PDA

View Full Version : Εκδρομούλα Σ/Κ 24-25 Νοε: Ναύπακτος



npat
21/11/2007, 12:49
Πρόταση για το Σ/Κ: Ναύπακτος με πιθανή διανυκτέρευση.

Χαλαρή βόλτα, λίγα χιλιομετράκια και σχετικά εύκολα. Για την παρέα και τον χαβαλέ περισσότερο.

Πάμε από τον πάνω δρόμο και γυρίζουμε (πιθανώς Κυριακή) από κάτω.

Λεπτομέρειες:

Αναχώρηση από Αθήνα Σάββατο πρωί, όχι πολύ αργά (ας πούμε 09:30 – 10:00)
Αθήνα – Θήβα (60 χλμ)
Θήβα – Λιβαδειά (45 χλμ)
Λιβαδειά – Αράχοβα (35 χλμ)
Αράχοβα – Δελφοί – Ιτέα – Γαλαξίδι (32 χλμ)
Γαλαξίδι – Ναύπακτος (65 χλμ)

Σύνολο χιλιομέτρων διαδρομής Αθήνα-Ναύπακτος, περίπου 240.

Πιθανές στάσεις για καφέ ή/και φαγητό: Στη Λιβαδειά ή στην Αράχωβα ή στο Γαλαξίδι. Μπορούμε να κάνουμε μία ή και δύο στάσεις (άνετα).

Θα πάμε χαλαρά με άνετες στάσεις και θα φτάσουμε στην Ναύπακτο αρκετά πριν σκοτεινιάσει. Διανυκτέρευση στη Ναύπακτο. Φαγητό, ποτάκι, χαβαλές.

Αναχώρηση και επιστροφή την επομένη το μεσημέρι, από Ρίο – Αντίρριο – Κόρινθο (περίπου 210 χλμ). Στάσεις για φαγητό και καφέ... βλέπουμε που.

Εναλλακτικά για την επιστροφή---αν είναι να διανυκτερεύσουμε Ναύπακτο---μπορούμε να ξυπνήσουμε και να ξεκινήσουμε νωρίς και να περάσουμε και από τα Μέγαρα για τον αγώνα. Νομίζω ξεκινάει κατά τις 11:00 -- 11:30 οπότε γίνεται.

Παρατηρήσεις:

- Αν προβλέπεται να ρίξει καρέκλες, αναβάλετε. Πιθανότητα λίγης βροχής δεν με χαλάει (χειμώνα έχουμε εξάλλου) οπότε σ' αυτήν την περίπτωση... βλέπουμε.
- Κρύο στα ορεινά θα έχει (να φέρετε ζακετάκια) αλλά δεδομένου ότι θα περάσουμε από εκεί μεσημέρι δεν θα είναι πολύ άσχημα τα πράγματα.
- Η βόλτα θα είναι χαλαρή. Δεν πάμε να αποδείξουμε ποιος την έχει μεγαλύτερη. Τα χιλιόμετρα είναι λίγα και η φάση γίνεται περισσότερο για την παρέα και τον χαβαλέ.
- Προτάσεις για εναλλακτικές διαδρομές και πρόγραμμα φυσικά δεκτές.

Ραντεβού: Σάββατο 24 Νοέμβρη στις 09:30 στα McDonalds μετά τα διόδια Αφιδνων. Αναχώρηση 09:45.

Όσοι πιστοί...

:wave2:

Συμμετοχές:

1. npat
2. ο άλλος
3. dimzab (άκυρος)
4. yfantra
5. Greg61

[[[ όποιος δηλώνει συμμετοχή, ας πει και αν ενδιαφέρεται για διανυκτέρευση ]]]

kalgeorge
21/11/2007, 12:57
oxi re file gamwto...

prepei na eimai thesaloniki gia doulia tin kuriaki...

alliws psinomoun me 1000 :( :(

Cpt. Haddock
21/11/2007, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Όσοι πιστοί...

να χορέψω τον χορό της βροχής; :evil:

npat
21/11/2007, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
να χορέψω τον χορό της βροχής; :evil:

Παιδιά τον Πακτεν θα τον δέσουμε, θα τον φιμώσουμε και θα τον βάλουμε σε ένα καράβι που πάει Αστραλία πριν φύγουμε οπότε μην ανησυχείτε...

:D :D

nikonian
21/11/2007, 13:35
Πολύ καλή βόλτα.
Την έχουμε κάνει δεκάδες φορές , αυθημερόν.
Αν την κάνετε και διήμερη, θα είναι κούκλα.
Μην την χάσετε , οι ....ελεύθεροι.

npat
21/11/2007, 16:57
Εναλλακτικά στην επιστροφή, αν είναι να διανυκτερεύσουμε Ναύπακτο, μπορούμε να ξυπνήσουμε και να ξεκινήσουμε νωρίς και να περάσουμε και από τα Μέγαρα για τον αγώνα. Νομίζω ότι κατά τις 11:00-11:30 ξεκινάει οπότε γίνεται χαλαρά.

Βλέποντας και κάνοντας.

dimzab
21/11/2007, 17:47
Και έλεγα, δε θα βγει καμια βόλτα για το ΣΚ...

για τη διανυκτέρευση έχεις κάτι συγκεκριμένο να προτείνεις ή θα αποφασισθεί επι τόπου?

DIMITRIS Z750
22/11/2007, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
Πολύ καλή βόλτα.
Την έχουμε κάνει δεκάδες φορές , αυθημερόν.
Αν την κάνετε και διήμερη, θα είναι κούκλα.
Μην την χάσετε , οι ....ελεύθεροι.

:a013: :a013: :a013: :a013: πολυ καλη προταση ωπιοs μπορει να παει μην το αφησει
και ωραιοs δρομοs και η διαδρομη:wave2:

npat
22/11/2007, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzab
Και έλεγα, δε θα βγει καμια βόλτα για το ΣΚ...

για τη διανυκτέρευση έχεις κάτι συγκεκριμένο να προτείνεις ή θα αποφασισθεί επι τόπου?

Για την διανυκτέρευση---το αν και το που---αποφασίζουμε επί τόπου. Για το "αν", εγώ γενικώς είμαι μέσα. Για το "πού", τέτοια εποχή δεν νομίζω να έχουμε πρόβλημα με την εύρεση καταλύματος: Κάνουμε μια βόλτα και βρίσκουμε ένα φθηνό ξενοδοχείο.

npat
23/11/2007, 08:11
Ραντεβού αύριο στα McDonald's (μετά τα διόδια Αφιδνων) στις 09:30. Αναχώρηση 09:45.

:wave2:

yfantra
23/11/2007, 10:07
Λέω να βροντήξω κάτω όλες τις δουλειές που έχω για Σου/Κου... και να έρθω και γω.. (αυτό το...βόλτα ...ποτάκι... χαβαλέ... με έφτιαξε..!! )
Με θέτε....?

npat
23/11/2007, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από yfantra
Λέω να βροντήξω κάτω όλες τις δουλειές που έχω για Σου/Κου... και να έρθω και γω.. (αυτό το...βόλτα ...ποτάκι... χαβαλέ... με έφτιαξε..!! )
Με θέτε....?

Φυσικά! Ανοιχτή εκδρομή είναι εξάλλου.

Βρόντα τα όλα κάτω, πες στο αφεντικό να πάει να μαμηθεί, και έλα. Έτσι πρέπει. Θα περάσουμε καλά.

:wave2:

yfantra
23/11/2007, 12:02
:)

Μια χαρά τα λες...

Το κακό είναι ότι.... εγώ είμαι το αφεντικό και... βλέπω τα ποντίκια να στήνουν χωρό με το που θα ξεπορτίσει η γάτα...!!
Δε βαριέσαι...!! θα έχει τόσο καλό καιρό που έτσι και δεν ερχόμουν θα μετάνοιωνα όλο το σου/κου

Σου στέλνω pm... για τα υπόλοιπα.... :)

ΜΠΙΦΑΣ
23/11/2007, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Ραντεβού αύριο στα McDonald's (μετά τα διόδια Αφιδνων) στις 09:30. Αναχώρηση 09:45.

:wave2:

ΕΡΧΟΜΕΝΟΣ ΕΓΩ ΚΑΙ 2,3 ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΤΑ ΤΗΣ 12 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΟΧΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΡΑΞΕΤΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΒΡΟΥΜΕ :confused:

npat
23/11/2007, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΠΙΦΑΣ
ΕΡΧΟΜΕΝΟΣ ΕΓΩ ΚΑΙ 2,3 ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΤΑ ΤΗΣ 12 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΟΧΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΡΑΞΕΤΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΒΡΟΥΜΕ :confused:

Πιθανά σημεία συνάντησης το Σάββατο: Λιβαδειά (αλλά λογικά πριν της 12:00), Αράχοβα, Ιτέα, Γαλαξίδι. Ερχόμενοι από Λάρισα η Ιτέα και το Γαλαξίδι βολεύουν χωρίς παράκαμψη (πάτε Λαμία, Μπράλο, Γραβιά, Άμφισσα, Ιτέα---όμορφη και στριφτερή διαδρομή).

Αράχοβα απαιτεί παράκαμψη από μέρους σας (Άμφισσα, Δελφοί, Αράχoβα).

Για να συναντηθούμε στην Λιβαδειά πρέπει να φύγετε πολύ νωρίς (Λάρισα, Λαμία, Θήβα, Λιβαδειά). Λογικά θα περάσουμε από εκεί πριν τις 11:00.

Κυριακή πρωί μπορούμε να βρεθούμε στην Ναύπακτο.

Σου στέλνω με Π.Μ. το κινητό μου. Στείλε μήνυμα από τον δρόμο (όταν θα ξέρουμε και οι δύο ακριβέστερα τις ώρες) ή πάρε με τηλ. για να κανονίσουμε λεπτομερέστερα το ραντεβού. Κάντε τα κουμάντα σας λοιπόν και τα λέμε.

:wave2:

Greg61
23/11/2007, 16:24
Καλά να περάσετε...
Σέ περίπτωση που παίξει ΑΥΘΗΜΕΡΟΝ επιστροφή, ειδοποιείστε, είμαι μέσα.

npat
23/11/2007, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Greg61
Καλά να περάσετε...
Σέ περίπτωση που παίξει ΑΥΘΗΜΕΡΟΝ επιστροφή, ειδοποιείστε, είμαι μέσα.

Για την επιστροφή θα αποφασίσουμε επί τόπου. Μάλλον θα παίξει διανυκτέρευση. Αν τώρα κάποιος θέλεις να την κάνει πίσω αυθημερόν και γυρίσετε παρέα (η αν τελικά αποφασίσουμε να γυρίσουμε όλοι πίσω το Σάββατο)... δεν ξέρω.

:wave2:

Greg61
23/11/2007, 16:36
Οκ Νίκο, θά'ρθω μονοκάβαλος.

dimzab
23/11/2007, 17:37
Ποιος είναι ο "αλλος"? :D



Ο καιρός φαίνεται μια χαρά :sun:



Τα λέμε αύριο :beer:

npat
23/11/2007, 17:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzab
Ποιος είναι ο "αλλος"? :D


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=49518

:lol: :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzab

Ο καιρός φαίνεται μια χαρά :sun:

Τα λέμε αύριο :beer:

Προβλέψεις καιρού για αύριο (EMY):



ΚΑΙΡΟΣ: ΛΙΓΕΣ ΝΕΦΩΣΕΙΣ ΚΑΤΑ ΤΟΠΟΥΣ ΑΥΞΗΜΕΝΕΣ. ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗ ΟΡΑΤΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑ ΤΟΠΟΥΣ.
ΑΝΕΜΟΙ: ΝΟΤΙΟΑΝΑΤΟΛΙΚΟΙ 3 ΜΕ 4 ΜΠΟΦΟΡ.
ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ: ΑΠΟ 2 ΕΩΣ 19 ΒΑΘΜΟΥΣ ΚΕΛΣΙΟΥ.


Μια χαρά μου φαίνεται για χειμώνα.

Τα λέμε αύριο.

gcrook
23/11/2007, 21:31
Κοιτα να δεις που αυριο θα ειναι τρελη ευκαιρια για βολτα....:sad:
Αν δεν ειχαμε τσιμπουκωθει και λογω σχολης....

Καλα να περασετε μαγκες.:wave2: :beer: :wave2:

dimzab
23/11/2007, 21:34
:sad: :bawl: :bigcry: :a37: :a018:

Γμτ!!!!!

Στράβωσε η δουλειά!!!!
Άκυρος για αύριο :(

Sorry παίδες. Καλά να περάσετε! :wave2:

Greg61
25/11/2007, 19:24
Καλά πήγαμε, καλά διανυκτερεύσαμε, ακόμη καλύτερα κι όμορφα περάσαμε... και με το καλό γυρίσαμε.
Νέλλη και Νίκο, σάς ευχαριστώ για την παρέα.

npat
25/11/2007, 19:47
Και εγώ πίσω. Όλα όμορφα.

Η διαδρομή τελικά ήταν:

Αθήνα - Θήβα - Λιβαδειά - Αράχωβα - Δελφοί - Ιτέα - Γαλαξίδι
Γαλαξίδι - Άμφισσα (διανυκτέρευση)
Άμφισσα - Βουνιχώρα - Λιδορίκι - Φράγμα Μόρνου
Φράγμα Μόρνου - Επαύλιο - Ναύπακτος
Ναύπακτος - Ρίο - Αντίρριο - Ίσθμια
Ίσθμια - Αθήνα.

Ο καιρός απίστευτα καλός για βόλτα. Η διαδρομή πολύ όμορφη. Το ίδιο και η παρέα.

:wave2:

taxydromos
25/11/2007, 21:32
μπραβο πολυ ομορφη πρεπει να ηταν η βολτα!!:cool:
βαλτε και καμια φωτο..

αληθεια ποσο παει το τρικλινο στην Αμφισσα?

:beer:

npat
25/11/2007, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
μπραβο πολυ ομορφη πρεπει να ηταν η βολτα!!:cool:


Πολύ όμορφη πράγματι. Με ανέλπιστα καλό καιρό για την εποχή.


Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
αληθεια ποσο παει το τρικλινο στην Αμφισσα?



Να 'ρχόσουνα, να 'βλεπες! :D :D

:wave2:

panosER5
26/11/2007, 09:54
:wave2: Γεια σας παιδια. Εμεις επιστρεψαμε μεσημερι. Πολυ ωραια η διαδρομη Αμφισσα-Γραβια. Ομως απο εκει μεχρι Θηβα, φαγαμε μια ομιχλη που εγινε η μερα νυχτα :eyepop: .
:beer:

yfantra
26/11/2007, 09:55
Η βόλτα μας ήταν καταπληκτική..!
Υπέροχος καιρός... εξαιρετική διαδρομή... πολύ καλή παρέα..!!

Γρηγόρη, Νίκο σας ευχαριστώ και τους δυο..

Πρέπει να πούμε επίσης, ότι στην Άμφισσα ήπιαμε το ποτό μας απέναντι από ένα μαγαζί που ονομαζόταν...

"δέλεαρ"... !!!!

lilipoua
26/11/2007, 12:40
Πάντα τέτοια ΤΜ

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:










Αρχικά δημιουργήθηκε από panosER5
:wave2: Γεια σας παιδια. Εμεις επιστρεψαμε μεσημερι. Πολυ ωραια η διαδρομη Αμφισσα-Γραβια. Ομως απο εκει μεχρι Θηβα, φαγαμε μια ομιχλη που εγινε η μερα νυχτα :eyepop: .
:beer:


Εσείς, τί ώρα ήσασταν στη Γραβιά? σταματήσατε καθόλου? Γιατί κάτι είδα κάτι καλά παλικάρια να περνούν
με full εξοπλισμό!!:winka:

panosER5
26/11/2007, 12:53
Αν θυμαμαι καλα, στην Γραβια ειμασταν κατα τις 10:30. Καναμε μια μικρη σταση στο χανι. 2 μοτο με εξοπλισμο (παντα):) . Διασταυρωθηκαμε?:look: :beer:

lilipoua
26/11/2007, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από panosER5
Αν θυμαμαι καλα, στην Γραβια ειμασταν κατα τις 10:30. Καναμε μια μικρη σταση στο χανι. 2 μοτο με εξοπλισμο (παντα):) . Διασταυρωθηκαμε?:look: :beer:




Μπα, εκείνη την ώρα έπινα το πρωινό καφεδάκι μου στο σταθμό του Μπράλου!!

Άλλα καλόπαιδα θα ήταν αυτά που είδα!!

:wave2:

npat
26/11/2007, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από panosER5
Οι παράλληλοι...

Τα παιδιά τα συναντήσαμε στην Άμφισσα. Μέναμε στο ίδιο ξενοδοχείο. Ήπιαμε ποτάκι μαζί και τα είπαμε. Αυτοί συνέχισαν το άλλο πρωί βόρεια για Γραβιά, εμείς δυτικά προς Λιδορίκι και Μόρνο. Υπέροχες αυτές οι συναντήσεις μοτοσικλετιστών "στο δρόμο". Θυμίζουν άλλες εποχές που μάλλον περνάνε ανεπιστρεπτί.

:wave2:

apav
26/11/2007, 14:02
:beer: Περιμένουμε περιγραφή ε; :D

TROOPER
26/11/2007, 16:21
ωραια πραματα ρε παιδακι μου...:beer:

filipp0s
26/11/2007, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ωραια πραματα ρε παιδακι μου...:beer:


+1100 :beer: :beer: :beer: :beer:

Cpt. Haddock
26/11/2007, 17:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
:wave2:

Πάντα τέτοια Νίκο :evil: :D :evil: