PDA

View Full Version : Διαγραφη Μοτοποδηλατου



compsci
02/11/2004, 12:55
Καλησπέρα σε όλους.

Είχα ένα scooter της Yamaha το οποίο μου το τρακάρανε το 2001 και δεν το έφτιαξα ποτέ (ασύμφορα τα scooter αν σπάσουν σχεδόν όλα τους τα πλαστικά). Θέλω πλέον (από τη στιγμή που μου είναι άχρηστο και δεν το παίρνει κανείς, ούτε τζάμπα) να το διαγράψω από τα μητρώα, να παραδώσω άδεια, πινακίδα κλπ. Αυτά, επειδή το μηχανάκι είναι 50cc μάλλον θα πρέπει να τα κάνω στην τροχαία. Γνωρίζει κανένας κάτι επί του θέματος? Αφού διαγραφεί το μηχανάκι τι πρέπει να γίνει, πρέπει να μεταφερθεί, να διαλυθεί και ποιος τα αναλαμβάνει αυτά?

Ευχαριστώ για τη βοήθειά σας.

Alex

bartman
03/11/2004, 09:09
τιποτα δεν γινεται...απο την στιγμη που διαγραφει το μηχανακι ειναι στην κατοχη σου και μπορεις να το κανεις οτι θελεις....αυτο γνωριζω εγω τουλαχιστον...μπορεις να το τσεκαρεις στην τροχαια.....

....θα 'ταν καλυτερα αν δεν το θελεις να το βαλεις σε καποια αγγελια για πωληση ανταλακτικων η με την αδεια του μπας και τσιμπισης κανενα φραγκο....

psaroulis
04/11/2004, 17:02
οπως μιλησε και ελαλησε ο bartman
καμια αγγελια για 100-200 euro αν πιασει
παρε μια χρυση ευκαιρια και δες αν εχει αναλογες περιπτωσεις

εγω εδωσα στο πι και φι ενα Τ50 (450 ευρω)
Not bad not bad :)
ηθελα να το δωσω οσο οσο να ξεκουμπιζεται (βεβαια ηταν σε αψογη κατασταση)

αντε καλη τυχη
στη χειροτερη δωστο σε κανενα σιδερα που θα περνα και αν σου δωσει κανενα 20ευρω (αλλα καλυτερα οπως ειπε ο bartman χρυση ευκαιρια)