PDA

View Full Version : Shoei XR-1000 Solid Blue



Innersense
14/11/2007, 09:56
Θέλω να μοιραστώ τον πόνο μου γιατί θα σκάσω.

Βρίσκομαι σε φάση αναζήτησης κράνους και ψάχνοντας την αγορά βρέθηκα αντιμέτωπος με το γεγονός ότι οι επιλογές μου στο αγαπημένο μου χρώμα (μονόχρωμο μπλε όπως όλοι καταλάβαμε) είναι ελάχιστες.

Έχω δει στην σελίδα της Shoei ότι το XR-1000 παράγεται σε μπλε αλλά δυστυχώς δεν εισάγετε στην Ελλάδα κάτι το οποίο το κάνει ιδιαίτερα δυσεύρετο.

Έχω κάτσει και έχω διαβάσει όλο το forum προσεκτικά για καταστήματα και αγορές μέσω internet και έχω γυρίσει αρκετά μαγαζιά.

Η πίκρα μου: άσχετα από πού θα το πάρω και την εύρεση της όσο το δυνατόν καλύτερης τιμής, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΝΑ ΤΟ ΔΩ!

Βρίσκομαι σε πάρα πολύ δύσκολη θέση γιατί δεν μπορώ έτσι απλά να παραγγείλω ένα κράνος του οποίου το χρώμα δεν έχω δει!

Ερωτώ λοιπόν: Υπάρχει κανένας που να έχει δει μπλε μονόχρωμα Shoei σε κατάστημα στην… Ευρύτερη περιοχή της Αττικής; Ακόμα και Raid, αρκεί να πάρω μια ιδέα για το χρώμα…

Έχετε κάποια άλλη ιδέα για το τι μπορώ να κάνω; Είμαι άνθρωπος που δεν του περισσεύουν τα 400 ευρο και δύσκολα θα τα βγάλω από την τσέπη μου, αν όμως το δω και το ερωτευτώ τα έχω σκάσει επι τόπου.

Κάτι άλλο, στο e-shop moto-outlet.gr είναι διαθέσιμο, και σύμφωνα με τα λεγόμενα τους είναι διαθέσιμο σε 10-12 μέρες. Μακάρι να μπορούσα να πάω και να το πάρω επιτόπου βλέποντας το αλλά δυστυχώς αυτό δεν είναι εφικτό.

Έχει ψωνίσει κανείς από το συγκεκριμένο κατάστημα και τι εντυπώσεις έχετε;

Innersense
14/11/2007, 10:10
the helmet


111925