PDA

View Full Version : ΕΘΝΙΚΗ ΟΔΟΣ <<ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ>>



batigoal
20/11/2007, 22:36
ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΟ ΠΟΛΥΝΕΚΡΟ ΤΡΟΧΑΙΟ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΩΝ-ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΟΠΟΥ ΠΕΘΑΝΑΝ 6 ΑΤΟΜΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΚΟΡΙΝΘΟ-ΠΑΤΡΑ-ΠΥΡΓΟΣ.ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΛΕΤΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ.....

Η ΞΑΚΟΥΣΤΗ Π.Α.Θ.Ε(ΠΑΤΡΑ-ΑΘΗΝΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΕΥΖΟΝΟΙ) ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΝΑΙ Κ.Α.Θ.Ε!!!(ΚΟΡΙΝΘΟΣ-ΑΘΗΝΑ-ΠΑΤΡΑ-ΕΥΖΟΝΟΙ)!!!

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΚΟΤΩΘΕΙ 34 ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΑΛΛΑ 2 ΑΤΟΜΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Η ΛΙΣΤΑ.........ΤΩΝ ΑΔΙΚΟΧΑΜΕΝΩΝ

ΕΔΩ ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΤΗΣ ΤΡΑΓΩΔΙΑΣ http://www.patranews.gr/news.asp?id=7351

Sapadak
20/11/2007, 22:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από batigoal


ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΟ ΕΚΕΙ ΕΡΓΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΙΑ ΛΥΣΗ....



Καλα μην τρελαθουμε :hypnotize



Κατα τα αλλα με τα μισα εργα τους ΝΙΣΑΦΙ.

Cpt. Haddock
21/11/2007, 08:20
Τι έχει ο δρόμος ρε σεις; :confused:


(δεν έχει καμία σχέση ο τρόπος που οδηγούμε; :rolleyes: )

Stergios69
21/11/2007, 08:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Τι έχει ο δρόμος ρε σεις; :confused:


(δεν έχει καμία σχέση ο τρόπος που οδηγούμε; :rolleyes: )
Αυτό ακριβώς! :beer:
Σε χάλια δρόμο πάμε συντηριτικά-ήρεμα-αμυντικά...

project.breeze
21/11/2007, 08:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από batigoal
ΝΑΙ ΡΕ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ.ΑΝ ΜΙΛΑΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ.ΤΗ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΤΟΝ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ ΤΩΡΑ





Πρέπει να καταλάβεις πως σε όλη την Ελλάδα οι δρόμοι είναι τα ίδια σκατά.Παντού,σε κάθε περιοχή υπάρχουν δρόμοι που γίνονται συνεχώς πολλά ατυχήματα και χάνονται ζωές.Στην πελοπόνησο είναι η Πατρών-Κορίνθου,στην Στερεά είναι ο Μαλλιακός,στην Κεντρική Βόρεια είναι τα Τέμπη.Με τον σάπιο κρατικό μηχανισμό που έχουμε πρέπει σε αυτούς τους δρόμους να οδηγάμε ήρεμα και με μεγάλη προσοχή.Γιατί και να σκοτωθούμε τίποτα δεν θα αλλάξει,χαμένοι θα πάμε...

siakattackj
21/11/2007, 08:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Αυτό ακριβώς! :beer:
Σε χάλια δρόμο πάμε συντηριτικά-ήρεμα-αμυντικά...


Σε χάλια δρόμο


AYTO το προσπερνάμε έτσι απλά δηλαδή?????:confused:


πάντα ο πολίτης θα σηκώνει το βάρος??

ας ήταν καλοί οι δρόμοι και για αυτούς που δεν έχουν τον απαραίτητο όγκο εγκεφάλου για να πανε συντηριτικά-ήρεμα-αμυντικά...


αυτοί πρέπει να παιθάνουν ντε και καλα???


:confused: :confused: :confused: :confused:





η ερώτηση κατευθύνεται και σε εσένα Cpt. Haddock......

Zid
21/11/2007, 08:40
Χμμ πάντως στη Ε.Ο Πατρών Αθηνών έχουν μπεί ταμπέλες(Τεράστιες) εδώ και ενάμησι χρόνο.. ότι έχει ξεκινήσει η κατασκευή του νέου δρόμου....(διαπλάτυνση).
Τώρα τα έργα πρέπει να γίνονται υπογείως..... γιατί όλα έχουν μείνει ίδια :lol: :lol:

Cpt. Haddock
21/11/2007, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από siakattackj
η ερώτηση κατευθύνεται και σε εσένα Cpt. Haddock......

Μάλιστα....

Λοιπόν, ας τα πάρουμε απ' την αρχή...

Κάθε κατασκευαστής ορίζει προδιαγραφές χρήσης, ναι ή όχι;

Ο κατασκευαστης/διαχειριστής του δρόμου έχει ορίσει όρια ταχύτητας, ναι ή όχι;

Επειδή μια φορά απο τις δεκάδες που έχω χρησιμοποιήσει το συγκεκριμένο κομμάτι οδηγούσα έχοντας στο αυτοκίνητο παππού που κοίταζε κοντέρ :uplate: και γιαγιά που ζαλιζόταν :lol: , αναγκάστικα να πάω ακριβώς στα προτεινόμενα όρια...

Δε μου φανηκε οτι έχει κάτι το στραβό ο δρόμος....μια χαρά ήταν, χωρίς πλάκα.


Όλες τις άλλες φορές που πηγαίνω γ@μιώντας, τα πραγματα ειναι σκουρα και πολλές φορές οριακά... αλλά δεν αλλάζει κάτι στο δρόμο, εγω αλλάζω τρόπο οδήγησης...

Το πρόβλημα ειναι στην Ελλάδα οτι καλόμαθε η γριά στα σύκα και θέλει και μπαριέρες... Μάλιστα... Να σας θυμίσω εδώ το πρόσφατο δυστύχημα με τους (νομίζω) 7 νεκρούς που έγινε στην Αθηνών-Λαμίας στην ΕΥΘΕΙΑ εκεί που υπήρχαν μπαριέρες...

(κι εκεί ο δρόμος έφταιγε; :rolleyes: )

Δε με απασχολεί ο όγκος του εγκεφάλου του καθενός και ούτε λέω οτι εγώ τηρώ τα όρια. Αλλά απο τη στιγμή που δεν τα τηρώ δεν τα βάζω με τον δρόμο αλλά παίρνω τα ρίσκα μου.

:wave2:

Zid
21/11/2007, 08:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μάλιστα....

Λοιπόν, ας τα πάρουμε απ' την αρχή...

Κάθε κατασκευαστής ορίζει προδιαγραφές χρήσης, ναι ή όχι;

Ο κατασκευαστης/διαχειριστής του δρόμου έχει ορίσει όρια ταχύτητας, ναι ή όχι;

Επειδή μια φορά απο τις δεκάδες που έχω χρησιμοποιήσει το συγκεκριμένο κομμάτι οδηγούσα έχοντας στο αυτοκίνητο παππού που κοίταζε κοντέρ :uplate: και γιαγιά που ζαλιζόταν :lol: , αναγκάστικα να πάω ακριβώς στα προτεινόμενα όρια...

Δε μου φανηκε οτι έχει κάτι το στραβό ο δρόμος....μια χαρά ήταν, χωρίς πλάκα.


Όλες τις άλλες φορές που πηγαίνω γ@μιώντας, τα πραγματα ειναι σκουρα και πολλές φορές οριακά... αλλά δεν αλλάζει κάτι στο δρόμο, εγω αλλάζω τρόπο οδήγησης...

Το πρόβλημα ειναι στην Ελλάδα οτι καλόμαθε η γριά στα σύκα και θέλει και μπαριέρες... Μάλιστα... Να σας θυμίσω εδώ το πρόσφατο δυστύχημα με τους (νομίζω) 7 νεκρούς που έγινε στην Αθηνών-Λαμίας στην ΕΥΘΕΙΑ εκεί που υπήρχαν μπαριέρες...

(κι εκεί ο δρόμος έφταιγε; :rolleyes: )

Δε με απασχολεί ο όγκος του εγκεφάλου του καθενός και ούτε λέω οτι εγώ τηρώ τα όρια. Αλλά απο τη στιγμή που δεν τα τηρώ δεν τα βάζω με τον δρόμο αλλά παίρνω τα ρίσκα μου.

:wave2: Σωστά όλα αυτά που λες Captain... αλλά στο συγκεκριμένο δρόμο δεν φτάνει να προσέχεις εσύ ....
:(
Ο απέναντι που θα προσπεράσει θα χάσει τον έλεγχο θα στη καρφώσει μια για πάντα....:sick:

Cpt. Haddock
21/11/2007, 09:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Σωστά όλα αυτά που λες Captain... αλλά στο συγκεκριμένο δρόμο δεν φτάνει να προσέχεις εσύ ....
:(
Ο απέναντι που θα προσπεράσει θα χάσει τον έλεγχο θα στη καρφώσει μια για πάντα....:sick:

Ο απέναντι δεν ειναι κανενας εξωγήινος.. ειναι ενας απο εμάς...

ΟΛΟΙ πρέπει να προσέχουν...

Zid
21/11/2007, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ο απέναντι δεν ειναι κανενας εξωγήινος.. ειναι ενας απο εμάς...

ΟΛΟΙ πρέπει να προσέχουν... Ναι άλλα δεν ζούμε σε μια τέλεια κοινωνία ... τα ατυχήματα είναι μέσα στη ζωή...
Το θέμα είναι τι κάνει το κράτος για να τα μειώσει..... και στο συγκεκριμένο τομέα δεν κάνει τίποτα....
Και να σου πω και κάτι άλλο... θυμάμαι όταν έγινε το μεγάλο κομμάτι Ε.Ο από τη κόρινθο μέχρι την Αθήνα ...!!Δρόμος μερικών ημερών και στη πρώτη βροχή είχε κάτι νερολακούβες λες και ήταν δρόμος 20 ετών...... δεν έβλεπες ούτε στο μισό μέτρο, από τα νερά που πέταγαν οι μπροστά...!!

stellita
21/11/2007, 09:21
o dromos se peirakse???
giati den les pws opoiosdipote pairnei ena timoni arxizei kai trexei??kai pairnei ston laimo tou olous tous allous....
entaksei den lew den exoume kai tous kaliterous dromous...alla eleos...ftaime kai emeis!!!

SPORAKIAS
21/11/2007, 09:29
αντε και να το ξαναπω αλλη μια φορα....

Η Α.Ο ΕΙΝΑΙ Ο ΑΣΦΑΛΕΣΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ.....

ΜΗΠΩΣ ΕΚΕΙ ΟΔΗΓΑΝΕ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΛΛΗΝΕΣ....?!?!?!:confused: :rolleyes:

λοιπον αν ολοι οι δρομοι ηταν οπως η Α.Ο ....τα τροχαια ατυχηματα θα ηταν δραματικα λιγοτερα ...

απλα τα πραματα....

Zid
21/11/2007, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από stellita
o dromos se peirakse???
giati den les pws opoiosdipote pairnei ena timoni arxizei kai trexei??kai pairnei ston laimo tou olous tous allous....
entaksei den lew den exoume kai tous kaliterous dromous...alla eleos...ftaime kai emeis!!!
Μα δεν διαφωνώ .. υπάρχουν και κακοί οδηγοί...
Αλλά κακός οδηγός + κακός δρόμος + κακή αστυνόμευση (βλέπε τροχαία) ... το αποτέλεσμα είναι να χάνουμε κόσμο που δεν φταίει σε τίποτα...
Τέσπα έγραψα επειδή έχω μεγαλώσει στη Πάτρα και πηγαίνω συνέχεια κάτω ... (σχεδόν κάθε μήνα) και έχω ζήσει όλα τα στραβά της Ε.Ο Πατρας Αθήνας....
:wave2:

Zid
21/11/2007, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
αντε και να το ξαναπω αλλη μια φορα....

Η Α.Ο ΕΙΝΑΙ Ο ΑΣΦΑΛΕΣΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ.....

ΜΗΠΩΣ ΕΚΕΙ ΟΔΗΓΑΝΕ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΛΛΗΝΕΣ....?!?!?!:confused: :rolleyes:

λοιπον αν ολοι οι δρομοι ηταν οπως η Α.Ο ....τα τροχαια ατυχηματα θα ηταν δραματικα λιγοτερα ...

απλα τα πραματα.... :a18: σωστός!!

xampos
21/11/2007, 10:33
γιατι ζοριζεσαι αγορι μου δεν καταλαβα :confused:

ronin1
21/11/2007, 11:09
ο χαρακτηρισμος νομιζω ηταν περιττος...

οσο για την αποψη σου..υποστηριξε την ..ειναι σεβαστη..

αλλα το καραγκιοζη δεν κολλαει πουθενα..

project.breeze
21/11/2007, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
αντε και να το ξαναπω αλλη μια φορα....

Η Α.Ο ΕΙΝΑΙ Ο ΑΣΦΑΛΕΣΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ.....

ΜΗΠΩΣ ΕΚΕΙ ΟΔΗΓΑΝΕ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΛΛΗΝΕΣ....?!?!?!:confused: :rolleyes:

λοιπον αν ολοι οι δρομοι ηταν οπως η Α.Ο ....τα τροχαια ατυχηματα θα ηταν δραματικα λιγοτερα ...

απλα τα πραματα....



Ότι οδηγάνε Έλληνες (http://www.youtube.com/watch?v=yWrBxtEXp10) στην Α.Ο είναι το μόνο σίγουρο... :a31: :a31:

AVATOS
21/11/2007, 12:28
...κατα καιρους αναρωτιεμαι τι αλλο θα δω απο αυτον τον λαο...παντα με εκπλησει (για το βιντεο στην Α.Ο.)....!!!!!
προσωπικα απαιτω απ'την στιγμη που πληρωνω εφοριες διοδεια κ προστημα το κρατος να μην φταιει!!
...οσο για τισ προδιαγραφες των δρομων,αυτες μαλλον μενουν μονο στα χαρτια!
προχθες ειχε ενα ντοκιμαντερ στην τv για την autoban...
...ποτε ...ομως ποτε δεν θα αποκτησουμε κατι αναλογο...
:sick: :(

apav
21/11/2007, 12:32
Μια αντιγραφή από το παιχνιδάκι. :wave2:


Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Θα το πω μια και ειναι περίπτωση...
Κουβάλαγε εξοπλισμο καταγραφής δεδομένων.
Ο τροχός του καλαθιού αλλαζε κατευθυνση ωστε να μην εχει την ίδια κατευθυνση με την πορεία του τρικυκλου, αλλά οχι για να σταθεροποιεί το σύστημα.

Ο σκοπός του ηταν να ολισθαίνει σε ελεγχόμενη και μετρήσιμη γωνία τον τρίτο τροχό, και να μετράει την τριβή που δημιουργείται, βγάζοντας έτσι συμπεράσματα για την πρόσφυση του δρόμου......
Κοινώς μέτραγε τον συντελεστή τριβής του δρόμου, την δεκαετία του 1930....

Έπειδή εχω παρακολουθήσει και σεμινάρια κατασκευής δρόμων στην Αγγλία, κι εχω παρευρεθεί και σε κατασκευή τμήματος Motorway κι εμεινα με το στόμα ανοιχτό οταν είδα τι δρόμος ειναι αυτός, το εβαλα για να καταλάβουμε τι γίνεται και τι επρεπε να γίνεται.

Στην Αγγλία καθε δρόμος ειναι πιστοποιημένος και εχει συγκεκριμένες προδιαγραφές.
πχ οταν λένε οτι ο Μ25 εχει οδόστρωμα Μακανταμ70 από το μίλι 14 εως το μίλι 85, ξέρουν για τι ακριβώς μιλάνε...

Στην Ελλάδα δεν εχει τεθεί ποτέ θέμα συντελεστή πρόσφυσης δρόμων και ο κάθε κατασκευαστής κάε απολύτως οτι θέλει.

Τελος η Μοτοσυκλέτα ειναι μια OEC της δεκαετίας του 1930 με κινητήρα Jap Prestwich V2 1000cc.
Προτιμήθηκε από το Υπουργείο Μεταφορών γιατί ειναι πολύ στιβαρή και με τον μεγάλο κινητήρα δεν εχει πρόβλημα να πιάσει 80χαω ακόμα και με το μεγάλο βαρος του εξοπλισμού και τους 2 τουλάχιστον επιβαίνοντες και με τον τρίτο τροχό να σέρνεται.

SPORAKIAS
21/11/2007, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Ότι οδηγάνε Έλληνες (http://www.youtube.com/watch?v=yWrBxtEXp10) στην Α.Ο είναι το μόνο σίγουρο... :a31: :a31:

δεν εχεις αδικο..το εχω ξαναδει το βιντεο και φρικαρα...

αλλα το ενα δεν αναιρει το αλλο...

P70
21/11/2007, 12:50
eyxithite mou kali tixi,
paw patra twra!!!

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

project.breeze
21/11/2007, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
δεν εχεις αδικο..το εχω ξαναδει το βιντεο και φρικαρα...

αλλα το ενα δεν αναιρει το αλλο...



Όχι βέβαια,το ένα,δυστυχώς,συμπληρώνει το άλλο.Έχουμε που έχουμε χάλια δρόμους,αντί να έχουμε και σωστή οδηγική συμπεριφορά φροντίζουμε να επιδεινώνουμε ακόμα περισσότερο την κατάσταση.Ο οδηγός πρέπει να προσαρμόζεται στις εκάστοτε συνθήκες για το καλό του.Γιατί αν σκοτωθώ εγώ επειδή τρέχω σε έναν δρόμο που δεν πληρεί κάποιες προδιαγραφές τί να το κάνω αν κάποια στιγμή το δικαστήριο καταδικάσει το κράτος για κακοτεχνίες;Θα έχω πάρει τον μπούλο εγώ;Αυτό μετράει...

irinia
21/11/2007, 15:22
Κάτω το κράτος του Βορρά και της Θεσσαλονίκης.
Καρντάσια φορέστε τα κράνη σας.
Λευτεριά στην καταπιεσμένη Αθήνα.

:beer: :beer: :rotflmao: :lol: :wave2:

kristallia
21/11/2007, 19:50
καλησπερα παιδια τι κανουμε? την κυριακη πηγα πατρα πατρα γιατι απο εκει ειμαι και ειπα να παω να δω παπουδεσ γιαγιαδεσ να αναψω κανα κερακι στον ταφο του πατερα μου και ολα τα σχετικα. ξεκινησα πρωι πρωι εβραχε κακο χαλασμοσ.... παλι καλα που με πηγαν με αμαξι. ειδα κατι παιδια με μηχανεσ στον δρομο και σκεφτηκα τι βροχη ειχανε να φανε μετα τα διοδια (ειχα μπει στο αστεροσκοπιο:smilea: ) τα λυπηθηκα αλλα μετα σκεφτηκα οτι θα ξεραν... το βραδακι που γυρναγα και ειχε ψιλοβροχο στο σημειο που ειχε γινει το ατυχημα να σου μια νταλικα μπροστα μασ. σαν καλα παιδια που ημαστε δεν καναμε την παραμικρη κινηση για προσπερασει και κατσαμε πισω απο την νταλικα καθωτι η ορατοτητα μηδεν οπωσ λεει και ο φωσκολοσ. πισω ακριβωσ εμφανιζετε ενασ λεωφορειο απο αγρινιο.... και τι κανει ο τυπασ.... μασ αναψε τα φωτα αργουσαμε λεει να περασουμε το φορτηγο που μαλλον ηταν αδειοσ και πηγαινε καλα... και επειδη εμεισ ημασταν ανικανοι να προσπερασουμε το φορτηγο το εκανε ο λεωφοριατζησ και υσηχασαμε. να πωσ γινοντε ολα να κανε ι το λεωφορειο προσπερα.... οταν ο δρομοσ ειναι σκατα οδηγεισ σοβαρα και δεν το παιζεισ οδηγαρα. ειναι το κλιμα στραβο μην το φαει και ο γαιδαροσ ..... σωστη.....?????????????????????? το να ακουσ με καμαρι εκανα αθηνα πατρα 1,30 ωρα δεν πρεπει να λεει κατι σε κανεναν. γιατι καλα να θεσ να φασ το κεφαλι σου οι αλλοι ομωσ που πηγαν μια βολτουλα την κυριακη γιατι να καταληουν καπου που δεν το θελουν???

zolotas
21/11/2007, 22:09
βρε Μπατιστουντα ,βρε γιοκα μου ,κοιμηθηκες με τον λοκο ξεσκεπαστο και ειπες να γραφτεις δω μεσα και να βγαλεις και ποστ μαλιστα!!!!!!!! και να βρισεις !!!!!!

:nono: ............εισαι ποντικι και μαλιστα χωραφισιο ..........παρε 1 μηνα φυλακη απο μενα και χασου απο μπρος μου .........punk..........:mad:

lampros_fazer
22/11/2007, 01:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Τι έχει ο δρόμος ρε σεις; :confused:
Φταίει κ ο τρόπος οδήγησης μας αλλα δεν είναι το σημαντικότερο..Είναι ασόβαρο να θεωρούμε αυτό το δρόμο εντάξει..

Καταρχήν ΓΙΑΤΙ να πληρώνω(-με) διόδια γι'αυτό το μπουρδέλο..;Μόνο κ μόνο που μου παίρνουν λεφτά τόοοσα χρόνια απαιτώ δρόμο..

Τόσα μπαλώματα-ράμματα ούτε στο nip tuck δεν έχω δει..Υπάρχουν σημεία που έχει στρωθεί καινούργια άσφαλτος κ σχηματίζουν 'σκαλοπάτι',αν δεν τα ξέρεις μπορείς να εκτοκτευξείς με το μηχανάκι..

Ας παραβλέψω το οτι δεν έχει διαχωριστικό..

Ας παραβλέψουμε κ όλα τα παραπάνω..Ο κυκλοφοριακός φόρτος είναι τέτοιος που καθιστά το δρόμο ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ..Μια λωρίδα ανα κατεύθυνση στα περισσότερα σημεία με το πλάτος του δρόμου να χωράει ένα αυτοκίνητο..Αναγκαστικά θα κινηθείς σχεδόν πάνω στη διαχωριστική,δε φταίει μόνο ο τρόπος που οδηγούμε..

Το οτι γίνονται πολύνεκρα (έπιασες ακραίο παράδειγμα) κ σε σύγχρονους αυτοκινητόδρομους δε σημαίνει οτι πρέπει να συνεχίσουμε να έχουμε δρόμους σαν την Π-Κ..

Να μην αναφερθούμε κ στην Πατρών-Πύργου.. :a53:

Zid
22/11/2007, 07:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer


Να μην αναφερθούμε κ στην Πατρών-Πύργου.. :a53: Χμμ αυτό δεν είναι εθνική .....
είναι σαν να κυκλοφορείς σε δρόμο ταχείας κυκλοφορίας σε πόλη... και ίσως και χειρότερα !!!
Απο τη μία διασταυρώσεις χωρίς φανάρια και απο την άλλη οι γέροι που βγαίνουν με τα τρακτέρ απο κάτι χωράφια στο πουθενά....:lol:

batigoal
22/11/2007, 22:44
ΚΑΛΑ ΑΝ ΠΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΤΡΩΝ-ΠΥΡΓΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΡΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑ.ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΦΤΑΙΝΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΧΙ Η ΟΔΗΓΗΣΗ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΤΑΛΗΚΙΕΡΙΔΕΣ-ΛΕΩΦΟΡΙΑΤΖΗΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΝΤΑΒΑΤΖΗΔΕΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ

Sapadak
23/11/2007, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από batigoal

ΚΑΛΑ ΑΝ ΠΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΤΡΩΝ-ΠΥΡΓΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΡΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑ


Αν πουμε και για το δρομο Καβαλας-Δραμας θα κανουμε ακομα περισσοτερο


ΜΗΝ πιασουμε το δρομο Καβαλας-Σερρων


Ειδικα στο δρομο Αλεξ/πολης-Ορεστιαδας θα ξημερωσουμε.

batigoal
23/11/2007, 20:46
Αν πουμε και για το δρομο Καβαλας-Δραμας θα κανουμε ακομα περισσοτερο


ΜΗΝ πιασουμε το δρομο Καβαλας-Σερρων


Ειδικα στο δρομο Αλεξ/πολης-Ορεστιαδας θα ξημερωσουμε.



ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΠΟΝΟΥΜΕΝΟ!!!!


ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΔΡΑΜΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΙΝΘΟΥ-ΠΑΤΡΩΝ Η ΠΑΤΡΩΝ-ΠΥΡΓΟΥ!!!ΤΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΡΕ!!!ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ (ΛΟΓΙΚΑ) ΟΙ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΔΟΙ ΓΙΑ ΕΡΓΑ ΟΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ ΟΧΙ ΟΙ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟΙ ΔΡΟΜΟΙ.ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΩΝ-ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΣΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ!

ΑΝ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΘΑ ΞΗΜΕΡΩΣΟΥΜΕ!!!ΧΑ ΧΑ

ΚΥΡΙΕ ΣΟΥΦΛΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΜΟΥ ΠΡΩΤΑ ΠΟΙΑ ΠΑΤΡΩΝ-ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ!!!

Sapadak
23/11/2007, 21:00
Κοιτα.

ΑΝ γνωριζεις σε τι καταασταση ειναι οι δρομοι αυτοι που σου περιεγραψα θα καταλαβαινες τι λεω

Μιας και το δρομο Πατρα-Κορινθο τον περασα πριν 2 χρονια ειναι autostrada μπρος σε αυτους που σου αναφερω


Οποτε μην βλεπουμε μονο τα δικα μας. (γενικη παρατηρηση)

McGyver
23/11/2007, 21:34
Προς batigoal...

Πρόσεχε τις εκφράσεις σου και τις "επιθέσεις" κατά πρόσωπο σε άλλα μέλη του forum...

Ήδη έχω σβήσει μήνυμά σου σε αυτό το thread...

Δε θα το ξαναπώ, την επόμενη πας για ban...


Φιλικά,

Θωμάς

Sapadak
23/11/2007, 21:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Προς batigoal...

Πρόσεχε τις εκφράσεις σου και τις "επιθέσεις" κατά πρόσωπο σε άλλα μέλη του forum...

Ήδη έχω σβήσει μήνυμά σου σε αυτό το thread...

Δε θα το ξαναπώ, την επόμενη πας για ban...


Φιλικά,

Θωμάς


Aha

Εσυ τα κουρεψες και αναρωτιομουν

;)

stefanos
23/11/2007, 23:03
Καλά ρε παιδειά μπάς και ζείτε σε καμιά άλλη χώρα?
Τα πιστεύεται αυτά που γράφετε?
Γνωρίζεται πόσα χιλιόμετρα είναι η ΑΟ πόσα πληρώνεις?
Οτι για να γίνει χρειάστηκαν 1.3 ΔΙΣ ευρώ?
Οτι το 30% το πληρώσαμε μετρητά και το υπόλοιπο θα το πληρώνουνε οι χρήστες για μερικές δεκαετίες?
Και μιλάμε για 100000 διελεύσεις την ημέρα.
Για να γίνει μέχρι την πάτρα ανάλογος δρόμος 200€ διόδια θα φτάνουνε?
Και οι νταλίκες τι πρέπει να πληρώνουνε?
Θα φτάσει το καρπούζι Αμαλιάδος 40€ το κιλό.
Και απο ατυχήματα 3 την ημέρα περίπου.


ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΧΩΜΑΤΟΔΡΟΜΟΙ.