PDA

View Full Version : Παντελόνι Bering Irvine(Cordura)



snatch
20/11/2007, 10:13
Σκέφτομαι να αγοράσω το εν λόγω παντελονάκι της Bering.
Τα χαρακτηριστικά του είναι πολύ καλά και υπόσχεται άνετες βόλτες σε κρύο και βροχές!

Bering Irvine (http://www.bering.fr/index.adml?r=302&l=111&f=1758)

Το έχει κάποιος απο εσάς?
Έχετε να κάνετε κάποια παρατήρηση πριν το αγοράσω?
Το βρήκα στα 195 ευρώ (Θεσσαλονίκη).

snatch
25/11/2007, 21:40
Κανείς ρε παιδιά?

Κανένα άλλο παντελονάκι cordura αλλα κομψο οχι τιποτα χοντροκομενο??!!

sotomoto
26/11/2007, 01:39
Έχετε να κάνετε κάποια παρατήρηση πριν το αγοράσω?

Nαι, να το δικιμάσεις προσεχτικά να δεις πως είναι πάνω σου, και κυρίως πάνω στη μηχανή. Γιατί μπορεί να το πάρεις και να σου είναι οk και στη μηχανή, ανάλογη με τη θέση οδήγησης, να σε στενεύει, πχ στη μέση. Εγώ την έχω πατήσει με παντελονι. Το πήρα και ενώ μου ήταν οκ πάνω μου, πάνω στη λιγο σκυφτή θέση της μηχανής, με στενευε, και πολύ μάλιστα. Μετα συνειδητοποίησα πως έπρεπε, για το σώμα μου, να είχα πάρει ένα πιο χαμηλοκάβαλο παντελόνι και ίσως ένα νουμερο μεγαλύτερο. Δίοτι το παντελόνι πρεπει να είναι και λίγο ανετο, να μη σε σφίγγει πολύ όπως τα jacket(άποψή μου).
Όσον αφορα τα bering, ενώ είμαι πολύ ικανοπιημένος από jackets, στα παντελόνια που πήγα να δοκιμάσω(δοκίμασα περίπου 3-4 μοντέλα μεταξύ των οποίων και αυτό που λές) δεν είχα καλή εφαρμογή. Πχ ενώ μου έκανε στη μέση το παντελόνι, δεν κάθονταν καλά οι πραστασίες στα γόνατα. Πάντως σε σένα μπορεί να είναι μια χαρα. Όμως πιστεύω πως άλλες εταιρίες, κυρίως ιταλικές, είναι κορυφή σε αυτά τα θέματα. Πηγα και είδα ένα spidi, που τελικά αυτό βλέπω να περνω, με πολυ καλή εφαρμογη--- βγαίνουν διαφορα νούμερα και σε κάθε νούμερο διαφορετικές γραμμές, πιο φαρδιές ή πιο στενές, ανάλογα με το κάθε σώμα.----Ειναι όμως πιο ακριβό από bering.
Επίσης καλό θα ήταν να μην πάρεις κάτι πιο οικονομικό και να μην έχει πχ προστασίες γοφών.

Καλή επιλογή πάντως
:smilea:

Baggelhs20
01/12/2007, 23:50
αξιζει το παντελονακι αγορασε το