PDA

View Full Version : r6 πατινιαρισμα



REIKO
27/11/2007, 08:39
καλημερα παιδες με λυπη μ διαπιστ0σα χθες οτι το μηχανακι πατινιαρει(το παρατηρησα εντονος στην αδυναμια της μηχανης να σηκωθει)οποτε τορα ερχεται η ερωτηση γιατι απλα δεν ξερω η μηχανες αυτες εχουν δισκο για τον συμπλεκτη η φελλα? να ξερω τι υπαρχει για να αλλξω μπας και δω ασπρη μερα.οποιος γνωριζει επι του θεματος παρακαλω να ενημερωσει thanks:)

LsKostas
27/11/2007, 09:48
Δισκους συμπλεκτη εφαγε...


Αν δεν σου κανει κοπο γραψε ποσα χλμ ειχες κανει ωσπου να τους "φας"
η αν μαθαινες πανω στο r6.

θα ενδιεφερε εναν γνωστο μου με r6:wave2:

grigorisK7
27/11/2007, 09:55
κλασικα yamaha δισκους σιμπλεκτη...

LsKostas
27/11/2007, 10:00
Γρηγορη διαφωνω...

Γιατι λες "κλασικα"...? Eχει r6 φιλος μου(γνωστος μου τελος παντων)και μαθαινει πανω σ αυτο


Ξερεις τι σημαινει...μαθαινει σε ρ6?Οτι καποια στιγμη θα τα παιξουν οι "δισκοι"...ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ!!!


Πανω απ ολα ειναι η χρηση που κανεις σ ενα street και οχι το μοντελο...

grigorisK7
27/11/2007, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Γρηγορη διαφωνω...

Γιατι λες "κλασικα"...? Eχει r6 φιλος μου(γνωστος μου τελος παντων)και μαθαινει πανω σ αυτο


Ξερεις τι σημαινει...μαθαινει σε ρ6?Οτι καποια στιγμη θα τα παιξουν οι "δισκοι"...ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ!!!


Πανω απ ολα ειναι η χρηση που κανεις σ ενα street και οχι το μοντελο...


δεν αντεχουν οι δισκοι στα ζορια οσο αντεχει πχ ενα gsxr

ενα Ρ1(γιατι αυτο ειχα) σε 3-4 κονδρες εχει φαει δισκους για τι πλακα

ενα gsxr αντεχει 10 φορες περισοτερο

odt
27/11/2007, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από REIKO
καλημερα παιδες με λυπη μ διαπιστ0σα χθες οτι το μηχανακι πατινιαρει(το παρατηρησα εντονος στην αδυναμια της μηχανης να σηκωθει)οποτε τορα ερχεται η ερωτηση γιατι απλα δεν ξερω η μηχανες αυτες εχουν δισκο για τον συμπλεκτη η φελλα? να ξερω τι υπαρχει για να αλλξω μπας και δω ασπρη μερα.οποιος γνωριζει επι του θεματος παρακαλω να ενημερωσει thanks:)


Από εδώ και στο εξής να κάνεις σούζες με γκάζι (στην ανάγκη γρανάζωσέ το) και όχι συμπλεκτάροντας γιατί πάλι θα θέλεις δίσκους μετά από καμια εκατοστή σούζες....

likos600
28/11/2007, 01:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από REIKO
καλημερα παιδες με λυπη μ διαπιστ0σα χθες οτι το μηχανακι πατινιαρει(το παρατηρησα εντονος στην αδυναμια της μηχανης να σηκωθει)οποτε τορα ερχεται η ερωτηση γιατι απλα δεν ξερω η μηχανες αυτες εχουν δισκο για τον συμπλεκτη η φελλα? να ξερω τι υπαρχει για να αλλξω μπας και δω ασπρη μερα.οποιος γνωριζει επι του θεματος παρακαλω να ενημερωσει thanks:)

αν θες να κάνεις σούζες πάρε 1000:o
αν δεν θες να πάρεις 1000 :o θα παίρνεις δίσκους:D