PDA

View Full Version : Και άλλο Κράνος



skous
31/10/2004, 12:50
Χαι!

Λοιπόν, πήραμε το δίπλωμα...

Επειδή όμως η αγορά της μηχανής θα γίνει σε 1 -2 μήνες, λέω να πάω να πάρω κράνος για να έχω να ασχολούμαι!

Λοιπόν.
Θέλω ένα full face.
Κατα προτίμηση μαύρο ματ η μαυρο-γκρί. (Μάλλον monstro θα πάρω και θέλω να ταιριάζει)
Χωρίς γραφικά
Να είναι όσο το δυνατόν ελαφρύ και να μην έχει θόρυβο.
Επίσης τι πρέπει να προσέχω για να μην πεθαίνω στην ζέστη το καλοκαίρι;;;

Α! Λέω να διαθέσω μέχρι 300 ευρώ. Πιστεύεται οτι μπορώ να βρω κάτι αξιόλογο σε αυτό το ποσο; Έχετε να προτείνετε κάτι (είτε μάρκες να ψάξω, είτε μοντέλλα, για να μην με πιάσουν κορόιδο και μου πουλήσουν καμία μούφα;;;)

Ευχαριστώ

gdevelek
31/10/2004, 13:03
Από την - περιορισμένη - εμπειρία μου:

Σε συμφέρει να πάρεις κράνος ανοικτού χρώματος ώστε να αντανακλά πολύ φώς για λόγους ασφάλειας (σε βλέπουν καλύτερα) Μαύρο κράνος με κανένα σκούρο παντελόνι και σκούρο μπουφάν και μαύρη μηχανή --> βασίζεσαι στους προβολείς και μόνο. Δεν θα το έκανα.

Σε συμφέρει ανοιγόμενο κράνος, το ανοίγεις το καλοκαίρι αν είσαι πιο τολμηρός από μένα, και δεν χρειάζεται να βγάλεις όλο το κράνος για να σταματήσεις σε ένα περίπτερο.

Σε συμφέρει κράνος που δεν έχει ημερομηνία λήξης.

Για τη ζέστη, απλά πάρε κράνος καλής ποιότητας, και με τα 300 που διαθέτεις, θα δεις ότι δεν θα έχεις πρόβλημα ανοίγοντας τους αεραγωγούς

Πάρε και ένα αντιθαμφωτικό σπρέυ. Εγώ είχα πάρει μια πρόσθετη εσωτερική ζελατίνα αλλά την πέταξα, περνούσε νερό ανάμεσα στις δύο ζελατίνες και άστα να πάνε

Καλές αγορές!

ruyjin
01/11/2004, 15:03
Προσωπικα μην κοιταξεις καθολου για ανοιγομενο κρανος. Αν παρεις καλο κρανος δε θα εχεις κανενα προβλημα το καλοκαιρι.
Τωρα για τα λεφτα που διαθετεις παρε SHOEI για μενα.
Εγω εδωσα 340€ για το XR900, το XR1000 που βγαινει τωρα ειναι σουπερ κραναρα, και αξιζει να δωσεις μερικα ακομα ευρο απο τα 300 που διαθετεις για να παρεις το XR1000.

ειμουν ξεκαθαρος πιστευω:D

φιλικα.....

melsaltas
01/11/2004, 15:11
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ.
ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΕΡΙ ΚΡΑΝΩΝ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΜΕ.
ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΑΝΟΙΓΟΜΕΝΟΥ.
ΠΟΟΟΟΟΟΟΛΥΣ ΘΟΡΥΒΟΣ.
ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΗΝ WWW.SCHUBERTH.DE Ή KANE MIA ΒΟΛΤΑ ΣΤΟ MOTOPARK ΣΤΗΝ ΜΙΧΑΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ,ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ.
ΑΝ ΒΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΡΜ ΝΑ ΣΟΥ ΣΥΣΤΗΣΩ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΙΜΗ.
ΠΟΟΟΟΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΘΟΡΥΒΑ!!!!!

KaTaNaS
01/11/2004, 20:12
geia xara file.

kai egw prosfata apekthsa kranos neo.

sygkekrimena to xr-1000.

an theleis mporw na sou pw ena thl na to breis sta 440 peripou.

apo thn ereyna agoras pou eixa kanei , entypwsh mou ekane epishs ena kbc aspro-mayro mat se yliko carbon-kevlar me leyko eswteriko. me kalh efarmogh sto diko mou kefali toulaxiston.
h timh tou htan sta 270. metrhteis , me karta, h me doseis xoris karta. an thelis opoiadhpote plhr. xtypa pm.

symboulh, fora sto kefali sou osa perissotera mporeis. kai an exeis parees , me idia kefalia, dcaneisou se boltes gia na tsekar3eis thn aisthisi.

kalh agora.ciaozzzzzzzz