PDA

View Full Version : Γαμώ τον μπελά μου..



epp1640
24/11/2007, 20:48
Χθες πήγα να βάλω μπροστά την μηχανή (MTX 50 - Μανιβέλα) και στην δευτερη μανιβελιά η μανιβέλα έμεινε κάτω..είχε ξεσφίξει η βίδα που σφίγγει την μανιβέλα πάνω στο πάνω στον κινητήρα..την έσφιξα πάλι με ένα κλειδάκι..παίρνει..το δουλεύω το μηχανάκι κανονικά..πάω σήμερα πάλι τα ίδια..τη σφίγγω πάλι..(έτσι είσαι π#@%$^@..θα σου δείξω εγώ..) (εδώ κολλάει επίσης το δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο..) τελικά κατάφερα να την κόψω.. δεν πτοήθηκα βέβαια, ήταν τέτοια η δίψα για ανθρώπινη βόλτα μετά από 2 ώρες μέσα στο αμάξι που σπρώξε σπρώξε το έβαλα μπροστά..πόσο κοστίζει να μου αλλάξουν όλη την εξωτερική μεριά του συστήματος? Κανένας τίμιος μηχανικός στο Ηράκλειο να με βοηθήσει και να μου κάνει ένα check up?

MikeG
24/11/2007, 20:52
Τι εννοείς να σου αλλάξει όλο το εξωτερικό σύστημα? Θα ρωτήσω Δευτέρα κάποιον & θα σου στείλω π.μ για μηχανικό, αν και τη μανιβέλα μπορείς να την αλλάξεις και μόνος!

:wave2:

epp1640
24/11/2007, 21:01
Απλώς δεν νομίζω ότι έφταιγε μόνο η βίδα..οπότε ως εξωτερικό εννοώ ότι προεξέχει..(όπως καταλάβατε είμαι εντελώς άσχετος) κατά τα άλλα βασικα δεν θέλω τπτ, λαδάκια και λάδωμα αλυσίδας..ή κάποιον να μου δείξει πως να το κάνω μόνος μου (φοιτητής-δεν μου περισσεύουν :lol: )