PDA

View Full Version : παναγιοτοπουλος



glanza2
20/11/2007, 01:06
θα ηθελα να ρωτησω πως θα παω στον παναγιοτοπουλο??δεν το βρισκω στο χαρτι μου
μενω νεο κοσμο συνορα με παγκρατι
η περιπου κανενα γνωστο μερος διπλα στο παναγιοτο στο γερακα να ρωτησω να με στειλουν
και ολα αυτα γιατι ο φιλος μας ο Βαγιανελης ειναι [edited by moderator]
πρεπει να κλεισω ραντεβου??θα με διωξει αν παω ετσι?

Orfeus
20/11/2007, 01:25
Φιλε μου γεια σου...Καλλιθεα εγω...Εχω κανονισει σερβις 10000χλμ που ενω ολοι οι αλλοι μου ειπαν 150ε αυτος ειπε 75ε(κατα προσεγγιση ολοι)!Το σερβις το εχω κανονισει την Παρασκευη το πρωι.Ειναι ψηλα στην Αγ.Παρασκευη,ορια Γερακα,απο Μεσογειων θα παω...Παει με ραντεβου γιατι εχει πολυ δουλεια.Εγω τηλ απο την προηγουμενη βδομαδα.Τι εργασια θες να πραγματοποιησεις και τι μηχανακι εχεις?

Noela
20/11/2007, 01:26
Μόνο που είναι ξέρω να σου πω. Ανεβαίνεις όλη τη Μεσογείων μέχρι το Σταυρό. Θα δεις κάτι μεγάλες ταμπέλες από πάνω σου πριν την γέφυρα του σταυρού κι εκεί θα κρατήσεις δεξιές λωρίδες. Στο φανάρι κάτω από τη γέφυρα θα κάνεις αριστερά. Έχει ταμπέλα που λέει Πεντέλη. Αφού στρίψεις αριστερά πρέπει να κάνεις στο πρώτο ίσως και στο δεύτερο στενό δεξιά και είναι στο 2ο τετράγωνο.

costas_k
20/11/2007, 06:49
Παναγιωτοπουλος-καναρη 9 Γερακας
http://www.forthnet.gr/templates/driveme.aspx?c=10008226

zanny
20/11/2007, 08:50
Σχετικά με το ραντεβού, αν θέλεις κάτι απλό (πχ αλλαγή λαδιών) μπορείς να πας και έτσι.
Σε κάθε περίπτωση πάντως, καλό είναι να κάνεις ένα τηλέφωνο και να ρωτήσεις.

zanny
20/11/2007, 08:54
Και ο χάρτης:


112470

dras.
21/11/2007, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Orfeus
Φιλε μου γεια σου...Καλλιθεα εγω...Εχω κανονισει σερβις 10000χλμ που ενω ολοι οι αλλοι μου ειπαν 150ε αυτος ειπε 75ε(κατα προσεγγιση ολοι)!Το σερβις το εχω κανονισει την Παρασκευη το πρωι.Ειναι ψηλα στην Αγ.Παρασκευη,ορια Γερακα,απο Μεσογειων θα παω...Παει με ραντεβου γιατι εχει πολυ δουλεια.Εγω τηλ απο την προηγουμενη βδομαδα.Τι εργασια θες να πραγματοποιησεις και τι μηχανακι εχεις?

file mou me afto pou mou ipes e koufanes ego sto vagianeli to pigeno mehri pou ida to post afto

Cpt. Haddock
21/11/2007, 15:22
Παρακαλώ ακραίες εκφράσεις να αποφεύγονται

:wave2:

Orfeus
21/11/2007, 16:57
Καλος ο κ.Βαγιανελης αλλα δε μου αρεσει το attitude του.Οσο για τη διαφορα στην τιμη μου το ειχαν πει,αλλα επειδη δεν το πιστευα ειπα να τηλεφωνησω και να διαπιστωσω.Παρασκευη αν θες θα επιβεβαιωσω ή θα καταρριψω αυτα που μου ειπαν τηλεφωνικως και παραλληλα θα ρωτησω τον ιδιο για ποιο λογο τοοοοοοοοοοσο μεγαλη διαφορα στην τιμη(μηπως οι αλλοι ,αλλαζουν πραγματα που αλλαζονται πιο μετα ή σου αλλαζουν με το ζορι τακακια?)επισης θα ζητησω και service manual για να μαι ησυχος...Ασε τα διπλα λεφτα...

dras.
21/11/2007, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Orfeus
Καλος ο κ.Βαγιανελης αλλα δε μου αρεσει το attitude του.Οσο για τη διαφορα στην τιμη μου το ειχαν πει,αλλα επειδη δεν το πιστευα ειπα να τηλεφωνησω και να διαπιστωσω.Παρασκευη αν θες θα επιβεβαιωσω ή θα καταρριψω αυτα που μου ειπαν τηλεφωνικως και παραλληλα θα ρωτησω τον ιδιο για ποιο λογο τοοοοοοοοοοσο μεγαλη διαφορα στην τιμη(μηπως οι αλλοι ,αλλαζουν πραγματα που αλλαζονται πιο μετα ή σου αλλαζουν με το ζορι τακακια?)επισης θα ζητησω και service manual για να μαι ησυχος...Ασε τα διπλα λεφτα...

ti na po re si ine i 2 plasia timi mipos den ta kani ola sto service den xero pantos epidi eho arketa hiliometrea gia to service stile mou kanena minima na mou pis kai mena ti pezi thanks

Orfeus
22/11/2007, 02:07
Αντε και να μην τα κανει,και οι αλλοι τα κανουν γιατι να πληρωσεις κατι χ2,πχ να σου αλλαζουν τακακια πριν την ωρα τους?Για ασφαλεια??θα παω και θα μαθω...

takis1964
22/11/2007, 07:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Orfeus
Καλος ο κ.Βαγιανελης αλλα δε μου αρεσει το attitude του.Οσο για τη διαφορα στην τιμη μου το ειχαν πει,αλλα επειδη δεν το πιστευα ειπα να τηλεφωνησω και να διαπιστωσω.Παρασκευη αν θες θα επιβεβαιωσω ή θα καταρριψω αυτα που μου ειπαν τηλεφωνικως και παραλληλα θα ρωτησω τον ιδιο για ποιο λογο τοοοοοοοοοοσο μεγαλη διαφορα στην τιμη(μηπως οι αλλοι ,αλλαζουν πραγματα που αλλαζονται πιο μετα ή σου αλλαζουν με το ζορι τακακια?)επισης θα ζητησω και service manual για να μαι ησυχος...Ασε τα διπλα λεφτα...

Σχετικα με τα τακακια παιδια ειχα παει στον μπολασικη ενα απριλια 250 ατλαντικ για σερβις στα 6.000 για τα προβλεπομενα
Μου λεει 100 τοσα ευρω
Κοκαλο εγω.Γιατι τοσα πολλα?Σου αλλαξα και τακακια γιατι ηταν φαγωμενα μου λεει.Εν τω μεταξυ πρωτη φορα αλλαζω τακακια σε τοσο λιγα κμ. Παντα τα αλλαζω μονος!Να τα δω του λεω?Τα πεταξα μου λεει,που να τα βρω τωρα
:sick: τα τσεκαρα κ μου ειχε βαλει οντως καινουργια!
απο τοτε εκανα αλλα 15.000 κμ και τωρα τα αλλαξα και τα 2 και ακομα ειχε λιγο το μπροστα!:mad:

Orfeus
22/11/2007, 08:22
ακομη και να ειναι ετσι,να τα αλλαζει δικαιολογημενα,ποιος το που ειπε οτι θελω να βαλω τα bmw τακακια?Τα οποια το σετ κανει 80ε ,ενω τα brembo,30ε?

Orfeus
23/11/2007, 15:12
λοιπον το πηγα σημερα...
αλλαγη φιλτρου αερα,λαδιου,λαδια,πισω τακακια και εργασια συνολο 129ε.κερδος 20ε απο την αρχικη τιμη αλλων αντιπροσωπειων...ψιλοπανικος γινοταν εκει...

dras.
23/11/2007, 19:24
Αυτο ειναι το service που γινεται ανα 10.000 ?

Orfeus
23/11/2007, 21:26
Τι μηχανακι εχεις?Ναι για το 800αρι ειναι στα 10000χλμ.Αλλο παληκαρι που πηγε και δεν χρειαστηκε να του αλλαξουν τακακια που μιλησα του πηγε 80ε.

dras.
24/11/2007, 09:48
το 1150 gs

glanza2
26/11/2007, 23:09
παναγιωτοπουλος απλα ο καλυτερος ανθρωπος που υπαρχει.........
βαγιανελης απλα ο καλυτερος κ*****ς που υπαρχει......
αντε γεμισαμε λαμογια
οποιος συγκρινει τιμη δουλεια θα ξενερωσει

jannisb
18/05/2008, 19:28
Κι εγω στο Παναγιωτοπουλο πηγαίνω.Γενικά ειμαι ευχαριστημένος με τις τιμές.
Τελευταία έχει πολυ νέο κόσμο.αλλα δεν ανυσηχώ γιατί πάντα πριν τιν πάρεις
την μηχανή την κάνει μια καλη βόλτα ο ίδιος ο Αντώνης.
Όσο για τα τακάκια είναι και θέμα του τεχνικού που θα την κοιτάξει.
Έχει ενα συγκεκριμένο τεχνικό που τον λέω "τακάκια"
Κατα την γνώμη του πάντα θέλεις άλαγμα τα τακάκια σου.
Αν ομως τα έχεις τσεκάρει και του το πείς οτι δεν θελεις να τα αλλαξεις ειναι οκ.
Απο την άλλη σκέψου ότι σε στέλνει σπίτι σου για 5000χλμ.
Οπότε αναλόγως με το πως φρενάρεις σαν οδηγος μπορεί να μην σε φτάσουν τα
τακάκια σου μέχρι την επομενη επισκεψη στο σερβις.
αρα μην το βλέπουμε σαν απάτη.
Πάντως για τις τιμες που αναφέρετε εγω δίνω στον παναγιωτοπουλο καπου
40 ευρω το ζευγάρι.είτε μπρος είτε πίσω.



Αρχικά δημιουργήθηκε από takis1964
Σχετικα με τα τακακια παιδια ειχα παει στον μπολασικη ενα απριλια 250 ατλαντικ για σερβις στα 6.000 για τα προβλεπομενα
Μου λεει 100 τοσα ευρω
Κοκαλο εγω.Γιατι τοσα πολλα?Σου αλλαξα και τακακια γιατι ηταν φαγωμενα μου λεει.Εν τω μεταξυ πρωτη φορα αλλαζω τακακια σε τοσο λιγα κμ. Παντα τα αλλαζω μονος!Να τα δω του λεω?Τα πεταξα μου λεει,που να τα βρω τωρα
:sick: τα τσεκαρα κ μου ειχε βαλει οντως καινουργια!
απο τοτε εκανα αλλα 15.000 κμ και τωρα τα αλλαξα και τα 2 και ακομα ειχε λιγο το μπροστα!:mad:

adam_tsouk
20/05/2008, 22:38
παναγιωτοπουλο μονο με ραντεβου. Για τπτ ψιλα ισως σε δεχτει και χυμα αν πας αλλα δυσκολο γιατι εχει δουλεια. Και καλο ειναι να σεβομαστε λιγο κ τους σωστους επαγγελματιες, αν πηγαινουμε ολοι χυμα @@ δουλεια θα κανουν :lol: Προσωπικα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος :wave2:

jimjim
25/12/2008, 15:34
egw pigaina ston panagiotopoulo apo tote pou itan prin tin eklisia tis ag. Paraskevis aristera sto upogeio.
3 bmw. 1 f650'94, 2 f650gsdakar kai 3 f650'98.
einai kalos mastoras auto me ton xrono den allazei.
apo tote pou plimirise i agora gs 1200 exw tin entupwsh oti ''dialegei pelateia''.

ews tote ton eixa gia apsogo epagelmatia ospou katalava oti den einai. den mporei na allazei xafnika i sumperifora tou. den mporei apo ena tetoio sunergeio na vgainei mihanaki me laska vida kai na stazei ladi. den mporei na sou allazei ugra frenwn mprosta na ta stazei kai na sou xalaei tin zelatina kai na min sou tin allazei. den mporei na min xerei na sfixei mia alisida (enas sugekrimenos texnikos) kai na stin kargarei 3 fores!!!!!!!!!!!!
:confused:

jannisb
17/04/2009, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimjim
egw pigaina ston panagiotopoulo apo tote pou itan prin tin eklisia tis ag. Paraskevis aristera sto upogeio.
3 bmw. 1 f650'94, 2 f650gsdakar kai 3 f650'98.
einai kalos mastoras auto me ton xrono den allazei.
apo tote pou plimirise i agora gs 1200 exw tin entupwsh oti ''dialegei pelateia''.

ews tote ton eixa gia apsogo epagelmatia ospou katalava oti den einai. den mporei na allazei xafnika i sumperifora tou. den mporei apo ena tetoio sunergeio na vgainei mihanaki me laska vida kai na stazei ladi. den mporei na sou allazei ugra frenwn mprosta na ta stazei kai na sou xalaei tin zelatina kai na min sou tin allazei. den mporei na min xerei na sfixei mia alisida (enas sugekrimenos texnikos) kai na stin kargarei 3 fores!!!!!!!!!!!!
:confused:

exei arketa nea pitsirikia
kai sinithos mou tyxainei tetoios pitsirikas
to brika to kolpo omos.kathomai apo konta kai blepo ti kanei.
psosvlitiko apo ti mia , apodotiko apo tin alli...