PDA

View Full Version : Τιμής ένεκεν...



filipp0s
25/11/2007, 17:49
Μια από τις τελευταίες μέρες με την f μου...
Άυριο θα κυκλοφορεί με νέο ιδιοκτήτη. Πραγματικά στεναχωριέμαι...
Κάθησα την έπλυνα, την γυάλισα, την περιποιήθηκα για μια τελευταία φορά.
Εβγαλα τα αυτοκόλητα, ενθύμια από τα ταξίδια μου μαζί της... Στα δύο χρόνια που την είχα στην κατοχή μου, μόνο ευχάριστα θυμάμαι... Πήγα μαζί της για πρώτη φορά εξωτερικό (με μηχανή) -Ιταλία- και το ευχαριστήθηκα πραγματικά, και μετά ακολούθησαν άλλα δύο ταξίδια... Σαρδηνία, καλοκαίρι 2006, Γαλλία, καλοκαίρι 2007, συν τα ταξίδια που μου χάρισε απροβλημάτιστα στην ενδοχώρα... Και δεν ζήτησε ποτέ τίποτα... πέρα από τα κλασικά... δεν παραπονέθηκε όσο κι αν τη ζόρισα -φορτωμένη μέχρι εκεί που δεν πάει... Μου περνάει από το μυαλό μήπως κάνω μαλακία...

Είναι περίεργο... δεν δένομαι ποτέ με πράγματα, μόνο με ανθρώπους... κι όμως νιώθω ήδη μια έλλειψη, νιώθω ήδη την απουσία της... τράβηξα μερικές τελευταίες φωτογραφίες, ανοίγω αυτό το thread για να υπάρχει κάπου... έτσι, τιμής ένεκεν για όλα αυτά που μου χάρισε...


Είμαι σίγουρος πως θα το ξεπεράσω γρήγορα μόλις πάρω την καινούργια...


113013

road spirit
25/11/2007, 18:41
με το που θα καβαλήσεις την επομενη θα νιώσεις καλύτερα
:wave2:

filipp0s
25/11/2007, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
με το που θα καβαλήσεις την επομενη θα νιώσεις καλύτερα
:wave2:

το ξέρω... το κακό όμως είναι... ότι για ένα μήνα (μέχρι αρχές Γενάρη) θα κυκλοφορώ με την πάπια της δουλειάς που είναι άστα... :bigcry: :bigcry: για τα μπάζα... :sick:

sober
25/11/2007, 18:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
το ξέρω... το κακό όμως είναι... ότι για ένα μήνα (μέχρι αρχές Γενάρη) θα κυκλοφορώ με την πάπια της δουλειάς που είναι άστα... :bigcry: :bigcry: για τα μπάζα... :sick:

:rotflmao: :rotflmao:

Ελα μωρε και τι εγινε??Με το νεο ετος 8α εχεις και καινουριο μοτορι και 8α ανοιγεις 8ρεντακι με φοτογραφιες απο την νεα σου αγαπη...:D :wave2:

apav
25/11/2007, 18:59
Καλώς να έρθει το επόμενο. :wave2:

Tropeas
25/11/2007, 22:38
σε καταλαβαίνω απόλυτα...
..είναι δε ανατριχιαστικό, ώρες ώρες...
κάποια στιγμή φεύγοντας αφήνοντάς την εκεί, με άλλον, μόνο τα κλάματα που δεν με πιάσαν...
μου ρθε ενα φλαςμπακ όλα τα καλά τα κακά και τα κουφά...:rolleyes: :( :beer: :wave2:
να μαστε καλά και στο επόμενο όταν πρέπει και έρθει...

devil's animal
26/11/2007, 07:51
πες στον τυπο να περναει που και που να την βλεπεις ή να πηγαινετε για κανενα καφε (εσυ με το καινουργιο και αυτος με αυτο)...
θα θυμασαι πολλα και θα λες πως ενας κυκλος εκλεισε και παμε για καινουργιες εμπειριες ...
:beer:

Cpt. Haddock
26/11/2007, 08:10
Φιλιππε....

Σε καταλαβαίνω...

Μια πολύ βολική και χρηστική μηχανή. Ηρθε όμως η ώρα για κάτι άλλο, που θα σε πάει ακόμα πιο μακρια και σίγουρα πιο άνετα απο την F...

Οπότε cheers

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

DimChios
26/11/2007, 08:43
Το εχουμε ζησει οι περισσοτεροι αυτο το συναισθημα Φιλιππε!
Εγω, ακομα και με το παπί που ειχα μου ειχε κατσει ασχημα και εξακολουθω να το μετανιωνω καθε φορα που το σκεφτομαι! Αναφερομαι βεβαια για το παπι γιατι δεν ηταν κανενα εξοδο τρελο να το κρατουσα!

Τεσπα, και με την Αφρικα τα ιδια αλλα ειχα ηδη παρει το GS και δε μου φανηκε τοσο πολυ!

Τα καλυτερα ερχονται και τοτε με γλυκια μελαγχολια θα σκέφτεσαι τη μπεμπα σου!

:beer: :beer: :beer: :wave2:

Τι σκεφτεσαι να παρεις?

:wacko:

sapila racing
26/11/2007, 09:11
Φιλιππε μην στεναχωριέσαι, θα σου περάσει με την επόμενη, βέβαια αφου δεν θα πάρεις άλλη αμέσως, θα ζοριστείς λίγο παραπάνω φαντάζομαι.
Τι θα πάρεις μετά?

:wave2:

filipp0s
26/11/2007, 13:12
Παιδιά ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.:)

Θα πάρω ένα R1100gs του 99, (είναι ήδη Ελλάδα -εισαγωγή από Γερμανία),
βασικά επειδή θέλουμε, εγώ και η Νατασσα, να πηγαίνουμε πιο άνετα τα ταξίδια μας,
+ το γεγονός οτι με παίρνει οικονομικά να το κάνω (μόνο 2000 παραπάνω)
και μέχρι εκεί "σηκώνει" η τσέπη...
+ ότι έχω δικό μου άνθρωπο για σέρβις-ανταλλακτικά κτλ
- Θα δυσκολευτώ λίγο στην πόλη λόγο όγκου και βάρους άλλα δεν πειράζει...

:beer: :beer: :beer: :wave2: :wave2:

MikeG
26/11/2007, 13:17
Σου εύχομαι να το χαρείς όσο και αυτό & να σε πηγαίνει πάντα άνετε και ασφαλή στο προορισμό σου!

:winka: :wave2:

thou-vou
26/11/2007, 13:18
Nα 'στε καλά να τη χαιρόσαστε και να την απολαύσετε την καινούργια...
Kαι καλά ταξίδια στην F...
Tα αξίζει...:wave2: :wave2: :wave2:

DimChios
26/11/2007, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
- Θα δυσκολευτώ λίγο στην πόλη λόγο όγκου και βάρους άλλα δεν πειράζει...

:beer: :beer: :beer: :wave2: :wave2:


Μετα τις πρωτες 4-5 βολτες στο κεντρο θα το εχεις συνηθησει!

:winka: :wave2:

TROOPER
26/11/2007, 16:34
τι εχουμε εδω....συναισθηματικο δεσιμο ???

σε καταλαβαινω απολυτα. :wave2: