PDA

View Full Version : SUZUKI BANDIT 1250 S...



Σελίδες : 1 2 [3]

DrBig
18/04/2011, 17:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από SvsGreek
Η μηχανη φοραει ηδη ελατηρια κ αλλα λαδια μπροστα ενω εκανε πριν λιγα χλμ κ σερβις με αλλαγη υγρων.
Αν ηθελα ss θα το ειχα παρει αντι του ληστη.

Αυτο ομως που επιδιωκω ειναι την καλυτερη δυνατη συμπεριφορα της μηχανης μιας κ θεωρω οτι μπορω να το πετυχω. Με ενα usd περαν της εμφανισης θελω να ριξω λιιιγο το μπροστινο αποφευγοντας το σηκωμα του πισω μερους με dog bones.

Σε ευχαριστω για την απαντηση κ αν δεν προβω σε usd τοτε η αλλαγη με υψηλης πιεσης σε ολη τη γραμμη ειναι σιγουρη.

τι σε εμποδιζει να ριξεις το μπροστινο χωρις USD?
Δοκιμασε και μια καλη γεφυρουλα στα πηρουνια, κανει δουλεια η/και αλλαγη στα σωθικα του πηρουνιου αν υπαρχει κιτ απο καμια εταιρια.

amyroukai
18/04/2011, 18:28
και χωρίς γεφυρούλα, έχει jack-up kits στο eGay που λέει και μιά ψυχή για το πισινό και με ένα αλενάκι και ένα ροπόκλειδο, μπορείς να κατεβάσεις τις τιμονόπλακες στα καλάμια μερικά χιλιοστά και να πειραματιστείς...

γεωμετρία "γρήγορη" δεν θ'αποκτήσει χωρίς να μπεις σε "σοβαρά" έξοδα, αλλάζοντας καλάμια και τιμονόπλακες (και μετά δεν θα σου κλειδώνει το τιμόνι, πιθανότατα) αφού από το εργοστάσιο αν δεν απατώμαι είναι στις 26,5 μοίρες...

SvsGreek
19/04/2011, 21:26
Ευχαριστω παιδια για τις συμβουλες.
Για πειτε κανα forum εξωτερικου που εμπιστευεστε....

cptm
20/04/2011, 07:29
Check this: http://www.twtex.com/forums/forumdisplay.php?f=94

and that: http://www.banditforum.co.uk/forum/

SvsGreek
02/05/2011, 19:37
Oι αλλαγες ξεκινησαν...ε πρεπει να μπει η προσωπικη πινελια....παρολο που ηδη ζαχαρωνω κανα GTR 1400 KAWA!!!!:beer:

Μπηκε λοιπον η σουπερ ζελατινα της NATIONAL CYCLE απο usa. Eπιτελους καλυψη απο τον αερα οπως θα επρεπε να ειχε εξαρχης μια τετοια μηχανη.

Ηρθε κ το jackup kit 25mm .....οχι δλδ υπερβολες. Θα μπει μολις ερθει κ το ολοκληρο σετ απο σωληνακια υψηλης της HELL. Κομπλε με του ABS.

Aγοραστηκαν κ Led φλασακια μπρος πισω, μιας κ ο προηγουμενος ειχε χωνευτα (δεν φαινοντε με τπτ) μπροστα, κ πισω απλα λογο τριβαλιτσου ειχε βαλει Led φαναρι με ενσωματωμενα φλας....τα οποια κ παλι δεν φαινονται με τιποτα. Θα παραμεινει το φαναρι πισω αλλα πηρα Led φλασακια με μικρο στελεχος ωστε να φαινομαι οταν στριβω. Το κοψε ραψε θα γινει μαζι με τα υπολοιπα σε λιγες μερες..


Κ τελος μενει να αγοραστει ενα hugger μιας κ δεν εχω κεφι να καθαριζω καθε μερα. Εχει κανεις καποιο για πουλημα????:sun:

gs 500 f
19/06/2011, 18:39
παιδια 6000 ευρωπουλα λεει το 1250 με abs η σουζουκι....
με εχει βαλει σε πειρασμο! την μια λεω να παω να το παρω την αλλη να κατσω στα αυγα μου.....!του 2009 μοντελο .τα λαστιχα του ειναι 36 του 09...
βρε φωτιες που μας αναψε ο σφακιανακης........
απο την αλλη σκεπτομαι τελη ,βενζινες .....ιδωμεν απο δευτερα!!!

nickald
19/06/2011, 18:45
Νταξ απο βενζινες δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα....

Για τα υπολοιπα ειμαστε ολοι στο ελεος της κεντρικης εξουσιας. Τιποτα δεν τον σταματαει να μας παει φιφα κ@λο κι εμας που πηγαμε σε κατω των 1000σεσε

Παντως απο φρενα οντως θελει πολυ δουλεια το μηχανακι. Ενας λογος που δεν μου εκατσε ειναι η αισθηση του φρενου του.

Και το αμπεες τραγικο.......

PortisHead
19/06/2011, 22:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald

Παντως απο φρενα οντως θελει πολυ δουλεια το μηχανακι. Ενας λογος που δεν μου εκατσε ειναι η αισθηση του φρενου του.

Και το αμπεες τραγικο.......

Ενα σωστο τακακι θελει , τιποτε παραπανω.
Δεν ειχες διαβασει εδω που λεγαμε για τα Double Sintered της EBC ???

gixxerpap
19/06/2011, 22:27
τόσο χάλια είναι αυτό το abs ρε παιδιά? καλύτερα χωρίς δλδ?

Atala_Kulu
19/06/2011, 22:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από gs 500 f
παιδια 6000 ευρωπουλα λεει το 1250 με abs η σουζουκι....
με εχει βαλει σε πειρασμο! την μια λεω να παω να το παρω την αλλη να κατσω στα αυγα μου.....!του 2009 μοντελο .τα λαστιχα του ειναι 36 του 09...
βρε φωτιες που μας αναψε ο σφακιανακης........
απο την αλλη σκεπτομαι τελη ,βενζινες .....ιδωμεν απο δευτερα!!!

Εγώ θα το έπαιρνα στη θέση σου... :beer: :smilea:

PortisHead
19/06/2011, 22:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
τόσο χάλια είναι αυτό το abs ρε παιδιά? καλύτερα χωρίς δλδ?

Το πισω το ABS εχει ενεργοποιηθεί 1-2 φορες...το μπροστα ποτε !!!
Και το οδηγαω 3 χρονια καθε μερα.
:eyepop:

Εξαλου σε κανενα μηχανακι η αισθηση του ABS δεν ειναι "ευχαριστη"...νομιζω

CB...K
19/06/2011, 23:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από gs 500 f
παιδια 6000 ευρωπουλα λεει το 1250 με abs η σουζουκι....
με εχει βαλει σε πειρασμο! την μια λεω να παω να το παρω την αλλη να κατσω στα αυγα μου.....!του 2009 μοντελο .τα λαστιχα του ειναι 36 του 09...
βρε φωτιες που μας αναψε ο σφακιανακης........
απο την αλλη σκεπτομαι τελη ,βενζινες .....ιδωμεν απο δευτερα!!!
σε ποιό μαγαζί το είδες φίλε μου;

gs 500 f
19/06/2011, 23:53
στην κων/λεως στο μπουρναζι και μονο σε ασημι το εχουν.

CB...K
20/06/2011, 00:00
εγώ γιατί είδα (μαζί με τον υπάλληλο) 39η του 2008?

gs 500 f
20/06/2011, 00:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από CB...K
εγώ γιατί είδα (μαζί με τον υπάλληλο) 39η του 2008?


πιθανον να εχεις δικιο!!!!λαθος δικο μου τοτε δεν θυμομουν ακριβως χρονια αν ηταν 8 η 9.οπωτε αφου εσυ το ειδες εχεις δικιο του 08 πρεπει να ειναι το σωστο!

CB...K
20/06/2011, 00:04
Οκ! απλά ρώτησα για να δω αν έχουν πολλά.
θα το πάρεις ή να το πάρω? :beer:

nickald
20/06/2011, 06:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Το πισω το ABS εχει ενεργοποιηθεί 1-2 φορες...το μπροστα ποτε !!!
Και το οδηγαω 3 χρονια καθε μερα.
:eyepop:

Εξαλου σε κανενα μηχανακι η αισθηση του ABS δεν ειναι "ευχαριστη"...νομιζω


Ειναι και θεμα χρηστη και χρησης.

Το μπροστα εχει βουτυρενια αισθηση που (σε εμενα τουλαστιχον) δεν εφτιαξε οταν αλλαξα τακακια και εκανα εξαερωση. Το πισω δεν μου μπλοκαρε γιατι σπανια το τσαρουχωνω αλλα το μπροστα μεσα στην πολη δουλεψε υπερωριες.

Βεβαια σ'αυτο φταινε και οι τελειας προσφυσης δρομοι μας.

gs 500 f
20/06/2011, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από CB...K
Οκ! απλά ρώτησα για να δω αν έχουν πολλά.
θα το πάρεις ή να το πάρω? :beer:

xaxaxaxaxa!!!
φιλε να το παρεις και σου ευχομαι καλοριζικο και καλοταξιδο!!!εγω μαλον θα μεινω με το gs 500f ακομα αφου με εξυπηρετη και τα παμε καλα μαζι...!!!!

Ichigo
20/06/2011, 10:40
Το ABS του ληστή μια χαρά είναι και μπαίνει μόνο όταν το οδόστρωμα είναι πραγματικός καθρέπτης. Πχ άνοδος Πανόρμου ή Ηρακλείτου στην πεντέλη. (όσοι θέλετε να κάνετε τεστ στα ελαστικά και τα φρένα σας περάστε μια βόλτα :D )

Επίσης το μπροστινό είναι μαλακο. Εγώ σκέφτομαι πέρα απο τα λάδια που θα αλλαχτουν οπωσδήποτε στην ανάρτηση στο μεγάλο service 24km να βάλω και WP ελατήρια και ποιο χοντρό λάδι μπροστά. Αλλά μετά μπαίνεις(πρέπει) στο τρυπάκι να αλλάξει και το πίσω διότι όπως και να το κάνουμε τα ελατήρια σαν τα παπούτσια είναι και αυτά. Δε μπορείς να κυκλοφορήσεις άνετα με σκαρπίνι και Nike ταυτόχρονα ;) . Θα δούμε... :winka:

CB...K
20/06/2011, 22:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ichigo


Επίσης το μπροστινό είναι μαλακο. Εγώ σκέφτομαι πέρα απο τα λάδια που θα αλλαχτουν οπωσδήποτε στην ανάρτηση στο μεγάλο service 24km να βάλω και WP ελατήρια και ποιο χοντρό λάδι μπροστά. Αλλά μετά μπαίνεις(πρέπει) στο τρυπάκι να αλλάξει και το πίσω διότι όπως και να το κάνουμε τα ελατήρια σαν τα παπούτσια είναι και αυτά. Δε μπορείς να κυκλοφορήσεις άνετα με σκαρπίνι και Nike ταυτόχρονα ;) . Θα δούμε... :winka:
Περιμένουμε αποτελέσματα φίλε Ichigo!

CB...K
20/06/2011, 22:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από gs 500 f
xaxaxaxaxa!!!
φιλε να το παρεις και σου ευχομαι καλοριζικο και καλοταξιδο!!!εγω μαλον θα μεινω με το gs 500f ακομα αφου με εξυπηρετη και τα παμε καλα μαζι...!!!!
Να είσαι καλά!!!
Πάντα γερός και όρθιος!
Σημασία δεν έχει η μοτοσυκλέτα αλλά η διάθεση! :beer:

simeon
23/11/2011, 10:29
Καλημέρα σε όλους!
Αφού μου αρέσει πάρα πολύ σαν μηχανή και μετά από πολύ διάβασμα είμαι και εγώ ένας wannabe κάτοχος του Bandit 1250 (αφού βέβαια δώσω το Burgman 650 και κλείσει ο κύκλος μου στα scooter)
Βρήκα και ένα φίλο που το έχει και το πήρα για λίγο και έμεινα εντυπωσιασμένος!!!

Καλά ακούω που το λένε βαρύ και δυσκίνητο για την πόλη αλλά σε σχέση με το Burgman (που με τον τρόπο που οδηγώ δεν με δυσκολεύει και πολύ στην κίνηση) πετάει και είναι σαν παιχνιδάκι....

Κοιτάω και το CBF1000 αλλά το Bandit μου κάνει ένα κλικ παραπάνω (σαν μηχανές τα θεωρώ και τα δύο πολύ αξιόπιστα). Και απο οτι βλπεπω και απο τα σχολια σας αν εξαιρέσουμε τα φρένα (που στο CBF ειναι κορυφη) το Bandit υπερέχει στους υπόλοιπους τομείς!

Εχθές όμως απογοητεύτηκα γιατί κάνοντας μια γύρα στα μαγαζιά ΔΕΝ βρήκα το συγκεκριμένο μοντέλο ούτε για δείγμα!!! (σε αντίθεση με το CBF)
Ήθελα να ρωτήσω αν το έχετε δει πουθενά και γενικά αν πουλιούνται γιατί οι καταστηματαρχες με απογοήτευσαν αφού ακομα και οταν τους ελεγα να αφησω στοιχεια σε περιπτωση που βρουνε ελεγαν οτι δεν προκειτε και ειναι δυσκολο μηχανακι να βρεθεί... (βρήκα ένα στο Σφακιανάκη αλλά με αρκετά χιλιομετρα και μεγαλη διαφορα τιμής με το Burgman οποτε δεν αξιζει)
Έχω δει καποιες αγγελίες αλλα προτιμώ για μαγαζί για να μπορέσω να δώσω και το Burgman...

Αν έχει δέι κανεις κάποιο αν μπορεί ας στείλει ένα PM για να περάσω να τα το δω... ;)

Καλές και ασφαλείς βόλτες σε όλους και ελπίζω σύντομα να μπορώ να μπαίνω και εγώ σε αυτό το forum σαν κάτοχος πλέον ;)

Φιλικά,
Δημήτρης.

Ichigo
23/11/2011, 11:34
Μπορείς να ψάξεις και σε αγγελίες (http://www.car.gr/classifieds/bikes/?offer_type=sale&category=&make=242&variant=bandit&price-from=&price-to=&so=dm&or=d&registration-from=%3E2007&registration-to=&rg=&mileage-from=&mileage-to=&engine_power-from=&engine_power-to=&engine_size-from=%3E1200&engine_size-to=%3C1300&fuel_type=&exterior_color=&significant_damage=&hi=&modified=) :look: :wave2:

simeon
23/11/2011, 11:46
τα έχω δεί φίλε μου και έχω επικοινωνήσει με όλους αλλά όλοι θέλουν μετρητά κανείς δεν ενδιαφέρεται για ανταλλαγή, γι αυτό και ψάχνω σε μαγαζιά...
(μιλάω για αυτά με τα λίγα χιλιόμετρα, για αυτά με πολλά ένα είναι οτι δεν θέλω να έχει πολλά και απο την άλλη δεν δίνει κανείς την διαφορά για το Bumrgman... :( )

Ichigo
24/11/2011, 00:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από simeon
τα έχω δεί φίλε μου και έχω επικοινωνήσει με όλους αλλά όλοι θέλουν μετρητά κανείς δεν ενδιαφέρεται για ανταλλαγή, γι αυτό και ψάχνω σε μαγαζιά...
(μιλάω για αυτά με τα λίγα χιλιόμετρα, για αυτά με πολλά ένα είναι οτι δεν θέλω να έχει πολλά και απο την άλλη δεν δίνει κανείς την διαφορά για το Bumrgman... :( ) \

Ρίξε τις απαιτήσεις σου για το Burgman τότε :smokin:

simeon
24/11/2011, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ichigo
\

Ρίξε τις απαιτήσεις σου για το Burgman τότε :smokin:

φίλε μου εννοείτε οτι θα τις ρίξω αν βρεθεί κάποιος που έχει μια μηχανή που με ενδιαφέρει (και σε μαγαζί κιολας το ξερω οτι θα αναγκαστω να πεσω ακομη περισσότερο...).
Δεν κοιτάω να βγάλω κέρδος με την αλλαγη...
το πρόβλημα μου ειναι οτι δεν υπάρχουν οποτε....

Τελος παντων δεν θελω να χαλασω το θέμα απλά αν κάποιος εχει δει καπου να πουλιέται ας στείλει ένα PM να περάσω να το δω. Εχω περάσει και πάρει τηλ σε παρα πολλά μαγαζια και δεν εχει κανεις!!!

Ichigo
24/11/2011, 22:53
Πάντως να δεχθεί κάποιος ν ανταλλάξει bandit 1250 για scooter το βλέπω δύσκολο. Αλλά και πάλι ποτέ δεν ξέρεις. Keep searching :beer: :beer: :beer:

intruder
21/01/2012, 17:18
ξερει κανεις εαν εχει εξτρα ασφαλειες στην ασφαλειοθηκη?

Ichigo
21/01/2012, 17:20
Έχει εφεδρικες μια 30αρα κεντρική, 20αρα και 15αρα του ABS και 10αρα 15αρα για τα υπόλοιπα:winka:

τσεκαρε το Manual αλλά άνοιξε και τη σέλα για σίγουρα :wave2:

intruder
21/01/2012, 17:30
ανοιξα τη σελα κ ειδα την ασφαλειοθηκη δεν προσεξα ομως αν ειχε εφεδρικες.το μανουαλ δυστυχως το εχω μονο σε ολες τις αλλες γλωσσες εκτος απο τα ελληνικα κ δεν βγαζω κ πολυ ακρη καθως οι γνωσεις μου αγγλικης ειναι ελληνοτσομπανοαγγλικα:bigcry:

panag
22/01/2012, 12:27
Εχω το GSX1250FA και σκεφτομαι να παω το πρωτο μου ταξιδακι 2καβαλο .

Οταν καθετε η συνεπιβατης αισθανομαι οτι χαμηλωνει πολυ και νομιζω οτι χρειαζεται ρυθμιση..
Π.χ βγαινω απο το γκαραζ μονος μου δεν βρισκει κατω, ενω με συνεπιβατη βρηκε ...ποσο μαλλον αν φορτωθει με τριβαλιτσο.

Ειναι ευκολο να ρυθμισουμε μονοι μας την αναρτηση , ή να το αφησω οπως εχει?


Επισης , τι τακατια προτεινετε για μπροστα ?

dimzan
22/01/2012, 14:05
Η μπροστα αναρτηση ρυθμιζεται πολυ ευκολα σε 1 λεπτο. Στην πανω πλευρα των καταλαμιων εχει ρυθμιση. Βιδωνεις κι απο τις δυο πλευρες και εισαι ετοιμος. Οσο πιο κατω τοσο πιο σκληρο.

Η πισω αναρτηση θελει ειδικο κλειδι σα γατζο για να τη ρυθμισεις. Εμενα το ειχε ο μηχανικος μου και καναμε δουλεια.

cosgili
22/01/2012, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
Η μπροστα αναρτηση ρυθμιζεται πολυ ευκολα σε 1 λεπτο. Στην πανω πλευρα των καταλαμιων εχει ρυθμιση. Βιδωνεις κι απο τις δυο πλευρες και εισαι ετοιμος. Οσο πιο κατω τοσο πιο σκληρο.

Η πισω αναρτηση θελει ειδικο κλειδι σα γατζο για να τη ρυθμισεις. Εμενα το ειχε ο μηχανικος μου και καναμε δουλεια. Το κλειδι αυτο υπαρχει μεσα στην εργαλειοθηκη σου. Ρυθμιζεις με αυτο την προφορτιση του πισω ελατηριου:wave2:

dimzan
22/01/2012, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από cosgili
Το κλειδι αυτο υπαρχει μεσα στην εργαλειοθηκη σου. Ρυθμιζεις με αυτο την προφορτιση του πισω ελατηριου:wave2:

Λες? δεν το θυμαμαι... Θα την ξανακοιταξω παντως.

Το μηχανακι το ειχα παρει μεταχειρισμενο παντως και μου φαινοταν κουτσουρο. Μαλλον ο προηγουμενος ειχε αλλαξει μπροσς πισω ελατηρια. Τα εχω βαλει στο τερμα μαλακο και τα νιωθω ακομα σκληρα σε σχεση με αλλα bandit που εχω οδηγησει. Μαλλον μετραει οτι ειαμι σχετικα ελαφρυς (70 κιλα) ενω ο προηγουμενος πλησιαζε τα 100.

Θα δοκιμασω να τα ξανασκλυρηνω να δω πως στριβει, και τι αλλαζει.

TONYBANDIT
24/01/2012, 07:42
Το κλειδι αυτο υπαρχει μεσα στην εργαλειοθηκη σου. Ρυθμιζεις με αυτο την προφορτιση του πισω ελατηριου με την μικρη προεκταση που εχει θα φας τα δακτυλα σου,θελει ξεβιδωμα το αριστερο μαρσπιε οδηγου και ενα μακρυ σωληνα για προεκταση γιατι ειναι ζορικο να στριψει.οσο για ρυθμιση ενας γενικος κανονας λεει οτι στατικο sag δηλ η αναρτηση να καθεται με το βαρος της μηχανης μονο 3 ποντους μπροστα και εναν ποντο πισω.

panag
24/01/2012, 20:08
Ποια η γνωμη των παλαιοτερων κατοχων του ληστη σχετικα με τις αναρτησεις,αλλα και το πλαισιο;

Θα εκανε μεγαλη διαφορα αν η suzuki εφαρμοζε ποιο συγχρονες λυσεις ;

Ειναι κατι που σας εχει προβληματισει σε σχεση με τα παραπανω;

Ichigo
24/01/2012, 20:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από panag
Ποια η γνωμη των παλαιοτερων κατοχων του ληστη σχετικα με τις αναρτησεις,αλλα και το πλαισιο;

Θα εκανε μεγαλη διαφορα αν η suzuki εφαρμοζε ποιο συγχρονες λυσεις ;

Ειναι κατι που σας εχει προβληματισει σε σχεση με τα παραπανω;

Όπως σε όλες τις mainstream κατηγορίες γιαπωνέζικης μοτοσυκλέτας, όντως τα περιφερειακά φρένα-αναρτήσεις δεν είναι και τα κορυφαία χωρίς όμως να σημαίνει ότι δεν κάνουν σωστά τη δουλειά τους. Ο ληστής έχει μαλακές αναρτήσεις που τον κάνει άνετο για πόλη. Γενικότερα σαν μηχανάκι είναι βαρύ αλλά τέλεια ζυγισμένο και σου δίνει την άισθηση σταθερότητας δεν παύει όμως να έχει κάπως αργή γεωμετρία. Είναι φθηνό και δυνατό με ροπή που ξυλώνει άσφαλτο :smokin: σε σχέση με τον ανταγωνισμό και οι διαφορές είναι μικρές σε σχέση με τον κύριο ανταγωνιστή του (πχ cbf υστερεί λιγάκι σε δύναμη). Αν υπήρχε βελτίωση στον τομέα πλαίσιο φρένα αναρτησεις απλά θα θέριζε ακόμα περισσότερο :smokin:

panag
24/01/2012, 21:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ichigo
Γενικότερα σαν μηχανάκι είναι βαρύ αλλά τέλεια ζυγισμένο και σου δίνει την άισθηση σταθερότητας



Aυτο το εχω παρατηρησει στο GSXF μου , ακομη και σε μικρες ταχυτητες διελευσης αναμεσα απο αυτοκινητα , δεν φαινεται το βαρος του και ειναι σταθεροτατο χωρις διορθωσεις.
Σταθεροτατο ειναι και στις υψηλοτερες ταχυτητες , χωρις να σου εμπνεει καμια αισθηση ανησυχιας.

Δεν εχω προλαβει να δω την συμπεριφορα του σε στροφιλικια ομως .

Carlos.1on2
15/02/2012, 13:51
Η λύση για τις αναρτησεις του ληστή είναι μία και είναι μονόδρομος.

Πλεον εχω 45κ χλμ με το ohlins και είναι σαν να το καβαλάω πρωτη φορα.


247544

Carlos.1on2
15/02/2012, 13:52
αριστερά


247545

Carlos.1on2
15/02/2012, 13:53
δεξια


247546

Μικe777
15/02/2012, 14:18
ωραιος!!!!!!:beer: :beer:

nickald
15/02/2012, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από panag
Aυτο το εχω παρατηρησει στο GSXF μου , ακομη και σε μικρες ταχυτητες διελευσης αναμεσα απο αυτοκινητα , δεν φαινεται το βαρος του και ειναι σταθεροτατο χωρις διορθωσεις.
Σταθεροτατο ειναι και στις υψηλοτερες ταχυτητες , χωρις να σου εμπνεει καμια αισθηση ανησυχιας.

Δεν εχω προλαβει να δω την συμπεριφορα του σε στροφιλικια ομως .


Λογω μεγαλου βαρους παρουσιαζει αδρανεια στις αποτομες αλλαγες οπως ειναι πολυ φυσιολογικο

Αλλα σε ανοιχτες παρατεταμενες εντυπωσιαζει η σταθεροτητα του..... δεν κουνιεται με τιποτα.

Γενικα δεν συμπαθει πολυ το πολυ κλειστο στροφιλικι αλλα δεν ειναι να πεις οτι θα σου βγαλει την παναγια.....

Εγω προσωπικα θα ηθελα λιγο καλυτερο φρενο (σε αισθηση και δαγκωμα).... κατα τα αλλα και στην πιστα οχι δεν ειπε ο λησταρχος....

Carlos.1on2
15/02/2012, 15:32
Εγω πάλι έχω άλλο παράπονο μετά από 4,5 χρόνια συμβίωσης μαζί του.

Σε ανηφορική δεξιά φουρκέτα, φορτωμενος μπαγκαζια και μονός, μου έσβησε με 4η :mad:



:p :p :p

TONYBANDIT
15/02/2012, 22:00
σε σχέση με τον κύριο ανταγωνιστή του (πχ cbf υστερεί λιγάκι σε δύναμη). εισαι σιγουρος για αυτο που λες?γιατι εγω πιστευω δεν..:nono: φιλικα παντα

PortisHead
15/02/2012, 22:10
@Carlos.1on2

Respect φίλε...όχι τόσο για την αναρτηση που έβαλες...αλλα για το γεγονός οτι προτίμησες να
αλλάξεις την ανάρτηση παρα την εξάτμιση (όπως κανουμε οι περισσοτεροι με αυτο το μοντελο - μη εξαιρουμένου του εαυτού μου)

:beer:

Carlos.1on2
16/02/2012, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
@Carlos.1on2

Respect φίλε...όχι τόσο για την αναρτηση που έβαλες...αλλα για το γεγονός οτι προτίμησες να
αλλάξεις την ανάρτηση παρα την εξάτμιση (όπως κανουμε οι περισσοτεροι με αυτο το μοντελο - μη εξαιρουμένου του εαυτού μου)

:beer:


Και εξάτμιση άλλαξα αλλά κατόπιν δωρεάς μιας ασφαλιστικής :p

Θεωρώ γενικότερα ότι το πρώτο πράγμα που πρέπει να αλλάζουμε στα γιαπωνέζικα είναι οι αναρτησεις τους. Πραγματικά άθλιος τομέας για την μεγάλη πλειονότητα.

panag
17/02/2012, 19:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Carlos.1on2
Η λύση για τις αναρτησεις του ληστή είναι μία και είναι μονόδρομος.

Πλεον εχω 45κ χλμ με το ohlins και είναι σαν να το καβαλάω πρωτη φορα.


Με γεια και καλοφορετες :beer:


Για λεγε λεπτομερειες.

Απο που τις πηρες , ποσο , που τις τοποθετησεςς,συνολικο κοστος;

Στο μπροστινο εκανες κατι;

Ichigo
06/12/2012, 10:43
Σε ερώτησή μου στον ΣΦΑΚ μου είπαν πως το 2013 μοντέλο (αλλάζουν μόνο τα χρώματα) θα έρθει σε άλλη τιμή από αυτή της προσφοράς! Βέβαια κρατήθηκα και δε γέλασα αναλογιζόμενος τις ταξινομήσεις που έχει το συγκεκριμένο μοντέλο ανά μήνα! :lol:




Ας κλάψουμε λίγο παρέα όσοι δεν το έχουμε ακόμα!! Θέλουμε ροπή λέμε!! :cry:
276048

panag
07/12/2012, 14:11
Με γεια και καλοφορετες :beer:


Για λεγε λεπτομερειες.

Απο που τις πηρες , ποσο , που τις τοποθετησεςς,συνολικο κοστος;

Στο μπροστινο εκανες κατι;





Λεγε ντε ...μη μας κρατας σε αγωνια !!
Μονο ενα μοντελο βγαινει για τον ληστη ?

Καλοφορετες !!!

Carlos.1on2
09/12/2012, 12:26
Ρε φίλε συγνωμη, δεν το είχα δει καθόλου.

Το ohlins το πήρα μαζί με τη μηχανή, το 2008, και δε θυμαμαι μοντέλο. Θυμάμαι όμως ότι το πήρα κοντά 600€ και ταιριάζει και στο προηγουμενο μοντέλο του ληστή, για αυτό και η χαμηλή τιμή του, δεδομένου ότι ρυθμίζεται πλήρως.

μία απλή αναζήτηση εδώ μας δίνει τον αριθμ\ό του μοντέλου. http://www.ohlins.com/Our-products-new/Motorcycle/Products/Sport/SU-715/



Και από εδώ φαίνεται ότι είναι το ίδιο με του 1200

http://www.pashnit.com/product/ohlins/shocks_suzuki.html


Το πήρα από τη Θεσσαλονίκη, από τον Μακίνα και το τοποθέτησα σε διπλανο συνεργείο, στο Bike Therapy. H ohlins λέει σέρβις καθε 30κ χλμ ή καθε δύο χρόνια. Στις 28/07/2010, στις 30237χλμ έκανα το πρώτο του σέρβις με κόστος 60€ καθότι αλλάξαμε ένα τσιμουχάκι. Στις 03/04/2012 έκανα το δεύτερο σέρβις, στα 51965χλμ πίσω και μπρος, με κόστος 80€ αλλά το πίσω δε χρειαζόταν τίποτα.

Μπροστά φοράω wp ελατήρια με χοντρότερο λάδι αλλά να σου πω την αλήθεια δεν είδα μεγάλη διαφορά. Θα ήθελα να κάνω κάτι πιο ριζικό και στο μπροστά, δεδομένου ότι θέλω να κρατήσω το μηχανακι για αρκετά χρόνια ακομα λόγω της αίσθησης πληρότητας που μου χαρίζει ακόμα, αλλά οι συνθήκες πλέον με περιορίζουν στα απολύτως απαραίτητα.

:a014:

simeon
09/12/2012, 15:55
Ωραίος!
Εγω έχω WP πίσω και όντως έχει καλύτερη αίσθηση αλλά μπροστά χρειάζεται σιγουρα βελτίωση γιατί ειναι και το βάρος αρκετό... Σκεφτομουμα ακριβώς αυτό που έκανες (ελατηρια και ποιο χοντρό λάδι) αλλά με προβληματίσες....

(Πάντως στο fazer (το παλιο μοντελο)που είχα με ελατηρια, λαδια, γέφυρα και σταμπιλάιζερ είχε σφίξει αρκετά το μπροστινο αλλα δεν το λες και φτηνή λύση και δεν ξέρω αν η βελτίωση ήταν ανάλογη του κόστους)

Ichigo
09/12/2012, 17:03
παιδάκια ψαχτείτε πριν κάνετε ότιδήποτε με τα ελατήρια για να μη σας κοστίσει το οτιδήποτε σαν να αγοράζατε ολόκληρο Upside-down!! Παθών!! Φροντίστε να είναι το ελατήριο για τα κιλά σας. Δυστυχώς για τα δικά μας μοντέλα δε βγάζουν οι μεγάλες εταιρίες διαφορετικά ελατήρια σε σκληρότητα. Δείτε πχ πως δούλεψε ο npat στο δικό του VFR εδώ: http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=129411

DrBig
10/12/2012, 09:17
Μπορειτε να βαλετε πισω αναρτηση απο hayabusa, δειτε εδω:
http://forums.banditalley.net/index.php?topic=10217.30

Τα μπουσα πρωτης γενιας εχουν ελατηριο περιπου 13 και τα δευτερης περιπου 14.5 kg/mm και πιο σφιχτο βαλβινγκ.
Τα βρισκετε μεταχειρισμενα για κανα 50κο η 100κο, και ειναι πολυ καλλιτερα απο του μπαντιτ. Θα σηκωθει η ουρα λιγο μιας και ειναι 1 εκατοστο μακρυτερα.

Επισης πρεπει να μπαινουν και αναρτησεις απο gsxr1000 τα οποια εχουν μηκος ιδιο με του μπαντιτ αλλα με ποιο μαλακα ελλατηρια, οποτε θα θελουν αλλαγη ελατηριου και βαλβινγκ. Ποιας γενιας 1000 δεν γνωριζω.

deusXT
10/12/2012, 10:37
.................όταν έψαχνα να βρω για το δικό μου (τελικά κατέληξα σε καινούργια πισω αναρτηση μιας και η μοτοδυναμική έψαχνε να ξεστοκάρει) είχα δει ότι πισω ανάρτηση χρησιμοποιούσαν ίδια αρκετά μηχανάκια (αν θυμάμαι καλά μέχρι και vfr έπαιρνε το ίδιο)
αν βρω τον πινακα θα τον ποστάρω εδώ.

edit
κάποιες χρήσιμε πληροφορίες εδώ: http://www.banditforum.co.uk/forum/index.php?topic=40327.0
και εδώ: http://www.banditforum.co.uk/forum/index.php?topic=20389.0

Carlos.1on2
12/12/2012, 19:01
κάποιες χρήσιμε πληροφορίες εδώ: http://www.banditforum.co.uk/forum/index.php?topic=40327.0
και εδώ: http://www.banditforum.co.uk/forum/index.php?topic=20389.0


το θέμα ειναι τι κΛάνουμε ρε γορίλλα με το μπροστά, το πίσω είναι ψιλοεύκολο

DrBig
12/12/2012, 19:25
το θέμα ειναι τι κΛάνουμε ρε γορίλλα με το μπροστά, το πίσω είναι ψιλοεύκολο

Αν δεν βρισκετε σκληροτερα ελατηρια, τοτε η φτηνη λυση ειναι να σαξετε αποστατες προφορτισης ωστε να ερθει το σαγκ εκει που πρεπει, και ειτε να βαλετε παχυτερο λαδι, η να καντε ρεβαλβινγκ.

Carlos.1on2
12/12/2012, 20:01
Δείτε πχ πως δούλεψε ο npat στο δικό του VFR εδώ: http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=129411


Μόλις τελειωσα το διάβασμα. Πάω τώρα για γάλα και νάνι.

deusXT
12/12/2012, 21:23
το μπροστά ε? εγώ στη θέση σου θα διάβαζα τι εκανε ο npat. και μετά γάλα πιπίλα και νάνι

Carlos.1on2
13/12/2012, 20:52
το μπροστά ε? εγώ στη θέση σου θα διάβαζα τι εκανε ο npat. και μετά γάλα πιπίλα και νάνι

Αφού διάβασα το τοπικ του φίλου npat, εστειλα ένα μυνηματάκι στον αντιπρόσωπο των ohlins εδώ Ελλάντα, http://www.extraproducts.gr/. Για να μη τα πολυλογώ τον ρώτησα για τις προδιαγραφές των κιλών του μαμά ελατηρίου καθώς και για το γεγονός ότι εφόσον εγώ και ο τάφος μου έχουμε πάρει τα κιλάκια μας με τα χρόνια, μήπως θα έπρεπε να αλλάξουμε ελατήριο το οποίο να ανταποκρίνεται στις νέες συνθήκες. Ετούτη είναι η απάντηση του:



Σε απάντηση του ερωτήματός σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, το στάνταρντ ελατήριο είναι τοποθετημένο για 75-90kg + συνεπιβάτη. Αφού τα κιλά σας είναι περισσότερα, θα πρέπει να aλλάξετε σε σκληρότερο ελατήριο, αλλά καλό θα ήταν να επικοινωνήσετε μαζί μας για περισσότερες λεπτομέρειες (τηλ. 210-9213286/7). Η τιμή για όλα τα ελατήρια είναι ίδια δηλ. 91,80 €.



Επίσης θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, το αμορτισέρ SU 715 έχει αντικατασταθεί από το SU 103, το οποίο έχει διάφορες βελτιώσεις μία από τις οποίες είναι και το ελατήριο.



Είμαστε στη διάθεσή σας για κάθε διευκρίνιση.


Με εκτίμηση,



Μη ρωτησει κανείς πόσα είναι τώρα τα κιλά μου, είναι σίγουρα περισσότερα από το 2008.

υγ. ελπίζω να μην υπάρχει προβλημα με το όνομα του αντιπροσώπου. Εφόσον και αν υπάρχει, πείτε να το σβήσω.

Ichigo
13/12/2012, 23:09
και τι να λεει αν το πίσω έχει βελτιώσεις!! το ελατήριο του πίσω αμορτισερ σου κάνει; μπορείς να βάλεις άλλο αν δε σου κάνει; μπροστά δε νομίζω να έχει άλλη σκληρότητα η OHLINS για bandit. μην περιμένεις από τους εδώ αντιπροσώπους γιατί δεν ξέρουν τι τους γίνεται! πχ σε ένα ζευγάρι white power που έχω και κάθεται με διαβεβαίωνε ο ίδιος ο αντιπρόσωπος ότι κάνουν για το δικό μου παρά του ότι του ανέφερα ότι ο κωδικός 0020.Β ταίριαζε για το αεροελαιόψυκτο 05-06 ενώ για το δικό μου το υδρόψυκτο είχε τον κωδικό 0020.D!! "Όχι" μου λέει "κάνει"!! Και σε μέτρηση που του έκανε συνεργείο που ασχολείται με αμορτισερ το βρήκε μικρότερης σκληρότητας από το μαμα :moutza::a31::rolleyes:!! Δικό μου το λάθος που τα αγόρασα (καλός μλκς κι εγώ :moutza:). Βρες ψάξε πληροφορίες στο νετ για το μεγάλο, παράγγειλε τα απαραίτητα που χρειάζεσαι και τράβα σε ένα συνεργείο να στα περάσει κάποιος που ξέρει, υπάρχει πολύ καλός επαγγελματίας που ασχολείται με σερβις OHLINS στην Αθήνα και γενικά αναρτήσεις.

endopandou
14/12/2012, 07:07
[QUOTE=Ichigo;2267396 υπάρχει πολύ καλός επαγγελματίας που ασχολείται με σερβις OHLINS στην Αθήνα και γενικά αναρτήσεις.[/QUOTE]


Στείλε μου το όνομά του με πμ σε παρακαλώ.

Καλημέρα σε όλους:)

sapila racing
14/12/2012, 09:22
Να σημειώσω οτι ο αντιπρόσωπος για Ohlins στην Ελλάδα είναι η Μοτοδυναμική.
Ο Τασούλης που αναφέρθηκε παρπαπανω ( http://www.extraproducts.gr/ ) ειναι αντιπρόσωπος των WP.

Ichigo
14/12/2012, 17:40
Να σημειώσω οτι ο αντιπρόσωπος για Ohlins στην Ελλάδα είναι η Μοτοδυναμική.
Ο Τασούλης που αναφέρθηκε παρπαπανω ( http://www.extraproducts.gr/ ) ειναι αντιπρόσωπος των WP.

Πλέον τα ÖHLINS τα φέρνει (και αυτά) ο Τασούλης εδώ και αρκετούς μήνες!
http://www.ohlins.com/About-the-company/Contacts/Motorcycle-Distributors/Europe/

DrBig
14/12/2012, 18:32
Πλέον τα ÖHLINS τα φέρνει (και αυτά) ο Τασούλης εδώ και αρκετούς μήνες!
http://www.ohlins.com/About-the-company/Contacts/Motorcycle-Distributors/Europe/

....στις ακριβως ιδιες τιμες με την μοτοδυναμικη...

Καλα τα ολινς κλπ αλλα το 90% της βελτιωσης το βλεπεις στο 1/5 της τιμης με σωστο σεταριμα (ελατηριο+ ρεβαλβινγκ) του υπαρχοντος.

Carlos.1on2
14/12/2012, 21:25
και τι να λεει αν το πίσω έχει βελτιώσεις!! το ελατήριο του πίσω αμορτισερ σου κάνει; μπορείς να βάλεις άλλο αν δε σου κάνει;


Με 91,80€ παίρνεις αυτό που σου κάνει ακριβώς και αλλάζεις το μαμά, κατόπιν αγοράς. Αλλά και με την αγορά έχεις τη δυνατότητα να ζητήσεις αυτό που σου ταιριάζει περισσότερο. Σύν βέβαια τα περαστικά αν δεν έχεις τα απαραίτητα εργαλεία και γνώσεις.

Προσωπικά, επειδή έκανα πριν απο λίγο καιρό σέρβις στις αναρτήσεις και επειδή τα χλμ έχουν περιοριστεί στο ελάχιστο, είναι πιο πιθανό να χάσω 15 κιλά παρά να δώσω άλλα 120€ περίπου για να έρθει το πίσω ακριβώς εκεί που πρέπει.




Καλα τα ολινς κλπ αλλα το 90% της βελτιωσης το βλεπεις στο 1/5 της τιμης με σωστο σεταριμα (ελατηριο+ ρεβαλβινγκ) του υπαρχοντος.


Αν αρκούσε ένα ελατήριο και ένα ρεβάλβινγκ σε όλα τα μαμά αμορτισέρ και πηρούνια, δε θα είχαν κανένα λόγο ύπαρξης τόσες εταιρίες αποκλειστικά για σούστες. Ωστόσο, το αν είναι απαραίτητες αυτές οι σούστες και αν αξίζουν τα λεφτά τους σήμερα θα έλεγα ότι σίγουρα αξίζουν περισσότερο από δύο σωλήνες και ένα μπουρί, γιατί ευτυχώς ή δυστυχώς εκεί δίνει ο αναβάτης ακόμα και σήμερα τα όποια λιγοστά λεφτά του.

dlabrakis
20/02/2013, 11:09
Γεια και και χαρα στους λησταρχους!.....και μη....μηπως γνωριζετε αν φτιαχνει κανεις πολυεστερικο φερινγκ ,το χαμηλο εννοω,που ενωνεται με το πανω και γινεται ολοσωμο?
Απο μια ματια στο διαδυκτιο υπαρχουν ...αλλα λεω μηπως εχει κανεις καλουπι γι αυτα και τα φτιαχνει....

καθε πληροφορια δεκτη

harris_x
20/02/2013, 12:03
για δες εδω... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=121227)

akisjg
21/02/2013, 13:16
Μετά από αλλαγή μπροστινών ελατηρίων σε Hyperpro με 15ρι λάδι (το σετ έρχεται με 10ρι) μπορώ να πω πως πλέον έχω μπροστινό. Σε σχέση με το μαμά, καταπίνει πιο εύκολα τις μικρές ανωμαλίες (όπως τα ανακλαστικά των λεωφορειοδρόμων) ελέω progressive, αλλά βύθίζεται λιγότερο και μοιάζει πιο στιβαρό. Τώρα έχουν αρχίσει να φαίνονται οι ατέλειες του πίσω.....

DrBig
21/02/2013, 14:11
Μετά από αλλαγή μπροστινών ελατηρίων σε Hyperpro με 15ρι λάδι (το σετ έρχεται με 10ρι) μπορώ να πω πως πλέον έχω μπροστινό. Σε σχέση με το μαμά, καταπίνει πιο εύκολα τις μικρές ανωμαλίες (όπως τα ανακλαστικά των λεωφορειοδρόμων) ελέω progressive, αλλά βύθίζεται λιγότερο και μοιάζει πιο στιβαρό. Τώρα έχουν αρχίσει να φαίνονται οι ατέλειες του πίσω.....


Απο 5ρι σε 15ρι λαδι ειναι ακραια αλλαγη, οποτε αυτο που βλεπεις σαν ατελειες του πισω, μπορει να οφειλεται απλως και μονο στο οτι τωρα εχεις δυο αναρτησεις με τελειως διαφορετικη δυναμικη συμπεριφορα.

Παντως οταν σεταρεις τις αναρτησεις, ειναι καλλιτερα να ξεκινας απο σφιχτο πισινο και να χαλαρωνεις και απο χαλαρο μπροστινο και να σφιγγεις (no pun intended).

akisjg
21/02/2013, 15:21
Γιατί 5ρι??? 10ρι έχει απ' τη μάνα του (νομίζω)

Επίσης το πίσω το σκλήρυνα λίγο (απόσβεση) και αυτό που αισθάνομαι είναι καλύτερη αίσθηση αλλά και .......καλύτερες λακούβες:boxing:

DrBig
21/02/2013, 15:26
Γιατί 5ρι??? 10ρι έχει απ' τη μάνα του (νομίζω)

Αν ειναι ετσι, τοτε αποσυρω τα προηγουμενα!

akisjg
21/02/2013, 15:36
Λέω να βάλω κι ένα ελατήριο hyperpro πίσω. Αλλά δεν ξέρω πήπως είναι πεταμένα λεφτά. Μετά να μαλακώσω λίγω την απόσβεση. ....Σε δουλειά να βρισκόμαστε δλδ

DrBig
21/02/2013, 15:43
Λέω να βάλω κι ένα ελατήριο hyperpro πίσω. Αλλά δεν ξέρω πήπως είναι πεταμένα λεφτά. Μετά να μαλακώσω λίγω την απόσβεση. ....Σε δουλειά να βρισκόμαστε δλδ

Ρυθμισε πρωτα προφορτιση πισω περι τα 30μμ με σενα πανω....

akisjg
21/02/2013, 16:33
Ρυθμισε πρωτα προφορτιση πισω περι τα 30μμ με σενα πανω....
πόσα κλικ είναι τα 30mm?. 30mm μπροσ πίσω για να δω τη διαφορά ή 30mm από κάποια αρχή - τέλος (σκληρή - μαλακή)?

TROOPER
22/02/2013, 10:14
Γιατί 5ρι??? 10ρι έχει απ' τη μάνα του (νομίζω)........

για δες το ξανα αυτο για να σιγουρευτεις.

Ichigo
22/02/2013, 11:54
SS-08 (w10) παίρνει το 1250

και τα κινηματικά ιξώδη τους φαίνονται εδώ (http://www.transmoto.com.au/publish/products/7799233/Comparative-Oil-Weights-Table)

akisjg
22/02/2013, 13:57
για δες το ξανα αυτο για να σιγουρευτεις.

Το είδα από το service manual και σιγουρεύτηκα, είναι SS08 δλδ w10 equivalent.

TROOPER
22/02/2013, 13:57
Το είδα από το service manual και σιγουρεύτηκα, είναι SS08 δλδ w10 equivalent.

ok πασο. :beer:

DrBig
22/02/2013, 14:28
πόσα κλικ είναι τα 30mm?. 30mm μπροσ πίσω για να δω τη διαφορά ή 30mm από κάποια αρχή - τέλος (σκληρή - μαλακή)?

Τα 30μμ εχουνε να κανουνε με το βαρος σου, οποτε δεν εχει νοημα να ρωτας ποσα κλικ!

Λογικα και αν το ελατηριο ειναι οκ για το βαρος σου, θα πρεπει το πισω μερος της μηχανης να βυθιζεται απο 2 εως 3 εκατοστα το πολυ λογω του βαρους σου και σ'αυτη τη περιπτωση το sag της μηχανης χωρις αναβατη θα πρεπει να ειναι 5-10μμ. Αντιστοιχα το μπροστινο με αναβατη 30 με 50μμ. Και μπροστα το ιδανικο βυθισμα λογω βαρους αναβατη θα πρεπει να ειναι 20 το πολυ 30 μμ.

montechristo
27/05/2013, 14:56
Μιας και εντος της εβδομαδας, αν ολα πανε καλα, θα ανταλλαξω το Deauvillακι με ενα Bandit 1250 s του 2008 με γυρω στα 45000χιλιομετρα, πρεπει να προσεξω κατι ιδιαιτερο? Ο ληστης φαινεται καθαρος, εχει συναγερμο, καγκελα και ψηλη ζελατινα και κατα τα αλλα εντελως νορμαλ. Λογω ακινησιας στην εκθεση (Σφακιανακης/Περιστερι), θα αλλαχθουν απο αυτους, λαδακια και μπαταρια.

Αυτο που προσεξα, ειναι οτι η προφορτιση μπροστα φαινεται να ειναι στο τερμα βιδωμενο, μαλλον στην προσπαθεια του πρωην να σφιξει οσο μπορουσε την αναρτηση. Λογικα το ιδιο θα εχει κανει και πισω, δεν το προσεξα.

Θελει αμεσα και λαστιχα, οποτε αν εχετε κατι να προτεινετε, ειμαι ολος αυτια...

ΥΓ Επισης θα χρειαστω και βασεις πλαινων και πισω βαλιτσας ΚΑPPA/GIVI, αν εχει καποιος προς πωληση, ευχαριστως να τον απαλλαξω...

kagelos1
29/03/2014, 18:24
Γνωρίζει κανείς κάποιο site (ή άλλη πηγή) για αγορά fairing, φτερών και λοιπών body parts που να βγαίνουν φθηνότερα από την αντιπροσωπεία;

dlabrakis
29/03/2014, 21:26
Γνωρίζει κανείς κάποιο site (ή άλλη πηγή) για αγορά fairing, φτερών και λοιπών body parts που να βγαίνουν φθηνότερα από την αντιπροσωπεία;

εχω μονο καρινα...αν σε ενδιαφερει

Pan (dvs)
30/03/2014, 18:43
εχω μονο καρινα...αν σε ενδιαφερει

Aν υπαρχουνε τα κανονικα και ειναι σπασμενα,δεν γινεται δουλεια?

DrEvil
30/03/2014, 21:49
Για δες κι εδω:
http://justbandits.com/shop/prodtype.asp?PT_ID=75&numRecordPosition=11&strPageHistory=cat&strKeywords=&strSearchCriteria=

kagelos1
31/03/2014, 09:35
Για δες κι εδω:
http://justbandits.com/shop/prodtype.asp?PT_ID=75&numRecordPosition=11&strPageHistory=cat&strKeywords=&strSearchCriteria=

Έχει ένα μπροστινό φτερό custom. Το full fairing φαντάζομαι μόνο ΟΕΜ θα παίζει ...

dlabrakis
31/03/2014, 20:44
Aν υπαρχουνε τα κανονικα και ειναι σπασμενα,δεν γινεται δουλεια?

δηλαδη? επισκευη?...

Pan (dvs)
31/03/2014, 20:55
δηλαδη? επισκευη?...

Επισκευη η καλουπι.

dlabrakis
31/03/2014, 21:15
Επισκευη η καλουπι.
στειλε μου με πμ τι ακριβως θες για να μην γεμιζουμε εδω με διαλογους και σου λεω......

DrEvil
31/03/2014, 21:54
Έχει ένα μπροστινό φτερό custom. Το full fairing φαντάζομαι μόνο ΟΕΜ θα παίζει ...

2 εικονες παρακατω απο το φτερο εχει αυτο:
http://justbandits.com/shop/product.asp?numRecordPosition=13&P_ID=575&strPageHistory=cat&strKeywords=&SearchFor=&PT_ID=75<
;)

Μα του Πανου η προταση μαλλον θα ειναι πιο συμφερουσα.

Pan (dvs)
01/04/2014, 07:23
στειλε μου με πμ τι ακριβως θες για να μην γεμιζουμε εδω με διαλογους και σου λεω......

Δεν ελεγα για μενα ρε,για τον kagelos1 ελεγα.

kagelos1
01/04/2014, 07:36
Σπασμένα έχω και εγώ (πλέον δυστυχώς). Φρόντισε κάποιος να το ρίξει όταν ήταν παρκαρισμένο. Μάλιστα το fairing δεν είναι καν σπασμένο, απλά έχει κάτι γρατσουνιές. Έλεγα μήπως παίζει τίποτα φτηνότερο σε body parts από ΟΕΜ. Σε ευχαριστώ πάντως Pan (dvs).