PDA

View Full Version : το «NO NAME» του φίλου Τάκη



jimbar
02/11/2004, 07:58
Μια καλημέρα από τον υπέροχο Ωρωπό-Πρεβέζης [25 χιλιόμετρα από Άρτα & Πρέβεζα και κάμποσα από την Πάργα [που δεν θυμάμαι πόσα είναι]]

Για όσους αποφασίσανε ότι μια βόλτα για Σ.Κ. στην πανέμορφη Πρέβεζα [μέσο Άρτας] ή και την άλλο τόσο πανέμορφη Πάργα, είναι εφικτό, τότε σας προτείνω μια μικρή στάση σε ένα ήσυχο μαγαζάκι στον Λούρο [800m στα δεξιά σας, από την είσοδό σας από Άρτα & 3 χιλιόμετρα από το χωριουδάκι μου] θα βρείτε το «NO NAME» του φίλου Τάκη Ρέμπη [2682-0-33064]. Ένα συμπαθητικό καφέ-μπαρ όπου στο βάθος του μαγαζιού, οι φίλοι μοτοσικλετιστές ταξιδιώτες θα βρούνε ανάπαυση στους άνετους, αναπαυτικούς και δερμάτινους καναπέδες. Θα μπορέσετε να απολαύσετε καφέδες, αναψυκτικά, ποτά, μπύρες [ακούς Θανάση;;;;;] και τοστάκια.

Ευκαιρία να ανακαλύψετε ένα ήσυχο μέρος, μια άλλη Ελλάδα που κατορθώνει και διατηρεί, μέσα από την ανέγγιχτη φύση της, τις μνήμες της και την ιδιαιτερότητά της, όπου οι άνθρωποι χαμογελούν ακόμα, χωρίς να ζητούν αντάλλαγμα. Είναι κάτι που σίγουρα θα σας ξαφνιάσει, μαζί με την ομορφιά των χωριών της.

Η φυσική ομορφιά της περιοχής είναι τόσο ξεχωριστή, μιας και μέσα σε λίγα μόλις τετραγωνικά χιλιόμετρα υπάρχει ο συνδυασμός μιας φανταστικής θάλασσας με γραφικές παραλίες, κατάφυτων βουνών που τα διασχίζουν ποτάμια και ρέματα, «πνιγμένα» στην βλάστηση. Θα μπορούσα να γράψω για ώρες και σελίδες ατελείωτες για τα μέρη όπου βρίσκομαι αλλά θα σας κουράσω και δεν το επιθυμώ. Απλά να αλλάξω λίγο παραστάσεις ήθελα μιας και είμαι εδώ για το τραγικό συμβάν .. την κηδεία της μάνας μου. Μια γυναίκα όπου ταλαιπωρήθηκε αρκετά στην ζωή της με τους τόσους όγκους. Καλό ταξίδι μάνα.

Πολλά φιλιά σε όλους σας .. και ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ !!!!!
Τζίμης

Nefeli
02/11/2004, 08:36
Να είσαι πάντα καλά Δημήτρη και η θύμηση της να σου γλυκαίνει την ψυχή.
Ας είναι το ταξίδι της ξεκούραστο.

x-rider
02/11/2004, 08:50
TA ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ

ΠΕΣΑΝΕ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΠΑΝΩ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ


ΥΠΟΜΟΝΗ, ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ,ΜΑΚΑΡΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣ ΝΑ


ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ


:sun:

periklisk
02/11/2004, 09:12
Τα θερμά μου συλλυπητήρια Τζίμακο....

Να ζήσεις να τη θυμάσαι.....

Ας είναι ελαφρύ το χώμα που τη σκεπάζει....

CyBeRseXX
02/11/2004, 09:50
Na eisai panta kala kai geros na tin thimasai!

angels_gr
02/11/2004, 10:00
Φίλε Τζίμη,

ο χαμός ενός ανθρώπου πάντα είναι οδυνηρός. Ας συγχωρούμε τους ανθρώπους που μας πλήγωσαν και να κρατάμε μέσα μας τις όμορφες στιγμές που ζήσαμε με αυτούς. Εύχομαι το ταξίδι της να είναι ήσυχο.

jtoros
02/11/2004, 10:44
...συλληπητήρια. Να την θυμάσαι όπως ακριβώς θέλεις. Καλό της ταξίδι... :sad:

petridist
02/11/2004, 10:44
Συλληπητήρια Jimmy.. να'σαι πάντα καλά να τη θυμάσαι..

wolfman13
02/11/2004, 12:46
jim να την θυμασε οσο ζεις........

parji
02/11/2004, 13:40
Φίλε Τζίμη....
...sorry για χθες που σε έστησα.
Δε μπόρεσα να έρθω γιατί τη τελευταία στιγμή μου έτυχε κάτι έκτακτο με το μικρό. Δυστυχώς με τα παιδιά συμβαίνουν αυτά. Προγραμματίζεις κάτι και τελικά δε γίνεται γιατί ο μικρός έχει διαφορετική γνώμη...
Ελπίζω να μπορέσω να έρθω κάποια από τις προσεχείς μέρες.
Τα λέμε φίλε...

ruyjin
02/11/2004, 15:31
συλληπητηρια ρε Τζιμ
να σαι καλα να τη θυμασαι ρε συ!
οτι και να πεις .....
κουραγιο και δυναμη ρε φιλε.

Να σαι καλα:wave2:

tai
02/11/2004, 23:05
συλληπητηρια να ζης και να την θυμασαι τζιμ:(

jimbar
03/11/2004, 17:43
να'στε πάντα καλά παιδιά .. Θα τα πούμε μάλλον απο Δευτέρα ..

bm_gr
03/11/2004, 18:08
Είθε η ανάμνηση της να είναι το φως που θα φωτίζει το μονοπάτι της ζωής σου συλλυπητήρια και από εμένα φίλε να είσαι καλά

ireneepi
03/11/2004, 18:52
...συλληπητήρια Δημητρη,...

free rider
05/11/2004, 22:56
Αυτούς τους αποχωρισμούς απλά μόνο ο χρόνος τους απαλύνει

Τα συλλυπητήρια μου.