PDA

View Full Version : Μια Βροχερή Μέρα Στον Ασπρόπυργο...



vadam
26/11/2007, 16:33
Ανοίγω αυτό το thread απλά και μόνο για να πω πόσο όμορφο είναι να είσαι μηχανόβιος και να αισθάνεσαι μέλος μιας πιό ευρείας κοινότητας με κοινά προβλήματα, έγνοιες, αλλά και καλής διάθεσης χωρίς ανταμοιβής...

Η ιστοριούλα αυτή δεν είναι μια ιστορία εξαιρετική... Φαντάζομαι πως γίνεται συχνά πυκνά από φιλότιμους και ευγενικούς ανθρώπους που απλώς σταματάνε στο πρόβλημα του άλλου και δεν προσπερνάνε... Αυτό είναι και το δύσκολο στις μέρες μας... και γι' αυτό και οι ιστορίες αυτές θα πρέπει απλώς να λέγονται...

Πριν λοιπόν από λίγες εβδομάδες πήγαινα στον Ασπρόπυργο για μια δουλειά. Ο καιρός ήταν βροχερός και πολύ το σκεφτόμουνα γιατί να κάνω τόσα χιλιόμετρα μέσα στην βροχή... κάτι μέσα μου έλεγε να μην πήγαινα... λίγο το κρύο, λίγο η βροχή αλλά πολύ το γεγονός ότι είχα παραμελήσει τα λάστιχά μου και είχαν σλικάρει τόσο που λίγο ακόμα θα φαινόντουσαν τα λινά...

Τέλος πάντων, κάπως πρέπει να βγαίνει και το μεροκάματα, και στο δρόμο που πήγαινα κάποια στιγμή άρχισα να μην αισθάνομαι το μπροστινό σε σημείο που σε μια σχετικά ομαλή στροφή να βρεθώ στο απέναντι ρεύμα και ευτυχώς που δεν περνούσε κανένας από εκεί γιατί... κλάφτε τον τον μακαρίτη... Τελικά σταματάω την μηχανή και βλέπω τη φλαταδούρα στο μπροστινό λάστιχο... Ασπρόπυργος τώρα... δεν έχω ιδέα για την περιοχή και εγώ μέσα στην βροχή να σέρνω την μηχανή στα χέρια για να βρώ κανένα βενζινάδικο για fast... Στο πρώτο βενζινάδικο που βρήκα, ρωτάω αλλά δεν είχε... Ρωτάω που θα βρώ και δεν ξέρανε... ούτε όμως που ίδρωσε και καθόλου το αυτί τους... φουσκώνω πάλι το λάστιχο μπας και κρατήσει μέχρι το επόμενο βενζινάδικο αλλά ελάχιστα μέτρα παραπέρα βρέθηκα πάλι με την μηχανή στα χέρια και η βρόχα να πέφτει right through... Τελικά σταματάει αυτοκίνητο (μια σακαράκα στρογγυλεμένη στις γωνιές) και βγαίνει ένας τύπος που με φωνάζει και μου λέει "συνάδελφε που πας μες την βροχή?"

Αναρωτιέμαι μήπως τον ήξερα τον τύπο... Μην γίνουμε και ρεζίλι δηλαδή... αλλά τίποτα... αλλά να πεις ότι έκανα κανένα σινιάλο για βοήθεια... μόνος του σταμάτησε ο άνθρωπος... Πάντως μέσα μου αισθανόμουν αγαλλίαση... τουλάχιστον έλεγα να μου πει που να πάω... αν είναι μακρυά ή κοντά για να δω τι θα κάνω την μηχανή...

Λοιπόν ο τύπος αυτός με πήρε με το αυτοκίνητό του με πήγε σε ένα βενζινάδικο πού ήξερε ότι είχε fast, με γύρισε στη μηχανή και με συνόδευσε στο κοντινότερο βουλκανιζατέρ για να αλλάξω σαμπρέλα ριχνοντάς μου την σχετική κατσάδα για την κατάντια των ελαστικών μου...

Το τελευταίο που μου είπε ήταν για αυτό το forum που το είχα ακουστά αλλά δεν είχα εγγραφτεί από αμέλεια και κάποια στιγμή μου σφύριξε και το username του... Αφού μου έριξε ένα βλέμμα λύπης αλλά και προτροπής που δεν ήξερα ούτε το forum, μου είπε ένα γειά και έφυγε για την δουλειά του κανονικά σαν να μην συνέβει και τίποτα...

Αυτό ήταν... τέλος η ιστορία, το μόνο που μένει είναι αυτή η αίσθηση της καλής διάθεσης και της συναδελφικότητας... δεν χρειάζεται και τίποτα άλλο...

Να είσαι καλά katanas είσαι σπαθί...



Υσ. Πολύ φιλόξενα είναι εδώ πέρα ρε παιδιά... Το ότι εγγράφτηκα εδώ πέρα ήταν το κερασάκι στην τούρτα πρέπει να το πω και αυτό...

Cpt. Haddock
26/11/2007, 16:35
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

και μερικες στον κατανα

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Operater
26/11/2007, 16:44
1000 μπράβο !!!! Στον έναν για τα καλά του λόγια
και στον άλλο για την ευγενική του πράξη!!!:wave2: :beer: :beer:

Κάπως έτσι νοιώθω κι εγω γιαυτό το φορουμ vadam! :wave2:

Sapadak
26/11/2007, 16:47
Αυτα ειναι τα ωραια



:beer:

costas81
26/11/2007, 16:51
μπραβο ρε Σταύρο!!!

Ωραίος ρε φίλε!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

dosko
26/11/2007, 16:53
:beer: :beer: :beer:
Απλα :a19:

apav
26/11/2007, 17:23
:a18:

blackbusa
26/11/2007, 17:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από vadam
(μια σακαράκα στρογγυλεμένη στις γωνιές) και βγαίνει ένας τύπος που με φωνάζει και μου λέει "συνάδελφε που πας μες την βροχή?"



Τι???καμουφλαρισε το ΚΤΜ σε αυτοκινητο???:lol: :lol: :lol:

Μπραβο ρε Σταυρο (και σε ολους εχουν σταματησει να βοηθησουν)

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


υ.γ. vadam εισαι τυχερος μες την ατυχια σου που δεν πετυχες καποιον αλλον συμφορουμιτη γιατι μπορει να βρισκοσουν με αλλο μηχανακι.....η με κανα τζιπακι.....:lol: :lol: :lol:

tai
26/11/2007, 17:36
vadam
είδες τον κόσμο των πραγματικών μοτοσυκλετιστών:wave2:

Σταύρο......μπράβο :beer: :beer: :beer:






























:p πάλι καλά που κάνει και ο Σταύρος καμιά καλή πράξη και το παίζω και 'γω μάγκας μετά οτι και καλά είμαι και 'γω στο φόρουμ και είμαι και καλός σαν τον Σταύρο και βοηθάω και ανθρώπους και άλλα πολλά εμπριμέ:D

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
26/11/2007, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από vadam
...

καλως ηρθες αδερφε.

:beer: :beer: :beer:

filipp0s
26/11/2007, 18:14
ρε τι παλικάρια έχει αυτό το Forum!!!

έτσι, έτσι...


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2: :wave2:

ktm640lc4
26/11/2007, 19:58
αν και δεν ξερω κανεναν μπραβο στο παλικαρι.

respect.

siakattackj
26/11/2007, 20:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
1000 μπράβο !!!! Στον έναν για τα καλά του λόγια
και στον άλλο για την ευγενική του πράξη!!!:wave2: :beer: :beer:

Κάπως έτσι νοιώθω κι εγω γιαυτό το φορουμ vadam! :wave2:


ρε οπερατέρ?!?!?!?!?!!!!


μήπως παίζεις και τίποτα σε μακλάφλιν μεριά????
γιατί και γω προσπαθώ λιγάκι προς σκοτ χέντερσον μεριά.....:D είμαι πολύ μακριά βέβαια:D

.............................................................................

Υ.Γ.

σόρρυ για το άσχετο παίδες...
μετά σκέφτηκα ότι υπάρχει και το π.μ.:D

KaTaNaS
27/11/2007, 00:02
καλως ηλθες στην παρεα φιλαρακι! :beer: :beer: :beer:

πάντα Ορθιος πάντα ταξιδιάρης!:wave2:

DimChios
27/11/2007, 04:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από vadam
.....


Επεσες "στην περίπτωση" που λεμε φιλε!

Το Σταυρο!

:winka:

Το λεω γιατι εχουμε και κατι ρεμάλια εδω μεσα! :lol: :lol:


Καλως ηρθες και καλή παραμονη....*!


:beer: :beer: :beer: :wave2:





























πρωτοχρονιάς, Χριστουγέννων, Πασχα...κτλ κτλ!

:lol: :lol: :lol:

makis206
27/11/2007, 08:20
Αυτά είναι !

Σταύρο την επόμενη φορά που θα κάνω στάση για τσιγάρο και όταν μετά την κουραστική αφαίρεση κράνους μπαλακλάβας και γαντιών ανακαλύψω ότι ξέχασα τα τσιγάρα στο σπίτι ελπίζω να περνάς απο'κεί ρε φίλε :uplate: :lol: :lol:

Εύγε !:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Zid
27/11/2007, 10:37
[i]Τελικά σταματάει αυτοκίνητο (μια σακαράκα στρογγυλεμένη στις γωνιές) και βγαίνει ένας τύπος που με φωνάζει και μου λέει "συνάδελφε που πας μες την βροχή?"
[/B] Χμμ στρογγυλεμένο ήταν απο τη μάνα του το αμάξι ... ο Σταύρος το έκανε με γωνίες χχεχεχεχ:lol: :lol: :p

Το καλύτερο παιδί!!Μπράβο Κatana!!!!!!!:wave2:

vadam
27/11/2007, 12:21
Συναδέλφια!

Αυτό που έχει σημασία είναι ότι μέσα από την αγάπη μας για την μοτοσυκλέτα γινόμαστε τελικά καλύτεροι άνθρωποι... Όταν συμμετέχουμε σε μιά κοινότητα και κατανοούμε τα κοινά προβλήματα βρισκόμαστε σε μια κατάσταση που θέλουμε να προσφέρουμε στον άλλον... και μόνο όταν προσφέρουμε - δημιουργούμε καινούριες δυναμικές μέσα μας...

Τέλος πάντων πολύ το φιλοσοφούμε... Το θέμα είναι απλό... Πιστεύω πως στην επόμενη βροχή (και όχι μόνο) θα έχω τα μάτια μου ανοιχτά μπας και βρώ και εγώ κάποιον άλλον που θα θέλει ένα χέρι βοήθειας... έτσι θα ανταποδώσω την θετική ενέργεια που πήρα σε κάποιον άλλον... αυτό πιστέυω και για όλους μας εδώ μέσα...

Ο katanas είναι απλώς ένας από εμάς, και οι πράξεις του αντανακλούν και τις δικές μας πράξεις όταν βρεθεί η ευκαιρία...

Καλές διαδρομές σε όλους!

:) :) :)

devil's animal
27/11/2007, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από vadam
Συναδέλφια!

Αυτό που έχει σημασία είναι ότι μέσα από την αγάπη μας για την μοτοσυκλέτα γινόμαστε τελικά καλύτεροι άνθρωποι... Όταν συμμετέχουμε σε μιά κοινότητα και κατανοούμε τα κοινά προβλήματα βρισκόμαστε σε μια κατάσταση που θέλουμε να προσφέρουμε στον άλλον... και μόνο όταν προσφέρουμε - δημιουργούμε καινούριες δυναμικές μέσα μας...

Τέλος πάντων πολύ το φιλοσοφούμε... Το θέμα είναι απλό... Πιστεύω πως στην επόμενη βροχή (και όχι μόνο) θα έχω τα μάτια μου ανοιχτά μπας και βρώ και εγώ κάποιον άλλον που θα θέλει ένα χέρι βοήθειας... έτσι θα ανταποδώσω την θετική ενέργεια που πήρα σε κάποιον άλλον... αυτό πιστέυω και για όλους μας εδώ μέσα...

Ο katanas είναι απλώς ένας από εμάς, και οι πράξεις του αντανακλούν και τις δικές μας πράξεις όταν βρεθεί η ευκαιρία...

Καλές διαδρομές σε όλους!

:) :) :)



:a013: :a013: :a013:


καλως ηρθες....
οι μοτοσυκλετιστες ειναι τα καλυτερα παιδια! (αν δεν παινεψεις το σπιτι σου θα πεσει να σε πλακωσει):rotflmao: :rotflmao:


take a : beer : and chill niga