PDA

View Full Version : Αξίζει να το δει κανείς...



tamar
26/11/2007, 17:38
Ειδικά οι καπνιστές....
http://www.metacafe.com/watch/914475/still_smoking_watch_this/

glanza2
26/11/2007, 17:47
διαβαζα για το κακο που κανει το τσιγαρο και αποφασισα να κοψω το διαβασμα:D

project.breeze
26/11/2007, 18:07
Έκλεισα ήδη μία βδομάδα που έκοψα το κάπνισμα και ήδη αισθάνομαι πολύ καλύτερα,ειδικά τώρα που ξεκίνησα τρέξιμο.Άντε να αποκτήσουμε φυσική κατάσταση και να ξεκινήσουμε κανένα εντούρο :rotflmao: :rotflmao:

costas81
26/11/2007, 18:17
καπνίστε τώρα μαλάκες!!

:mad:

apav
26/11/2007, 18:22
:eek: :smokin: :rotflmao:

Fireball400
26/11/2007, 21:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
:eek: :smokin: :rotflmao:

:mad:





























































:a47: :rotflmao:

rspanos
26/11/2007, 21:19
Είναι μια συνήθεια που εύκολα την μαθαίνεις αλλά δύσκολα την αποφεύγεις (βέβαια τίποτα δεν κάνει κακό αν υπάρχουν όρια).

kachius
26/11/2007, 21:19
Το έχω κόψει απ'το καλοκαίρι, ελπίζω μια και καλή...














...μόνο pro τώρα...:smokin:

gcrook
27/11/2007, 00:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
καπνίστε τώρα μαλάκες!!

:mad:

Κανουμε οτι καλυτερο μπορουμε κυριος, αλλα θελει ρεγουλο το πραμα... :smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

alex14
27/11/2007, 00:34
Υγεια μαγκες, Υγεια πανω απο ολα
.
.
.
.
.
για να μπορουμε να καπνιζουμε :smokin: :smokin:

zoropatra
27/11/2007, 01:18
ρε τι μαρκα τσιγαρα εβαλε αυτος?ρωταω για να μην καπνισω την ιδια μαρκα!!!!!!!


ρε παιδια το ξερουμε οτι ειναι μαλακια το τσιγαρο....αλλα εκτως απο μαλακια ειναι και μια μεγαλη

συνηθεια........

dodos 900
27/11/2007, 01:36
Κατάφερα να το φτάσω στα 5-6 τσιγάρα την ημέρα,καπνίζοντας όταν πραγματικά πιστεύω
οτι κολλάει με την φάση. πχ. καφές,διάλλειμα απο δουλειά,κανα δύο με την μπύρα κ.α

Όταν σου έρχεται να καπνίσεις,άν το αναβάλλεις για λίγο αργότερα η ώρα περνάει και το
ξεχνάς.Πίστεύω οτι πολύ λίγες φορές την ημέρα καπνίζουμε απο ανάγκη για τσιγάρο
και πολλές λόγω συνήθειας.

devil's animal
27/11/2007, 07:32
οτι κανει κανεις το κανει για παρτη του και μονο.....

ολοι ξερουν τις συνεπειες και δεν ειναι υποχρεωμενοι γι'αυτο που κανουν....


εμενα προσωπικα με ενοχλει το οτι δεν σεβονται τον αλλον που καθεται διπλα τους....
δεν με νοιαζει τι θα παρουν και πως θα το παρουν...αρκει να μην με ενοχλουν...ειτε ενεργητικα ειτε παθητικα...
:wave2:






επισης με εκνευριζει το γεγονος που ακουω (συνηθως απο πιτσιρικαδες) την φραση: "πω,ρπμ τα εφτυσα,ειναι και το τσιγαρο στην μεση". Αυτο μετα απο μπασκετ,5χ5, κ.λ.π.


ΕΙΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΣΑΣ!

stellita
27/11/2007, 09:47
eytixws pou den kapnizw.....alla ti na to kaneis....to idio einai otan eispnew ton kapno tou allou...:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

costas81
27/11/2007, 10:06
εγώ απορώ πως μπορεί κάποιος να βλέπει το video αυτο και μετά να παίρνει το τσιγάρο και να το ρουφάει σαν μαλάκας!

:a31: :a31: :a31: :a31:

makis206
27/11/2007, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
εγώ απορώ πως μπορεί κάποιος να βλέπει το video αυτο και μετά να παίρνει το τσιγάρο και να το ρουφάει σαν μαλάκας!
:a31: :a31: :a31: :a31:

Ε πως να το ρουφάμε ρε κουμπάρο ;

Σαν γκέι ;:lol: :lol:

siakattackj
27/11/2007, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
εγώ απορώ πως μπορεί κάποιος να βλέπει το video αυτο και μετά να παίρνει το τσιγάρο και να το ρουφάει σαν μαλάκας!

:a31: :a31: :a31: :a31:


το θέμα είναι δεν το ρουφάει αυτός σα μαλάκας, αλλά ότι το ζητάει είτε ψυχολογικά είτε βιολογικά ο εγκέφαλός του...:rolleyes: :wave2:

εγώ δεν καπνίζω ούτε και κάπνισα ποτέ...
το θέμα είναι να μην το ξεκινήσει κάποιος...
από κεί και πέρα το τσιγάρο και τα συστατικά του κάνουν μόνα τους τη δουλειά...(εθισμός)
οπότε δεν πρέπει να κρίνουμε τους καπνιστές γιατί δεν μπορούν να κόψουν το τσιγάρο, αλλά γιατί το ξεκίνησαν..
και σε αυτό φταίνε οι καπνοβιομηχανίες που τότε παλιά το σπονσοράριζαν ως αντρική μαγκιά-μόδα-ότι άλλο θες...
ήταν μόδα του ότι άν κάπνιζες είχες και ένα κύρος...:rolleyes:








ας μην πάμε και πολύ μακριά...δείτε τι συμβαίνει και στην εποχή μας...
το ίδιο πράμα που συμβαίνει τώρα και με τα αυτοκίνητα.....
όποιος άντρας έχει το καλύτερο αυτοκίνητο, δίνει την πρώτη καλύτερη εντύπωση στο άλλο φύλλο...
έτσι έχει προωθειθεί στην κοινωνία και στις διαφημήσεις...



είναι κάτι που ελέγχουν καλά οι μεγαλοεταιρίες και εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε "τίποτα" .....


μπορούμε βέβαια να "βλέπουμε" με περισσότερη καχυποψία όλες τις διαφημήσεις και να σκεφτόμαστε όταν "παίρνουμε" το μύνημα αυτών...

το μόνο σίγουρο για τις εμπορικές διαφημήσεις είναι ότι δε "χτίζονται" για το δικό μας καλό αλλά για το καλό των μεγαλοεταιριών.......


φιλικά και προς τους καπνιστές.......
:wave2: :wave2: :wave2:

costas81
27/11/2007, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ε πως να το ρουφάμε ρε κουμπάρο ;

Σαν γκέι ;:lol: :lol:

κατάλαβες ρε κουμπαράκι τι θέλω να πώ!

Είναι σαν να παρακολουθείς video με τους κίνδυνους κ τις συνέπειες οδήγησης χωρίς κράνος και στα καπάκια να φεύγεις βόλτα χωρίς κράνος!

Ε δεν είσαι μαλάκας???


:mad:

sniper
27/11/2007, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
εγώ απορώ πως μπορεί κάποιος να βλέπει το video αυτο και μετά να παίρνει το τσιγάρο και να το ρουφάει σαν μαλάκας!

:a31: :a31: :a31: :a31:

Κάτσε ρε κουμπάρε....

Άλλοι καβαλάνε Vstrom..... Τους λέμε δημοσίως μαλάκες; :rolleyes:

TROOPER
27/11/2007, 11:44
αγχωθηκα !!!!

παω για τσιγαρακι.

:smokin:

el_hymador
27/11/2007, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
αγχωθηκα !!!!

παω για τσιγαρακι.

:smokin:

εγω θα κανω δυο...:smokin: :smokin:

και οταν αποθανω θα δωρισω τους πνευμονες μου στο Ταμειο Εθνικης Οδοποιϊας να στρωσουν κανα δρομο :lol: :lol:

makis206
27/11/2007, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
εγω θα κανω δυο...:smokin: :smokin:
και οταν αποθανω θα δωρισω τους πνευμονες μου στο Ταμειο Εθνικης Οδοποιϊας να στρωσουν κανα δρομο :lol: :lol:

Πλάκα πλάκα δεν σκεφτήκαμε να φτύνουμε μέσα στις λακούβες... !!:cool: :D

TROOPER
27/11/2007, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
εγω θα κανω δυο...:smokin: :smokin:

και οταν αποθανω θα δωρισω τους πνευμονες μου στο Ταμειο Εθνικης Οδοποιϊας να στρωσουν κανα δρομο :lol: :lol:

τι ειπε παλι ο ανθρωπος...!!!!

:a23: :a23: :a23:

el_hymador
27/11/2007, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Πλάκα πλάκα δεν σκεφτήκαμε να φτύνουμε μέσα στις λακούβες... !!:cool: :D

εγω λεω να φτυνουμε τους διαφορους "εργολαβους" των ελληνικων δρομων και μετα να ριχνουμε και πουπουλα...

αλλα ξεχασα, το θεμα μας ειναι οι βλαβερες επιπτωσεις του καπνισματος.....:D

LsKostas
27/11/2007, 11:59
επισης με εκνευριζει το γεγονος που ακουω (συνηθως απο πιτσιρικαδες) την φραση: "πω,ρπμ τα εφτυσα,ειναι και το τσιγαρο στην μεση". Αυτο μετα απο μπασκετ,5χ5, κ.λ.π.

+ τελικη απο τουμπανιασμένο ZX12R


:beer: