PDA

View Full Version : 5/12/07 Σκοπελος μεσω Βολου...



McTalas
28/11/2007, 00:59
Την αλλη τεταρτη την κανω για το νησι και επειδη μας εχουν γ@μησει οι ακτοπλοηκες που φροντισαν να μην εχει καραβι απο τον Αγιο Κων/νο,μαλλον δεν παιζει και απο Κυμη, αναγκαστικα μονο απο Βολο.
Οποτε θα ανεβω μεσω Βολου.και επειδη βαριεμαι να παω μονος ψαχνω για παρεα?
Δλδ αν καποιος εχει σκοπο να κανει καμια βολτα μεχρι βολο(ή οσο μακρια θελει) την τεταρτη ή αν υπαρχει κανενας που να γυριζει απο βολο το Σαββατο να ριξει καμια φωνη να παμε παρεα.μην ειμαι και εγω μοναχουλης...!!!

αυριο θα ξερω λεπτομεριες για τα δρομολογια ωστε να κανονισω την ωρα αναχωρησσης.

Ξερει κανενας ποση ωρα ειναι μεχρι τον βολο υπο νορμαλ συνθηκες??

filipp0s
28/11/2007, 07:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Την αλλη τεταρτη την κανω για το νησι και επειδη μας εχουν γ@μησει οι ακτοπλοηκες που φροντισαν να μην εχει καραβι απο τον Αγιο Κων/νο,μαλλον δεν παιζει και απο Κυμη, αναγκαστικα μονο απο Βολο.
Οποτε θα ανεβω μεσω Βολου.και επειδη βαριεμαι να παω μονος ψαχνω για παρεα?
Δλδ αν καποιος εχει σκοπο να κανει καμια βολτα μεχρι βολο(ή οσο μακρια θελει) την τεταρτη ή αν υπαρχει κανενας που να γυριζει απο βολο το Σαββατο να ριξει καμια φωνη να παμε παρεα.μην ειμαι και εγω μοναχουλης...!!!

αυριο θα ξερω λεπτομεριες για τα δρομολογια ωστε να κανονισω την ωρα αναχωρησσης.

Ξερει κανενας ποση ωρα ειναι μεχρι τον βολο υπο νορμαλ συνθηκες??

Κάνα τρίωρο... :wave2:

πάρε τηλ. τον Κυριάκο :lol:

argy_kap
28/11/2007, 08:30
Τρίωρο max. αλλά χωρίς βροχή και spray απο τα φορτηγά.

Καλώς να μας έρθεις.... Η 'Χαρούλα' φεύγει στις 12:00 το μεσημέρι αν θες να πάρεις και την μηχανή αλλιώς δελφίνι 8:00 και 13:15. Το απογευματινό κόβεται τον χειμώνα.

McTalas
28/11/2007, 08:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
Τρίωρο max. αλλά χωρίς βροχή και spray απο τα φορτηγά.

Καλώς να μας έρθεις.... Η 'Χαρούλα' φεύγει στις 12:00 το μεσημέρι αν θες να πάρεις και την μηχανή αλλιώς δελφίνι 8:00 και 13:15. Το απογευματινό κόβεται τον χειμώνα.

ρε συ την χαρουλα δεν την λενε ¨εξπρες Σκιαθος"τωρα??


αμα ηταν να μην παρω την μηχανη πιγαινα και απο τον αγιο και με το λεωφορειο.
να δω και τον καιρο και αποφασιζω μετα.

argy_kap
28/11/2007, 09:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
ρε συ την χαρουλα δεν την λενε ¨εξπρες Σκιαθος"τωρα??


αμα ηταν να μην παρω την μηχανη πιγαινα και απο τον αγιο και με το λεωφορειο.
να δω και τον καιρο και αποφασιζω μετα.

Έχεις δίκιο αλλά το Express Skiathos δεν μου αρέσει και προτιμάω το 'Χαρούλα' που το κάνει λίγο πιο ανθρώπινο και χαρούμενο

:beer: :beer:

McTalas
28/11/2007, 09:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
Έχεις δίκιο αλλά το Express Skiathos δεν μου αρέσει και προτιμάω το 'Χαρούλα' που το κάνει λίγο πιο ανθρώπινο και χαρούμενο

:beer: :beer:

δεν ξερω αν θυμασαι αλλα οταν το λεγανε εξπρες Χαρουλα ,δεν χωσουσε ολοκληρο το ονομα πανω στο εισητηριο και εγραφε "Εξπρες Χαρο"
:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

ειναι πολυ ωραιο να ταξιδευεις με ενα καραβι και να γραφει το εισητηριο "Εξπρες Χαρο":lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


οποιος δει τον κυριακο να του πει πως ερχομαι να ετοιμασει υποδοχη !!!!:lol:

argy_kap
28/11/2007, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
δεν ξερω αν θυμασαι αλλα οταν το λεγανε εξπρες Χαρουλα ,δεν χωσουσε ολοκληρο το ονομα πανω στο εισητηριο και εγραφε "Εξπρες Χαρο"
:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

ειναι πολυ ωραιο να ταξιδευεις με ενα καραβι και να γραφει το εισητηριο "Εξπρες Χαρο":lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


οποιος δει τον κυριακο να του πει πως ερχομαι να ετοιμασει υποδοχη !!!!:lol:

Πάλι καλά το καημένο που υπάρχει κι αυτό. Φέτος πήγε σφαίρα, ούτε μια μέρα δεν χάλασε! Άσε που πριν απο κανένα μήνα που πήγα Σκόπελο ήταν φίσκα!

Την μηχανή την έφτιαξες ή θα την ανεβάσεις έτσι? (παρακαλουθώ και το άλλο post)

McTalas
28/11/2007, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
Την μηχανή την έφτιαξες ή θα την ανεβάσεις έτσι? (παρακαλουθώ και το άλλο post)

μπα! ετσι θα την φερω μαλλον.Γιατι την πεμπτη το μεσιμερι θα ξερω αν εχουμε ολα τα ανταλακτικα,αλλα και ολα να τα εχουμε θα μπει λογικα παρασκευη μεσα (που δεν πεζει να μεινω ΣΚ χωρις μηχανη,πως θα παω δουλεια?) αντε και την βαζουμε δευτερα,και πες οτι ειναι γρηγοροι και την τριτη την εχω ετοιμη,σιγα μην μου δωσει η ιντεραμερικαν τα λεφτα αμεσως,θα με τρεξει καμια εβδομαδα.Μετα σκεφτομαι πως ισως να ειναι καλυτερα να μην την παρω να γλυτωσω και τα λεφτα,θα δω δεν ξερω ακομα.

ασε χτες στον δρομο εφυγε και το δεξι αντιβαρο και σκαει πανω στο ποδι μου,γυρισα και το μαζεψα.




Πάλι καλά το καημένο που υπάρχει κι αυτό. Φέτος πήγε σφαίρα, ούτε μια μέρα δεν χάλασε!

Ασε φιλε αυτο ειναι ενα δραμα εγω μεγαλωσα μεσα στα καραβια της γραμμης τοτε που ηταν δυο οι εταιρειες που εκανες Βολο - Σκοπελο 3h kai 15 min (Αρε αξεχαστο "Λημνος" ) ειχαμε και 3 δρομολογια την μερα... αστα να πανε :(

Άσε που πριν απο κανένα μήνα που πήγα Σκόπελο ήταν φίσκα!
πηγες για βολτα ή δουλεια??

argy_kap
28/11/2007, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
μπα! ετσι θα την φερω μαλλον.Γιατι την πεμπτη το μεσιμερι θα ξερω αν εχουμε ολα τα ανταλακτικα,αλλα και ολα να τα εχουμε θα μπει λογικα παρασκευη μεσα (που δεν πεζει να μεινω ΣΚ χωρις μηχανη,πως θα παω δουλεια?) αντε και την βαζουμε δευτερα,και πες οτι ειναι γρηγοροι και την τριτη την εχω ετοιμη,σιγα μην μου δωσει η ιντεραμερικαν τα λεφτα αμεσως,θα με τρεξει καμια εβδομαδα.Μετα σκεφτομαι πως ισως να ειναι καλυτερα να μην την παρω να γλυτωσω και τα λεφτα,θα δω δεν ξερω ακομα.

ασε χτες στον δρομο εφυγε και το δεξι αντιβαρο και σκαει πανω στο ποδι μου,γυρισα και το μαζεψα.





Ασε φιλε αυτο ειναι ενα δραμα εγω μεγαλωσα μεσα στα καραβια της γραμμης τοτε που ηταν δυο οι εταιρειες που εκανες Βολο - Σκοπελο 3h kai 15 min (Αρε αξεχαστο "Λημνος" ) ειχαμε και 3 δρομολογια την μερα... αστα να πανε :(

πηγες για βολτα ή δουλεια??

Σκίζουμε λίγο το post αλλά ας μην το παρακολουθούνε....:p

Η γυναίκα μου έχει καταγωγή απο Σκόπελο και όπως καταλαβαίνεις είμαι πλέον συχνά εκεί....την τελευταία φορά πήγαμε όμως για ένα γάμο...είδα και παρέλαση στην Σκόπελο! Κορυφή!

Τα καλοκαίρια είμαι αρκετό καιρό, από φέτος κάθε Παρασκευή με Δευτέρα (επιστροφή με το κλασσικό πρωινό δελφίνι για Βόλο) Ιούνιο με Σεπτέμβριο....Άσε ασε, μετοχές στην HSW πρέπει να πάρουμε

McTalas
29/11/2007, 09:25
Ομορφοπαιδα για να μην ανοιγω αλλο ποστ να ρωτηξω κατι.


χτες παρατηρισα πως απο το πισω λαστιχο λειπει γομα.δλδ ειναι μια γραμμη παχους μισου cm (κατα μηκος του λαστιχου) που πιανει σχεδον το 1/3 του λαστιχου αυτο σημενει πως το λαστιχο παπαλα?(αυτα τα σιδερακια που βλεπω απο μεσα ειναι τα λινα??)
Να μην επιχειρησω να παω Βολο με αυτο το λαστιχο?ε?:blush:
δλδ ειναι για καινουργια λαστιχα??

:bawl: :bawl: που θα βρω τα 400€ ???:bawl: :bawl:

apav
29/11/2007, 12:57
:eek: Πήγαινε ωρέ, τι να πάθει! :rotflmao:

ΥΓ1 Κόψε τους καφέδες και βάλε λάστιχο! :wacko:

ΥΓ2 Κάτι μου λέει ότι έρχεται σειρά θεμάτων "Τι λάστιχο να βάλω"! :bigcry:

road spirit
29/11/2007, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
χτες παρατηρισα πως απο το πισω λαστιχο λειπει γομα.δλδ ειναι μια γραμμη παχους μισου cm (κατα μηκος του λαστιχου) που πιανει σχεδον το 1/3 του λαστιχου αυτο σημενει πως το λαστιχο παπαλα?(αυτα τα σιδερακια που βλεπω απο μεσα ειναι τα λινα??)
Να μην επιχειρησω να παω Βολο με αυτο το λαστιχο?ε? :blush:
δλδ ειναι για καινουργια λαστιχα??



:sick:
με τέτοιο λάστιχο να πας βόλο?? :a24:

McTalas
29/11/2007, 17:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
:eek: Πήγαινε ωρέ, τι να πάθει! :rotflmao:

ΥΓ1 Κόψε τους καφέδες και βάλε λάστιχο! :wacko:

ΥΓ2 Κάτι μου λέει ότι έρχεται σειρά θεμάτων "Τι λάστιχο να βάλω"! :bigcry:


ειχα ρωτησει παλια για λαστιχα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=48687&highlight=%EB%E1%F3%F4%E9%F7%E1) δεν με προσεχεις νομιζω? και κατεληξα στα pirelli diablo corsa III :D :D

αυριο τα βαζω με 420€

εγκεφαλικο επαθα !!!

apav
29/11/2007, 17:50
Ωρέ εγώ σε προσέχω, φοβήθηκα ότι δεν σε έπεισαν και ... :bigcry: :rotflmao:

McTalas
29/11/2007, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
Ωρέ εγώ σε προσέχω, φοβήθηκα ότι δεν σε έπεισαν και ... :bigcry: :rotflmao:

δεν θελω να μου εγχωνεσαι !

και επειδη με προσεχεις και εισαι απο τους φανατικους αναγνωστες μου θα σου πω κατι που θα το ξερεις μονο εσυ !!!

σε λιγο και ρο ερχεται ενα θεμα φωτια !!






"Τι φορμα (ολοσωμη) να παρω !!"

αν και μου φενεσαι ακι ανυπομονος σου λεω να κανεις υπομονη καμια 10 μερες,το ξερω πως θα σου ειναι δισκολο αλλα ειπαμε υπομονη.ερχεται !!

αν δεν μπορεις να περημενεις πεστο μου να το ανοιξω τωρα αμεσως!!

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :D

McTalas
02/12/2007, 22:40
απο λαθος συνενοηση εβαλα τα diablo ,ξερει κανενας να μου πει διαφορα απο τα corsa III??ειναι και τα απλα δυγομα? Παντως και με αυτα το μηχανακι εγινε αγνωριστο!! Στριβει με την σκεψη και μονο.Τα εχω στρωσει κιολας και ειμαι ετοιμος Θεου θελοντως και καιρου επιτρεποντως την τεταρτη πρωι την κανω για Σκοπελο !!

Υγ. Παιζει να με δανεισει κανενας καμια φορμα ολοσωμη για το ταξιδι?? :D
(Καλα ρε παιδια μην βαρατε μια ερωτηση εκανα μπας και..)
και κανενα κρανος της προκοπης γιατι το δικο μου ειναι "shipping" απο τις 30/11 και δεν νομιζω να ειναι εδω την τριτη...
:wave2: