PDA

View Full Version : αγορα gsxr 750



kounops23
09/11/2007, 18:24
λεω να παρω το 750 καινουριο τι πρεπει να προσεξω πχ να μην ειναι κλειστο εχουν προβλημα στο πλαισιο κτλ. μου ειπαν για 11500ευρο το κ8

crewdriver
16/11/2007, 22:49
τα gsx r κ6-κ7 κοβουν το πλαισιο σχετικα ευκολα μετα απο πτωση η μικρο-τρακαρισμα(που τελοσπαντων δε θα επρεπε να κοπει ευκολα).για τους στροφαλους κατι λεγεται(σχετικα με την αξιοπιστια κλπ).κατα τ'αλλα καλες μηχανες ειναι,ομορφες και γρηγορες!συνεση θελουν!

banditgr
17/11/2007, 21:39
an kovei plaisio kai exei provlima me ton strofalo....poso kali mixani einai?opos les esi panta....

crewdriver
18/11/2007, 02:21
το πλαισιο το κοβει ΜΟΝΟ στις περιπτωσεις που ανεφερα.το θεμα με τον στροφαλο δεν ειναι γενικο,απ'οσο ξερω μερικες μηχανες κ(750 και 1000)απο το κ3 και μετα το εχουν παρουσιασει...

HEATSEEKER750
18/11/2007, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από crewdriver
τα gsx r κ6-κ7 κοβουν το πλαισιο σχετικα ευκολα μετα απο πτωση η μικρο-τρακαρισμα(που τελοσπαντων δε θα επρεπε να κοπει ευκολα).για τους στροφαλους κατι λεγεται(σχετικα με την αξιοπιστια κλπ).κατα τ'αλλα καλες μηχανες ειναι,ομορφες και γρηγορες!συνεση θελουν!

Μάλιστα για πες μας τώρα πως τα ξέρεις όλα αυτά...?Είχες gixxer που σου έβγαλε μηχανικό πρόβλημα?Εγω είχα δυο και μέχρι τώρα δεν είχα Κ Α Ν Ε Ν Α πρόβλημα ούτε έχω ακούσει στην πιάτσα για κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα για οποιοδήποτε gixxer από το 2000 και μετά.
Τώρα για τα κομμένα πλαίσια τι να πω υπάρχουν,θρεντς όπου το θέμα έχει αναλυθεί διεξοδικά (με μπόλικο spam βεβαίως βεβαίως).

HEATSEEKER750
18/11/2007, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από crewdriver
το πλαισιο το κοβει ΜΟΝΟ στις περιπτωσεις που ανεφερα.


Και αυτές οι περιπτώσεις αποτελούν την ενδεικτική χρήση για ss μοτοσυκλέτα,έτσι δεν είναι?:look:

crewdriver
18/11/2007, 18:33
προσωπικα οχι,αλλα φιλος μου ειχε 750(2003) και ειχε τετοιο θεμα με το στροφαλο,ο μαστορας του ειπε πως το εχουν βγαλει κι αλλα μηχανακια.τωρα για το πλαισιο εχω δει τρακαρισματα η απλες πτωσεις που κοπηκε...κατα τα αλλα ειναι πολυ καλη μηχανη!δεν υπαρχει λογος να μαλωνουμε!

HEATSEEKER750
19/11/2007, 01:29
Οχι ρε φίλε τι να μαλώνουμε....Το ψωμί μου τρως??
Κουβέντα να γίνεται....:wave2:

DUKASII
19/11/2007, 08:54
RE PATE KALA LEME??EIXA KTM ...XALANE MOY LEGATE...ANTE TA POYLHSA TA KTM KAI PHRA SUZUKI 750 GIXER LEME KAI ..

:uplate: :hypnotize :look:

KAI MOY LETE OTI KAI AYTA XALANE??



RE THELETE NA SA MAMISO TIPOTA LEME PROI PROI??:lol: :rotflmao: :eyepop: :bawl:

siakattackj
19/11/2007, 09:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από crewdriver
τα gsx r κ6-κ7 κοβουν το πλαισιο σχετικα ευκολα μετα απο πτωση η μικρο-τρακαρισμα(που τελοσπαντων δε θα επρεπε να κοπει ευκολα).για τους στροφαλους κατι λεγεται(σχετικα με την αξιοπιστια κλπ).κατα τ'αλλα καλες μηχανες ειναι,ομορφες και γρηγορες!συνεση θελουν!


ΟΟΟΟΟΟ ΘΕΕ ΜΟΥΥΥ....................:rolleyes: :eyepop:

Τι είναι αυτά που του λες του παιδιού???:a11: :a024:

το δέσαμε σκοινί-κορδόνι με τα πλαίσια και τους στροφάλους.....


τα σουζούκι, ντουκατι δε γινοντε!!!!!!!!!!
παρτο χαμπάρι....

ΗΤΑΝ - ΕΙΝΑΙ - ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ..........

αααππαπαπαπαπαπα...............

grigorisr1
19/11/2007, 09:12
περα απο αυτα τα προβληματα που κοβουν πλεσιο βαρανε μπιελες στροφαλους τα gixxer εχουνε προβλημα και στον πισω τροχο βαζεις καινουριο λαστιχο και το τρωει για τι πλακα :uplate:

grigorisr1
19/11/2007, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
RE PATE KALA LEME??EIXA KTM ...XALANE MOY LEGATE...ANTE TA POYLHSA TA KTM KAI PHRA SUZUKI 750 GIXER LEME KAI ..

:uplate: :hypnotize :look:

KAI MOY LETE OTI KAI AYTA XALANE??



RE THELETE NA SA MAMISO TIPOTA LEME PROI PROI??:lol: :rotflmao: :eyepop: :bawl:


φιλαρακι δε σε φταιμε εμεις να επαιρνες honda που ειναι μπροστα στι τεχνολογια:lol:

DimST
19/11/2007, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από crewdriver
προσωπικα οχι,αλλα φιλος μου ειχε 750(2003) και ειχε τετοιο θεμα με το στροφαλο,ο μαστορας του ειπε πως το εχουν βγαλει κι αλλα μηχανακια.τωρα για το πλαισιο εχω δει τρακαρισματα η απλες πτωσεις που κοπηκε...κατα τα αλλα ειναι πολυ καλη μηχανη!δεν υπαρχει λογος να μαλωνουμε!

Δε ξέρω τι μηχανάκια έχει δεί ο μάστορας σου και βγαίνεις με τέτοια σιγουριά και συμβουλεύεις.

Αλλά κατι τέτοιο απλά ΔΕΝ υπάρχει... τα μηχανάκια είναι ΠΑΝαξιόπιστα και μόνο περιπτώσεις τυπάδων που τα ξεχνάνε στον κόφτη για κανα τέταρτο για 1 κερδισμένο χιλιόμετρο τελική έχουν σκορπίσει μηχανάκια (μπιέλα), που και πάλι μιλάμε για μετά τις 50.000χλμ τέτοιας χρήσης.

Το θέμα πλαισίου είναι και αυτό υπο συζήτηση... σίγουρα δε σπάνε με απλές πτώσεις, κατα βάση σπάνε μετά απο τρακαρίσματα και μάλλον σπάνια.

siakattackj
19/11/2007, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimST
Δε ξέρω τι μηχανάκια έχει δεί ο μάστορας σου και βγαίνεις με τέτοια σιγουριά και συμβουλεύεις.

Αλλά κατι τέτοιο απλά ΔΕΝ υπάρχει... τα μηχανάκια είναι ΠΑΝαξιόπιστα και μόνο περιπτώσεις τυπάδων που τα ξεχνάνε στον κόφτη για κανα τέταρτο για 1 κερδισμένο χιλιόμετρο τελική έχουν σκορπίσει μηχανάκια (μπιέλα), που και πάλι μιλάμε για μετά τις 50.000χλμ τέτοιας χρήσης.

Το θέμα πλαισίου είναι και αυτό υπο συζήτηση... σίγουρα δε σπάνε με απλές πτώσεις, κατα βάση σπάνε μετά απο τρακαρίσματα και μάλλον σπάνια.


+1.234.567.890

:beer:

xampos
19/11/2007, 10:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
RE PATE KALA LEME??EIXA KTM ...XALANE MOY LEGATE...ANTE TA POYLHSA TA KTM KAI PHRA SUZUKI 750 GIXER LEME KAI ..

:uplate: :hypnotize :look:

KAI MOY LETE OTI KAI AYTA XALANE??



RE THELETE NA SA MAMISO TIPOTA LEME PROI PROI??:lol: :rotflmao: :eyepop: :bawl:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: