PDA

View Full Version : Suzuki SV-650S



m1ke
04/11/2004, 10:10
Καλημέρα, σκέφτομαι να αγοράσω το Suzuki SV-650S. Υπάρχει κάποιος που να το έχει οδηγήσει? Αξίζει τα λεφτά του ή να κοιτάξω για κανά Honda CBF? Κάθε πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη. :confused:

sniper
04/11/2004, 10:35
Συγκρίνεις διαφορετικές μηχανές......

το SV ειναι 2κύλλινδρο V ενώ το CBF 4κύλλινδρο σε σειρά...

Κανένα απο τα δύο δεν εχω οδηγήσει (είχα Hornet και το CBF κληρονόμησε τον κινητήρα του) αλλά είναι γνωστό ότι το SV είναι πιο κοντά στα Supersport ενώ το CBF είναι πιο Touring....

Γνώμη μου να τα βρείς και τα 2 να τα οδηγήσεις και να πάρεις την απόφασή σου.
:smokin:

swtos
04/11/2004, 10:44
Φίλε Μάικ, πιστεύω πως το SV είναι καταπληκτικό γιά την
τιμή του και το μέγεθός του. Το πήρε φίλος πρόσφατα και
το οδήγησα αρκετές φορές. Φοβερό τράβηγμα από το ρελαντί
και πανάλαφρη συμπεριφορά σε είσοδο και έξοδο στροφών.
Αν δεν είσαι πολύ βαρύς, είναι απλά τέλειο. Θα ήθελα να έχει
κάποιες ρυθμίσεις στις αναρτήσεις του, αλλά ας μην τα θέλουμε
όλα δικά μας.
Σε εθνική οδό ταξιδεύεις σχετικά χαλαρά μέχρι τα 150 km/h.

Για το cbf ντε ξέρει ....

angels_gr
04/11/2004, 10:45
Φίλε M1ke,

αν και δεν το έχω οδηγήσει, δεν νομίζω ότι θα έχεις κάποιο πρόβλημα. Ούτε επίσης έχω ακούσει να βγάζει προβλήματα. Όλες οι κατασκευάστριες εταιρείες έχουν εξελίξει τρομερά τα μωρά τους και νομίζω πως πλέον το πρόβλημα δεν είναι ποια μηχανή είναι καλύτερη αλλά ποια είναι για μας προσωπικά καλύτερη. Αφού έχεις καταλήξει σε δύο επιλογές ψάξε για test drive και κρίνε μόνος σου ποια είναι φτιαγμένη για σένα.

gcrook
04/11/2004, 12:25
Το συγκεκριμένο μηχανάκι βρίσκεται στην κατοχή μου για 8 μήνες περιπου και έχω κάνει 20.000 χλμ μαζί του.
Είναι γρήγορο μηχανάκι παρά τα 68 αλογάκια του και αυτο γιατί έχει σχεδόν απο τις 2500 στροφές το 80% της ροπής του και μια καμπύλη ιπποδύναμης σχεδόν ευθεία, αν αυτό σου λέει κατι..
Αν ψαξεις στα αζήτητα του φόρουμ κάπου προς το τελος έχω φτιάξει ένα topic που θα σε κατατοπίσει πλήρως.
Απο εκεί θα κάνεις και την έρευνα αγοράς σου.
Αν παλι έχεις απορίες, να βρεθούμε να τα πούμε απο κοντά.:wave2:

Tropeas
22/05/2005, 23:12
Απλά να φαίνεται ότι υπάρχει άλλος ένας με SV650S '03 εδώ.:rolleyes: :winka:

gcrook
23/05/2005, 00:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Απλά να φαίνεται ότι υπάρχει άλλος ένας με SV650S '03 εδώ.:rolleyes: :winka:

Πολυ γουσταρω να ανασταινουν νεκρα ποστ με SV.
Αλλον ενα θελουμε για κλαμπ και τοτε....αντιο μοτο.τζιαρ με τα ακυρα μοτοσακα σας.:rotflmao: :bigcry: :lol: