PDA

View Full Version : Αδελφές και παλικάρια, γίναμε μαλλιά κουβάρια...



Σελίδες : [1] 2 3 4 5

idi
31/10/2004, 19:50
Δε ξέρω αν προσέξατε τελευταία οτι οι GAY είναι η νέα υπερδύναμη...Μη τολμήσετε να τους πειράξετε... θα στειλει ο Bush στρατεύματα να κάνουν απόβαση στη πόρτα σας!!!
Μεγάλο θράσος ρε παιδιά... όλα τα κανάλια και οι εφημερίδες να θάψουνε τον πρώην προπονητή νυν βουλευτή (πρώτο σε σταυρούς στη Θεσσαλονίκη!) Γιάννη Ιωαννίδη, γιατί... είπε το αυτονόητο.... που είναι οι παλιές καλές εποχές που στη TV έβλεπες πρότυπα αλα ... Ξανθοπουλο και Καζαντζιδη... αααααχ και που είστε ακομα... έχουν να δουν τα μάτια μας....


ΟΥΣΤ ΛΟΥΓΚΡΕΣ!!!!
ΑΣΤΑΔΙΑΛΑ ΠΙΑ!!!

pleaseee να παρει καποιος το μερος των κραγμενων ρε παιδια... ΦΤΙΑΞΤΕ ΜΕ!!!! :yuck: :yuck:


5854

Gandalf dr685sm
31/10/2004, 20:07
ακόμα με αυτό ασχολήσαι φίλε μου;...

Σιγά μην ασχοληθώ και με τις λούγκρες....

Έχω καλύτερα πράγματα να κάνω απο το να ακούω και να βλέπω "φούστηδες"....
Οτι θέλουν ας κάνουν και ας σκούζουν αλλά μακριά απο εμάς....



Και μην μου βγεί "κανένας φιλελεύθερος " πάλι με τις γνωστές μπαρούφες... γιατί αν νομίζει οτι θέλει να τους υποστηρίξει , θα πρέπει και αυτός/η να έχει δικά του απωθημένα....


φίλε idi, ο όρος αρσενικό και θυληκό είναι τα ακριβή επακόλουθα που έχουν χαρακτηριστεί για την φυσιολογική ακολουθία... Ζευγάρωμα , αναπαραγωγή και ισορροπία αντιθέτων...

Τα "ουδέτερα" δεν υφίστανται πουθενά παρά στο μυαλό κάθε "λούγκρας"......
Αίντε απο εκεί με τους απατηλά αδικημένους/ες...

Θα δανειστώ μερικά λογάκια απο παιδί του Μ/Β του moto που είχε πεί οτι πως μπορεί να είναι κάποιος/α αδικημένος/η όταν έχει όλη την εξουσία των ΜΜΕ και κεντρικών θέσεων δύναμης σε αρκετούς τομείς....;...
Αδικημένοι πραγματικά είναι οι μανάδες με 3-4 παιδιά , άνεργοι πολλών χρόνων, πεινασμένοι και φτωχοί ανά τον κόσμο... που δεν έχουν και τα παραπάνω μέσα να κοινοποιήσουν το τι ζούνε κάθε μέρα...

Αυτοί/ες επειδή τρώνε και κανά αγγουράκι σε φέτες ή και ολόκληρο , σε άλλα μέρη του σώματος , πλήν της στοματικής κοιλότητος (ενίοτε και εκεί όμως) , νιώθουν αδικημένοι...


ΡΕ ΟΥΣΤ ΛΟΥΓΚΡΕΣ!!!!!!







Gandalf

idi
31/10/2004, 20:19
Και ξέρεις τι είπε ο άνθρωπος φίλε μου?

"η TV έχει πήξει στους gay"

R.E.S.P.E.C.T. man!!!



5855

idi
31/10/2004, 20:25
Στο πλευρό του και ο αρχιεπίσκοπος Χριστόδουλος...

με αφορμη ερωτηση για ενα Ιταλό πολιτικό που καταδίκαζε την ομοφυλοφιλία και αναφερόταν υποτιμητικά για τη θέση της γυναίκας, όταν τον ρώτησαν να πει τη γνώμη του για τους γάμους των ομοφυλοφίλων, αυτός απάντησε το να είσαι ομοφυλόφιλος είναι αμαρτία ενώπιον του Θεού

ειπε:

«Σκεφθείτε που έχουμε φθάσει σε ποιο κατάντημα έχει φθάσει η ανθρωπότητα. Αυτό που είναι αμαρτία, διακεκηρυγμένη, βοώσα και κράζουσα, θέλει να την καλύψει, να μη μιλάμε, γιατί ενοχλούνται αυτοί που έχουν το 'κουσούρι', γιατί θέλουν όλοι οι άλλοι να το παραδέχονται ως φυσιολογική κατάσταση»

R.E.S.P.E.C.T. u2 man!!!



5856

crs-k
31/10/2004, 20:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
..................

ΟΥΣΤ ΛΟΥΓΚΡΕΣ!!!!
ΑΣΤΑΔΙΑΛΑ ΠΙΑ!!!

pleaseee να παρει καποιος το μερος των κραγμενων ρε παιδια... ΦΤΙΑΞΤΕ ΜΕ!!!! :yuck: :yuck:


Εισαι Κακιά!!!

Γιατι μας μαλωνεις μωρηηηη ??? :blush: :confused: :blush:

crs-k
31/10/2004, 20:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Στο πλευρό του και ο αρχιεπίσκοπος Χριστόδουλος...
...............

Τωρα αυτο ειναι επιχειρημα ??? :( :confused:

Αν εμενα επαιρνε το μερος μου ποτε η πιο Δολοπλοκα, Χουντικη, Αρχιλουγκρα, θα πηγαινα να αυτοκτονησω!!! :lol:

milaber
31/10/2004, 21:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΟΥΣΤ ΛΟΥΓΚΡΕΣ!!!!
ΑΣΤΑΔΙΑΛΑ ΠΙΑ!!!

Να φαντατώ ρε Γιώργο ότι είσαι φανατικός της σειράς "504" του Λαζόπουλου;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Λοιπόν για να μην τα πολυλογώ συμφωνώ και προσυπογράφω!
Και τα έχω πάρει άσχημα πια με όλους τους "φιλελεύθερους" που με κράζουν σεξιστή, ρατσιστή, κολλημένο, οπισθοδρομικό και λοιπά...
Γιατί;
Απλά επειδή λέω και ξαναλέω πως το τσουτσουνάκι και το πιπάκι υπάρχουν για να μπαίνουν το ένα μέσα στο άλλο!
Απλά επειδή η Μητέρα Φύση έχει σοφά ορίσει κάποια πράγματα και είναι αφύσικο να πηγαίνυμε κόντρα σε αυτά!

:mad: :mad: :mad:

Το πιο σπαστικό όμως είναι να σε λέει καμιά "απελευθερωμένη" γκόμενα ανώμαλο αν αναφέρεις ότι βλέπεις τσόντες και μετά να πηγαίνει να πιεί καφέ με τον πόυστη φίλο της!

:yuck: :yuck: :yuck:

idi
31/10/2004, 22:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Και τα έχω πάρει άσχημα πια με όλους τους "φιλελεύθερους" που με κράζουν σεξιστή, ρατσιστή, κολλημένο, οπισθοδρομικό και λοιπά...Γιατί; Απλά επειδή λέω και ξαναλέω πως το τσουτσουνάκι και το πιπάκι υπάρχουν για να μπαίνουν το ένα μέσα στο άλλο!
Απλά επειδή η Μητέρα Φύση έχει σοφά ορίσει κάποια πράγματα και είναι αφύσικο να πηγαίνυμε κόντρα σε αυτά!
Το πιο σπαστικό όμως είναι να σε λέει καμιά "απελευθερωμένη" γκόμενα ανώμαλο αν αναφέρεις ότι βλέπεις τσόντες και μετά να πηγαίνει να πιεί καφέ με τον πόυστη φίλο της!


ρε εσυ εισαι ψαγμενος!!!!

viva milaber !!!! μπραβο, ευγε !!!!

ελα Αθηνα να σε κερασω ενα καφασι μπυρονια!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

idi
31/10/2004, 22:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Τωρα αυτο ειναι επιχειρημα ??? Αν εμενα επαιρνε το μερος μου ποτε η πιο Δολοπλοκα, Χουντικη, Αρχιλουγκρα, θα πηγαινα να αυτοκτονησω!!! :lol:


ασχετος ο Χριστοδουλας, απλα ετυχε να ειναι συμμαχος εναντια στη λουγκροθαλασσα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wave2:

tai
01/11/2004, 17:40
κλασική ερώτηση

αφού δεν γκαστρώνονται πώς πολαπλασιάζωνται?
:confused: :confused:

sas
01/11/2004, 18:03
Αφού δε με πειράζουν...δε με ενδιαφέρουν.

Έτσι απλά....;)

Προφανώς δε γουστάρεις και πολλούς αξιόλογους στο πνεύμα αρχαίους έλληνες, οι οποίοι είχαν παρόμοιες τάσεις.


Την ελευθερία το να διαθέτει ο καθένας το σώμα του όπως θέλει δε σας λέει κάτι????

και μιλάω για τους ομοφυλόφιλους και όχι τους θηλυπρεπείς
(και θα πεταχτεί κάποιος έξυπνος να πει...τουλάχιστον οι θηλυπρεπείς είναι εύκολα αναγνωρίσιμοι για να προστατευτείς)

periklisk
01/11/2004, 18:32
ΟΞΩ ΟΙ ΛΟΥΓΚΡΕΣ!!!!!!

dez
01/11/2004, 22:38
με προλαβες ρε SAS...

Παντως, πολλα λετε για απογονοι λουγκρων ;) Σας χαλανε οι λουγκρες στην TV αλλα δε σας χαλαει που οι αρχαιοι ημων προγονοι γαμουσαν ολη μερα αγορακια φιλοσοφοντας ε ? :lol:

Gandalf, δικαιωμα σου να βλεπεις τη ζωη σαν "mate, spawn and die" (που λεγε κι ο φιλος μου ο Jello), αλλα υπαρχουν ανθρωποι που βλεπουν και κατι παραπανω 'η κατι διαφορετικο (και δεν αναφερομαι στους ομοφυλοφιλους μονο!). Μην ισοπεδωνεις τα παντα και μην μπερδευεις διαφορετικα θεματα και ... ελα να μου πεις και για τ απωθημενα μου καμια φορα...

Προτυπο ο ... Καζαντζιδης?????:eyepop: :rotflmao: ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ :rotflmao:

Gandalf dr685sm
02/11/2004, 00:00
δεν χωράει το "κάτι διαφορετικό" εδώ .... δεν υπάρχει "gray area'...ή το πνίγει κάποιος το κουνελάκι ή οχι... για να μην μιλήσω πιο χοντρά...

και το συγκεκριμένο θέμα έχει να κάνει μς τις αδερφές, gay, φούστηδες , λεσβίες , τραβέλια κτλ...

Το έντεχνο, η φιλοσοφία και η λογοτεχνία δεν είναι άμεσα εξαρτώμενες απο την ομοφυλοφιλία... δηλαδή δεν πρέπει να γίνει κανείς για να μπορέσει και να διαπρέψει στον χώρο... άσχετο επειδή στους καιρούς που ζούμε , όλα τα ΜΜΕ αυτό προβάλουν ...
χαρακτηριστικό παράδειγμα η πρόσφατη ταινία με τον Μ.Αλέξανδρο που αμφισβητήθηκε απο όλους....

Δηλαδή με την δική σου και άλλων λογική , μόνο οι ομοφυλόφιλοι είναι οι διαπρέποντες;... ΕΛΕΟΣ... αυτό ακριβώς καυτηριάζουν όλοι...

όσο για το πως θα διαθέσουν το σώμα τους...σαφώς και είναι δικαίωμα τους... αλλά να μην προσπαθούν να μας πουν οτι είναι και φυσιολογικό να χώνεις ενα .....οτι είναι απο πίσω... μην τρελαθούμε κιόλας... μου θυμίζει το παραμύθι με την αλεπού και την κομένη ουρά... και να πρέπει να το αποκαλούμε και φυσιολογικό και επιτρεπτό....

Αν θέλει κάποιος όπως είπα να υποστηρίξει τους ανθρώπους αυτούς , δικαίωμα του... αλλά αυτό δεν αλλάζει την δικιά μου γνώμη...
Και επειδή μιλάω για μένα.... ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΓΟΥΣΤΑΡΩ... Τα κουβαδάκια τους και σε άλλη παραλία...



Gandalf

crs-k
02/11/2004, 06:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
.................
Προτυπο ο ... Καζαντζιδης?????:eyepop: :rotflmao: ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ :rotflmao:

Και ο Ξανθοπουλος ....
Και ο Βοσκοπουλος ....

:lol: :rotflmao: :lol:

Ασε τον Χατζιδακη στην ακρη!
Ηταν παλιολουγκρα!

:lol: :rotflmao: :lol:

Ρε τι ακουμε εδω μεσα ....
Εδω ειναι που εχουμε μπλεξει την πουτσα με την βουρτσα! :lol:

Να 'δω ποτε θα μαθουμε να μετραμε τους ανθρωπους με το "πνευμα" τους κι οχι με τον κωλο τους.

Δηλαδη για Καβαφη να μην τολμησω να αναφερω ....
Γαμωτο κι εχω και ενα στοιχο του για "μοτο" ....
Καρφωθηκα!
Με πηρανε χαμπαρι !!! :lol:

cbanthropos
02/11/2004, 08:56
ρε SAS και DEZ , εχετε πεσει θυματα της παραπλανησης και πλυσης εγκεφαλου που μας κανουν ολοι οι ξένοι, προκειμένου να μας ισωπεδωσουν το πνευμα και τα ιδανικα μας. (Δεν το λεω με κακο τροπο. συζητηση κανω). Ειδατε πουθενα σε αρχαιο κειμενο να γραφει οτι ολοι γα!@#@$αν παιδακια και γενικα αντρες? Σαφως υπηρχε στενη σχεση μεταξυ φιλοσοφων και μαθητων. Δεν λεει ομως στα κειμενα οτι το ολοι το 'εκαναν' και οτι ολοι ηταν λουγκρες. Και ακομα και αν σε καποιο αρχαιο κειμενο βρεις καποια αναφορα σε ομοφυλοφιλια (που να το λεει ομως ξεκαθαρα) , θα ειναι αυτη! Μια, δυο...
Δεν ηταν οι προγονοι μας gay.
Τους θέλουν gay ολοι οι αλλοι. Γιατι? Γιατι δεν εχουν ιχνος κουλτουρας ή κατι που να ειναι περιφανοι γι αυτο. Γιατι πιανει το κολπο. Γιατι αρκετοι Ελληνες οταν μιλανε για τους προγονους μας, μεσα σε αυτα που εχουν να πουν, λενε και οτι ηταν και gay οι αρχαιοι Ελληνες. κακη φαση ρε μαγκες....

dras.
02/11/2004, 08:57
kala ama psahnoume ta protipa apo tin tileorasi gamiseta

oso gia tis lougres kala pou iparhoune kai afti kai ginete thema sto moto.gr

crs-k
02/11/2004, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbanthropos
ρε SAS και DEZ , εχετε πεσει θυματα της παραπλανησης και πλυσης εγκεφαλου που μας κανουν ολοι οι ξένοι, προκειμένου να μας ισωπεδωσουν το πνευμα και τα ιδανικα μας. (Δεν το λεω με κακο τροπο. συζητηση κανω). Ειδατε πουθενα σε αρχαιο κειμενο να γραφει οτι ολοι γα!@#@$αν παιδακια και γενικα αντρες? Σαφως υπηρχε στενη σχεση μεταξυ φιλοσοφων και μαθητων. Δεν λεει ομως στα κειμενα οτι το ολοι το 'εκαναν' και οτι ολοι ηταν λουγκρες. Και ακομα και αν σε καποιο αρχαιο κειμενο βρεις καποια αναφορα σε ομοφυλοφιλια (που να το λεει ομως ξεκαθαρα) , θα ειναι αυτη! Μια, δυο...
Δεν ηταν οι προγονοι μας gay.
.....................

Ας ΜΗΝ ειμαστε και ανιστοριτοι ...
Ειναι γεματα ολα τα αρχαια κειμενα απο τετοιες αναφορες!
Αν ειμουνα σπιτι τωρα θα σου παρεθετα κειμενα απο τα πρωτοτυπα πολλων κλασσικων μας με αναλογες αναφορες!
Σαν ενα απο χιλιαδες παραδειγματα να σου αναφερω την εκθιαση του "Ιερου Λοχου" που θεωρουνταν οι καλυτεροι πολεμιστες, γιατι ηταν ανα δυο εραστες!

Δεν αναφερομαι καθολου αν προσεξες στο αν ειναι "καλο" ή "κακο" η ομοφυλοφιλια. Αυτο ειναι κατι που οποιος εχει μυαλο το κρινει. Εχει να κανει με τι του αρεσει του καθενος.
Απο 'κει και μετα ομως δεν μπορουμε να ριχνουμε στην πυρα το πνευμα στον βωμο των σεξουαλικων προτιμησεων!

Οταν ποτε γραφτει ας πουμε η "μουσικη ιστορια της Ελλαδας" θα εχει σε περιοπτη θεση τον Χατζιδακη. Εσυ ομως (κι ο καθενας αλλος) μπορει να λει οτι εγω ΔΕΝ γουσταρω την μουσικη που εγραψε γιατι ηταν λουγκρα και γουσταρω τον Βοσκοπουλο γιατι ειναι "αρσενικος" (κατα τα λεγομενα του)! Δικαιωμα σου (σας)!
Η ιστορια μας ομως θα παραμενει η Λουγκρα!

Μπορεις να λες οτι δεν γουσταρω τον Καβαφη γιατι τον επαιρνε και γουσταρω να διαβαζω τα στοιχακια απο τα ημερολογια! Δικαιωμα σου!
Οποτε θα γινονται αναφορες σε κατι ομως θα χρησιμοποιουνται στοιχοι του Καβαφη!

Μην μπερδευτε το "πνευμα" με το τι κανει οκαθενας στο κρεβατι του. Ειναι δικαιωμα του, οπως ειναι και δικο μας δικαιωμα να κανουμε κατι διαφορετικο πιθανον.

Ελεος πια! :smokin:

sas
02/11/2004, 09:43
Συμφωνώ με τον Χρήστο (crs-k) και απλά να σου πω das ότι δεν είπαμε ότι όλοι γουστάραν αγοράκια.....αλλά υπήρχε και αυτή η σεξουαλική συμπεριφορά από τότε.

Και επειδή κάποιοι πετάχτηκαν και είπαν ότι είναι ανωμαλία γιατί η μητέρα φύση δεν προέβλεψε κάτι τέτοιο....να σας υπενθυμίσω (με βάση την ίδια λογική) ότι δεν προέβλεψε ούτε τον στοματικό ούτε τον πρωκτικό έρωτα μεταξύ άντρα-γυναίκας....επομένως όλοι ανεξάρτητα από τις ομοφυλοφιλικές ή ετεροφυλικές τάσεις μας είματσε ψιλοανώμαλοι

:cool:

Nefeli
02/11/2004, 09:45
Θα συμφωνήσω με τον Χρήστο ότι η ιστορία μας έχει πει πολλά για τον τρόπο που ζούσαν οι πρόγονοι μας…………………….
Και θα πω ότι αυτά που βιώνουμε και ο τρόπος που χειριζόμαστε το μυαλό μας και το κορμί μας, μας βγάζει τα εσώψυχα μας.


Ξέρω ότι υπάρχουν και γυναίκες ομοφυλόφιλες δεν νοιώθω ότι θέλω ούτε πως πρέπει να τις βρίζω, ξέρω πως λειτουργεί το σώμα τους και τις βλέπω με την δική τους ιδιαιτερότητα, γιατί θα πρέπει να με ενοχλεί??

Ξέρω ότι υπάρχουν άντρες ομοφυλόφιλοι και σαν γυναίκα που είμαι δεν θέλω και δεν μπορώ να τους βρίσω καν, παρόλο που λιγοστεύεται, έχουν την δική τους ιδιαιτερότητα.


Αυτό που δεν καταλαβαίνω με μερικούς από εσάς είναι γιατί τόσο μένος και με τόση ένταση??????????
Φταίνε οι άλλοι που κάνουν την ζωή που θέλουν και γουστάρουν???????
Μήπως λέω μήπως πρέπει να το σκεφτείτε κάπως διαφορετικά?????

:sun:

alex14
02/11/2004, 10:19
Σαφως και μπορουν να κανουν τον πισινο τους οτι θελουν αλλα να σταματησουν να ενοχλουν, αμεσα η οχι.
Εμενα παντως με ενοχλει το να βλεπει ο 6χρονος γιος μου αυτα τα ανωμαλα υποκειμενα να σουλατσαρουν ολη μερα στην τηλεοραση.

Αι στο διαλο πια με τις λουγκρες.
Και μην πει ακουσω τιποτα για ορμονικες διαταραχες και τα ρεστα γιατι θα με πιασουν τα διαολια.:mad: :mad:

DUKASII
02/11/2004, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Σαφως και μπορουν να κανουν τον πισινο τους οτι θελουν αλλα να σταματησουν να ενοχλουν, αμεσα η οχι.
Εμενα παντως με ενοχλει το να βλεπει ο 6χρονος γιος μου αυτα τα ανωμαλα υποκειμενα να σουλατσαρουν ολη μερα στην τηλεοραση.

Αι στο διαλο πια με τις λουγκρες.
Και μην πει ακουσω τιποτα για ορμονικες διαταραχες και τα ρεστα γιατι θα με πιασουν τα διαολια.:mad: :mad:

πες στο γιο σου ...

να μη βλέπει τηλεόραση!

ας κάτσει να διαβάσει και κανά βιβλίο ...που μπορεί να είναι καλό! επιμορφωτικό ,θα του προσφέρει περισσότερα από την τηλεόραση....
αν και ...μπορεί κιόλας αυτός που το έγραψε..ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΟΥΓΡΑ!!


............

cbanthropos
02/11/2004, 10:33
---
Αν ειμουνα σπιτι τωρα θα σου παρεθετα κειμενα απο τα πρωτοτυπα πολλων κλασσικων μας με αναλογες αναφορες!
Σαν ενα απο χιλιαδες παραδειγματα να σου αναφερω την εκθιαση του "Ιερου Λοχου" που θεωρουνταν οι καλυτεροι πολεμιστες, γιατι ηταν ανα δυο εραστες!
---

Κοιτα θα σου πω Χρηστο τι ακριβως με ενοχλει: Θα εξετασω το θεμα πρωτα σαν 'πραξη' και μετα την σημασια του στην κοινωνια.
Οι πραξεις (πολλων) προγονων μας ηταν τετοιες που μπορουμε να τους χαρακτηρισουμε αμφιφιλους, ομοφυλοφιλους κλπ.
Λεω πολλων. Σκοπος μου δεν ειναι να διαφωνησω στην ποσοτητα.
Εκεινο τον καιρο αυτο δεν ηταν κατι 'κακό', 'περιεργο', οπως το θελει να είναι πχ. ο Χριστιανισμος σημερα.
Αν ομως θελουμε να κρινουμε τις σεξουαλικες τους συνηθιες σημερα, θα πρέπει να λαβουμε υποψη μας τα σημερινα δεδομενα, και τη σημασια λεξεων οπως 'λουγκρα' 'πουστης' 'αδελφη' κ.α.
Δεν δεχομαι να μου πεις τους προγονους μου πουστηδες! .Αυτο ειναι το ζητημα ολο.
Τετοιες λεξεις σημερα (στη μοντερνα κοινωνια) χρησιμοποιουνται καθαρα για να μειωσουν μια προσωπικοτητα. Οχι για να δωσουν ουδετερα στοιχεια γι αυτην.
Οι σημερινη σημασια τετοιων λεξεων εχει να προσφερει μια εικονα πολυ διαφορετικη για το 'τι πραγματικα ηταν' οι προγονοι τοτε. Οταν μου λες (οχι εσυ, γενικα) τον προγονο 'λουγκρα' τον βαζεις στον ιδιο κουβα με τις 'αδελφες' που βγαινουν σε κατι τελιωμενες εκπομπες τα βραδια...

Και η αποδειξη ειναι οτι, ακομα και σε αυτη τη συζητηση που ανοιξαμε εδω στο φορουμ, με θεμα 'Αδελφές και παλικάρια, γίναμε μαλλιά κουβάρια...' παλι επρεπε να πιασουμε στο στομα μας τις ριζες μας και να τις φερουμε ως παραδειγμα πουστιας. Αυτο με στεναχωρει.

Να πω εδω οτι αποφευγω να θιξω το αν ειναι καλο η κακο να ειναι καποιος ομοφυλοφιλος. Προβλημα/δικαιωμα του. Ουτε το εχω ως μετρο πνευματος.

sas
02/11/2004, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbanthropos
---
Ουτε το εχω ως μετρο πνευματος.

Δε νομίζω να είπε κανείς ότι είναι μέτρο μέτρο πνεύματος οι σεξουαλικές προτιμήσεις του καθενός μας.

cbanthropos
02/11/2004, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k

Μην μπερδευτε το "πνευμα" με το τι κανει οκαθενας στο κρεβατι του.

alex14
02/11/2004, 10:51
1. DukeII , συγνωμη εαν σε εθιξα με αυτα που εγραψα. Δεν το ηξερα.
Τωρα το καταλαβα το προβλημα σου.

2. Ο γιος μου παει νηπιο και δεν ξερει να διαβαζει.

3. με ξερεις και απο χθες και γραφεις τετοιες μαλακιες ?

4. Εαν ναι, μπορουμε να βρεθουμε και να σου λυθουν οι οποιες αποριες.

5. Μια απορια, πως καταφερες και πηρες φωτογραφια τον κωλο σου ?:rotflmao:

dez
02/11/2004, 11:01
alex14,

ο DUKASII τουλαχιστον, ειχε κατι να πει στο post του...

alex14
02/11/2004, 11:05
Σαν τι δηλαδη ειχε να πει εκτος απο παπαριες ?

crs-k
02/11/2004, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbanthropos
Κοιτα θα σου πω Χρηστο τι ακριβως με ενοχλει: Θα εξετασω το θεμα πρωτα σαν 'πραξη' και μετα την σημασια του στην κοινωνια.
Οι πραξεις (πολλων) προγονων μας ηταν τετοιες που μπορουμε να τους χαρακτηρισουμε αμφιφιλους, ομοφυλοφιλους κλπ.
.....................
Να πω εδω οτι αποφευγω να θιξω το αν ειναι καλο η κακο να ειναι καποιος ομοφυλοφιλος. Προβλημα/δικαιωμα του. Ουτε το εχω ως μετρο πνευματος.

Συμφωνω οτι ηταν αλλες εποχες και ουτε και εγω ηθελα να τους δωσω χαρακτηρισμους. Ισως να επρεπε να τους βαλω σε "" ...
Δεν σημαινει βεβαια αυτο οτι δεν διαφωνω με το ολο θεμα.
Και εξηγουμαι ...
Δεν θα εκανα παρεα με τον μοδιστρο "Τακη-Σακη" που βγαινει στην τηλεοραση και επιδεικνυει το ποσο "κραγμενος" ειναι και μας γραφει στα @@ του (οσο τα 'χει ακομα)! Θα επινα πολυ ευχαριστως ομως ενα καφε και θα συζητουσα με τον Βαλιανατο που ειναι ενας πολυ εξυπνος και πνευματικος ανθρωπος. Δεν θα προσπαθουσα να τον πεισω οτι κανει κατι λαθος στο θεμα των σεξουαλικων του προτιμησεων, οπως ειμαι σχεδον βεβαιος οτι ουτε κι αυτος θα προσπαθουσε να πεισει να αλλαξω. Θα βρισκαμε να συζητησουμε χιλια δυο αλλα θεματα. Θα ηταν κακο αυτο ή θα ειχα καποιο κερδος απο την επικοινωνια με εναν ακομα ανθρωπο.

Και τελικα (το εχω ξαναπει) ειμαι αντιθετος με την "συλλογικη ευθυνη" !
Το μονο που κανω ειναι να κρινω τον καθε ανθρωπο ξεχωριστα.
Χωρις να με ενδιαφερουν οι προσωπικες του προτιμησεις, ειτε στον σεξουαλικο τομεα (εκτος αν με αφορα αμεσα το θεμα), ουτε πουθενα αλλου.
Για να καταλαβεις εχω πολυ καλους φιλους που εχουν ενα ΜΕΓΑΛΟ ΕΛΑΤΩΜΑ! ΔΕΝ ειναι Παναθηναϊκοι ... :lol:
Δεν παυουν ομως να ειναι φιλοι μου.

crs-k
02/11/2004, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Σαν τι δηλαδη ειχε να πει εκτος απο παπαριες ?

Οτι η τηλεοραση ...

ΒΛΑΠΤΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

Πραγμα με το οποιο συμφωνω φυσικα!

DUKASII
02/11/2004, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
1. DukeII , συγνωμη εαν σε εθιξα με αυτα που εγραψα. Δεν το ηξερα.
Τωρα το καταλαβα το προβλημα σου.

2. Ο γιος μου παει νηπιο και δεν ξερει να διαβαζει.

3. με ξερεις και απο χθες και γραφεις τετοιες μαλακιες ?

4. Εαν ναι, μπορουμε να βρεθουμε και να σου λυθουν οι οποιες αποριες.

5. Μια απορια, πως καταφερες και πηρες φωτογραφια τον κωλο σου ?:rotflmao:

αλεξ..
δε με έθιξες καθόλου και ούτε εγώ είχα σκοπό μου κάτι τέτοιο!


1.το πρόβλημα μου δε το κατάλαβες σίγουρα γιατί...δεν είπα ότι έχω κάποιο πρόβλημα..και αν νομίζεις ότι έχω κάποιο ..μπορείς αν θες να με βοηθήσεις να το λύσω??
2.για αυτό δεν έχω να πω κάτι - δε το γνώριζα και να με συγχωρείς που είχα αυτή την ιδέα...αλλά ειλικρινά δε καταλαβαίνω τι σε ενοχλεί που θα δει ο γιος σου στη τηλεόραση ένα πούστη να έχει άποψη!
3. αν δε σε ξέρω από χθες??μου αφαιρεί κάποιο δικαίωμα στο να γράφω ΟΤΙ ΘΕΛΩ? ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΩ ΕΙΜΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΛΕΩ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ...΄
4. δεν είχα καμία απορία ...εάν τώρα εννοείς οτι θες να βρεθούμε για κάποιο διαφορετικό λόγο μου λες!
5.αμα είχα τέτοια οπίσθια φίλε...ΘΑ ΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΛΕΜΕ!

alex14
02/11/2004, 11:27
Σπυρο, εαν καποιος δεν εχει σκοπο να θιξει δεν γραφει οτι του κατεβει για να κανει χαβαλε.
Εαν γνωριζομασταν απο πριν, ευχαριστως θα δεχομουν τον χαβαλε και θα τον συνεχιζα.
Οσον αφορα το τι με ενοχλει που ο γιος μου βλεπει εναν πουστη με αποψη στην τηλεοραση, οταν κανεις οικογενεια και παιδια τοτε ελα να μου πεις.

crs-k
02/11/2004, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
................
Οσον αφορα το τι με ενοχλει που ο γιος μου βλεπει εναν πουστη με αποψη στην τηλεοραση, οταν κανεις οικογενεια και παιδια τοτε ελα να μου πεις.

Τα παιδια μας μεγαλωνουν με την αγωγη που τους δινουμε εμεις οι γονεις, πρωτα απ' ολα.
Αν τωρα εγω βαριεμαι να ασχοληθω με το παιδι μου και του λεω "αϊντε δες τηλεοραση και ξεσκοτισε με" τοτε το παιδι θα μεγαλωσει με την "αγωγη" που θα παρει απο την τηλεοραση. Ακομα και σε αυτην την περιπτωση ομως καποιος πιθανον να μπορει να επιλεξει τι θα δει το παιδι του.
Τα δικα μου παντως ΔΕΝ μεγαλωσαν με την τηλεοραση. Τηλεοραση βλεπουν τωρα πια που ειναι μεγαλα και μπορουν και κρινουν και σχολιαζουν αυτο που βλεπουν.
Αυτο ηταν επιλογη δικη μου και της γυναικας μου.
Ποτε "απαγορευοντας", αλλα αποσποντας τα σε κατι καλυτερο με αγαπη.

Αν παντως γινοταν κατι αλλο ...
Εγω προσωπικα Δεν θα εριχνα φταιξιμο ουτε στην τηλεοραση, ουτε πουθενα αλλου, αλλα μονο σε μενα που αδιαφορησα γι' αυτα που συνεβαιναν.

DUKASII
02/11/2004, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Σπυρο, εαν καποιος δεν εχει σκοπο να θιξει δεν γραφει οτι του κατεβει για να κανει χαβαλε.
Εαν γνωριζομασταν απο πριν, ευχαριστως θα δεχομουν τον χαβαλε και θα τον συνεχιζα.
Οσον αφορα το τι με ενοχλει που ο γιος μου βλεπει εναν πουστη με αποψη στην τηλεοραση, οταν κανεις οικογενεια και παιδια τοτε ελα να μου πεις.

ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΟΥΤΕ ΧΑΒΑΛΕ ΟΥΤΕ ΟΤΙ ΜΟΥ ΚΑΤΕΒΕΙ!
και φυσικά δεν σου έκανα υποδείξεις για το τι θα κάνεις εσύ στην οικογένεια σου!
εγώ απλά λέω πως ότι μας ενοχλεί δε σημαίνει πως πρέπει να σταματήσει...μπορούμε όμορφα και ωραία να το αγνοήσουμε και να πάμε παρακάτω ....και φυσικά δεν εννοώ το γιο σου ...γιατί δε καταλαβαίνει καν για το θέμα αυτό το συγκεκριμένο και από τι φαντάζομαι μάλλον εσύ τσαντίζεσαι που ΕΣΥ βλέπεις πούστηδες με άποψη!

εγώ πάλι τσαντίζομαι βλέποντας πλανητάρχες που κάνουνε γενοκτονίες ...που εξαφανίζουνε κράτη από τον χάρτη...που ΒΟΜΒΑΡΔΙΖΟΥΝΕ γυναικόπαιδα...ΝΑ ΕΧΟΥΝΕ ΑΠΟΨΗ ΣΤΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ Η ΑΠΟΨΗ ΤΟΥΣ ΔΕ ΣΗΚΩΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ...

και μπορώ να σου φέρω 1002 παραδείγματα με υπάνθρωπους που έχουνε άποψη και δικαίωμά τους είναι φυσικά...και το καλό που μας θέλω είναι να έχουμε το δικαίωμα να την λέμε αυτή τη ρημάδα την άποψη ...για πάντα..

ΟΤΙ ΣΚΑΤΑ και αν είμαστε..

alex14
02/11/2004, 12:04
ας κάτσει να διαβάσει και κανά βιβλίο ...που μπορεί να είναι καλό! επιμορφωτικό ,θα του προσφέρει περισσότερα από την τηλεόραση....
αν και ...μπορεί κιόλας αυτός που το έγραψε..ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΟΥΓΡΑ!!

----------------------

Σπυρο, το ξαναδιαβασα το post σου. Εαν εννοεις 'ΛΟΥΓΚΡΑ' αυτον που εγραψε και καλα το βιβλιο, τοτε ζητω συγνωμη απο σενα και απο ολο το forum.

Φιλε Μονολυκε,
Αφου εχεις μεγαλωσει παιδια τοτε γνωριζεις οτι δεν μπορεις να τα προστατευσεις 100%. Θα τυχει να πανε στην γιαγια τους , στο σπιτι του φιλου τους για να παιξουν κτλ. Εκει τα ελενχεις ? Νομιζεις οτι ολοι σκεφτονται οπως εσυ και προσεχουν τα παιδια τους οπως εσυ ?

DUKASII
02/11/2004, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
ας κάτσει να διαβάσει και κανά βιβλίο ...που μπορεί να είναι καλό! επιμορφωτικό ,θα του προσφέρει περισσότερα από την τηλεόραση....
αν και ...μπορεί κιόλας αυτός που το έγραψε..ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΟΥΓΡΑ!!

----------------------

Σπυρο, το ξαναδιαβασα το post σου. Εαν εννοεις 'ΛΟΥΓΚΡΑ' αυτον που εγραψε και καλα το βιβλιο, τοτε ζητω συγνωμη απο σενα και απο ολο το forum.

Φιλε Μονολυκε,
Αφου εχεις μεγαλωσει παιδια τοτε γνωριζεις οτι δεν μπορεις να τα προστατευσεις 100%. Θα τυχει να πανε στην γιαγια τους , στο σπιτι του φιλου τους για να παιξουν κτλ. Εκει τα ελενχεις ? Νομιζεις οτι ολοι σκεφτονται οπως εσυ και προσεχουν τα παιδια τους οπως εσυ ?


και εννοούσα τον συγγραφέα...!

crs-k
02/11/2004, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Φιλε Μονολυκε,
Αφου εχεις μεγαλωσει παιδια τοτε γνωριζεις οτι δεν μπορεις να τα προστατευσεις 100%. Θα τυχει να πανε στην γιαγια τους , στο σπιτι του φιλου τους για να παιξουν κτλ. Εκει τα ελενχεις ? Νομιζεις οτι ολοι σκεφτονται οπως εσυ και προσεχουν τα παιδια τους οπως εσυ ?

Ισως να μην το εγραψα τοσο κατανοητα ....

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι, οταν τους προσφερεις την αγαπη σου, αυτη ειναι πολυ ισχυροτερη απο την "μαγεια" της τηλεορασης. Τα παιδια μου οταν ηταν μικρα προτιμουσαν να μιλαμε ή να παιζουμε απο το να βλεπουν τηλεοραση. Με την "αστυνομευση" σιγουρα ΔΕΝ κανεις τιποτα!

alex14
02/11/2004, 12:25
Σπυρο, συγνωμη και παλι. Το πηρα στραβα.
Οσο για αυτα που λες για 'αποψη'.
Συμφωνω απολυτα με οσα λες. Δυστηχως την προσωπικη και μεμονομενη αποψη σου την εχουν γραμμενη. Εαν δεν υπαρχει συλλογικη παρεμβαση σε καποιο θεμα δεν κανουμε τιποτα.
Η λογικη 'μακρια απο τον κωλο μας και οπου θελει ας μπει' για μενα ειναι λαθος. Το δικο μου παιδι εγω θα το προστατευσω γιατι εχω ωρα να ασχοληθω μαζι του γιατι, γιατι, γιατι. Το παιδι ομως που για τον α η β λογο μεγαλωνει με νταντα με γιαγια κτλ ποιος θα το προστατεψει. Μπορει να προστατευθει μονο του ?
Εμεις πρεπει να κανουμε κατι , δεν μπορουμε να αγνοουμε τα παντα και επειδη δεν μας αφορουν αμεσα, να τα παραβλεπουμε και να προχωραμε.

crs-k
02/11/2004, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
.............
Εαν δεν υπαρχει συλλογικη παρεμβαση σε καποιο θεμα δεν κανουμε τιποτα.
...............

Φιλε Αλεξη ....
Οι λογικες αυτες ειναι για εποχες που ελπιζω οτι περασαν ανεπιστρεπτει!
Εγω χαιρομαι που μπορει ο καθενας να πει την αποψη του ελευθερα, ασχετα με το αν διαφωνω ή οχι με αυτην την αποψη.

Θα σου θυμισω μονο την ρηση του Βολταιρου, μεγαλου υπερμαχου της ευλευθεροτυπιας.
"Διαφωνω με αυτα που λες, αλλα θα υποστηριξω μεχρι θανατου το δικαιωμα σου να τα λες!"

alex14
02/11/2004, 12:54
Φιλε Χρηστο (εισαι και συνονοματος με τον γιο μου)

Δεν καταλαβαινω που δεν συμφωνεις. Στην 'Συλλογικη παρεμβαση'?

crs-k
02/11/2004, 13:05
Στις "παρεμβασεις" αποκλεισμων καποιων απο κατι. Δεν με ενδιαφερει καθολου αν εχει γεμισει η τηλεοραση "λουγκρες" γιατι απλουστατα εδω και καποια χρονια ΔΕΝ παρακολουθω μιας και το επιπεδο της ηταν πολυ χαμηλο για τα γουστα μου.

Ειμαι λοιπον της αποψης, οτι αν δεν σου αρεσει κατι δεν το παρακολουθεις, κι οχι να μαζευτουμε να τους πεταξουμε εξω.

Και καλα φωναζουμε και τους κοβουν απο την τηλεοραση ...
Τα Fame Story, Survivor, Λαμψη κ.α. ακομα κι αν δεν εχουν μεσα "λουγκρες", εχουν κανενα επιπεδο?

Ειναι πολυ γενικοτερο το προβλημα δυστυχως και μιας και ΔΕΝ μπορω να παρεμβω, μιας και μια πολυ μεγαλη πλειοψηφια ειναι ικανοποιημενη με αυτα που βλεπει ...
Απλως απεχω!

Η εφημεριδα ειδησιογραφικα, και το ραδιοφωνο ψυχαγωγικα ειναι πολυ καλυτερα μεσα για μενα. Αν θελω να δω κατι βλεπω μονο ταινιες απο το FilmNet ή απο DVD. Παρακολουθω επισης τα αθλητικα δρωμενα και τις περισσοτερες φορες μαλιστα με χαμηλωμενη την φωνη και περιγραφη απο το ραδιοφωνο. :)

Boxer
02/11/2004, 13:07
Παντως ρε παιδια πρεπει να παραδεχθουμε οτι τα γκει προτυπα εχουν μπει για τα καλα στη ζωη μας.

Δεν μπορω να κλεισω τα ματια στο γεγονος οτι πολυ μεγαλο ποσοστο παιδιων 18-25 αδερφιζουν,εχουν μια συμπεριφορα πως να το πω,"αναλαφρη".
Και προσεξτε !!! Το μεγαλυτερο ποσοστο απο αυτους δεν ειναι γκει!!! Απλα εχω την εντυπωση οτι εχει γινει μοδα.

Δεν το εχετε παρατηρησει;

crs-k
02/11/2004, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Boxer
Παντως ρε παιδια πρεπει να παραδεχθουμε οτι τα γκει προτυπα εχουν μπει για τα καλα στη ζωη μας.

Δεν μπορω να κλεισω τα ματια στο γεγονος οτι πολυ μεγαλο ποσοστο παιδιων 18-25 αδερφιζουν,εχουν μια συμπεριφορα πως να το πω,"αναλαφρη".
Και προσεξτε !!! Το μεγαλυτερο ποσοστο απο αυτους δεν ειναι γκει!!! Απλα εχω την εντυπωση οτι εχει γινει μοδα.

Δεν το εχετε παρατηρησει;

Ισχυει !

Μιας και το "συγχρονο" πρωτυπο του αντρα ειναι να δειχνει και την ευαισθητη πλευρα του και να μην την καταπνιγει στο ονομα του "αντρισμου"!
Το ειχα διαβασει πριν απο κανα δυο μηνες σε ενα αρθρο στην εφημεριδα.
Δεν ειμαι σιγουρος αν με βρισκει συμφωνο ή οχι αυτη η αποψη.
Μ' αρεσει να εχει ευαισθησιες ενας αντρας, αλλα δεν ξερω μεχρι ποιον βαθμο ? :lol:

Απο την αλλη εδω και πολλα χρονια, τα σχολεια που πετυχαινουν τα παιδια μας πανω στην διαμορφωση του χαρακτηρα τους (Γυμνασια-Λυκεια), ειναι μικτα. Ειναι πολυ λογικο λοιπον πολλα αγορια να εχουν αποκτησει και "γυναικιες" συμπεριφορες, οπως και κοριτσια "αντρικες". Ετσι βεβαια βλεπουμε εμεις τα πραγματα εχοντας στο μυαλο μας εικονες απο την δικη μας εποχη. Τα ιδια τα παιδια πολλες απο αυτες τις συμπεριφορες τις βρισκουν φυσιολογικες. Πρεπει μαλλον να μαθουμε (οσο ειναι δυνατον) να κρινουμε με πιο συγχρονο βλεμμα. Εδω βοηθαει το να εχεις μεγαλυτερα παιδια (καλη ωρα) και να παιρνεις την γνωμη τους πριν εκφρασεις μια κριση ... :(

sas
02/11/2004, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k

Μ' αρεσει να εχει ευαισθησιες ενας αντρας, αλλα δεν ξερω μεχρι ποιον βαθμο ? :lol:


Χρήηηστοοοοοοο....
είμαι ευαίσθητούλης και κλαίω συχνά.

Είν κακό αυτό???:confused: :confused:
:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

alex14
02/11/2004, 13:30
Φιλε Χρηστο,
Συμφωνω εν μερη με τα γραφομενα σου. Για την τηλεοραση εχεις απολυτο δικιο. Ομως δεν συμφωνω στο να μενουμε αμετοχοι μπροστα σε ολες αυτες τις καταστασεις. Μην περιοριζομαστε μονο στους 'φουστιδες'. Υπαρχουν ενα σωρο αλλα θεματα στα οποια δεν μπορουμε να κλεισουμε τα ματια επειδη δεν μας ενδιαφερει αμεσα και δεν αγγιζουν την οικογενεια μας.

Τεσπα, μπορουμε να συζηταμε ωρες γιαυτο το θεμα.
Ελπιζω να τα πουμε και απο κοντα καποια στιγμη.


:beer:

crs-k
02/11/2004, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sas
Χρήηηστοοοοοοο....
είμαι ευαίσθητούλης και κλαίω συχνά.

Είν κακό αυτό???:confused: :confused:
:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Να πας να το κοιταξεις! :(

Αν αποδεικτει καλος ο γιατρος ... Πες μου να παω κι εγω.

:lol: :rotflmao: :lol:

crs-k
02/11/2004, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Φιλε Χρηστο,
Συμφωνω εν μερη με τα γραφομενα σου. Για την τηλεοραση εχεις απολυτο δικιο. Ομως δεν συμφωνω στο να μενουμε αμετοχοι μπροστα σε ολες αυτες τις καταστασεις. Μην περιοριζομαστε μονο στους 'φουστιδες'. Υπαρχουν ενα σωρο αλλα θεματα στα οποια δεν μπορουμε να κλεισουμε τα ματια επειδη δεν μας ενδιαφερει αμεσα και δεν αγγιζουν την οικογενεια μας.

Τεσπα, μπορουμε να συζηταμε ωρες γιαυτο το θεμα.
Ελπιζω να τα πουμε και απο κοντα καποια στιγμη.

:beer:

Μαζι σου!

Να δρασουμε σε οποιοδηποτε θεμα ΔΕΝ εχει να κανει με περιορισμο της ελευθεριας του αλλου!

Κι εγω ελπιζω να τα πουμε κι απο κοντα!

:beer: :beer:

dimitris74
02/11/2004, 13:47
ολοι εσεις που λετε οτι δεν βλεπετε τηλεοραση και εχετε παιδια μπορειτε να μου πειτε πως στο καλο οταν κανω παιδι θα το αποτρεψω απο το να βλεπει τηλεοραση, απο το να συζηταει για fame story, απο το να εχει προτυπο το να παρει μερος σε καποιο realiry?
ακαδημαικες αποριες, αλλα καλο ειναι εκτος απο το να κουβεντιαζετε ακαδημαικα να προτεινετε και λυσεις.
προσωπικα πως μπορεις να πεις σε ενα παιδι 10 χρονων οτι εσυ εισαι το σωστο που δεν βλεπει τηλεοραση, οταν ολοι οι αλλοι συμμαθητες σου θα βλεπουν.

crs-k
02/11/2004, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitris74
ολοι εσεις που λετε οτι δεν βλεπετε τηλεοραση και εχετε παιδια μπορειτε να μου πειτε πως στο καλο οταν κανω παιδι θα το αποτρεψω απο το να βλεπει τηλεοραση, απο το να συζηταει για fame story, απο το να εχει προτυπο το να παρει μερος σε καποιο realiry?
ακαδημαικες αποριες, αλλα καλο ειναι εκτος απο το να κουβεντιαζετε ακαδημαικα να προτεινετε και λυσεις.
προσωπικα πως μπορεις να πεις σε ενα παιδι 10 χρονων οτι εσυ εισαι το σωστο που δεν βλεπει τηλεοραση, οταν ολοι οι αλλοι συμμαθητες σου θα βλεπουν.

Εχω πει την "λυση" πιο πανω.

Να του προσφερεις κατι καλυτερο απο αυτο που του προσφερει η τηλεοραση! Αυτο θελει κοπο και πολυ αγαπη.

Gandalf dr685sm
02/11/2004, 14:18
η λύση για μένα προσωπικά είναι κάποια ασχολία που θα χρειάζεται την αλληλεπίδραση απο το ίδιο το παιδί...

Να μην είναι "παθητική ασχολία"... Δυστυχώς το διάβασμα είναι παθητική ασχολία βραχυπρόθεσμα αν και μακροπρόθεσμα δίνει πολλά ωφέλη...

Τα παιδιά χρειάζονται κάτι που θα τους κινήσει το ενδιαφέρον... αυτό μπορεί να είναι κάτι δημιουργικό ή δραστικό ..
Αθλητισμός , υπολογιστές , μοντελισμός, κοκ.....
Κάτι που να "κεντρίζει" και να κρατάει σε εγρήγορση... τα παιδιά είναι δραστήρια σε μικρές ειδικά ηλικίες , και δεν μπορούν να μείνουν συγκεντρωμένα σε κάτι πάνω απο 30 λεπτά.....
Ακόμα τώρα και αν δεν μπορούμε εμείς οι ίδιοι να ασχοληθούμε με τα παιδιά μας , θα μπορέσει ενας γυμναστικός σύλλογος ...σε κολύμπι, σε ποδοσφαίρο ή οτι άλλο...

Η τηλεόραση έχει και ενα κουμπί που έχει κόκκινο χρώμα που την κλείνει ή ακόμα και σε μερικές καινούριες , έχει και κωδικό ασφαλείας για συγκεκριμένες λειτουργίες...

Η αγωγή φίλοι μου ξεκινάει απο το σπίτι...πάντα...
Ας μην ξεχνούμε οτι οι περισσότεροι απο εμάς έχουμε δεί και εμείς TV αλλά την "σκαπουλάραμε" και δεν "χαζέψαμε" ακριβώς γιατί την κλείναμε εμείς και πηγαίναμε για μπάλα, ποδήλατο, καμάκι (ναι και απο αυτό...χεχεχχεχε), και ότι άλλο ... ας μην αφήνουμε την "ηλεκτρονική νταντά" να τα κάνει για εμάς...



Gandalf

crs-k
02/11/2004, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
η λύση για μένα προσωπικά είναι κάποια ασχολία που θα χρειάζεται την αλληλεπίδραση απο το ίδιο το παιδί...

Να μην είναι "παθητική ασχολία"... Δυστυχώς το διάβασμα είναι παθητική ασχολία βραχυπρόθεσμα αν και μακροπρόθεσμα δίνει πολλά ωφέλη...
......................

Συμφωνω απολυτα, μονο που θελω να προσθεσω, οτι το παιχνιδι, για τα μικρα παιδια, ειναι καλο να συνδυαζεται και με συμετοχη του γονιου. Η αγαπη ειναι αυτη που τα μικρα παιδια την νιωθουν πολυ περισσοτερο απο οτιδηποτε αλλο. Οπως ακριβως και τα ζωα, μιας και τα μικρα παιδια, μην εχοντας ακομα αναπτυξει λογικη, δουλευουν πολυ με το ενστικτο.
Σαν δικο μου παραδειγμα θα σας πω ποσο ευτυχισμενος αισθανομουνα, οταν πηγαινοντας στο χωριο, τα βραδυα η κορη μου δεν ηθελε να κατσει με τα ξαδερφια της να δει τηλεοραση, αλλα ηθελε να καθομαστε στην βεραντα και να της εξηγω για αστερια, για γαλαξιες, για το πως δημιουργηθηκαν κ.λ.π.
Βεβαια ετσι εγινε κι αυτη αθεη απο μικρη, αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο ... :lol:

dimitris74
02/11/2004, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm


Η αγωγή φίλοι μου ξεκινάει απο το σπίτι...πάντα...
Ας μην ξεχνούμε οτι οι περισσότεροι απο εμάς έχουμε δεί και εμείς TV αλλά την "σκαπουλάραμε" και δεν "χαζέψαμε" ακριβώς γιατί την κλείναμε εμείς και πηγαίναμε για μπάλα, ποδήλατο, καμάκι (ναι και απο αυτό...χεχεχχεχε), και ότι άλλο ... ας μην αφήνουμε την "ηλεκτρονική νταντά" να τα κάνει για εμάς...
Gandalf

Gandalf. καλο ακουγεται αλλα με μια μικρη παρατηρηση.
οταν ημουν εγω σε κρισιμες ηλικιες, προ εφηβειας, εφηβεια, το χαζοκουτι οπως το ελεγε η γιαγια ξεκιναγε κατα τις 5:00 - 5:30 το απογευμα.
δεν υπηρχε αυτος ο βομβαρδισμος τεχνολογιας, ειτε tv, ειτε ραδιοδωνο, την 28 θυμηθηκαμε με ενα παλικαρι το εξης κουλο. καποτε καναν τρεχαν στα δικαστηρια τους πειρατες με προσχημα οτι επαιζαν συγκεκριμενουν μουσικους και τραγουδιστες, εποχη 267 πριν ακομα παει στην ερα και σημερα απλα ειναι το status της ελληνικης μουσικης σκηνης.
σημερα δυστηχως η τηλεοραση, τα μμε, το ραδιωφωνο εχουν αντικαταστησει εν μερη την νταντα και ειναι υπευθυνα για την ανατροφη των παιδιων. ηδη τα πρωτα συμπτωματα εχουν εμφανιστει βλεπωντας οτι οι σημερινοι 18ρηδες εχουν γεννηθει το 1986 και οταν αρχισαν να καταλαβαινουν τον κοσμο ειχαν ηδη διαμορφωθει οι καταστασεις τριγυρω οι οποιες παραμενουν μεχρι σημερα

Gandalf dr685sm
02/11/2004, 15:07
dimitris74:

δεν διαφωνώ αλλά και πάλι , έχεις δεί πιτσιρίκι πως κάνει όταν παρακολουθεί και πράττει κάτι μέσα σε κάτι που του κεντρίζει το ενδιαφέρον;...

Ειδικά με την κόρη μου , την έχω δεί να χοροπηδάει όταν πάμε για να κολυμπήσει ή για να παίξει στο πάρκο....

Όταν δεν της βάζω μουσική ..παραδόξως προτιμάει να ακούει κάτι ήρεμο και σε instrumental παρά κάτι με bit ή Ελληναδικό...

όλα ξεκινούν φίλε μου απο εμάς σαν γονείς... αφού εμείς είχαμε καλές εμπειρίες , στο χέρι μας είναι να τις περάσουμε και στα παιδιά μας....

Ξέχασα να σου πω , τι γίνεται στο σπίτι μόλις ακούει για βόλτα ή για εκδρομή... τα πάνω κάτω έρχονται...χεχεχεχεχε


Το κακό πάλι απο εμάς ξεκινάει... κλείστη την ρημάδα και βλέπε μόνο αθλήματα ή καμιά κομωδία... πίστεψε οτι δεν θα χάσεις τίποτα.. αν θες να μείνεις ενημερωμένος δες ειδησεογραφικά στο web ή εφημερίδα...

Προσωπικά την έχω κόψει προ πολλού και είμαι ησυχασμένος...


Gandalf

idi
02/11/2004, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
Προτυπο ο ... Καζαντζιδης?????:eyepop: :rotflmao: ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ :rotflmao:

ΟΚ ΣΕΒΑΣΤΕΣ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ ΕΚΤΩΣ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...

ΜΕ ΤΣΑΝΤΙΣΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ

ΣΕ ΧΑΛΑΕΙ Ο ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗΣ????


ΧΕΣΤΙΚΑ ΛΟΥΚΓΡΟΦΙΛΕ ΑΝΤΕ ΕΧΕΤΕ ΞΕΦΥΓΕΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΚΑΙ ΔΕ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΙΠΟΤΑ....

idi
02/11/2004, 16:07
Και επειδή το πήγαμε στο επιστημονικό θα πω την άποψη μου

Το να είσαι ομοφυλόφιλος μπορεί να είναι δικαίωμα του καθενός, άλλα δεν είναι ούτε φυσιολογικό ούτε και αποδεκτό, είναι ψυχοσωματική ανωμαλία._

Τα κόμπλεξ και ανασφάλειες των ομοφυλόφιλων είναι συνέπεια της μη φυσιολογικής τους ζωής και έχουν σαν αποτέλεσμα την εν γένη αντικοινωνική «πούστικη συμπεριφορά τους» (δεν είναι τυχαία η έκφραση, είναι βασισμένη σε εμπειρίες γενεών και γενεών... Η λαϊκή σοφία!)

Επίσης οι gay (της ΤV) είναι εριστικοί και προκλιτικοί. και τα "θελει ο κωλος τους"._

crs-k
02/11/2004, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΟΚ ΣΕΒΑΣΤΕΣ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ ΕΚΤΩΣ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...

ΜΕ ΤΣΑΝΤΙΣΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ

ΣΕ ΧΑΛΑΕΙ Ο ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗΣ????

ΧΕΣΤΙΚΑ ΛΟΥΚΓΡΟΦΙΛΕ ΑΝΤΕ ΕΧΕΤΕ ΞΕΦΥΓΕΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΚΑΙ ΔΕ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΙΠΟΤΑ....

Ρε παλιοφIdi ...

Ηρεμησε!

Κι εγω αυτο ειπα.
Οτι ειναι τοσο προτυπο ο Καζαντζιδης, οσο προτυπο ειναι και ο Ξανθοπουλος και ο Βοσκοπουλος κι ο Παριος κ.α.
Που σημαινει οτι ΔΕΝ μπορεις να τους λες προτυπα!
Εγω εζησα με τα τραγουδια του Καζαντζιδη που εσυ μαλλον τωρα ακους. Τραγουδησε τον "πονο" μιας (θες δυο? θες τρεις?) γενιας. Ωραια τοτε το θεμα ηταν πιασαρικο, τωρα οχι.
Το ιδιο εκανε κι ο Ξανθοπουλος και σε μεγαλυτερο βαθμο μαλιστα, συνεπικουρουμενος απο την δυναμη της εικονας. Ηταν "το παιδι του Λαου". Μας τρεχαν οι μαναδες μας στα θερινα και βλεπαμε σαν τα χαζα. Τοτε επιανε, τωρα οχι.
Κι ο Βοσκοπουλος κι ο Παριος στην γενια τους αντιστοιχα καναν το ιδιο. Τραγουδαγαν τον (πιασαρικο τοτε) πονο του ερωτα.

Δεν μπορουν να ειναι προτυπα ομως και μαλιστα στην σημερινη εποχη ...

Γιατι σε χαλαει αυτο και γιατι πρεπει να ειμαστε "λουγκροφιλοι" γι' αυτο? :dizzy:

milaber
02/11/2004, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Και επειδή το πήγαμε στο επιστημονικό θα πω την άποψη μου

Το να είσαι ομοφυλόφιλος μπορεί να είναι δικαίωμα του καθενός, άλλα δεν είναι ούτε φυσιολογικό ούτε και αποδεκτό, είναι ψυχοσωματική ανωμαλία._

Τα κόμπλεξ και ανασφάλειες των ομοφυλόφιλων είναι συνέπεια της μη φυσιολογικής τους ζωής και έχουν σαν αποτέλεσμα την εν γένη αντικοινωνική «πούστικη συμπεριφορά τους» (δεν είναι τυχαία η έκφραση, είναι βασισμένη σε εμπειρίες γενεών και γενεών... Η λαϊκή σοφία!)

Επίσης οι gay (της ΤV) είναι εριστικοί και προκλιτικοί. και τα "θελει ο κωλος τους"._

Σε όλα μέσα!
Σωστός ρε σοφέ!

Η αδερφή όσο και να το παλεύει και να προσπαθεί να το πιστέψει πάντα θα νιώθει ότι δεν είναι φυσιολογικός και αυτό όχι γιατί το λέμε εμείς, απλά γιατί δεν είναι φυσιολογικό το ζευγάρωμα μεταξύ αντρών, δεν είναι κάτι προορισμένο από την φύση να συμβαίνει.

Γι' αυτό και η όλη συμπερίφορά της αδερφής (η πούστικη συμπεριφιρά) που μισεί όλον τον κόσμο γύρω του.

Δεν αναρωτηθήκατε ποτέ ρε παιδιά γιατί την προδοσία, την άτιμη συμπεριφορά, τους ύπουλους τρόπους την λέμε "πουστιά";

:winka: :winka: :winka:

sas
02/11/2004, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Και επειδή το πήγαμε στο επιστημονικό θα πω την άποψη μου

Το να είσαι ομοφυλόφιλος μπορεί να είναι δικαίωμα του καθενός, άλλα δεν είναι ούτε φυσιολογικό ούτε και αποδεκτό, είναι ψυχοσωματική ανωμαλία._



Ποιό είναι το "μέτρο" που καθορίζει την ομοφυλοφιλία ως μη φυσιολογική?

Καλά για το αποδεκτό δεν το συζητάω καν

dez
02/11/2004, 17:27
Και επειδή το πήγαμε στο επιστημονικό θα πω την άποψη μου
uh oh...

Το να είσαι ομοφυλόφιλος μπορεί να είναι δικαίωμα του καθενός, άλλα δεν είναι ούτε φυσιολογικό ούτε και αποδεκτό, είναι ψυχοσωματική ανωμαλία._
Το παραπανω, το αντεγραψες απο συγγραμμα ψυχολογιας του 1900 'η απο κανα διαταγμα της χουντας?


Τα κόμπλεξ και ανασφάλειες των ομοφυλόφιλων είναι συνέπεια της μη φυσιολογικής τους ζωής και έχουν σαν αποτέλεσμα την εν γένη αντικοινωνική «πούστικη συμπεριφορά τους» (δεν είναι τυχαία η έκφραση, είναι βασισμένη σε εμπειρίες γενεών και γενεών... Η λαϊκή σοφία!)
Που σαι Ιdi... Ξερεις τι ειναι η φυσικη επιλογη? Αν δε ξερεις, ρωτα να μαθεις, ειναι πολυ σημαντικο! Αν ξερεις, περιμενε λιγο αλλα προσεχε (!) μηπως σε μερικα χρονια, σε μια μελλοντικη κοινωνια ομοφυλοφιλων, κυνηγανε εσενα και τις ελαχιστες γυναικες που εχουν απομεινει, να σας καψουν στην πυρα της αγνωμοσυνης, θεωροντας σας "ανωμαλους" και "μη φυσιολογικους" ... Στην ιδια πυρα που καις εσυ μια ομαδα ανθρωπων για τους οποιους δεν ξερεις σχεδον τιποτα.

Με αλλα λογια, ποιος εισαι εσυ κι εγω και ολοι μας, ωστε να κρινουμε τι ειναι αποδεκτο και φυσιολογικο?? Ποσο καιρο εισαι εδω ανθρωπε? Τι??? 10000 χρονια μονο??? Και που ξερεις εσυ τι γινοταν πριν απο 3000000 χρονια και που ξερεις τι υπαρχει περα απο τη μυτη σου, μικρο ανθρωπακι Idi kai dez και ολοι σας???

Με αλλα λογια, χαλαρωσε δικε μου, ζησε τη ζωουλα σου, αλλαξε οτι μπορεις ν αλλαξεις σ αυτη και προπαντος, προσπαθησε να εισαι ανοιχτομυαλος :)

crs-k
02/11/2004, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Σε όλα μέσα!
Σωστός ρε σοφέ!

Η αδερφή όσο και να το παλεύει και να προσπαθεί να το πιστέψει πάντα θα νιώθει ότι δεν είναι φυσιολογικός και αυτό όχι γιατί το λέμε εμείς, απλά γιατί δεν είναι φυσιολογικό το ζευγάρωμα μεταξύ αντρών, δεν είναι κάτι προορισμένο από την φύση να συμβαίνει.


Ρε μπουγατσακο ...
Τι ειναι φυσιολογικο?
Μηπως αυτο που λεει η Εκκλησια?
Δηλαδη η "ιεραποστολικη" σταση, κι αυτη μονο για τεκνοποιηση?
Το "69" ειναι παραφυσει ασελγεια! :blush:
Το ιδιο και "αλλα" που δεν τα αναφερω για να μην κοπει το ποστ, βασει του "νομου περι ασεμνων". :lol:
Ελα ομως που, σε αντιθεση με την Εκκλησια, η φυση μας διδασκει οτι η φυσιολογικη σταση ειναι το "πισωκολητο"! :lol:
Σορρυ ρε παιδια αλλα εχω πεθανει απ' τα γελια την ωρα που το γραφω αυτο !!! :rotflmao:
Ποιος ειναι τελικα ο σωστος?
Μαλλον η Φυση μιας κι ειναι πολυυυυυ πιο παλια απο την εκκλησια ...
Ωραιαααα ...
Ελα μου ντε που στην Φυση εχουμε παρα μα παρα πολλα παραδειγματα ομοφυλοφιλιας ...
Ειτε απο "αναγκη" (μεταξυ δευτερευοντων αρσενικων), ειτε σε ενδειξη υποταγης στο πρωτευων αρσενικο, ειτε για χιλιους δυο αλλους λογους ...
Δες σχετικο αρθρο στο Focus (πριν απο 3-4 μηνες, δεν θυμαμαι ακριβως).

Τι ειναι τελικα το "φυσιολογικο"?
Εχω μπερδευτει ο ανθρωπος ...



Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Γι' αυτό και η όλη συμπερίφορά της αδερφής (η πούστικη συμπεριφιρά) που μισεί όλον τον κόσμο γύρω του.

Δεν αναρωτηθήκατε ποτέ ρε παιδιά γιατί την προδοσία, την άτιμη συμπεριφορά, τους ύπουλους τρόπους την λέμε "πουστιά";


Οπως ειπαμε και πιο πανω, ειναι καθαρα θεμα εποχης.
Στην Αρχαια Θηβα π.χ. "πουστια" ηταν η παληκαρια και οι ανδρεια, μιας και για να καταταχθει καποιος στον Ιερο Λοχο, επρεπε να καταταχθει μαζι με τον εραστη του! :lol:



Μπα σε καλο σας σημερα ....
Με πεθανατε στο γελιο!

:lol: :rotflmao: :lol:


Γιατι ειστε κολλημενοι ρε γαμωτο, κι ειστε και νεα παιδια?
Αν σας πει καποιος να σας πηδηξει .....
Ε, ΜΗΝ κατσετε ....
Αν σας πει ομως να σας μορφωσει ή να σας "οφελησει" με οποιονδηποτε αλλο τροπο, ειτε εικαστικο, ειτε κοινωνικο, ειτε οτιδηποτε αλλο, τοτε ΔΕΝ βλεπω το λογο να μην το δεχτητε, επειδη ετυχε να μαθετε (που πιθανον κι αυτο να ειναι λαθος) οτι εχει διαφορετικες απο εσας σεξουαλικες προτιμησεις ...

Για να μην πω και το αλλο που εχω δει απο την πειρα μου ....
Οι μεγαλυτεροι πολεμιοι των ομοφυλοφιλων ....
Τελικα τον παιρναν λιγακι ....

:lol: :rotflmao: :lol:


Αϊντε Λουγκρεεες !!!

:rotflmao: :bawl: :rotflmao:

DEMINIO
02/11/2004, 17:32
Μόνο μια απορία έχω....


Γιατί όταν έναν πούστη τον λες πούστη παρεξηγείται;;; :confused:

dez
02/11/2004, 17:33
Δεν αναρωτηθήκατε ποτέ ρε παιδιά γιατί την προδοσία, την άτιμη συμπεριφορά, τους ύπουλους τρόπους την λέμε "πουστιά";

ναι, φανταζομαι για τους ιδιους λογους που χρησιμοποιεις την φραση "μουνι καπελο" για να περιγραψεις κατι ασχημο
παρολο που ολοι οι αντρες λατρευουμε το μουνι... 'η' μηπως κανω λαθος milaber? Μηπως κανω λαθος και δεν το λατρευουμε, μπας και καταβαθος λατρευουμε τον πουτσο? Μηπως ειμαστε ολοι λουγκρες τελικα??

Please, οχι αλλα επιχειρηματα δημοτικου! Εξυπνοι ανθρωποι ειμαστε ολοι, μην υποτιμαμε τισ νοημοσυνες μας...

crs-k
02/11/2004, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από DEMINIO
Μόνο μια απορία έχω....


Γιατί όταν έναν πούστη τον λες πούστη παρεξηγείται;;; :confused:

Μηπως γιατι ειναι gay ???

:lol: :rotflmao: :lol:

Αναποδα απο το γνωστο ανεκδοτο ....
Μπορει να εχει και σπιτι στην Μυκονο και Πορσε και ....

:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

crs-k
02/11/2004, 17:42
Ρε παιδια πρωτη φορα ΔΕΝ μπορω να κλεισω το PC κι ας εχω κι αλλα πραγματα να κανω ...

Μιλαμε οτι εχω λιγωθει στο γελιο!

:lol: :rotflmao: :lol:

Λοιπον .....
ΣΟΒΑΡΑ τωρα!

Εγω προτεινω να παρουμε ενα πολυβολο και να τους θεριζουμε σαν σταχυα!
Οταν μας τελειωσουν οι "φανεροι" θα πιασουμε τους "κρυφους".
Πως θα το πετυχουμε ?
Θα κανουμε μπλοκο σε μια γειτονια.
Θα βρουμε ενα καλο παιδι απο την γειτονια.
Για να μην τον γνωρισουνε οι αλλοι θα του βαλουμε και μια σακκουλα με τρυπες στο κεφαλι.
Μετα αυτος θα μας δειξει ποιοι ειναι.
Ε, αν δειξει και κανεναν που δεν ειναι, αλλα δεν τον χωνευει αυτος, τι να κανουμε ...

Ρε 'σεις ....
Σαν να μην ειναι πρωτοτυπη η ιδεα μου ...
Σαν να το 'χω ξαναδει το εργο ...

:lol: :rotflmao: :lol:



Μπα σε καλο σας αποψε ...
Α! Να χαθητε κακες! :blush:

:lol: :rotflmao: :lol:

dimitris74
02/11/2004, 18:03
παει ενα παιδι στον πατερα του...
- μπαμπα θελω να σου πω κατι
- τι παιδι μου?
- μπαμπα ειμαι gay....

ο πατερας το σκεφτεται λιγο.... το ξανασκεφτεται και ρωταει τον γιο...
- παιδι μου πηρες μηπως bmw cabrio και δεν το ξερω?
- οχι πατερα
- χμ... μηπως αποκτησαμε σπιτι στην εκαλη?
- οχι πατερα
- μηπως εξοχικο στο λαγονησι?
- οχι πατερα
- μηπως στην μυκονο?
- οχι πατερα
- μηπως εχουμε πολλα λεφτα και μου εχει διαφυγει??
- οχι πατερα
οποτε ο πατερας παιρνει σοβαρο υφος και λεει στο παιδι του....
- παιδι μου δεν εισαι gay... παλιοπουστας εισαι

crs-k
02/11/2004, 18:20
Αυτο ακριβως λεω, αλλα αναποδα!

:lol: :rotflmao: :lol:

BlueRider
02/11/2004, 18:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
κλασική ερώτηση

αφού δεν γκαστρώνονται πώς πολαπλασιάζωνται?
:confused: :confused:


Ειναι αρρωστια και οπως φαινεται επιδημια !!!
ΟΞΩΩΩΩΩ ΛΟΥΓΚΡΕΣΣΣΣ !!!

crs-k
02/11/2004, 19:56
Η αμαθεια δημιουργει φοβο!

Η ημιμαθεια ειναι πολυ χειροτερη ...

:lol: :rotflmao: :lol:

http://www.focusmag.gr/articles/view-article.rx?oid=53294

Αϊντε ξεστραβωθητε λιγο ...

:lol: :rotflmao: :lol:

DEMINIO
02/11/2004, 20:13
Γίνε κι εσύ έκπτωτο αγγελάκι :eyepop:

ΜΠΟΡΕΙΣ !!!!!! :lol: :lol: :lol: :rotflmao:

:lol: :lol: :rotflmao:
:lol: :lol: :lol: :rotflmao:


5884

idi
02/11/2004, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
προσπαθησε να εισαι ανοιχτομυαλος :)


ανοιχτομυαλος ή ανοιχτοκωλος?

ασε ανθρωπακι καλυτερα παλιομοδιτης μια ζωη.... παρα λουγκρα!!!

idi
02/11/2004, 20:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ρε παλιοφIdi ...

Ηρεμησε!

Κι εγω αυτο ειπα.
Οτι ειναι τοσο προτυπο ο Καζαντζιδης, οσο προτυπο ειναι και ο Ξανθοπουλος και ο Βοσκοπουλος κι ο Παριος κ.α.
Που σημαινει οτι ΔΕΝ μπορεις να τους λες προτυπα!
Εγω εζησα με τα τραγουδια του Καζαντζιδη που εσυ μαλλον τωρα ακους. Τραγουδησε τον "πονο" μιας (θες δυο? θες τρεις?) γενιας. Ωραια τοτε το θεμα ηταν πιασαρικο, τωρα οχι.
Το ιδιο εκανε κι ο Ξανθοπουλος και σε μεγαλυτερο βαθμο μαλιστα, συνεπικουρουμενος απο την δυναμη της εικονας. Ηταν "το παιδι του Λαου". Μας τρεχαν οι μαναδες μας στα θερινα και βλεπαμε σαν τα χαζα. Τοτε επιανε, τωρα οχι.
Κι ο Βοσκοπουλος κι ο Παριος στην γενια τους αντιστοιχα καναν το ιδιο. Τραγουδαγαν τον (πιασαρικο τοτε) πονο του ερωτα.

Δεν μπορουν να ειναι προτυπα ομως και μαλιστα στην σημερινη εποχη ...

Γιατι σε χαλαει αυτο και γιατι πρεπει να ειμαστε "λουγκροφιλοι" γι' αυτο? :dizzy:


ο Καζατζιδης ειναι για μενα (και για πολυ πολυ κοσμο...) κατι παραπανω απο "τραγουδιστης σουξε" τεσπα παραφερθηκα στο συγκεριμενο θεμα

crs-k
02/11/2004, 20:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ο Καζατζιδης ειναι για μενα (και για πολυ πολυ κοσμο...) κατι παραπανω απο "τραγουδιστης σουξε" τεσπα παραφερθηκα στο συγκεριμενο θεμα

Εχω τραγουδια του που ΔΕΝ θα τα βρεις να τα ακουσεις ΠΟΤΕ! :cool:

(Εκτος αν εισαι καλος μαζι μου .... ) :blush: :lol:

Αλλα στην Ελληνικη μουσικη ιστορια θα μεινει μονο σαν μια εξαιρετικη φωνη! Ενα φαινομενο αν θελεις για την εποχη του, αλλα ως εκει. Αυτο απεχει δυστυχως πολυ απο το "προτυπο" ... :winka:

tai
02/11/2004, 22:31
Η ΠΑΙΔΕΡΑΣΤΙΑ ΚΑΙ Η ΗΘΙΚΗ ΔΙΑΠΑΙΔΑΓΩΓΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧ. ΕΛΛΑΔΑ


Η θέα των γυμνών σωμάτων των εφήβων από τους ενηλίκους αλλά και η άμετρη αγάπη των Αθηναίων για το σωματικό κάλλος ήταν οι βασικοί λόγοι της εκδήλωσης του φαινομένου της παιδεραστίας. Δεν υπάρχει αμφιβολία, όσο και αν πολλοί προσπαθούν να εξωραΐσουν το γεγονός, ότι αυτή λάμβανε χώρα στους αθλητικούς χώρους τους οποίους περιγράψαμε. Φυσικά δεν μπορούμε να ισχυρισθούμε ότι το γεγονός αυτό ήταν γενικευμένο σε όλους τους Αθηναί_ους. Περισσότερο θα λέγαμε ότι αποτελούσε ένα χαρακτηριστικό της ελίτ της αθηναϊκής κοινωνίας. Αυτό αποδεικνύει και ο νόμος του Σόλωνα (594 π.Χ.) ο οποίος απαγόρευε την παιδεραστία στους δούλους και καθόριζε ποινή για όσους εκμεταλλεύονταν τους νέους με σκοπό το κέρδος. Ακόμη, υποχρέωνε τους γονείς να διαθέτουν πάντοτε για τα παιδιά τους κάποιον παιδαγωγό ως συνοδό προκειμένου οι νέοι να προστατεύονται. Αυτός ο νόμος αποτελούσε ένα θετικό βήμα για την καταπολέμηση της παιδεραστίας, πολύ έξυπνα, όμως, δεν υπήρχε ιδιαίτερη ρύθμιση για τους ελεύθερους πολίτες, οι οποίοι, όπως πληροφορούμαστε από τις αρχαίες πηγές, εισέρχονταν στα γυμναστήρια με σχετική ελευθερία.

Το φαινόμενο αυτό ήταν φυσικά μεμπτό και εκείνη την εποχή. Οι επιρρεπείς Αθηναίοι, όμως, καλύπτονταν από τον πέπλο της ηθικής διαπαιδαγώγησης. Ο ενήλικος άνδρας, δηλαδή «ο εραστής» όπως ονομάζεται από τα αρχαία κεί_μενα, θεωρείτο ότι καθοδηγούσε τον έφηβο - «ερωμένο», καθώς ανέπτυσσε μα_ζί του φιλοσοφικές ή άλλες ιδέες ή ενδεχομένως τον συμβούλευε για διάφορα θέματα που τυχόν τον απασχολούσαν. Η φιλία η οποία αναπτυσσόταν μεταξύ τους αποσκοπούσε από την πλευρά του ενήλικα στην προστασία και στη δια_μόρφωση του χαρακτήρα του νέου, ενώ από την άλλη πλευρά χαρακτηριζόταν από θαυμασμό και ευγνωμοσύνη του νέου προς τον άνδρα. Σε πολλές λοιπόν περιπτώσεις - όσο κι αν αυτό φαίνεται αξιοπερίεργο - μορφωμένοι ενήλικοι άν_δρες αναλάμβαναν την ηθική διαμόρφωση του χαρακτήρα των νέων της επο_χής υπό το πρίσμα του έρωτα ο οποίος αναπτυσσόταν μεταξύ τους. Ας μην ξε_χνούμε ότι αυτό συνέβαινε σε μια κοινωνία στο πλαίσιο της οποίας ο πατέρας και η μητέρα ήταν ουσιαστικά απόντες από την ανατροφή των παιδιών τους.

tai
02/11/2004, 22:35
«Όπου ξυναντών μοι ταδί τις μέμψεται ώσπερ αδικηθείς παίδος ωραίου πατήρ' "Καλώς γέ μου τόν υιόν, ώ στιλβωνίδη, ευρών απιόντ'από γυμνασίου λελουμένον ουκ έκυσας, ου προσείπας, ου προσηγάγου, ουκ ωρχιπέδισας, ών εμοί πατρικός φίλος»

(Να, συναντώντας με ο πατέρας κάποιου ωραίου αγοριού να μου λέει θαρρείς και τον αδίκησα: «Ε! Λαμπροστολισμένε, το γιο μου αντάμωσες λουσμένο μόλις έβγαινε από το γυμναστήριο, και δεν του μίλησες, δεν τον αγκάλιαζες, δεν τον ..., κι ας είσαι φίλος μου πατρικός».)



Αριστοφάνη Όρνιθες, στίχ. 135-145

tai
02/11/2004, 22:54
το πανω ειναι βοηθεια για τον crs k

η ιδιετεροτιτα σεβαστη. Ο προπαγανδισμος του παραφυση ως φισιολογικου ειναι που με ναυριαζει.
:mad:

οι πρόγονοι καναν και ειπαν πολα καλα, αλλα και παρα πολα που δεν μας κανουν υπεριφανους. μην τους αγιοποιουμε λοιπον.
το οτι ο Πλατων τον επερνε δεν με εμποδηζει να τον διαβασω, αλλα δεν θα τον εχω σαν προτιπο σεξουαλικο για τα παιδια μου.



ΧΡΗΣΤΟ στην φυση υπαρχει η κυριαρχια μεσω του πηδηματος μεν, αλλα το αρσενικο που τον περνει δεν ειναι ομοφυλοφυλο. Δεν επιδιοκει να τον ξαναπαρει.


Το γεμισαμε λουγκρες εχει να κανει με την προσπαθεια που κανουν (οι λουγκρες), μεσω προβολης, να περασουν στον απλο πολιτη οτι ειναι πολαπλασιος ο πληθησμος τους. οτι ειναι μια πλιονοτιτα και οχι η μιοψιφια του 4%


και το focus δεν ειναι και παντα αξιοπιστο.



σιγνομι γηα τισ τωσαις σοσταις λαιξις :rotflmao: :wave2:

milaber
02/11/2004, 22:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ρε μπουγατσακο ...
Τι ειναι φυσιολογικο?


Kαμία σχέση με την εκκλησία δεν έχω ρε Χρήστο και μέσα για το πσωκολητό!

:winka: :winka: :winka:

Φυσιολογικό όπως το βλέπω εγώ είναι αυτό για το οποίο έχει προνοήσει η φύση.
Δεν έχει προνοήσει να πηδιούνται μεταξύ τους άντρες αλλιώς θα μας έδινε και μουνί.
Δηαλαδή θες να μου πεις ότι από ανάγκη ή στέρηση πηδιούνται;
Ο ομοφυλοφιλος έχει προβληματική σεξουαλική συμπεριφορά, κάνει κάτι το αφύσικο στο κρεβάτι του και συνεπώς συμπεριφέρεται αφύσικα και στην υπόλοιπη ζωή του.

Και για να τελειώνω, δεν έχω κανένα πρόβλημα με οποιονδήποτε έχει τέτοιες προτιμήσεις και δεν προκαλεί.
Αλλά όχι να μας κάνουν και καμάκι!

:mad: :mad: :mad:

'Οσο για αυτά που λες για την φύση και τα ζώα, τα σκυλιά τρώνε που και που και τα σκατά τους.
Πρέπει να το κάνουμε και εμείς;

:lol: :lol: :lol:

Α και φίλε dez...
Πρώτον, αν επιμένεις τόσο για την φυσική επιλογή που λες θα έπρεπε να σκοτώνουμε και να απορρίπτουμε και οποιονήδποτε είχε κάποια αναπηρία σωματική ή νοητική.
Μου φαίνεται πως η γνώμη σου είναι πιο "φασιστική" από την δικιά μας!
Κοινωνία που λες ομοφυλοφιλών δεν πρόκειται να υπάρξει γιατί απλά το "είδος" τους δεν μπορεί να αναπαραχθεί!
Φαίνεται πως προνόησε η φύση...
Σαν τα μουλάρια ένα πράγμα...

:wave2: :wave2: :wave2:

Gandalf dr685sm
02/11/2004, 23:00
tai όσο λάθος είναι η ορθογραφία και η σύνταξη σου φίλε μου, άλλο τόσο σωστή είναι η γνώμη σου....


Δεν έχω να προσθέσω τίποτα άλλο πάνω σε αυτό...



Gandalf

ppaylos
02/11/2004, 23:09
Τι σε χαλαει αγορι μου(ΙDI) Δεν χαιρεσε που γεμιζει ο κοσμος κουκουρουκου? Ετσι εχουμε και τις γκομενες που τους αναλογουν στο κρεβατι μας :wacko:

idi
02/11/2004, 23:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από ppaylos
Τι σε χαλαει αγορι μου(ΙDI) Δεν χαιρεσε που γεμιζει ο κοσμος κουκουρουκου? Ετσι εχουμε και τις γκομενες που τους αναλογουν στο κρεβατι μας :wacko:

σωστοοοοοοοοοοοος

3 προς 1!!!! :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

bm_gr
03/11/2004, 01:59
με τους gay δεν εχω προβλημα

Με τους πουστηδες εχω......

crs-k
03/11/2004, 06:20
Αν για καποιο λογο δεν εχω γινει κατανοητος ακομα ...

Δεν υποστηριζω αυτο το 4% παγκοσμιως!

Υποστηριζω το δικαιωμα τους στην αυτοδιαθεση!

Τι φοβος ειναι αυτος που διαβλεπω?
Φοβαστε μηπως κολλησετε ?

:lol: :rotflmao: :lol:

free rider
03/11/2004, 06:30
Πάντως τους πούστηδι τους φανερούς τους αντεχω ...:cool:
κι όταν δεν με ενοχλούν όλα καλά τους άλλους δεν μπορώ αυτούς που στην φέρνουν πισώπλατα , ναι αυτούς τους κρυφό πουστες δεν μπορώ…


:mad: :mad:

crs-k
03/11/2004, 07:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
το πανω ειναι βοηθεια για τον crs k
............................
και το focus δεν ειναι και παντα αξιοπιστο.
.......................

Ευχαριστω για την βοηθεια .... :lol:

Για το Φοκους ομως ηθελα να πω.
Δεν ειπα οτι ειναι το αξιοπιστοτερο.
Αλλα ειναι το ΜΟΝΟ περιοδικο εκλαϊκευμενης επιστημης που κυκλοφορει αυτην τη στιγμη, σε αυτην την χωρα.
Παλιοτερα ειχαν γινει κι αλλες προσπαθειες (σε ολες προλαβα και γραφηκα συνδρομητης) και απετυχαν σχετικα νωρις (ολες μου χρωστανε τευχη!). :lol:

Οτι γραφει ειναι επωνυμο και με αναφορες σε βιβλιογραφιες ή (και) παρεμφερη θεματα.
Τουλαχιστον δεν ειναι σαν τα αλλα "ρομαντστα" που κυκλοφορουν και σου πεταν ενα "Δημιουργηθηκε εδρα Αστρολογιας στο Μπριστον" κι εσυ ψαχνεσαι ... :lol:

Εγω το συστηνω ανεπιφυλακτα στους ανθρωπους με ανησυχιες ...

:lol: :rotflmao: :lol:

crs-k
03/11/2004, 07:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
...................
Φυσιολογικό όπως το βλέπω εγώ είναι αυτό για το οποίο έχει προνοήσει η φύση.
Δεν έχει προνοήσει να πηδιούνται μεταξύ τους άντρες αλλιώς θα μας έδινε και μουνί.
Δηαλαδή θες να μου πεις ότι από ανάγκη ή στέρηση πηδιούνται;
Ο ομοφυλοφιλος έχει προβληματική σεξουαλική συμπεριφορά, κάνει κάτι το αφύσικο στο κρεβάτι του και συνεπώς συμπεριφέρεται αφύσικα και στην υπόλοιπη ζωή του.



Το πρωτο ειναι επιχειρημα του Δημοτικου ...
Να σου αντιπαραθεσω αν θες αναλογα οτι "το καλυτερο μου#$ ειναι ο κωλ#$!" :lol:
Στο αρθρο που σου παραθεσα πιο πριν, θα δεις οτι κατα κανονα, αυτη η "προβληματικη" συμπεριφορα ειναι εξηγησιμη.
Το συμπερασμα με τα "αφυσικα", μου θυμιζει το αλλο συμπερασμα ...
"Το μπουζουκι ειναι οργανο. Ο Χωροφυλακας ειναι οργανο. Αρα ο Χωροφυλακας ειναι μπουζουκι!" :lol:
Πραγμα που δεν απεχει και πολυ απο την πραγματικοτητα ... :rolleyes:
Η συμπεριφορα τους ειναι αναλογη με την συμπεριφορα των υπολοιπων ανθρωπων. Αν εχουν λιγο μυαλο, ειναι προβληματικοι, αν οχι ειναι φυσιολογικοι.
Και στην τελικη και τα ατομα με ειδικες αναγκες, εχουν "προβληματικη" συμπεριφορα. Αυτα γιατι δεν τα βαζουμε στην μπουκα?



Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Και για να τελειώνω, δεν έχω κανένα πρόβλημα με οποιονδήποτε έχει τέτοιες προτιμήσεις και δεν προκαλεί.
Αλλά όχι να μας κάνουν και καμάκι!


Μην τσιμπας ρε παληκαρι μου κι εσυ ... :lol:
Δεν μου λες ...
Αναρωτηθηκες εσυ ποτε ποσο ενοχλεις οταν κανεις καμακι σε μια γκομενα?
Λες απλως, "θα δειξει", και προχωρας.
Αυτοι γιατι να μην κανουν το ιδιο?



Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
'Οσο για αυτά που λες για την φύση και τα ζώα, τα σκυλιά τρώνε που και που και τα σκατά τους.
Πρέπει να το κάνουμε και εμείς;


Δεν τρωνε τα σκατα τους!
Τα δικα τους τα γνωριζουν.
Απλως ψαχνουν απεγνωσμενα για τροφη, που μπορει και να την βρουν στα σκατα καποιου αλλου σκυλου ...
Λοιπον φιλε, ΔΕΝ μπορεις να φανταστεις που μπορει να φτασει ενας ανθρωπος, οταν αποκοπει απο την "ασπιδα" της κοινωνιας του, και αρχισει να λειτουργει κι αυτος με τα ενστικτα του ...
Να μην παραθεσω τα "απειρα" παραδειγματα και πινω καφε ακομα ... :yuck:



Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Α και φίλε dez...
Πρώτον, αν επιμένεις τόσο για την φυσική επιλογή που λες θα έπρεπε να σκοτώνουμε και να απορρίπτουμε και οποιονήδποτε είχε κάποια αναπηρία σωματική ή νοητική.
Μου φαίνεται πως η γνώμη σου είναι πιο "φασιστική" από την δικιά μας!


Η φυσικη επιλογη, ειναι αυτη που αναφερει ο dez, οντως.
Ο ανθρωπος ομως, σαν νοημον ον, προσπαθησε να την υπερβει.
Απο τον Νεαντερταλ ακομα, προσπαθουσαν να φροντησουν, τους λιγοτερο ικανους, οσο μπορουσαν. Οταν αντικειμενικα δεν μπορουσαν, αφηναν την φυση να κανει την "δουλεια" της, ωστε να μην κινδυνεψει η μικρη τους κοινοτητα.



Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Κοινωνία που λες ομοφυλοφιλών δεν πρόκειται να υπάρξει γιατί απλά το "είδος" τους δεν μπορεί να αναπαραχθεί!
Φαίνεται πως προνόησε η φύση...
Σαν τα μουλάρια ένα πράγμα...


Ναι, αλλα τα μουλαρια υπαρχουν αιωνες τωρα ...
Φροντιζουν οι ανθρωποι γι' αυτο ... :lol:
Το ιδιο θα "φροντισουν" και για το αλλο! :rotflmao:

crs-k
03/11/2004, 08:06
Κι επειδη το θεμα για μενα δεν ειναι στην πραγματικοτητα μια καποια διαφορετικη κοινωνικη ομαδα, αλλα η Δημοκρατια ...

Ηθελα να ρωτησω και κατι που προσεξα ...

Περιπου ιδιες αποψεις με μενα εχουν και η Ilia και ο Gandalf και ο dez, απο αυτους που γραψαν εδω μεσα. Εγω μαλιστα ειμαι πιθανον ο πιο "ενοχλητικος".

Γιατι την "πεφτετε" στον dez με τοσο ιδιαιτερο τροπο?
Ειπε κατι "χειροτερο" απο αυτα που ειπα εγω?

Δεν τον ξερω τον ανθρωπο, κι ουτε φανταζομαι οτι εχει αναγκη απο δικηγορο ...
Αλλα ειδα αλλη μια "αδικια", και ειπα να την αναφερω ...

Εδω ειμαι !!! :wave2:
Ο πιο "κακος φιλολουγκρος"!!!
Βαρατε !!!
Αντεχω !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

Θάνος
03/11/2004, 10:30
Υπάρχουν ομοφυλόφιλοι γιατί γεννήθηκαν με αυτή την ιδιαιτερότητα και κάποια στιγμή την αποδέχτηκαν και υπάρχουν ομοφυλόφιλοι γιατί κάποια στιγμή το δοκίμασαν και τους άρεσε.

Άμα τους βάλουμε στη ζωή μας σαν κάτι πολύ φυσιολογικό, η δεύτερη κατηγορία θα αρχίσει να αυξάνεται...

Δεν είναι ανάγκη να επιδεικνύουμε σε τέτοια θέματα την προοδευτικότητα και το φιλελευθερισμό μας...

Ας κρατήσουμε και κάποιους ηθικούς φραγμούς επιτέλους... :smokin:

crs-k
03/11/2004, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Υπάρχουν ομοφυλόφιλοι γιατί γεννήθηκαν με αυτή την ιδιαιτερότητα και κάποια στιγμή την αποδέχτηκαν και υπάρχουν ομοφυλόφιλοι γιατί κάποια στιγμή το δοκίμασαν και τους άρεσε.

Άμα τους βάλουμε στη ζωή μας σαν κάτι πολύ φυσιολογικό, η δεύτερη κατηγορία θα αρχίσει να αυξάνεται...

Δεν είναι ανάγκη να επιδεικνύουμε σε τέτοια θέματα την προοδευτικότητα και το φιλελευθερισμό μας...

Ας κρατήσουμε και κάποιους ηθικούς φραγμούς επιτέλους... :smokin:

Ακομα και γι' αυτους που δοκιμασαν και τους αρεσε, υπαρχουν εξηγησεις ...

Αλλα το θεμα για μενα ΔΕΝ ειναι οι ιδιοι οι Ομοφυλλοφιλοι που ουδολως με απασχολουν, αλλα τα γενικευμενα "ρατσιστικα" φαινομενα και "φασιστικες" συμπεριφορες, προς διαφορες ομαδες της κοινωνιας μας, που οντως με προβληματιζουν!

Δεν ειπα να τους βαλουμε στην ζωη μας, αλλα να αποδεχτουμε οτι υπαρχουν και ειναι μελη αυτης της κοινωνιας, οπως αποδεχομαστε να πληρωνουν φορους και να συμμετεχουν σε αλλες δραστηριοτητες.

Θα αρχισουν να αυξανονται ??? :confused:
Φοβαστε για τον πισινο σας ρεεεε ??? :lol:
Εγω παντως καθολου !!! :rotflmao:

dez
03/11/2004, 10:45
Milaber, χρησιμοποιησα ενα παραδειγμα, πολυ τραβηγμενο, στην προσπαθεια μου (ασκοπη προφανως) να πω οτι τιποτα δεν πρεπει να θεωρειται σταθερο και απολυτο και οτι τα παντα μπορουν να γυρισουν τουμπα. Ενα απλο παραδειγμα ειναι η υπαρξη μητριαρχικων κοινωνιων ανα την ιστορια του "ειδους" μας.

Idi, λυπαμαι οχι μονο γιατι δεν καταλαβες τιποτα, αλλα περισσοτερο γιατι δε θες να καταλαβεις... Δε θα χασω και τον υπνο μου ομως ;) Να σ αφησω τωρα να χαρεις τις 6 γκομενες που σου αντιστοιχουν, 6 γιατι σου δινω και τις "δικες" μου 3 ετσι για να γουσταρεις περισσοτερο :rotflmao:

Θάνος
03/11/2004, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ακομα και γι' αυτους που δοκιμασαν και τους αρεσε, υπαρχουν εξηγησεις ...

Αλλα το θεμα για μενα ΔΕΝ ειναι οι ιδιοι οι Ομοφυλλοφιλοι που ουδολως με απασχολουν, αλλα τα γενικευμενα "ρατσιστικα" φαινομενα και "φασιστικες" συμπεριφορες, προς διαφορες ομαδες της κοινωνιας μας, που οντως με προβληματιζουν!

Δεν ειπα να τους βαλουμε στην ζωη μας, αλλα να αποδεχτουμε οτι υπαρχουν και ειναι μελη αυτης της κοινωνιας, οπως αποδεχομαστε να πληρωνουν φορους και να συμμετεχουν σε αλλες δραστηριοτητες.

Θα αρχισουν να αυξανονται ??? :confused:
Φοβαστε για τον πισινο σας ρεεεε ??? :lol:
Εγω παντως καθολου !!! :rotflmao:

Οι ίδιοι οι ομοφυλόφιλοι ας κάνουν ό,τι θέλουν. Φυσικά και θα είναι ισότιμα μέλη της κοινωνίας. Ίσως θα έπρεπε να πω ομοφυλοφιλία για να είμαι πιο σαφής.

Οι ρατσιστικές και φασιστικές συμπεριφορές είναι άμυνα σε ένα φαινόμενο που όλο και μεγαλώνει.

Ε δεν μπορώ για παράδειγμα σε ελληνικές καθημερινές σειρές που προβάλλονται σε ώρες αιχμής να παρακολουθώ τους προβληματισμούς του γκέυ που δεν μπορεί να αποφασίσει αν θέλει περισσότερο τον έναν ή τον άλλο γκόμενο ή τη γκόμενα που του την πέφτει.... Ούτε να παρακολουθώ και ερωτικές σκηνές μεταξύ τους λες και είμαστε θύματα ενός οργανωμένου σχεδίου για να συνηθίσουμε το θέαμα και την ιδέα των αντρών που αλλαξοκωλιάζονται.

ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ! Ας κάνουν ό,τι θέλουν διακριτικά και ιδιωτικά όπως το έκαναν τόσα χρόνια.

x-rider
03/11/2004, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Κι επειδη το θεμα για μενα δεν ειναι στην πραγματικοτητα μια καποια διαφορετικη κοινωνικη ομαδα, αλλα η Δημοκρατια ...

Ηθελα να ρωτησω και κατι που προσεξα ...

Περιπου ιδιες αποψεις με μενα εχουν και η Ilia και ο Gandalf και ο dez, απο αυτους που γραψαν εδω μεσα. Εγω μαλιστα ειμαι πιθανον ο πιο "ενοχλητικος".

Γιατι την "πεφτετε" στον dez με τοσο ιδιαιτερο τροπο?
Ειπε κατι "χειροτερο" απο αυτα που ειπα εγω?

Δεν τον ξερω τον ανθρωπο, κι ουτε φανταζομαι οτι εχει αναγκη απο δικηγορο ...
Αλλα ειδα αλλη μια "αδικια", και ειπα να την αναφερω ...

Εδω ειμαι !!! :wave2:
Ο πιο "κακος φιλολουγκρος"!!!
Βαρατε !!!


Αντεχω !!!

:lol: :rotflmao: :lol:


ΟΛΑ ΚΑΛΑ

ΕΚΣΥΧΡΟΝΙΣΜΟΣ , ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Κ.Α. "ΑΝΟΙΧΤΑ ΜΥΑΛΑ"


ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ??????

ΘΕΛΟΥΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ

ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ?????


ΡΩΤΑΩ ΑΠΛΩΣ....

crs-k
03/11/2004, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
..............
Οι ρατσιστικές και φασιστικές συμπεριφορές είναι άμυνα σε ένα φαινόμενο που όλο και μεγαλώνει.

Ε δεν μπορώ για παράδειγμα σε ελληνικές καθημερινές σειρές που προβάλλονται σε ώρες αιχμής να παρακολουθώ τους προβληματισμούς του γκέυ που δεν μπορεί να αποφασίσει αν θέλει περισσότερο τον έναν ή τον άλλο γκόμενο ή τη γκόμενα που του την πέφτει.... Ούτε να παρακολουθώ και ερωτικές σκηνές μεταξύ τους λες και είμαστε θύματα ενός οργανωμένου σχεδίου για να συνηθίσουμε το θέαμα και την ιδέα των αντρών που αλλαξοκωλιάζονται.

ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ! Ας κάνουν ό,τι θέλουν διακριτικά και ιδιωτικά όπως το έκαναν τόσα χρόνια.

Οταν δυστυχως ξεκινανε οι ρατσιστοφασιστικες συμπεριφορες, δεν εχουν σταματημο.
Το καλυτερο ειναι η ενημερωση και η μορφωση.

Οσο για την τηλεοραση ...
Τι να κανουμε?
Αυτα πουλανε στο κοινο εκεινων των ωρων ...
Ας προσπαθησουμε να αλλαξουμε αυτο το κοινο.
Να το κατευθυνουμε καπου αλλου ...
Ας ξεκινησει ο καθενας μεσα απο το σπιτι του ...
Μεχρι τοτε ...
Κλεισε την τηλεοραση, οπως κι εγω.

crs-k
03/11/2004, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
ΟΛΑ ΚΑΛΑ
ΕΚΣΥΧΡΟΝΙΣΜΟΣ , ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Κ.Α. "ΑΝΟΙΧΤΑ ΜΥΑΛΑ"
ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ??????
ΘΕΛΟΥΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ
ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ?????
ΡΩΤΑΩ ΑΠΛΩΣ....

Τι οικογενειες να θελουν ρε?
Καραγκιοζλικια ειναι αυτα !
Θελουν να μπορουν να συζουν και να απολαμβανουν της ευννοιας του νομου οπως ολα τα ζευγαρια που συζουν (παντρεμενα)!
Ο ιδιος ο γαμος ειναι για μενα καραγκιοζλικι.
Μια απλη δηλωση συμβιωσης θα επρεπε να ειναι αρκετη.
Δηλαδη την συνοχη σε μια οικογενει την ενισχυει το κωλοχαρτο που υπογραψε ενας Παππας ή ενας Δημαρχος?
Δυναμωνει την αγαπη σου για τα παιδια σου?
Καραγκιοζλικια!!!
Εεεε!!! Σ' αυτα τα καραγκιοζλικια θελουν να συμετεχουν κι αυτοι(ες)!

bm_gr
03/11/2004, 11:45
Σεβωμενος το οτι κανεις στο κρεβατι σου ειναι δικο σου προβλημα (και δεν λεω μονο για ομοφυλοφιλια)και το γεγονος οτι δεν εχει σχεση με την κοινωνικη σου ζωη......
Γιατι πλεον απο τους gay θεωρητε οτι πρεπει να <<ερχεσε στην επιφανεια και να αποκαλυπτεις ποιος εισαι>>????
Και δευτερον γιατι εχω ταμπου εγω που δεν ...........

crs-k
03/11/2004, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από bm_gr
Σεβωμενος το οτι κανεις στο κρεβατι σου ειναι δικο σου προβλημα (και δεν λεω μονο για ομοφυλοφιλια)και το γεγονος οτι δεν εχει σχεση με την κοινωνικη σου ζωη......
Γιατι πλεον απο τους gay θεωρητε οτι πρεπει να <<ερχεσε στην επιφανεια και να αποκαλυπτεις ποιος εισαι>>????
Και δευτερον γιατι εχω ταμπου εγω που δεν ...........

Δεν μπορω να απαντησω εγω για τα σκεπτικα τα δικα τους ... :sick:

milaber
03/11/2004, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μην τσιμπας ρε παληκαρι μου κι εσυ ...
Δεν μου λες ...
Αναρωτηθηκες εσυ ποτε ποσο ενοχλεις οταν κανεις καμακι σε μια γκομενα?
Λες απλως, "θα δειξει", και προχωρας.
Αυτοι γιατι να μην κανουν το ιδιο?

Ναι, αλλα τα μουλαρια υπαρχουν αιωνες τωρα ...
Φροντιζουν οι ανθρωποι γι' αυτο ...
Το ιδιο θα "φροντισουν" και για το αλλο!

Εγώ δεν ενοχλώ ρε γιατί είμαι πανέμορφος και όλες πέφτουν!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Λες να το έχουν βάλει σκοπό να μας γαμήσουν όλους;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

crs-k
03/11/2004, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Εγώ δεν ενοχλώ ρε γιατί είμαι πανέμορφος και όλες πέφτουν!



Ωχ! Τωρα που το λες ...
Επεσα και 'γω μωρη μπουγατσα ... :blush: :cool:
Θα μου κατσεις?

:lol: :rotflmao: :lol:



Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Λες να το έχουν βάλει σκοπό να μας γαμήσουν όλους;


Αμα τους κατσουμε ....


:lol: :rotflmao: :lol:

milaber
03/11/2004, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ωχ! Τωρα που το λες ...
Επεσα και 'γω μωρη μπουγατσα ...
Θα μου κατσεις?

Τι σουξέ έχω ο πούστης!

Μόνο για μια φορά όμως!
Μη μας αρέσει και θέλουμε και συνέχεια!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

bm_gr
03/11/2004, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Δεν μπορω να απαντησω εγω για τα σκεπτικα τα δικα τους ... :sick:


Thanks god.....

crs-k
03/11/2004, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Τι σουξέ έχω ο πούστης!

Μόνο για μια φορά όμως!
Μη μας αρέσει και θέλουμε και συνέχεια!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Σσσσσσσσσς!

Μη λες "Πουστης" εδω μεσα και γινουμε Μαλλια Κουβαρια ...


:lol: :rotflmao: :lol:

crs-k
03/11/2004, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από bm_gr
Thanks god.....

Εχω δωσει καποιες εντολες νομιζω ...

"Μη αναφερεις το Ονομα μου επι ματαιω!"

:lol: :rotflmao: :lol: