PDA

View Full Version : περι βαλιτσακι ο λογος!!!



hristos13gr
24/11/2007, 21:58
Γεια σας παίδες...
Ψαχνοντας για βαλιτσάκι για το στωμα μου, βρήκα στο www.wheel.it μια givi E470 simply, η οποια μου άρεσε πολύ & την εχει σε καλή τιμή. Ειχα πάει στην Ιταλια & σε κανάδυο μαγαζια που την εψαξα μου ειπαν οτι το μοντελο αυτο δεν κανει για μηχανες, αλλά μονο για σκουτερ & αυτό επειδη λενε οτι δεν θα αντεχει τους κραδασμούς κλπ... Αν & δεν με επεισαν & πολύ τα ατομα αυτά καταφεραν ομως να με προβληματισουν...:eyepop: :sick: :hypnotize
Το Ζητουμενο: Τα φωτα σας παιδια...
την εχει κανεις την συγκεκριμενη βαλιτσα; ας μας πει την γνωμη του
& 2ον: αν την θεωρειται αναξιοπιστη, μπορειται να προτεινεται καποια αλλη & σημειο αγορας της
στην Ελλάδα...

Respect
25/11/2007, 00:33
Σε μια γρήγορη αναζήτηση στο google την είδα και σε motore αλλά και σε vespa - σκούτερ.


112988

Respect
25/11/2007, 00:33
Μου άρεσε περισσότερο σε σκούτερ - vespa.


112989

hristos13gr
26/11/2007, 08:42
Το σαββατοκυριακο την ειδα φορεμενη σε ενα KLV1000...
Στο σαϊτ της Givi οταν επιλεγω την μηχανή μου (V-strom 650) Ειναι η τριτη βαλιτσα που μου προτεινει, αλλά θα με ενδιεφερε να μαθω αν θα εχω προβληματα με τον αερα & τις δονησεις...

Σε καθε περιπτωση ομως σας ευχαριστω για το ενδιαφερον...;) ;) ;)

road spirit
26/11/2007, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από hristos13gr
Το σαββατοκυριακο την ειδα φορεμενη σε ενα KLV1000...
Στο σαϊτ της Givi οταν επιλεγω την μηχανή μου (V-strom 650) Ειναι η τριτη βαλιτσα που μου προτεινει, αλλά θα με ενδιεφερε να μαθω αν θα εχω προβληματα με τον αερα & τις δονησεις...

Σε καθε περιπτωση ομως σας ευχαριστω για το ενδιαφερον...;) ;) ;)
γενικά, όταν βάζεις μπαγκαζιέρα πίσω πρέπει να μην υπερβαίνεις μια ταχύτητα, την οποία στην λέει ο κατασκευαστής. Πχ η δικιά μου γράφει πάνω max speed 120km/h
Θα πρέπει να περιμένεις κάποιες ταλαντώσεις στο μπροστινό όσο τα χιλιόμετρα ανεβαίνουν, και κάποιους στροβιλισμούς (αναλόγως και την αεροδυναμική κάθε μοτοσυκλέτας...)