PDA

View Full Version : Εξατμηση?



rsp
23/11/2007, 13:57
Καλο το 450 αλλα ο προηγουμενος το ειχε μονο για βουνο..Δε λεω κι εγω για εκει θα το εχω αλλα...Εβαλα ενα φως πισω, κανα φλασακι..Και τωρα εμεινε η εξατμηση!!

Φοραει μια CRD που για τα γουστα μου και τα αυτια μου κανει παρα πολυ θορυβο..Τι εναλλακτικες εχουμε'??

Julius
23/11/2007, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Καλο το 450 αλλα ο προηγουμενος το ειχε μονο για βουνο..Δε λεω κι εγω για εκει θα το εχω αλλα...Εβαλα ενα φως πισω, κανα φλασακι..Και τωρα εμεινε η εξατμηση!!

Φοραει μια CRD που για τα γουστα μου και τα αυτια μου κανει παρα πολυ θορυβο..Τι εναλλακτικες εχουμε'??

Enalaktikes......

Vgale ta flasakia


ase thn ektatmisi oxi exei


kai ksekina tis voltes stou bouno, entaksi tha enoxleis ta skiourakia alla nomizo oti tha synexisoun thn zoh toys kai afotoy tha exeis perasei apo to monopati



mhn doseis lefta na alakseis eksatma... efoson leitourgei einai gamati



etsi kai alios eipame.... mono gia xoma einai to mixnaki, mhn se do se kamia kafeteria h' me tipota babylino fotomenos na gyrnas apo to super market


:wave2:

rsp
23/11/2007, 18:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Enalaktikes......

Vgale ta flasakia


ase thn ektatmisi oxi exei


kai ksekina tis voltes stou bouno, entaksi tha enoxleis ta skiourakia alla nomizo oti tha synexisoun thn zoh toys kai afotoy tha exeis perasei apo to monopati



mhn doseis lefta na alakseis eksatma... efoson leitourgei einai gamati



etsi kai alios eipame.... mono gia xoma einai to mixnaki, mhn se do se kamia kafeteria h' me tipota babylino fotomenos na gyrnas apo to super market


:wave2:

Για αρχη ποιος σου καρφωσε οτι πηγα στο σουπερ μαρκετ να παρω pampers? :blush:
Ρε Juls ολα καλα αλλα ξερεις οτι τωρα με το παιδι και λοιπα δεν εχω την πολυτελεια να εχω και 4(5) μηχανακι για μεσα στην πολη...Τις λιγες φορες λοιπον που ειμαι Αθηνα με το wr θα ειμαι..και το γαμηδι κανει τρελο θορυβο...συν οτι ειναι τρελα και στην ασφαλτο να εισαι σουζα-εντο....:blush:

STOYBI
23/11/2007, 21:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Καλο το 450 αλλα ο προηγουμενος το ειχε μονο για βουνο..Δε λεω κι εγω για εκει θα το εχω αλλα...Εβαλα ενα φως πισω, κανα φλασακι..Και τωρα εμεινε η εξατμηση!!

Φοραει μια CRD που για τα γουστα μου και τα αυτια μου κανει παρα πολυ θορυβο..Τι εναλλακτικες εχουμε'??

Την Mαμα εξατμιση βαλε παλι........ :winka:

Μια χαρα ειναι !!! :D

Οποιδηποτε after market βαλεις σε αυτο το μηχανακι το προβλημα σου θα παραμενει απο ιδιο εως πολυ μικρη διαφορα...... Οποτε τσαμπα λεφτα:rolleyes:


:wave2:

FZR1000
23/11/2007, 23:44
Nαι αλλα ειναι ασχημη η μαμα...Αλλο τελικο ισως??? Η leo που εχει ενας φιλος δεν κανει πολυ θορυβο παντως...

OldMan
24/11/2007, 13:45
Αν ανοίγει, άρχισε να παίζεις με τον πετροβάμβακα και δες αν λείπει το spark arrestor (θα λείπει σίγουρα...).

Μπορείς να ανοίξεις περισσότερες (όχι μεγαλύτερες) τρύπες στην "φλογέρα" ή/και να ταιριάξεις "δισκάκι" από άλλη εξάτμιση ...

Υ.Γ.1:
Αλλά επειδή θα τα κάνεις μ@υνί-καλλιγραφία, βρες μια μανίσια μεταχειρισμένη (είναι πολύ φτηνές) και βάλτην επάνω ΧΩΡΙΣ να πειράξεις τις ρυθμίσεις (ώστε να πηγαίνει ανθρώπινα το μηχανάκι όταν ξαναβάζεις την CRD...)

Υ.Γ.2:
Με ένα μπουκάλι καλό τσιπουράκι και μερικές τηγανιτές πίνες, όλα γίνονται ...:winka:

rsp
24/11/2007, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Αν ανοίγει, άρχισε να παίζεις με τον πετροβάμβακα και δες αν λείπει το spark arrestor (θα λείπει σίγουρα...).

Μπορείς να ανοίξεις περισσότερες (όχι μεγαλύτερες) τρύπες στην "φλογέρα" ή/και να ταιριάξεις "δισκάκι" από άλλη εξάτμιση ...

Υ.Γ.1:
Αλλά επειδή θα τα κάνεις μ@υνί-καλλιγραφία, βρες μια μανίσια μεταχειρισμένη (είναι πολύ φτηνές) και βάλτην επάνω ΧΩΡΙΣ να πειράξεις τις ρυθμίσεις (ώστε να πηγαίνει ανθρώπινα το μηχανάκι όταν ξαναβάζεις την CRD...)

Υ.Γ.2:
Με ένα μπουκάλι καλό τσιπουράκι και μερικές τηγανιτές πίνες, όλα γίνονται ...:winka:

To αλλο ΠΣΚ ειναι καλα?:blush:

dirtbird
24/11/2007, 18:09
Πόσο διάμετρο έχει η εξάτμιση στην εξαγωγή?:smokin: :smokin:

dirtbird
24/11/2007, 18:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
ΧΩΡΙΣ να πειράξεις τις ρυθμίσεις ...:winka:

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι είναι σωστές (ή ότι έχουν γίνει)? :confused:

rsp
25/11/2007, 01:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι είναι σωστές (ή ότι έχουν γίνει)? :confused:

Λοιπον αντι να αρχιζετε τις μαλακιες και οι δυο καντε μια βολτα απο εδω και βλεπουμε απο κοντα τι παιζει!!:wave2:

OldMan
27/11/2007, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι είναι σωστές (ή ότι έχουν γίνει)? :confused:
Αφού ο Πανουργιάς λέει ότι το μηχανάκι είναι "τζάμι" ...:winka:


μην μΕ βγάζεις δουλειές ...!!! :D

ullyses
27/11/2007, 15:39
σόρυ που πετάγομαι σαν την :eek: , αλλά ακούγεται ενδιαφέρον το θέμα να το παρακολουθήσω...

τσίπουρο και πίττες ε ? :D ....χούμορ κάνουμε αρχηγέ!! αλήθεια πάντως ακούγεται ενδιαφέρον αυτό με την εξάτμιση να το έβλεπα! :smokin:

αν δεν έχετε πρόβλημα πείτε μου :wave2:

dirtbird
27/11/2007, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από ullyses
! αλήθεια πάντως ακούγεται ενδιαφέρον αυτό με την εξάτμιση να το έβλεπα! :smokin:

αν δεν έχετε πρόβλημα πείτε μου :wave2:

Tι ακριβώς περιμένεις να δεις?


.... καθώς θα κλείνουμε την τρύπα με εποξική..... :D :D :evil:

OldMan
27/11/2007, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
.... καθώς θα κλείνουμε την τρύπα με εποξική..... :D :D :evil:
ultra fast hardening... για να μην κρυώσουν τα μεζεκλίκια !!! :winka:

Cpt. Haddock
27/11/2007, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
To αλλο ΠΣΚ ειναι καλα?:blush:


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

OldMan
27/11/2007, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Τι τρέχει φιλαράκι ...??? :D

γιατί μας δείχνεις τα δόντια σου ??? :smokin:

Cpt. Haddock
27/11/2007, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Τι τρέχει φιλαράκι ...??? :D

γιατί μας δείχνεις τα δόντια σου ??? :smokin:

Τίποτα... :cool:

Σκέφτηκα :D

(περιέργως :lol: )

dirtbird
27/11/2007, 19:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Τίποτα... :cool:

Σκέφτηκα :D

(περιέργως :lol: )

...τα μεζεκλίκια? Πολύ πείνα έχει πέσει στο banking .... :confused: :confused:

Cpt. Haddock
27/11/2007, 19:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
...τα μεζεκλίκια? Πολύ πείνα έχει πέσει στο banking .... :confused: :confused:

Μπααα

Απλά εσχάτως γυροφέρνω την ευρύτερη περιοχή τα ΣΚ, οπότε θα ήτο μια καλή ευκαιρία να πω ένα "γεια"

:D

rsp
27/11/2007, 23:25
Για κοιτα που οταν τους λεμε να ερθουν μας γραφουν και τωρα τους μυρισε το τσιπουρο....:smokin:

ullyses
29/11/2007, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Tι ακριβώς περιμένεις να δεις?


.... καθώς θα κλείνουμε την τρύπα με εποξική..... :D :D :evil:

να δω τα εντόσθια της εξάτισμης!!! :cool: που θα μου φαίνονται :alien:

δλδ να καταλάβω το θέμα με τον πετροβάμβακα, την φλογέρα κτλ! ;)