PDA

View Full Version : 2i toumpa me to fazer mou



tamis
01/11/2004, 14:27
Paidia osoi thimaste prin apo 1 mina akrivos epesa se ximena ladia mesa sto kentro tis polis ton serrwn...
e loipon xtes sta proastia tis thesalonikis perase nearos me kokino kai trakarame egw stin porta tou sinodigou kai plagio metopika me to fazer mou... apotelesma? ola ta mprostina spasmena ta plastika stravomeni basi fanari spasmeno kai ligismeno to mprostino pirouni... eutixos ta dextike ola kalesame troxaia egine katagrafi kai oti exei Ethniki asfaleia pou apo oti xerw plirwnei! o empirognwmonas tha paei sto sinergeio gnwstou mou opou einai twra kai tha to exetasei! yparxei periptwsei na min mou plirwsei oli tin zimia? merika plastika einai gratsounismena alla oxi spasmena alla fenete kai an to bapsw pali tha fenete i diafora ti na kanw? na ta spasw kai auta? i gkademia sto megaleio tis!!! as min tritosei toulaxiston!!!

melsaltas
01/11/2004, 14:44
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ......
ΑΠ'ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ ΟΧΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ 2 ΕΤΩΝ Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΥΠΟΧΡΕΟΥΤΑΙ ΝΑ ΣΤΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΠΑΣΜΕΝΑ- ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΜΕΝΑ ΚΛΠ ΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΤΑ ΑΠΟΖΗΜΙΩΝΕΙ 100%.
ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΑΠΕΥΘΥΝΣΟΥ ΣΤΟΝ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗ ΣΟΥ.
ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ, ΕΣΥ ΚΑΛΑ????

CyBeRseXX
01/11/2004, 14:52
..ston empeirognomona oti THA SOU TA PLHROSEI OLA KAINOURGIA, min ton rotiseis an tha, na to apaitiseis an to mixanaki sou einai dietias.

Kai frontise na eisai sto sinergeio otan tha paei, mpas kai ginei kammia stravi kai toumparei o empeirognomonas ton mastora sou.

Exe kai mia fotografiki mixani mazi sou kai travikse ola ta meri kai kommatia pou einai xtipimena, na ta exeis gia kalo kai gia kako mexri na se plirosei i asfalistiki.

Perastika kai grigora etoimopolemo!

gdevelek
01/11/2004, 15:19
Φίλε μου δεν συζητώ καν τα σπασμένα σου, τράκαρες με αμάξι και δεν έπαθες τίποτε, εγώ για να μη χτυπήσω πεζή που πέρασε σαν παλαβή τη Β. Σοφίας έπεσα και έσπασα το πόδι μου.

Είσαι φοβερά τυχερός, τα πλαστικά και τα μεταλλικά άστα να πάνε να μαμηθούνε.

tamis
01/11/2004, 17:06
egw kala eimai! o mastoras einai palios kai filos mou opote den prokeite na ton toumparei den yparxei tetoia periptwsi... eutixos den xtipisa mia kai forousa tis mpotes gia tin mixani kai glitosa to spasimo!!! apo tin mia ithela na to plakwsw sto xilo ton mikro alla apo tin alli ferthike swsta kai ta dextike ola:D nai to mixanaki einai 6 minon opote anagkastika diladi ta plirwnei i asfaleia? kalo auto! axxx ass min tritosi to kako!!!! paw na me diavasei kanas papas poli gkademia exei pesei re paidia!!!:uplate:

adam_tsouk
01/11/2004, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από melsaltas
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ......
ΑΠ'ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ ΟΧΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ 2 ΕΤΩΝ Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΥΠΟΧΡΕΟΥΤΑΙ ΝΑ ΣΤΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΠΑΣΜΕΝΑ- ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΜΕΝΑ ΚΛΠ ΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΤΑ ΑΠΟΖΗΜΙΩΝΕΙ 100%.
ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΑΠΕΥΘΥΝΣΟΥ ΣΤΟΝ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗ ΣΟΥ.
ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ, ΕΣΥ ΚΑΛΑ????




Σου πληρώνει τα ΠΑΝΤΑ η ασφαλιστική.
ΌΠως είπε και ο melsaltas μέχρι 2 ετών ισχύει η πληρωμή καινούριων ανταλλακτικών σε όλο το ποσό χωρίς εκπτώσεις.

Μετά από κει, (λέμε τώρα) δεν δέχονται όλο το ποσό και αρχίζουν και κόβουν λόγο παλαιότητας. Και αυτό κανονικά δεν ισχύει και δικαιώνεσαι μόνο δικαστικώς όμως.

Αλλά τι στα λέω.....


Τέλος αφού εσύ καλά, όλα καλά.

wolfman13
01/11/2004, 18:42
φιλε τελος καλο ολα καλα!μην ανισηχεις θα το κανεις καινουργιο το μοτορι και θα το χερεσαι παλι..
ροτα και εμενα που πευδεομαι να το φτιαξω και δεν μπορο και ερχησει να διαλυτε ......
αφου εισαι εσυ καλα μην χαλιεσε για τιποτα

bartman
02/11/2004, 09:53
φιλε - φιλικά πάντα -...βλέπω ότι δεν σε παει και πολυ το μηχανάκι....δύο ατυχήματα σε τόσο μικρό διάστημα δεν είναι καλό σημάδι.....το ότι κάποιος έχει κόκκινο ΜΗΝ το θεωρείς δεδομένο ότι δεν θα περάσει.....υπάρχουν άνθρωποι που έχασαν την ζωή τους επειδή "κάποιος" αποφάσισε να περάσει με κόκκινο....πάντα να κοιτάς....πράσινο....ξεπράσινο...δεν έχει καμία σημασία....

Θάνος
03/11/2004, 09:59
Εγώ είχα ένα ψιλοατύχημα παλιότερα με πόρτα που άνοιξε μπροστά μου. Το TDM που είχα τότε ήταν ενός χρόνου και έπεσα με πολύ λίγα χιλιόμετρα. Γδάρθηκαν η μάσκα, το πλαϊνό fairing, ενώ στράβωσε και η εξάτμιση από τη μέσα μεριά καθώς με το πέσιμο ακούμπησε στο ψαλίδι.

Ο μάστορας μου έκανε ό,τι μπορούσε. Τα πλαστικά για το φόβο των ιουδαίων τα χτύπησε λίγο παραπάνω μήπως και δεν ήθελαν να μου τα αλλάξουν.

Αποτέλεσμα; Ο εμπειρογνώμονας δεν δικαιολογούσε κανένα ανταλλακτικό! Ακόμα και τα σπασμένα πλαστικά έλεγε να φτιαχτούν και όχι να αλλαχτούν. Όσο για την εξάτμιση αν και τσαλακωμένη, ήταν απόλυτος. Δεν την άλλαζε... την έβλεπε από την έξω μεριά και έλεγε ότι δεν έχει τίποτα!

Με τα πολλά δέχτηκε να αλλαχτούν μόνο τα πλαστικά. Έβαλα λοιπόν κάποιο γνωστό ασφαλιστή και του μίλησε και πέρασε τελικά και την εξάτμιση που φυσικά μετά από λίγο αν δεν την άλλαζα θα σκούριαζε στο σημείο που είχε στραβώσει.

Δεν έχει σημασία τι θα κάνει ο μάστορας και τι θα δεχτείς εσύ. Αν πέσεις σε στραβόξυλο εμπειρογνώμονα δυστυχώς μπορεί να μπλέξεις...