PDA

View Full Version : ΕΝ ΔΥΝΑΜΕΙ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ



sea
28/11/2007, 09:12
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ
ΘΕΛΩ ΓΝΩΜΕΣ..
ΕΨΑΧΝΑ ΟΝ OFF, ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΤΗΝ ΚΤΜ ADVENTURE. ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ FORUM THΣ, ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ...KAI ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ..
ΤΩΡΑ ΓΛΥΚΟΚΟΙΤΑΖΩ 2 ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΟ OFF KAI KYΡΙΩΣ ΟΝ.. ΔΗΛΑΔΗ THN TRIUMPH TIGER KAI HONDA VARADERO. ΚΛΕΙΝΩ ΠΡΟΣ ΤΗΝ TIGER.
ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΠΕΡΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΔΥΟ ??

Υ.Γ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΑΥΤΗ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΟΠΩΣ ΧΘΕΣ -ΑΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΤΑ- ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Cpt. Haddock
28/11/2007, 09:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από sea
ΔΗΛΑΔΗ THN TRIUMPH TIGER KAI HONDA VARADERO. ΚΛΕΙΝΩ ΠΡΟΣ ΤΗΝ TIGER.
ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΠΕΡΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΔΥΟ ??

Για ποιό tiger μιλάμε, το καινούριο ή το 955?

sea
28/11/2007, 09:31
ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΤΙGER

Cpt. Haddock
28/11/2007, 09:46
Κοίτα πως έχουν τα πράγματα...

Παντού υπάρχει ένας μύθος και δύο απο αυτούς ειναι οτι τα τριουμφ χαλάνε ενώ τα χόντα δε παθαίνουν τίποτα...

Οπότε στα περι αξιοπιστίας, οι γνώμες που θα ακούσεις εδώ μεσα θα ειναι υποκειμενικές και για τη μια και για την άλλη περίπτωση (αρνητικά ή θετικά)

Απο εκεί και πέρα, το καινούριο tiger δεν έχει καιρό που βγήκε ωστε να ξέρουμε αν παρουσίασε προβλήματα κλπ. Εδώ δεν έχει γραφτεί κάτι απ' όσο ξέρω, αλλά μπορείς να δεις σε φόρα του εξωτερικού πχ στο http://www.triumphrat.net/tiger/

Και οι δύο ειναι μεγάλες ταξιδιάρικες μηχανές, με το βαραντέρο να ειναι πιο "φορτώσιμο" (όχι οτι ο τίγρης δεν είναι) αλλά με τον τίγρη να έχει καλυτερες επιδόσεις (μιλάμε για νέα σχεδίαση ούτως ή άλλως)

Δες και εδώ http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=50156

:wave2: :wave2: :wave2:

sea
28/11/2007, 09:54
Πιστεύω ότι συγκριτικά το tiger θα είναι τίγρης...
Άσε που θα είναι πιο κοντά σε μένα οδηγικά η αλλαγή από τη 1000άρα μου RR.
Μόνο θετικά διαβάζω για τη τίγρη εκτός από το θέμα του να βρίσκεις ανταλλακτικά εύκολα. Ξέρεις αν θα τραβήξω ζόρια με τις αντιπροσωπείες και τα service? από Κρήτη αντιπρόσωπο ποιόν προτείνεις??

Cpt. Haddock
28/11/2007, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από sea
από Κρήτη αντιπρόσωπο ποιόν προτείνεις??

Που να ξέρω ρε συ :lol:

Μάκηηηηηηηηηηηη(206)

Σύντεκνος :wave2: :wave2: :wave2:

OldMan
28/11/2007, 09:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από sea
από Κρήτη αντιπρόσωπο ποιόν προτείνεις??
Ανάλογα σε ποιον μαχαλά κάθεσαι ...

sea
28/11/2007, 11:39
ΧΑΝΙΑ - ΡΕΘΥΜΝΟ

road spirit
28/11/2007, 11:57
ετσι και αλλιώς δεν είναι πολλοί στην κρήτη, ενας ειναι σε Χανιά, ενας σε Ρεθ και ενας στο Ηρακλειο, οπότε τι να συγκρίνεις... Πας σε αυτόν που ειναι στη πόλη σου

makis206
28/11/2007, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Που να ξέρω ρε συ :lol:

Α εδώ δεν βρίσκουμε λινκ έτσι ; :D :evil: :lol:


Φίλε sea στα Χανιά ο αντιπρόσωπος της Triumph βρίσκεται στη Γογονή σχεδόν απέναντι απ'του Σταυρουλάκη τη Hellinmoto προς τα φανάρια της διασταύρωσης για Πασακάκι.

Για Ρέθυμνο δεν ξέρω..

:beer:

mixalakis
28/11/2007, 16:50
Φίλε μου το μηχάνημα δεν παίζεται!:D

Εγώ το πήρα πρόσφατα και έχω τρελαθεί!

Όσο για το κόστος, αν και δεν έχω κάνει πολλά πράγματα ακόμα, είναι αλήθεια ότι μου φαίνεται αρκετά μεγαλύτερο σε σχέση με το fazer που είχα πριν.
Όμως μιλάμε για μοτοσυκλέτα 1000 κ.ε. με 115 άλογα και πρέπει να την προσέχεις.
Επίσης και στο Varadero μη νομίζεις ότι τα πράγματα θα είναι πολύ φθηνότερα.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι αποφεύγουμε την αντιπροσωπεία και κατά την αγορά και, κυρίως, κατά την συντήρηση.

Δες και εδώ (http://www.mainstreet.gr/ForumTriumph/viewtopic.php?t=93)

arxaios
28/11/2007, 18:08
Όταν ο ΙΔΙΟΣ ο αντιπρόσωπος σε παραπέμπει στην αγορά ΙΜΙΤΑΣΙΟΝ ανταλλακτικών για να ρίξεις το κόστος συντήρησης .............. κάτι σημαίνει και ΟΧΙ ΚΑΛΟ !!!!!!
ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ :yuck: :yuck: :yuck: το Varadero αλλά παρ' όλα αυτά μεταξύ των τριών αυτό θα έπαιρνα.
Αν πάρεις Triumph ή KTM ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΟΓΗ παρά να πας στους αντιπροσώπους για σέρβις καθώς δεν υπάρχουν άλλοι εξουσιοδοτημένοι !!!
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ αν με ρωτάς ποιά από τις 3 μ' αρέσει θα σου έλεγα Tiger δαγκωτό, αλλά ............. ΔΕΝ ΘΕΩΡΏ ΚΑΝΕΝΑΝ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΕΝΤΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΙΚΑΝΟ ΝΑ ΤΟ ΑΓΓΙΞΕΙ !!!!!!!!!!! ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΤΜ !!!!!!!!
Το Honda τουλάχιστον έχει παραπάνω επιλογές συνεργείου .........
Σε ON-OFF πάντος μάλλον θα κοίταζα προς BMW GS 1200 αν και ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΩ σαν εταιρεία συνολικά, καθώς αντιμετωπίζουν τον πελάτη σαν πορτοφόλι με πόδια !!!!!!!!!

Για να μην παρεξηγηθώ δεν τα έχω τις εταιρείες συνολικά αλλά με την After-sale υποστήριξή τους, ειδικά στην Κρήτη !!!!! Στην υπόλοιπη Ελλάδα ΔΕΝ ξέρω !!!!!

mixalakis
28/11/2007, 18:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Όταν ο ΙΔΙΟΣ ο αντιπρόσωπος σε παραπέμπει στην αγορά ΙΜΙΤΑΣΙΟΝ ανταλλακτικών για να ρίξεις το κόστος συντήρησης .............. κάτι σημαίνει και ΟΧΙ ΚΑΛΟ !!!!!!
ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ :yuck: :yuck: :yuck: το Varadero αλλά παρ' όλα αυτά μεταξύ των τριών αυτό θα έπαιρνα.
Αν πάρεις Triumph ή KTM ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΟΓΗ παρά να πας στους αντιπροσώπους για σέρβις καθώς δεν υπάρχουν άλλοι εξουσιοδοτημένοι !!!
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ αν με ρωτάς ποιά από τις 3 μ' αρέσει θα σου έλεγα Tiger δαγκωτό, αλλά ............. ΔΕΝ ΘΕΩΡΏ ΚΑΝΕΝΑΝ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΕΝΤΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΙΚΑΝΟ ΝΑ ΤΟ ΑΓΓΙΞΕΙ !!!!!!!!!!! ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΤΜ !!!!!!!!
Το Honda τουλάχιστον έχει παραπάνω επιλογές συνεργείου .........
Σε ON-OFF πάντος μάλλον θα κοίταζα προς BMW GS 1200 αν και ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΩ σαν εταιρεία συνολικά, καθώς αντιμετωπίζουν τον πελάτη σαν πορτοφόλι με πόδια !!!!!!!!!

Για να μην παρεξηγηθώ δεν τα έχω τις εταιρείες συνολικά αλλά με την After-sale υποστήριξή τους, ειδικά στην Κρήτη !!!!! Στην υπόλοιπη Ελλάδα ΔΕΝ ξέρω !!!!!

Ίσως θα πρέπει κάποια στιγμή να πάψει να αποτελεί τόσο κυρίαρχο κριτήριο επιλογής μοτοσυκλέτας η συντήρησή της, τη στιγμή μάλιστα που οι διαφορές δεν είναι και τόσο μεγάλες πλέον.
Παλιότερα τα ευρωπαϊκά ήταν πανάκριβα και αναξιόπιστα, ενώ και οι μηχανικοί δεν ήξεραν να τα φτιάξουν. Αυτό ισχύει πια μόνο για τα ducati και ίσως για ορισμένα KTM.
Τα Triumph δεν έχουν κάτι το ιδιαίτερο, ενώ υπάρχουν και αρκετοί μηχανικοί που ξέρουν.
Όσο για το κόστος χρήσης του Varadero ξέρω για παράδειγμα ότι το φίλτρο αέρα μόνο κάνει 60 ευρώ!! Αλλά και να δεχτούμε ότι πιθανώς να έχει λίγο μικρότερο κόστος χρήσης (θα πρέπει όμως να βάλουμε και την κατανάλωση στο παιχνίδι, όπου το tiger έχει από τις καλύτερες τιμές για τα κυβικά του) το varadero, το tiger είναι μια σαφώς καλύτερη μοτοσυκλέτα.
Πριν λίγους μήνες είχα ακριβώς τα ίδια διλλήματα και το είχα ψάξει αρκετά.

Προφανώς κατέληξα στον τίγρη για τους λόγους που εξήγησα.

makis206
29/11/2007, 07:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis
Ίσως θα πρέπει κάποια στιγμή να πάψει να αποτελεί τόσο κυρίαρχο κριτήριο επιλογής μοτοσυκλέτας η συντήρησή της, τη στιγμή μάλιστα που οι διαφορές δεν είναι και τόσο μεγάλες πλέον.

Σ'αυτό επέτρεψέ μου να διαφωνήσω, εκείνος που θ'αγοράσει μια μοτοσυκλέτα τέτοιου τύπου και θα δώσει το ζεστό του 10χίλιαρο -υποτίθεται τουλάχιστον- ότι θα πρέπει να έχει και την κατάλληλη υποστήριξη αν πάσα στιγμή !

Μιλάμε για μοτοσυκλέτες ταξιδιού που -υποτίθεται πάλι- ότι πριν από κάθε ταξίδι θα χρειάζονται μια συντήρηση για την ασφάλειά μας αλλά και την αποφυγή δυσσάρεστων εκπλήξεων κι απ'την άλλη μεριά να μην ξοδεύουμε 2 "ταξίδια" για να πάμε 1 μόνο..:winka:

Κι άλλο ένα υποτίθεται.. τέτοιου τύπου μοτοσυκλέτες τις αγοράζουν αναβάτες με σκοπό να τις κρατήσουν χρόνια και όχι να περιμένουν την επόμενη χρονιά για να τις αντικαταστήσουν με κάποιο άλλο μοντέλο, η σωστή συντήρηση συμβάλει στη μακροζωία της κι όσο φτηνότερη είναι τόσο καλύτερα για τον κάτοχο, έτσι δεν πάει ;

Όσο αναφορά τη συντήρηση των Ευρωπαϊκών στην Κρήτη.. +1000 στον αρχαίο, υπάρχουν κάποιοι μερακλήδες στα πέριξ αλλά άντε να τους βρεις αν δεν είσαι χρόνια στο εκάστοτε κουρμπέτι..



:beer:

sea
29/11/2007, 08:09
Καλημέρα και ευχαριστώ για τις γνώμες σας !

sea
29/11/2007, 08:21
Πήγα και χάζευα χθες στη Γογονή τη Τίγρη αλλά και εκεί πιό κάτω τη Varadero...
"Κλείνω" κατά 90% στη τίγρη γιατί :
1. Μ' αρέσει η κατασκευή της. Είναι προσεγμένο μηχανάκι (προσέξτε πως είναι η κολλήσεις της εξάτμισης της νέας varadero - ούτε παιδί δεν θα τις έκανε ουπς, συγνώμη, την έκαναν Ιταλοί!!)
2. Μ' αρέσει η φάτσα της ! απλά πράγματα ! και ειδικά σε λευκό χρώμα!
3. Πάνω από όλα όμως πιστεύω ότι στην οδήγηση θα με καλύψει, είναι πιό δυνατό μηχανάκι από varadero - και να μην ξεχνιόμαστε όπως σας ανέφερα παραπάνω- είναι πιο κοντά στο τωρινό στυλ οδήγησης μου!! (τα πολύ ήσυχα πράγματα τα αφήνουμε για το μέλλον)
4. Για το θέμα των αντιπροσωπειών και ανταλλακτικών, έχετε δίκιο.. Το ίδιο ισχύει και για τα αυτοκίνητα!! Αλλά προτιμώ να σκάσω 11Κ σε μηχανάκι που γουστάρω και από εκεί και πέρα θα βρω τους μερακλήδες μηχανικούς, πάντα υπάρχουν, παρά να μου ορίζουν οι αντιπροσωπείες και το marketing της κάθε εταιρίας τι θα κάνω τα λεφτά μου...
Καλούς δρόμους σε όλους σας!

Cpt. Haddock
29/11/2007, 09:07
Άλλος ένας ομόσταυλος!

Με το καλό!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


Μάκη, έρχεται η σειρά σου :evil: :D :evil:

makis206
29/11/2007, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μάκη, έρχεται η σειρά σου :evil: :D :evil:

..γι'αυτό που λέει η υπογραφή μου..:D

:evil: :lol: :beer:

Cpt. Haddock
29/11/2007, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
..γι'αυτό που λέει η υπογραφή μου..:D

:evil: :lol: :beer:

πάλι τσάι :a021: θα τρως :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :lol:

makis206
29/11/2007, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
πάλι τσάι :a021: θα τρως :evil: :lol:



στα φανάρια θα βάζω νεκρά όμως και θά'χω το αριστερό χέρι χαλαρό. :D


:evil:

:lol: :lol: :lol:

McGyver
29/11/2007, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
πάλι τσάι :a021: θα τρως :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :lol:

Ρε κεφτέ, το τσάι ΠΙΝΕΤΑΙ δεν ΤΡΩΓΕΤΑΙ...

Μου το παίζεις και Αγγλιδούλα...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
29/11/2007, 09:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Ρε κεφτέ, το τσάι ΠΙΝΕΤΑΙ δεν ΤΡΩΓΕΤΑΙ...

μην κρίνεις απο εσένα :D :lol: :rotflmao:

McGyver
29/11/2007, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
μην κρίνεις απο εσένα :D :lol: :rotflmao:

Κάποιος να του πάρει το Triumph αυτουνού...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sea
29/11/2007, 10:15
Αν πάρω τη Τίγρη, πόσα μέλη θα είμαστε ?????

Cpt. Haddock
29/11/2007, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sea
Αν πάρω τη Τίγρη, πόσα μέλη θα είμαστε ?????

ταξί (αγγλικό) θα γεμίζουμε πάντως :lol: :lol: :lol:

(καμια 15αριά το υπολογίζω) :wave2:

sea
29/11/2007, 10:54
P R I V E C L U B T R I U M P H !
Πλάκα θα έχει !
Κάτσε να πάρω το μηχανάκι πρώτα, γιατί πολύ αέρα πήρα !

Cpt. Haddock
29/11/2007, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από sea
Κάτσε να πάρω το μηχανάκι πρώτα, γιατί πολύ αέρα πήρα !

Πάρτο με το καλό και μετά πήγαινε μια βόλτα απο τον Μάκη να το δει να καταλάβει οτι η χοντα βγάζει ηλεκτρικές οδοντόβουρτσες με γκριπ :evil: :lol: :beer:

road spirit
29/11/2007, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από sea
P R I V E C L U B T R I U M P H !
Πλάκα θα έχει !
Κάτσε να πάρω το μηχανάκι πρώτα, γιατί πολύ αέρα πήρα !
σας λένε και ποντίκια.,,,

νταξ', αντε,... αρουραίους....

R.A.T. - the Riders Association of Triumph
:lol:

makis206
29/11/2007, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Πάρτο με το καλό και μετά πήγαινε μια βόλτα απο τον Μάκη να το δει να καταλάβει οτι η χοντα βγάζει ηλεκτρικές οδοντόβουρτσες με γκριπ :evil: :lol: :beer:

Πίσω μου (ή μάλλον στο ίντερνετ) σ'έχω σατανά... φτου σκόρδα... διαόλου κάλτσα γύρευε και πήρε δεκανίκι... ρε μ'ένα μπούστη που μπλέξαμε με την καλή έννοια κι είναι και κουκλί το τιγράκι... πανάθεμάτο για μυαλό και πως θα το κουλαντρίσω... πάλι καλά που κάνει 12+ και είναι μακρυνό το όνειρο... 666 δε νάμπερ οφ δε μπιστ...:uplate: ρε λες...:evil: :uplate:

:look:

Cpt. Haddock
29/11/2007, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
κι είναι και κουκλί το τιγράκι

το έχεις δει σε πορτοκαλοκόκκινο; :a8: :a07:

McGyver
29/11/2007, 11:39
Τι έγινε ρε συντεκνάκια :confused: ;;;

Ζαχαρώνουμε όλοι Αγγλιδούλες ή είναι ιδέα μου;;;

Ο Μάκης κάνει τα γλυκά μάτια σε μια τίγρη :blush: ...

Ο άλλος, το "γλυκό αγόρι" ντε, την Τρίτη το μεσημέρι στα καπάκια από τη δουλειά είχε ραντεβού στην Ηλιοφίλ :a13: ...

Έτσι παιδιά μου, εύγε!!!

makis206
29/11/2007, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
το έχεις δει σε πορτοκαλοκόκκινο; :a8: :a07:

Μόνο στο νετ και μου άρεσε αρκετά αλλά είμαι σίγουρος ότι εκεί χάνει την ομορφιά του ενώ απ'τις φωτό με ξετρέλανε το μαύρο και το λευκό !

Άμα το δω μπροστά μου είμαι σίγουρος πως θα μου αρέσει πολύ περισσότερο.:p

Τώρα που το σκέφτομαι πάντως είναι πολύ πιο κοντά στα δικά μου θέλω απ'όποιοδήποτε άλλο μηχανάκι, γκάζι έχει, φρένα έχει, ταξίδια κάνει κι αυτά που κάνω στο νησί τα έχει για ψωμοτύρι, στα επαρχιακά θα είναι μάνα και το στήσιμο αλλά και ο τρικύλινδρος, προστασία απ'τον αέρα έχει όσο νά'ναι, φορτώνεται όσο νά'ναι, έχει φανταστικό ήχο όσο νά'ναι.. εικόνα που μαρτυράει τέλεια ποιότητα κατασκευής, έχει πουλήσει κι αρκετά κομμάτια.. είμαι και καλό κοπέλι κι ανοιχτό σε όλες τις μάρκες..:lol:

Είναι λίγο περίεργη η κατάσταση στα Χανιά με την Triumph όσο αναφορά αντιπρόσωπο και αφτερμάρκετ υπηρεσίες (για αναφορές άλλων μιλάω τώρα) αλλά σίγουρα θα το σκεφτώ όταν έρθει η ώρα μου..:cool:

:beer:

Cpt. Haddock
29/11/2007, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
.....

Πάμε καλά, θα τον πιάσουμε το στόχο για φέτος :look:

:rotflmao:

McGyver
29/11/2007, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Πάμε καλά, θα τον πιάσουμε το στόχο για φέτος

Ψιτ, π@π@ρα εγώ ΔΕ μετράω :winka: ...

makis206
29/11/2007, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Έτσι παιδιά μου, εύγε!!!

Κι άλλος σατανάς του νετ..:evil:


:lol:

makis206
29/11/2007, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Πάμε καλά, θα τον πιάσουμε το στόχο για φέτος :look:
:rotflmao:

Δεν λέτε να μας κάνουνε και καμμιά καλύτερη τιμή ;:evil:

:rotflmao: :rotflmao:

McGyver
29/11/2007, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Κι άλλος σατανάς του νετ...

Εσύ κοίτα να μην είσαι "κάτω" το Σαββατοκύριακο σε :a021: ...

McGyver
29/11/2007, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Δεν λέτε να μας κάνουνε και καμμιά καλύτερη τιμή ;

Τι λε ρε φίλε και τα δικά μας τα accessories θα τα πληρώνουμε list price;;;

Φεύγει για Γενικές btw...

sea
29/11/2007, 12:05
ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΑ..... ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΡΟΖ (ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΟ !!!)

arxaios
29/11/2007, 12:38
Κι εγώ τον τίγρη γουστάρω μεταξύ των τριών και ξαναλέω σιχαίνομαι το Varadero αλλά .............. ΑΝ λέω ΑΝ βρεις τους μερακλήδες μάστορες και ΔΕΝ είναι ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟΙ (που στην Κρήτη ΔΕΝ είναι) ΔΕΝ θα έχεις ΕΓΓΥΗΣΗ ..........
Προσωπικά το σκεφτόμουν πολύ για το ΤRiUMPH SPRINT ST αλλά ΔΕΝ ............

sea
29/11/2007, 12:51
θα δούμε, θα δούμε...
Μου λείπουν 3 χιλιάρικα, γαμώτο !!

makis206
29/11/2007, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από sea
θα δούμε, θα δούμε...
Μου λείπουν 3 χιλιάρικα, γαμώτο !!

Και γι'αυτό ανησυχείς ;

Έχουν οι τράπεζεεεεςς...:o

χιλιάρικα να δουν τα μάτια σου !

:lol: :lol:

makis206
29/11/2007, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Εσύ κοίτα να μην είσαι "κάτω" το Σαββατοκύριακο σε :a021: ...

Νά'τα νά'τα ;

Για που το βάλαμε μίστερ ;

Ελπίζω νά'χεις γερά μπράτσα να με βοηθήσεις στις ελιές :evil: :rotflmao:


Για να δούμε πως θα τη σκαπουλάρουμε απ'το χωριό το ΣΚ..:D

Cpt. Haddock
29/11/2007, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Έχουν οι τράπεζεεεεςς...:o

:a39:

makis206
29/11/2007, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Κι εγώ τον τίγρη γουστάρω μεταξύ των τριών και ξαναλέω σιχαίνομαι το Varadero αλλά .............. ΑΝ λέω ΑΝ βρεις τους μερακλήδες μάστορες και ΔΕΝ είναι ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟΙ (που στην Κρήτη ΔΕΝ είναι) ΔΕΝ θα έχεις ΕΓΓΥΗΣΗ ..........
Προσωπικά το σκεφτόμουν πολύ για το ΤRiUMPH SPRINT ST αλλά ΔΕΝ ............

Αυτό είναι και το μεγάλο πρόβλημα της Triumph στο νησί κι απορώ ρε γαμώτο, όλοι αυτοί που τ'αγοράσανε τι κάνουνε ;

Ρώτησα έναν φίλο με καινούργιο Tiger και το πάει για σέρβις σε "μερακλή" (καλός μάστορας αλλά όχι εξουσιοδοτημένος..) κι αν... κάτι ; "Ας ελπίσουμε ότι δεν..." η απάντησή του..

Και δεν είναι ότι ακούς μερικές γνώμες που διαφέρουν μεταξύ τους.. απ'όλους το ίδιο ακούς γαμώτο!

:uplate:

makis206
29/11/2007, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:a39:

Εδώ τα καλά τα δάνειαααααα !:lol:

sea
30/11/2007, 08:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Αυτό είναι και το μεγάλο πρόβλημα της Triumph στο νησί κι απορώ ρε γαμώτο, όλοι αυτοί που τ'αγοράσανε τι κάνουνε ;

Ρώτησα έναν φίλο με καινούργιο Tiger και το πάει για σέρβις σε "μερακλή" (καλός μάστορας αλλά όχι εξουσιοδοτημένος..) κι αν... κάτι ; "Ας ελπίσουμε ότι δεν..." η απάντησή του..

Και δεν είναι ότι ακούς μερικές γνώμες που διαφέρουν μεταξύ τους.. απ'όλους το ίδιο ακούς γαμώτο!

:uplate:

Ποιός είναι ο μάστορας, αν επιτρέπεται? Για να τον έχω στα υπόψιν .. Άσε που πρέπει να λέμε τα ονόματα των σωστών, των μερακλήδων - αξίζουν τα λεφτά τους!
Επίσης οι εγγυήσεις είναι κάτι σχετικό. Όχι ότι δεν πρέπει να υπάρχουν, αλλά από την άλλη σε "δένουν" με τις αντιπροσωπείες και σου τα παίρνουν χοντρά από το κόστος των σερβις και ανταλλακτικών.. (όπως και στα αυτοκίνητα!!)

sea
30/11/2007, 08:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Εδώ τα καλά τα δάνειαααααα !:lol:

ΑΣΕ, ΔΟΥΛΕΥΑ ΓΙΑ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΑΙ ΞΕΡΩΩΩΩΩ !! ΒΡΕΙΤΕ ΑΛΛΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ!! ΕΓΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΟΤΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΘΑ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΤΑ ΧΡΕΗ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ...:nono::nono: :nono:

TROOPER
30/11/2007, 09:56
tiger τελος !!!!!!!!!

:wave2:

Cpt. Haddock
30/11/2007, 10:15
βάλε κι ενα κόμμα ρε τρουπ να βγάζει νόημα

tiger τελος

ή

tiger, τέλος

:lol:

makis206
30/11/2007, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από sea
Ποιός είναι ο μάστορας, αν επιτρέπεται?

Έχεις πιμί (προσωπικό μήνυμα):lol:

:beer: :wave2: :beer:

makis206
30/11/2007, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
βάλε κι ενα κόμμα ρε τρουπ να βγάζει νόημα
tiger τελος
ή
tiger, τέλος
:lol:

+1050 !

Τρουπ εγώ κατάλαβα ότι το Tiger μας τελείωσε χωρίς το κόμμα ρε, πάπαλα σαν να λέμε, γιοκοτσόκο και καπούτ !

:o

:lol: :beer: :lol:

makis206
30/11/2007, 10:19
Α ναι, και φινίτο λα μούζικα :o


:rotflmao: :rotflmao:

sea
30/11/2007, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Έχεις πιμί (προσωπικό μήνυμα):lol:

:beer: :wave2: :beer:

και εσυ

road spirit
30/11/2007, 10:31
ρε παιδιά, ο παπαδάκης στο Ηράκλειο δεν ειναι εξουσιοδοτημένος??

MikeG
30/11/2007, 17:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
.......
Σε ON-OFF πάντος μάλλον θα κοίταζα προς BMW GS 1200 αν και ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΩ σαν εταιρεία συνολικά, καθώς αντιμετωπίζουν τον πελάτη σαν πορτοφόλι με πόδια !!!!!!!!!

Για να μην παρεξηγηθώ δεν τα έχω τις εταιρείες συνολικά αλλά με την After-sale υποστήριξή τους, ειδικά στην Κρήτη !!!!! Στην υπόλοιπη Ελλάδα ΔΕΝ ξέρω !!!!!


Κώστα εν γένει ίσως έχεις δίκιο. Μπορώ όμως να σου εγγυηθώ, να υπογράψω το κεφάλι μου πραγματικά, ότι ο μηχανικός στη Servin στο Ηράκλειο, είναι ίσως ο καλύτερος μηχανικός που υπάρχει αυτή τη στιγμή στο νησί ανεξαρτήτου μάρκας. Με το παιδί είμαστε πολύ φίλοι. Φέρεται άψογα σε όλους του πελάτες & τους έχει γλυτώσει όλους από άπειρα χρήματα! Οποτεδίποτε χρειαστείς κάτι από αυτούς ενημέρωσε! :winka:

:wave2:

MikeG
30/11/2007, 17:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ρε παιδιά, ο παπαδάκης στο Ηράκλειο δεν ειναι εξουσιοδοτημένος??


Ναι. Ο μηχανικός τώρα εκεί τι λέει δε ξέρω, μαθαίνω όμως αν χρειαστεί! :winka: :wave2:

arxaios
30/11/2007, 18:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Κώστα εν γένει ίσως έχεις δίκιο. Μπορώ όμως να σου εγγυηθώ, να υπογράψω το κεφάλι μου πραγματικά, ότι ο μηχανικός στη Servin στο Ηράκλειο, είναι ίσως ο καλύτερος μηχανικός που υπάρχει αυτή τη στιγμή στο νησί ανεξαρτήτου μάρκας. Με το παιδί είμαστε πολύ φίλοι. Φέρεται άψογα σε όλους του πελάτες & τους έχει γλυτώσει όλους από άπειρα χρήματα! Οποτεδίποτε χρειαστείς κάτι από αυτούς ενημέρωσε! :winka:

:wave2:
Tο ότι ο μηχανικός είναι καλός το ξέρω !!!!!!
Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ όμως είναι της νοοτροπίας :
"Αφού αγόρασε BMW λεφτά έχει ας πληρώνει !!!!!" :yuck: :yuck: :yuck: