PDA

View Full Version : ΑΠΟ Africa ΣΕ Versys; (ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ)



hector
16/11/2007, 13:32
Πριν απο τρια χρονια ορκιζομουνα στις ακτινες της Αfrica οτι θα την κραταγα για παντα, να γυριζω τους χωματοδρομους της Ελλαδας μαζι με το κοριτσι, να ανακαλυψουμε τις πιο απομακρες παραλιες και να διασχισουμε τα πιο ομορφα δαση. Παραλληλα θα ηταν και το καθημερινο μετφορικο μου μεσο.....Ομως τα πραγματα αλλαζουν....συντομα το κοριτσι θα γινει ΜΑΜΑ και εγω ΧΑΖΟΜΠΑΜΠΑΣ:a08: ! Τερμα λοιπον οι off road αναζητησεις...η μαλλον περιοριζονται στια καθηερομενες κυριακατικες προπονησεις - εντουροβολτες (ευτηχως υπαρχει και η ισπανιδα μου, GAS GAS, ). Συν ολα αυτα προστεθηκε προσφατα και μια ανοδυνη (για μενα και την Αfricana) πτωση, μετα απο στενη επαφη με συμπαθη τετραποδο. Και σαν να μην εφτανε αυτο την Τεταρτη με το ψιλοβροχο και ενα φρεναρισμα πανικου, η Αfricana εριξε μια ζεμπεκια....χ@στηκα πανω μου.....ευτηχως εμεινε ορθια! Το μυαλο μου λοιπον εχει αρχισει να σκεφτεται διαφορα περιργα....
Αφου λοιπον σας συγκινησα με ολα αυτα, ερχομαι στο δια ταυτα: να δωσω την Africana και να παρω καποιο πιο on παρα off.....με ΑΒS που να με εξυπηρετει στην καθημερινη μου μετακινηση με ασφαλεια και να με πηγαινει και λιγο παραεξω με την καλη μου (οταν το μωρο θα μας αφηνει :a018:).....
....και αν ναι μηπως το Kawashaki Versys Abs θα ηταν αυτο που θα τα πετυχεναι ολα αυτα...καποια αντιπροταση;
....η μηπως ειναι ολα παιχνιδια του μυαλου;

Αυτια!!
:beer:

Cpt. Haddock
16/11/2007, 13:36
για βερσυς δεν ξέρω (κααααααλό φαίνεται :lol: ) αλλά καιρός να πάρει πόδι η άφρικα

:evil: :D :evil:

Stergios69
16/11/2007, 13:38
ΠΑΡΕ ΤIGER!!! :evil: :D :wave2:

dukeandthecity
16/11/2007, 13:38
με ένα πόνο. (και το μωρό σας και ο αποχωρισμός της αφρικάνας) !!!:beer:

Cpt. Haddock
16/11/2007, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
ΠΑΡΕ ΤIGER!!! :evil: :D :wave2:

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΑΡΒΑΛΑ!!! :eek: :eek:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Stergios69
16/11/2007, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΑΡΒΑΛΑ!!! :eek: :eek:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:rotflmao: :wave2:

Tpap
16/11/2007, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από hector
ΑΠΟ Africa ΣΕ Versys; (ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ)


Η γνωμη μου ειναι, οτι το βρισκω λογικο...

Stergios69
16/11/2007, 13:44
Για να σοβαρευτούμε λίγο...
Ειδικά το versys μου κάνει πολύ περίεργη αισθητική. Δεν θα τοπερνα.
Από την άλλη, υπάρχει και το vstrom που έχει abs, έχει βρωμίσει ο τόπος κ αμα το βαρεθείς τοπουλάς την άλλη μέρα...
Iσως αν δεν βιάζεσαι να περιμένεις το BMW 800gs, αν και θα είναι αρκετά ακριβότερο από τα δύο γιαπωνέζικα...

Panos82gr
16/11/2007, 13:52
cbf 600S ABS

θα με θυμηθεις. Πας και σε βατο χωματοδρομο.

:beer:

hector
16/11/2007, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Για να σοβαρευτούμε λίγο...
Ειδικά το versys μου κάνει πολύ περίεργη αισθητική. Δεν θα τοπερνα.
Από την άλλη, υπάρχει και το vstrom που έχει abs, έχει βρωμίσει ο τόπος κ αμα το βαρεθείς τοπουλάς την άλλη μέρα...
Iσως αν δεν βιάζεσαι να περιμένεις το BMW 800gs, αν και θα είναι αρκετά ακριβότερο από τα δύο γιαπωνέζικα...

....v-strom!!!!! κραταω και το africa!...χωρις παρεξηγηση, καλο το abs αλλα δεν μου αρεσει καθολου!!!

το bmw θα ηταν καλη λυση αλλα....:1)οπως ειπες ακριβοτερο 2) δεν ξερω αν θα μπορεσω να το αξιοποιησω οπως θα επρεπε.:bawl:

Panos82gr
16/11/2007, 14:03
Σου ειπα cbf 600S ABS ακου με που σου λεω!..

hector
16/11/2007, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos82gr
Σου ειπα cbf 600S ABS ακου με που σου λεω!..

.....i hear you...loud and clear!:beer:

apav
16/11/2007, 14:27
Οπότε αφού καταλήγεις σε κάτι τέτοιο, κοίτα και το Bandit που έχει μια διαφορά της τάξεως των 2.000?. :wave2:

road spirit
16/11/2007, 14:34
bmw f800 GS, ρίξε μια ματιά στο σχετικό θρεντ, στην ενότητα μοντέλα/bmw...
θα κρατήσεις και απο off χαρακτήρα...

afrotwin
16/11/2007, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από hector
Πριν απο τρια χρονια ορκιζομουνα στις ακτινες της Αfrica οτι θα την κραταγα για παντα,
....η μηπως ειναι ολα παιχνιδια του μυαλου;


to 8ema ine oti i africa den se kratai gia panta...xaxaxaxa

ke vevea ine pexnidia tou mialou

ke sou protino na poulisis to africa ke oti aftokinito exis ke na paris ena polimorfiko amaksi me ola ta komfor ke na pigenis me tin ikogenia pantou

ka8arise ke gialise to gas gas valtou lampakia ke valto sto saloni gia portatif ke na sou 8imizi oti kapote isoun mixanovios

ke afierosou stin ikogenia giati ta pedia den katalavenoun apo:
o mpampas xtipise ke den ine kala
emine anapiros ke den mpori na mas 8repsi
ke ala pio diskola


pedia ke mixanes den pane

ke afou epese me africa me versys 8a sou gini sini8ia

oti mixani ke na exis ama ise epipoleos odigos to apotelesma 8a ine asximo


terma i mixanes

hector
16/11/2007, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
to 8ema ine oti i africa den se kratai gia panta...xaxaxaxa

ke vevea ine pexnidia tou mialou

ke sou protino na poulisis to africa ke oti aftokinito exis ke na paris ena polimorfiko amaksi me ola ta komfor ke na pigenis me tin ikogenia pantou

ka8arise ke gialise to gas gas valtou lampakia ke valto sto saloni gia portatif ke na sou 8imizi oti kapote isoun mixanovios

ke afierosou stin ikogenia giati ta pedia den katalavenoun apo:
o mpampas xtipise ke den ine kala
emine anapiros ke den mpori na mas 8repsi
ke ala pio diskola


pedia ke mixanes den pane

ke afou epese me africa me versys 8a sou gini sini8ia

oti mixani ke na exis ama ise epipoleos odigos to apotelesma 8a ine asximo


terma i mixanes

ειναι και αυτη μια αποψη....που παιζει...αλλα το μικροβιο ειναι ισχυρο
Α! και δεν ειμαι επιπολεος οδηγος:a22:

700_Thespieis
16/11/2007, 17:06
exw to versys edw kai 3 mhnes--neos odhgos,ola kala mexri twra eytyxws:D H mhxanh einai super-oxi pws exw odhghsei kai polles,apla ayto mou vgazei..to ABS akoma den xreiasthke na to xrhsimopoihsw-ante mia fora--apla 8a sou pw pws sthn arxh dyskoleyomoun na mhn kanw drift se ka8e kwlodromo pou evriska---eixa rwthsei malista ekplhktos giati syberiferetai etsi,nomiza ka8e fora pws eixa pathsei ladia:rotflmao: :rotflmao: Wspou m exhghsan pws na anoigw to gazi gia na mhn exw tetoia apotelesmata..
Sto 8ema mas:opoion exw dei sto fanari me versys kai syzhtame einia kateyxaristhmenos..apla einia mono off--eytyxws pou exeis to ispaniko giati den paei mia se xwma...

sr gia ta grenglish

:beer: