PDA

View Full Version : ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΧΤΧ 660 -Μeta-



mai_tai
24/11/2007, 12:35
ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΕΜΕΙΝΕ ΑΚΟΜΑ -ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΨΑΞΙΜΟ ΓΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ-ΔΩΡΑ...Κ.Τ.Λ! ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΣΑΝ ...ΔΩΡΟ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΒΛΕΠΩ 3 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ....ΘΕΛΩ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΟΙΟ ΤΥΠΟ ΕΧΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ........ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ...:confused: :confused:

mourgakos
13/12/2007, 21:03
ενα κινεζικο με 20 ευρο.
μολις χτυπας το μηχανακι σκουζει.
εκει που ειναι για τα αλαρμ συνδεσα και αλλα 2 σκουστηρια
και με ξυπναν(κοιμαμαι βαρεια)
εχει και να παιρνει μπρος με το κουμπακι,εμενα ομως ειναι μανιβελα και δεν γινεται ,
οποτε και εκει εβαλα ....δεν θυμαμαι.
μη το ν μπλεξεις με τα ηλεκτρικα-ηλεκτρονικα
θα σου κανει καμια χαλαστρα.

jpag
13/12/2007, 22:56
τα παιδια στο mybike σε καλυψαν απολυτα πιστευω

babis italo
20/12/2007, 13:22
αν θελεις να κοιμασαι ησυχος θα βαλεις της yamaha για να μη εχεις ποτε κανενα προβλημα....
κανει 330 βεβαια αλλα οτι πληρωνεις παιρνεις ;) ;)

kaps
20/12/2007, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από mourgakos
ενα κινεζικο με 20 ευρο.
μολις χτυπας το μηχανακι σκουζει.
εκει που ειναι για τα αλαρμ συνδεσα και αλλα 2 σκουστηρια
και με ξυπναν(κοιμαμαι βαρεια)
εχει και να παιρνει μπρος με το κουμπακι,εμενα ομως ειναι μανιβελα και δεν γινεται ,
οποτε και εκει εβαλα ....δεν θυμαμαι.
μη το ν μπλεξεις με τα ηλεκτρικα-ηλεκτρονικα
θα σου κανει καμια χαλαστρα.
Αδειασε τα μηνύματά σου ...Πες μου σχετικά με αυτόν τον συναγερμό .

babis italo
20/12/2007, 14:57
ο συναγερμος ειναι ο cyclelock απο τη yamaha
νομιζω οτι τον φτιαχνει η spyball για συγκεκριμενα μοντελα της ΥΑΜΑΗΑ
απλα επειδη το χτ 660 εχει ετοιμη εγκατασταση για συναγερμο αν παρεις αυτον μπορεις να τον τοποθετησεις μονος σου ευκολα σε 3 λεπτα.... επισης σπανια θα χρειαστει το τηλεχειριστηριο γιατι τα κανει ολα μονος του κι επειδη εχει γινει προεγκατασταση πλεξουδας στη μηχανη σου ο εγκεφαλος τον βλεπει σαν δικο του κομματι και ολα γινονται με το γενικο διακοπτη...
πχ σβηνεις το χτ το κλειδωνεις και φευγεις...μπαινει μονος του
ανοιγεις διακοπτη αφοπλιζεται....
ουτε πατας κουμπακια και πρασινα αλογα οπως με τους περισσοτερους...
και αν υπαρξει καποιο προβλημε με τη μηχανη σου και κανεις χρηση εγγυησης κανεις δε θα σου πει τιποτα...
ξερω μια παλαιοτερη περιπτωση που απο κακη τοποθετηση συναγερμου (ετσι ειπε η yamaha) εγινε βλαβη στον εγκεφαλο και μονο το ανταλλακτικο εκανε 920 ευρω


τα φρεσκα νεα ειναι οτι η τιμη ειναι στα 312 ευρω και ειναι χωρις φπα αλλα προς το παρων δε υπαρχει στη yamaha

kaps
20/12/2007, 22:10
έχεις δίκιο αλλά έλεγα για τον άλλο συναγερμό του mourgakos:smilea:

babis italo
20/12/2007, 23:37
απο προσωπικη πειρα θα σου πω οτι ολοι πρωτα πληρωνουμε μια φολα και μετα πληρωνουμε και το καλο αφου την εχουμε πατησει πρωτα....
οι κινεζικοι σου πινουν τη μπαταρια εκει που δε το περιμενεις....
το οτι παιρνει εμπρος απο μακρια τι να λεει....
προκειται να σου χρειαστει ποτε?
δικη σου η αποφαση δικη σου η μηχανη δικη σου και η τσεπη....:) :) :)

hotcarver
21/12/2007, 00:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
έχεις δίκιο αλλά έλεγα για τον άλλο συναγερμό του mourgakos:smilea:

Μην κανεις τον κοπο αν δεν θες να αλλαζεις μπαταριες καθε 3 μηνο..

kaps
21/12/2007, 08:45
Βασικά δεν το σκέφτομαι καθόλου αλλά θέλω από περιέργεια να μάθω πως και τι.Κανονικά αφού έχει προεγκατάσταση το ΧΤΧ σαφώς και θα έβαζα της ΥΑΜΑΗΑ . Εχω όμως κλειστό υπόγειο γκαράζ με δύο πόρτες που πρέπει να ανοίξουν και μια μπάρα ανηφορική όπου το σπρώξιμο μόνο με σούπερμαν γίνετε . Οχι τίποτα άλλο αλλά σκέφτομαι πως αν για κάποιο λόγο μέινει η μηχανή πως θα την σπρώξω έξω από το γκαράζ ...:bigcry:

babis italo
21/12/2007, 10:28
ειναι παρα πολλα που κανει ο γνησιος συναγερμος
πχ το εχεις κατεβασει στο υπογειο σου που δυσκολα βγαινει χωρις να παρει μπροστα(ετσι ειναι και το δικο μου υπογειο)
λυσεις...
1, φωναζεις 2/3 φιλαρακια και σας βγαινει το λαδι στο σπρωξιμο
2,βρισκεις καποιον που να εχει ενα φορητο μπουστερ
3,εχεις προνοησει τα παραπανω αποκλειεις το κινεζικο προιον κιι εχεις βαλει γνησιο το οποιο τι κανει??? αν η μηχανη δεν κινηθει τη τεταρτη μερα (αν δε κανω λαθος) μπαινει σε κατασταση υπνου που σημαινει κανονικη λειτουργια σε ολα αν χρειαστει αλλα μηδαμινη καταναλωση απο τη μπαταρια
οποτε η λυση 1 & 2 δε χρειαζεται

περιπτωσεις που ξερω
χτχ με συναγερμο γνωστης εταιρειας κι οχι συχνης μετακινησης σε 16 μηνες αλλαξε μπαταρια και χτr με γνησιο συναγερμο μοντελο απο τα πρωτα που πουληθηκαν ακομη την εχει.....