφνικα το γελιο μου μετατραπηκε σε κατι που δεν μπορω να εκφρασω....λυπη,απογοητευση,προβληματισμος......

ποσο καιρο να εχει το διπλωμα και να ξεχασε κιολας τον ΚΟΚ.....η ακομα χειροτερα να μην τον εμαθε ποτε.......αυτα.....:rolleyes:


afou sou aresi na stamatas stis diavasis giati den pernis ena scooteraki pou stamatai ke efkola?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gcrook
07/11/2007, 21:26
Νταξει πιτσιρικας ειναι...
Κατι αλλοι μαντραχαλαδες που τα ξερουν ολα αυτα και κυκλοφορουν χυμα και καμμια φορα και χωρις κρανος ομως;;;;

afrotwin
07/11/2007, 21:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Στην Ελλάδα οι διαβάσεις είναι κάτι ενοχλητικές,άσπρες γλυστερές γραμμές που τίς χρησιμοποιούν καμμιά φορά οι πεζοί,όταν δεν έχει αυτοκίνητα.:D

ego to dilono ef8eos oti exo patisi gria pou pernage apo to pou8ena giati tis ksinize na pai mexri to fanari na perasi i kapou pou na exi diavasis

ke ama 8a petixo pezo malaka na pernai apo opou dipote me to amaksi ton patao efxaristos xalali tou merika mponous manus ke me tin mixani 8a tou tsakiso ta paidia (oxi pedia:lol: ) gia kokala milame:lol:

vrisidi ke vromoksilo stous pezous pou pane apo opou dipote ke kindinevoume na skoto8oume me tous malakes ston dromo


tsakiste tous

o dromos aniki sta oximata
zito o dromos...:rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
07/11/2007, 21:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Νταξει πιτσιρικας ειναι...
Κατι αλλοι μαντραχαλαδες που τα ξερουν ολα αυτα και κυκλοφορουν χυμα και καμμια φορα και χωρις κρανος ομως;;;;

pou na kserane poso stenaxoriese glikouli pou kikloforoun xoris kranos ke ponai i psixoula sou...
:bigcry: :bigcry: :bigcry:


an to kserane omos na ise sigouros oti 8a foragane oloi...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

thou-vou
07/11/2007, 21:31
Αυτό με τις άσπρες γραμμούλες "κάτω" είναι
ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΠΡΕΖΩΝ

αλλά έχεις και εσυ τα δίκια σου... καλά τα λες...

xampos
07/11/2007, 21:31
μπορει να πω και μαλακια αλλα αν το παλικαρι εγραφε η διαβαζε κανενα φορουμ εστω , εκτος απ τα ανεκδοτα και αλλες μαλακιες θεματα ισως να μαθαινε απο δω μεσα να σταματαει στις διαβασεις πεζων αν δεν του το μαθανε οταν επερνε το διπλομα και εβγαινε στους δρομους,

cityfly
07/11/2007, 22:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Δεν υπάρχει λόγος να λυπάσαι.
Ειδικά σ'αυτήν την περίπτωση, το ποτήρι είναι ήδη μισογεμάτο.
Νεαρός με κράνος, που κινείται με τους ρυθμούς σας, σαν γνώστες.
Που αντιλαμβάνεται ότι σταματήσατε και σταμάτησε κι αυτός, έστω μερικά μέτρα πιο κάτω.
Που γύρισε, και την έψαξε την φάση, και δεν σήκωσε μια σούζα να το παίξει και μάγκας που σας τα έριξε.
Δεν του το έμαθαν ίσως. Συνήθισε ίσως, επηρεαζόμενος από άλλους οδηγούς.
Του το θυμίσατε ή του το μάθατε, με πολύ ωραίο τρόπο. Το πιο πιθανόν, να μην το ξεχάσει ποτέ, και να διηγείται την ιστορία του πως έμαθε να σταματάει στις διαβάσεις.
Εύγε
:beer: :wave2:

επίσης παίζει και το απλό σενάριο

να μην τις είδε τις διαβάσεις
αν δεν έχει ξαναπεράσει από εκεί δεν είναι και απίθανο, δεν είναι και ό,τι πιο ευκρυνές υπάρχει

TROOPER
07/11/2007, 22:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
afou sou aresi na stamatas stis diavasis giati den pernis ena scooteraki pou stamatai ke efkola?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

γιατι τι νομιζεις οτι εχει ???

ενα busa που παει σα σκουτερ.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: